List dostępny jest pod linkiem: http://brpd.gov.pl/aktualnosci-listy-rpd/list-do-uczniow-klas-vi-szkol-podstawowych
1 kwietnia odbędzie się sprawdzian szóstoklasisty.
W tym dniu zajęcia dydaktyczne dla klas 0 - V
nie odbędą się.
1 kwietnia zapewniamy zajęcia świetlicowe dla chętnych uczniów.
Centralna Komisja Egzaminacyjna
przygotowała dla Was filmy:
https://www.youtube.com/watch?v=-HMOTOd_TJ0
https://www.youtube.com/watch?v=ezgCRV8DGW0
Szóstoklasistom życzymy powodzenia!!!
Do finału XIV edycji Pluszowego Misia zakwalifikowały się cztery drużyny, reprezentacje ze szkoły w Kcyni, Dziewierzewa, Mycielewa i nasza.
Walka o zwycięstwo w finale dostarczyła wszystkim wiele emocji. Zawodnicy przy dopingu kolegów, do ostatniej konkurencji prowadzili zacięty bój o punkty dla swoich szkół.
31 marca 2015 roku zwycięzcą XIV edycji turnieju została Szkoła Podstawowa w Kcyni i to w ręce jej reprezentantów przekazano główne pluszowe trofeum, puchar i maskotki.
Nasza szkoła za zajęcie IV miejsca otrzymała puchar i dyplomy, a oprócz tego wszyscy uczestnicy pamiątkowe misie.
Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest nie tylko wartością przydatną, ale wręcz pożądaną. Niejednokrotnie to od świadka zdarzenia, osoby bez wykształcenia medycznego, zależy, czy osoba poszkodowana przeżyje czy nie. Dojazd karetki pogotowia ratunkowego może wynieść nawet ponad 10 minut, a już po około 4 minutach od momentu zatrzymania akcji serca rozpoczyna się proces obumierania tkanek mózgu. Dlatego tak ważne jest, by wszyscy ludzie, nawet ci najmłodsi wiedzieli, jak udzielić poszkodowanemu pomocy zanim przyjedzie karetka pogotowia ratunkowego.
W związku z tym gmina Kcynia przystąpiła do projektu „4 minuty, które decydują o życiu”, w ramach którego w placówkach oświatowych odbyły się odpowiednie szkolenia.
30 marca 2015 od godziny 9.30 do godziny 11.00 takie szkolenie odbyło się w naszej szkole. Prowadził je dla 35 osobowej grupy uczniów z klas IV-VI profesjonalny ratownik medyczny z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, p. Damian Garlicki z firmy Med-LIFE. Wszystkich zebranych na sali gimnastycznej serdecznie powitała pani dyrektor Jadwiga Olszak i życzyła owocnej nauki.
Wzorem warsztatów w innych szkołach, zajęcia obejmowały przede wszystkim praktykę. Omawiane były konkretne przypadki np. wypadek samochodowy. Każdy uczestnik miał niepowtarzalną szansę ćwiczyć na fantomie – raz w roli poszkodowanego, za chwilę w roli ratującego życie. Wszyscy spisali się na medal. Po części praktycznej instruktor odpowiadał na, często bardzo istotne, pytania uczniów. Z pewnością spotkanie to przyczyniło się do wzrostu realnej wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Pasjonaci tenisa stołowego z całego regionu zjechali w minioną niedzielę 29 marca 2015 roku do Kcyni, by wziąć udział w XXV Memoriale im. Marka i Roberta Mocnych. Memoriał poświęcony pamięci tragicznie zmarłych, dobrze zapowiadających się kcyńskich tenisistów przyciągnął do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Kcyni wielu uczestników. Tenisistki i tenisiści rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych: żak/żaczka, młodzik/młodziczka, kadet/kadetka, junior/juniorka, senior/seniorka.
W zawodach wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły – Julia Kowalska (oddział przedszkolny),Wiktoria Kowalska (klasa II), Daniel Szczeblewski i Konrad Jucha(klasa V) oraz Natan Dziadoszek (klasa VI).
Miło nam zakomunikować, że dziewczynki zdobyły najwyższe lokaty i zdobyły puchary, które zaprezentowały całej społeczności szkolnej w poniedziałek. Tenisistom życzymy owocnej rywalizacji i kolejnych sukcesów.
W dniu 28.03.2015 drużyna Młodzika MLKS Orzeł Kcynia uczestniczyła w turnieju piłki halowej w Szubinie. Piłkarze rozegrali mecze z Football Academy Szubin, KS Łochowo oraz Football Academy Toruń. W skład drużyny Młodzika MLKS Orzeł Kcynia wchodzą uczniowie naszej szkoły, a mianowicie Alex Lisiecki i Adrian Tobys z klasy IV oraz Sebastian Guzik i Daniel Szczeblewski z klasy V. Kcyńska drużyna zajęła PIERWSZE MIEJSCE. Chłopcy otrzymali złote medale, które noszą z dumą. Życzymy im dalszych sukcesów i przestrzegania zasad Fair Play.
Dnia 27 marca 2015r. w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego skierowany do uczniów klas I-III oraz IV-VI. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności językowych uczniów, popularyzacja języka angielskiego w szkole i motywowanie do nauki języka oraz promowanie uczniów z uzdolnieniami lingwistycznymi.
Konkurs obejmował test leksykalny dla młodszych uczniów (do zdobycia były max. 44 pkt) oraz test wyboru leksykalno-gramatyczny i zadanie sprawdzające rozumienie tekstu czytanego dla starszych uczniów (do zdobycia było max. 31pkt).
Wyniki szkolnego konkursu z języka angielskiego przedstawiają się następująco:
KLASY I – III
KLASY IV – VI
Zwycięzcy otrzymali z rąk pani dyrektor Jadwigi Olszak oraz organizatorki konkursu pani Magdaleny Nogowskiej gratulacje oraz nagrody. Najlepsi uczniowie z klas IV-VI będą reprezentować naszą szkołę w konkursie gminnym.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
24 marca 2015 r. na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Kcyni przeprowadzono eliminacyjny turniej w ramach I grupy. Do współzawodnictwa przystąpiła nasza reprezentacja oraz szkoły z Dobieszewa i Mycielelewa.
Odbyły się dwie części rywalizacji klasy I i II oraz klasy III i IV.
Rywalizacja zakończyła się następującą klasyfikacją:
1. Szkoła Podstawowa w Mycielewie
2. Szkoła Podstawowa w Palmierowie
3. Szkoła Podstawowa w Dobieszewie
Reprezentacja ze SP w Mycielewie oraz nasza awansowały do finałowego etapu turnieju, który odbędzie się 31 marca 2015r.
Dnia 24 marca 2015roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w V Powiatowym Spotkaniu Integracyjnym pod nazwą „DZIEŃ KULTURY EUROPEJSKIEJ” w Gminnym
Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni. Koordynatorem i pomysłodawcą spotkania był ZSS w Kcyni. Tegoroczne zmagania zespołów z pięciu szkół przebiegały pod hasłem: „RELIGIE ŚWIATA”.
Głównym celem spotkania była przede wszystkim integracja zaprzyjaźnionych szkół powiatu nakielskiego, prezentacja dominujących w świecie religii oraz dobra zabawa w gronie rówieśników.
Naszą szkołę reprezentował dziewięcioosobowy zespół z klasy szóstej demonstrując podstawowe założenia religii ISLAMU. Prezentacja historycznego rysu, stroje, pokazy obrzędów i niektórych zwyczajów muzułmańskich przybliżyły uczestnikom religię, którą zapoczątkował Mahomet. Za swój występ klasa otrzymała wyróżnienie oraz nagrody rzeczowe.
Kolejnym etapem tegorocznego spotkania było podsumowanie konkursu plastycznego „Budowle sakralne”. Zdobywcami I i III miejsca okazali się uczniowie z naszej szkoły: Nicole Kuczyńska z kl. IV – I miejsce i Filip Kieca z kl. V – III miejsce. Otrzymali oni dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nad przygotowaniem uczniów do konkursu czuwała nauczycielka religii i plastyki -pani Ewa Mochocka.
Zabawę uświetnił też quiz z gadżetami dotyczący zagadnień religijnych, a całość umilił słodki poczęstunek. Uczniowie bardzo zadowoleni, pełni wrażeń i dobrego humoru wrócili do szkoły.
23 marca to początek kalendarzowej wiosny. Za oknami słońce, budząca się do życia przyroda, a w szkole jakby weselej.
O godzinie 11.30 zebrała się na sali gimnastycznej cała społeczność szkolna, aby ostatecznie pożegnać zimę i w dobrych nastrojach oraz w wielu barwach powitać najpiękniejszą porę roku, jaką bez wątpienia jest właśnie wiosna. Wielobarwnie, dlatego że uczniowie wszystkich klas mieli na sobie ubrania w jednym kolorze. I tak – zerówka przypominała pomarańczowe landrynki, klasa I żółte słoneczka, klasa II to niebieskie migdały, klasa III niczym różowe cukierki, klasa IV czarne chmury, klasa V jak zielona trawka, a klasa VI czerwone jabłuszka. Nauczycieli zobaczyliśmy w anielskiej bieli.
Po powitaniu zebranych przez panią dyrektor odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, którego celem było przybliżenie twórczości poetyckiej dla dzieci, rozwijanie aktywności, zainteresowań i zamiłowań czytelniczych oraz kształtowanie umiejętności zapamiętywania przez dzieci treści utworów. Popisy młodych recytatorów oceniało jury w składzie: p. Ewa Mochocka – nauczyciel sztuki i religii, p. Iwona Salamon – pedagog oraz p. Oliwia Kędziora – praktykantka. Przy ocenie brano pod uwagę dobór i pamięciowe opanowanie treści utworu poetyckiego, interpretację tekstu, kulturę słowa i ogólne wrażenie artystyczne. Do konkursu stanęły dzieci, recytując następujące wiersze i fragmenty prozy:
klasa I
Beata Sarnecka – „Idzie niebo ciemną nocą”
Dominika Kieca – „Jak słonko szło spać”
Ola Jabkowska – „Okulary”
Krystian Tyczyński – „Wiosna idzie”
Oskar Budzyński „Kaczka dziwaczka”
klasa II
Amelia Boniek - „Czy można”
Wiktoria Kowalska - „Na straganie”
Julia Kosmatka – „Samochwała”
Nikola Nowakowska – „O Fabianie”
klasa III
Wiktoria Lisiecka – „Foka”
Weronika Ślipek – „Żuraw i czapla”
Kinga Bartoszek – „Tańcowała igła z nitką”
klasa IV
Dagmara Pachacz – „Zapałka”
Alan Jagodziński – „Mikołajek” (fragm.)
Olaf Jagodziński – „Paweł i Gaweł”
Klasa V
Anna Kubisztal – „Ogródek”
Pierwsze miejsce w kategorii klas młodszych zajęły ex aequo Kinga Bartoszek i Weronika Ślipek, drugie Oskar Budzyński, a trzecie również ex aequo Wiktoria Kowalska i Julia Kosmatka. W kategorii klas starszych najlepszy był Alan Jagodziński, drugie miejsce zajął Olaf Jagodziński, a trzecie Dagmara Pachacz. Wszyscy uczestnicy recytatorskich zmagań z rąk pani dyrektor Jadwigi Olszak i organizatorów, czyli p. Małgorzaty Tracz i p. Aleksandry Kulczyńskiej-Milik odebrali gratulacje oraz nagrody książkowe. Najlepsi wykonawcy będą reprezentować szkołę w turnieju gminnym.
Na zakończenie wszyscy otrzymali słoneczne, słodkie cukierki i powrócili do klas na zajęcia lekcyjne.
Rekolekcje wielkopostne
w dniach 16.03 – 18.03.2015r.
– rozkład jazdy autobusu
PRZYWÓZ UCZNIÓW KLAS 0-VI
1000 – KCYNIA
1010 – GŁOGOWINIEC
1015 – PALMIEROWO
1020 – ŻURAWIA
1025 – WŁODZIMIERZEWO
1030 – KCYNIA
1040 – MIASKOWO
1045 – GROCHOLIN
1050 – KCYNIA
POWRÓT KLAS 0-VI
1300 – KCYNIA
1310 – GROCHOLIN
1315 – MIASKOWO
1320 – KCYNIA
1325– GŁOGOWINIEC
1330 – PALMIEROWO
1335 – ŻURAWIA
1340 – WŁODZIMIERZEWO
1350 – KCYNIA
Z UWAGI NA ORIENTACYJNY
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU
PROSIMY O WCZEŚNIEJSZE PRZYBYWANIE NA PRZYSTANKI AUTOBUSOWE
7 marca 2015r. w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łochowie odbył się V Międzyszkolny Turniej Szachowy im. Mariana Rejewskiego, w który wzięli udział uczniowie naszej szkoły Alan i Olaf Jagodzińscy. To ogromna, cykliczna impreza, która przyciąga co roku większą liczbę amatorów szachowych zmagań. W tegorocznej edycji wzięło udział 55 zawodników z 17 szkół z regionu kujawsko-pomorskiego, między innymi z Bydgoszczy, Białych Błot, Koronowa. Alan i Olaf zostali wyczytani na samym początku i bardzo mile przez wszystkich przywitani.
Turniej odbywał się pod honorowym patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, „Gazety Pomorskiej” oraz Janiny Sylwestrzak – córki wybitnego polskiego kryptologa, Mariana Rejewskiego. Gościła również Telewizja Bydgoszcz, która informacje o tym wydarzeniu zamieściła w sobotnim wydaniu „Zbliżeń”. Wystąpił w nich Alan, który na pytanie, co daje gra stwierdził, że dzięki szachom szybciej można nauczyć się matematyki.
Chłopcy startowali w różnych kategoriach wiekowych. W kategorii do lat 10 Alan zajął IV miejsce z liczbą punktów równą punktom uczestnika z miejscem III. Olaf startował w grupie starszej, czyli do lat 13 i zajął miejsce 7. Obaj otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Jak zaznaczył sam sędzia i dyrektor placówki, poziom tegorocznego turnieju był bardzo wysoki. Gratulacje chłopcom należą się tym bardziej, iż pierwsze miejsca uzyskali tzw. szachowi profesjonaliści, którzy grają w klubach szachowych od lat.
Zachęcamy do obejrzenia relacji z imprezy na stronie internetowej TVP Bydgoszcz oraz przeczytania reportażu, który pojawić się ma w Gazecie Pomorskiej.
5 marca 2015 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Z Erdmana z okazji Europejskiego Dnia Logopedy odbył się II Przegląd Wierszy Logopedycznych „Wierszyki łamiące języki”. Został on zorganizowany przez logopedów Hannę Lipińską i Jadwigę Erdmann oraz studentkę logopedii Maję Szumann.
W przeglądzie wzięło udział 57 dzieci z 23 placówek oświatowych powiatu nakielskiego. Naszą szkołę reprezentowało dwoje dzieci, Marcin Szarwark z Oddziału Przedszkolnego oraz Dominika Kieca z klasy I.
Ideą przeglądu było umożliwienie dzieciom z trudnościami w mowie występu scenicznego oraz zachęcenie do dalszej terapii logopedycznej. Oprócz występu scenicznego, wszystkie dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym.
Wszyscy uczestnicy, oprócz gromkich braw, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci gier edukacyjnych.
Marcinowi i Dominice serdecznie gratulujemy!
źródło zdjęć:http://www.szubin24.pl/Wierszyki_lamiace_jezyki,25902.html
Dyrektor, Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej
w Palmierowie
serdecznie zapraszają: na zapisy dzieci
do oddziału przedszkolnego,
w dniu 25.03.2014r. od godz 1130.
Obowiązkiem tym objęte są dzieci z rocznika 2010.
W oddziale przedszkolnym każde dziecko ma możliwość bezpłatnego uczestniczenia w zajęciach dedykowanych dla danej grupy wiekowej. Celem tych zajęć jest rozbudzanie dziecięcych zainteresowań i wszechstronny rozwój dzieci umożliwiający odkrywanie drzemiącego w nich potencjału.
Oferta zajęć obejmuje:
· Język angielski
· Religia
· Zajęcia logopedyczne
· Gimnastyka ogólnorozwojowa
· Z. muzyczne
· Z. plastyczno-techniczne
· Z. twórczego myślenia (polonistyczne, matematyczne, przyrodnicze)
· Imprezy okolicznościowe
· Zapewniamy kontakt z pedagogiem i logopedą.
Karty zgłoszenia dzieci do szkoły oraz oświadczenia rodziców można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły w zakładce https://sppalmierowo.edupage.org/text/?text=text/text1&subpage=6&
Serdecznie zapraszamy!
www.6latki.men.gov.pl
WARTO PRZECZYTAĆ: http://men.gov.pl/index.phpoption=com_content&view=category&layout=blog&id=267&Itemid=341
Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 16, 17, 18 marca 2015r.
Program rekolekcji:
godz. 11.00 - klasy 0 - VI - msza św. z homilią i nauka rekolekcyjna.
Kcyńscy szachiści pod okiem trenera Jarosława Wiśniewskiego brali udział w II Feryjnym Festiwalu w Białych Błotach, który odbywał się w dniach 25-27 lutego. Na turniej zjechali miłośnicy szachów z różnych miejscowości w Polsce m.in. z Gdańska, Świecia, Torunia, Bydgoszczy, Nakła i Żnina. Gminę Kcynia reprezentowali bracia Alan i Olaf Jagodzińscy ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie.
Organizatorem i sędzią zawodów był Paweł Jaroch oraz Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach.
Zawody przebiegały w 3 grupach, gdzie turniej A miał formułę otwartą dla wszystkich chętnych, turniej B przeznaczony był dla młodzieży do lat 12 oraz turniej C dla dzieci do lat 9. W kategorii do lat 12 Alan Jagodziński z gminy Kcynia zajął wysokie czwarte miejsce. Wygrał w 5 partii i poniósł tylko dwie porażki. Ciekawostką jest fakt, że Alanowi udało się pokonać zawodnika z miejsca premiowanego podium. Alan uzyskał taką samą ilość punktów jak zawodnik z trzeciego miejsca, jednak o ostatecznych miejscach w turnieju w razie ich równości decyduje wartościowanie Buchholza śr. i pełnego oraz liczba zwycięstw. Reprezentant gminy Kcynia uzyskał w tym dniu czwartą kategorię szachową.
To kolejny sukces szachowy reprezentantów kcyńskiej. Niewątpliwie zajęcia z trenerem Jarosławem Wiśniewskim, prowadzone w kcyńskim domu kultury przynoszą pierwsze efekty. Przed chłopcami w tym miesiącu jeszcze kolejne turnieje i być może kolejne sukcesy.
Od 25 do 27 lutego, na sali przy Zespole Szkół Technicznych odbywał się Feryjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Kcyni oraz Puchar Prezesa MLKS „Orzeł” Kcynia. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe, gdzie rywalizowały 4 zespoły oraz gimnazja, gdzie rywalizowało 6 drużyn. Łącznie w zawodach wzięło udział 70 zawodników. Uczniowie naszej szkoły: Sebastian Guzik, Daniel Szczeblewski, Kornel Zawielak, Maciej Wojtych, Konrad Jucha, Sebastian Wojtych, Natan Dziadoszek, Dawid Popiela i Jakub Matuszewski tworzący drużynę FC Grocholin okazali się najlepsi i uzyskali I miejsce, a Alex Lisiecki zdobył tytuł najlepszego bramkarza. Podsumowania sportowo – feryjnej rywalizacji dokonali Zastępca Burmistrza Kcyni, Bogna Adamska, pracownik Urzędu Miejskiego ds. sportu, Ryszard Hanioszyn oraz sekretarz MLKS „Orzeł” Kcynia, Sebastian Pokrzywiński. Drużyny oraz wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i statuetki. Swój puchar chłopcy przekazali szkole.
Podczas ferii zimowych, a dokładnie 19 lutego 2015 roku grupa uczniów pod opieką nauczycieli: Aleksandry Kulczyńskiej-Milik, Katarzyny Morzyńskiej, Anety Wojciechowskiej, Małgorzaty Tracz oraz Magdaleny Nogowskiej wyruszyła na jednodniową wycieczkę do Bydgoszczy.
Głównym punktem programu było kino „Cinema City”. Uczestnicy wycieczki obejrzeli film pt. „Pingwiny z Madagaskaru”. opowiadającą o super szpiegach ratujących świat. Najnowszy film twórców „Madagaskaru” to wielka przygoda Pingwinów, które odwiedziły Antarktykę, Wenecję, pustynię, Szanghaj, Nowy Jork i Kentucky. Podczas tajnej misji stawiły czoło złemu naukowcowi, skosztowały pysznych chrupek serowych i robiły to, czego nie zrobiły żadne inne pingwiny. Dzieci poznały historię najwspanialszych ptasich szpiegów wszechczasów: Skippera, Kowalskiego, Rico i Szeregowego. Ci elitarni tajni agenci – super szpiedzy - połączyli siły z tajną organizacją Północny Wiatr, którą dowodził Agent Utajniony. Razem stawili czoło doktorowi Oktawiuszowi Mackiewiczowi, który chciał zniszczyć świat. Seans filmowy nie był tego dnia jedyną atrakcją. Po bajce dzieci udały się do KFC, Burger Kinga oraz do lodziarni Grycan, gdzie każdy uczestnik mógł sobie „połasuchować” do woli.
Po dniu pełnym wrażeń dzieci wracały do domu zmęczone ale z uśmiechem na twarzy.
Ferie zimowe to wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne zabawy na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.
Pamiętaj jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!
· Wychodząc bawić się na powietrze, ubieraj się stosownie do pogody;
· Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych.
· Najlepiej przed rozpoczęciem zabawy na górce obejrzyj trasę zjazdu, usuń z niej niebezpieczne przedmioty, takie jak kamienie, gałęzie drzew;
· Ważny dla Twojego bezpieczeństwa jest też stan techniczny sanek, czy innych przedmiotów, na których zjeżdżasz.
· Nie ślizgaj się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn dla innych osób;
· Pamiętaj, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Twojego życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu.
· Nie rzucaj w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego;
· Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała;
· Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk.
· Kulig organizuj wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych; sanki łącz grubą, wytrzymałą liną, aby nie odczepiły się podczas jazdy;
· Nie dołączaj sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie;
Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.
Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ FERII życzymy wesołych i bezpiecznych ferii,
miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień, oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
Ferie to czas odpoczynku od książek, zeszytów, szkoły, porannego wstawania.
Życzymy wszystkim, by nadchodzące ferie były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.
W dniu 19 lutego 2015r. organizowany jest wyjazd do CINEMA CITY w Bydgoszczy na film pt. „Pingwiny z Madagaskaru” dla uczniów z naszej szkoły. Koszt wyjazdu to 21 zł. W kwocie tej mieści się: przejazd autokarem i bilet wstępu. Dziecko zostaje zapisane na listę uczestników po wpłaceniu całej kwoty.
Zbiórka w szkole o godzinie 850. Wyjazd około godziny 900 powrót do godziny 1530.
Serdecznie zapraszamy!