Nawigacja

  • Sukcesy recytatorów!

    4 maja 2015r. o godzinie 10.00 w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni odbył się Turniej Słowa "Słowo źródłem inspiracji". Wzięło w nim udział 57 uczestników ze szkół gminy Kcynia. Nasi uczniowie startowali w kategorii uczniów klas I-III (Oskar Budzyński, Kinga Bartoszek, Weronika Ślipek) oraz IV-VI (Alan Jagodziński, Olaf Jagodziński). Ich występy oceniało jury w składzie: Barbara Sobotka – główny inspektor do spraw teatru Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, Ilona Kurdelska – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni oraz Joanna Nadolna – polonistka ZSS im. Janusza Korczaka w Kcyni.

       

    Występy uczniów z Palmierowa bardzo się podobały. W kategorii klas młodszych Weronika Ślipek za recytację wiersza "Żuraw i czapla" uzyskała I miejsce. W kategorii uczniów starszych Alan Jagodziński za wykonanie fragmentu "Mikołajka" zdobył miejsce II. Otrzymali oni nagrody książkowe i dyplomy, a pozostali uczestnicy słodycze.

    Weronika i Alan będą reprezentowali gminę Kcynia na konkursie, który 14 czerwca odbędzie się w Tucholi.

      

    Życzymy powodzenia!

  • DZIEŃ PATRONA

    DZIEŃ PATRONA

    4 maja o godzinie 9.00 odbyła się w naszej szkole uroczysta inauguracja obchodów Dnia Patrona. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego prowadząca uroczystość pani Aleksandra Kulczyńska-Milik powitała wszystkich zebranych: panią dyrektor Jadwigę Olszak, grono rodziców na czele z przewodniczącą Rady Rodziców panią Anetę Wosicką, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkoły, jak również wszystkich  uczniów.

    Na początku do przybyłych zwróciła się pani dyrektor, która przypomniała długi i staranny wysiłek przygotowań do nadania szkole imienia oraz sztandaru. Zwróciła szczególną uwagę, że patron, jakim jest Orzeł Biały przydał naszej placówce indywidualną tożsamość wyróżniającą ją spośród innych szkół. Z dumą stwierdziła, iż z perspektywy roku wspólny, głęboko przemyślany wybór społeczności szkolnej, okazał się wyborem niezwykle trafnym. Imię Orła Białego sprzyja bowiem rozbudzaniu postaw patriotycznych i moralnych, kształtowaniu szacunku do własnego państwa i symboli narodowych. Na zakończenie złożyła wszystkim uroczyste życzenia. Nauczycielom dalszych sukcesów w pracy, kreatywności i zapału w realizacji trudnych zadań pedagogiczno-wychowawczych. Uczniom tego, by nauka w naszej szkole była fascynującą przygodą, spotkaniem z nauką, odkrywaniem tajemnic i poznawaniem siebie. Do rodziców skierowała życzenia pomyślności, zdrowia, zadowolenia i optymizmu.

    Po przemówieniu pani Olszak z montażem słowno-muzycznym o treści patriotycznej wystąpili uczniowie klasy IV i V. Ich inscenizację poprzedziło wspólne odśpiewanie  „Mazurka Trzeciego Maja”. Następnie wierszem i piosenką przypomnieli wszystkim historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na szczególną uwagę zasługiwały solowe wykonanie piosenki „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” przez Olafa Jagodzińskiego oraz scenka w wykonaniu Żanety Rybczyńskiej jako babci opowiadającej o przeszłości oraz Nicoli Kuczyńskiej i Alana Jagodzińskiego jako dociekliwych wnucząt. Na słowa Alexa Lisieckiego, że święto przeszłości jest świętem dla nas, że czcić je będziemy po wieczny czas, „Tak nam dopomóż Bóg” wszyscy zebrani powstali i wspólnie odśpiewali „Rotę”.

    Aby dopełnić czaru wspomnień, uczniowie klasy VI wraz z panią Anetą Wojciechowską przygotowali i zaprezentowali pokaz zdjęć z zeszłorocznego święta Nadania Imienia.  Kolejny już raz nie dało się ukryć wzruszenia, słuchając piosenki Natalii Sikory „Orzeł Biały”.

    Po wyprowadzeniu sztandaru prowadząca  podziękowała wszystkim za przybycie, a pani dyrektor przygotowała dla nich słodki poczęstunek w postaci cukierków.

    Obchody Dnia Patrona stały się powodem ogłoszenia dwóch konkursów tematycznie związanych z tym świętem. Były to: konkurs plastyczny pod hasłem „Tło czerwone, Orzeł Biały – dla Polaka symbol chwały” oraz konkurs na wiersz o treści patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę – Polskę”. Spotkały się one z dużym zainteresowaniem ze strony naszych uczniów. Jury po burzliwych dyskusjach wyłoniło zwycięzców.

    Zwycięscy konkursu na wiersz o treści patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę – Polskę”:

    Kategoria: klasy 0 – III

    1. Nadia Dziadoszek
    2. Anita Adamczewska
    3. Agata i Oskar Orzoł

     

    Kategoria: klasy IV – VI

    1. Julia Milik
    2. Olaf Jagodziński
    3. Jagoda Markiewicz

     

    Zwycięscy konkursu plastycznego pod hasłem „Tło czerwone, Orzeł Biały – dla Polaka symbol chwały”:

    Kategoria: klasy 0 – III

    1. Jan Szczepański
    2. Marcin Szarwark
    3. Mateusz Zawielak

     

    Kategoria: klasy IV – VI

    1. Anita Pogoda
    2. Dagmara Pachacz
    3. Alan Jagodziński
  • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

      

    Informujemy, że uroczyste obchody ŚWIĘTO PATRONA naszej szkoły, odbędą się  w poniedziałek 4 maja 2015 roku w rocznicę uroczystego nadania imienia ORŁA BIAŁEGO oraz sztandaru, bezpośrednio po świętach majowych. W dniu tym całą społeczność szkolną obowiązuje strój galowy.

    Rozpoczęcie uroczystości dnia 4 maja 2015r. o godz. 9.00 na sali gimnastycznej naszej szkoły. W programie przewidziano:

    1. Część oficjalna: wprowadzenie sztandaru, hymn państwowy, przemówienie.
    2. Część artystyczna: patriotyczne pieśni i wiersze w wykonaniu czwartoklasistów pod kierunkiem pani Aleksandry Kulczyńskiej-Milik.
    3. Rozstrzygnięcie konkursu na wiersz patriotyczny: „KOCHAM MOJĄ OJCZYZNĘ – POLSKĘ”.
    4. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu plastycznego: „TŁO CZERWONE, ORZEŁ BIAŁY – DLA POLAKA SYMBOL CHWAŁY”.

     

    SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY !

     

  • DRODZY RODZICE!!!

    DRODZY RODZICE!!!

    Natąpiła zmiana terminu wywiadówki!

    Spotkanie z rodzicami odbędzie się 18 maja 2015 roku o godzinie 16.00,

    tj. poniedziałek.

  • II Gminny Konkurs z Języka Angielskiego „English is fun”

    30 kwietnia w Zespole Szkół w Mycielewie odbył się konkurs, w którym uczniowie szkół podstawowych z gminy Kcynia mogli się wykazać swoją znajomością języka angielskiego. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki ZS w Mycielewie: Joanna Maćkowska-Wrzyszcz i Paulina Otto. W konkursie wzięli udział przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy wraz z opiekunami. Nasza szkołę reprezentowali zwycięzcy naszego szkolnego konkursu, czyli Julia Milik, Zuzanna Kaczmarek oraz Alan Jagodziński. Uczniowie indywidualnie rozwiązywali test leksykalno-gramatyczny, po którym udali się na słodki poczęstunek, a nauczyciele-opiekunowie sprawdzali poprawność prac uczniów. Niestety, w tej edycji konkursu nie udało nam się stanąć na podium. Nagrody powędrowały do uczniów z SP Kcynia i SP Dobieszewo.

                                                           

    Fot. Joanna Maćkowska - Wrzyszcz

  • ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

    ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

    Alan Jagodziński – uczeń naszej szkoły w Palmierowie odniósł ogromny sukces w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W teście pisemnym nie miał sobie równych, zdobywając pierwsze miejsce. W klasyfikacji ogólnej znalazł się wśród pięciu najlepszych – na czwartej pozycji. Od podium dzielił go tylko jeden punkt.

    Tegoroczne eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom” odbyły się w środę 29 kwietnia w Sępólnie Krajeńskim. Na konkurs zjechali uczestnicy aż z 19 powiatów województwa kujawsko-pomorskiego. W kategorii szkół podstawowych powiat nakielski, gminę Kcynia i naszą szkołę w Palmierowie reprezentował 9-letni Alan Jagodziński z Miastowic. Był najmłodszym uczestnikiem zawodów.

    Konkurs składał się z dwóch części - pisemnej i ustnej. W zadaniach pisemnych Alan uzyskał aż 31 punktów, co dało mu pierwsze miejsce i klasyfikację do etapu ustnego.

    Tam zdobył 13 punktów i czwarte miejsce. Otrzymał atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplom.

    Wygranej Alanowi gratulował osobiście obecny w Sępólnie Krajeńskim st. bryg. Tomasz Leszczyński Komendant Wojewódzki PSP w Toruniu. Komendant zaznaczył, że jak na pierwszy udział Alana w tak trudnym turnieju na szczeblu wojewódzkim – to doskonały wynik.

    Do konkursu Alana przygotowali: bryg. Marcin Jędrzyński – Naczelnik Wydziału Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczego Komendy Powiatowej PSP w Nakle oraz Grzegorz Hemmerling Komendant Gminny OSP w Kcyni. Transport zapewniła Komenda Powiatowa PSP w Nakle.

    Powiat nakielski w konkursie godnie reprezentowali także Marcelina Górna z Gimnazjum w Chwaliszewie i Michał Sobacki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Staszica w Nakle.
    tekst i zdjęcia powierzone

  • KONKURS NA WIERSZ PATRIOTYCZNY: „KOCHAM MOJĄ OJCZYZNĘ – POLSKĘ”

    KONKURS NA WIERSZ PATRIOTYCZNY: „KOCHAM MOJĄ OJCZYZNĘ – POLSKĘ”

    I. CELE KONKURSU

    1. Rozwijanie uczuć patriotycznych wśród dzieci.

    2. Propagowanie piękna języka polskiego.

    3. Rozbudzanie zainteresowań twórczością poetycką.

    4. Promowanie uzdolnionych młodych twórców.

     

    II. ADRESACI KONKURSU

    1. Uczestnikami konkursu mogą być wszystkie dzieci uczęszczające do naszej szkoły (0-VI).

     

    III. ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE


    1. Konkurs rozpoczyna się 27.04.2015r. i trwać będzie do 04.05.2015r.

    2. Temat prac konkursowych brzmi: „KOCHAM MOJĄ OJCZYZNĘ – POLSKĘ”

     

    IV. WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE

    1. Na konkurs należy złożyć tekst jednego wiersza opatrzony imieniem i nazwiskiem, klasą, do której uczęszcza uczeń.
    2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest samodzielne lub pod kierunkiem rodzica napisanie wiersza odręcznie lub komputerowo.
    3. Wiersz nie może być wcześniej publikowany ani wysyłany na inny konkurs.
    4. Prace należy składać do biblioteki szkolnej w nieprzekraczalnym terminie do 04.05.15r. do godz. 8.30.
    5. Wiersze oceni jury powołane przez organizatora konkursu.

    6. Koordynatorem konkursu jest A. Kulczyńska-Milik


    V. WYNIKI I NAGRODY

    1. Jury powołane przez organizatora wyłoni laureatów konkursu.

    2. Kryteria oceny prac: samodzielność, pomysłowość, walory artystyczne, estetyka, poprawność językowa i ortograficzna, oryginalność.

    3. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają nagrody i dyplomy.

  • KONKURS PLASTYCZNY: „TŁO CZERWONE, ORZEŁ BIAŁY – DLA POLAKA SYMBOL CHWAŁY”

    KONKURS PLASTYCZNY:  „TŁO CZERWONE, ORZEŁ BIAŁY – DLA POLAKA SYMBOL CHWAŁY”

    I. CELE KONKURSU

    1. Kształtowanie i wzmacnianie postaw patriotycznych wśród dzieci.

    2. Kształtowanie poczucia tożsamości narodowej.

    3. Popularyzacja wiedzy o patronie szkoły.

    4. Pobudzanie u dzieci wyobraźni artystycznej i kreatywności.

    5. Rozwijanie i prezentacja umiejętności plastycznych.

    II. ADRESACI KONKURSU

    1. Uczestnikami konkursu mogą być wszystkie dzieci uczęszczające do naszej szkoły (0 – VI).

    III. ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE

    1. Konkurs rozpoczyna się 27.04.2015 r. i trwać będzie do 04.05.2015 r.

    2. Temat prac konkursowych brzmi: „Tło czerwone, orzeł biały – dla Polaka symbol chwały” – prace powinny ukazać symbolikę godła na różnych etapach historii państwa Polskiego.

     

    IV. WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE:

    1. Praca konkursowa ma być pracą plastyczną wykonaną w formacie A4 lub A3, techniką dowolną.

    2. Prace przekazane na konkurs muszą być pracami wykonanymi samodzielnie przez dziecko lub pod kierunkiem rodzica.

    3. Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę konkursową.

    4. Oceny prac w dwóch kategoriach wiekowych (0 – III i IV – VI) dokona komisja powołana przez Organizatora Konkursu.

    5. Każda praca powinna być opatrzona na odwrocie danymi: imię i nazwisko, klasa autora pracy.

    6. Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej w nieprzekraczalnym terminie do 04.05.2015 r. do godz.8:30.

    8. Koordynator konkursu: Ewa Mochocka

    V. WYNIKI KONKURSU I NAGRODY

    1. Komisja powołana przez Organizatora Konkursu wyłoni spośród przekazanych prac laureatów konkursu.

    2. Kryteria oceny prac: samodzielność wykonania, pomysłowość, walory artystyczne, estetyka wykonania oraz oryginalność zastosowanych technik i materiałów użytych do wykonania pracy.

    3. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają dyplomy i nagrody.

  • Jestem odpowiedzialny za ochronę środowiska

    Jestem odpowiedzialny za ochronę środowiska

    Ziemia jest naszą planetą i domem. Nie wyobrażamy sobie życia w innym miejscu na świecie. Niestety codziennie niszczymy i zatruwamy przyrodę. Dlatego warto dbać o środowisko i propagować akcje z tym związane. Z przyrody czerpiemy wiele korzyści, które pozwalają nam na funkcjonowanie. Ona dostarcza nam pożywienia oraz tlenu niezbędnego do życia. Można powiedzieć że bez przyrody nie ma życia na świecie. Takie akcje prowadzone są również w naszej szkole. W środę 22 kwietnia 2015 roku odbył się szkolny konkurs ekologiczny pod nazwą Jestem odpowiedzialny za ochronę środowiska, którego organizatorem była pani Jadwiga Olszak.

    Po otwarciu konkursu nastąpiło uroczyste powitanie uczestników konkursu oraz wybranie komisji oceniającej w skład której weszły panie: Katarzyna Morzyńska, Ewelina Nowakowska i Oliwia Kędziora. Każda z klas reprezentowana była przez trzech uczniów, wyłonionych tydzień wcześniej w konkursach klasowych. Pani dyrektor Jadwiga Olszak otworzyła konkurs i czuwała nad właściwym jego przebiegiem.

    ZADANIA KONKURSOWE

    Konkurs obejmował 5 kategorii. Każda osoba brała udział we wszystkich kategoriach:

    1.Ekologiczny pokaz mody – w tej kategorii uczniowie zaprezentowali i wykonali jeden oryginalny strój z odpadów i materiałów ekologicznych. Mógł to być 1 z proponowanych strojów: a) strój ,,szkolny’’ b) ,,na uroczystość rodzinną’’ c),,na dyskotekę’’. Każda z osób pokazująca swoją kreację miała za zadanie dowcipnie ją skomentować.

    2.Konkurencja sprawdzająca wiedzę o odpadach oraz umiejętności uczniów (testy):

    - udzielanie odpowiedzi na pytania,

    - układanie zdań z rozsypanek wyrazowych,

    - rozwiązywanie krzyżówek, zagadek i rebusów.

    3.Praca plastyczna ,,Ochrona środowiska’’ (klasy I – VI)

    W tej konkurencji każda osoba biorąca udział w konkursie miała przygotować wcześniej plakat ukazujący konieczność zmiany postawy człowieka względem środowiska, konieczność ochrony przyrody i mądre wykorzystywanie jej zasobów. Format papieru – A-3, technika dowolna (za wyjątkiem używania kredek).

    4.Piosenka ekologiczna (mogła być wykonana indywidualnie lub przez całą klasy z podkładem muzycznym).

    5.Konkurencje sportowe:

    - rzut zużytą baterią do kosza (1 osoba rzucała 3 baterie, 1 celny -1 punkt),

    - wyścigi odkręcania 3 pustych butelek plastikowych na czas,

    - kręgle ekologiczne. Każda osoba dostała plastikową kulę i miała za zadanie strącenie 5 pustych butek. (1 butelka – 1 punkt).

    Każda konkurencja była oceniana skalą od 1 do 5 – punktów przez każdego członka jury, za test można było zdobyć 20 punktów.

    Po blisko dwugodzinnej zabawie jury zaprezentowało wyniki konkursu:

    I miejsce – Nicole Nowakowska, klasa II – 83 punkty

    II miejsce –Anita Adamczewska, klasa II – 71,5 punkty

    III miejsce –Wiktoria Kowalska, klasa II – 71 punkty

    III miejsce – Julia Milik, klasa VI – 71 punkty.

    Atrakcyjne nagrody – sprzęt elektroniczny, albumy przyrodnicze dla wszystkich uczestników konkursu zostały zakupione dzięki pozyskanym przez dyrektor szkoły środkom od sponsorów – Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz indywidualnych darczyńców.

       

  • SZANOWNI PAŃSTWO

    SZANOWNI PAŃSTWO

    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Palmierowie

    informuje o ZAPISACH DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO 4-latków.

    NA ROK SZKOLNY 2015/2016

    zapisy przyjmowane są w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-14.00

    w terminie do 17 kwietnia 2015 r.

    Przy zapisie Rodzic zobowiązany jest posiadać następujące dokumenty:

    - dowód osobisty

    - nr PESEL dziecka

    Karty zgłoszenia dzieci do oddziału przedszkolnego oraz oświadczenia rodziców można pobrać

    w sekretariacie szkoły lub z naszej strony internetowej, załączniki w zakładce:

    http://sppalmierowo.edupage.org/text/?text=text/text1&subpage=6&.
     

    Dyrektor szkoły
    Jadwiga Olszak

  • SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY Z OPERONEM

    SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY Z OPERONEM

    W czwartek 16 kwietnia o godzinie 9.00 uczniowie klasy III z naszej szkoły zmagali się z testem trzecioklasisty.

    Najpierw uczniom pokazany został film terapeutyczny z Bratkiem. Bratek to przyjaciel dzieci, który miał im pokazać jak opanować lęk, poczuć pewność siebie i zabrać się bez stresu za rozwiązywanie zadań.

    Potem rozpoczęły się testy zawierające pytania z języka polskiego i matematyki.

    Test trzecioklasisty jest wskaźnikiem dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Dzięki wynikom testu można sprawdzić, co uczeń już umie, a z czym wciąż ma jeszcze problemy.

  • FINAŁOWE ZADANIA KONKURSOWE V EDYCJI SZKOLNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO

    FINAŁOWE ZADANIA KONKURSOWE V EDYCJI SZKOLNEGO KONKURSU  EKOLOGICZNEGO

    Konkurs obejmuje 5 kategorii.

    Każda osoba weźmie udział we wszystkich kategoriach:

    1.Ekologiczny pokaz mody- w tej kategorii uczniowie zaprezentować mają wykonany 1 oryginalny strój z odpadów i materiałów ekologicznych. Może to być 1 ze proponowanych strojów: a)strój ,,szkolny’’ b),,na uroczystość rodzinną’’ c),,na dyskotekę’’. Każda z osób pokazująca swoją kreację ma za zadanie dowcipnie ją skomentować.

    2.Konkurencja sprawdzająca wiedzę o odpadach oraz umiejętności uczniów (testy):

    -udzielenie odpowiedzi na pytania,

    -układanie zdań z rozsypanek wyrazowych

    -rozwiązywanie zagadek i rebusów

    -testy

    3.Praca plastyczna ,,Ochrona środowiska’’ (klasy I-VI)

    W tej konkurencji każda osoba biorąca udział w konkursie ma przygotować wcześniej plakat ukazujący konieczność zmiany postawy człowieka względem przyrody, konieczność ochrony przyrody i mądre wykorzystywanie jej zasobów. Format papieru – A-3,technika dowolna(inna niż kredki).

    4.Piosenka ekologiczna (może być wykonana indywidualnie lub przez całą klasy z podkładem muzycznym)

    5.Konkurencje sportowe:

    - rzut  zużytą baterią do kosza (1 osoba rzuca 3 baterie, 1 celny-1 punkt)

    - wyścigi odkręcania pustych  butelek plastikowych ( 1 osoba zakręca 3 butelki na czas)

    - kręgle ekologiczne. Każda osoba dostaje plastikową kulę i miała za zadanie strącenie5 pustych butelek. (1 butelka-1 punkt).

    Każda konkurencja oceniana będzie skalą od 1 do 5 punktów przez każdego z jurorów.

     

  • WYNIKI I ETAPU V EDYCJI SZKOLNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO

    WYNIKI I ETAPU V EDYCJI  SZKOLNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO

    Zwycięzcy I ETAPU V EDYCJI  SZKOLNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO

    Albert Domagała   z kl. I

    Szymon Czyż    z kl. I

    Krystian Tyczyński  z kl. I

    Wiktoria Kowalska  z kl. II

    Anita Adamczewska  z kl. II

    Nicole Nowakowska  z kl. II

    Paweł Kuczyński  z kl. III

    Kinga Bartoszek z kl. III

    Weronika Ślipek  z kl. III

    Adrian Tobys  z kl. IV

    Natalia Mikuszewska  z kl. IV

    Sebastian Czyż  z kl. IV

    Sebastian Guzik  z kl. V

    Filip Kieca  z kl. V

    Kornel Zawielak  z kl. V

    Julia Milik  z kl. VI

    Magdalena Panasik  z kl. VI

    Norbert Komorniczak  z kl. VI

  • 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

    13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

    13 kwietnia 2015r. uczciliśmy pamięć żołnierzy polskich zamordowanych w 1940 roku z rozkazu władz komunistycznych ZSRR przez radziecką policję polityczną NKWD. Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej to polskie święto obchodzone co roku 13 kwietnia, a uchwalone 14 listopada 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej. Historię tej tragicznej zbrodni wszystkim zebranym na krótkim apelu przybliżyła nauczycielka historii           p. A. Kulczyńska-Milik.

               

  • Młodzi szachiści – Olaf i Alan Jagodzińscy odnieśli kolejny sukces

    Młodzi szachiści – Olaf i Alan Jagodzińscy odnieśli kolejny sukces

    W niedzielę, 12 kwietnia w Szubinie odbył się XXXVIII Turniej Szachowy „Wiosna”. Organizatorem zawodów był klub UKS Szachowa Dwójka Szubin. Turniej poprowadził Piotr Szybowicz. Sędziował Piotr Lech. W zawodach wzięło udział aż 42 szachistów z terenu naszego województwa m.in z Bydgoszczy, Inowrocławia, Szubina, Nakła, Żnina, Turu, Kowalewa i Rynarzewa.

    Naszą szkołę reprezentowali uczniowie – Olaf i Alan Jagodzińscy.

    W kategorii od lat 11 do 18 Olaf zajął wysokie trzecie miejsce, zdobywając 4,5 pkt. i puchar zawodów.

    Alan startował w kategorii do lat 10 i również znalazł się w pierwszej dziesiątce zajmując piąte miejsce i zdobywając 4 punkty.

    Chłopcy otrzymali także nagrody rzeczowe. Zawodników do turnieju przygotował Jarosław Wiśniewski, który od stycznia prowadzi zajęcia w kcyńskim centrum kultury.

    Olaf i Alan mają za sobą jeszcze jeden ciekawy turniej. Dzień wcześniej, 11 kwietnia w Łochowie reprezentowali gminę Kcynia i naszą szkołę w Wojewódzkim Turnieju o Puchar Wójta Białych Błot. Tam zmierzyli się z zawodnikami w różnym wieku m.in. z seniorami i z prawdziwymi mistrzami szachowymi – osobami dorosłymi posiadającymi I kategorie szachowe. Pomimo tego, że nie udało im się znaleźć w czołówce, to jednak szachiści zdobyli ciekawe doświadczenie. Gra z prawdziwymi mistrzami była dla nich nie lada wyzwaniem i dużą satysfakcją.

  • IV miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

    IV miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

    W sobotę 11 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół w Mycielewie przeprowadzono gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

    Rozpoczęły się one dokładnie o godzinie 9.00. W skład komisji weszli: Waldemar Szmyt – przewodniczący, Ryszard Hanioszyn i Wawrzyn Nowak – członkowie.

    Turniej jak co roku obejmował część teoretyczną i praktyczną.

    Klasyfikacja końcowa zespołowo:

    1. Mycielewo,

    2. Dobieszewo,

    3. Laskownica,

    4. Palmierowo.

  • V EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO -Jestem odpowiedzialny za ochronę środowiska

    Zapraszamy wszystkich sympatyków przyrody do udziału

    V EDYCJI SZKOLNEGO KONKURSU  EKOLOGICZNEGO

    - Jestem odpowiedzialny za ochronę środowiska 

    Informujemy, że zapisy do konkursu już się rozpoczęły     

    i trwają do 15kwietnia 2015roku.           

    Konkurs jest skierowany do każdego ucznia klasy I – VI szkoły podstawowej, szczególnie zainteresowanego złożonością świata zewnętrznego.

    Konkurs jest dwuetapowy ( etap klasowy- wyłonienie po 3 reprezentantów każdej klasy oraz szkolny -finałowy) i ma formę testu oraz dobrej zabawy . Szczegóły dotyczące etapu finałowego otrzymają reprezentanci wyłonieni w etapie klasowym.

    Etap klasowy – 15 kwietnia 2015r.

    Etap finałowy- 22 kwietnia 2015r.

    Uwaga!!!! Konkurs skierowany  jest dla wszystkich chętnych,

    a na laureatów konkursu szkolnego-finałowego

    czekają atrakcyjne nagrody!!!!

    Wszelkie pytania prosimy kierować do koordynatora konkursu Pani Jadwigi Olszak.

    Realizacja tego konkursu pozwoli wyposażyć uczniów w wiedzę i umiejętności stosowne do ich rozwoju i zdolności. Umożliwi ukształtowanie wrażliwości ekologicznej, wytworzy przekonanie, że przyroda jest wartością wspólną i jej stan zależy od każdego z nas. Pozwoli na aktywne współuczestniczenie w ochronie środowiska oraz zwróci uwagę na problemy ekologiczne w najbliższym otoczeniu (rejonie, gminie, powiecie, województwie).

     

    KATEGORIA: kl. I-III

    Uczniowie klasy I wezmą udział w etapie klasowym turnieju wiedzy-w formie rebusów i zgadywanek, natomiast uczniów klas II-III będzie obowiązywał pisemny test wyboru

    OGÓLNE ZAGADNIENIA

    Planeta Ziemia:

    - ekologia, czyli wzajemne zależności organizmów i ich środowisk

    - współczesne zagrożenia dla świata przyrody

    - mój organizm, jego potrzeby i rozwój.

    Świat roślin:

    - zasadnicze części roślin i ich funkcje,

    - znaczenie roślin dla ludzi, zwierząt, środowiska,

    - zasady ochrony przyrody (rośliny chronione),

    - zawody związane z hodowlą, uprawą, pielęgnacją roślin

    Świat zwierząt:

    - rozpoznawanie i nazywanie spotykanych w najbliższej okolicy ssaków dziko żyjących i hodowanych przez człowieka,

    - zwierzęta chronione, wymarłe,

    - nazwy zawodów związanych ze światem zwierząt i ich hodowlą.

    Dostrzeganie związków i wpływu przyrody nieożywionej na życie ludzi, zwierząt i roślin

    - elementy przyrody ożywionej i nieożywionej,

    - znaczenie wody dla życia.

    Literatura:

    1. Realizowany program nauczania zintegrowanego w danej Szkole Podstawowej.

    2. Dziecięce czasopisma o tematyce ekologicznej

     

    KATEGORIA: kl. IV-VI –etap klasowy- forma testu wyboru.

    OGÓLNE ZAGADNIENIA

    Ochrona przyrody:

    -formy ochrony przyrody w Polsce i w regionie

    -gatunki roślin i zwierząt chronionych

    -wykorzystanie przyrody przez człowieka,

    Wody:

    -życie organizmów wodnych,

    -źródła zanieczyszczeń wód i ich wpływ na przyrodę,

    -sposoby oszczędzania wody,

    -jakość wód w najbliższej okolicy i w Polsce,

    -powstawanie kwaśnych deszczów i ich wpływ na środowisko.

    Gleby:

    -proces powstawania gleby i jej zasoby naturalne,

    -rolnictwo ekologiczne,

    -zdrowa żywność i zasady zdrowego odżywiania,

    -niszczenie i ochrona gleb.

    Powietrze:

    -źródła zanieczyszczeń powietrza i ich wpływ na życie biologiczne,

    -sposoby zmniejszania ilości zanieczyszczeń,

    -rola roślin w procesie oczyszczania powietrza,

    -dziura ozonowa, efekt cieplarniany, smog,

    -źródła energii i jej oszczędzanie,

    -wpływ hałasu na zdrowie człowieka.

    LITERATURA:

    1. Materiał realizowany w Szkole Podstawowej oparty na podstawie programowej nauczania przyrody.
    2. P.F
    abiańsk:„23 Parki Narodowe”,Podsiedlik – Raniowski i Spółka sp. z o.o., 2002, 2003r.

  • Smutne chwile

    1 kwietnia 2015r. delegacja z naszej szkoły w składzie: nauczyciele: Aleksandra Kulczyńska-Milik, Aneta Wojciechowska, Mirosław Grabarski oraz  uczniowie: Nicole Kuczyńska, Dominik Pezacki i Adrian Tobys  uczestniczyli w pogrzebie pana Adama Krolla.

    Adam Kroll przez 40 lat pełnił funkcję sołtysa wsi Grocholin. W poprzednich kadencjach był Radnym Sejmiku Województwa, Powiatu Nakielskiego i Rady Miejskiej w Kcyni. Na cztery dni przed śmiercią Rada Miejska przyznała mu  tytuł „Honorowego Sołtysa”.

    Przez wiele lat współpracował z naszą szkołą, zawsze służył nam pomocą i dobrym słowem.

    Rodzinie, przyjaciołom, bliskim składamy szczere

    kondolencje i wyrazy najgłębszego współczucia

    Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy oraz Uczniowie

    Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie

  • Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy:

    Wiary w drugiego człowieka,

    Wzajemnej serdeczności,

    Woli bycia twórczym i życzliwym dla innych ludzi.

    Nadziei na każdy nowy dzień.

    Pogody, radości i wiosny – w sercu i za oknem.

    Smacznego jajka i mokrego dyngusa.

    życzą; Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy oraz Uczniowie          

    Szkoły Podstawowej imienia Orła Białego w Palmierowie                         

  • Sprawdzian szóstoklasisty 2015

    Sprawdzian szóstoklasisty 2015

    W środę 1 kwietnia dziewięcioro  uczniów szóstej klasy napisali pierwszy w swoim życiu poważny test - sprawdzian w klasie szóstej szkoły podstawowej. Tegoroczni szóstoklasiści napisali sprawdzian w nowej formule. Przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Na szczęście do egzaminu przystąpiło 100 % naszych szóstoklasistów. Sprawdzian odbywał się w sali numer 5 i przebiegł bez zakłóceń. Składał się z dwóch części. Pierwsza zawierała 27 zadań z języka polskiego i matematyki, druga 11 zadań z języka angielskiego. Części sprawdzianu rozdzielała przerwa, w czasie której uczniowie mogli zjeść drugie śniadanie, napić się herbaty oraz chwilę odetchnąć przed częścią drugą.

    Po teście uczniowie wymieniali się spostrzeżeniami, porównywali wyniki zadań. Większość była zadowolona. Zauważyć można było dużą ulgę, ponieważ do sprawdzianu przygotowywali się przy wsparciu nauczycieli i rodziców od wielu  miesięcy. Teraz z niecierpliwością wszyscy czekamy na rezultaty pracy. Swoje wyniki szóstoklasiści poznają 29 maja. W dniu zakończenia roku szkolnego – 26 czerwca wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej uczniowie otrzymają wydane przez CKE zaświadczenia w wynikach. Wyrażone w procentach będą osobno podane z części pierwszej (z wyszczególnieniem wyniku dla zadań z języka polskiego i matematyki) i osobno z drugiej. Miejmy nadzieję, że wyniki okażą się zadowalające.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Palmierowie
    Palmierowo 7a,
    E-mail szkoły: sppalmierowo@wp.pl
  • 0525893750

Galeria zdjęć