11 września zawodnicy Alan i Olaf Jagodzińscy zostali laureatami XLIII Turnieju Szachowego Lato w Szubinie, zajęli kolejno pierwsze i drugie miejsce w swojej kategorii.
Organizatorami zawodów byli: Szubiński Dom Kultury i UKS Szachowa Dwójka Szubin. W turnieju z cyklu Cztery Pory Roku wystartowało 39 osób. Byli to zawodnicy m.in z Gniezna, Bydgoszczy, Inowrocławia, Świecia, Żnina, Mroczy, Rynarzewa, Szubina czy Łochowa. Rozegrano 7 rund.
W grupie D Alan zdobył pierwsze miejsce, puchar i złoty medal. Olaf znalazł się na drugiej pozycji ze srebrnym medalem.
Serdecznie gratulujemy!
1 września 2016 z całą pewnością pozostanie długo w pamięci całej społeczności Dziewierzewa, zwłaszcza społeczności szkolnej. To nie tylko inauguracja roku szkolnego 2016/2017, ale przede wszystkim uroczysty dzień nadania imienia ppor. Marka Uleryka Zespołowi Szkół w Dziewierzewie oraz obchody 175. rocznicy powstania szkoły.
W uroczystości brali udział prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Duda.
Dziewierzewo gościło w tym dniu wielu innych znakomitych gości: dowódcę garnizonu w Bydgoszczy – gen. bryg. Dariusza Łukowskiego, szefa Biura Ochrony Rządu – gen. Andrzeja Pawlikowskiego, szefa Kancelarii Prezydenta RP – Małgorzatę Sadurską, wojewodę kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza, siostry Marka Uleryka – Marię Kordyś, Ewę Tomaszek, Aldonę Polcyn i ich rodziny, kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty w Bydgoszczy – Marka Gralika, podsekretarza stanu – Ryszarda Janusza Zawadzkiego, kapelana BOR – ks. pułk. Krzysztofa Wylężka, burmistrza Kcyni – Marka Szarugę wraz z żoną oraz radnych powiatowych, gminnych, dyrektorów i pracowników MGOPS w Kcyni, GCKiB w Kcyni, dyrektorów szkół, przedstawicieli związków zawodowych, księży, sołtysów, komendantów policji i straży pożarnej, funkcjonariuszy BOR i żołnierzy.
Wśród zaproszonych gości znalazła się również dyrektor naszej szkoły Jadwiga Olszak, która wraz z pocztem sztandarowym pod opieką nauczyciela Mirosława Grabarskiego uczestniczyła we mszy św. oraz w głównych uroczystościach związanych z inauguracją roku szkolnego i nadaniem imienia ppor. Marka Uleryka.
Nasz poczet sztandarowy, w skład którego wchodzą: Nicole Kuczyńska, Alan Jagodziński i Olaf Jagodziński z klasy VI znalazł się wśród pocztów sztandarowych BOR, licznych sztandarów szkół, straży pożarnych i stowarzyszeń z okolicy. To niezwykłe wyróżnienie i honor móc reprezentować szkołę w tak doniosłych wydarzeniach!
Podobnie jak w każdej polskiej szkole, także i w naszej 1 września rozległ się pierwszy po wakacyjnej przerwie dzwonek oznaczający rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Tegoroczna inauguracja miała niezwykle uroczysty charakter. Wzięli w niej udział m.in. dyrektor placówki p. Jadwiga Olszak, przewodnicząca Rady Rodziców p. Aneta Wosicka i sołtys Głogowińca p. Grzegorz Kowalski, pracownicy, rodzice oraz nauczyciele wraz ze swoimi wychowankami.
Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu państwowego i powitaniu wszystkich zebranych przez prowadzącą panią A. Kulczyńską-Milik, pani dyrektor Jadwiga Olszak w oficjalnym przemówieniu serdecznie wszystkich powitała i złożyła życzenia na nowy rok szkolny. Szczególnie ciepło zaprosiła w szeregi uczniów SP w Palmierowie najmłodsze dzieci. W dalszej części spotkania pani Olszak poświęciła kilka słów mijającej 1 września kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Najważniejszym elementem przemówienia były jednak informacje na temat zmian, jakie nastąpiły w czasie przerwy wakacyjnej. Dyrektor szkoły stwierdziła, że z pewnością największym osiągnięciem jest remont sali nr 4. Pani Olszak podziękowała też wszystkim, którzy pomogli przy pracach remontowych. Zwróciła się również do dzieci z prośbą, by doceniły i szanowały efekt pracy i trud ludzi, którzy poświęcają czas na poprawę wizerunku szkoły. Następnie w obecności wszystkich zebranych złożyła na ręce p. Doroty Wesołowskiej i p. Aleksandry Kulczyńskiej-Milik, nauczycielek, które obchodzą jubileusz pracy zawodowej, kwiaty i najserdeczniejsze życzenia. Przybyli goście w krótkich słowach życzyli dzieciom uśmiechu przez cały rok szkolny, ambicji i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów, a nauczycielom zadowolenia z pracy. Po tych słowach głos ponownie zabrała p. dyrektor, która przedstawiła organizację pracy w nowym roku szkolnym, kończąc tym samym oficjalną część uroczystości.
Następnie uczniowie wszystkich klas udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami, którzy przedstawili im plan zajęć na kolejne 10 miesięcy oraz omówili sprawy organizacyjne. Nie obyło się bez wspomnień oraz pełnych humoru rozmów towarzyskich w wakacyjnej jeszcze atmosferze, bo już jutro, tak na serio, pełną parą: „Witaj, szkoło!”
DOWÓZ DZIECI DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ
IM.ORŁA BIAŁEGO W PALMIEROWIE
PRZYWÓZ
735 – Dziewierzewo
740 – Włodzimierzewo
745 – Żurawia
750 – Palmierowo
800 – Miaskowo
805 – Grocholin
815 – Głogowiniec
820 – Palmierowo
ODWÓZ
1300 – Kcynia
1310 – Palmierowo (Grocholin, Miaskowo, Głogowiniec-klasy 0,I-III)
1320 – Głogowiniec
1325 – Grocholin,
1330 – Miaskowo
1400 – Palmierowo (Żurawia, Włodzimierzewo-klasy 0,I-VI)
1415 – Dziewierzewo(Gimnazjum-Żurawia, Włodzimierzewo, Palmierowo, Głogowiniec)
1430 – Palmierowo (Głogowiniec, Grocholin, Miaskowo-klasy IV-VI)
W SZKOLE PODSTAWOWEJ
IM.ORŁA BIAŁEGO W PALMIEROWIE
ODBĘDZIE SIĘ
1 WRZEŚNIA 2016 ROKU O GODZINIE 8.30
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU – w dniu 01.09.2016 roku
PRZYWÓZ DZIECI DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ
IM.ORŁA BIAŁEGO W PAMIEROWIE
740 – Włodzimierzewo
745 – Żurawia
750 – Palmierowo
800 – Miaskowo
805 – Grocholin
815 – Głogowiniec
820 – Palmierowo
ODWÓZ ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
IM.ORŁA BIAŁEGO W PAMIEROWIE
930 – Głogowiniec, Grocholin, Miaskowo
950 – Żurawia, Włodzimierzewo
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW: https://sppalmierowo.edupage.org/text/?text=text/text4&subpage=12
Redaktorzy szkolnej strony www
życzą
Dyrekcji, Uczniom, Gronu Pedagogicznemu,
Pracownikom i Rodzicom
fascynujących, słonecznych
i bezpiecznych wakacji
oraz wspaniałego wypoczynku
w wymarzonych miejscach.
W piątek 24 czerwca po raz ostatni zabrzmiał szkolny dzwonek dla pozostałych uczniów. Czas na wakacyjną przerwę. Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu państwowego i powitaniu wszystkich zebranych przez prowadzącą panią A. Kulczyńską-Milik pani dyrektor Jadwiga Olszak wspomniała o najważniejszych sukcesach szkoły w kończącym się roku szkolnym. Podkreślając zaangażowanie samych uczniów, nauczycieli oraz rodziców w sukcesy szkoły dziękowała jednocześnie za trud pracy i codzienny wysiłek oraz dobrą współpracę. Pani Magdalena Nogowska odczytała okolicznościowy list od Burmistrza Kcyni pana Marka Szarugi. W imieniu społeczności lokalnej nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę i opiekę nad dziećmi dziękowali przybyli na uroczystość sołtysi – pan Grzegorz Kowalski, pan Łukasz Szczepański oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Aneta Wosicka.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego to powód do dumy dla uczniów, którzy osiągnęli w nauce i zachowaniu wysokie wyniki. Nagrodą dla nich są świadectwa z biało-czerwonym paskiem, nagrody książkowe i wyróżnienie na forum szkoły. Był wśród nich Alan Jagodziński, który za swe osiągnięcia, w obecności rodziców, z rąk pani dyrektor otrzymał Nagrodę Burmistrza. W tym roku na wyróżnienie zasłużyli ponadto: Nikola Wosicka z kl. I, Julia Woźniak z klasy II, Wiktoria Kowalska, Nicole Nowakowska, Anita Adamczewska i Julia Kosmatka z kl. III. Rodzice dziewcząt z klasy III na zakończenie etapu edukacyjnego otrzymali z rąk pani dyrektor i wychowawczyni listy gratulacyjne za wzorowe wychowanie córek. Z klasy IV wyróżnione zostały: Kinga Bartoszek, Weronika Ślipek, Wiktoria Lisiecka i Olimpia Domagała, a z kl. V Nicole Kuczyńska, Alan Jagodziński i Olaf Jagodziński. Uczniowie otrzymali też inne nagrody i wyróżnienia: za pracę w sklepiku szkolnym (Alan Jagodziński), za wzorową frekwencję (Weronika Ślipek, Aleksandra Popiela). Tytuł „Najsympatyczniejszy uczeń w szkole” zdobyła Nicole Nowakowska z klasy III.
Po części oficjalnej uroczystości i wyprowadzeniu sztandaru uczennice klasy III Wiktoria Kowalska i Amelia Boniek zaśpiewały piosenki, z którymi wystąpiły na festiwalu piosenki religijnej w Olszewce. Na zakończenie głos zabrała ponownie pani dyrektor, która apelowała do uczniów – „Proszę, żeby w czasie wakacji nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście podczas wypoczynku dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących Wam i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Przecież w nowym roku szkolnym musimy spotkać się w komplecie: zdrowi, pełni sił i chęci do pracy. Już teraz zapraszam wszystkich na zasłużony odpoczynek”. Po tych słowach uczniowie i towarzyszący im rodzice udali się do klas, gdzie wręczone zostały pozostałe świadectwa. Po pożegnaniu z wychowawcami na dwa miesiące opuścili mury szkoły.
23 czerwca o godzinie 17.00 odbyło się zakończenie roku szkolnego i nauki w szkole podstawowej dla klasy szóstej. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego prowadząca uroczystość p. A. Kulczyńska-Milik powitała wszystkich zebranych: panią dyrektor Jadwigę Olszak, Przedstawicielkę Rady Rodziców panią Dominikę Wojtych, wychowawcę klasy VI pana Mirosława Grabarskiego, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkoły, jak również rodziców tegorocznych absolwentów, a przede wszystkim – absolwentów szkoły i żegnających ich kolegów z klasy piątej.
Na początku do przybyłych zwróciła się pani dyrektor, która przypomniała szóstoklasistom koleje ich pobytu w palmierowskiej szkole, pierwszych wychowawców, pierwsze łzy tęsknoty za rodzicami i pierwsze sukcesy. Z podziękowaniem za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodych ludzi zwróciła się zarówno do nauczycieli, jak i ich rodziców, na których pomoc zawsze mogła liczyć. Życzyła absolwentom dobrego wakacyjnego wypoczynku i zapału do wytężonej pracy w nowych szkołach. Wspomniała również śp. Piotrusia Błochowiaka, a cała społeczność szkolna uczciła jego pamięć minutą ciszy. Następnie pani Magdalena Nogowska odczytała okolicznościowy list od Burmistrza Kcyni pana Marka Szarugi. Później głos zabrał wychowawca tegorocznych absolwentów pan Mirosław Grabarski, który podziękował za wspólnie spędzone chwile i życzył wszystkim, aby nigdy nie wątpili w swe siły i możliwości, by odważnie kroczyli przez świat. Przedstawicielka Rady Rodziców pani Dominika Wojtych przyłączyła się do tych życzeń i jeszcze raz gorąco podziękowała wszystkim pedagogom za pracę nad kształtowaniem umysłów i serc kolejnych pokoleń dzieci.
Po wystąpieniu wszystkich mówców nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły. W imieniu Rady Pedagogicznej pani A. Kulczyńska-Milik wyraziła podziękowanie za godne i właściwe reprezentowanie szkoły przez poczet sztandarowy w obecnym składzie. Biorąc pod uwagę fakt ukończenia szkoły Rada Pedagogiczna zwolniła ze składu pocztu sztandarowego następujących uczniów: chorążego Filipa Kieca i asystę Agnieszkę Jabkowską oraz Paulinę Szarwark. Na podstawie propozycji zespołu uczniów klasy V i Samorządu Uczniowskiego Rada Pedagogiczna powołała w skład pocztu sztandarowego następujących piątoklasistów: chorążego Nicole Kuczyńską i asystę Alana Jagodzińskiego oraz Olafa Jagodzińskiego. Uczniowie ci osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, cechuje ich właściwa postawa uczniowska i aktywna praca w szkole i w środowisku.
Następnie uczniowie klasy szóstej kończący naukę w szkole dokonali uroczystego ślubowania. Było to ślubowanie na sztandar.
Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego powody do dumy mieli uczniowie, którzy w swej pracy szczególnie się wyróżnili. Byli to Paulina Szarwark, Agnieszka Jabkowska i Filip Kieca, którzy nagrody książkowe otrzymali za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym. Poza tym Filip otrzymał także nagrodę rzeczową za pracę w sklepiku szkolnym. Laureatem nagrody „Sportowiec Roku” został Sebastian Guzik. Po wyprowadzeniu sztandaru na zakończenie uczniowie klasy piątej i szóstej, przygotowani przez pana Mirosława Grabarskiego i panią A. Kulczyńską-Milik, zaprezentowali okolicznościowe programy artystyczne. Szóstoklasiści kwiatami podziękowali nauczycielom za siedmioletni trud włożony w ich nauczanie i wychowanie, a na ręce pani Dyrektor złożyli prezent dla szkoły w postaci sprzętu sportowego. Po pożegnaniach rodzice zaprosili zebranych na poczęstunek. Były owoce, napoje, kawa z pięknym tortem. Wspólna fotografia była ostatnim punktem programu czwartkowego spotkania społeczności szkolnej.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
ODBĘDZIE SIĘ
24 CZERWCA 2016 ROKU O GODZINIE 8.30
DOWÓZ – ZGODNIE Z ROZKŁADEM CODZIENNYM
POWRÓT – OKOŁO 9.40 – GROCHOLIN, GŁOGOWINIEC, MIASKOWO
OKOŁO 10.00 – ŻURAWIA, WŁODZIMIERZEWO
Koniec roku szkolnego, to również czas podsumowania działalności Szkolnego Koła Oszczędności.
O tym, że systematyczne oszczędzanie przynosi korzyści przekonali się członkowie SKO w naszej szkole. Spółdzielcza Grupa Bankowa i Bank Spółdzielczy w Kcyni przekazały dla naszej szkoły kwotę 500 złotych, za którą zostały zakupione nagrody rzeczowe dla najbardziej wytrwałych.
21 czerwca na apelu szkolnym wspaniałe upominki (zakupione w księgarni BISS w Kcyni) otrzymają:
I miejsce:
Nikola Wosicka
Agata Orzoł
Oskar Budzyński
Kinga Bartoszek
II miejsce:
Wiktoria Nowak
Aleksandra Jabkowska
Albert Domagała
Wiktoria Kowalska
Paulina Szarwark
III miejsce:
Ksawery Nowak
Kacper Nowakowski
Dominika Kieca
Nicole Nowakowska
Wyróżnienia:
Nikodem Burdasz
Nadia Dziadoszek
Agnieszka Jabkowska
Nadia Nowicka
Julia Kowalska
Nadia Budzińska
Beata Sarnecka
Julia Kosmatka
Olimpia Domagała
Lena Wadzińska
Najsystematyczniej oszczędzająca klasa – klasa I – 12 osób
Zwycięzcom gratulujemy!
W miniony piątek (17.06.2016) Amelka Boniek, Amelka Budzińska, Wiktoria Kowalska i Nicole Nowakowska pod opieką pani Ewy Mochockiej uczestniczyły w Międzydekanalnym Festiwalu Piosenki Religijnej „Śpiewaj Panu”, który tradycyjnie już po raz ósmy odbył się w Szkole Podstawowej w Olszewce. Uczestniczki z naszej szkoły wystąpiły z dwoma utworami solowymi i jednym zespołowym. Występy 60 osób w trzech grupach wiekowych oceniało jury w składzie: Mirosława Maison, Łukasz Przykłocki, Marta Kinowska.
Uczniowie zmagali się w kilku kategoriach: soliści klasy I-III, zespoły klasy I-III, soliści klasy IV-VI, zespoły klasy IV-VI, a także soliści i zespoły, duety, chóry scholne ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Laureatką festiwalu została Amelia Boniek zdobywając wyróżnienie za utwór solowy pt. „Tobie chór aniołów”.
Wszyscy laureaci za zajęte miejsce otrzymali pamiątkową figurkę anioła, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Podczas festiwalu w Szkole Podstawowej w Olszewce odbyły się warsztaty muzyczne dla klas podstawowych, prowadzone przez Sławomiara Głowalę ze Świecia.
W czwartek 16 czerwca 2016 roku na boiskach Szkoły Podstawowej w Laskownicy odbył się X Memoriał im. Janusza Sztukowskiego o Puchar Burmistrza Kcyni.
Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie zdobyła I miejsce. Najlepszym piłkarzem memoriału został Adrian Tobys.
W składzie drużyny byli: Kornel Zawielak, Daniel Szczeblewski, Sebastian Guzik, Konrad Jucha, Filip Kieca, Maciej Wojtych, Alex Lisiecki, Szymon Pezacki, Jakub Matuszewski, Alan Jagodziński, Olaf Jagodzinski, Adrian Tobys. Opiekun i trener Mirosław Grabarski.
16 czerwca 2016 r. dzieci z klas 0, I, II i III z naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Park ten zajmuje około 830 ha powierzchni leśnej położonej w północnej części Bydgoszczy.
Pierwszą atrakcją wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Fauny Polskiej z Terrarium. Jest to jedyne w kraju ZOO specjalizujące się w prezentacji fauny krajowej. Poznali aż 110 gatunków kręgowców, z których 60 podlega w Polsce całkowitej ochronie. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się przedstawicielom czterech gromad: ssakom, ptakom, gadom i płazom. Dowiedziały się skąd pochodzą, czym się żywią i jakie jest ich naturalne środowisko. Podziwiały bogaty, piękny i kolorowy świat ptaków zarówno egzotycznych, jak i rodzimych.
Następnie kolejką przejechali do „Zaginionego Świata”, w którym mieści się plac zabaw oraz park rozrywki. Tam spacerowali po parku dinozaurów oraz stawonogów, gdzie można było podziwiać z bliska ogromne dinozaury oraz 16 modeli owadów w ogromnym powiększeniu. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Parku Rozrywki, tam czas wykorzystali na wspaniałą zabawę. Uczniowie dzięki karnetowi korzystali ze wszystkich urządzeń parku rozrywki: kolejki szynowej, karuzeli, basenu z piłeczkami, trampoliny, gabinetu luster czy dmuchanych zjeżdżalni.
Atrakcji było wiele i dzieci bardzo zmęczone, ale pełne wrażeń wracały do domów. Zapewne długo będą pamiętały ten ciekawy i udany dzień.
15 czerwca 2016 roku 15 uczniów z klas V- VI naszej szkoły wzięło udział w szkolnym konkursie wiedzy o polskich parkach narodowych pod nazwą Znam polskie parki narodowe. Konkurs ten skierowany był do każdego ucznia, zainteresowanego złożonością świata zewnętrznego. Był on pisemnym testem zbudowanym z 35 pytań zamkniętych dotyczących wiedzy o parkach narodowych, za który można było uzyskać 35 punktów. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwała pani Jadwiga Olszak.
Wyniki konkursu prezentują się następująco:
1. Jagodziński Alan – klasa V – 35pkt/35pkt
2. Jagodziński Olaf – klasa V – 34pkt/35pkt
3. Tobys Adrian – klasa V – 26pkt/35pkt
16.06.2016 r.
840 – wyjazd sprzed SP w Palmierowie
ok. 945 – przyjazd do MYŚLĘCINKA
1000 – zwiedzanie ZOO (Akwarium, Terrarium), Zaginiony Świat; Makroświat; Muzeum Ziemi, drobne zakupy
1200 – przejazd kolejką wąskotorową do Parku Rozrywki
1230 – zabawy na terenie Parku Rozrywki: plac zabaw z gigantycznym zamkiem; karuzele i urządzenia zabawowe – karnet na 5 urządzeń dla każdego uczestnika
ok. 1400 – zbiórka uczestników, toaleta, przejście do autokaru
ok. 1430 – wyjazd z Myślęcinka
ok. 1530 – 1600 – powrót do szkoły
15 czerwca, na dzień przed meczem Polska-Niemcy w ramach rozgrywek Euro 2016, Samorząd Uczniowski wraz z Panem Grabarskim zorganizował w szkole Dzień Kibica.
W klasach, na korytarzu aż roiło się od biało-czerwonych barw, a na boisku w czasie przerw rozbrzmiewał hymn tegorocznych Mistrzostw Europy „This One's For You”. Kulminacyjnym momentem obchodów święta był mecz chłopców z klas V-VI, którzy wcielili się w drużyny Polski i Niemiec.
Oto ich składy: Polska
Sebastian Guzik
Maciej Wojtych
Filip Kieca
Kornel Zawielak
Daniel Szczeblewski
bramkarz - Konrad Jucha
Niemcy
Adrian Tobys
Alan Jagodziński
Alex Lisiecki
Szymon Pezacki
Jakub Matuszewski
bramkarz - Olaf Jagodziński
Spotkanie sędziował Pan Mirosław Grabarski.
Spragnieni wrażeń kibice – wszyscy uczniowie i nauczyciele - pierwszego gola doczekali się pod koniec pierwszej połowy. Zdobył go Sebastian Guzik dla reprezentacji Polski. Drugi – wyrównujący strzał padł dzięki Alexowi Lisieckiemu. Po kilku minutach drugą bramkę dla Polaków zdobył kolejny raz Sebastian Guzik. Wtedy Niemcy znów wyrównali golem strzelonym przez Jakuba Matuszewskiego. Pod koniec drugiej połowy sędzia podyktował rzut karny dla Niemców. Trafnie strzelił Alex Lisiecki. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:2 dla Niemców. Oby to nie była wróżba… Humory poprawiła jednak wszystkim Pani Dyrektor, która przyniosła na poczęstunek słodkie wafelki.
W dniach 9 i 10 czerwca uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z nauczycielami, na zaproszenie Pana Romana Barlika, wyjechali do Gospodarstwa Rolnego „Dąbki” w Dąbkach koło Osieka. Wyjazd ten był możliwy dzięki współpracy, jaką Pani Dyrektor Jadwiga Olszak nawiązała z Kołem Łowieckim nr 39 „Hubertus”, którego przedstawicielem jest Łowczy Pan Roman Barlik.
W związku z faktem, iż jednym z celów współpracy jest prowadzenie wśród dzieci i młodzieży szkolnej propagowania łowiectwa i ochrony przyrody oraz poznawanie unikatowych walorów przyrodniczo – ekologicznych lasów oraz poszerzenia wiedzy na ten temat uczestnicy wycieczki zobaczyli zagrodę dzików, wybieg stada koni oraz przepiękne tereny, na których biegały jelenie, sarny oraz muflony. Dzieci zamieniły się nawet w poszukiwaczy zwierzęcych rogów i wielu się ta sztuka udała. Poza tym mogły przejść trasę tzw. odłowni.
Po przejściu całej trasy miłośnicy przyrody skierowali swe kroki w niezwykłe miejsce, mianowicie na teren pałacu w Dąbkach. Dowiedzieli się, że to neobarokowa budowla z 1872 roku, nawiązująca w swej architekturze do XVII wiecznych rezydencji francuskich. Pałac wybudowany został według projektu Mariana Cybulskiego dla hrabiostwa Bnińskich, właścicieli pobliskiego Samostrzela. Jest to siedmioosiowa, dwukondygnacyjna budowla z dwoma, trzykondygnacyjnymi wieżami po bokach, a wejście jest poprzedzone portykiem czterokolumnowym podtrzymującym taras. Pałac jest otoczony przepięknym parkiem z krzewami, różami, drzewami. Po smacznym posiłku, na jaki zaprosili nas gospodarz (kiełbaska z grilla, surówka, pieczywo, napoje, drożdżówka, świeże truskawki), przypałacowy park zmienił się w wielki plac zabaw. Na zakończenie, w podziękowaniu za gościnę, uczniowie wraz z Panią Dyrektor na ręce Pani Barlik złożyli kosz pałuckich kwiatów i gorące słowa wdzięczności.
Oj, szkoda było wracać. Czerwcowy wyjazd na długo zostanie w naszej pamięci.
Kolejny, tym razem złoty medal wywalczył szachista z kcyńskiej gminy, podczas turnieju w Bydgoszczy.
Przedwakacyjny XXXII Turniej Szachowy odbył się w czwartek 9 czerwca w Klubie Młodzieżowym Odnowa w Bydgoszczy. Zagrali w nim wspólnie, zarówno dzieci, jak i dorośli w trzech grupach. Kcyńską gminę i Szkołę Podstawową w Palmierowie reprezentowali bracia Jagodzińscy. Starszy z nich Olaf w swojej kategorii B stanął na podium zdobywając pierwsze miejsce i złoty medal. Drugie miejsce wywalczył uczeń z SP 62 w Bydgoszczy - Adam Kujawka. Trzeci był także reprezentant Bydgoszczy - Tomasz Kamiński. Zawodnicy zagrali 7 rund. Sędzią turnieju był Piotr Szybowicz.
Materiał i zdjęcia: powierzone
W maju w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie odbył się konkurs polonistyczno – redakcyjny „Moda na pisanie”, polegający na napisaniu wiersza o pięknie miejscowości rodzinnej lub opowiadania kryminalnego. Przeznaczony był dla uczniów klas I-VI.
CELE KONKURSU
Na konkurs wpłynęły 43 prace. Z naszej szkoły wiersze napisały: Agata Orzoł z kl. I, Anita Adamczewska z kl. III, Weronika Ślipek, Kinga Bartoszek i Wiktoria Lisiecka z klasy IV.
Dnia 6.09.2016r. komisja wyłoniła zwycięzców konkursu, którzy zredagowali najciekawsze prace. Natomiast 9. 06. odbyło się rozdanie nagród. Na uroczystość przybyli finaliści wraz z opiekunami oraz burmistrz Kcyni p. Marek Szaruga, który objął honorowy patronat nad konkursem. Nasze uczennice osiągnęły ogromy sukces, ponieważ w kategorii klas I-III Agata Orzoł zajęła miejsce I, a Anita Adamczewska miejsce II. W kategorii klas starszych Kinga Bartoszek zdobyła miejsce II. Serdecznie gratulujemy!