Nawigacja

  • UWAGA!

    ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

    ODBĘDZIE SIĘ

    26 CZERWCA 2015 ROKU O GODZINIE 8.30

     

    DOWÓZ – ZGODNIE Z ROZKŁADEM CODZIENNYM

     

    POWRÓT – OKOŁO 9.40 – GROCHOLIN, GŁOGOWINIEC, MIASKOWO  

    OKOŁO 10.00 – ŻURAWIA, WŁODZIMIERZEWO

  • Rozstrzygnięcie konkursu „Moda na pisania”

    23 czerwca o godzinie 11.00 w Szkole Podstawowej im Kazimierza Korka w Rozstrzębowie miało miejsce rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursie literackim "Moda na pisanie". Jego uczestnikami byli uczniowie ze szkół w Laskownicy, Kcyni, Palmierowa oraz Rozstrzębowa. Nasza placówkę reprezentowały prace: Wiktorii Lisieckiej i Weroniki Ślipek z klasy III, Alana Jagodzińskiego, Olafa Jagodzińskiego, Nicole Kuczyńskiej i Dagmary Pachacz z klasy IV oraz Julii Milik i Jagody Markiewicz z klasy VI.

    Łącznie do konkursu zakwalifikowały się 34 prace. W kategorii klas I-III Wiktoria Lisiecka zajęła miejsce I, a Julia i Alan uzyskali wyróżnienia.

    Na uczestników czekała niespodzianka w postaci poczęstunku. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody, a finaliści również dyplomy.

  • Międzydekanalny Festiwal Piosenki Religijnej „Śpiewaj Panu”

    Międzydekanalny Festiwal Piosenki Religijnej „Śpiewaj Panu”

    Dwudniowy Międzydekanalny Festiwal Piosenki Religijnej „Śpiewaj Panu” odbył się w Olszewce w dniach 19 i 20 czerwca br.

    Organizatorem festiwalu było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Olszewce im. Józefa Blechacza, parafia pw. Św. Wawrzyńca w Nakle oraz Caritas Diecezji Bydgoskiej. Partnerami była Fundacja „W Kuźni” oraz Nakielski Ośrodek Kultury. Festiwal był wsparty środkami projektu pn. „Wiejska Akademia Umiejętności na tropie talentów” dofinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle oraz projektu realizowanego przez Fundację „W Kuźni” o nazwie „Cykliczne spotkania Artystyczne”, który został dofinansowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Nakło.
     

    W dwudniowym festiwalu uczestniczyło ponad 150 osób, które przyjechały z różnych szkół i parafii Diecezji Bydgoskiej.

    Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy II: Amelia Boniek i Wiktoria Kowalska.

      

    Jury w składzie: Paulina Chwaliszewska, Mirosława, Dorota Piwko, Ks. Robert Lewandowski.

    W tegorocznym festiwalu jury oceniło 55 prezentacji muzycznych w trzech grupach wiekowych. Pierwszy dzień zmagań festiwalowych zakończył się wspólnym ogniskiem i Apelem Jasnogórskim, zaś na koniec drugiego dniach zgromadzona publiczność i uczestnicy wysłuchali recitalu Doroty Piwko, w którym zaśpiewała skomponowane przez siebie utwory.
    Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację festiwalu, upieczenie ciast organizatorzy składają z serca płynące serdeczne podziękowania.

    Laureaci Festiwalu:
    Grupa wiekowa klasy I- III szkoły podstawowej
    Soliści:
    I miejsce – Amelia Grudzka, Szkoła podstawowa nr 4 w Nakle
    II miejsce – Marta Wiśniewska, Parafia pw. Narodzenia NMP W Osielsku
    III miejsce – Marta Grzesiak, Parafia pw. Narodzenia NMP W Osielsku
    III miejsce – Natalia Kamińska, Szkoła Podstawowa w Chomętowie
    Wyróżnienia:
    Karol Wendland - Szkoła Podstawowa w Chomętowie
    Amelia Graba - Szkoła Podstawowa w Chomętowie
    Zofia Wabich - Szkoła Podstawowa w Chomętowie
    Amelia Boniek - Szkoła Podstawowa w Palmierowie

    zd. kcynia24.pl

  • UWAGA!!!

    Wykaz podręczników na nowy rok szkolny - https://sppalmierowo.edupage.org/text/?text=text/text4&subpage=12&

  • Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem

    Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem

    „Wakacje, znów będą wakacje…” – tak, tak – właśnie z myślą o zbliżających się wielkimi krokami wakacjach zaprosiliśmy do naszej szkoły pana policjanta – Bartosza Królczyka. Głównym celem tego spotkania było przedstawienie dzieciom szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa oraz rozwinięcie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw ze szczególnym uwzględnieniem okresu wakacji.

    22 czerwca 2015r. stróż prawa przypomniał najmłodszym numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon. Podczas spotkania omówił zasady bezpieczeństwa nad wodą, poruszania się po drogach oraz bezpiecznego zachowania podczas kontaktu z psem. Ponadto przypomniał jakie zagrożenia mogą płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami i kogo należy powiadomić, gdy zostanie się skrzywdzonym przez osobę dorosłą. Wszystkie informacje były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem jak pokazały dzieci ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża.

  • Szkolny Konkurs „Najpiękniejsze kwiaty pałuckie”

    Dnia 12 czerwca ogłoszono dla uczniów klas I - VI konkurs na „Najpiękniejsze kwiaty pałuckie” który przygotowała Pani Ewelina Nowakowska. Zadaniem uczestników było wykonanie kwiatka bądź bukietu kwiatów pałuckich z krepy. W konkursie wzięło udział 6 osób.

    Dnia 22 czerwca jury w składzie: Pani Katarzyny Morzyńskiej, Pani Eweliny Nowakowskiej oraz Pani Dyrektor Jadwigi Olszak ogłosiło wyniki:

     

    Miejsce I – Julia Kwiatkowska kl. II

     

    Miejsce II – Wiktoria Lisiecka kl. III

     

    Miejsce III – Mateusz Zawielak kl. II

     

    Miejsce IV – Alan Jagodziński kl. IV

     

    Miejsce V – Jan Szczepański kl. II

     

    Miejsce VI – Olaf Jagodziński kl. IV.

     

         

  • IV klasa zdała egzamin na kartę kowerową

    IV klasa zdała egzamin na kartę kowerową

    12 uczniów naszej szkoły przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową, uprawniającą do poruszania się po drogach publicznych.

    W piątek 19 czerwca czekał na nich test wiedzy oraz praktyczny sprawdzian jazdy na rowerze, zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego.


    Nad częścią teoretyczną czuwała pani Aneta Wojciechowska a nad praktyczną pani Aneta Wojciechowska oraz policjanci, pan  Bartosz Królczyk i pan Marek Dubiel z Komisariatu Policji w Kcyni, którzy sprawdzali umiejętności młodych rowerzystów. 

    Wszystkim gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy!!!

  • III miejsce w Memoriale im. Janusza Sztukowskiego

    III miejsce w Memoriale im. Janusza Sztukowskiego

    W czwartek 18 czerwca 2015 roku na boiskach Szkoły Podstawowej w Laskownicy odbył się IX Memoriał im. Janusza Sztukowskiego  o Puchar Burmistrza Kcyni.

    Reprezentacja naszej Szkoły w Palmierowie zdobyła III miejsce

    W składzie drużyny byli: Natan Dziadoszek, Dawid Popiela, Fabian Pisarek, Kornel Zawielak, Daniel Szczeblewski, Sebastian Guzik, Alex Lisiecki, Szymon Pezacki, Konrad Jucha i Adrian Tobys.

                                                      

    Najlepszym bramkarzem został Konrad Jucha, który przez cały turniej nie został pokonany.

    GRATULUJEMY!!!

  • Podsumowanie SKO - MISTRZOWIE OSZCZĘDZANIA W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

    Podsumowanie SKO - MISTRZOWIE  OSZCZĘDZANIA W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

    Koniec roku szkolnego, to również czas podsumowania działalności Szkolnego Koła Oszczędności.

    O tym, że systematyczne oszczędzanie przynosi korzyści przekonało się 35 uczniów – członków SKO w naszej szkole. Spółdzielcza Grupa Bankowa i Bank Spółdzielczy w Kcyni przekazały dla naszej szkoły kwotę 500 złotych, za którą zostały zakupione nagrody rzeczowe dla najbardziej wytrwałych.

    18 czerwca na apelu szkolnym wspaniałe upominki (zakupione w księgarni BISS w Kcyni) otrzymali:

    klasa „0” – Agata Orzoł, Nikola Wosicka, Wiktoria Nowak, Nadia Dziadoszek,

    klasa I – Oskar Budzyński, Albert Domagała, Szymon Czyż, Beata Sarnecka

    klasa II – Julia Kosmatka, Nicola Nowakowska

    klasa III – Aleksandra Popiela, Lena Wadzińska, Oskar Orzoł, Olimpia Domagała, Kinga Bartoszek,

    klasa VI – Julia Milik

    9 osób z klasy „O” – jako najsystematyczniej oszczędzająca klasa   

                  

                              I miejsce                                        II miejsce                                              III miejsce     

                                                                            

                                                                                         Wyróżnienie                   

    GRATULUJEMY!!!

  • Wycieczka do Warszawy

    Wycieczka do Warszawy

    W dniach od 15 do 16 czerwca 2015r.  uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Anety Wojciechowskiej, Małgorzaty Tracz , Aleksandry Kulczyńskiej-Milik i pana Mirosława Grabarskiego zwiedzali Warszawę.

    W trasę wyruszyliśmy o godzinie 5.00. Na miejsce, czyli do Warszawy, zajechaliśmy po pięciu godzinach.  Zwiedzanie zaczęliśmy od Stadionu Narodowego, z którego tarasu mogliśmy obejrzeć piękną panoramę miasta.  Po tym niesamowitym obiekcie oprowadzał nas przewodnik. Szliśmy najlepszą trasą, czyli ekskluzywną. Zobaczyliśmy płytę stadionu, z której akurat ściągano murawę, trybuny, loże VIP-ów, z jedną z najdroższych, tzw. białą. Obejrzeliśmy szatnię, w której do meczów Mistrzostw Europy przygotowywali się Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski. Każdy mógł zasiąść na miejsce kadry jak w czasie konferencji prasowej. Można było również sprawdzić się w roli komentatora sportowego. Zainteresowani mogli kupić piłkarskie gadżety w stadionowym sklepie. Potem przejechaliśmy do warszawskiego ZOO przy Wybrzeżu Helskim. Zwiedzanie zaczęliśmy od  najnowszego obiektu w ZOO Hipopotamiarni i Rekinarium. Hipopotamy Pelagię i Hugona można było oglądać w basenie wewnętrznym i zewnętrznym. Rekiny (w tym jedyny w Polsce tawrosz) zobaczyliśmy w akwarium o pojemności prawie 100 000 litrów! Podziwialiśmy również małpy, nosorożce, węże, lwy, tygrysy i wiele innych. Ogromne wrażenie zrobiła na nas Żyrafiarnia i Słoniarnia.  Po posiłku ruszyliśmy do hostelu na ulicę Siennicką 48, gdzie mieliśmy przenocować. Po zakwaterowaniu i odpoczynku realizowaliśmy kolejne punkty harmonogramu wycieczki.  Po  nieprzewidzianych przygodach związanych z kupnem biletów komunikacji miejskiej autobusem miejskim i metrem dostaliśmy się pod Pałac Kultury i Nauki. Zwiedziliśmy go  przede wszystkim od zewnątrz, ponieważ było już zbyt późno, by wjechać na taras widokowy. W zamian za to pospacerowaliśmy po Centrum, które o zmroku robi jeszcze większe wrażenie. Autobusem i metrem wróciliśmy na ulicę Siennicką. Wszyscy byli tak zmęczeni, że  z zaśnięciem nie było problemów. Rano wstaliśmy, uszykowaliśmy się, posprzątaliśmy, zjedliśmy śniadanie i ruszyliśmy na dalsze zwiedzanie stolicy. Trasę zaczęliśmy przy Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu. Schodami  przeszliśmy na Gnojną Górę. Potem ulicą Brzozową przeszliśmy pod Barbakan, dalej Podwalem aż do Pomnika Małego Powstańca, przy którym p. Milik opowiedziała o dzieciach walczących w czasie II wojny światowej. Odpoczęliśmy na Rynku Starego Miasta przy Pomniku Syrenki Warszawskiej. Następnie ulicą Jezuicką przeszliśmy na Kanonię, gdzie chętni, którzy chcą mieć szczęście trzy razy obeszli stojący tam dzwon. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy była bazylika archikatedralna pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Przy niej zjedliśmy smaczne lody. Potem udaliśmy się na Plac Zamkowy, z którego przeszliśmy na Krakowskie Przedmieście. Zatrzymaliśmy się przy Pomniku Adama Mickiewicza. Przed Pałacem Prezydenckim trafiliśmy na zmianę warty. Podziwiając zabytkowe domy i pałacyki, dotarliśmy do kościoła św. Krzyża, w którym znajduje się serce Fryderyka Chopina. Wcześniej przy kamienicy, w której mieszkał do 1830 r. ten wielki polski kompozytor, wysłuchaliśmy tzw. grającej ławeczki.  Przy Pomniku Mikołaja Kopernika, po tradycyjnej fotografii, miała miejsce przerwa obiadowa, po której ruszyliśmy na Plac Józefa Piłsudskiego, do Grobu Nieznanego Żołnierza.  Tu znów trafiliśmy na zmianę warty. Ogrodem Saskim, przy fontannie przeszliśmy na parking, przy którym czekał już nasz autokar.  W drodze do Łazienek Królewskich oglądaliśmy piękno Warszawy. Spacer w Łazienkach był ostatnim punktem planu wycieczki. Po zakupie drobnych pamiątek ruszyliśmy w drogę powrotną.  W Palmierowie byliśmy zgodnie z planem, czyli o godz. 23.00. Już przed szkołą czekali stęsknieni rodzice.

    To była naprawdę wspaniała wyprawa. Zobaczyliśmy, jak dużym, nowoczesnym miastem jest Warszawa. Miastem, w którym historia jest wiecznie żywa. Kolejny raz pogoda dopisała i mogliśmy w blaskach słońca podziwiać piękno naszej ojczyzny.

  • Alan i Weronika w finale Turnieju Słowa „Słowo źródłem inspiracji” w Tucholi

           W weekend 12-14 czerwca 2015r. w Tucholskim Ośrodku Kultury odbył się finał Turnieju Słowa Słowo źródłem inspiracji organizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Turniej  zgromadził blisko 1500 uczestników. Do konkursu zakwalifikowano blisko 150  prezentacji – recytacji poezji, prozy oraz poezji śpiewanej.

    Ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie do konkursu zakwalifikowały się dwie osoby: Alan Jagodziński  z klasy IV oraz Weronika Ślipek z klasy III.

    Alan, występujący w piątek 12 czerwca w kategorii klas IV –VI, został laureatem turnieju recytatorskiego, w którym uczestniczyli najlepsi mówcy z całego regionu bydgoskiego. Finalistów oceniało profesjonalne jury, a mianowicie aktorzy – Wanda Rzyska i Eugeniusz Rzyski z kabaretu Trójka oraz dziennikarz radiowy Krzysztof Rogoziński. Koordynatorem całego przedsięwzięcia z ramienia naszego powiatu  była pani Barbara Sobotka.

    Występ Alana, jak zaznaczył wręczający dyplom Eugeniusz Rzyski, szczególnie spodobał się jury. Uczeń z Palmierowa otrzymał wyróżnienie i nagrodę książkową. W kategorii klas I-III w niedzielę 14 czerwca bardzo dobrze zaprezentowała się Weronika Ślipek z klasy III. W Tucholi Alan i Weronika godnie reprezentowali swoją szkołę, gminę Kcynia oraz powiat nakielski.

    Organizatorzy w każdym dniu zapewniali uczestnikom atrakcje. W piątek dla uczniów klas IV-VI przygotowano wycieczkę do Muzeum Borów Tucholskich gdzie przybliżono zwiedzającym historię Tucholi. W niedzielę najmłodsi uczestnicy Turnieju Słowa - uczniowie klas I-III mieli okazję postrzelać z karabinów ASG oraz  w balonowym kramiku dostać balonowego zwierzaka. Dla chętnych przewidziano także zwiedzanie „Mini muzeum” w pomieszczeniu Stowarzyszenia Miłośników Historii Borów Tucholskich „Historia i Pamięć”.

  • INFORMACJA DLA RODZICÓW

    Zgodnie z prośbą Księdza Proboszcza w poniedziałek 15 czerwca 2015 roku uczestniczyć będziemy w Dniu Dzieci podczas  rekolekcji parafialnych w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kcyni. Prosimy o ubranie dzieci w stroje galowe. Dzieci zabierają ze sobą tornistry z podręcznikami, zgodnie z planem lekcji. Po zakończonych rekolekcjach wracamy do szkoły, gdzie odbędą się planowe zajęcia lekcyjne.

    ROZKŁAD  JAZDY  AUTOBUSU – w dniu 15.06.2015 roku

    PRZYWÓZ DZIECI DO KOŚCIOŁA W KCYNI  NA MSZĘ REKOLEKCYJNĄ

    725 – Dziewierzewo

    730 – Włodzimierzewo

    735 – Żurawia

    740 – Palmierowo

    745 – Głogowiniec

    750 – Miaskowo

    755 – Grocholin

    800 – Kcynia

    DOWÓZ DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM.ORŁA BIAŁEGO W PAMIEROWIE

    Ok.915 – Wszyscy uczniowie wsiadają do autobusu i jadą do szkoły na zajęcia lekcyjne.

     

    Z  UWAGI   NA  ORIENTACYJNY  ROZKŁAD  JAZDY AUTOBUSU PROSIMY  O PRZYBYCIE   NA   PRZYSTANKI   AUTOBUSOWE O 5 MINUT WCZEŚNIEJ

  • ORIENTACYJNY HARMONOGRAM WYCIECZKI DO WARSZAWY

    15.06.2015 r.

    1. Zbiórka o godz. 4.45 przed Szkołą Podstawową im. Orła Białego w Palmierowie.

    2. 5.00 - wyjazd w trasę.

    3. 11.00 – dojazd do Warszawy.

    4. 11.45 – 13.15 – zwiedzanie Stadionu Narodowego z przewodnikiem – trasa ekskluzywna.

    5. 13.30 – 16.30 – zwiedzanie warszawskiego ZOO.

    6. 17.00  - zakwaterowanie w hostelu „Siennicka”.

    7. 18.30 -  przejazd metrem pod Pałac Kultury i Nauki,  ok. 19.30 wjazd na taras widokowy.

    8. Spacer wokół Złotych Tarasów i powrót metrem do hostelu.

    9. 22.00 – cisza nocna.

     

    16.06.2015 r.

    1. 7.30 – pobudka.

    2. 8.30 – śniadanie w hostelu.

    3. 9.15 – wyjazd do centrum.

    4. Zwiedzanie Warszawy - trasa: Park Fontann, Rynek Nowego Miasta, kościół św. Ducha, Barbakan i mury obronne, Pomnik Małego Powstańca, Rynek Starego Miasta, Pomnik Syrenki, Bazylika św. Jana, Plac Zamkowy.

    5. Obiad.

    6. Zwiedzanie Warszawy – trasa: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat (Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, kościół św. Krzyża, Pomnik Mikołaja Kopernika.

    7.16.00 – przejazd do Łazienek Królewskich.

    8. 18.30 – wyjazd w drogę powrotną.

    9. Powrót do szkoły ok. 23.00-24.00.

  • IV EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO Znam Polskie Parki Narodowe

    11 czerwca 2014 roku 16 uczniów z klas IV- VI naszej szkoły wzięło udział w szkolnym konkursie wiedzy o polskich parkach narodowych pod nazwą Znam polskie parki narodowe. Konkurs ten skierowany był do każdego ucznia, zainteresowanego złożonością świata zewnętrznego. Był on pisemnym testem zbudowanym z 31 pytań zamkniętych dotyczących wiedzy o parkach narodowych, za który można było uzyskać 42 punkty. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwała pani Jadwiga Olszak.

    Wyniki konkursu prezentują się następująco:

    1. Jagodziński Alan – klasa IV – 39pkt/42pkt

    2. Jagodziński Olaf – klasa Iv – 35pkt/42pkt

    3. Kaczmarek Zuzanna – klasa VI – 34pkt/42pkt

    4. Milik Julia – klasa VI – 26pkt/42pkt

    5. Kieca Filip – klasa V – 23pkt/42pkt

    6. Szczeblewski Daniel – klasa V – 22pkt/42pkt

  • Wycieczka do Osieka

    Wycieczka do Osieka

    11 czerwca 2015 roku, dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie z klas I - III wyjechali na wycieczkę do Skansenu w Osieku, której organizatorką była pani Katarzyna Morzyńska. 47 uczniów i 4 opiekunów, panie: Ewa Mochocka, Joanna Majewska i Ewelina Nowakowska, wczesnym rankiem odjechało spod szkoły. Pogoda była wymarzona, towarzyszyło im słońce i upał.

    W ramach programu uczniowie uczestniczyli w festynie archeologiczno-rekreacyjnym "Żywy Skansen", przejechali się bryczką, zapoznali się z pracą pradziejowych i średniowiecznych rzemieślników. Ponadto byli świadkami licznych zabawach i gier mających średniowieczna metrykę.

    Wrażeń było mnóstwo, wszyscy byli bardzo zmęczeni i niezmiernie szczęśliwi.

  • GMINNY KONKURS PROFILAKTYCZNY „ZDROWY I WOLNY NASTOLATEK”

    10 czerwca 2015 roku reprezentacja Szkoły Podstawowej w Palmierowie w składzie: Julia Milik, Zuzanna Kaczmarek, Jagoda Markiewicz, wzięła udział w IV gminnym konkursie profilaktycznym „Zdrowy i wolny nastolatek”. Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół w Mycielewie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni. Celem konkursu było kształtowanie zdrowego stylu życia i uświadomienie własnej odpowiedzialności za ochronę zdrowia i życia. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania pisemny test wiedzy na temat zdrowego stylu życia. Uczniowie naszej szkoły, przygotowani przez panią Małgorzatę Tracz, wykazali się dużą wiedzą. Julia Milik zajęła – II miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu doskonale się bawili. Mogli wykazać się dużą wiedzą dotyczącą zdrowego stylu życia i uzależnień oraz poszerzyć zdobyte wcześniej informacje.

  • Nadia i Agata zdobyły I i III miejsca w konkursie „PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ”

    10 czerwca 2015 r. po raz czwarty odbył się w Zespole Szkół w Mycielewie Gminny Konkurs Recytatorski dla najmłodszych – „PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ”. W tym roku patronat nad imprezą objął Burmistrz Kcyni mgr Marek Szaruga.

    Nadia Dziadoszek zdobyła I miejsce w grupie dzieci 5 – letnich.

    Agata Orzoł zdobyła III miejsce w grupie dzieci 6 – letnich.

       

    Nadii i Agatce serdecznie gratulujemy!!!

  • KOLEJNA WYCIECZKA PO NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

    KOLEJNA WYCIECZKA PO NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

    W środę 3 czerwca uczniowie starszych klas naszej szkoły pod opieką p. Anety Wojciechowskiej, p. A. Kulczyńskiej-Milik i p. Mirosława Grabarskiego uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Nakła.

    Pierwszym punktem planu były zabawy na nakielskiej krytej pływalni „Naquarius”. Następnie wycieczkowicze skierowali swe kroki do Muzeum Ziemi Krajeńskiej. Tu obejrzeli dwie wystawy: stałą i czasową. Pierwszą z nich była ekspozycja fotografii Krzysztofa Koniecznego „Światło na końcu świata”, ilustrujących wyprawę jachtem Selma na Georgię Południową, która odbyła się w roku 2013. Autor zdjęć jest podróżnikiem i ornitologiem, wykonuje również fotografie podwodne, które szczególnie zaciekawiły odwiedzających. Druga wystawa to wystawa stała zatytułowana „Krajna i Nakło od pradziejów do współczesności”. Ekspozycja ta prezentuje najważniejsze fragmenty historii Krajny i Nakła. Część archeologiczna powstała przy współpracy z Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Oprócz archeologii starożytnej i średniowiecznej znalazły się na niej zagadnienia związane z rozwojem gospodarczym, towarzystwami i organizacjami społecznymi, powstaniem wielkopolskim, drugą wojną światową i etnografią. Prezentuje także część bogatej kolekcji widokówek nakielskich oraz pamiątki po Klemensie Biniakowskim. Pani kustosz opowiedziała uczestnikom wycieczki wiele ciekawych historii związanych z Nakłem i okolicami, między innymi o obozie hitlerowskim w Potulicach.

    Ostatnim miejscem, które odwiedzili uczniowie z Palmierowa była przytań wodna Powiatu Nakielskiego, po której oprowadził i o której opowiedział p. Dawid Konwiński.

    Piękno najbliższej okolicy i atrakcje, które na nas w niej czekają wraz z przepiękną pogodą zrobiły na uczestnikach czerwcowego wyjazdu ogromne wrażenie.

        

  • Festyn RODZINNY - „Grunt to rodzina”

    Festyn RODZINNY - „Grunt to rodzina”

    1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole coroczny festyn rodzinny „Grunt to rodzina”. W związku z tym o godzinie 8.30 przybyło do szkoły łącznie ponad 50 rodzin z miejscowości należących do jej obwodu. Było bardzo ciepło i mimo drobnego deszczu zabawy konkursowe odbyły się na zielonych terenach i boiskach przyszkolnych.

    Uroczystość została zainaugurowana przez Panią dyrektor Jadwigę Olszak, która powitała wszystkich zebranych i przedstawiła scenariusz święta. Pani dyrektor podkreśliła, że tak duża liczba przybyłych rodziców świadczy o tym, że dobro ich dzieci jest największą troską, a rodzina najwyższą wartością.

    Pierwszą atrakcją święta były występy artystyczne przygotowane z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka przez uczniów klas 0, I, II, III oraz  Panie: Małgorzatę Tracz i Magdalenę Nogowską. Pierwszą zabawą było rodzinne rozwiązywanie krzyżówki z hasłem „Grunt to rodzina” oraz zadanie polegające na utworzeniu z liter wyrazu zwierzoczłekoupiór jak największej liczby nowych słów. Kreatywność i pomysłowość dzieci i ich rodziców była ogromna. Rekordziści zapisali prawie pięćdziesiąt wyrazów. Ogromną atrakcją okazały się pokazy sprzętu ratowniczego przygotowane przez strażaków z kcyńskiej OSP pod dowództwem naczelnika Pana Wojciecha Zakrzewskiego. W godzinach od 9.30 do 11.30 trwały konkursy i zabawy. Nauczyciele przygotowali i przeprowadzili liczne konkurencje: skoki na skakance, biegi w szarfach, rzuty do celu, biegi z jajkiem w łyżce, rzuty do kosza, kręgle, rysunki kredą na chodniku. Po wysiłku włożonym we wspólną zabawę przedstawiciele Rady Rodziców zaprosili zebranych do kawiarenki pod chmurką, w której czekały lody, domowe ciasto, słodycze, kiełbaski z grilla, bułeczki, dla dorosłych kawa, a dla dzieci napoje. Gdy nauczyciele zliczali punkty, uczniowie starszych klas rozegrali towarzyski mecz w piłkę nożną sędziowany przez Pana Mirosława Grabarskiego.

    O godzinie 12.30 odbyło się podsumowanie wyników uzyskanych przez poszczególne rodziny i wręczenie nagród. Czołowe miejsca wyglądały następująco:

    I miejsce rodzina Alana i Olafa Jagodzińskich – 117 p.

    II miejsce rodzina Anity Adamczewskiej – 116 p.

    III miejsce rodzina Macieja i Sebastiana Wojtych – 111 p.

    IV miejsce rodzina Dagmary Pachacz – 109 p.

    V miejsce rodzina Nadii i Natana Dziadoszek – 108 p.

    VI miejsce rodzina Julii i Wiktorii Kowalskich  – 102 p.

    VII miejsce rodziny: Kacpra Kwiatkowskiego i Leny Wadzińskiej – 101 p.

    VIII miejsce rodziny: Dominiki Kiecy i Adriana Tobysa – 100 p.

    IX miejsce rodzina Jasia Szczepańskiego  – 99 p.

    X miejsce rodziny: Oskara Budzyńskiego, Oli Popieli, Szymona i Dominika Pezackich oraz Nikoli Wosickiej – 98 p.

    Wszystkie przybyłe rodziny oraz dzieci biorące udział w konkurencjach otrzymały nagrody w postaci gier,  zabawek, materiałów piśmienniczych.

    W organizację szkolnego festynu włączyli się nauczyciele i pracownicy szkoły, ale gorące słowa podziękowania należą się przedstawicielom Rady Rodziców, którzy zajęli się krojeniem i wydawaniem ciasta, parzeniem gorących napojów, pieczeniem kiełbasek na grillu i wszystkim, co związane było z konsumpcją. Rodzice wspierali też nauczycieli przy przeprowadzaniu i podsumowaniu konkurencji.

    Organizacja całego przedsięwzięcia możliwa była dzięki sponsorom, którymi byli: PHUP „Poldrób” z Gniezna, PH „Rarytas” z Sadek, „Lechpol” Gospodarstwo Rolne Grocholin oraz osoby prywatne.

    Wszystkim serdecznie dziękujemy. Był to kolejny naprawdę udany dzień dla całej społeczności szkolnej. Z pewnością przyczynił się do przypomnienia zebranym tego, jak ogromna siła tkwi w rodzinie. Pokazał też, iż najbardziej celowe są działania podejmowane wspólnie przez szkołę i przez rodziców. 

  • SCENARIUSZ FESTYNU RODZINNEGO

    SCENARIUSZ FESTYNU RODZINNEGO

    Data: 1 czerwca 2015r.

    Godzina: 830 - 1300

    Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego                                   w Palmierowie  boisko szkolne.

    PROGRAM FESTYNU:

    1. 830powitanie przybyłych gości i rozpoczęcie festynu. Zapoznanie z programem gier i zabaw. (p. J. Olszak)

    2. Od 830rejestracja rodzin chętnych do udziału w zabawach (p. A. Wojciechowska)

    3. 840 – 910program artystyczny w wykonaniu dzieci  z oddziałów: 0, I, II, III  przygotowanych pod kierunkiem pań: Małgorzaty Tracz i Magdaleny Nogowskiej.

    4. 910 – 930krzyżówki i rebusy – p. A. Kulczyńska-Milik.

    5. 930  – 1000 – pokazy straży pożarnej.

    6. 1000 – 1200konkursy i zabawy na boisku szkolnym:

    a) skakanki – p. Katarzyna Morzyńska,

    b) biegi w szarfach – p. Iwona Salamon,

    c) rzuty do celu – p. Mirosław Grabarski,

    d) kręgle – p. Ewelina Nowakowska,

    e) rzuty do kosza – p. Aneta Wojciechowska,

    f) rysunki na chodniku – p. Ewa Mochocka, p. Magdalena Nogowska,

    g) biegi z piłeczką na łyżce  – p. Ewa Mochocka,

    h) inne konkurencje rodzinne w zależności od potrzeb.

    7. Zapisywanie i podliczanie punktów na tablicy zbiorczej w trakcie trwania konkurencji – p. M. Tracz,

    8.1200 – 1245poczęstunek – (kiełbaska z grilla, bułki, napoje, ciasto, kawa, lody, słodycze)  – odpowiedzialni pracownicy :p. M. Płocharczyk, p. M. Grabarska, p. L. Płocharczyk oraz rodzice : p. Dziadoszek, p. Kaczmarek, p. Orzoł, p. Panasik, p. Pachacz, p. Jabkowska, p. K. Budzyńska, p. Adamczewska, p. Milik, p. Szczepańska, p. Wosicka, p. B. Budzyńska.

    9. 1220 – 1245międzyklasowy mecz towarzyski  – p. M. Grabarski.

    10. 1245 – 1300Podliczenie uzyskanych przez rodziny punktów, podsumowanie konkursowych zmagań, wręczenie nagród i zakończenie festynu. (p. J. Olszak)

    ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKIE RODZINY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.

    SZANOWNI RODZICE!

    PAMIĘTAJCIE, ŻE NAJWIĘKSZYM i NAJWSPANIALSZYM

    PREZENTEM DLA DZIECI Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA 

    JEST  SPĘDZONY RAZEM  CZAS  I WSPÓLNA  ZABAWA!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Palmierowie
    Palmierowo 7a,
    E-mail szkoły: sppalmierowo@wp.pl
  • 0525893750

Galeria zdjęć