Ostatnią wpłatę w tym roku szkolnym
przyjmuję 30 maja 2016r.
(ostatni poniedziałek maja)
Przypominam: aby wypłacić pieniądze należy przynieść swoją książeczkę SKO
wraz z pisemną zgodą rodzica
(określić w zgodzie kwotę do wypłaty).
Wypłacać można również do 30 maja 2016r.
Po tym dniu zamykamy nasze konto.
Opiekun SKO
Dorota Wesołowska
W sobotę 16 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół w Mycielewie przeprowadzono gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Rozpoczęły się one dokładnie o godzinie 9.00. W skład komisji weszli: Waldemar Szmyt – przewodniczący, Ryszard Hanioszyn i Wawrzyn Nowak – członkowie.
Turniej jak co roku obejmował część teoretyczną i praktyczną. Naszą szkołę reprezentowali: Nicole Kuczyńska, Weronika Panasik Jakub Matuszewski i Adrian Tobys. Opiekunem grupy była Panie Aneta Wojciechowska.
Klasyfikacja końcowa zespołowo:
1. Mycielewo
2. Dobieszewo
3. Dziewierzewo
4. Palmierowo
5. Laskownica
W piątek 15 kwietnia w Bobrownikach odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju "Młodzież Zapobiega Pożarom". Wzięli w nich udział zwycięzcy etapu powiatowego. Alan startował w kategorii szkoły podstawowe, był najmłodszym uczestnikiem turnieju. Udało mu się pokonać przedstawicieli aż 19 powiatów. Najpierw zmierzył się z testem pisemnym, który składał się z 40 pytań. Dobry wynik dał mu przepustkę do etapu ustnego. Tam przed specjalną komisją odpowiadał na trudne pytania z zakresu pożarnictwa. Musiał wykazać się też wiedzą z tematu ratownictwa medycznego. Był bezkonkurencyjny i zajął pierwsze miejsce. Alan będzie przedstawicielem powiatu nakielski i gminy Kcynia na Krajowym Finale Ogólnopolskiego Turnieju "Młodzież Zapobiega Pożarom".
Gratulacje złożyli mu Janusz Halak - Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP oraz Zdzisław Dąbrowski - Prezes Oddziału Zarząd Wojewódzkiego ZOSP RP w Toruniu.
Turniej ogólnopolski odbędzie się w Supraślu i Białymstoku w dniach 4-6 czerwca.
Obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski objęte zostały Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Choć główne uroczystości trwać będą od 14 do 16 kwietnia 2016 r. w Gnieźnie i Poznaniu, nasza szkoła również uroczystą akademią uczciła tę ważną rocznicę.
Cała społeczność szkolna zebrała się dziś o godzinie 1130 na sali gimnastycznej. Wchodzącym rozbrzmiewał hymn „Gdzie chrzest, tam nadzieja” – pieśń jubileuszowa obchodów 1050-lecia Chrztu Polski. Pierwsze słowa skierowała do przybyłych dyrektor szkoły Pani Jadwiga Olszak. Po powitaniu przypomniała, jak doniosłym faktem w historii naszej Ojczyzny był chrzest przyjęty przez Mieszka I w 966 roku oraz omówiła przebieg uroczystości. Następnie zebrani obejrzeli prezentację „Pamiętamy???”. Rys historyczny na temat powstania państwa polskiego i okoliczności podjęcia decyzji o przyjęciu chrztu oraz konsekwencje z tym związane omówiła nauczycielka historii Pani Aleksandra Kulczyńska-Milik. W ramach podsumowania krótkiego wykładu miała miejsce kolejna prezentacja zatytułowana „Chrzest Polski”. Wszyscy wysłuchali też pierwszego hymnu Polski „Bogurodzicy”.
Pani Ewa Mochocka omówiła wyniki konkursu plastycznego ogłoszonego wśród uczniów w ramach obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. Nagrodzone zostały następujące uczennice: Trzecie miejsce uzyskały ex aequo Lena Wadzińska i Weronika Ślipek z klasy IV. II miejsce zajęła Monika Galos z kl. VI, a I Kinga Bartoszek z kl. IV.
Na zakończenie zebrani wysłuchali wzruszającej pieśni – kolejnego hymnu „Tyś jest mój Syn”. W nastroju pełnym zadumy rozeszli się do klas.
13 kwietnia 2016r. uczciliśmy pamięć żołnierzy polskich zamordowanych w 1940 roku z rozkazu władz komunistycznych ZSRR przez radziecką policję polityczną NKWD. Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej to polskie święto obchodzone co roku 13 kwietnia, a uchwalone 14 listopada 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej. Historię tej tragicznej zbrodni wszystkim zebranym na krótkim apelu przybliżyła nauczycielka historii p. A. Kulczyńska-Milik.
Dnia 7 kwietnia 2016r. w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni odbyło się VI Powiatowe Spotkanie Integracyjne „Dzień Kultury Europejskiej”. Koordynatorami i pomysłodawczyniami spotkania były nauczycielki ZSS w Kcyni p. Agnieszka Maciejeska i p. Agnieszka Bembnista.
Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem KUCHNIE ŚWIATA. Głównym celem spotkania była przede wszystkim integracja zaprzyjaźnionych szkół powiatu nakielskiego, prezentacja smaków i różnorodnych kulinariów Europy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VI. Przygotowali oni pod kierunkiem p. Ewy Mochockiej obszerne informacje na temat samego kraju, jak i kuchni Hiszpanii. Zespół wystąpił w regionalnych, barwnych strojach hiszpańskich w rytmie melodii flamenco. Oprócz ciekawostek z dziedziny kulinariów był też pokaz corridy, a na koniec poczęstunek z typowymi przekąskami i napojami z regionu. Zespół swoim występem zajął piąte miejsce, a po wręczeniu dyplomów i nagród wszyscy uczestnicy zostali ugoszczeni pysznym tortem i innymi słodkościami.
8 kwietnia o godzinie 1020 w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, którego celem było przybliżenie twórczości poetyckiej dla dzieci, rozwijanie aktywności, zainteresowań i zamiłowań czytelniczych oraz kształtowanie umiejętności zapamiętywania przez dzieci treści utworów. Popisy młodych recytatorów oceniało jury w składzie: p. Aneta Wojciechowska, p. Katarzyna Morzyńska oraz p. Ewelina Szymańczak. Przy ocenie brano pod uwagę dobór i pamięciowe opanowanie treści utworu poetyckiego, interpretację tekstu, kulturę słowa i ogólne wrażenie artystyczne. Do konkursu stanęły dzieci, recytując następujące wiersze:
klasa I
Agata Orzoł – „Dyzio Marzyciel”
Nadia Dziadoszek – Słoń Trąbalski”
Julia Kowalska – „Na straganie”
Gabrysia Kubiak – „Okulary”
Wiktoria Nowak – „Samochwała”
Nadia Nowicka – Kaczka dziwaczka”
Marcin Szarwark – „Wandzia”
klasa II
Dominika Kieca – „Podróże z żyrafą”
klasa III
Amelia Boniek – „Abecadło”
Wiktoria Kowalska – „Kwoka”
Julia Kosmatka – „Abecadło o chlebie”
Nikola Nowakowska – „Na wyspach Bergamutach”
Kasia Kłopot – „Samochwała”
Anita Adamczewska – „Bocian”
klasa IV
Weronika Ślipek – „Nic dwa razy”
Kinga Bartoszek – „Kaczka dziwaczka”
Pierwsze miejsce w kategorii klas młodszych zajęła Julia Kowalska, drugie Nadia Dziadoszek a trzecie Wiktoria Kowalska. Wyróżnienia otrzymały dwie dziewczynki Nicole Nowakowska i Anita Adamczewska. W kategorii klas starszych najlepsza była Weronika Ślipek. Drugą lokatę uzyskała Kinga Bartoszek. Wszyscy uczestnicy recytatorskich zmagań z rąk pani dyrektor Jadwigi Olszak i organizatorów, odebrali gratulacje oraz nagrody książkowe. Najlepsi wykonawcy będą reprezentować szkołę w turnieju gminnym.
We wtorek 5 kwietnia 11 uczniów klasy szóstej naszej szkoły przystąpiło do sprawdzianu.
Składał się z dwóch części.
Pierwsza z nich rozpoczęła się o godz. 9:00. Trwała 80 minut. W tej części sprawdzane były opanowanie przez szóstoklasistów wiadomości i umiejętności z języka polskiego oraz z matematyki, w tym wykorzystywanie wiadomości i umiejętności z tych przedmiotów w zadaniach osadzonych w kontekście historycznym lub przyrodniczym.
Uczeń miał do rozwiązania zarówno zadania zamknięte (w takich zadaniach wybiera jedną poprawną odpowiedź spośród kilku podanych), jak i otwarte (sam udziela odpowiedzi).
Po przerwie, o godz. 11.45 rozpoczęła się druga część sprawdzianu: test z języka angielskiego. W tej części wszystkie zadania rozwiązywane przez uczniów będą zadaniami zamkniętymi. Trwała ona 45 minut.
Swoje wyniki szóstoklasiści poznają 27 maja. W dniu zakończenia roku szkolnego – 24 czerwca wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej uczniowie otrzymają wydane przez CKE zaświadczenia o wynikach. Wyrażone w procentach będą osobno podane z części pierwszej (z wyszczególnieniem wyniku dla zadań z języka polskiego i matematyki) i osobno z drugiej.
W poniedziałek 4 kwietnia o godzinie 1225 na sali gimnastycznej uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony na całym świecie w dniu 2 kwietnia, czyli w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena. Przyświecało nam hasło „Książka – przyjaciel nie tylko na deszczowe dni”. Po powitaniu przez Panią dyrektor Jadwigę Olszak przed zebranymi wystąpiła klasa V. Uczniowie przygotowali inscenizację „Historia książki”, w której przedstawili dzieje książki od zapisów w kamieniu aż po wynalazek Guttenberga. Dzieci zobaczyły m.in. jaskiniowca z kamieniem, Chińczyka z papierem, mnicha z księgą. Następnie przedstawiciele poszczególnych klas złożyli Przysięgę Wzorowego Czytelnika. Po niej Pani A. Kulczyńska-Milik przypomniała zebranym biografię Hansa Christiana Andersena. Dzieci mogły wykazać się znajomością baśni napisanych przez tego znakomitego baśniopisarza, odpowiadając na pytania prowadzącej. W nagrodę za poprawną odpowiedź otrzymywały zakładki do książek. Okazało się, że uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze znają baśnie H.Ch. Andersena.
Niech radosne Alleluja będzie dla Was
ostoją zwycięskiej miłości
i niezłomnej wiary.
Niech pogoda ducha towarzyszy Wam
w trudzie każdego dnia,
a radość serca w czasie zasłużonego odpoczynku.
Dyrektor, Grono Pedagogiczne,
Pracownicy oraz Uczniowie
Szkoły Podstawowej im. Orła Białego
w Palmierowie
Palmierowo *Wielkanoc 2016
Informujemy, że Szkolny Konkurs Recytatorski, będący eliminacjami do gminnego „Turnieju Słowa” odbędzie się 8 kwietnia 2016 r. Wszyscy chętni uczniowie mogą zgłaszać się do p. A. Kulczyńskiej-Milik lub do wychowawców.
23 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy, które poprowadził ratownik medyczny Damian Garlicki. Uczniowie klas III-VI zapoznali się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w różnych wypadkach. Nasi uczniowie uczyli się także poprawnego przeprowadzenia resuscytacji osoby nieprzytomnej.
Projekt realizowany jest ze środków Gminy Kcynia w zakresie ochrony zdrowia oraz promocji i organizacji wolontariatu pod nazwą „Zdrowie i wolontariat”. Projekt realizowany przez MLUKS Orlik Kcynia pod nazwą „4 minuty na wagę życia...”
Dyrektor, Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej
w Palmierowie
serdecznie zapraszają: na zapisy dzieci
do oddziału przedszkolnego,
w dniu 31.03.2016r. od godz 1130.
Obowiązkiem tym objęte są dzieci z rocznika 2010.
W oddziale przedszkolnym każde dziecko ma możliwość bezpłatnego uczestniczenia w zajęciach dedykowanych dla danej grupy wiekowej. Celem tych zajęć jest rozbudzanie dziecięcych zainteresowań i wszechstronny rozwój dzieci umożliwiający odkrywanie drzemiącego w nich potencjału.
Oferta zajęć obejmuje:
· Język angielski
· Religia
· Zajęcia logopedyczne
· Gimnastyka ogólnorozwojowa
· Z. muzyczne
· Z. plastyczno-techniczne
· Z. twórczego myślenia (polonistyczne, matematyczne, przyrodnicze)
· Imprezy okolicznościowe
· Zapewniamy kontakt z pedagogiem i logopedą.
Karty zgłoszenia dzieci do szkoły oraz oświadczenia rodziców można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły w zakładce https://sppalmierowo.edupage.org/text/?text=text/text1&subpage=6&
Serdecznie zapraszamy!
SZANOWNI PAŃSTWO!
PRZEKAZUJEMY WAŻNE INFORMACJE O SPRAWDZIANIE PRZEPROWADZANYM W KLASIE VI
1. Termin sprawdzianu - 05 kwiecień 2016 r. (wtorek)
część 1 - język polski i matematyka - godz.9.00, czas trwania 80 minut
część 2 - język obcy nowożytny - godz. 11.45, czas trwania 45 minut
Termin dodatkowy sprawdzianu 02 czerwca 2016 roku
2. Forma - test. Arkusze testowe dostępne są na stronie www.oke.gda.pl
3. Zakres - podstawa programowa szkoły podstawowej.
4. Sprawdzian jest dla ucznia obowiązkowy.
5. Uczeń, który nie przystąpi do sprawdzianu, nie ukończy szkoły podstawowej.
PREZENTACJA: Informacje_dla_uczniow_i_rodzicow_dotyczace_sprawdzianu_po_klasie_szostej.doc
PREZENTACJA: Zasady_ogolne_dotyczace_procedur_przeprowadzania_sprawdzianu_po_klasie_szostej_szkoly_podstawowe.doc
Dziecko, którego rodzice złożyli wniosek o kontynuację nauki w tej samej klasie /czyli w I albo II/ w bieżącym roku szkolnym nie podlega klasyfikacji rocznej i promowaniu odpowiednio do klasy II bądź III, a tym samym nie otrzymuje świadectwa szkolnego promocyjnego. Natomiast od 01 września 2016 roku rozpoczyna naukę odpowiednio w klasie I bądź w klasie II.
Należy też podkreślić, że decyzja o kontynuowaniu nauki ponownie w tej samej klasie należy tylko do rodziców uczniów.
Wnioski można pobrać bezpośrednio w szkole lub z załącznika poniżej.
W miniony weekend szczęście sprzyjało młodym szachistom z gminy Kcynia. Bracia Jagodzińscy dwukrotnie stawali na podium i otrzymali medale.
W piątek 18 marca 2016r. uczniowie - Alan i Olaf Jagodzińscy wzięli udział w XXVIII Turnieju Szachowym i w XXXIX Turnieju Warcabów Międzynarodowych w Bydgoszczy. Zawody miały miejsce w Klubie Odnowa i zagrali w nich razem dzieci jak i dorośli. Sędzią turnieju był Piotr Szybowicz. W kategorii IV starszy z braci Olaf zajął drugie miejsce i stanął na podium.
Dzień później w sobotę w Szubinie odbył się "Turniej Szachowy Zima". Tam wysokie lokaty zajęli obaj reprezentanci kcyńskiej gminy. Alan znalazł się na drugim miejscu, pokonując w kilku partiach w kilku partiach gimnazjalistów. Olaf zajął trzecie miejsce tuż za swoim bratem. W nagrodę otrzymali medal i dyplomy.
tekst i zdjęcia: I.Jagodzińska
Dnia 18 marca 2016r. w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego skierowany do uczniów klas I-III oraz IV-VI. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności językowych uczniów, popularyzacja języka angielskiego w szkole i motywowanie do nauki języka oraz promowanie uczniów z uzdolnieniami lingwistycznymi.
Konkurs obejmował test leksykalny dla młodszych uczniów (do zdobycia było max. 40 pkt) oraz test wyboru leksykalno-gramatyczny i zadania sprawdzające rozumienie tekstu czytanego dla starszych uczniów (do zdobycia było max. 30pkt).
Wyniki szkolnego konkursu z języka angielskiego przedstawiają się następująco:
KLASY I – III
KLASY IV – VI
Zwycięzcy otrzymali z rąk pani dyrektor Jadwigi Olszak oraz organizatorki konkursu pani Magdaleny Nogowskiej dyplomy oraz nagrody. Najlepsi uczniowie z klas IV-VI będą reprezentować naszą szkołę w konkursie gminnym.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Tegoroczny Pierwszy Dzień Wiosny obchodziliśmy 21 marca 2016r. pod hasłem zdrowego żywienia. Każda klasa przygotowała i wspólnie spożyła zdrowy posiłek. Dominowały sałatki z owoców tropikalnych i krajowych, soki owocowe, kanapki a nawet owsianka z malinami. Oprócz tego uczniowie danego zespołu przyszli ubrani w jeden wybrany kolor. Nietrudno było na korytarzu rozpoznać, z której klasy jest dany uczeń.
Chętni uczniowie z klas IV-VI wzięli udział w konkursie wiedzowym „Wiem, co jem”, zorganizowanym przed panią pedagog Małgorzatę Tracz. Zgłosiły się 23 osoby. Dzieci młodsze przygotowały pracę plastyczną „Zdrowy owoc, zdrowe warzywo”. Wpłynęło 12 prac, które wraz z wystawą „Zdrowa żywność” można oglądać w bibliotece szkolnej.
Podsumowanie całego dnia atrakcji miało miejsce na sali gimnastycznej o godzinie 1225. Pani dyrektor Jadwiga Olszak podziękowała wszystkim za zaangażowanie w przygotowaniu dzisiejszego święta. Wyraziła również przekonanie, iż młode pokolenie wie, jak należy się zdrowo odżywiać, że nawyki żywieniowe ukształtowane w rodzinie i w szkole dadzą efekt w dorosłym życiu dzisiejszych jeszcze dzieci. Następnie rozstrzygnięto konkursy. W konkursie plastycznym I miejsce zdobyła Aleksandra Jabkowska z kl. I. Drugie miejsce zajęły: Agata Orzoł z kl. I oraz Anita Adamczewska z kl. III, a III Julia Kowalska i Nadia Dziadoszek z kl. I. W konkursie wiedzowym najlepsi okazali się: Nicole Kuczyńska, Weronika Panasik, Alan Jagodziński z kl. V oraz Maciej Wojtych z kl.VI. II miejsce zdobyli: Lena Wadzińska z kl.IV, Żaneta Rybczyńska z kl.V i Filip Kieca z kl. VI. III lokatę wywalczyli: Dagmara Pachacz, Jakub Matuszewski, Patryk Tyczyński z kl.V oraz Kornel Zawielak z kl.VI. Wszyscy zwycięscy zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez szkołę.
Na zakończenie wszystkie klasy zaprezentowały swoje stroje, opowiedziały o przygotowanych posiłkach oraz stanęły do wspólnej fotografii.
W sobotę 19 marca 2016r. w hali sportowej w Pelplinie odbył się turniej tenisa stołowego – Wiosna z Butterfly.
Celem spotkania była popularyzacja tenisa stołowego i integrowanie się zawodników z różnych środowisk podczas spotkań międzynarodowych. Organizatorem był UKS Gminy Pelplin „Tenisista” Rudno.
Z przyjemnością informujemy, iż Wiktoria Kowalska zdobyła I miejsce w kategorii ŻACZKA oraz I miejsce w kategorii SKRZATKA a Julia Kowalska zdobyła II miejsce w kategorii SKRZATKA.
Gratulujemy!!!
W piątek 18 marca 2016r. o godzinie 16 w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni odbyło się podsumowanie gminnego konkursu na palmę wielkanocną.
Serdecznie informujemy, iż w kategorii KLASY I – III Agata Orzoł otrzymała III miejsce a Dominika Kieca zdobyła wyróżnienie.
Gratulujemy!!!