Data: 1 czerwca 2016r.
Godzina: 830 - 1300
Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie – boisko szkolne.
PROGRAM FESTYNU:
1. 830 – powitanie przybyłych gości i rozpoczęcie festynu. Zapoznanie z programem gier i zabaw. (p. J. Olszak).
2. Od 830 – rejestracja rodzin chętnych do udziału w zabawach (p. A. Wojciechowska).
3. 835 – 905 – pokazy Fundacji Cane Pro Humano.
4. 910– 1000 – program artystyczny w wykonaniu dzieci z klas: II, III przygotowanych pod kierunkiem pań: Małgorzaty Tracz i Magdaleny Nogowskiej.
5. 1000 – 1200 – konkursy i zabawy na boisku szkolnym:
a) skakanki – p. Katarzyna Morzyńska,
b) krzyżówki i rebusy – p. A. Kulczyńska-Milik,
c) rzuty do celu – p. Mirosław Grabarski,
d) kręgle – p. Magdalena Nogowska,
e) rzuty do kosza – p. Aneta Wojciechowska,
f) rysunki na chodniku – p. Ewa Mochocka,
g) biegi w szarfach – p. Ewelina Szymańczak,
h) konkurs rysunkowy „Mój dom” – p. Małgorzata Tracz,
i) skoki w workach – p. Dorota Wesołowska.
6. Zapisywanie i podliczanie punktów na tablicy zbiorczej w trakcie trwania konkurencji – p. M. Tracz.
7.1200 – 1245 – poczęstunek – (kiełbaska z grilla, bułki, napoje, ciasto, kawa, lody, słodycze) – odpowiedzialni pracownicy :p. M. Płocharczyk, p. M. Grabarska, p. L. Płocharczyk oraz rodzice : p. A. Nowakowska, p. P. Burdasz, p. R. Damazyn, p. A. Bigałaka, p. Ł. Szczepański, p. G. Kowalski, p. K. Kwiatkowski, p. S. Rybczyńska-Serafin.
8. 1220 – 1245 – międzyklasowy mecz towarzyski – p. M. Grabarski.
9. 1245 – 1300 – Podliczenie uzyskanych przez rodziny punktów, podsumowanie konkursowych zmagań, wręczenie nagród i zakończenie festynu. (p. J. Olszak)
ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKIE RODZINY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.
SZANOWNI RODZICE!
PAMIĘTAJCIE, ŻE NAJWIĘKSZYM i NAJWSPANIALSZYM
PREZENTEM DLA DZIECI Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA
JEST SPĘDZONY RAZEM CZAS I WSPÓLNA ZABAWA!
24 maja 2016 roku w naszym oddziale przedszkolnym odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków, pod hasłem „PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ”. W konkursie wzięło udział 7 dzieci.
Dzieci recytowały przygotowane przez siebie wiersze Juliana Tuwima i Doroty Gellner. Prezentacje dzieci oceniała komisja w składzie: pani dyrektor Jadwiga Olszak oraz przewodnicząca jury pani Aleksandra Kulczyńska-Milik – nauczycielka języka polskiego w naszej szkole. Komisja miała niezwykle ciężkie zadanie, ponieważ recytatorzy byli wspaniale przygotowani.
Po ogłoszeniu wyników konkursu, na dzieci czekały nagrody w postaci dyplomów i książek za I i II miejsca a także upominki i dyplomy za udział w konkursie dla pozostałych bohaterów uroczystości.
Oto wyniki:
I miejsce – Krzysztof Szafranek
II miejsce – Nikodem Burdasz
Wyróżnienia: Oliwia Kośmicka, Rozalia Kubisztal, Kacper Nowakowski, Jakub Sadowski i Wojciech Błochowiak.
Gratulujemy wszystkim!
Dnia 19 maja 2016 roku w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni odbyły się obchody Dnia Patrona. Placówka z dumą nosi imię wielkiego człowieka, Janusza Korczaka, wybitnego pedagoga i wychowawcy, ale przede wszystkim opiekuna i przyjaciela dzieci, niezależnie od rasy, wyznania, pochodzenia i wyglądu. Dzień Patrona szkoły połączony był z XII edycją Międzyszkolnego Spotkania Integracyjnego Korczakiada pod hasłem „W magicznym świecie Kajtusia Czarodzieja”.
Uroczystość swą obecnością zaszczycili: pan Andrzej Kinderman – wicestarosta powiatu nakielskiego, pan Wojciech Jaskulski - kierownik Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury Urzędu Miejskiego w Kcyni, pan Jacek Panek – radny powiatu nakielskiego, pani Aleksandra Doiczman – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni, pani Ewa Hałas – przedstawicielka Urzędu Miejskiego w Kcyni, pani Maria Kordyś – instruktor kulturalno-oświatowy GCKiB im. Klary Prillowej w Kcyni, przedstawiciele Zespołu Szkół w Karnowie, w Szubinie, a także szkół podstawowych w Dobieszewie, Laskownicy, Nakle i Palmierowie oraz rodzice i opiekunowie uczniów ZSS w Kcyni.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI - Filip Kieca i Sebastian Guzik.
Uroczystego otwarcia obchodów Dnia Patrona dokonała dyrektor szkoły pani Barbara Rogalska, które następnie wraz z delegacją uczniów złożyła kwiaty i znicze pod pomnikiem Janusza Korczaka. Wicestarosta Andrzej Kinderman pogratulował całej społeczności szkolnej inicjatywy propagowania idei korczakowskich oraz życzył wszystkim miłej zabawy i zdrowej rywalizacji. Wojciech Jaskulski w imieniu Burmistrza Kcyni, Marka Szarugi, odczytał okolicznościowy list gratulacyjny i złożył go na ręce pani dyrektor. Część oficjalną zakończyło odśpiewanie hymnu szkoły „Którędy do sławy”.
Niezwykłą atrakcją tego dnia było przedstawienie pt. „W magicznym świecie Kajtusia Czarodzieja” w reżyserii pań: Magdaleny Czuk-Napierały, Agnieszki Pawlak, a w wykonaniu aktorów koła teatralnego „Perła”.
Ważnym punktem obchodów była XII edycja Korczakiady. Jest to cykliczna impreza o charakterze integracyjnym, przygotowywana przez nauczycielki języka polskiego panie Joannę Nadolną i Ewę Żelechowską. W zmaganiach konkursowych zawodnicy musieli wykazać się wiedzą o życiu i twórczości Janusza Korczaka, musieli wykazać się również umiejętnością czytania ze zrozumieniem, tworzenia nowych wyrazów, ustalania kolejności wydarzeń, określania prawdziwości zdarzeń czy też odgadnięcia ukrytego cytatu nawiązującego do tematyki spotkania. Jury w składzie: Maria Kordyś i Ewa Hałas wyłoniło zwycięzców:
I miejsce
Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie (opiekun pani Aleksandra Kulczyńska-Milik)
Szkoła Podstawowa im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie (opiekun pani Alina Dulka)
Zespół Szkół Specjalnych w Karnowie (opiekun pani Monika Domitrz)
II miejsce
Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy (opiekun pani Marzena Wessołowska)
Zespół Szkół w Szubinie (opiekun pani Małgorzata Grzeszczak)
III miejsce
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią (opiekun pani Anna Krupińska)
Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni
W tym dniu rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pod hasłem „Kajtuś Czarodziej – bohater książki Janusza Korczaka”, w którym: I miejsce zajęła Agnieszka Fackowska z Kcyni. Na drugiej lokacie uplasował się Hubert Tyda z Laskownicy. Finałową trójkę zamknęła uczennica naszej szkoły – Wiktoria Lisiecka z klasy IV. Dla wszystkich uczestników przygotowane były nagrody, dyplomy, słodycze, napoje oraz grillowane kiełbaski. Jak zwykle wszyscy bawili się świetnie!
DOWÓZ DO SZKOŁY:
1520 – Miaskowo
1525 – Grocholin
1530 – Głogowiniec
1535 – Palmierowo (szkoła)
1545 – Włodzimierzewo
1550 – Żurawia
1600 – Palmierowo (szkoła)
POWRÓT ZE SZKOŁY:
1900 – Grocholin, Miaskowo, Głogowiniec
1920 – Żurawia, Włodzimierzewo
Opiekę podczas przewozu zapewnią nauczyciele z naszej szkoły.
W dniach 4,5,6 maja 2016 r. klasa VI wraz z wychowawcą Mirosławem Grabarskim uczestniczyła w wyjeździe na „Zieloną Szkołę” do Tlenia.
Tleń – osada, w której początki sięgają średniowiecza. pierwsi turyści przybywali do Tlenia już w II połowie XIX wieku, ale dopiero po wybudowaniu linii kolejowej z Laskowic do Wierzchucina. Tleń stał się modnym miejscem wypoczynkowym. Po wybudowaniu elektrowni w pobliskim Żurze, Tleń zaczął przekształcać się w typową miejscowość letniskową. Dziś Tleń to perła turystyczna Wdeckiego Parku Krajobrazowego, to centrum turystyczno-wypoczynkowe gminy Osie, z różnorodną bazą noclegową, gastronomiczną i licznymi trasami turystycznymi. Tutaj właśnie, od wielu lat przyjeżdżają dzieci i młodzież z wielu miast w Polsce na wiosenny i letni wypoczynek. W tym roku tradycyjnie wypoczywały na trzydniowym turnusie dzieci klasy VI wraz z wychowawcą.
Uczniowie zwiedzali min. Rezerwat Przyrody im. Leona Wyczółkowskiego w Wierzchlesie, akwedukt oraz wieżę widokową w Fojutowie, korzystali z szeregu gier, zabaw i dyskotek organizowanych w Ośrodku, siłowni, basenu. Przebywali w miejscowym, hotelowym SPA.
Po trzech dniach intensywnego, czynnego wypoczynku, wróciliśmy wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci i wypoczęci, a przede wszystkim nabraliśmy sił do dalszych szkolnych obowiązków. Czas tam spędzony pozwolił na pełną integrację z uczniami z pozostałych szkół, które z nami wypoczywały tj. z Kcyni, Laskownicy i Rozstrzębowa. Wyjazd był bardzo ciekawy, udany i z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wyjazdu, dziękujemy wszystkim, którzy tak dbali o nas podczas pobytu.
Dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych naszej gminy wystartowali w dzisiejszych Mistrzostwach w Trójboju Lekkoatletycznym. Zawody odbyły się w dniu 10.05 2016 r. na boiskach Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie.
Na wynik końcowy zespołu składa się 5 najlepszych rezultatów. W skład trójboju wchodzą: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową i skok w dal. Uzyskany wynik w każdej z konkurencji przeliczany jest na punkty wielobojowe.
Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje dziewcząt i chłopców z: SP Kcynia, SP Dobieszewo, SP Mycielewo, SP Dziewierzewo i SP Rozstrzębowo oraz SP Palmierowo.
Turniej przeprowadzony był w kategoriach dziewcząt i chłopców. Z naszej reprezentacji brązowy medal w biegu na 60 m zdobyła Wiktoria Lisiecka.
Po dodaniu wszystkich punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach w końcowej klasyfikacji nasze dziewczęta wywalczyły IV miejsce, a chłopcy wywalczyli V miejsce. Drużynę do zawodów przygotował pan Mirosław Grabarski.
Wręczenie medali i dyplomów dokonała pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie – Jadwiga Olszak .
Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.
MIEJSKO - GMINNY
OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
ul. Libelta 28, 89-240 Kcynia
NIP: 558-16-24-258, REGON 092554356
KOMUNIKAT W SPRAWIE SKŁADANIA WNIOSKÓW O PRZYZNANIE POMOCY W FORMIE POSIŁKU DLA DZIECI W SZKOLE / PRZEDSZKOLU NA OKRES OD 12.09.2016 R. DO 22.12.2016 R.
Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kcyni uprzejmie informuje, że w ramach wieloletniego programu wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Pomoc państwa w zakresie dożywiania" na lata 2014 —2020 dzieci do czasu podjęcia nauki w szkole podstawowej oraz uczniowie do czasu ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej mają możliwość skorzystania z pomocy w formie posiłku podczas zajęć w szkole / przedszkolu.
Pomoc, o której mowa wyżej przysługuje rodzinie, której dochód netto w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekracza 150% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie tj. kwoty 771,00 zł.
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW
Wniosek o przyznanie pomocy w formie posiłku dla dzieci w szkole / przedszkolu na okres od 12.09.2016 r. do 22.12.2016 r. należy złożyć w siedzibie tut. Ośrodka (ul. Libelta 28, 89-240 Kcynia) w terminie od 1.07.2016 r. do 12.08.2016 r.
Do wniosku należy dołączyć m.in.:
RODZICU!!! JEŻELI DOCHÓD W TWOJEJ RODZINIE NIE PRZEKRACZA POWYŻSZEGO KRYTERIUM DOCHODOWEGO ZGŁOŚ SIĘ DO MIEJSKO — GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W KCYNI, ABY UMOŻLIWIĆ SWOJEMU DZIECKU SKORZYSTANIE Z DOFINANSOWANIA POSIŁKÓW W SZKOLE / PRZEDSZKOLU!
Kierownik
Miejsko - Gminnego
Ośrodka Pomocy Społecznej
Maria Michalska
8 maja odbył się XI Szubiński Festiwal Karaoke.
W tym roku do rywalizacji przystąpiło 15 wykonawców.
Miło jest nam poinformować iż grupie młodszej na drugim miejscu znalazł się Olaf Jagodziński.
Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy.
Olafowi serdecznie gratulujemy!
Nasza szkoła jest szkołą promującą zdrowy tryb życia i ekologię. W związku z tym często podejmujemy akcje mające na celu pomoc i „uzdrawianie” przyrody – akcję „sprzątanie świata”, obchody Dnia Ziemi, dokarmianie ptaków i wiele innych.
Taki cel ma także ostatnia inicjatywa, a mianowicie nawiązanie współpracy z Kołem Łowieckim nr 39 „Hubertus” w Dąbkach koło Osieka. Zawarta została umowa współpracy pomiędzy Szkoła Podstawową im. Orła Białego w Palmierowie reprezentowaną przez panią Jadwigę Olszak a Kołem Łowieckim „Hubertus” reprezentowanym przez Łowczego pana Romana Barlika.
Głównym celem współpracy będzie prowadzenie wśród dzieci i młodzieży szkolnej propagowania łowiectwa i ochrony przyrody. W ramach współpracy odbywać się będą spotkania młodzieży z członkami koła, na których uczniowie będą mogli poznać życie lasu i jego mieszkańców. Organizowane będą również edukacyjne wyjazdy dla uczniów, podczas których uczniowie będą mieli niepowtarzalną okazję zaobserwowania unikatowych walorów przyrodniczo – ekologicznych lasów oraz poszerzenia wiedzy na ten temat.
6 maja 2016r. nasi uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Zajęcza chatka” w wykonaniu aktorów Teatru Art.-Re w Krakowie.
Bajka opowiadała o zajączku, którego chytry lis wypędził z własnego domu. Biedny zajączek błąkał się po ulicy, szukał ratunku i pocieszenia, śpiewając smutną piosenkę:
„Miałem piękny domek z drewna
W nim mieszkałem jak królewna
Sprytny lisek mnie wygonił
Choćżem chatki bardzo bronił
Moja chatka z drewna była
W słońcu cała się świeciła
Teraz nie mam domku wcale,
Na swój domek patrzą z żalem"
Na pomoc zajączkowi przychodziły kolejno różne zwierzęta: pies, niedźwiedź, krowa - jednak nic nie wskórały. Dopiero kogut swoim ostrym dziobem przepędził lisa, a zajączek znowu mógł zamieszkać w swojej chatce.
Podczas spektaklu aktorzy nawiązywali bezpośredni kontakt z dziećmi, włączając je do współudziału w przedstawieniu oraz zachęcając do zabawy przy piosenkach. Taka forma sceniczna bardzo odpowiadała młodym widzom. Humorystyczne dialogi połączone z wesołą zabawą sprawiły, że pełni radości wrócili do swoich sal.
Dwa lata temu – 2 maja 2014 roku odbyło się uroczyste nadanie imienia i sztandaru Szkole Podstawowej w Palmierowie. Datę wybrano w sposób bardzo staranny i przemyślany. Bowiem jest to czas, w którym szczególnie pochylamy się nad nasza narodową historią, trudnymi i chlubnymi doświadczeniami naszych przodków, a także skłaniamy się do refleksji nad własnym patriotyzmem.
W środę 4 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie odbyła się uroczysta akademia poświęcona Dniu Patrona. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego prowadząca uroczystość pani Aleksandra Kulczyńska-Milik powitała wszystkich zebranych: panią dyrektor Jadwigę Olszak, rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi szkoły oraz wszystkich uczniów.
Na początku do przybyłych zwróciła się pani dyrektor, która przypomniała długi i staranny wysiłek przygotowań do nadania szkole imienia oraz sztandaru. Zwróciła szczególną uwagę, że patron, jakim jest Orzeł Biały przydał naszej placówce indywidualną tożsamość wyróżniającą ją spośród innych szkół. Z dumą stwierdziła, iż z perspektywy dwóch lat wspólny, głęboko przemyślany wybór społeczności szkolnej, okazał się wyborem niezwykle trafnym.Imię Orła Białego sprzyja bowiem rozbudzaniu postaw patriotycznych i moralnych, kształtowaniu szacunku do własnego państwa i symboli narodowych. Jest on znakiem odwagi i heroizmu, wzniosłości idei, potęgi, wiary i optymizmu, siły fizycznej i twórczej. Oznacza pokonywanie granic i przemierzanie przestrzeni, a jednocześnie podkreśla naszą tożsamość narodową oraz otwarcie na świat, poprzez kształtowanie świadomości młodego pokolenia. Na zakończenie złożyła wszystkim uroczyste życzenia. Nauczycielom dalszych sukcesów w pracy, kreatywności i zapału w realizacji trudnych zadań pedagogiczno-wychowawczych. Uczniom tego, by nauka w naszej szkole była fascynującą przygodą, spotkaniem z nauką, odkrywaniem tajemni i poznawaniem siebie. Do rodziców skierowała życzenia pomyślności, zdrowia, zadowolenia i optymizmu.
Po przemówieniu pani Olszak z apelem o treści patriotycznej „Najpiękniejsze wiersze o Polsce” wystąpili uczniowie klasy IV i V. Recytacje poprzedziło wspólne obejrzenie prezentacji pod tytułem „Dumna i niepokonana – biało-czerwona!”. Zebrani usłyszeli m.in. „Gawędę o miłości ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej, „Tu wszędzie jest Polska” Tadeusza Kubiaka czy „Hymn do miłości ojczyzny” Ignacego Krasickiego. Na zakończenie, aby wyrazić radość z faktu bycia Polakiem, obywatelem kraju wyjątkowego, o przebogatej tradycji i historii, wszyscy zebrani gromko zaśpiewali telewizyjny przebój „Kocham Cię, Polsko!”.
Po wyprowadzeniu sztandaru prowadząca podziękowała wszystkim za przybycie, a pani dyrektor przygotowała dla nich słodki poczęstunek w postaci cukierków.
Obchody Dnia Patrona stały się powodem ogłoszenia dwóch konkursów tematycznie związanych z tym świętem. Były to: konkurs plastyczny pod hasłem „Piękno mojej okolicy” oraz konkurs na wiersz o treści patriotycznej „Piękno mojej okolicy”. Jury wyłoniło następujących zwycięzców.
Zwycięzcy konkursu na wiersz o treści patriotycznej „Piękno mojej okolicy”:
Zwycięzcy konkursu plastycznego pod hasłem „Piękno mojej okolicy”:
Wyróżnienie
Cała społeczność szkolna jest niezwykle dumna z tego, iż placówce patronuje Orzeł Biały. Jako symbol ma charakter ponadczasowy, dotyczący każdego Polaka. Patrząc na długą i bogatą historię godła jesteśmy zaszczyceni tym , że na patrona szkoły w Palmierowie obrano symbol o charakterze ponadczasowym, uosabiającym wartości najwyższe, związane z polskością i dążeniem do ideału.
Informujemy, że uroczyste obchody ŚWIĘTA PATRONA naszej szkoły, odbędą się w czwartek 4 maja 2016 roku w rocznicę uroczystego nadania imienia ORŁA BIAŁEGO oraz sztandaru, bezpośrednio po świętach majowych.
W dniu tym całą społeczność szkolną obowiązuje strój galowy.
Rozpoczęcie uroczystości dnia 4 maja 2016 r. o godz.915 na sali gimnastycznej naszej szkoły. W programie przewidziano:
SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY !
I. CELE KONKURSU
1. Rozwijanie uczuć patriotycznych wśród dzieci.
2. Propagowanie piękna najbliższej okolicy.
3. Rozbudzanie zainteresowań twórczością poetycką.
4. Promowanie uzdolnionych młodych twórców.
II. ADRESACI KONKURSU
1. Uczestnikami konkursu mogą być wszystkie dzieci uczęszczające do naszej szkoły (()-VI).
III. ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE
1. Konkurs rozpoczyna się 25.04.2016r. i trwać będzie do 04.05.2016r.
2. Temat prac konkursowych brzmi: „PIĘKNO MOJEJ OKOLICY”
IV. WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE
1. Na konkurs należy złożyć tekst jednego wiersza opatrzony imieniem i nazwiskiem, klasą, do której uczęszcza uczeń.
2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest samodzielne lub pod kierunkiem rodzica napisanie wiersza odręcznie lub komputerowo.
3. Wiersz nie może być wcześniej publikowany ani wysyłany na inny konkurs.
4. Prace należy składać do biblioteki szkolnej w nieprzekraczalnym terminie do 04.05.15r. do godz. 8.30.
5. Wiersze oceni jury powołane przez organizatora konkursu.
6. Koordynatorem konkursu jest A. Kulczyńska-Milik
V. WYNIKI I NAGRODY
1. Jury powołane przez organizatora wyłoni laureatów konkursu.
2. Kryteria oceny prac: samodzielność, pomysłowość, walory artystyczne, estetyka, poprawność językowa i ortograficzna, oryginalność.
3. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają nagrody i dyplomy.
I. CELE KONKURSU
1. Kształtowanie i wzmacnianie postaw patriotyzmu regionalnego wśród dzieci.
2. Kształtowanie poczucia tożsamości narodowej.
3. Popularyzacja wiedzy o najbliższej okolicy.
4. Pobudzanie u dzieci wyobraźni artystycznej i kreatywności.
5. Rozwijanie i prezentacja umiejętności plastycznych.
II. ADRESACI KONKUSU
1. Uczestnikami konkursu mogą być wszystkie dzieci uczęszczające do naszej szkoły.( 0-VI )
III. ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE
1. Konkurs rozpoczyna się 25.04.2016 r. i trwać będzie do 04. 05. 2016 r.
2. Temat prac konkursowych brzmi:
„PIĘKNO MOJEJ OKOLICY”-prace powinny ukazać charakterystyczne elementy architektury, krajobrazu, przyrody, czy też obrazować ludowe zwyczaje kultywowane w naszej okolicy.
IV. WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE:
1. Praca konkursowa ma być pracą plastyczną wykonaną w dowolnym formacie, techniką dowolną.
2. Prace przekazane na konkurs muszą być pracami wykonanymi samodzielnie przez dziecko lub pod kierunkiem rodzica.
3. Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę konkursową.
4. Oceny prac w dwóch kategoriach wiekowych (0-III i IV-VI) dokona komisja powołana przez Organizatora Konkursu.
5. Każda praca powinna być opatrzona na odwrocie danymi: imię i nazwisko, klasa autora pracy.
6. Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej
w nieprzekraczalnym terminie do 04.05.2016 r.
do godz.8:30.
8. Koordynator konkursu: Ewa Mochocka
V. WYNIKI KONKURSU I NAGRODY
1. Komisja powołana przez Organizatora Konkursu wyłoni spośród przekazanych prac laureatów konkursu.
2. Kryteria oceny prac: samodzielność wykonania, pomysłowość, walory artystyczne, estetyka wykonania oraz oryginalność zastosowanych technik i materiałów użytych do wykonania pracy.
3. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają dyplomy i nagrody.
Dnia 27 kwietnia 2016 r. trzech uczniów klasy piatej: Alan Jagodziński, Alex Lisiecki i Olaf Jagodziński reprezentowali nazą szkołę w konkursie „ TANGRAMISTRZ GMINY – gry i zabawy logiczno matematyczne”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni
W I części konkursu uczniowie mieli do rozwiązania 6 zadań. Po 50 minutach pracy ( rysowanie, kolorowanie, przyklejanie), zawodnicy udali się na poczęstunek.
W II części rywalizacji zadaniem każdej grupy było ułożenie 6 rysunków tangramowych. Tutaj dużą rolę odgrywała prędkość, precyzja, wyobraźnia.
Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, zostali nagrodzeni.
Ostateczna klasyfikacja:
I MIEJSCE- SP KCYNIA
II MIEJSCE- SP MYCIELEWO
III MIEJSCE – SP PALMIEROWO w składzie: Alan Jagodziński, Alex Lisiecki, Olaf Jagodziński.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Ziemia to nasza planeta i dom. Jednak codziennie nieświadomie ją niszczymy i zatruwamy. Dlatego musimy mieć świadomość, że warto dbać o środowisko i propagować akcje z tym związane. Jedną z nich jest coroczny konkurs ekologiczny w naszej szkole.
Celem konkursu jest przede wszystkim uwrażliwienie dzieci na problematykę związaną z ochroną środowiska naturalnego i segregacją śmieci oraz ukazanie jak w kreatywny sposób można przetworzyć wiele niepotrzebnych surowców.
Tematyka konkursu nie wykracza poza program nauczania, powiązana jest z propagowaniem obchodów Dnia Ziemi. Skala trudności pytań i zadań pozwala na wzięcie udziału w konkursie chętnym uczniom, wyłonionym w eliminacjach klasowych.
We wtorek 26 kwietnia 2016 roku odbył się szkolny konkurs ekologiczny pod nazwą Jestem odpowiedzialny za ochronę środowiska, którego organizatorem była pani Jadwiga Olszak. Po otwarciu konkursu nastąpiło uroczyste powitanie uczestników konkursu oraz wybranie komisji oceniającej w skład której weszły panie: Aneta Wojciechowska, Katarzyna Morzyńska, Ewelina Szymańczak. Każda z klas reprezentowana była przez trzech uczniów, wyłonionych tydzień wcześniej w konkursach klasowych. Pani dyrektor Jadwiga Olszak otworzyła konkurs i czuwała nad właściwym jego przebiegiem.
ZADANIA KONKURSOWE
Konkurs obejmował 5 kategorii. Każda osoba brała udział we wszystkich kategoriach:
1.Ekologiczny pokaz mody – w tej kategorii uczniowie zaprezentowali i wykonali jeden oryginalny strój z odpadów i materiałów ekologicznych. Mógł to być strój ,,szkolny’’. Każda z osób pokazująca swoją kreację miała za zadanie dowcipnie ją skomentować.
2.Konkurencja sprawdzająca wiedzę o odpadach oraz umiejętności uczniów (testy):
- udzielanie odpowiedzi na pytania,
- układanie zdań z rozsypanek wyrazowych,
- rozwiązywanie krzyżówek, zagadek i rebusów.
3.Praca plastyczna ,,Ochrona środowiska’’ (klasy I – VI)
W tej konkurencji każda osoba biorąca udział w konkursie miała przygotować wcześniej plakat ukazujący konieczność zmiany postawy człowieka względem środowiska, konieczność ochrony przyrody i mądre wykorzystywanie jej zasobów. Format papieru – A-4, technika dowolna.
4.Piosenka ekologiczna (mogła być wykonana indywidualnie lub przez całą klasy z podkładem muzycznym).
5.Konkurencje sportowe:
- rzut zużytą baterią do kosza (1 osoba rzucała 3 baterie, 1 celny -1 punkt),
- wyścigi odkręcania 5 pustych butelek plastikowych na czas,
- kręgle ekologiczne. Każda osoba miała trzy rzuty plastikową kulę. Jej zadaniem było strącenie 6 pustych butek. (1 butelka – 1 punkt).
Każda konkurencja była oceniana skalą od 1 do 5 – punktów przez każdego członka jury, za test można było zdobyć 20 punktów.
Po blisko dwugodzinnej zabawie jury zaprezentowało wyniki konkursu:
I miejsce – Alan Jagodziński, klasa V – 64 punkty
II miejsce –Kornel Zawielak, klasa VI – 61 punktów
III miejsce –Wiktoria Kowalska, klasa III – 59,5 punktów
Atrakcyjne nagrody – sprzęt elektroniczny, albumy przyrodnicze dla wszystkich uczestników konkursu zostały zakupione dzięki pozyskanym przez dyrektor szkoły środkom od sponsorów – Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz indywidualnych darczyńców.
23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto to, proklamowane przez UNESCO na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców, ma na celu promocję czytelnictwa, wyrażenie uznania dla autorów oraz ochronę praw autorskich i własności intelektualnej. Z tej okazji na korytarzu szkolnym odbyła się wystawa mająca na celu przypomnienie roli, jaką odgrywa książka w życiu młodego czytelnika.
Drodzy dorośli, drogie dzieci!
Pamiętajcie o bezpieczeństwie w sieci.
A gdy pocztę zakładacie,
Hasła często zmieniajcie.
Nie udostępniajcie ich nikomu
Bo nigdy nic nie wiadomo.
A jak hasło wymyślacie,
Zapomnijcie o urodzin dacie.
Niech będzie wyjątkowe, oryginalne, odlotowe.
Takie są nasze rady
A na rady nie ma rady!
Uczniowie klasy IV
ze Szkoły Podstawowej
im. Orła Białego w Palmierowie
22 kwietnia 2016 r. o godzinie 10.00 w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni odbył się Turniej Słowa „Słowo źródłem inspiracji”. Wzięło w nim udział 38 uczestników ze szkół gminy Kcynia – Kcyni, Mycielewa, Sipior, Dobieszewa, Laskownicy i Palmierowa. Nasi uczniowie startowali w kategorii uczniów klas I-III (Julia Kowalska, Nadia Dziadoszek, Wiktoria Kowalska) oraz IV-VI (Kinga Bartoszek, Weronika Ślipek). Ich występy oceniało jury w składzie: Barbara Sobotka – główny inspektor do spraw teatru Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, Ilona Kurdelska – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni oraz Joanna Nadolna – polonistka ZSS im. Janusza Korczaka w Kcyni. Występy uczniów z Palmierowa bardzo się podobały. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.