Nawigacja

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  Bezpieczeństwo na drodze oraz odpowiedzialność prawna nieletnich za popełniane przez nich czyny oraz demoralizację to tematy zajęć, jakie dla uczniów przeprowadził asp. Bartosz Królczyk.

  W poniedziałek 24 września nasz dzielnicowy asp. Bartosz Królczyk spotkał się z uczniami naszej szkoły, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły – bezpieczny uczeń”.

  W spotkaniu udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły. Policjant przeprowadził zajęcia w każdej klasie.

  Z uczniami z klas I-IV policjant rozmawiał przede wszystkim na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Omówione zostały zasady poruszania się po drogach pieszych, przybliżono w jaki sposób na bezpieczeństwo pieszych wpływa wyposażanie się przez nich w elementy odblaskowe. Policjant przestrzegał też przed osobami nieznajomymi. Informował, że w żadnym wypadku nie należy przyjmować od nieznajomych prezentów, czy słodyczy. Nie należy też informować o miejscu zamieszkania oraz swojej sytuacji rodzinnej.

  Uczniowie z klas V – VIII rozmawiali z policjantem na temat tego, w jaki sposób nieletni odpowiadają za popełniane przez siebie czyny karalne. Mundurowy przestrzegał przed łamaniem prawa, informując jednocześnie, jakie konsekwencje sąd może zastosować wobec nieletniego popełniającego czyny karalne czy wykazującego zachowanie demoralizujące.

  SPOTKANIE Z POLICJANTEM - Obrazek 1  SPOTKANIE Z POLICJANTEM - Obrazek 2

  Spotkanie z uczniami zorganizowano w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”, która zainicjowana została przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

  SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

  Już po raz kolejny odbyła się największa ekologiczna akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2018”.

  22-24 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły, podobnie jak w latach poprzednich, przyłączyli się do tej akcjiPod czujnym okiem koordynatora akcji pani Małgorzaty Tracz oraz wychowawców wyruszyli w teren wyposażeni w gumowe rękawice i worki na śmieci. W akcji brali udział uczniowie wszystkich klas. Dzieci wysprzątały teren i najbliższe okolice szkoły, a także drogi wiodące do naszej placówki. Udało się zebrać wiele worków śmieci. Zostały one pozostawione w wyznaczonym miejscu, skąd zabrały je odpowiednie służby.

 • Uwaga!

  Uwaga!

  Kandydaci na Przewodniczącego Samorządu

  Uczniowskiego i pozostałych członków Rady  w roku szkolnym 2018/2019 to:

   

                                                         klasa V

  1.  Dominik Pezacki
  2.  Szymon Czyż
  3.  Albert Domagała

                                                        klasa VI

  1.  Katarzyna Kłopot
  2.  Jan Szczepański
  3.  Amelia Boniek

                                                        klasa VII

  1.  Paweł Kuczyński
  2.  Dominika Jabkowska

                                                        klasa VIII

  1.  Nicole Kuczyńska

  2. Weronika Panasik

  3. Sebastian Czyż

   

           Tajne wybory odbędą się  28 września 2018 roku ( piątek )  o godzinie 10.00 w bibliotece szkolnej. Zostaną one poprzedzone kampanią wyborczą trwającą od poniedziałku 24 września 2018 r. do czwartku 27 września 2018 r. W wyborach mogą brać udział wszyscy uczniowie  naszej szkoły.

           Pamiętajcie, osoba, którą wybierzecie to reprezentant całej społeczności uczniowskiej. Powierzcie tę funkcję kandydatowi godnemu zaufania, pracowitemu, pomysłowemu, komuś, kto jest wzorem dla innych!!!

   

                                                                    Opiekun Samorządu Uczniowskiego

                                                                                           A. Kulczyńska-Milik

 • Dzień Przedszkolaka

  Dzień Przedszkolaka

  Dnia 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

  Tego dnia na przedszkolaków z naszej szkoły czekało wiele atrakcji. Dzieci brały udział w różnorodnych konkurencjach sprawnościowych i konkursach z balonami.

  Zabawa rozpoczęła się uroczystym powitaniem dzieci oraz odczytaniem przez nauczycielkę listu z życzeniami od Rzecznika Praw Dziecka p. Marka Michalaka. Kolejnym wesołym akcentem były zabawy przy muzyce. Dzieci tańczyły i śpiewały.

  Z okazji święta, przedszkolaków odwiedziła Pani Dyrektor Jadwiga Olszak, która obdarowała przedszkolaków lizakami i życzyła dzieciom uśmiechu i dużo radości.

  Na zakończenie każde dziecko otrzymało odznakę, prezenty oraz dyplom. Było wesoło i kolorowo.

  Wszystkim dzieciom życzymy samych uśmiechów i dużo wrażeń w oddziale przedszkolnym!

 • Pielgrzymka do Kcyni

  Pielgrzymka do Kcyni

  W piątek 14 września  uczniowie klas szóstej, siódmej i ósmej wraz ze swoimi wychowawcami p. Aleksandrą Kulczyńską-Milik, p. Jolantą Reiwer  i p. Mirosławem Grabarskim wyruszyli w pieszą pielgrzymkę do Kcyni, do kościoła poklasztornego pw. WNMP, aby o godzinie 1200 uczestniczyć we mszy św. odpustowej z okazji Święta Podwyższenia Krzyża.

  Wszyscy w skupieniu wysłuchali kazania o sile, mocy i znaczeniu krzyża, o poszanowaniu życia i powołaniu do życia konsekrowanego, rodzinnego. Droga powrotna była już łatwiejsza, ponieważ pielgrzymi do Palmierowa przybyli autobusem szkolnym.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  3 września w naszej szkole zabrzmiał pierwszy po wakacyjnej przerwie dzwonek oznaczający rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Tegoroczna inauguracja miała niezwykle uroczysty charakter. Wzięli w niej udział m.in. dyrektor placówki p. Jadwiga Olszak, zastępca przewodniczącej Rady Rodziców p. Monika Dziadoszek. sołtys Palmierowa p. Beata Budzyńska, sołtys Głogowińca p. Grzegorz Kowalski, pracownicy, rodzice oraz nauczyciele wraz ze swoimi wychowankami.

  Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu państwowego i powitaniu wszystkich zebranych przez prowadzącą panią A. Kulczyńską-Milik, pani dyrektor Jadwiga Olszak w oficjalnym przemówieniu serdecznie wszystkich powitała i złożyła życzenia na nowy rok szkolny. Szczególnie ciepło zaprosiła w szeregi uczniów SP w Palmierowie najmłodsze dzieci oraz uczniów, którzy przybyli  z innych szkół oraz z zagranicy. Ważnym elementem przemówienia były informacje na temat zmian, jakie nastąpiły w czasie przerwy wakacyjnej. Dyrektor szkoły stwierdziła, że ogromnym przedsięwzięciem był całkowity remont sali numer 10 i renowacja placu zabaw. Pani Olszak podziękowała też wszystkim, którzy pomogli przy pracach remontowych. Zwróciła się również do dzieci z prośbą, by doceniły i szanowały efekt pracy i trud ludzi, którzy poświęcają czas na poprawę wizerunku szkoły. Następnie w obecności wszystkich zebranych złożyła serdeczne podziękowania księdzu Maciejowi Kulczyńskiemu – zastępcy dyrektora Caritas diecezji bydgoskiej za umożliwienie i zorganizowanie dzieciom z naszej szkoły pięciodniowej darmowej wycieczki do Warszawy. Wyraziła również swą wdzięczność p. Ewelinie Szymańczak, p. Małgorzacie Tracz, p. Magdalenie Nogowskiej i p. Aleksandrze Kulczyńskiej-Milik za sprawowanie opieki nad dziećmi w czasie pobytu w stolicy. Następnie pani dyrektor poinformowała zebranych że nasza szkoła zajęła I miejsce w organizowanym corocznie przez ZGKiM w Kcyni konkursie „Segregacja to się opłaca”, a klasa II była najlepiej segregującą grupą w gminie. Dlatego uczniowie zostali poproszeni o wystąpienie. Z rąk p. Olszak i koordynatorki konkursu w szkole p. Małgorzaty Tracz otrzymali cenne nagrody rzeczowe.

  Pani dyrektor Jadwiga Olszak serdecznie powitała i przedstawiła zebranym nową nauczycielkę naszej szkoły p. Jolantę Reiwer. Następnie omówiła organizację pracy w nowym roku szkolnym. Szczególną uwagę zwróciła na egzamin ósmoklasisty, który w tym roku szkolnym odbędzie się w dniach 15, 16 i 17 kwietnia.

   Przybyli goście w krótkich słowach życzyli dzieciom uśmiechu przez cały rok szkolny, ambicji i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów, a nauczycielom zadowolenia z pracy.

  Następnie uczniowie wszystkich klas udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami, którzy przedstawili im plan zajęć na kolejne 10 miesięcy oraz omówili sprawy organizacyjne. Nie obyło się bez wspomnień oraz pełnych humoru rozmów towarzyskich w wakacyjnej jeszcze atmosferze, bo już jutro, tak na serio, pełną parą: „Witaj, szkoło!”.

 • Niezwykła wycieczka do Warszawy

  Niezwykła wycieczka do Warszawy

  Kiedy dla wielu trwały jeszcze wakacje, pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów naszej szkoły, dzięki wsparciu Caritas Diecezji Bydgoskiej i Caritas Polska, w dniach od 26 do 30 sierpnia 2018 r. uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Małgorzata Tracz, Magdalena Nogowska, Ewelina Szymańczak i Aleksandra Kulczyńska-Milik.

  Uczestnicy wyjazdu zakwaterowani byli w trzygwiazdkowym Centrum Charytatywno- Edukacyjnym Caritas Polska – „Centrum Okopowa” przy ulicy Okopowej 55. Mieszkali w luksusowych pokojach z łazienkami, mieli zapewnione całodzienne wyżywienie, wodę i słodkości na czas zwiedzania. Oprócz znanych dzieciom nauczycielek opiekę nad nimi sprawowali również: zastępca dyrektora Caritas Polska ksiądz Marek Dec, przewodniczka po Warszawie Małgorzata Kucharska oraz ks. Maciej Kulczyński zastępca dyrektora Caritas Diecezji Bydgoskiej, który odwiedził uczniów przebywających we Warszawie.

  Każdy dzień zaczynał się mszą świętą, następnie było śniadanie, by po nim zaczynać zwiedzanie Warszawy. Około godziny 15.00 powrót na obiad. Po krótkim odpoczynku wycieczkowicze ruszali dalej poznawać atrakcje stolicy. Po kolacji do ciszy nocnej o 22.00 oglądali filmy, robili zakupy, spacerowali. Byli nawet pieszo na świetlnym pokazie fontann przy Wybrzeżu Gdyńskim.

  W ramach wycieczki dzieci z Palmierowa zwiedziły Stare Powązki, Powązki Wojskowe, Stare Miasto, Trakt Królewski, Łazienki Królewskie, Pałac i Ogrody w Wilanowie, Ogrody Uniwersytetu Warszawskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Narodowe, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Fryderyka Chopina. Byli również w kinie na filmie „Książę Czaruś”. Nielada atrakcją była też jazda metrem oraz możliwość zrobienia selfie ze znanym youtuberem.

  To była kolejna wspaniała wyprawa społeczności szkolnej z Palmierowa. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i zachwyceni pięknem naszej ojczyzny.

 • REKRUTACJA DO PROJEKTU WYŻSZA KLASA!

  Od września rusza rekrutacja dla uczniów.

   

  Informujemy, że od września rozpoczyna się rekrutacja uczniów i nauczycieli do projektu „Wyższa klasa! Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów z terenu ORSG Powiatu Nakielskiego”. Rozpoczęcie I naboru przewidziane jest na 10.09.2018 r., a jego zakończenie na 24.09.2018 r.  Szczegółowe informacje znajdują się na stronie lidera projektu – PTE.

   http://pte.bydgoszcz.pl/projekty/wyzsza-klasa/  )

   

  Informacja_o_naborze.docx   

   Zakres_danych_osobowych_WSPOLNY.docx

   

  Rekrutacja uczestników do projektu prowadzona będzie na terenie szkół objętych projektem. Zgłoszenie do projektu należy dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny w formie papierowej w sekretariatach szkół objętych projektem oraz w biurze projektu (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy) i w biurach u parterów projektu lub w formie elektronicznej do pobrania ze stron internetowych szkół, lidera i odpowiednich dla danej szkoły partnerów (Powiat Nakielski, Gmina Sadki, Gmina Kcynia, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Anieliny i Łodzia „Żakus").

   

  Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe do pobrania: 

  REGULAMIN_-_WYZSZA_KLASA_.pdf

  Formularz_zgloszeniowy_UCZEN_SP_w_Palmierowie.docx

   

  Wypełnione formularze zgłoszeniowe należy składać w formie papierowej w sekretariacie szkoły, biurze projektu czy biurze partnera lub elektronicznej w formie skanu (adres mailowy szkół objętych projektem, partnerów, lub biura projektu):

   

  Biuro projektu mieści się w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego – Oddział w Bydgoszczy:

  ul. Długa 34, 85-034 Bydgoszcz

  tel. 52 322 90 67

  mail: biuro@pte.bydgoszcz.pl, www.pte.bydgoszcz.pl

  otwarte w godzinach: 8:00-16:00

   

  Partnerzy projektu (adresy biur):

   

  - Powiat Nakielski

  ul. gen. Henryka Dąbrowskiego 54, 89-100 Nakło nad Notecią

  tel. 52 386 66 29

  mail: sekretariat@powiat-nakielski.pl, www.powiat-nakielski.pl

  otwarte w godzinach: 07:00-15:00

   

  - Gmina Kcynia

  ul. Rynek 23, 89-240 Kcynia

  tel. 52 589 37 30

  mail: urzad@kcynia.pl, www.kcynia.pl

  otwarte w godzinach: 07:00-15:00, 07:00-16:00 (wtorki), 07:00-14:00 (piątki)

   

   

 • OD WRZEŚNIA RUSZA PROJEKT WYŻSZA KLASA!

   

   

  Od września rusza rekrutacja dla uczniów.

  Nasza szkoła bierze udział w Projekcie „Wyższa klasa! Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów z terenu ORSG Powiatu Nakielskiego”, który jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest realizowany przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy w partnerstwie z Powiatem Nakielskim, Gminą Sadki, Gminą Kcynia i Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Anieliny i Łodzia „Żakus” w okresie od 01.07.2018 r. do 31.05.2020 r.

  Od września rusza rekrutacja dla uczniów. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie lidera projektu – PTE.

   http://pte.bydgoszcz.pl/projekty/wyzsza-klasa/  

   

  W ramach projektu środki unijne zostaną wykorzystane na działalność wychowawczo-dydaktyczną. Wsparciem zostanie objętych 20 uczniów.

  Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze na najwyższym poziomie

  Projekt Wyższa klasa! skupia się na rozwijaniu tzw. kompetencji kluczowych uczniów, czyli m. in. z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych. Podopieczni naszej szkoły ze szczególnymi potrzebami oraz trudnościami edukacyjnymi otrzymają wsparcie w postaci zajęć dydaktyczno-wyrównawczych właśnie z matematyki.

  Wartość projektu: 1 377 870,00 PLN, w tym wkład Funduszy Europejskich 1 308 976,50 PLN

 • INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  W SZKOLE PODSTAWOWEJ

  IM.ORŁA BIAŁEGO W PALMIEROWIE

  ODBĘDZIE SIĘ

  3 WRZEŚNIA 2018 ROKU O GODZINIE 8.30

   

  ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU – w dniu 03.09.2018 roku

  PRZYWÓZ DZIECI DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

  IM. ORŁA BIAŁEGO W PAMIEROWIE

  740 – Włodzimierzewo

  745 – Żurawia

  750 – Palmierowo

  800 – Miaskowo

  805 – Grocholin

  815 – Głogowiniec

  820 – Palmierowo

  ODWÓZ ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ

  IM. ORŁA BIAŁEGO W PAMIEROWIE

  930 – Głogowiniec, Grocholin, Miaskowo

  950 – Żurawia, Włodzimierzewo

 • ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU – od 04.09.2018 r.

  ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU – od 04.09.2018 r.

  DOWÓZ I ODWÓZ DZIECI DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

  IM. ORŁA BIAŁEGO W PALMIEROWIE

  PONIEDZIAŁEK – WTOREK – ŚRODA – CZWARTEK – PIĄTEK

   

  PRZYWÓZ

   

  L.p.

  Nazwa przystanku

  Godzina

  1.

  SP Dziewierzewo

  7:20

  2.

  Włodzimierzewo PKS

  7:27

  3.

  Żurawia przy pos. nr 15

  7:30

  4.

  Żurawia przejazd kolejowy

  7:32

  5.

  Żurawia PKS

  7:36

  6.

  SP Palmierowo

  7:45

  7.

  Miaskowo

  7:52

  8.

  Grocholin

  7:57

  9.

  Głogowiniec wieś

  8:07

  10.

  Głogowiniec przy posesji nr 12

  8:10

  11.

  SP Palmierowo

  8:15

   

  ODWÓZ

   

  L.p.

  Nazwa przystanku

  Godzina

  1.

  SP Palmierowo

  13:00

  2.

  Głogowiniec wieś

  13:10

  3.

  Grocholin

  13:18

  4.

  Miaskowo

  13:23

  5.

  SP Palmierowo

  13:45

  6.

  Żurawia PKS

  13:50

  7.

  Żurawia przy pos. nr 25

  13:57

  8.

  Żurawia przy pos. nr 27

  13:58

  9.

  Włodzimierzewo PKS

  13:59

  10.

  Żurawia PKS

  14:00

  11.

  SP Dziewierzewo

  14:08

  12.

  Żurawia przy pos. nr 111

  14:13

  13.

  Żurawia PKS

  14:16

  14.

  Włodzimierzewo PKS

  14:17

  15.

  Żurawia skrz.

  14:18

  16.

  Żurawia PKS

  14:19

  17.

  SP Palmierowo

  14:35

  18.

  Głogowiniec przy pos. nr 12

  14:37

  19.

  Głogowiniec wieś

  14:38

  20.

  Grocholin

  14:45

  21.

  Miaskowo

  14:50

  22.

  Miaskowo II

  14:55

  23.

  Żurawia

  15:05

  24.

  Włodzimierzewo

  15:10

  25.

  Kcynia

  15:20

   

 • INFORMACJE O WYCIECZCE DO WARSZAWY

   

  Uprzejmie informuję, że wyjazd uczniów naszej szkoły do Warszawy będzie miał miejsce 26 sierpnia o godzinie 1200 . Proszę jednak o przyjazd 15 minut wcześniej.

  Powrót będzie miał miejsce w czwartek 30 sierpnia po obiedzie o godzinie 1400, a więc ok. 1900.

  Dzieci mają zapewnione całodzienne wyżywienie. Atrakcje, które czekają na dzieci to:

  - Łazienki Królewskie,

  - Muzeum Powstania Warszawskiego,

  - Kino IMAX 3D – największe w Polsce,

  - Ogrody Biblioteki UW,

  - Muzeum Narodowe,

  - Stare Miasto,

  - Powązki,

  - Pałac i Ogrody w Wilanowie.

  Oprócz tego dzieci będą miały możliwość zadecydowania, co jeszcze chciałyby we Warszawie zobaczyć.

  Prosimy o dostosowanie ubioru dzieci do warunków atmosferycznych, przygotowanie przyborów toaletowych, wygodnego obuwia oraz kurtek lub peleryn przeciwdeszczowych.

  Każdy dzień będzie zaplanowany według schematu:

  - śniadanie

  - msza św. ( nie jestem pewna czy codzienne),

  - zwiedzanie,

  - obiad,

  - zwiedzanie,

  - kolacja,

  - czas wolny.

  Usługi transportowe zapewnia firma Majamitrans z Inowrocławia.

  Do zobaczenia!

 • ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2018/2019 - kliknij w poniższy link:

  https://sppalmierowo.edupage.org/text/?text=text/text4&subpage=10

 • UDANYCH WAKACJI !!!

  UDANYCH WAKACJI !!!

  Redaktorzy szkolnej strony www

  życzą

  Dyrekcji, Uczniom, Gronu Pedagogicznemu,

  Pracownikom i Rodzicom

  fascynujących, słonecznych

  i bezpiecznych wakacji

      oraz wspaniałego wypoczynku

        w wymarzonych miejscach.

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  22 czerwca o godzinie 8.30 odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego prowadząca uroczystość pani A. Kulczyńska-Milik powitała  wszystkich zebranych: panią dyrektor Jadwigę Olszak, radnego Rady Miejskiej w Kcyni, jednocześnie sołtysa wsi Grocholin-Miaskowo pana Łukasza Szczepańskiego, wiceprzewodniczącą Rady Rodziców panią Monikę Dziadoszek sołtysa wsi Głogowiniec pana Grzegorza Kowalskiego, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkoły, a przede wszystkim uczniów i przybyłych z nimi rodziców.

  Jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor Jadwiga Olszak, która wspomniała o najważniejszych sukcesach szkoły w kończącym się roku szkolnym. Podkreślając zaangażowanie samych uczniów, nauczycieli oraz rodziców w ich urzeczywistnienie, dziękowała jednocześnie za trud pracy i codzienny wysiłek oraz dobrą współpracę. Dzieciom przypomniała, jak ważną rzeczą jest wykształcenie i wiedza oraz umiejętności zdobywane w szkole. Następnie p. Magdalena Nogowska odczytała okolicznościowy list od Burmistrza Kcyni pana Marka Szarugi. W imieniu społeczności lokalnej nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę i opiekę nad dziećmi dziękowali przybyli na uroczystość pani Monika Dziadoszek oraz sołtysi – pan Łukasz Szczepański i pan Grzegorz Kowalski, dzieciom zaś życzyli słonecznych i bezpiecznych wakacji.

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego to powód do dumy dla  uczniów, którzy osiągnęli w nauce i zachowaniu wysokie wyniki. Nagrodą dla nich są świadectwa z biało-czerwonym paskiem, dyplomy wzorowego ucznia, nagrody książkowe i wyróżnienie na forum szkoły. Była wśród nich Weronika Ślipek z klasy VI, która za swe osiągnięcia z rąk pani dyrektor i pana Łukasza Szczepańskiego otrzymała Nagrodę Burmistrza. Na szczególne wyróżnienie zasłużył również Alan Jagodziński – laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Przyrody i Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Za swe osiągnięcia otrzymał Nagrodę Dyrektora. W tym roku na wyróżnienie zasłużyli ponadto: Kacper Nowakowski i Krzysztof Szafranek z kl. I, Nadia Nowicka, Julia Kowalska z klasy III. Rodzice Julii na zakończenie etapu edukacyjnego otrzymali z rąk pani dyrektor i wychowawczyni p. Doroty Wesołowskiej list gratulacyjny za wzorowe wychowanie córki. Z klasy IV wyróżnione zostały: Aleksandra Jabkowska i Dominika Kieca, a z klasy V – Julia Kosmatka i Wiktoria Kowalska. W klasie VI najlepsze cenzurki otrzymali: Weronika Ślipek, Kinga Bartoszek i Wiktoria Lisiecka, Olimpia Domagała i Paweł Kuczyński. W klasie VII byli to: Alan Jagodziński i Olaf Jagodziński.

  Uczniowie otrzymali też inne nagrody i wyróżnienia: za pracę w sklepiku szkolnym (Alan Jagodziński), za wzorową frekwencję (Agata Orzoł z kl. I, Adrian Tyczyński z kl. VI). Tytuł „Najsympatyczniejszy uczeń w szkole” zdobył w tym roku Kacper Boniek z klasy VII. Mistrzem sportu została uczennica klasy III Julia Kowalska.

  Pani Aneta Wojciechowska wręczyła czwartoklasistom ich pierwsze prawo jazdy, czyli kartę rowerową.

  Miłym akcentem uroczystości było podziękowanie, które na ręce wychowawczyni pani Doroty Wesołowskiej, złożyli uczniowie klasy III kończący pierwszy etap edukacyjny.

  Po części oficjalnej uroczystości i wyprowadzeniu sztandaru wystąpiła klasa V, rozbawiając publiczność i wprowadzając wszystkich w wakacyjny nastrój.

  Na zakończenie głos zabrała ponownie pani dyrektor, która apelowała do uczniów - „Proszę, żeby w czasie wakacji nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście podczas wypoczynku dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących Wam i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Przecież w nowym roku szkolnym musimy spotkać się w komplecie: zdrowi, pełni sił i chęci do pracy. Już teraz zapraszam wszystkich na zasłużony odpoczynek”. Po tych słowach  uczniowie i towarzyszący im rodzice udali się do klas, gdzie wręczone zostały pozostałe świadectwa.

  Po pożegnaniu z wychowawcami na dwa miesiące opuścili mury szkoły.

 • KOMUNIKAT

  KOMUNIKAT

  MIEJSKO - GMINNY

  OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ

  ul. Libelta 28, 89-240 Kcynia

  NIP: 558-16-24-258, REGON 092554356

   

  KOMUNIKAT W SPRAWIE SKŁADANIA WNIOSKÓW O PRZYZNANIE POMOCY W FORMIE POSIŁKU DLA DZIECI W PRZEDSZKOLU I ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH ORAZ UCZNIÓW W SZKOŁACH NA OKRES OD WRZEŚNIA DO GRUDNIA 2018.

  Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kcyni uprzejmie informuje, że w ramach wieloletniego programu wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Pomoc państwa w zakresie dożywiania" na lata 2014 —2020 dzieci do czasu podjęcia nauki w szkole podstawowej oraz uczniowie do czasu ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej mają możliwość skorzystania z pomocy w formie posiłku podczas zajęć w szkole / przedszkolu.

  Pomoc, o której mowa wyżej przysługuje rodzinie, której dochód netto w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekracza 150% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie tj. kwoty 771,00 zł.

  TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW

  Wniosek o przyznanie pomocy w formie posiłku dla dzieci/uczniów w szkole/przedszkolu należy złożyć w siedzibie tut. Ośrodka (ul. Libelta 28, 89-240 Kcynia) w terminie od 02.07.2018 r. do 10.08.2018 r.

  Do wniosku należy dołączyć m.in.:

  • dokumenty potwierdzające wysokość dochodów netto za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku;
  • w przypadku, gdy w rodzinie są osoby niepełnosprawne lub długotrwale chore aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub aktualne zaświadczenie lekarskie.

   

  RODZICU!!! JEŻELI DOCHÓD W TWOJEJ RODZINIE NIE PRZEKRACZA POWYŻSZEGO KRYTERIUM DOCHODOWEGO ZGŁOŚ SIĘ DO MIEJSKO — GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W KCYNI, ABY UMOŻLIWIĆ SWOJEMU DZIECKU SKORZYSTANIE Z DOFINANSOWANIA POSIŁKÓW W SZKOLE / PRZEDSZKOLU!

  Z-ca Kierownika

  Miejsko - Gminnego

  Ośrodka Pomocy Społecznej

  mgr Agnieszka Witkowska

 • UWAGA RODZICE I DZIECI!

  UWAGA RODZICE I DZIECI!

  Caritas Diecezji Bydgoskiej i nasza szkoła organizuje dla uczniów wakacyjny pobyt we Warszawie. Będzie on miał miejsce w dniach od 26 sierpnia (wyjazd) do 30 sierpnia (powrót).

  Uczniowie i ich opiekunowie (nauczyciele naszej szkoły) zakwaterowani będą w Centrum Charytatywno Edukacyjnym Caritas Polska - „Centrum Okopowa” na ulicy Okopowej 55.

  Pobyt naszych dzieci we Warszawie, wyżywienie, zwiedzanie i wszelkie atrakcje są całkowicie bezpłatne!

  UWAGA RODZICE I DZIECI! - Obrazek 1Zachęcamy do skorzystania z tej atrakcyjnej oferty!

  Zainteresowanych prosimy o kontakt z p. A. Milik (666047953)

 • ZAKOŃCZENIE KLAS 0 - VII w dniu 22 czerwca 2018 roku

  Dowóz  zgodnie z rozkładem codziennym.

   

  Powrót około 9.45 - Grocholin, Głogowiniec, Miaskowo

   

  około  10.10 - Żurawia, Włodzimierzewo.

   

  Odwóz Gimnazjum Dziewierzewo - około godziny 10.45

 • Podsumowanie SKO

  Podsumowanie SKO

  Koniec roku szkolnego, to również czas podsumowania działalności Szkolnego Koła Oszczędności.

  O tym, że systematyczne oszczędzanie przynosi korzyści przekonali się członkowie SKO w naszej szkole. Spółdzielcza Grupa Bankowa i Bank Spółdzielczy w Kcyni przekazały dla naszej szkoły kwotę 700 złotych, za którą zostały zakupione nagrody rzeczowe dla najbardziej wytrwałych.

  20 czerwca na apelu szkolnym wspaniałe upominki (zakupione w księgarni BISS w Kcyni) otrzymali:

  I miejsce

  1.  Lena Grześkowiak

  2.  Zofia Grześkowiak

  3.  Kacper Nowakowski

  4.  Agata Orzoł

  5.  Julia Kosmatka

  6.  Albert Domagała

  7.  Nicole Nowakowska

  II miejsce

  1.  Zosia Szczepańska

  2.  Dominik Kaczmarek

  3.  Julia Kowalska

  4.  Julia Kwiatkowska

  5.  Kinga Bartoszek

  6.  Żaneta Rybczyńska

  III miejsce

  1.  Jakub Sadowski

  2.  Nikodem Ślipek

  3.  Nikola Wosicka

  4.  Nadia Budzińska

  5.  Nadia Nowicka

  Wyróżnienia

  1.  Maja Wosicka

  2.  Przemysław Bałdyga

  3.  Nadia Dziadoszek

  4.  Oskar Budzyński

  5.  Aleksandra Jabkowska

  6.  Olimpia Domagała

  7.  Aleksandra Popiela

  8.  Oskar Orzoł

   

  NAJSYSTEMATYCZNEJ OSZCZĘDZAJĄCA KLASA

  TO KLASA 0

  GRATULUJEMY!!!

 • VII EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO Znam Polskie Parki Narodowe

  VII EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO Znam Polskie Parki Narodowe

  18 czerwca 2018 roku uczniowie wzięli udział  w szkolnym konkursie wiedzy o polskich parkach narodowych pod nazwą ZNAM POLSKIE PARKI NARODOWE. Konkurs ten skierowany był do każdego ucznia, zainteresowanego złożonością świata zewnętrznego. Był on pisemnym testem zbudowanym z 35 pytań zamkniętych dotyczących wiedzy o parkach narodowych, za który można było uzyskać 42 punkty. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwała pani Jadwiga Olszak.

  Wyniki konkursu prezentują się następująco:

  1. Jagodziński Alan – klasa VII– 40pkt/42pkt

  2. Jagodziński Olaf – klasa VII – 38pkt/42pkt

  3. Kosmatka Julia – klasa V – 26pkt/42pkt

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Palmierowie
  Palmierowo 7a
  89-240 Kcynia
 • 0525893750

Galeria zdjęć