Nawigacja

 • OGŁOSZENIA SAMORZĄDU I SKC

  OGŁOSZENIA SAMORZĄDU I SKC

  WŁĄCZAMY SIĘ W AKCJE CHARYTATYWNE:

  I „TYTKA CHARYTATYWNA”

  Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Caritas włączają się w poznańską akcję „Tytka charytatywna”. Jej celem jest wypełnienie papierowej torby artykułami pierwszej potrzeby – spożywczymi i chemii gospodarczej. Torby przekazane zostaną  ludziom ubogim.

  II „DAR SERCA”

  Włączamy się również w akcję organizowaną od kilku lat przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Sipiory i Studzienki „Sąsiedzi”. Jej celem jest zbiórka artykułów na rzecz dzieci z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy. Przekazywać można artykuły szkolne, skarpetki, piżamy, piasek kinetyczny, kawę i herbatę dla rodziców, papier ksero, słodycze i zabawki.

   

  Prosimy wszystkie dzieci o dobrych sercach i całą społeczność szkolną o przyłączenie się do wybranej akcji. Artykuły będziemy zbierać w dniach od 19 listopada do 7 grudnia 2018 r. w sali nr 10.

  Pamiętajmy, że okazane dobro wraca do nas podwójnie!

 • Informacja!

  Informacja!

  Spotkanie z rodzicami - 28 listopada 2018r., godzina 1600

 • PRYMUS POMORZA I KUJAW

  PRYMUS POMORZA I KUJAW

  Alan Jagodziński – uczeń klasy VIII po raz drugi został stypendystą dla szczególnie uzdolnionej młodzieży w ramach marszałkowskiego projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”.

  Warunki, jakie spełnił Alan w roku szkolnym 2017/2018, aby ubiegać się o stypendium to:

  - promocja z wyróżnieniem do następnej klasy;

  -uzyskanie tytułu laureata kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z przyrody,

  -uzyskanie ocen celujących z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, realizowanych jako obowiązkowe zajęcia edukacyjne.

  Alan przykładnie spełnia  obowiązki szkolne, samodzielnie rozwija  zainteresowania i uzdolnienia. Korzysta  ze wszystkich dostępnych źródeł informacji i samodzielnie, systematycznie wzbogaca swoją wiedzę. Wiedza Alana często wykracza poza zakres materiału programowego, co wynika z jego samodzielnych poszukiwań i przemyśleń.

   Stypendium Alana jest dowodem na to, że warto się uczyć, mieć pasje i rozwijać swoje zainteresowania.

 • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

  Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie, jako jedna z dwóch szkół podstawowych (obok SP Kcynia), po złożeniu wniosku została zakwalifikowana do programu – Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa (NPRCZ) na lata 2016-2020. Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

  Celem tego programu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie organów prowadzących szkoły oraz wzmacnianie potencjału i roli bibliotek szkolnych, a także uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych poprzez zakup nowości wydawniczych.

  Na zakup nowości wydawniczych otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 5 000,00 złotych (20 % wkładu własnego organu prowadzącego i 80 % wkładu budżetu państwa).

  Za przyznaną kwotę zakupiono 296 książek, w tym 10 audiobooków, a także lektury, które stanowią 55% nabytych nowości. Książki dostarczone zostały przez Księgarnię Nova – Mariusz Piasecki z Kcyni. Przy zakupie nowości wydawniczych uwzględniono życzenia uczniów i nauczycieli.

  W wyniku realizacji projekt księgozbiór biblioteki znacznie się wzbogacił. Nowe książki cieszą się ogromną popularnością wśród czytelników. Regały, na których znalazły one miejsce, codziennie są oblegane, codziennie ktoś szuka czegoś dla siebie.

  NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - Obrazek 1 NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - Obrazek 2 NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - Obrazek 3

  NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - Obrazek 4 NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - Obrazek 5

  Można powiedzieć: DZIĘKI ZAKUPOM Z NPRCZ NASZA BIBLIOTEKA OŻYŁA. NOWOŚCI BYŁY NIEZBĘDNE!

 • Z wizytą w teatrze

  Z wizytą w teatrze

  15 listopada uczniowie z klas 0 – III odwiedzili Kinoteatr ADRIA w Bydgoszczy, gdzie obejrzeli spektakl w wykonaniu aktorów z toruńskiego teatru BAJ Pomorski pt. „Słowik”. Była to adaptacja jednej z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających baśni H. Ch. Andersena, głęboka i mądra opowieść o dobroci, podejmowaniu mądrych decyzji, wolności i przywiązaniu; o tym, że najcenniejszym skarbem na świecie są przyjaciele i że wygląd zewnętrzny nie ma znaczenia, bo liczy się dobroć, mądrość i blask, jaki nosimy w sobie. Dzieciom wycieczka do teatru bardzo się spodobała, tym bardziej, że aktorzy w spektaklu wykorzystali piękne lalki i maski wykonane na Tajwanie przez tamtejszych artystów. Dzieci zostały oczarowane klimatem teatralnej sali. Jak przystało na prawdziwych widzów, podczas sztuki zachowywały się cichutko i z zaangażowaniem śledziły losy bohaterów. Po spektaklu wszyscy zjedli obiad w McDonaldzie i zadowoleni wrócili do domów.

 • Informacja!

  Informacja!

  12 listopada - dzień ustawowo wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

 • „Młody Talent Krajny i Pałuk” – głosujmy na Julię Kowalską

  „Młody Talent Krajny i Pałuk” – głosujmy na Julię Kowalską

  W środę 24.10.2018 r. ruszyło głosowanie w Plebiscycie „Młody Talent Krajny i Pałuk”, edycja 2018, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”. Pierwszy etap Plebiscytu „Młody Talent Krajny i Pałuk”, tj. głosowanie za pomocą bramki SMS, odbywać się będzie do 15 listopada br. (włącznie). Wśród osób zgłoszonych do tego tytułu jest uczennica z naszej szkoły i reprezentantka Gminy Kcynia: Julia Kowalska za osiągnięcia sportowe, na którą można głosować wysyłając SMS o treści TYP.TAL.9 pod nr 71480

  ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA!

 • „Bo wciąż na jawie widzę i co noc mi się śni, że ta, co nie zginęła, wyrośnie z naszej krwi…”

  „Bo wciąż na jawie widzę i co noc mi się śni, że ta, co nie zginęła, wyrośnie z naszej krwi…”

  Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie

  Dokładnie100 lat temu po 123 latach niewoli zaborów nasza Ojczyzna – Polska odzyskała upragnioną niepodległość. Dzień 11 listopada to od tamtej chwili symbol patriotyzmu, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Od 1937 roku czcimy go jako Narodowe Święto Niepodległości.

  Z tej okazji 9 listopada o godzinie 11.00  cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej, by wspólnie przypomnieć sobie pamiętne listopadowe dni 1918 roku.

  Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i powitaniem wszystkich zebranych. Potem głos zabrała Pani dyrektor Jadwiga Olszak, która wprowadziła zebranych w tematykę święta. Przypomniała trudne dzieje naszej Ojczyzny, bój jej synów o niepodległość. Podkreśliła, że dzięki odwadze i poświęceniu wielu pokoleń Polaków nasza szkoła może dziś nosić dumne imię Orła Białego.

  Punktualnie o 11.11 padła komenda – Baczność! Do hymnu! Wtedy wszyscy wstali i ze wzruszeniem odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego „Jeszcze Polska nie zginęła”. Tym samym przyłączyliśmy się do apelu Pani Minister Edukacji „Bicie rekordu śpiewania hymnu przez młodzież szkolną”.

  Kolejnym punktem obchodów był występ uczniów klasy VII, przygotowanych przez Panie: Paulinę Kuberacką i Jadwigę Olszak. Uczniowie w montażu słowno-muzycznym przedstawili długą i tragiczną drogę Polaków do odzyskania niepodległości. W śpiew pieśni patriotycznych włączali się wszyscy widzowie.

  Kolejną częścią spotkania na sali gimnastycznej było wystąpienie naszego gościa – Pani Justyny Makarewicz – inspektora ds. kultury, oświaty i ewidencji zabytków w UM w Kcyni. Pani Makarewicz przedstawiła wszystkim projekt Dźwiękowego Archiwum Kcyni „Patriotyzm. 2018”. Opowiedziała, iż w październiku 2018 r., na niespełna miesiąc przed Narodowym Świętem Niepodległości, nagrała rozmowy z 10 uczniami dwóch szkół podstawowych – w Kcyni i w Palmierowie. Uczniowie rozmawiali na temat tego, jak rozumieją pojęcia związane z niepodległością, z czym kojarzy im się Polska, na czym polega codzienny patriotyzm. W wywiadach udział wzięli: uczniowie szkoły podstawowej w Kcyni: Wiktor Duliba, Stanisław Wiśniewski, Antonina Kluczyńska, Cyprian Wadziński, Magdalena Rybacka; uczniowie szkoły podstawowej w Palmierowie: Julia Kosmatka z kl. VI, Wiktoria Kowalska z kl. VI, Albert Domagała z kl. V, Paweł Kuczyński z kl. VII i Kacper Nowakowski z kl. I. Efektem projektu jest wydanie broszury zatytułowanej „Patriotyzm.2018 Dziecięcy słownik”, która trafi do gminnych szkół podstawowych oraz film, który jest już dostępny w Internecie. W podziękowaniu za udział w projekcie Pani Makarewicz dla wszystkich dzieci i szkolnego koordynatora – Pani Aleksandry Kulczyńskiej-Milik przygotowała zaświadczenia oraz pamiątkowe gadżety. Na ręce Pani dyrektor przekazała dla szkoły pięknie wydane i unikatowe broszury, w których uczniowie naszej szkoły wypowiadają się na temat tego, czym jest dla nich patriotyzm, co to jest niepodległość, wolność, Polska.

  Ostatnim punktem obchodów święta było podsumowanie szkolnego konkursu historycznego „Droga do Niepodległej”. Pani dyrektor wręczyła nagrody zwycięzcom i pogratulowała ogromnej wiedzy. I miejsce zajął uczeń klasy VIII – Alan Jagodziński, II miejsce uczennica klasy VII – Weronika Ślipek, a III Julia Kosmatka z klasy VI.

  W takich momentach, jak wspólne obchody Narodowego Święta Niepodległości, wszystkich rozpiera duma z tego, że jesteśmy Polakami!

 • INFORMACJA!

  INFORMACJA!

  2 listopada - dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

 • Próbna ewakuacja w naszej szkole

  Próbna ewakuacja w naszej szkole

  W środę 31 października 2018r. o godzinie 10.50 w naszej szkole rozległ się nagle głośny, długi, przerywany sygnał dźwiękowy. Był to alarm wzywający wszystkich do opuszczenia budynku. W szkole trwała ewakuacja. Wszyscy zachowując zasady bezpieczeństwa, szybko i sprawnie oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi opuścili budynek szkoły. Nauczyciele wyprowadzili uczniów na plac ewakuacyjny. Nie było paniki. Zadymienie szybko zostało usunięte i nikomu nic się nie stało. Nauczyciele i pracownicy złożyli dyrektor szkoły meldunki o przebiegu ewakuacji i ilości ewakuowanych uczniów.

  Warto podkreślić, że wszyscy wykonali zadanie z dużym zdyscyplinowaniem. Wszystko odbywało się sprawnie i zgodnie w obowiązującymi procedurami.

  Nasza placówka w sprawach bezpieczeństwa od lat współpracuje z instytucjami do tego powołanymi. W programie wychowawczo-profilaktycznym znajdują się zapisy, które to gwarantują. Organizowane są prelekcje, pogadanki, pokazy, nauka udzielania pierwszej pomocy.

  Celem ćwiczeń było oswojenie z sytuacją zagrożenia oraz kształtowanie umiejętności odpowiedniego postępowania w razie pożaru. Trening próbnej ewakuacji z pewnością był dla wszystkich dużym przeżyciem i doświadczeniem. Wszyscy zgodnie twierdzili, że taka próba była potrzebna, choć nigdy w przyszłości nie chcieliby wykorzystać zdobytego doświadczenia.

 • PAŹDZIERNIKOWE ZWIEDZANIE

  PAŹDZIERNIKOWE ZWIEDZANIE

  26 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Anety Wojciechowskiej, Magdaleny Nogowskiej, Jolanty Reiwer i Aleksandry Kulczyńskiej-Milik odwiedzili Poznań.

      W trasę wyruszyliśmy o godzinie 8.40. Na miejsce, czyli do stolicy Wielkopolski, zajechaliśmy o  10.30. Aby zacząć zwiedzanie, musieliśmy się podzielić na dwie grupy. Pierwsza - młodsza skierowała swe kroki do Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza, a druga - starsza do Pracowni – Muzeum Ignacego Kraszewskiego. Po zmianie chwilę spacerowaliśmy po Starym Rynku, by przed 12.00 stanąć przed Ratuszem w oczekiwaniu na pokaz trykających się rogami koziołków.

     Następnie całą już grupą udaliśmy się do Rogalowego Muzeum Poznania. Tu czekały na nas nie lada atrakcje. Pod okiem dwóch Mistrzów Rogalowych  poznaliśmy wszelkie rytuały związane z wypiekiem świętomarcińskich rogali. Własnoręcznie zagnietliśmy ciasto, by później przygotować z niego wspaniałe w kształcie i smaku wypieki. W czasie pracy Rogalowi Mistrzowie opowiadali nam o zwyczajach i gwarze poznańskiej. Ubaw był po pachy. Wszyscy również skosztowaliśmy przepysznych rogali. Na zakończenie wręczono nam Certyfikaty Rogalowego Czeladnika.

          Po zakupie rogali, traktem królewsko-cesarskim  ruszyliśmy na Ostrów Tumski. Tutaj pani przewodnik opowiedziała nam o historii i ciekawostkach związanych z tym niezwykłym miejscem. Potem weszliśmy do Poznańskiej Katedry. Zwiedziliśmy jej wnętrze, zobaczyliśmy Złotą Kaplicę. Następnie  zeszliśmy do podziemi, by choć na chwilę przenieść się w czasy  Mieszka I i Bolesława Chrobrego.

              Po kilkuminutowym spacerze dotarliśmy do kolejnego miejsca, mianowicie do Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego Brama Poznania. Zwiedzanie znowu musieliśmy zorganizować w dwóch grupach. Starsi uczniowie przeszli trasę dla dorosłych, a młodsi trasę rodzinną. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem sposobu przekazania wiedzy o początkach Poznania i państwa polskiego.

  Po tak wielu atrakcjach zrobiliśmy się bardzo głodni, dlatego udaliśmy się na obiad.

  W Palmierowie byliśmy zgodnie z planem, czyli o godz. 19.00. Kolejna udana wycieczka za nami!

 • Zdolne przedszkolaki

  Zdolne przedszkolaki

  Sześcioro przedszkolaków: Nikodem Knapik, Zuzanna Nogowska , Filip Rybczyński,  Zosia Szczepańska, Wiktor Ślipek i Marcelina Tobys wykonało prace na VII Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „BARWY JESIENI – PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”. Patronat nad konkursem objął: Starosta Nakielski p. Tomasz Miłowski i Burmistrz Kcyni p. Marek Szaruga.

  Prace zostały przekazane do organizatorów. Teraz czekamy na rozstrzygnięcie, które odbędzie się w listopadzie 2018r. 

  Oto prace które wykonali:

  Zdolne przedszkolaki - Obrazek 1 Zdolne przedszkolaki - Obrazek 2 Zdolne przedszkolaki - Obrazek 3 Zdolne przedszkolaki - Obrazek 4 Zdolne przedszkolaki - Obrazek 5 Zdolne przedszkolaki - Obrazek 6

  Wszystkim życzymy powodzenia!

 • PASOWANIE NA UCZNIA

  PASOWANIE NA UCZNIA

  25 października na sali gimnastycznej w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Dla pierwszaków wydarzenie to było wielkim przeżyciem.

  Całą uroczystość prowadziła pani Aleksandra Kulczyńska – Milik, opiekun Samorządu Uczniowskiego. Dyrektor szkoły pani Jadwiga Olszak powitała uczniów oraz rodziców. Do uroczystego ślubowania uczniowie przygotowywali się pod okiem wychowawcy, pani Doroty Wesołowskiej, poznając prawa i obowiązki ucznia oraz ucząc się piosenek, a na apelu mieli możliwość zaprezentowania zdobytych umiejętności. Pasowanie na ucznia mogło nastąpić dopiero po „egzaminie” sprawdzającym umiejętności pierwszaków. Uczniowie dumnie i pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tym samym udowodniły, że są gotowe, by zostać uczniami. Wszyscy mogli przystąpić do ślubowania i uroczystego pasowania na ucznia Najważniejszym punktem było złożenie uroczystej przysięgi już po raz piąty na sztandar naszej szkoły, podczas której uczniowie przyrzekali strzec godności szkoły oraz honoru jej uczniów. Następnie dyrektor placówki za pomocą symbolicznego pióra dokonała pasowania na uczniów oraz wręczyła dzieciom dyplomy z tej okazji. Od tej chwili pierwszaki oficjalnie należały już do braci uczniowskiej. Pod koniec uroczystości przyszedł czas na życzenia i prezenty dla pierwszoklasistów. Starsi koledzy wręczyli im liczne upominki. Po części oficjalnej nadeszła pora na pamiątkowe zdjęcia oraz słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów.

  Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,

  a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

 • INFORMACJA DLA RODZICÓW!

  INFORMACJA DLA RODZICÓW!

  W dniu 26 października

  zajęcia dla uczniów

  nie biorących udziału w wycieczce do Poznania

  odbędą się planowo.

  Dyrektor

  Jadwiga Olszak

 • HARMONOGRAM WYCIECZKI DO POZNANIA

  26.10.18 r.

    840 – wyjazd sprzed szkoły w Palmierowie

    ok. 1020 – przyjazd do Poznania

   1030 – 1130  – zwiedzanie Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza

   1130 – 1220  – spacer po Starym Rynku, koziołki o 1200

   1230 – 1330 – wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania

   1330  – 1450 – Trakt Królewsko-Cesarski z przewodnikiem w tym Ostrów Tumski z katedrą  i Złotą Kaplicą

   1500 – 1600 –  Brama Poznania – zwiedzanie ekspozycji

   1600   1700 – posiłek

   1700 – 1900 – droga powrotna

   ok. 1900    powrót do Palmierowa

 • XVIII Dzień Papieski

  XVIII Dzień Papieski

  W dniu 16 października 2018 r. cała społeczność naszej szkoły obchodziła uroczyście XVIII Dzień Papieski. Tym razem przebiegał on pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa.” Papież tak zatytułował jeden z napisanych przez siebie utworów. Był to wyjątkowo doniosły dzień jeszcze z jednego powodu- 16 października przypadała czterdziesta rocznica wyboru metropolity krakowskiego kardynała Karola Wojtyły na papieża. Uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy VII  pod kierunkiem pani Ewy Mochockiej podkreślała prawdę o tym, że Bóg jest naszym miłosiernym Ojcem, a my przez chrzest staliśmy się dziećmi Bożymi. Jest to jedna z najważniejszych prawd w naszej wierze. Znaczenie i sens tej prawdy ukazali uczniowie prezentując inscenizację pt. „Syn Marnotrawny”, nawiązując do znanej przypowieści z Ewangelii wg św. Łukasza.

 • Sołectwo Palmierowo posadziło Dąb Niepodległości na terenie naszej szkoły. Drzewa dla przyszłych pokoleń!

  Sołectwo Palmierowo posadziło Dąb Niepodległości na terenie naszej szkoły. Drzewa dla przyszłych pokoleń!

  W poniedziałek 15 października, z inicjatywy wojewody kujawsko-pomorskiego oraz dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych pod nazwą „Sadzimy drzewa dla przyszłych pokoleń”, na terenie naszej szkoły posadzono „Dąb Niepodległości”.

  W tym roku obchodzone jest stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji podejmowanych jest wiele inicjatyw, których celem jest uczczenie rocznicy. Przed nami również 100. rocznica Powstania Wielkopolskiego.

  Drzewa posadzone w trakcie akcji będą żywymi pomnikami stulecia współczesnej polskiej państwowości.

  Dąb, którego wsadzenia dokonali: sołtys wsi Palmierowo pani Beata Budzyńska oraz woźny z naszej szkoły pan Leon Płocharczyk, to jeden z 37 dębów przekazanych sołtysom z gminy Kcynia. Zgodnie z zamysłem akcji, dęby mają być posadzone nie tylko w mieście, ale i we wszystkich sołectwach.

  Sołectwo Palmierowo posadziło Dąb Niepodległości na terenie naszej szkoły. Drzewa dla przyszłych pokoleń! - Obrazek 1

  Drzewo już zapuszcza korzenie obok Orła Białego - patrona naszej szkoły!

 • Imieniny Pani Dyrektor

  Imieniny Pani Dyrektor

  Dzisiaj, 15 października, miało miejsce bardzo ważne święto - imieniny naszej Pani Dyrektor. Uczniowie zgromadzili się na korytarzu z samego rana i cała społeczność szkolna zrobiła Pani Dyrektor niespodziankę. Przedszkolaki odśpiewały gromkie "Sto lat", a przewodnicząca  Samorządu Uczniowskiego Nicole Kuczyńska wraz z zastępcą Sebastianem Czyżem w imieniu wszystkich zebranych złożyli życzenia i wręczyli kwiaty.

  Wszystkiego najlepszego Pani Dyrektor!

 • KOCHANI NAUCZYCIELE I WSZYSCY PRACOWNICY SZKOŁY!

  KOCHANI NAUCZYCIELE I WSZYSCY PRACOWNICY SZKOŁY!

  Nauczyciel to przyjaciel, który od najmłodszych lat prowadzi nas za rękę w dorosły świat. Mozolnie pomaga w zdobywaniu wiedzy. Dzięki niemu nieobce są nam tajemnice tego świata. Matematyczne labirynty są do rozwiązania, a zagadkowe wzory czytelne. Nauczyciele wzbogacają nasz język, dbając o prawidłową i piękną polszczyznę. Zaznajamiają nas z pięknem naszej okolicy i naszego kraju. Poznajemy podwaliny naszej historii i kultury. Grono naszych dorosłych kolegów dopiero po latach docenia trud nauczycieli włożony przed laty w ich kształcenie i wychowanie. My powinniśmy już teraz doceniać wartość pracy wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły i starać się jak najwięcej skorzystać z tego, co nam przekazują.

  Z okazji Waszego święta dziękujemy za poświęcenie, czas i cierpliwość, za cały ogrom przekazywanej wiedzy, za gorące serca i pomocne dłonie.

  UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PALMIEROWIE

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  12 października 2018 r. w Dzień Edukacji Narodowej uczniowie z klasy VI przygotowali uroczystą akademię pod kierunkiem pana Mirosława Grabarskiego. Uczniowie życzyli swoim pedagogom satysfakcji z pełnionej misji oraz zaprezentowali przedstawienie.

  Dyrektor Jadwiga Olszak z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyła wszystkim pracownikom szkoły wyrazy uznania, szacunku i wdzięczności, dziękując za dotychczasową pracę. – „Dzięki państwa wiedzy, umiejętnościom i serdeczności jaką otaczacie uczniów, stają się oni wartościowymi ludźmi, otwartymi na świat i drugiego człowieka”– mówiła. Podczas szkolnej akademii dziękując za codzienny wysiłek wręczyła nauczycielom i pracownikom administracji „słodkie niezbędniki”.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Palmierowie
  Palmierowo 7a
  89-240 Kcynia
 • 0525893750

Galeria zdjęć