Nawigacja

  • Internetowy Teatr TVP dla szkół

    23 listopada uczniowie naszej szkoły kolejny już raz  mieli okazję uczestniczyć   w projekcie „Internetowy Teatr TVP dla szkół”, w ramach którego  klasy II-VI obejrzały internetową transmisję spektaklu z Teatru Maska w Rzeszowie pt.”Historia Śnieżki”. Przedstawienie trwało od godz. 10.00 do 11.00.

    "Królewna Śnieżka" to jedna z najpiękniejszych baśni braci Grimm o miłości, nienawiści, zazdrości,  przyjaźni, odpowiedzialności za siebie i innych. „Historia Śnieżki” to nawiązanie do tej baśni. W interesujący sposób opowiedziana na nowo przygoda królewny, złej macochy, siedmiu krasnoludków i pięknego królewicza.

  • Rozstrzygnięto IV Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. "Jan Paweł II"

    Rozstrzygnięto IV Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. "Jan Paweł II"

    Do konkursu zgłoszono 173 prace, w 4 kategoriach:
    - dzieci przedszkolne – 26
    - uczniowie kl. I-III SP – 91
    - uczniowie kl. IV-VI SP – 32
    - uczniowie gimnazjum – 24

    Dnia 20 listopada 2015 r. komisja konkursowa w składzie: Natalia Gorzynska-Łuczyk, Iwona Biniak, Katarzyna Hass nagrodziła i wyróżniła kilkanaście osób.

    W kategorii – uczniowie kl. IV-VI SP  miejsce II zajął Olaf Jagodziński a III miejsce Alan Jagodziński.

    Jury oceniając prace konkursowe kierowało się takimi kryteriami jak: interpretacja tematu, pomysłowość i inwencja twórcza oraz estetyka wykonania pracy.

    Wręczenie nagród nastąpiło 23 listopada 2015 r. o godz. 10: 00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach, ul. Strażacka 11.

  • Zakończyły się eliminacje powiatowe

    Zakończyły się eliminacje powiatowe

    21 listopada 2015r. w auli ZSP Staszic w Nakle odbył się finał powiatowy 39 ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej pt. "Młodzież zapobiega pożarom".

    Druh Stefan Kubicki powitał gości, wśród których obecni byli m.in.: komendant powiatowy PSP w Nakle st. bryg. Roman Kłos, dyrektorka ZSP Staszic Alicja Czubak. Otwarcia konkursu dokonał wicestarosta nakielski Andrzej Kinderman. 

    Następnie uczennice omówiły prezentację multimedialną dotyczącą szkoły i kierunków nauki. 

    W konkursie wzięło udział 35 osób, w trzech kategoriach. Kategoria pierwsza szkoły podstawowe 14 osób, gimnazjum 13 osób, szkoły ponadgimnazjalne 8 osób.

    Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy składający się z 40 pytań. Następnie, na podstawie wyników z części pisemnej wyłoniono po pięć osób z każdej kategorii wiekowej. Na etapie ustnym uczestnicy odpowiadali na trzy pytania. 

    Komisja sędziowska w składzie: mł. bryg. Marcin Jędrzyński - przewodniczący, asp. sztab. Grzegorz Hemmerling, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Nakle nad Notecią Kazimierz Białczyk dokonali oceny wiedzy pożarniczej uczestników.

           W kategorii Szkoły Podstawowe I miejsce zdobył Alan Jagodziński, który będzie reprezentować powiat na eliminacjach wojewódzkich OTWP w kwietniu przyszłego roku wraz z Lidią Kulpińską (kategoria Gimnazjum) i  Mikołajem Dreger (kategoria Szkoły ponadgimnazjalne).

    Najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

  • COŚ DLA DUCHA, COŚ DLA CIAŁA, CZYLI WIZYTA W MUZEUM I NA BASENIE

    COŚ DLA DUCHA, COŚ DLA CIAŁA, CZYLI WIZYTA W MUZEUM I NA BASENIE

    W piątek 20 listopada 40 uczniów naszej szkoły pod opieką p. M. Nogowskiej, p. Anety Wojciechowskiej, p. A. Kulczyńskiej-Milik i p. Mirosława Grabarskiego uczestniczyło  w wycieczce autokarowej do Nakła.

                Pierwszym punktem planu była wizyta w Muzeum Ziemi Krajeńskiej. Tu uczniowie obejrzeli dwie czasowe wystawy i uczestniczyli w lekcji muzealnej. Pierwszą z nich była  wystawa Portret damy. Zobaczyć na niej można było eksponaty wypożyczone z Muzeum Okręgowego im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Muzeum Okręgowego w Toruniu, z prywatnej kolekcji Wawrzyńca Przygody oraz kostiumy z Opery Nova w Bydgoszczy.  Wystawie towarzyszyła lekcja muzealna  „Żona modna” – czyli słów kilka o urodzie, stroju i fryzurach dam polskich, którą w bardzo ciekawy sposób poprowadziła pani kustosz Anna Sergott. Druga wystawa to wystawa zatytułowana Dowód Niepamięci. Ekspozycja ta prezentowała fotografie zabytkowych cmentarzy autorstwa pracowników muzeum. Zobaczyliśmy więc zdjęcia starych cmentarzy  Warszawy, Bydgoszczy, Kcyni, Mroczy, Sadek, Nakła, Oleśca.

    Po wizycie w muzeum uczestnicy wycieczki skierowali swe kroki do Naquariusa, czyli nakielskiej krytej pływalni. Tu przez dwie godziny korzystali z wszystkich jej atrakcji: basenu sportowego, basenu rekreacyjnego, zjeżdżalni i jacuzzi.

       Czas spędzony w Nakle szybko upłynął, ale był pełen wrażeń.

  • Zabawa andrzejkowa

    18 listopada 2015r. w godzinach od 16.00 do 19.00 odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa przeznaczona dla wszystkich chętnych uczniów od klasy III do VI.

    Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały panie: Magdalena Nogowska i Aleksandra Kulczyńska-Milik. Wszyscy bawili się świetnie, szczególnie, że w czasie przerwy można było skorzystać z fachowych porad wróżek, w które wcieliły się uczennice klasy VI: Agnieszka Jabkowska, Nikola Lisiecka, Paulina Szarwark, Monika Galos i Ania Kubisztal. Ogromną atrakcją okazały się również konkursy przygotowane przez Samorząd Uczniowski, a szczególnie Nicole Kuczyńską i Sebastiana Guzika. Odbył się konkurs tańca na gazecie, zabawa „gorące krzesła” oraz wybór królowej i króla parkietu. Zostali nimi Agnieszka Jabkowska i Maciej Wojtych. Na zebranych czekały zakupione przez szkołę oraz samorząd niespodzianki. Wielkie podziękowania należą się chłopcom z klasy VI, którzy przygotowali salę i prowadzili dyskotekę.

  • SCENARIUSZ IMPREZY ANDRZEJKOWEJ

    SCENARIUSZ IMPREZY ANDRZEJKOWEJ

    DATA: 18 LISTOPADA 2015 r.

    CZAS: 16.00 – 19.00

    ODPOWIEDZIALNI: A. KULCZYŃSKA-MILIK, MAGDALENA NOGOWSKA

    UCZESTNICY: UCZNIOWIE KLAS III-VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PALMIEROWIE

    PRZEBIEG IMPREZY:

    - powitanie, zapoznanie z przebiegiem zabaw, przypomnienie zasad zachowania,

    - dyskoteka ( oprawa muzyczna – odpowiedzialni chłopcy z klasy VI),

    - przerwa na wróżby i konkursy ( odpowiedzialni uczniowie z klasy V i VI),

    - dyskoteka,

    - czynności porządkowe,

    - zakończenie imprezy.

  • O Rejewskim wiedzą wszystko!

    O Rejewskim wiedzą wszystko!

    Alan i Olaf Jagodzińscy ,uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie zostali laureatami wojewódzkiego –międzyszkolnego konkursu pod nazwą „Licz się z Rejewskim.” Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się w poniedziałek, 16 listopada w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy.

    Konkurs historyczno-literacki zorganizowany został przez Zespół Szkół nr 10 w Bydgoszczy pod honorowym patronatem pani Janiny Sylwestrzak – córki wielkiego matematyka kryptologa Mariana Rejewskiego. Odbył się on w ramach programu edukacyjno- wychowawczego „Licz się z Rejewskim. Patronat nad tym wysokiej rangi wydarzeniem objęli także Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka i Muzeum Oświaty w Bydgoszczy. Celem konkursu było m.in. upamiętnienie 110 rocznicy urodzin wielkiego uczonego.

    Uczniowie z klasy piątej – Alan i Olaf, pod opieką swojej wychowawczyni, nauczycielki języka polskiego i historii w SP w Palmierowie Aleksandry Kulczyńskiej-Milik, złożyli prace w kategorii na małą formę poetycką. Nosiła ona tytuł” złamać tajemnice języka – enigmy poetyckie”. Zadaniem chłopców było napisanie utworu, w którym odniosą się do dokonań polskich kryptologów. Obie prace uczniów z palmierowskiej szkoły spodobały się jury, które przyznało im tytuł laureatów w kategorii literackiej. W poniedziałek podczas uroczystej gali w Bydgoszczy uczniowie z Palmierowa zostali nagrodzeni. Ich utwory zostały wyświetlone przed publicznością i uroczyście odczytane wobec wszystkich. Chłopcy otrzymali duże brawa, dyplomy i nagrody. Opiekunowi, Aleksandrze Kulczyńskiej-Milik wręczono list gratulacyjny. Wszyscy przybyli wysłuchać mogli niezwykle ciekawej prelekcji o życiu Mariana Rejewskiego, wygłoszonej przez pułkownika Jerzego Lewica, kustosza Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy.

    Szczególną nagrodą było także podziękowanie od córki Mariana Rejewskiego, która przesłała specjalny list do wszystkich laureatów. Odczytano go  podczas uroczystości. – Przyznam, że chociaż z wielką przyjemnością przyjęłam propozycję objęcia konkursu patronatem honorowym , bywały chwile, gdy nie byłam pewna, czy nie będę tego żałowała, czy prace mogą mnie zadowolić, czy nie poczuję, że pamięć o moim Ojcu ulegnie w mich oczach może jakiemuś spostponowaniu.  I teraz po zapoznaniu z pracami nagrodzonymi, z całą otwartością stwierdzam, że wszystkie są nadzwyczajne! – stwierdziła Janina Sylwestrzak. – Jesteście kochani. I laureaci i ich opiekunowie i wszyscy inicjatorzy i organizatorzy konkursu. Nie spodziewałam się tak doskonałego efektu całego przedsięwzięcia oraz tak dobrego poziomu prac.  Utwory poetyckie nadzwyczaj mi się podobają, a mam chyba w tej dziedzinie gust podobny do mojego Taty,  dlatego myślę, że jemu by się one podobały również – dodała.

    Materiał powierzony    -    zdjęcia powierzone

  • Mistrzostwa Gminy Kcynia w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Kcyni

    Mistrzostwa Gminy Kcynia w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Kcyni

    14 listopada 2015 r. od godz. 9.00 w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni odbyły się Mistrzostwa Gminy Kcynia w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Kcyni.

    Zawodnicy walczyli w trzech kategoriach wiekowych:

    ŻAK, ŻACZKA DO LAT 11;

    MŁODZICZKA, MŁODZIK DO LAT 13;

    KADETKA, KADET DO 15 LAT.

    Miło jest nam poinformować, iż w kategorii ŻACZKA uczennice z naszej szkoły stanęły na podium:

    I miejsce – Wiktoria Kowalska - Mistrzyni Gminy Kcynia w Tenisie Stołowym

    II miejsce – Kinga Bartoszek

    III miejsce – Julia Kowalska

    Za zajecie miejsc na podium dziewczynki otrzymały dyplomy, puchary Burmistrza Kcyni Marka Szarugi.

    Wiktorii, Kindze i Julce serdecznie gratulujemy!

    zdjęcia: Kowalski Grzegorz

  • Narodowe Święto Niepodległości

    Narodowe Święto Niepodległości

    97 lat temu po 123 latach niewoli zaborów nasza Ojczyzna – Polska odzyskała upragnioną niepodległość. Dzień 11 listopada to od tamtej chwili symbol patriotyzmu, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

    Od 1937 roku czcimy go, jako Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji 10 listopada 2015 roku o godzinie 11.30 Nasza społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej, by wspólnie przypomnieć sobie pamiętne listopadowe dni 1918 roku. 

    Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu narodowego. Potem głos zabrała pani dyrektor Jadwiga Olszak, która wprowadziła zebranych w tematykę uroczystości. Głównym punktem obchodów był występ uczniów klasy V, którzy przedstawili długą i tragiczną drogę Polaków do odzyskania niepodległości. Słowa prowadzących przeplatane były scenkami i śpiewem. Szczególne wrażenie wywarło wykonanie przez solistów: Adriana, Olafa i Sebastiana w zwrotkach i pozostałych uczniów w refrenie pieśni patriotycznej „Ojczyzno ma”.

    Na twarzach widzów nieprzerwanie dostrzec można było zainteresowanie treścią przygotowanego przedstawienia. Niezwykle podniosłym momentem było wspólne odśpiewanie Roty. Gromkie brawa towarzyszyły małym aktorom podczas zejścia ze sceny. W takich momentach wszystkich rozpiera duma z tego, że jesteśmy Polakami! Wszyscy powinniśmy pamiętać słowa wiersza Jana Lechonia wyrecytowane przez Alana:

    "Jestem jak żołnierz na wszystko gotowy

    I jak w Ojczyźnie, tak i w obcym kraju

    Czuwam i strzegę skarbu polskiej mowy,

    Polskiego ducha, polskiego zwyczaju.

    Z narodem polskim na zawsze związany

    O każdej chwili to samo z nim czuję,

    Do wspólnej wielkiej przyszłości wezwany

    Wszystkim Polakom braterstwo ślubuję!"

  • Alan i Olaf na podium w Mistrzostwach Powiatu w Szachach Szybkich

    Alan i Olaf na podium w Mistrzostwach Powiatu w Szachach Szybkich

    W sobotę, 7 listopada 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Szachach Szybkich przybyło. W zawodach wzięło udział 22 młodszych i starszych szachistów z terenu gmin powiatu nakielskiego: Sadek, Nakła nad Notecią, Szubina, Palmierowa i Michalina.

    Zawody podzielono na 3 kategorie, tj. seniorów, juniorów i kobiet, którzy grali na dystansie 7 rund z czasem 10 minut plus 5 sekund za ruch dla zawodnika.

    Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach pod przewodnictwem dyrektor Iwony Biniak, kolejny raz przywitał nas przestronną i oświetloną salą gry, słodkim poczęstunkiem, barem kawowym, jak też ufundował piękne puchary i nagrody rzeczowe.

    W grupie juniorów grali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Tutaj bezkonkurencyjny był Wiktor Wiśniewski z NOK Nakło, który zawody te wygrał z dorobkiem 6,5 pkt / 7 możliwych. Kroku dotrzymywała mu klubowa koleżanka Magda Rydzyńska, która wygrała kategorię kobiet.

    W rywalizacji duetów rodzinnych ostro zagrali Alan i Olaf Jagodzińscy, szkolący się na co dzień w Gminnym Centrum Kultury w Kcyni pod okiem pana Jarosława Wiśniewskiego, którzy z dorobkiem 4,5 pkt. zajęli odpowiednio 2-3 miejsce w grupie chłopców. Tym samym zepchnęli oni poza podium braci Mikołaja i Jakuba Pyszka z Sadek (4-5 miejsce).

     

    źródło fot: http://www.kcynia24.pl/Pozytywna,_szachowa_energia,33143.html

    Każdy z uczestników otrzymał nagrodę rzeczową i upominki oraz dyplomy.

    Klasyfikacje końcowe w poszczególnych grupach:

    Juniorzy:

    1. Wiśniewski Wiktor – NOK Nakło – 6,5 pkt. / 7.

    2. Jagodziński Alan – Palmierowo – 4,5.

    3. Jagodziński Olaf – Palmierowo – 4,5.

    4. Pyszka Mikołaj –Sadki – 4 (najlepszy z Gminy Sadki).

    5. Pyszka Jakub – Sadki – 4.

    6. Bruski Marek – Michalin – 3

    7. Maćkowiak Oskar – Sadki – 1,5 (najmłodszy uczestnik turnieju).

    Alanowi i Olafowi serdecznie gratulujemy!

  • Śniadanie daje moc!

    Śniadanie daje moc!

    Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

    Uczniowie klas I-III o tym doskonale wiedzą, ponieważ wzięli udział w programie „Śniadanie daje moc”. W bieżącym roku szkolnym śniadaniowe święto obchodzone było w piątek 6.11.2015. Każda klasa przygotowała i potem oczywiście zjadła pyszne zdrowe śniadanie: były kanapki, warzywa, owoce, płatki z mlekiem, jogurty, sałatka owocowa i soki pełne witamin.

    Po takim śniadaniu każdy uczeń miał moc do nauki i zabawy :)

  • Uwaga, wycieczka!

    Uwaga, wycieczka!

     Informujemy, iż zostały jeszcze wolne miejsca na wycieczkę do Nakła, która odbędzie się w piątek 20 listopada 2015 r. w godzinach 8.30-13.10. Celem wyjazdu jest zwiedzanie wystawy "Żona modna" i lekcja muzealna w Muzeum Ziemi Krajeńskiej oraz dwugodzinny pobyt na nakielskim basenie. Opiekunami dzieci uczestniczących w wyjeździe będą: p. A. Wojciechowska, p. A. Kulczyńska-Milik i p. M. Grabarski. Całkowity koszt wyniesie 25 zł.

     Serdecznie zapraszamy!

  • Próbna ewakuacja w naszej szkole

    Próbna ewakuacja w naszej szkole

    Na wypadek, gdyby...

    - Wasze bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Oby dziś zdobytego doświadczenia, nie trzeba było w przyszłości nigdy wykorzystywać… – tak podsumowała ewakuację uczniów Jadwiga Olszak – dyrektor szkoły.

    Czwartek 5 listopada 2015r. godzina 10.55. w szkole w Palmierowie rozlega się nagle głośny, długi, przerywany sygnał dźwiękowy. To alarm wzywający wszystkich do opuszczenia budynku. Po opuszczeniu szkoły uczniowie pod opieką nauczycieli udają się w bezpieczne miejsce na boisku szkolnym. Nauczyciele wyprowadzili uczniów na plac ewakuacyjny. Wszyscy zachowując zasady bezpieczeństwa, szybko i sprawnie, oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi, opuścili budynek szkoły. Nauczyciele i pracownicy złożyli dyrektor szkoły meldunki o przebiegu ewakuacji i ilości ewakuowanych uczniów.

    Na szczęście to tylko ćwiczenia… Bezpieczeństwo zawsze jest priorytetem, dlatego podejmujemy wiele działań służących zapewnieniu go naszym uczniom. W przypadku pożaru lub innego zagrożenia ludzie często reagują paniką, przede wszystkim dlatego, że nie wiedzą, jak się zachować. Zatem takie działanie prewencyjne, jak przeprowadzenie w dniu dzisiejszym próbnej ewakuacji są uzasadnione.

    W programie wychowawczym i profilaktycznym naszej szkoły znajdują się zapisy, które gwarantują bezpieczeństwo i od lat współpracujemy z instytucjami do tego powołanymi. Organizowane są prelekcje, pogadanki, pokazy, nauka udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzony trening próbnej ewakuacji z pewnością był dla wszystkich dużym przeżyciem i doświadczeniem.

  • Konkurs dla przedszkolaków pn. "Barwy Jesieni" rozstrzygnięty!

    Konkurs dla przedszkolaków pn. "Barwy Jesieni" rozstrzygnięty!

    28 października 2015r., rozstrzygnięto trzecią już edycję powiatowego konkursu plastycznego „Barwy Jesieni”, którego organizatorem jest Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni.

    W tym roku patronat nad konkursem objęli: Starosta Nakielski p. Tomasz Miłowski oraz Burmistrz Kcyni p. Marek Szaruga. Konkurs organizowany jest co roku w dwóch kategoriach: forma płaska i przestrzenna. Koordynatorem konkursu jest p. Wioletta Tomczak.

    Na konkurs wpłynęły 33 prace  przestrzenne i 42 prace płaskie. Liczba uczestników - 80. 

    Miło jest nam poinformować, iż dwoje dzieci z oddziału przedszkolnego Rozalia Kubisztal i Kacper Nowakowski zostało laureatami konkursu i otrzymało dyplomy oraz upominki.

    Przedszkolakom serdecznie gratulujemy!

  • PASOWANIE NA UCZNIA

    PASOWANIE NA UCZNIA

    22 października na sali gimnastycznej w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Dla pierwszaków wydarzenie to było wielkim przeżyciem.

    Całą uroczystość prowadziła pani Aleksandra Kulczyńska – Milik, opiekun Samorządu Uczniowskiego. Dyrektor szkoły pani Jadwiga Olszak powitała uczniów, rodziców oraz nauczycieli a akademię rozpoczęto poprzez odśpiewanie hymnu państwowego. Do uroczystego ślubowania uczniowie przygotowywali się pod okiem wychowawcy, pani Doroty Wesołowskiej, poznając prawa i obowiązki ucznia oraz ucząc się piosenek, a na apelu mieli możliwość zaprezentowania zdobytych umiejętności. Pasowanie na ucznia mogło nastąpić dopiero po „egzaminie” sprawdzającym umiejętności pierwszaków. Uczniowie dumnie i pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tym samym udowodniły, że są gotowe, by zostać uczniami. Wszyscy mogli przystąpić do ślubowania i uroczystego pasowania na ucznia Najważniejszym punktem było złożenie uroczystej przysięgi po raz drugi na sztandar naszej szkoły, podczas której uczniowie przyrzekali strzec godności szkoły oraz honoru jej uczniów. Następnie dyrektor placówki za pomocą symbolicznego pióra dokonała pasowania na uczniów oraz wręczyła dzieciom dyplomy z tej okazji. Od tej chwili pierwszaki oficjalnie należały już do braci uczniowskiej. Pod koniec uroczystości przyszedł czas na życzenia i prezenty dla pierwszoklasistów. Starsi koledzy wręczyli im liczne upominki. Po części oficjalnej nadeszła pora na pamiątkowe zdjęcia oraz słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów.

    Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

  • XV Dzień Papieski! Jan Paweł II – Patron Rodziny

    XV Dzień Papieski! Jan Paweł II – Patron Rodziny

        16 października był w naszej szkole, podobnie jak w latach ubiegłych Dniem Papieskim. Tegoroczne, piętnaste już obchody tego święta przebiegły pod hasłem: JAN PAWEŁ II – PATRON RODZINY.

        Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia przygotowana pod kierunkiem p. Ewy Mochockiej, przybliżająca wybrane zagadnienia z nauczania papieskiego na temat rodziny.

        Kwestie relacji rodzinnych zobrazowała forma literacka w połączeniu z pantomimą pt. „List Joli” w wykonaniu uczniów z klas V i VI. Przedstawienie dostarczyło oglądającym wielu wzruszeń.

        Na zakończenie uroczystości podsumowano wyniki konkursu „:Listy do rodziny”. Autorami najciekawszych i wyróżnionych prac są: Anita Adamczewska z klasy III, Oskar Orzoł z klasy IV, Julia Kosmatka z klasy III, Wiktoria Kowalska z klasy III i Amelia Boniek z klasy III.

  • Nasza szkoła bierze udział w konkursie „Książki naszych marzeń”

    Nasza szkoła bierze udział w konkursie „Książki naszych marzeń”

    14 października otrzymaliśmy potwierdzenie udziału w konkursie „Książki naszych marzeń”. Konkurs ten po raz drugi organizuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jego celem jest pozyskiwanie przez szkoły  wymarzonych książek do biblioteki. Aby je zdobyć należało stworzyć listę 50 pozycji książkowych oraz nagrać minutowy filmik, w którym cała społeczność szkolna udowodni, że są one dzieciom bardzo potrzebne. Wszystko to zrobiliśmy. Długo powstawał filmik. Wystąpiły w nim zarówno dzieci, jak i pani dyrektor, nauczyciele oraz rodzice. Udział w konkursie i wszelkie  prace koordynowały panie: A. Kulczyńska-Milik oraz A. Wojciechowska. Nawet jeśli nie uda się wygrać, to i tak te dni zostaną nam na długo w pamięci, ponieważ kręcenie i praca nad filmikiem sprawiły wszystkim mnóstwo frajdy.

    Nasz filmik "Oddali najlepsze" można obejrzeć pod adresem: Link: https://www.youtube.com/watch?v=kY6bPtW7f1s&feature=youtu.be

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    14 października 2015 r. w Dzień Edukacji Narodowej uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej w Palmierowie przygotowali uroczystą akademię pod kierunkiem pani Anety Wojciechowskiej. Uczniowie życzyli swoim pedagogom satysfakcji z pełnionej misji oraz zaprezentowali przedstawienie.

    Dyrektor Jadwiga Olszak z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyła wszystkim pracownikom szkoły wyrazy uznania, szacunku i wdzięczności, dziękując za dotychczasową pracę. – „Dzięki państwa wiedzy, umiejętnościom i serdeczności jaką otaczacie uczniów, stają się oni wartościowymi ludźmi, otwartymi na świat i drugiego człowieka”– mówiła.

    Podczas szkolnej akademii dziękując za codzienny wysiłek wręczyła nauczycielom i pracownikom administracji nagrody dyrektora szkoły. Pani Aleksandra Kulczyńska–Milik otrzymała nagrodę Burmistrza. Za osiągnięcia w pracy zawodowej i zaangażowanie nagrodzeni zostali: Ewa Mochocka, Katarzyna Morzyńska, Aneta Wojciechowska, Magdalena Nogowska, Małgorzata Grabarska, Małgorzata Płocharczyk, Leon Płocharczyk.

    Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

  • KOCHANI NAUCZYCIELE I WSZYSCY PRACOWNICY SZKOŁY!

    KOCHANI NAUCZYCIELE I WSZYSCY PRACOWNICY SZKOŁY!

    Nauczyciel to przyjaciel, który od najmłodszych lat prowadzi nas za rękę w dorosły świat. Mozolnie pomaga w zdobywaniu wiedzy. Dzięki niemu nieobce są nam tajemnice tego świata. Matematyczne labirynty są do rozwiązania, a zagadkowe wzory czytelne. Nauczyciele wzbogacają nasz język, dbając o prawidłową i piękną polszczyznę. Zaznajamiają nas z pięknem naszej okolicy i naszego kraju. Poznajemy podwaliny naszej historii i kultury. Grono naszych dorosłych kolegów dopiero po latach docenia trud nauczycieli włożony przed laty w ich kształcenie i wychowanie. My powinniśmy już teraz doceniać wartość pracy wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły i starać się jak najwięcej skorzystać z tego, co nam przekazują.

    Z okazji dzisiejszego święta dziękujemy Wam za poświęcenie, czas i cierpliwość, za cały ogrom przekazywanej wiedzy, za gorące serca i pomocne dłonie.

    Swoją wdzięczność za trud włożony w nasze wychowanie, za dar nauki i cierpliwe, wspaniałe przewodnictwo na trudnej drodze zdobywania wiedzy, pragniemy wyrazić poprzez ten skromny kwiatek, który w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły wręczy Państwu reprezentacja Samorządu Uczniowskiego .

     

    UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PALMIEROWIE

  • 14.10.2015 – DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – harmonogram uroczystości

    14.10.2015 – DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – harmonogram uroczystości

    Zgodnie z tradycją naszej szkoły w Dniu Nauczyciela spotykamy się  na uroczystej akademii.

     

    Harmonogram uroczystości Dnia Nauczyciela :

    8.30 – spotkanie z wychowawcami w klasach

    9.00 – akademia – część oficjalna i artystyczna.

     

    W tym dniu wszystkich obowiązuje strój galowy!

     

    ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU – w dniu 14.10.2015 roku

    PRZYWÓZ DZIECI DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM.ORŁA BIAŁEGO W PAMIEROWIE

    735 – Dziewierzewo

    740 – Włodzimierzewo

    745 – Żurawia

    750 – Palmierowo

    800 – Miaskowo

    805 – Grocholin

    815 – Głogowiniec

    820 – Palmierowo

    ODWÓZ ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ  IM.ORŁA BIAŁEGO W PAMIEROWIE

    945 – Głogowiniec, Grocholin, Miaskowo

    1010 – Żurawia, Włodzimierzewo

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Palmierowie
    Palmierowo 7a,
    E-mail szkoły: sppalmierowo@wp.pl
  • 0525893750

Galeria zdjęć