Nawigacja

  • Podsumowanie SKO

    Podsumowanie SKO

    Koniec roku szkolnego, to również czas podsumowania działalności Szkolnego Koła Oszczędności.

    O tym, że systematyczne oszczędzanie przynosi korzyści przekonali się członkowie SKO w naszej szkole. Spółdzielcza Grupa Bankowa i Bank Spółdzielczy w Kcyni przekazały dla naszej szkoły kwotę 500 złotych, za którą zostały zakupione nagrody rzeczowe dla najbardziej wytrwałych.

    21 czerwca na apelu szkolnym wspaniałe upominki (zakupione w księgarni BISS w Kcyni) otrzymają:

    I miejsce:

    Nikola Wosicka

    Agata Orzoł

    Oskar Budzyński

    Kinga Bartoszek

     

    II miejsce:

    Wiktoria Nowak

    Aleksandra Jabkowska

    Albert Domagała

    Wiktoria Kowalska

    Paulina Szarwark

     

    III miejsce:

    Ksawery Nowak

    Kacper Nowakowski

    Dominika Kieca

    Nicole Nowakowska

     

    Wyróżnienia:

    Nikodem Burdasz

    Nadia Dziadoszek

    Agnieszka Jabkowska

    Nadia Nowicka

    Julia Kowalska

    Nadia Budzińska

    Beata Sarnecka

    Julia Kosmatka

    Olimpia Domagała

    Lena Wadzińska

     

    Najsystematyczniej oszczędzająca klasa – klasa I – 12 osób

    Zwycięzcom gratulujemy!

  • Dziewczęta z klasy III śpiewały Panu

    Dziewczęta z klasy III śpiewały Panu

    W miniony piątek (17.06.2016) Amelka Boniek, Amelka Budzińska, Wiktoria Kowalska i Nicole Nowakowska pod opieką pani Ewy Mochockiej uczestniczyły w Międzydekanalnym Festiwalu Piosenki Religijnej „Śpiewaj Panu”, który tradycyjnie już po raz ósmy odbył się w Szkole Podstawowej w Olszewce. Uczestniczki z naszej szkoły wystąpiły z dwoma utworami solowymi i jednym zespołowym. Występy 60 osób w trzech grupach wiekowych oceniało jury w składzie: Mirosława Maison, Łukasz Przykłocki, Marta Kinowska.

    Uczniowie zmagali się w kilku kategoriach: soliści klasy I-III, zespoły klasy I-III, soliści klasy IV-VI, zespoły klasy IV-VI, a także soliści i zespoły, duety, chóry scholne ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Laureatką festiwalu została Amelia Boniek zdobywając wyróżnienie za utwór solowy pt. „Tobie chór aniołów”.

     Wszyscy laureaci za zajęte miejsce otrzymali pamiątkową figurkę anioła, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Podczas festiwalu w Szkole Podstawowej w Olszewce odbyły się warsztaty muzyczne dla klas podstawowych, prowadzone przez Sławomiara Głowalę ze Świecia.

  • I miejsce w Memoriale im. Janusza Sztukowskiego

    I miejsce w Memoriale im. Janusza Sztukowskiego

    W czwartek 16 czerwca 2016 roku na boiskach Szkoły Podstawowej w Laskownicy odbył się X Memoriał im. Janusza Sztukowskiego o Puchar Burmistrza Kcyni.

    Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie zdobyła I miejsce. Najlepszym piłkarzem memoriału został Adrian Tobys.

    W składzie drużyny byli: Kornel Zawielak, Daniel Szczeblewski, Sebastian Guzik, Konrad Jucha, Filip Kieca, Maciej Wojtych, Alex Lisiecki, Szymon Pezacki, Jakub Matuszewski, Alan Jagodziński, Olaf Jagodzinski, Adrian Tobys. Opiekun i trener Mirosław Grabarski.

  • Wycieczka do Myślęcinka

    Wycieczka do Myślęcinka

    16 czerwca 2016 r. dzieci z klas 0, I, II i III z naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Park ten zajmuje około 830 ha powierzchni leśnej położonej w północnej części Bydgoszczy.

    Pierwszą atrakcją wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Fauny Polskiej z Terrarium. Jest to jedyne w kraju ZOO specjalizujące się w prezentacji fauny krajowej. Poznali aż 110 gatunków kręgowców, z których 60 podlega w Polsce całkowitej ochronie. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się przedstawicielom czterech gromad: ssakom, ptakom, gadom i płazom. Dowiedziały się skąd pochodzą, czym się żywią i jakie jest ich naturalne środowisko. Podziwiały bogaty, piękny i kolorowy świat ptaków zarówno egzotycznych, jak i rodzimych.

    Następnie kolejką przejechali do „Zaginionego Świata”, w którym mieści się plac zabaw oraz park rozrywki. Tam spacerowali po parku dinozaurów oraz stawonogów, gdzie można było podziwiać z bliska ogromne dinozaury oraz 16 modeli owadów w ogromnym powiększeniu. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Parku Rozrywki, tam czas wykorzystali na wspaniałą zabawę. Uczniowie dzięki karnetowi korzystali ze wszystkich urządzeń parku rozrywki: kolejki szynowej, karuzeli, basenu z piłeczkami, trampoliny, gabinetu luster czy dmuchanych zjeżdżalni.

    Atrakcji było wiele i dzieci bardzo zmęczone, ale pełne wrażeń wracały do domów. Zapewne długo będą pamiętały ten ciekawy i udany dzień.

  • V EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO Znam Polskie Parki Narodowe

    V EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO Znam Polskie Parki Narodowe

    15 czerwca 2016 roku 15 uczniów z klas V- VI naszej szkoły wzięło udział w szkolnym konkursie wiedzy o polskich parkach narodowych pod nazwą Znam polskie parki narodowe. Konkurs ten skierowany był do każdego ucznia, zainteresowanego złożonością świata zewnętrznego. Był on pisemnym testem zbudowanym z 35 pytań zamkniętych dotyczących wiedzy o parkach narodowych, za który można było uzyskać 35 punktów. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwała pani Jadwiga Olszak.

    Wyniki konkursu prezentują się następująco:

     

     

    1. Jagodziński Alan – klasa V – 35pkt/35pkt

    2. Jagodziński Olaf – klasa V – 34pkt/35pkt

    3. Tobys Adrian – klasa V – 26pkt/35pkt

  • HARMONOGRAM WYCIECZKI DO MYŚLĘCINKA

    HARMONOGRAM WYCIECZKI DO MYŚLĘCINKA

    16.06.2016 r.

    840 – wyjazd sprzed SP w Palmierowie

    ok. 945 – przyjazd do MYŚLĘCINKA

    1000 – zwiedzanie ZOO (Akwarium, Terrarium), Zaginiony Świat; Makroświat; Muzeum Ziemi, drobne zakupy

    1200 – przejazd kolejką wąskotorową do Parku Rozrywki

    1230 – zabawy na terenie Parku Rozrywki: plac zabaw z gigantycznym zamkiem; karuzele i urządzenia zabawowe – karnet na 5 urządzeń dla każdego uczestnika

    ok. 1400 – zbiórka uczestników, toaleta, przejście do autokaru

    ok. 1430 – wyjazd z Myślęcinka

    ok. 1530 – 1600 – powrót do szkoły

  • DZIEŃ KIBICA - mecz Polska - Niemcy 2-3

    DZIEŃ KIBICA - mecz Polska - Niemcy 2-3

    15 czerwca, na dzień przed meczem Polska-Niemcy w ramach rozgrywek Euro 2016, Samorząd Uczniowski wraz z Panem Grabarskim zorganizował w szkole Dzień Kibica.

    W klasach, na korytarzu aż roiło się od biało-czerwonych barw, a na boisku w czasie przerw rozbrzmiewał hymn tegorocznych Mistrzostw Europy „This One's For You”. Kulminacyjnym momentem obchodów święta był mecz chłopców z klas V-VI, którzy wcielili się w drużyny Polski i Niemiec.

    Oto ich składy: Polska                  

    Sebastian Guzik 

    Maciej Wojtych 

    Filip Kieca     

    Kornel Zawielak  

    Daniel Szczeblewski  

    bramkarz -        Konrad Jucha     

     

    Niemcy

    Adrian Tobys

    Alan Jagodziński

    Alex Lisiecki

     Szymon Pezacki

    Jakub Matuszewski

    bramkarz - Olaf Jagodziński

     

    Spotkanie sędziował Pan Mirosław Grabarski.

    Spragnieni wrażeń kibice – wszyscy uczniowie i nauczyciele - pierwszego gola doczekali się pod koniec pierwszej połowy. Zdobył go Sebastian Guzik dla reprezentacji Polski. Drugi – wyrównujący strzał padł dzięki Alexowi Lisieckiemu. Po kilku minutach drugą bramkę dla Polaków zdobył kolejny raz Sebastian Guzik. Wtedy Niemcy znów wyrównali golem strzelonym przez Jakuba Matuszewskiego. Pod koniec drugiej połowy sędzia podyktował rzut karny dla Niemców. Trafnie strzelił Alex Lisiecki. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:2 dla Niemców. Oby to nie była wróżba… Humory poprawiła jednak wszystkim Pani Dyrektor, która przyniosła na poczęstunek słodkie wafelki.

  • NIEZWYKŁA WIZYTA W GOSPODARSTWIE ROLNYM „DĄBKI”

    NIEZWYKŁA WIZYTA W GOSPODARSTWIE ROLNYM „DĄBKI”

    W dniach 9 i 10 czerwca uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z nauczycielami, na zaproszenie Pana Romana Barlika, wyjechali do Gospodarstwa Rolnego „Dąbki” w Dąbkach koło Osieka. Wyjazd ten był możliwy dzięki współpracy, jaką Pani Dyrektor Jadwiga Olszak nawiązała z Kołem Łowieckim nr 39 „Hubertus”, którego przedstawicielem jest Łowczy Pan Roman Barlik.

    W związku z faktem, iż jednym z celów współpracy jest prowadzenie wśród dzieci i młodzieży szkolnej propagowania łowiectwa i ochrony przyrody oraz poznawanie unikatowych walorów przyrodniczo – ekologicznych lasów oraz poszerzenia wiedzy na ten temat uczestnicy wycieczki zobaczyli zagrodę dzików, wybieg stada koni oraz przepiękne tereny, na których biegały jelenie, sarny oraz muflony. Dzieci zamieniły się nawet w poszukiwaczy zwierzęcych rogów i wielu się ta sztuka udała. Poza tym mogły przejść trasę tzw. odłowni.

    Po przejściu całej trasy miłośnicy przyrody skierowali swe kroki w niezwykłe miejsce, mianowicie na teren pałacu w Dąbkach. Dowiedzieli się, że to neobarokowa budowla z 1872 roku, nawiązująca w swej architekturze do XVII wiecznych rezydencji francuskich. Pałac wybudowany został według projektu Mariana Cybulskiego dla hrabiostwa Bnińskich, właścicieli pobliskiego Samostrzela. Jest to siedmioosiowa, dwukondygnacyjna budowla z dwoma, trzykondygnacyjnymi wieżami po bokach, a wejście jest poprzedzone portykiem czterokolumnowym podtrzymującym taras. Pałac jest otoczony przepięknym parkiem z krzewami, różami, drzewami. Po smacznym posiłku, na jaki zaprosili nas gospodarz (kiełbaska z grilla, surówka, pieczywo, napoje, drożdżówka, świeże truskawki), przypałacowy park zmienił się w wielki plac zabaw. Na zakończenie, w podziękowaniu za gościnę, uczniowie wraz z Panią Dyrektor na ręce Pani Barlik złożyli kosz pałuckich kwiatów i gorące słowa wdzięczności.

    Oj, szkoda było wracać. Czerwcowy wyjazd na długo zostanie w naszej pamięci.

             

  • Medal dla Olafa - wywalczył pierwsze miejsce

    Medal dla Olafa - wywalczył pierwsze miejsce
    Kolejny, tym razem złoty medal wywalczył szachista z kcyńskiej gminy, podczas turnieju w Bydgoszczy.

    Przedwakacyjny XXXII Turniej Szachowy odbył się w czwartek 9 czerwca w Klubie Młodzieżowym Odnowa w Bydgoszczy. Zagrali w nim wspólnie, zarówno dzieci, jak i dorośli w trzech grupach. Kcyńską gminę i Szkołę Podstawową w Palmierowie reprezentowali bracia Jagodzińscy. Starszy z nich Olaf w swojej kategorii B stanął na podium zdobywając pierwsze miejsce i złoty medal. Drugie miejsce wywalczył uczeń z SP 62 w Bydgoszczy - Adam Kujawka. Trzeci był także reprezentant Bydgoszczy - Tomasz Kamiński. Zawodnicy zagrali 7 rund. Sędzią  turnieju był Piotr Szybowicz.

          

    Materiał i zdjęcia: powierzone

  • REDAKCYJNE SUKCESY

    W maju w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie odbył się konkurs polonistyczno – redakcyjny „Moda na pisanie”, polegający na napisaniu wiersza o pięknie miejscowości rodzinnej lub opowiadania kryminalnego. Przeznaczony był dla uczniów klas  I-VI.

    CELE KONKURSU

    • inspirowanie do artystycznej twórczości,
    • rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych autorów,
    • propagowanie pisemnych form wypowiedzi,
    • dbałość o kulturę i estetykę słowa pisanego,
    • pielęgnowanie ojczystego języka.

     

         Na konkurs wpłynęły 43 prace. Z naszej szkoły wiersze napisały: Agata Orzoł z kl. I, Anita Adamczewska z kl. III, Weronika Ślipek, Kinga Bartoszek i Wiktoria Lisiecka z klasy IV.

         Dnia 6.09.2016r. komisja wyłoniła zwycięzców konkursu, którzy zredagowali najciekawsze prace. Natomiast 9. 06. odbyło się rozdanie nagród. Na uroczystość przybyli finaliści wraz z opiekunami oraz burmistrz Kcyni p. Marek Szaruga, który objął honorowy patronat nad konkursem. Nasze uczennice osiągnęły ogromy sukces, ponieważ w kategorii klas I-III Agata Orzoł zajęła miejsce I, a Anita Adamczewska miejsce II. W kategorii klas starszych Kinga Bartoszek zdobyła miejsce II. Serdecznie gratulujemy!

  • I edycja Konkursu „Ze źródeł Karłowa”

    I edycja Konkursu „Ze źródeł Karłowa”

    Dnia 8 czerwca 2016 r. na zaproszenie Szkoły Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej  w Dobieszewie  nasi dwaj uczniowie z kl. V Alan Jagodziński i Olaf Jagodziński  wzięli udział w I edycji Konkursu „Ze źródeł Karłowa”. Konkurs miał bardzo uroczysty charakter. Po oficjalnym otwarciu przedstawiciele siedmiu szkół stanęli do turnieju z wiedzy o życiu i dziele bł. Marii Karłowskiej. Następnie odprawiona została  msza święta, a po niej przedstawiono inscenizację  pt. „Nasze wady”, w wykonaniu uczniów tamtejszej szkoły.  Na koniec dokonano podsumowania konkursu, wręczając nagrody, medale, puchary i dyplomy.

    Alan i Olaf wywalczyli  I miejsce, a ponadto Alan był autorem wysoko ocenionej pracy plastycznej pt. „Karłowska w oczach dzieci”.

     Kolejne miejsca przedstawiały się następująco:

     II – Zespół Szkół w Mycielewie

     III – Szkoła Podstawowa im. bł. Marii Karłowskiej

    wyróżnienia :

    Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni

    Zespół Szkół w Smogulcu

    Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy

    Zespół Szkół w Dziewierzewie

  • BĄDŹ MIŁOŚNIKIEM PRZYRODY – Chroń środowisko

    6 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Laskownicy odbył się międzyszkolny konkurs ekologiczny „Bądź Miłośnikiem Przyrody – Chroń Środowisko!”.

    Zorganizowała i przeprowadziła go nauczycielka tej szkoły pani Teresa Stańczyk. Wzięły w nim 3-osobowe zespoły ze szkół podstawowych naszej gminy: z Dobieszewa, Dziewierzewa, Sipior, Palmierowa i Laskownicy. W imieniu gospodarzy wszystkich powitała pani Teresa Stańczyk, przedstawiając jednocześnie cel i plan spotkania. Uczniowie z Laskownicy zaprezentowali część artystyczną dotyczącą ochrony środowiska. Śpiew ptaków i inne odgłosy przyrody wprowadziły uczestników w odpowiedni nastrój. Następnie organizatorka omówiła zasady konkursu, po czym uczniowie przystąpili do pracy. Wykonując zadania o różnym stopniu trudności, mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu ekologii. Po sprawdzeniu testów komisja, którą tworzyli przybyli nauczyciele i pani Wioletta Chróścińska, wyłonili zwycięzców.

    Wyniki konkursu prezentują się następujące:

    I miejsce – Laskownica - 68,5 pkt.

    II miejsce – Dziewierzewo - 56,5 pkt.

    III miejsce – Palmierowo - 55,5 pkt.

    Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VI i V: Filip Kieca, Adrian Tobys i Patryk Tyczyński, którzy zostali przygotowani do konkursu przez panią Jadwigę Olszak.

           

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali  upominki i książki dla szkoły, a nauczyciele podziękowania za włączenie się w ideę propagowania zagadnień dotyczących ochrony środowiska i upowszechniania wiedzy na ten temat oraz podnoszenia świadomości ekologicznej.

  • TAKI MŁODY MOŻE WIELKIM BYĆ…

    TAKI MŁODY MOŻE WIELKIM BYĆ…

    Uczeń piątej klasy naszej szkoły, 10-letni Alan Jagodziński z Miastowic, został laureatem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej OTWP, plasując się na 5 miejscu w kraju.

    Finał centralnych eliminacji OTWP odbywał się w Supraślu, w  województwie podlaskim i trwał trzy dni, od 4 do 6 czerwca. Wzięli w nim udział zwycięzcy eliminacji wojewódzkich, czyli blisko 100 osób. W kategorii szkół podstawowych walczyły 32 osoby (po 2 zawodników z każdego województwa).

    W niedzielę Alan zmierzył się z testem składającym się z 40 pytań. Napisał go rewelacyjnie i  dostał się do kolejnego etapu. Tym razem musiał poradzić sobie z bardzo trudnymi zadaniami praktycznymi na terenie Nadleśnictwa Krynki, położonym tuż przy białoruskiej granicy. Dzień później przed specjalną komisją odpowiadał na pytania ustne. Przewodniczył jej st. bryg. Paweł Rochala, Zastępca Dyrektora Biura Rozpoznawania Zagrożeń Komendy Głównej PSP.

    Uroczystość wręczenia nagród odbyła się na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Wziął w niej udział Prezes Zarządu Głównego ZOSPRP Waldemar Pawlak i to z jego rąk Alan otrzymał gratulacje i nagrodę.

    Opiekunem Alana w czasie pobytu w Białymstoku był druh Stanisław Kwaśnik z Biura Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Toruniu.

    Ogromy sukces naszego ucznia świadczy o tym, jak powiedział Pan Waldemar Pawlak, że z każdego miejsca w Polsce można zdobyć szczyt i najlepsze wyniki. Wystarczy tylko uparcie dążyć do celu i wierzyć we własne możliwości. Należy również ciężko pracować, bo sukces nie przychodzi znikąd. To już Alan wie najlepiej.

    Cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie jest dumna i serdecznie gratuluje Alanowi ogromnego sukcesu.

  • Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

    Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

    Dnia 7 czerwca 2016r. w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Głównym celem konkursu było promowanie dzieci uzdolnionych muzycznie i językowo. Na czwartej godzinie lekcyjnej nasza szkoła zamieniała się w salę koncertową, na której wystąpili znakomici artyści: Dominika Kieca w piosence z repertuaru dziecięcego „Head and shoulders”; Maciej Wojtych, Konrad Jucha, Daniel Szczeblewski i Sebastian Guzik w piosence zespołu Avicii „Hey, brother”; Amelia Boniek jako Adele w piosence „Hello”; Weronika Ślipek, Aleksandra Popiela i Martyna Ratajewska w piosence zespołu One Direction „One way or another”; Wiktoria Kowalska jako Ellie Goulding w piosence „Love me like you do”; Nicole Kuczyńska i Weronika Panasik w przyprawiającej o dreszcze piosence „Riptide” oraz Olaf Jagodziński jako Michał Szpak w piosence „Color of your life”.

    Wszyscy wykonawcy wspaniale zaprezentowali się przed naszą szkolną publicznością i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Występy uczniów oceniało jury w składzie: pani Dorota Wesołowska, pani Aneta Wojciechowska oraz pani Katarzyna Morzyńska.

    Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

    1. Nicole Kuczyńska & Weronika Panasik z kl. V oraz

       Olaf Jagodziński z kl. V

    2. Wiktoria Kowalska z kl. III oraz

        Weronika Ślipek, Aleksandra Popiela & Martyna Ratajewska z kl. IV

    3. Maciej Wojtych, Sebastian Guzik, Daniel Szczeblewski & Konrad Jucha z kl. VI

    Wyróżnienie: Amelia Boniek z kl. III oraz Dominika Kieca z kl. II

    Wszystkim artystom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

  • Wycieczka do Międzyzdrojów

    Wycieczka do Międzyzdrojów

    W dniach od 2 do 3 czerwca 2016 r.  uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Anety Wojciechowskiej, Małgorzaty Tracz, Aleksandry Kulczyńskiej-Milik i pana Mirosława Grabarskiego zwiedzali Międzyzdroje i Świnoujście.

    W trasę wyruszyliśmy o godzinie 5.30. Na miejsce, czyli do Międzyzdrojów, zajechaliśmy po ponad pięciu godzinach. Na krótki posiłek zatrzymaliśmy się w Szczecinie. Zwiedzanie zaczęliśmy od Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego. Ekspozycje Muzeum Przyrodniczego obrazują różnorodność przyrody Wolińskiego Parku Narodowego. Obejrzeliśmy z bliska charakterystyczne dla tego obszaru ekosystemy wraz ze specyficznymi dla nich przedstawicielami fauny. Na szczególną uwagę zasługiwały wystawy przedstawiające środowisko nieleśne i wodne. Jest to o tyle ważne, że ekosystemy te obecnie w parku zajmują ok. 60 % powierzchni. Polujący bielik niosący upolowaną ofiarę, atakujące bataliony czy też odpoczywające na brzegu morza foki to niektóre ich elementy. Ekosystemy leśne reprezentowane są przez gatunki specyficzne dla całej wyspy Wolin jak: jeleń, sarna, dzik czy lis. Mogliśmy też z bliska ocenić wielkość największego ssaka Europy – żubra. Aby zobaczyć go żywego kroki swe skierowaliśmy do Rezerwatu Pokazowego Żubrów, który położony jest w kompleksie pięknej buczyny pomorskiej, a zajmuje 28 ha. W rezerwacie oprócz żubrów czekały na nas dziki, jelenie i orły bieliki. Po półgodzinnym spacerze wróciliśmy do autokaru, aby dotrzeć do kolejnego ciekawego miejsca. Było to tym razem wzgórze. Tak, wzgórze, choć byliśmy nad morzem. Pani Tracz wytłumaczyła wszystkim, że na tym północno-zachodnim krańcu Polski toczy się nieustanna walka lądu z morzem. Co roku podczas zimowych sztormów Bałtyk wydziera wyspie Wolin pas lądu o szerokości 0,8 m, dlatego występują tu najwyższe polskie klify, z których Wzgórze Gosań ma 93m. Wejście nie obyło się bez lekkiej zadyszki, ale widok, jaki ujrzeliśmy wynagrodził wszelki trud. Pogoda była piękna, więc widoczność idealna. Przed nami rozpościerało się niebieskie morze, a w dole, u stóp stromego urwiska, leżała wąska, kamienisto-piaszczysta plaża. Jak to jest wysoko, przekonaliśmy się, gdy zobaczyliśmy spacerujących plażą turystów. Przypominali małe ludziki z gier komputerowych, a nie dorosłych wczasowiczów.

    Potem przejechaliśmy do Domu Turysty na ulicę Dąbrówki 11.  Po zakwaterowaniu i odpoczynku realizowaliśmy kolejne punkty harmonogramu wycieczki. Ruszyliśmy „w miasto”. Międzyzdroje to przecież letnia stolica Pomorza Zachodniego, a także kurort i uzdrowisko z ponad 100-letnią tradycją. Spacerowaliśmy mijając domy i hotele, aż doszliśmy do centrum. Obok hotelu Amber Baltic weszliśmy na słynną Promenadę Gwiazd z odciskami dłoni znanych z polskiego kina aktorów i artystów. Każdy mógł „przymierzyć” swoją dłoń do dłoni, np. Cezarego Pazury. Po nieprzewidzianej przygodzie związanej z ulewnym deszczem i „przymusowym” postoju w lodziarni kontynuowaliśmy zwiedzanie, tym razem 400-metrowego molo. Wypogodziło się na dobre i każdy mógł zrobić drobne zakupy. O 18.00 czekała już na nas obiadokolacja. Po odpoczynku poszliśmy wreszcie nad morze. Plażę mieliśmy blisko, bo około 50 metrów. Pogoda była cudowna, więc każdy wszedł do wody do wysokości kolan, no może niektórzy trochę dalej… Około 21.00 wróciliśmy do Domu Turysty. Wszyscy byli tak zmęczeni, że z zaśnięciem nie było większych problemów. Rano wstaliśmy, uszykowaliśmy się, posprzątaliśmy, zjedliśmy śniadanie i  ruszyliśmy na dalsze zwiedzanie. Trasę zaczęliśmy od Muzeum Figur Woskowych, w którym zobaczyliśmy podobizny sławnych postaci i zrobiliśmy sobie z nimi mnóstwo zdjęć. Potem, już autokarem, ruszyliśmy do Świnoujścia. Ogromnym przeżyciem była przeprawa promowa przez Świnę. W mieście spacerowaliśmy Wybrzeżem Władysława IV, z którego widać było ogromne promy wypływające do Danii i Szwecji. W drodze na latarnię morską widzieliśmy Terminal LNG w Świnoujściu, popularnie określany jako gazoport – polski, port przeładunkowy i regazyfikacyjny skroplonego gazu ziemnego. Nie wszyscy zdecydowali się wejść na latarnię, bo to najwyższa w Polsce i jedna z najwyższych na świecie. Śmiałkowie na wysokości 68 m, z tarasu widokowego zobaczyli niesamowity widok: ląd, port, a z drugiej strony Świnę wpadającą do morza i samo bezkresne morze. Na trochę trzęsących się nogach po pokonaniu ponad 300 latarnianych schodów przeszliśmy do Fortu Gerharda. I tu czekała niespodzianka. Oprowadzający nas przewodnik sprawił, że przenieśliśmy się w czasie i wcieliliśmy w rolę pruskich rekrutów. Przeszliśmy wojskową musztrę, ale na koniec na naszą cześć wystrzelono z działa. Huk był ogromny. Zwiedzanie fortu było ostatnim punktem planu wycieczki. Po obiedzie w Szczecinie ruszyliśmy w drogę powrotną. W Palmierowie byliśmy zgodnie z planem, czyli o godz. 22.00. Już przed szkołą czekali stęsknieni rodzice.

    To była naprawdę wspaniała wyprawa. Kolejny raz pogoda dopisała i mogliśmy w blaskach słońca podziwiać piękno naszej ojczyzny.

  • „Palmierowo postawiło na rodzinę”

    „Palmierowo postawiło na rodzinę”

    1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole coroczny festyn rodzinny „Postaw na rodzinę”. W związku z tym o godzinie 8.30 przybyło do szkoły łącznie 50 rodzin z miejscowości należących do jej obwodu. Było bardzo ciepło i mimo porannego drobnego deszczu zabawy konkursowe odbyły się na zielonych terenach i boiskach przyszkolnych.

    Uroczystość została zainaugurowana przez Panią dyrektor Jadwigę Olszak, która powitała wszystkich zebranych i przedstawiła scenariusz święta. Pani dyrektor podkreśliła, że tak duża liczba przybyłych rodziców świadczy o tym, że dobro ich dzieci jest największą troską, a rodzina najwyższą wartością. W swoim wystąpieniu mówiła  również - „Dzisiejszy festyn obchodzimy pod hasłem – Postaw na rodzinę . W obecnych czasach żyjemy w biegu, zapominamy przy tym czasami o tym, co jest, a przynajmniej, co powinno być dla nas najważniejsze. Bez wątpienia jedną z największych wartości jest rodzina. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę jak wielką rolę odgrywa ona w życiu.  Nie od dziś bowiem wiadomo, że prawdziwa, silna więź z rodzicami jest najskuteczniejszym środkiem chroniącym dziecko przed podejmowaniem zachowań ryzykownych. Wspieranie emocjonalne dziecka, słuchanie  i rozmowy, stawianie pozytywnych celów, chwalenie go, wspólne wycieczki i zabawy, ale także rozsądna kochająca kontrola, dają dziecku poczucie zakorzenienia, bezpieczeństwa, godności i stymulują zdrowy rozwój… Nie ma lepszego sposobu na profilaktykę niż rodzina!”.

    Pierwszą atrakcją święta były pokazy Fundacji „Cane Pro Humano” pod kierunkiem pani prezes Magdaleny Halkiewicz-Ujazdowskiej. Dzieci zobaczyły psie sztuczki w wykonaniu Idy, Magi i Uczka. Uczestniczyły we wspólnej zabawie, którą przygotowały opiekunki fundacji. Mogły również pogłaskać przyjazne psiaki. Następnie na sali gimnastycznej odbyły się występy artystyczne przygotowane z okazji Dnia Matki,  Dnia Ojca i Dnia Dziecka przez uczniów klas II i III oraz  Panie: Małgorzatę Tracz i Magdalenę Nogowską. Do łez wzruszyły się mamy, słuchając piosenki „Mamo” Violetty Villas w wykonaniu uczennicy klasy III Amelii Boniek.

    W godzinach od 10.00 do 11.30 trwały konkursy i zabawy. Nauczyciele przygotowali i przeprowadzili liczne konkurencje: rozwiązywanie krzyżówek, skoki na skakance, biegi w szarfach, rzuty do celu, rysunki kredkami, skoki w workach, rzuty do kosza, kręgle, rysunki kredą na chodniku na temat „Bo z rodziną najlepiej”. Po wysiłku włożonym we wspólną zabawę przedstawiciele Rady Rodziców zaprosili zebranych do kawiarenki pod chmurką, w której czekały lody, domowe ciasto, słodycze, kiełbaski z grilla, bułeczki, dla dorosłych kawa, a dla dzieci napoje. Gdy nauczyciele zliczali punkty, uczniowie starszych klas oraz przybyli na uroczystość absolwenci rozegrali towarzyski mecz w piłkę nożną sędziowany przez Pana Mirosława Grabarskiego.

    O godzinie 12.30 odbyło się podsumowanie wyników uzyskanych przez poszczególne rodziny i wręczenie nagród. Czołowe miejsca wyglądały następująco:

    I miejsce rodzina Kaczmarków – 80 p.

    II miejsce rodziny Panasików, Szarwarków i Tobysów – 79 p.

    III miejsce rodziny Bartoszków i Jucha –78 p.

    IV miejsce rodziny Budzyńskich, Wojtychów i Rybczyńskich – 77 p.

    V miejsce rodzina Orzoł –76p.

    VI miejsce rodziny Markiewiczów, Lisieckich, Kwiatkowskich, Kuczyńskich, Nowickich, Nowaków, Szczepańskich, Budzińskich – 75 p.

    Wszystkie przybyłe rodziny oraz dzieci biorące udział w konkurencjach otrzymały nagrody w postaci gier,  zabawek i  artykułów sportowych.

    W organizację szkolnego festynu włączyli się nauczyciele i pracownicy szkoły, ale gorące słowa podziękowania należą się przedstawicielom Rady Rodziców, którzy zajęli się krojeniem i wydawaniem ciasta, parzeniem gorących napojów, pieczeniem kiełbasek na grillu i wszystkim, co związane było z konsumpcją. Rodzice wspierali też nauczycieli przy przeprowadzaniu i podsumowaniu konkurencji.

    Organizacja całego przedsięwzięcia możliwa była dzięki sponsorom, którymi byli: PHUP „Poldrób” z Gniezna, PH „Rarytas” z Sadek, „Lechpol” Gospodarstwo Rolne Grocholin, Sołectwo Grocholin i GKPiRPA w Kcyni oraz osoby prywatne.

    Wszystkim serdecznie dziękujemy. Był to kolejny naprawdę udany dzień dla całej społeczności szkolnej. Z pewnością przyczynił się do przypomnienia zebranym tego, jak ogromna siła tkwi w rodzinie. Pokazał też, iż najbardziej celowe są działania podejmowane wspólnie przez szkołę i przez rodziców.

  • Kondolencje

    Kondolencje

    Szczere wyrazy współczucia oraz słowa otuchy i wsparcia  

    dla naszej uczennicy i koleżanki 

    Julki Kwiatkowskiej  oraz  jej Rodziny

    po śmierci Taty

    składają Dyrekcja ,Wychowawca, Nauczyciele, Pracownicy oraz Koleżanki i Koledzy

    ze  Szkoły Podstawowej  im. Orła Białego w Palmierowie.

     

    W  tych trudnych chwilach jesteśmy z Tobą i Twoimi bliskimi.

  • HARMONOGRAM WYCIECZKI DO MIĘDZYZDROJÓW

    02.06.16 r.

    530 – wyjazd sprzed SP w Palmierowie

    ok. 1030 – postój przy restauracji Mc’Donalds

    ok. 1130 – przyjazd do Miedzyzdrojów

    - zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego

    - przejście 600 metrów i zwiedzanie Rezerwatu Pokazowego Żubrów

    - przejście lasem na Wzgórze Gosań ( 95 m n.p.m.), punkt widokowy

    ok. 1600 – przybycie do Domu Turysty, czynności organizacyjne, przydział pokojów

    ok. 1630 – obiadokolacja

    ok. 1730 – spacer po Międzyzdrojach, Aleja Gwiazd, molo, plaża, wejście na Kawczą Górę – punkt widokowy

    ok. 2030 – powrót do miejsca zakwaterowania, czas wolny, toaleta, cisza nocna

     

    03.06.16 r.

    800 – pobudka, toaleta

    830 – sprzątanie

    900 – śniadanie, wyjazd z ośrodka

    1000 – zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach

    ok. 1100 – przejazd do Świnoujścia, po drodze jezioro turkusowe

    ok. 1200 – zwiedzanie Świnoujścia, spacer Wybrzeżem Władysława IV, Promenada, obiad we własnym zakresie, wejście na latarnię morską

    1500 – zwiedzanie z przewodnikiem Fortu Gerharda

    1630 – zakończenie zwiedzania, przejście do autokaru

    ok. 2130 - 2230 – powrót do szkoły

  • Nasi uczniowie brali udział w Konkursie-Smaki Krajny i Pałuk

    Nasi uczniowie brali udział w Konkursie-Smaki Krajny i Pałuk

    29 maja rozstrzygnięto XIII konkurs dziedzictwa kulinarnego „Smaki Krajny i Pałuk”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”.. Konkurs ma duże tradycje w powiecie. Od kilku lat towarzyszy Jarmarkowi św. Wawrzyńca w Nakle.  Stoły z konkursowymi potrawami ustawiono w jednej z sal LO im. Krzywoustego w Nakle. Tam obradowało jury. Konkursowe potrawy przygotowały stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, ale też indywidualni mieszkańcy powiatu nakielskiego. Do konkursu zgłoszono 58 potraw, które oceniano w różnych kategoriach.

    Organizatorzy rzucili wyzwanie najmłodszym fanom gotowania. Naszą szkołę reprezentowała Weronika Panasik z klasy V oraz Konrad Jucha z klasy VI. Wszystkie dzieci przygotowały niesamowicie wyszukane potrawy.

    Wygrało kruche ciasto z rabarbarem upieczone przez uczniów SP w Olszewce.

    Drugim miejscem jury nagrodziło czekoladowy tvix, dzieło szóstoklasisty z SP im Orła Białego w Palmierowie.

    Jurorom smakowały też drożdżowe rogaliki z jabłkami upieczone w szkole w Anielinach. Wyróżnienie przypadło uczniom z Samsieczna.

    Gratulujemy naszym uczniom kulinarnych sukcesów!

  • „Gorąca” dyskoteka

    „Gorąca” dyskoteka

     

     

     

    25 maja w godzinach 16-19 uczniowie naszej szkoły bawili się na ostatniej w tym roku szkolnym dyskotece. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały panie: Magdalena Nogowska i Aleksandra Kulczyńska-Milik, a muzykę zapewniali chłopcy z klasy VI. Była to wyjątkowa dyskoteka, ponieważ temperatura była bardzo wysoka. Co pół godziny trzeba było robić przerwy i wychodzić na świeże powietrze. Mimo tego wszyscy świetnie się bawili.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Palmierowie
    Palmierowo 7a,
    E-mail szkoły: sppalmierowo@wp.pl
  • 0525893750

Galeria zdjęć