W sobotę, 10 października w Zespole Szkół w Dziewierzewie przeprowadzone zostały gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom.
Przybyłych uczestników powitał dyrektor Zespołu szkół w Dziewierzewie Rafał Leśniarek. Turniej odbył się w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, szkoła gimnazjalna i szkoła ponadgimnazjalna. Test pisemny wyłonił najlepszych do etapu ustnego. Sędzią głównym zawodów był kpt. mgr inż. Paweł Przybylski z Komendy Powiatowej PSP w Nakle. Najlepsi otrzymali z rąk Komendanta Gminnego OSP w Kcyni Grzegorza Hemmerlinga cenne nagrody. Dla wszystkich zawodników i ich opiekunów w szkole przygotowano poczęstunek i ciepłe napoje.
W eliminacjach powiatowych w Nakle gminę Kcynia reprezentować będą Alan Jagodziński (który w eliminacjach ustnych swojej kategorii wiekowej był bezkonkurencyjny zdobywając maksymalną ilość punktów), Marcelina Górna (szkoły ponadgimnazjalne) oraz trzech gimnazjalistów Julia Rybak, Oliwia Majda i Monika Obszyńska.
Wyniki szczegółowe:
1 miejsce Alan Jagodziński – Szkoła Podstawowa w Palmierowie
2 miejsce Olaf Jagodziński – Szkoła Podstawowa w Palmierowie
3 miejsce – Julia Będzitko Szkoła Podstawowa w Dobieszewie
GRATULUJEMY!!!
Nasza szkoła przystępuje w tym roku do IV Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych, nad którym patronat objęli:
Wojewoda Kujawsko-Pomorski
Prezydent Miasta Bydgoszczy
Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty
Instytut Pamięci Narodowej
Polskie Radio PiK.
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań historycznych uczniów, promowanie uczniów zdolnych i stworzenie tym uczniom możliwości rywalizacji w interesującej ich dziedzinie. Konkurs ma charakter dwuetapowy. Pierwszy etap odbywa się w szkołach uczestników 27 listopada o godzinie 9.00. Etap drugi organizowany jest przez Wojewódzką Komisję Konkursową w Zespole Szkół nr 7 w Bydgoszczy, a odbędzie się 27 lutego 2016r.
Zakres tematyczny konkursu obejmuje wiedzę i umiejętności zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego z historii i społeczeństwa w szkole podstawowej obejmujące:
1. w zakresie wiedzy zagadnienia związane z: podstawowymi wiadomościami dotyczącymi starożytności ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć i wierzeń starożytnych, początkami chrześcijaństwa, początkami państwa polskiego i czasami pierwszych Piastów, okresem rozbicia dzielnicowego, zjednoczeniem Polski, panowaniem Kazimierza Wielkiego i Jagiellonów, unią polsko – litewską, Polską w XVII wieku, upadkiem Rzeczypospolitej, walką o niepodległość po rozbiorach, I wojną światową, postacią Józefa Piłsudskiego, dziejami II Rzeczypospolitej, II wojną światową i udziałem w niej Polaków, czasami PRL i walką o demokratyczną Polskę, elementy historii powszechnej zgodnie z podstawą programową
2. w zakresie umiejętności: posługiwanie się terminologią historyczną, interpretowaniem tekstów źródłowych i opracowań historycznych, ustalaniem kolejności wydarzeń historycznych i lokowaniem ich na osi czasu, orientacją na mapie i wyszukiwaniem informacji z map.
Przykładowe testy z lat ubiegłych z etapu szkolnego i wojewódzkiego znajdują się na stronie http://www.konkurs.zsnr7.net/
Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie i przygotowanie uczniów do konkursu jest p. A. Kulczyńska-Milik. Osoby zainteresowane udziałem mogą zgłaszać się do niej po materiały pomocnicze.
ZACHĘCAMY DO ZMIERZENIA SIĘ Z HISTORIĄ!!!
Nakielski Ośrodek Kultury im. Z. Kornaszewskiego kolejny już raz zaprasza uczniów naszej szkoły do udziału w Konkursie Literacko-Plastycznym „Moja opowieść wigilijna”.
W tym roku ogłoszono dwie kategorie:
Praca literacka:
- „Bajka - opowiadajka” – praca literacka adresowana do najmłodszych dzieci, krótka, prosta, której motywem przewodnim jest Boże Narodzenie
Praca plastyczna:
- piernikowe ozdoby bożonarodzeniowe, wielkość i forma dowolna.
Prace należy przesyłać do 13 listopada 2015r. Wszelkie pytania możecie kierować do p. A. Kuczyńskiej- Milik, która koordynuje konkurs w naszej szkole.
Serdecznie zachęcamy do twórczej zabawy!
Po przeprowadzonych w piątek 9 października 2015r. wyborach do SU szkolna komisja wyborcza, w skład której weszli uczniowie klasy VI, ogłosiła
SKŁAD ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 20015/2016
Prezentuje się on następująco:
PRZEWODNICZĄCY – SEBASTIAN GUZIK Z KLASY VI
ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO – NICOLE KUCZYŃSKA Z KLASY V
SKARBNIK – MACIEJ WOJTYCH Z KLASY VI
CZŁONEK ZARZĄDU – SEBASTIAN CZYŻ Z KLASY V
Dnia 10.10.2015 r. (sobota) w Zespole Szkół w Dziewierzewie odbędą się gminne eliminacje do Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom” i konkurs plastyczny o tematyce pożarniczej.
Konkurs prowadzony jest w trzech grupach wiekowych, szkoła: podstawowa, gimnazjum, ponadgimnazjalne.
Zachęcamy do licznego udziału w turnieju i konkursie plastycznym (prace należy dostarczyć na w/w konkurs).
Pytania na Turniej można znaleźć na stronie internetowej http://osprp.pl/index.php/otwp1
Kandydaci na Przewodniczącego Samorządu
Uczniowskiego i pozostałych członków rady
w roku szkolnym 2015/2016 to:
klasa IV
1. Wiktoria Lisiecka
2. Weronika Ślipek
klasa V
1. Nicole Kuczyńska
2. Sebastian Czyż
3. Alex Lisiecki
klasa VI
1. Daniel Szczeblewski
2. Maciej Wojtych
3. Sebastian Guzik
Tajne wybory, w których uczestniczyć będą wszyscy uczniowie z naszej szkoły odbędą się 9 października 2015 roku (piątek) o godzinie 10.10 w bibliotece szkolnej.
Pamiętajcie, osoba, którą wybierzecie to reprezentant całej społeczności uczniowskiej. Powierzcie tę funkcję kandydatowi godnemu zaufania, pracowitemu, pomysłowemu, komuś, kto jest wzorem dla innych!!!
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
A. Kulczyńska-Milik
Jan Paweł II – Patron Rodziny.
Pod takim hasłem 11 października obchodzić będziemy jubileuszowy – XV Dzień Papieski.
W naszej szkole uroczystość tego wyjątkowego dnia uczcimy 16 października (piątek).
Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie pt. „List do Rodziny”
Adresatem Waszego listu będzie wybrana osoba z rodziny; a więc może to być:
List do Taty, List do Mamy, List do Brata, List do Siostry, List do Babci, List do Dziadka, czy też do Rodziców itp.
Zawrzyjcie w nim słowa, które będą oddawały Wasze uczucia, przemyślenia, spostrzeżenia; wszystko co chcecie powiedzieć bliskiej Wam osobie.
List, oprócz formy literackiej może zawierać własnoręcznie wykonane ilustracje.
Regulamin konkursu
ZASADY KONKURSU
PRZEBIEG KONKURSU
Zapraszamy do udziału w konkursie !
W ramach zgłoszenia do turnieju przez animatorów sportu programu Orlik 2012 w Gminie Kcynia dnia 30.09.2015 r. na boisku Orlik przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kcyni zostały rozegrane eliminacje Turnieju Orlika 2015 o Puchar Premiera Rzeczypospolitej Polskiej w Piłce Nożnej kategorii dziewcząt i chłopców w wieku 10 – 11 lat.
Do Turnieju przystąpiły drużyny Chłopców ze Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie, Szkoły Podstawowej w Mycielewie, Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy i Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie.
Grano systemem gry „każdy z każdym” w poszczególnych kategoriach, dwa razy po 7 minut każdy mecz. Zawodnicy przygotowani do zawodów przez swoich opiekunów wykazali się wolą walki sportowej i ogromnym zaangażowaniem.
Wyniki klasyfikacji końcowej w kategorii chłopców:
I . SP Palmierowo - 9 pkt. (14 – 1)
II. SP Laskownica - 4 pkt. (2 – 4)
III. SP Dziewierzewo - 3 pkt. (2 – 8)
IV. SP Mycielewo - 1 pkt. (1 – 6)
Skład zwycięskiej drużyny chłopców: Sebastian Czyż, Adrian Tobys, Jakub Matuszewski, Szymon Pezacki, Patryk Tyczyński, Sebastian Wojtych, Kacper Boniek, Aleks Lisiecki, Alan Jagodziński, Olaf Jagodziński.
Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom wręczono dyplomy za udział w Turnieju i opaski odblaskowe samozaciskowe na rękę ufundowane przez Premiera RP. Drużynom za zajęte miejsca wręczono dyplomy i puchary za miejsca I, II i III wraz z gratulacjami Burmistrza Kcyni Marka Szarugi.
Nasza drużyna pod opieką Pana Mirosława Grabarskiego awansowała do ćwierćfinału wojewódzkiego rozgrywanego na szczeblu Powiatu Nakielskiego.
Organizatorem Turnieju jest Szkolny Związek Sportowy i Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz jako współorganizator Gmina Kcynia.
GRATULUJEMY!
V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day - WMTDay) odbywa się w ostatni piątek września. W tym roku – 25 września nasza szkoła jak i inne szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w tym wydarzeniu.
Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
Każda osoba, która odpowiedziała na zadane pytania z losu – otrzymała tytuł MT EXPERT oraz specjalną legitymację.
Akcja ta cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.
W środę 23 września 2015 roku w naszej szkole odbyło się ZEBRANIE RODZICÓW.
Zebranie ogólne prowadziła dyrektor szkoły pani Jadwiga Olszak, która omówiła działalność szkoły, zapoznała przybyłych rodziców z planem pracy szkoły, koncepcją pracy szkoły, programem profilaktycznym i wychowawczym szkoły. Rodzice zapoznali się z ofertą ubezpieczenia dzieci oraz programami, w których uczestniczyć będzie szkoła. Następnie przedstawiono rodzicom zmiany w przepisach oświatowych oraz w Wewnątrzszkolnych Zasadach Oceniania. Po zebraniu ogólnym odbyły się spotkania w klasach, gdzie zgodnie z obowiązującymi przepisami odbyły się wybory do Klasowych Rad Rodziców. Kolejnym punktem zebrania był wybór Rady Rodziców Szkoły na rok szkolny 2015/2016. W wyniku przeprowadzonych wyborów w klasach wyłoniona została Rada Rodziców, która wspólnie wyłoniła ścisły zarząd:
PRZEWODNICZACY Rady Rodziców - Aneta Wosicka
ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO- Beata Budzyńska
SKARBNIK- Joanna Czyż
SEKRETARZ- Katarzyna Budzyńska
CZŁONEK- Renata Damazyn
KOMISJA REWIZYJNA: Ewelina Szczepańska, Agnieszka Orzoł, Mariola Kwiatkowska.
Już po raz 22 odbyła się największa ekologiczna akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2015”. Celem tegorocznej kampanii było zwrócenie uwagi na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie.
18 września 2015 roku uczniowie naszej szkoły, podobnie jak w latach poprzednich, przyłączyli się do tej akcji. Pod czujnym okiem koordynatora akcji pani Małgorzaty Tracz oraz wychowawców wyruszyli w teren wyposażeni w gumowe rękawice i worki na śmieci. W akcji brali udział uczniowie wszystkich klas. Dzieci wysprzątały teren i najbliższe okolice szkoły, a także drogi wiodące do naszej placówki. Udało się zebrać wiele worków śmieci. Zostały one pozostawione w wyznaczonym miejscu, skąd zabrały je odpowiednie służby.
Spotkanie z rodzicami odbędzie się 23 września 2015 roku
o godzinie 1600.
14 września uczniowie klas piątej oraz szóstej wraz ze swoimi wychowawcami p. A. Kulczyńską-Milik oraz M. Grabarskim wyruszyli w pieszą pielgrzymkę do Kcyni, do kościoła poklasztornego pw. WNMP, aby uczestniczyć we mszy św. odpustowej z okazji Święta Podwyższenia Krzyża. Po prawie godzinnej wędrówce w bardzo wietrznej, choć ciepłej aurze, 25 uczniów stanęło w murach kalwarii i uczestniczyło w nabożeństwie. Wszyscy w skupieniu wysłuchali kazania o sile, mocy i znaczeniu krzyża, które do wiernych wygłosił ks. biskup Andrzej Franciszek Dziuba. Droga powrotna była już łatwiejsza, ponieważ pielgrzymi do Palmierowa przybyli autobusem szkolnym.
Podobnie jak w każdej polskiej szkole, także i w naszej 1 września rozległ się pierwszy po wakacyjnej przerwie dzwonek oznaczający rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Tegoroczna inauguracja miała niezwykle uroczysty charakter. Wzięli w niej udział m.in. dyrektor placówki p. Jadwiga Olszak, przewodnicząca Rady Rodziców p. Aneta Wosicka, przedstawiciel Rady Miejskiej w Kcyni jednocześnie sołtys wsi Grocholin p. Łukasz Szczepański, sołtys Palmierowa p.Beata Budzyńska i sołtys Głogowińca p.Grzegorz Kowalski, pracownicy, rodzice oraz nauczyciele wraz ze swoimi wychowankami.
Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu państwowego i powitaniu wszystkich zebranych przez prowadzącą panią A. Kulczyńską-Milik, pani dyrektor Jadwiga Olszak w oficjalnym przemówieniu serdecznie wszystkich powitała i złożyła życzenia na nowy rok szkolny. Szczególnie ciepło zaprosiła w szeregi uczniów SP w Palmierowie najmłodsze dzieci. Gorąco powitała p. Ewelinę Szymańczak, która w tym roku szkolnym będzie pełnić funkcję nauczyciela wspomagającego. W dalszej części spotkania pani Olszak poświęciła kilka słów mijającej 1 września kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Najważniejszym elementem przemówienia były jednak informacje na temat zmian, jakie nastąpiły w czasie przerwy wakacyjnej. Dyrektor szkoły stwierdziła, że z pewnością największym osiągnięciem jest remont oddziału przedszkolnego, czyli sali nr 7. Pani Olszak podziękowała też wszystkim, którzy pomogli przy pracach remontowych. Zwróciła się również do dzieci z prośbą, by doceniły i szanowały efekt pracy i trud ludzi, którzy poświęcają czas na poprawę wizerunku szkoły. Następnie w obecności wszystkich zebranych złożyła na ręce p. Małgorzaty Tracz i p. Anety Wojciechowskiej, nauczycielek, które obchodzą jubileusz pracy zawodowej, kwiaty i najserdeczniejsze życzenia. Pogratulowała również p. Magdalenie Nogowskiej, która w lipcu uzyskała stopień nauczyciela minowanego. Przybyli goście w krótkich słowach życzyli dzieciom uśmiechu przez cały rok szkolny, ambicji i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów, a nauczycielom zadowolenia z pracy. Po tych słowach głos ponownie zabrała p. dyrektor, która przedstawiła organizację pracy w nowym roku szkolnym, kończąc tym samym oficjalną część uroczystości.
Następnie uczniowie wszystkich klas udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami, którzy przedstawili im plan zajęć na kolejne 10 miesięcy oraz omówili sprawy organizacyjne. Nie obyło się bez wspomnień oraz pełnych humoru rozmów towarzyskich w wakacyjnej jeszcze atmosferze, bo już jutro, tak na serio, pełną parą: "Witaj, szkoło!"
I. O dofinansowanie zakupu podręczników szkolnych mogą się ubiegać:
1. Uczniowie klas III, u których dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 574 zł netto.
2. Uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
3. Uczniowie klas III pochodzący z rodzin niespełniających kryterium dochodowego na podstawie decyzji dyrektora szkoły, uwzględniającej lokalne warunki ekonomiczne i społeczne (np. ciężka choroba, wielodzietność, przemoc, alkoholizm, narkomania w rodzinie).
II. Procedura przyznawania „Wyprawki Szkolnej”.
Wnioski i wymagane dokumenty składamy do 8 września 2015 r. w sekretariacie szkoły.
DOWÓZ DZIECI DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ
IM.ORŁA BIAŁEGO W PALMIEROWIE
PRZYWÓZ
735 – Dziewierzewo
740 – Włodzimierzewo
745 – Żurawia
750 – Palmierowo
800 – Miaskowo
805 – Grocholin
815 – Głogowiniec
820 – Palmierowo
ODWÓZ
1300 – Kcynia
1310 – Palmierowo (Grocholin, Miaskowo, Głogowiniec – klasy 0, I – III)
1320 – Głogowiniec
1325 – Grocholin,
1330 – Miaskowo
1400 – Palmierowo (Żurawia, Włodzimierzewo – klasy 0, I – VI)
1415 – Dziewierzewo (Gimnazjum – Żurawia, Włodzimierzewo, Palmierowo, Głogowiniec)
1430 – Palmierowo (Głogowiniec, Grocholin, Miaskowo – klasy IV – VI)
W SZKOLE PODSTAWOWEJ
IM.ORŁA BIAŁEGO W PALMIEROWIE
ODBĘDZIE SIĘ
1 WRZEŚNIA 2015 ROKU O GODZINIE 8.30
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU – w dniu 01.09.2015 roku
PRZYWÓZ DZIECI DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ
IM.ORŁA BIAŁEGO W PAMIEROWIE
735 – Dziewierzewo
740 – Włodzimierzewo
745 – Żurawia
750 – Palmierowo
800 – Miaskowo
805 – Grocholin
815 – Głogowiniec
820 – Palmierowo
ODWÓZ ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
IM.ORŁA BIAŁEGO W PAMIEROWIE
930 – Głogowiniec, Grocholin, Miaskowo
950 – Żurawia,Włodzimierzewo
1015 – Gimnazjum w Dziewierzewie – Włodzimierzewo, Żurawia, Palmierowo, Głogowiniec
1045 – Kcynia
UDANYCH WAKACJI !!!
Redaktorzy szkolnej strony www
życzą
Dyrekcji, Uczniom, Gronu Pedagogicznemu,
Pracownikom i Rodzicom
fascynujących, słonecznych
i bezpiecznych wakacji
oraz wspaniałego wypoczynku
w wymarzonych miejscach.
W piątek 26 czerwca po raz ostatni zabrzmiał szkolny dzwonek dla pozostałych uczniów. Czas na wakacyjną przerwę. Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu państwowego i powitaniu wszystkich zebranych przez prowadzącą panią A. Kulczyńską-Milik pani dyrektor Jadwiga Olszak wspomniała o najważniejszych sukcesach szkoły w kończącym się roku szkolnym. Za najważniejszy uznała fakt wysokich ocen, które zdobyła szkoła w czasie ewaluacji zewnętrznej. Podkreślając zaangażowanie samych uczniów, nauczycieli oraz rodziców w sukcesy szkoły dziękowała jednocześnie za trud pracy i codzienny wysiłek oraz dobrą współpracę. Pani Magdalena Nogowska odczytała okolicznościowy list od Burmistrza Kcyni pana Marka Szarugi. W imieniu społeczności lokalnej nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę i opiekę nad dziećmi dziękowali przybyli na uroczystość sołtysi – pani Beata Budzyńska, Łukasz Szczepański oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Aneta Wosicka.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego to powód do dumy dla uczniów, którzy osiągnęli w nauce i zachowaniu wysokie wyniki. Nagrodą dla nich są świadectwa z biało-czerwonym paskiem, nagrody książkowe i wyróżnienie na forum szkoły. W tym roku zasłużyli na to: Julia Woźniak z kl. I, Wiktoria Kowalska, Nicole Nowakowska, Anita Adamczewska, Julia Kosmatka z kl. II, Olimpia Domagała, Kinga Bartoszek, Dominika Jabkowska z kl. III, Alan Jagodziński, Olaf Jagodziński i Adrian Tobys z kl. IV. Uczniowie otrzymali też inne nagrody i wyróżnienia: za pracę w sklepiku szkolnym - (Alan Jagodziński, za wzorową frekwencję - Albert Domagała, Patryk Tyczyński, Filip Kieca. Tego dnia uczniowie z klasy czwartej, po wcześniej zdanym egzaminie, otrzymali z rąk pani dyrektor i pani Anety Wojciechowskiej swoje pierwsze „Prawo Jazdy”.
Po części oficjalnej uroczystości uczennica klasy III Amelia Boniek zaśpiewała piosenkę „Hallelujah”, z którą wystąpiła na festiwalu piosenki religijnej w Olszewce. Następnie klasa III i wszyscy chętni wspólnie zaśpiewali utwór zapowiadający wakacje „Lato, lato”. Na zakończenie głos zabrała ponownie pani dyrektor, która apelowała do uczniów – „Proszę, żeby w czasie wakacji nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście podczas wypoczynku dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących Wam i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Przecież w nowym roku szkolnym musimy spotkać się w komplecie: zdrowi, pełni sił i chęci do pracy. Już teraz zapraszam wszystkich na zasłużony odpoczynek”. Po tych słowach i po wyprowadzeniu sztandaru uczniowie i towarzyszący im rodzice udali się do klas, gdzie wręczone zostały pozostałe świadectwa oraz niespodzianki w postaci czekolad i soków. Po pożegnaniu z wychowawcami na dwa miesiące opuścili mury szkoły.
25 czerwca o godzinie 16.00 odbyło się zakończenie roku szkolnego i nauki w szkole podstawowej dla klasy szóstej. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego prowadząca uroczystość p. A. Kulczyńska-Milik powitała wszystkich zebranych: panią dyrektor Jadwigę Olszak, Przewodniczącą Rady Rodziców panią Anetę Wosicką, wychowawcę klasy VI panią Anetę Wojciechowską, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkoły, jak również rodziców tegorocznych absolwentów, a przede wszystkim – absolwentóww szkoły i żegnających ich kolegów z klasy piątej.
Na początku do przybyłych zwróciła się pani dyrektor, która przypomniała szóstoklasistom koleje ich pobytu w palmierowskiej szkole, pierwszych wychowawców, pierwsze łzy tęsknoty za rodzicami i pierwsze sukcesy. Z podziękowaniem za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodych ludzi zwróciła się zarówno do nauczycieli, jak i ich rodziców, na których pomoc zawsze mogła liczyć. Pogratulowała uczniom wyników, szczególnie tych osiągniętych na sprawdzianie zewnętrznym. Życzyła absolwentom dobrego wakacyjnego wypoczynku i zapału do wytężonej pracy w nowych szkołach. Następnie pani Magdalena Nogowska odczytała okolicznościowy list od Burmistrza Kcyni pana Marka Szarugi. Później głos zabrała wychowawczyni tegorocznych absolwentów pani Aneta Wojciechowska, która nie kryjąc wzruszenia, podziękowała za wspólnie spędzone chwile i życzyła wszystkim, aby nigdy nie wątpili w swe siły i możliwości, by odważnie kroczyli przez świat. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Aneta Wosicka przyłączyła się do tych życzeń i jeszcze raz gorąco podziękowała wszystkim pedagogom za pracę nad kształtowaniem umysłów i serc kolejnych pokoleń dzieci.
Po wystąpieniu wszystkich mówców nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły. W imieniu Rady Pedagogicznej pani A. Kulczyńska-Milik wyraziła podziękowanie za godne i właściwe reprezentowanie szkoły przez drugi w historii placówki poczet sztandarowy w obecnym składzie. Biorąc pod uwagę fakt ukończenia szkoły Rada Pedagogiczna zwolniła ze składu pocztu sztandarowego następujących uczniów: chorążego Fabiana Pisarka i asystę Julię Milik oraz Zuzannę Kaczmarek. Na podstawie propozycji zespołu uczniów klasy V i Samorządu Uczniowskiego Rada Pedagogiczna powołała w skład pocztu sztandarowego następujących piątoklasistów: chorążego Filipa Kiecę i asystę Paulinę Szarwark oraz Agnieszkę Jabkowską. Uczniowie ci osiągają dobre wyniki w nauce, cechuje ich właściwa postawa uczniowska i aktywna praca w szkole i w środowisku.
Następnie uczniowie klasy szóstej kończący naukę w szkole dokonali uroczystego ślubowania. Drugi raz w historii naszej placówki było to ślubowanie na sztandar.
Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego powody do dumy mieli uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki nauczania. W obecności swoich rodziców zostali za to wyróżnieni na forum szkoły. Była wśród nich: Absolwentka Roku – Julia Milik, która otrzymała Nagrodę Burmistrza, nagrodę książkową oraz prezent od Spółdzielni Uczniowskiej za prawie trzyletnią pracę w sklepiku szkolnym. Wyróżnieni zostali jeszcze: Zuzanna Kaczmarek, Magdalena Panasik, Jagoda Markiewicz i laureat nagrody „Sportowiec Roku” oraz tytułu „Najsympatyczniejszy Uczeń” – Fabian Pisarek. Po wyprowadzeniu sztandaru na zakończenie uczniowie klasy piątej i szóstej, przygotowani przez pana Mirosława Grabarskiego i panią Anetę Wojciechowską, zaprezentowali okolicznościowe programy artystyczne. Szóstoklasiści kwiatami podziękowali nauczycielom za siedmioletni trud włożony w ich nauczanie i wychowanie, a na ręce pani Dyrektor złożyli prezent dla szkoły w postaci Słowników języka polskiego. Po wzruszających pożegnaniach rodzice zaprosili zebranych na poczęstunek. Były owoce, napoje, kawa z pięknym tortem z dziewięcioma płonącymi świeczkami i kiełbaski z grilla. Wspólna fotografia była ostatnim punktem programu czwartkowego spotkania społeczności szkolnej.