Data: 1 czerwca 2015r.
Godzina: 830 - 1300
Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie – boisko szkolne.
PROGRAM FESTYNU:
1. 830 – powitanie przybyłych gości i rozpoczęcie festynu. Zapoznanie z programem gier i zabaw. (p. J. Olszak)
2. Od 830 – rejestracja rodzin chętnych do udziału w zabawach (p. A. Wojciechowska)
3. 840 – 910 – program artystyczny w wykonaniu dzieci z oddziałów: 0, I, II, III przygotowanych pod kierunkiem pań: Małgorzaty Tracz i Magdaleny Nogowskiej.
4. 910 – 930 – krzyżówki i rebusy – p. A. Kulczyńska-Milik.
5. 930 – 1000 – pokazy straży pożarnej.
6. 1000 – 1200 – konkursy i zabawy na boisku szkolnym:
a) skakanki – p. Katarzyna Morzyńska,
b) biegi w szarfach – p. Iwona Salamon,
c) rzuty do celu – p. Mirosław Grabarski,
d) kręgle – p. Ewelina Nowakowska,
e) rzuty do kosza – p. Aneta Wojciechowska,
f) rysunki na chodniku – p. Ewa Mochocka, p. Magdalena Nogowska,
g) biegi z piłeczką na łyżce – p. Ewa Mochocka,
h) inne konkurencje rodzinne w zależności od potrzeb.
7. Zapisywanie i podliczanie punktów na tablicy zbiorczej w trakcie trwania konkurencji – p. M. Tracz,
8.1200 – 1245 – poczęstunek – (kiełbaska z grilla, bułki, napoje, ciasto, kawa, lody, słodycze) – odpowiedzialni pracownicy :p. M. Płocharczyk, p. M. Grabarska, p. L. Płocharczyk oraz rodzice : p. Dziadoszek, p. Kaczmarek, p. Orzoł, p. Panasik, p. Pachacz, p. Jabkowska, p. K. Budzyńska, p. Adamczewska, p. Milik, p. Szczepańska, p. Wosicka, p. B. Budzyńska.
9. 1220 – 1245 – międzyklasowy mecz towarzyski – p. M. Grabarski.
10. 1245 – 1300 – Podliczenie uzyskanych przez rodziny punktów, podsumowanie konkursowych zmagań, wręczenie nagród i zakończenie festynu. (p. J. Olszak)
ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKIE RODZINY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.
SZANOWNI RODZICE!
PAMIĘTAJCIE, ŻE NAJWIĘKSZYM i NAJWSPANIALSZYM
PREZENTEM DLA DZIECI Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA
JEST SPĘDZONY RAZEM CZAS I WSPÓLNA ZABAWA!
Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie ogłosiła konkurs literacki przeznaczony dla uczniów klas I-VI szkoły podstawowej. Polega on na napisaniu wiersza lub opowiadania, którego "bohaterem" będzie najpiękniejsza i wyczekiwana przez dzieci pora roku, czyli lato. Tekst powinien być napisany estetycznie i czytelnie, na kartkach formatu A4. Mile widziane dodatkowe formy artystyczne w postaci zdjęć, ilustracji, ramek, ozdobników. Ostateczny termin dostarczenia prac to 12. 06. 15 r.
Uczniowie naszej szkoły zainteresowani udziałem w w/w konkursie
winni zgłaszać się do p. A. Kulczyńskiej-Milik.
Serdecznie zachęcamy!
Dnia 29 maja 2015r. w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Anglojęzycznej skierowany do uczniów klas I-VI. Głównym celem konkursu było promowanie dzieci uzdolnionych muzycznie i językowo. Na piątej godzinie lekcyjnej szkoła zamieniła się w salę koncertową, na której wystąpili znakomici artyści: Dominika Kieca jako słodziutka „Barbie Girl”, Amelia Boniek jako Elsa z „Krainy Lodu” w piosence „Let it go”, Nicole Kuczyńska i Natalia Mikuszewska-Jagacińska śpiewające o tym, że naprawdę nas lubią „I really like you”, Adrian Tobys, Sebastian Czyż i Szymon Pezacki wyśpiewujący nam historię swojego życia „Story of my life”, Olaf Jagodziński śpiewający piosenkę napisaną dla głodującej Afryki „We are the world”, Wiktoria Kowalska jako Violetta w piosence „Underneath it all”, Konrad Jucha jako Freddie Mercury z zespołu Queen w piosence „We are the champions” oraz Alan Jagodziński śpiewający anglojęzyczną wersję znanej piosenki disco polo „Jesteś szalona”, czyli „Crazy”.
Wszyscy wykonawcy wspaniale zaprezentowali się przed naszą szkolną publicznością i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Występy uczniów oceniało Jury w składzie: pani Aneta Wojciechowska, pani Katarzyna Morzyńska oraz pani Ewelina Nowakowska.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
KLASY I-III
KLASY IV-VI
Zwycięzcy otrzymali z rąk pani dyrektor Jadwigi Olszak, członków Jury oraz organizatorki konkursu pani Magdaleny Nogowskiej gratulacje oraz nagrody.
Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy!
27 maja 2015 roku w naszym oddziale przedszkolnym odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków, pod hasłem „PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ”. W konkursie wzięło udział 10 dzieci.
Dzieci recytowały przygotowane przez siebie wiersze Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Prezentacje dzieci oceniała komisja w składzie: pani dyrektor Jadwiga Olszak, pani Ewelina Nowakowska pod przewodnictwem pani Aleksandry Kulczyńskiej-Milik – nauczycielki języka polskiego w naszej szkole. Komisja miała niezwykle ciężkie zadanie, ponieważ recytatorzy byli wspaniale przygotowani.
Po ogłoszeniu wyników konkursu, na dzieci czekały nagrody w postaci dyplomów i książek I, II, III miejsca a także upominki i dyplomy za udział w konkursie dla pozostałych bohaterów uroczystości.
Oto wyniki:
I miejsce – Nadia Dziadoszek
II miejsce – Agata Orzoł
III miejsce – Julia Kowalska
Wyróżnienia: Dominik Kaczmarek, Darek Matuszewski, Marcin Szarwark, Nikola Wosicka, Nadia Budzińska, Wiktoria Nowak i Nadia Nowicka.
Nasze przedszkolaki – Nadia Dziadoszek oraz Agata Orzoł będą reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim dla przedszkolaków, który odbędzie się w 10 czerwca o godz. 9.30 w Zespole Szkół w Mycielewie.
Gratulujemy wszystkim i trzymamy kciuki za Nadię i Agatę!
W środę 27.05.2015 roku w naszej szkole rozstrzygnięty został konkurs profilaktyczny pt : „DBAM O SWOJE PŁUCA” zorganizowany przez pedagoga szkolnego – panią Iwonę Salamon.
W konkursie brali wszyscy uczniowie z klasy V i VI. Składał się on z 20 pytań testowych dotyczących szkodliwego wpływu palenia papierosów na zdrowie człowieka. Można było zdobyć maksymalnie 36 punktów.
Wyniki testu były następujące:
I miejsce:
Daniel Szczeblewski – kl. V
Filip Kieca – kl. V
II miejsce:
Zuzanna Kaczmarek – kl. VI
III miejsce:
Julia Milik – kl. VI
Maciej Wojtych – kl. V
Konrad Jucha – kl. V
Zorganizowanie konkursu miało na celu ochronę uczniów przed rozpoczęciem palenia, wzbogacenie wiedzy uczniów n/t wpływu palenia na zdrowie człowieka, wpojenie poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie a także uświadomienie konieczności zachowań asertywnych w przypadku presji otoczenia.
27 maja 2015 roku uczniowie klas IV-VI mieli zorganizowane spotkanie z policjantem Komisariatu Policji w Kcyni mł.asp. Bartoszem Królczykiem. Prelekcja poświęcona była dopalaczom i niebezpieczeństwom, które ze sobą niosą. Pogadanka oraz projekcja filmów profilaktycznych o używkach uświadomiła młodym ludziom jak duże zagrożenie dla zdrowia i życia może spowodować kontakt z nimi.
W dniu 26 maja 2015r. uczniowie z klas 0 – II pod opieką pań: Małgorzaty Tracz, Magdaleny Nogowskiej i Katarzyny Morzyńskiej uczestniczyli w wycieczce do Nakła nad Notecią.
W trasę wyruszyliśmy o godzinie 10.00, po drodze zatrzymaliśmy się na chłodzące lody i słodkie wafelki w Szczepicach, w sklepie u pani Ewy Sojka i ruszyliśmy do Nakła.
Od godziny 11.00 do 13.00 dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle uczestniczyliśmy w rejsie statkiem "Łokietek" po Noteci.
Celem wycieczki było poznanie walorów turystyczno-krajobrazowych Noteci oraz budowli hydrologicznych na trasie rejsu. Ciekawym przeżyciem dla uczniów było śluzowanie na śluzie Nakło Zachód. Pogoda dopisała i czas spędzony na statku okazał się zbyt krótki.
Dziękujemy dyrekcji ZSŻŚ oraz kapitanowi Grzegorzowi Nadolnemu za ciekawe przeżycie i poznanie tego co jest tak blisko, ale jednak nieznane.
Szachy to niezwykle popularna gra planszowa, w której grający musi wykazać się inteligencją, sprytem i przewidywalnością. W tej grze każdy ruch jest ważny.
W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Szachowy.
W turnieju wzięli udział przedstawiciele klas IV i V. Organizatorem i sędzią zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego - pan Mirosław Grabarski.
Cele zawodów były następujące : popularyzacja gry w szachy w środowisku, podniesienie poziomu gry, rozwój intelektualny dzieci i młodzieży, propagowanie zasad fair – play (umiejętność bycia zwycięzcą lub zwyciężonym),ujawnianie oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci i młodzieży, stworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa.
Klasyfikacja rozgrywek szachowych:
I miejsce – Jagodziński Alan kl. IV
II miejsce – Jagodziński Olaf kl. IV
III miejsce – Tobys Adrian kl. IV
Nagrody za udział:
Mikuszewska - Jagacińska Natalia – kl. IV
Czyż Sebastian – kl. IV
Jucha Konrad – kl. V
Uczniowie otrzymali dyplomy oraz szachy.
W poniedziałek 25 maja, po raz kolejny, gościliśmy aktorów z Teatru Art-Re z Krakowa. Artyści wystąpili w spektaklu pt. „Wilk i Zając", w którym wykorzystali postaci ze znanego i popularnego rosyjskiego filmu animowanego „Nu pagadi".
W trzech komicznych scenkach Zając wciela się w rolę właściciela restauracji, dentystę i policjanta. Wilk natomiast jest klientem restauracji, pacjentem oraz piratem drogowym.
Pełen zabawnych sytuacji spektakl rozśmiesza, ale równocześnie uczy właściwych zachowań w konkretnych sytuacjach życiowych.
Uczniowie mogli wziąć czynny udział w przedstawieniu. Dzieciaki stały się współtwórcami widowiska wcielając się w rolę zajączków, kelnera, asystentów dentysty i policjantów.
Pokaz nie zawierał agresji i przemocy ale uczył dzieci jak właściwie postępować.
Świetna gra aktorów, kolorowa scenografia, muzyka i stroje pozostawiły u widzów niezapomniane wrażenia.
22 maja odbył się drugi, międzygminny konkurs krasomówczy pt.: „Demostenes” organizowany przez Rejonową Bibliotekę Publiczną w Szubinie. Prezentując przygotowane utwory dzieci starały się nie tylko recytować z pamięci wiersze, ale też mówić teksty prozą. Konkurs skierowany był do dzieci ze szkół podstawowych gminy Kcynia i gminy Szubin.
Zmagania oratorskie oceniała komisja w składzie:
W najmłodszej grupie wiekowej wszystkie miejsca zdobyły dzieci z Gminy Kcynia. Byli to:
I miejsce Weronika Ślipek ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie,
II miejsce Marcel Majda ze Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni,
III miejsce Nikodem Guzek ze Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy.
W grupie dzieci starszych nasza szkołę reprezentował Alan Jagodziński.
Imprezę przygotowała i prowadziła kierownik Oddziału dla dzieci i młodzieży Maria Mańkowska. Konkurs przyniósł kolejne potwierdzenie, iż warto zachęcać dzieci do zmagań retorycznych. Dzięki publicznym wystąpieniom uczniowie nabywają umiejętności swobodnego wypowiadania swoich racji, doskonalą się w autoprezentacji, coraz lepiej rozumieją wagę i znaczenie słów. Dzięki świadomemu wypowiadaniu się, lepiej rozumieją trudne dla innych treści.
Od czwartku 24 kwietnia 2015 roku na Stadionie w Szubinie odbywały się cotygodniowo kolejne zawody edycji „czwartków lekkoatletycznych” dla szkół podstawowych. Ogólnopolskim głównym organizatorem czwartków jest rekordzista Polski w biegu na 100 m były reprezentant i olimpijczyk – Marian Woronin.
Grupa uczniów z naszej gminy bierze w nich udział pod opieką nauczycieli ze szkól podstawowych pana Andrzeja Kulczyńskiego, Marka Sobczaka i Mirosława Grabarskiego.
Zawodnicy podzieleni są na kategorie wiekowe w rocznikach oraz w kategorii dziewcząt i chłopców. Do rozegrania jest dziesięć zawodów łącznie z finałem miejskim, a najlepsi startują w finale ogólnopolskim. Zawodnik może startować w jednej konkurencji biegowej i jednej technicznej podczas jednych zawodów.
Wyniki przeliczane są na punkty wielobojowe i sumowane, a najlepsi młodzi lekkoatleci wystartują w finałach.
Naszą szkołę najaktywniej reprezentowali Sebastian Guzik z klasy V i Fabian Pisarek z klasy VI. W finale miejskim 21 maja chłopcy osiągnęli bardzo dobre wyniki w biegu na 300 metrów oraz w skoku w dal. Dodatkowo Fabian został uznany przez organizatorów za najprzystojniejszego zawodnika tegorocznych czwartków.
Chłopcom gratulujemy wyników i życzymy zakwalifikowania do finału ogólnopolskiego.
w sprawie składania wniosków na dożywianie dzieci i uczniów w szkole na okres od 07.09.2015 r. do 22.12.2015 r.
Miejsko Gminny Ośrodek pomocy Społecznej w Kcyni informuje, że dzieci oddziału przedszkolnego oraz uczniowie szkoły podstawowej mają możliwość skorzystania z bezpłatnego dożywiania podczas zajęć edukacyjnych.
Z pomocy takiej mogą skorzystać dzieci z rodzin u których dochód netto w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 684,00 zł.
Wniosek o pomoc należy złożyć w siedzibie Ośrodka (ul. Libelta 28, 89-240 Kcynia) w terminie od 01.07.2015 r. do 31.07 2015 r. Szczegółowa informacja znajduje się w „Gablocie dla Rodziców”.
19 maja 2015 roku Zespół Szkół w Mycielewie gościł uczestników Konkursu Piosenki Patriotycznej i Folkowej „Co mi w duszy gra” - uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Kcynia.
Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji narodowej ze szczególnym naciskiem na regionalny folklor oraz rozwijanie zdolności i zainteresowań muzycznych dzieci i młodzieży.
Do konkursu zgłosiły się cztery szkoły podstawowe i trzy gimnazja z terenu naszej gminy. Uczniowie wykonywali po dwa utwory: patriotyczny i folkowy z elementami regionalizmu.
Konkurs otworzyła przedstawicielka gospodarzy oraz organizatorka konkursu pani Agnieszka Koralewska-Hak wyrażając nadzieję, że impreza ta będzie organizowana corocznie. Naszą szkołę reprezentował Olaf Jagodziński z klasy czwartej, którego przygotowała pani Jadwiga Olszak. Olaf zaśpiewał piosenkę patriotyczną –„Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” oraz piosenkę folkową „Pognała wołki na Naszą Kcynią”
Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie:
Agnieszka Koralewska – Hak – przewodnicząca
Dobromiła Siewkowska
Julita Rybacka – Stróżyk
Jadwiga Olszak
oraz dwie absolwentki Zespołu Szkół w Mycielewie.
Przyznano po jednym pierwszym miejscu w każdej kategorii wiekowej oraz jedno wyróżnienie. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Olaf Jagodziński ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie
I miejsce – Klaudia Motyka z Gimnazjum w Mycielewie
Wyróżnienie – Klaudia Kowalska z Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kcyni
Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody, upominki oraz dyplomy.
29 maja w naszej szkole odbędzie się Konkurs Piosenki Anglojęzycznej dla uczniów klas I – VI.
Regulamin konkursu
1. Prezentacja dorobku artystycznego uczniów.
2. Dostrzeganie i promowanie dzieci uzdolnionych muzycznie i językowo.
3. Popularyzacja języka i kultury anglojęzycznej w śpiewie.
1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – VI.
2. Uczestnik konkursu może wystąpić w kategorii solista lub zespół.
3. Wykonawcy występują jeden raz (tylko w jednej kategorii) i prezentują jedną piosenkę w języku angielskim.
4. Wykonawcy wykonują utwór z wykorzystaniem podkładu muzycznego, własnego instrumentu lub a capella. Nie wolno używać pełnego playback’u podczas występu.
5. Oceny wykonawców dokona powołane jury, biorąc pod uwagę poprawność językową i intonacyjną oraz ogólne wrażenie artystyczne.
6. Jury przyzna I, II i III miejsce, możliwe jest także przyznanie wyróżnienia.
7. Laureaci otrzymają nagrody oraz dyplomy. Każdy uczestnik konkursu otrzyma drobny upominek.
8. Organizatorem konkursu jest p. Magdalena Nogowska. Do konkursu można się zgłaszać do 28 maja podając swoje imię i nazwisko oraz tytuł wykonywanej piosenki.
18 maja czwartoklasiści wraz ze swoją wychowawczynią p. Aleksandrą Kulczyńską- Milik oraz pedagogiem szkolnym p. Iwoną Salamon wybrali się na wycieczkę do Kcyni. Wyprawę nazwali „Szlakiem ludzi z pasją”, ponieważ jej celem było pokazanie, jak w małej miejscowości, jaką jest Kcynia realizować marzenia.
Pierwsze kroki czwartoklasiści skierowali do wylęgarni drobiu, której właścicielką jest p. Gabriela Papuga-Kuczkowska. Tam zostali zapoznani z całym cyklem rozwojowym ptaka. Dowiedzieli się, czym jest klujownik, w jakiej temperaturze przechowuje się jaja. Dzieci na własne oczy zobaczyły, jak wykluwają się małe gąski i kaczątka. Pomagały przy ich przenoszeniu. Wiele piskląt dostało nawet swoje imiona. Pani Gabriela opowiedziała o swej pracy, która jest jednocześnie wielką pasją jej samej oraz dzieci. Na czwartoklasistów z Palmierowa czekało w wylęgarni wiele niespodzianek, m.in. słodki poczęstunek oraz upominki. Z ulicy Poznańskiej wycieczka przeszła na ulicę Wyrzyską, gdzie mieści się Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego, a w niej jedyna na świecie izba pamięci poświęcona temu wybitnemu wynalazcy. O życiu, pasji i osiągnięciach Jana Czochralskiego opowiedział uczniom dyrektor szkoły p. Michał Poczobutt. Następnie przeszli oni do Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej, gdzie byli umówieni na spotkanie z wybitnym kcyńskim rzeźbiarzem p. Piotrem Wolińskim. Pan Woliński opowiedział o swej pracy, o tym, jak zaczęła się jego wielka fascynacja rzeźbą. Odpowiedział na wiele pytań, które mieli do niego czwartoklasiści. Najwięcej frajdy sprawiła dzieciom możliwość sprawdzenia, ile siły trzeba mieć, aby zostać rzeźbiarzem. Złapać mogły za dłuto, młotek i… rzeźbić. Po spotkaniu z twórcą ludowym zwiedziliśmy wystawę malarstwa oraz przeszliśmy do biblioteki, aby oddać lub wypożyczyć książki.
Uczestnicy wycieczki w pełni zasłużyli na chwilę rozrywki na placu zabaw oraz na lody i gofry w kcyńskiej lodziarni „Roka”. To była wspaniała wyprawa, zwłaszcza, że pięknie świeciło wiosenne słońce. Dla czwartoklasistów z Palmierowa od dziś Kcynia to miasto, gdzie można ciekawie żyć, gdzie można z powodzeniem realizować swoje pasje.
We wtorek 12 maja 2015 roku na boiskach naszej szkoły odbył się Gminny Trójbój Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych. W ramach trójboju uczniowie zmierzyli się w trzech konkurencjach: rzucie piłką palantową, biegu na dystansie 60 metrów oraz skoku w dal. Zawody był przeprowadzone w dwóch kategoriach: dziewczęta i chłopcy.
W klasyfikacji drużynowej nasi uczniowie zespołowo zajęli II miejsce. W klasyfikacji indywidualnej z naszej szkoły medal zdobył Szymon Pezacki - II miejsce w skoku w dal.
Trójbój sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego.
W dniach od 6 – 8 maja 2015r. uczniowie klasy szóstej wraz z panią Anetą Wojciechowską, przebywali w ramach „Zielonej Szkoły” w Tleniu w Ośrodku wypoczynkowym „Patria”.
Wyjazd ten, podobnie jak w latach ubiegłych skierowany był dla wszystkich uczniów klas szóstych z naszej gminy. Organizacją jego zajęła się Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni, której przewodniczącą jest p. Borkowska.
W miejscu wypoczynku na uczniów czekało wiele atrakcji: rowery wodne, kajaki, basen, boisko do piłki nożnej. Odbyła się dyskoteka, ognisko z kiełbaskami. Codziennie były trzy, smaczne posiłki. Wspólne spędzenie wolnego czasu było doskonałą okazją do integracji całego zespołu klasowego oraz z uczniami innych szkół.
Gorące podziękowania kierujemy do Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni za zorganizowanie wyjazdu do Tlenia.
8 maja uczciliśmy 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji nauczycielka historii A. Kulczyńska-Milik przygotowała kącik pamięci. Z przygotowanych informacji i wystawionych publikacji oraz zdjęć można się było dowiedzieć, czym dla świata była II wojna światowa, jakie szczęście przyniosło ludziom jej zakończenie.
Warto podkreślić, że w tym roku pierwszy raz rocznicę zakończenia wojny obchodziliśmy jako Narodowy Dzień Zwycięstwa.
WYCIECZKA!!!
Dnia 26 maja odbędzie się wycieczka do Nakła, atrakcja – rejs statkiem „MS Łokietek” po rzece Noteć (do śluzy w Ludwikowie).
Wyjazd ze szkoły o godzinie 10.00, powrót godzina 13.30.
Dzieci wrócą szkolnym autobusem do domu.
Koszt wycieczki wynosi 10 zł.
Przejazd autobusem darmowy!
Dziecko zostanie zapisane na listę wycieczki po wpłaceniu całej kwoty.
Zgłoszenia przyjmowanę są do 22 maja 2015r.
Dnia 11 czerwca 2015 r. organizowana jest wycieczka do Osieka na imprezę o charakterze edukacyjnym dla dzieci „ŻYWY SKANSEN”.
Koszt wycieczki to 15 zł. W kwocie tej mieści się: bilet wstępu, przejazd wozem konnym oraz udział w pokazach przygotowania tradycyjnych potraw wiejskich wraz z konsumpcją.
Wyjazd ze szkoły o 8.30 powrót 13.05.
Dzieci wrócą do szkoły i pojadą do domu szkolnym autobusem zgodnie z harmonogramem odjazdów.
Przejazd autobusem darmowy!
Dziecko zostanie zapisane na listę wycieczki po wpłaceniu całej kwoty.
Zgłoszenia przyjmowanę są do 8 czerwca 2015r.
4 maja 2015r. o godzinie 10.00 w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni odbył się Turniej Słowa "Słowo źródłem inspiracji". Wzięło w nim udział 57 uczestników ze szkół gminy Kcynia. Nasi uczniowie startowali w kategorii uczniów klas I-III (Oskar Budzyński, Kinga Bartoszek, Weronika Ślipek) oraz IV-VI (Alan Jagodziński, Olaf Jagodziński). Ich występy oceniało jury w składzie: Barbara Sobotka – główny inspektor do spraw teatru Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, Ilona Kurdelska – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni oraz Joanna Nadolna – polonistka ZSS im. Janusza Korczaka w Kcyni.
Występy uczniów z Palmierowa bardzo się podobały. W kategorii klas młodszych Weronika Ślipek za recytację wiersza "Żuraw i czapla" uzyskała I miejsce. W kategorii uczniów starszych Alan Jagodziński za wykonanie fragmentu "Mikołajka" zdobył miejsce II. Otrzymali oni nagrody książkowe i dyplomy, a pozostali uczestnicy słodycze.
Weronika i Alan będą reprezentowali gminę Kcynia na konkursie, który 14 czerwca odbędzie się w Tucholi.
Życzymy powodzenia!