Nawigacja

  • I edycja Konkursu „Ze źródeł Karłowa”

    I edycja Konkursu „Ze źródeł Karłowa”

    Dnia 8 czerwca 2016 r. na zaproszenie Szkoły Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej  w Dobieszewie  nasi dwaj uczniowie z kl. V Alan Jagodziński i Olaf Jagodziński  wzięli udział w I edycji Konkursu „Ze źródeł Karłowa”. Konkurs miał bardzo uroczysty charakter. Po oficjalnym otwarciu przedstawiciele siedmiu szkół stanęli do turnieju z wiedzy o życiu i dziele bł. Marii Karłowskiej. Następnie odprawiona została  msza święta, a po niej przedstawiono inscenizację  pt. „Nasze wady”, w wykonaniu uczniów tamtejszej szkoły.  Na koniec dokonano podsumowania konkursu, wręczając nagrody, medale, puchary i dyplomy.

    Alan i Olaf wywalczyli  I miejsce, a ponadto Alan był autorem wysoko ocenionej pracy plastycznej pt. „Karłowska w oczach dzieci”.

     Kolejne miejsca przedstawiały się następująco:

     II – Zespół Szkół w Mycielewie

     III – Szkoła Podstawowa im. bł. Marii Karłowskiej

    wyróżnienia :

    Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni

    Zespół Szkół w Smogulcu

    Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy

    Zespół Szkół w Dziewierzewie

  • BĄDŹ MIŁOŚNIKIEM PRZYRODY – Chroń środowisko

    6 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Laskownicy odbył się międzyszkolny konkurs ekologiczny „Bądź Miłośnikiem Przyrody – Chroń Środowisko!”.

    Zorganizowała i przeprowadziła go nauczycielka tej szkoły pani Teresa Stańczyk. Wzięły w nim 3-osobowe zespoły ze szkół podstawowych naszej gminy: z Dobieszewa, Dziewierzewa, Sipior, Palmierowa i Laskownicy. W imieniu gospodarzy wszystkich powitała pani Teresa Stańczyk, przedstawiając jednocześnie cel i plan spotkania. Uczniowie z Laskownicy zaprezentowali część artystyczną dotyczącą ochrony środowiska. Śpiew ptaków i inne odgłosy przyrody wprowadziły uczestników w odpowiedni nastrój. Następnie organizatorka omówiła zasady konkursu, po czym uczniowie przystąpili do pracy. Wykonując zadania o różnym stopniu trudności, mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu ekologii. Po sprawdzeniu testów komisja, którą tworzyli przybyli nauczyciele i pani Wioletta Chróścińska, wyłonili zwycięzców.

    Wyniki konkursu prezentują się następujące:

    I miejsce – Laskownica - 68,5 pkt.

    II miejsce – Dziewierzewo - 56,5 pkt.

    III miejsce – Palmierowo - 55,5 pkt.

    Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VI i V: Filip Kieca, Adrian Tobys i Patryk Tyczyński, którzy zostali przygotowani do konkursu przez panią Jadwigę Olszak.

           

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali  upominki i książki dla szkoły, a nauczyciele podziękowania za włączenie się w ideę propagowania zagadnień dotyczących ochrony środowiska i upowszechniania wiedzy na ten temat oraz podnoszenia świadomości ekologicznej.

  • TAKI MŁODY MOŻE WIELKIM BYĆ…

    TAKI MŁODY MOŻE WIELKIM BYĆ…

    Uczeń piątej klasy naszej szkoły, 10-letni Alan Jagodziński z Miastowic, został laureatem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej OTWP, plasując się na 5 miejscu w kraju.

    Finał centralnych eliminacji OTWP odbywał się w Supraślu, w  województwie podlaskim i trwał trzy dni, od 4 do 6 czerwca. Wzięli w nim udział zwycięzcy eliminacji wojewódzkich, czyli blisko 100 osób. W kategorii szkół podstawowych walczyły 32 osoby (po 2 zawodników z każdego województwa).

    W niedzielę Alan zmierzył się z testem składającym się z 40 pytań. Napisał go rewelacyjnie i  dostał się do kolejnego etapu. Tym razem musiał poradzić sobie z bardzo trudnymi zadaniami praktycznymi na terenie Nadleśnictwa Krynki, położonym tuż przy białoruskiej granicy. Dzień później przed specjalną komisją odpowiadał na pytania ustne. Przewodniczył jej st. bryg. Paweł Rochala, Zastępca Dyrektora Biura Rozpoznawania Zagrożeń Komendy Głównej PSP.

    Uroczystość wręczenia nagród odbyła się na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Wziął w niej udział Prezes Zarządu Głównego ZOSPRP Waldemar Pawlak i to z jego rąk Alan otrzymał gratulacje i nagrodę.

    Opiekunem Alana w czasie pobytu w Białymstoku był druh Stanisław Kwaśnik z Biura Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Toruniu.

    Ogromy sukces naszego ucznia świadczy o tym, jak powiedział Pan Waldemar Pawlak, że z każdego miejsca w Polsce można zdobyć szczyt i najlepsze wyniki. Wystarczy tylko uparcie dążyć do celu i wierzyć we własne możliwości. Należy również ciężko pracować, bo sukces nie przychodzi znikąd. To już Alan wie najlepiej.

    Cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie jest dumna i serdecznie gratuluje Alanowi ogromnego sukcesu.

  • Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

    Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

    Dnia 7 czerwca 2016r. w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Głównym celem konkursu było promowanie dzieci uzdolnionych muzycznie i językowo. Na czwartej godzinie lekcyjnej nasza szkoła zamieniała się w salę koncertową, na której wystąpili znakomici artyści: Dominika Kieca w piosence z repertuaru dziecięcego „Head and shoulders”; Maciej Wojtych, Konrad Jucha, Daniel Szczeblewski i Sebastian Guzik w piosence zespołu Avicii „Hey, brother”; Amelia Boniek jako Adele w piosence „Hello”; Weronika Ślipek, Aleksandra Popiela i Martyna Ratajewska w piosence zespołu One Direction „One way or another”; Wiktoria Kowalska jako Ellie Goulding w piosence „Love me like you do”; Nicole Kuczyńska i Weronika Panasik w przyprawiającej o dreszcze piosence „Riptide” oraz Olaf Jagodziński jako Michał Szpak w piosence „Color of your life”.

    Wszyscy wykonawcy wspaniale zaprezentowali się przed naszą szkolną publicznością i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Występy uczniów oceniało jury w składzie: pani Dorota Wesołowska, pani Aneta Wojciechowska oraz pani Katarzyna Morzyńska.

    Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

    1. Nicole Kuczyńska & Weronika Panasik z kl. V oraz

       Olaf Jagodziński z kl. V

    2. Wiktoria Kowalska z kl. III oraz

        Weronika Ślipek, Aleksandra Popiela & Martyna Ratajewska z kl. IV

    3. Maciej Wojtych, Sebastian Guzik, Daniel Szczeblewski & Konrad Jucha z kl. VI

    Wyróżnienie: Amelia Boniek z kl. III oraz Dominika Kieca z kl. II

    Wszystkim artystom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

  • Wycieczka do Międzyzdrojów

    Wycieczka do Międzyzdrojów

    W dniach od 2 do 3 czerwca 2016 r.  uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Anety Wojciechowskiej, Małgorzaty Tracz, Aleksandry Kulczyńskiej-Milik i pana Mirosława Grabarskiego zwiedzali Międzyzdroje i Świnoujście.

    W trasę wyruszyliśmy o godzinie 5.30. Na miejsce, czyli do Międzyzdrojów, zajechaliśmy po ponad pięciu godzinach. Na krótki posiłek zatrzymaliśmy się w Szczecinie. Zwiedzanie zaczęliśmy od Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego. Ekspozycje Muzeum Przyrodniczego obrazują różnorodność przyrody Wolińskiego Parku Narodowego. Obejrzeliśmy z bliska charakterystyczne dla tego obszaru ekosystemy wraz ze specyficznymi dla nich przedstawicielami fauny. Na szczególną uwagę zasługiwały wystawy przedstawiające środowisko nieleśne i wodne. Jest to o tyle ważne, że ekosystemy te obecnie w parku zajmują ok. 60 % powierzchni. Polujący bielik niosący upolowaną ofiarę, atakujące bataliony czy też odpoczywające na brzegu morza foki to niektóre ich elementy. Ekosystemy leśne reprezentowane są przez gatunki specyficzne dla całej wyspy Wolin jak: jeleń, sarna, dzik czy lis. Mogliśmy też z bliska ocenić wielkość największego ssaka Europy – żubra. Aby zobaczyć go żywego kroki swe skierowaliśmy do Rezerwatu Pokazowego Żubrów, który położony jest w kompleksie pięknej buczyny pomorskiej, a zajmuje 28 ha. W rezerwacie oprócz żubrów czekały na nas dziki, jelenie i orły bieliki. Po półgodzinnym spacerze wróciliśmy do autokaru, aby dotrzeć do kolejnego ciekawego miejsca. Było to tym razem wzgórze. Tak, wzgórze, choć byliśmy nad morzem. Pani Tracz wytłumaczyła wszystkim, że na tym północno-zachodnim krańcu Polski toczy się nieustanna walka lądu z morzem. Co roku podczas zimowych sztormów Bałtyk wydziera wyspie Wolin pas lądu o szerokości 0,8 m, dlatego występują tu najwyższe polskie klify, z których Wzgórze Gosań ma 93m. Wejście nie obyło się bez lekkiej zadyszki, ale widok, jaki ujrzeliśmy wynagrodził wszelki trud. Pogoda była piękna, więc widoczność idealna. Przed nami rozpościerało się niebieskie morze, a w dole, u stóp stromego urwiska, leżała wąska, kamienisto-piaszczysta plaża. Jak to jest wysoko, przekonaliśmy się, gdy zobaczyliśmy spacerujących plażą turystów. Przypominali małe ludziki z gier komputerowych, a nie dorosłych wczasowiczów.

    Potem przejechaliśmy do Domu Turysty na ulicę Dąbrówki 11.  Po zakwaterowaniu i odpoczynku realizowaliśmy kolejne punkty harmonogramu wycieczki. Ruszyliśmy „w miasto”. Międzyzdroje to przecież letnia stolica Pomorza Zachodniego, a także kurort i uzdrowisko z ponad 100-letnią tradycją. Spacerowaliśmy mijając domy i hotele, aż doszliśmy do centrum. Obok hotelu Amber Baltic weszliśmy na słynną Promenadę Gwiazd z odciskami dłoni znanych z polskiego kina aktorów i artystów. Każdy mógł „przymierzyć” swoją dłoń do dłoni, np. Cezarego Pazury. Po nieprzewidzianej przygodzie związanej z ulewnym deszczem i „przymusowym” postoju w lodziarni kontynuowaliśmy zwiedzanie, tym razem 400-metrowego molo. Wypogodziło się na dobre i każdy mógł zrobić drobne zakupy. O 18.00 czekała już na nas obiadokolacja. Po odpoczynku poszliśmy wreszcie nad morze. Plażę mieliśmy blisko, bo około 50 metrów. Pogoda była cudowna, więc każdy wszedł do wody do wysokości kolan, no może niektórzy trochę dalej… Około 21.00 wróciliśmy do Domu Turysty. Wszyscy byli tak zmęczeni, że z zaśnięciem nie było większych problemów. Rano wstaliśmy, uszykowaliśmy się, posprzątaliśmy, zjedliśmy śniadanie i  ruszyliśmy na dalsze zwiedzanie. Trasę zaczęliśmy od Muzeum Figur Woskowych, w którym zobaczyliśmy podobizny sławnych postaci i zrobiliśmy sobie z nimi mnóstwo zdjęć. Potem, już autokarem, ruszyliśmy do Świnoujścia. Ogromnym przeżyciem była przeprawa promowa przez Świnę. W mieście spacerowaliśmy Wybrzeżem Władysława IV, z którego widać było ogromne promy wypływające do Danii i Szwecji. W drodze na latarnię morską widzieliśmy Terminal LNG w Świnoujściu, popularnie określany jako gazoport – polski, port przeładunkowy i regazyfikacyjny skroplonego gazu ziemnego. Nie wszyscy zdecydowali się wejść na latarnię, bo to najwyższa w Polsce i jedna z najwyższych na świecie. Śmiałkowie na wysokości 68 m, z tarasu widokowego zobaczyli niesamowity widok: ląd, port, a z drugiej strony Świnę wpadającą do morza i samo bezkresne morze. Na trochę trzęsących się nogach po pokonaniu ponad 300 latarnianych schodów przeszliśmy do Fortu Gerharda. I tu czekała niespodzianka. Oprowadzający nas przewodnik sprawił, że przenieśliśmy się w czasie i wcieliliśmy w rolę pruskich rekrutów. Przeszliśmy wojskową musztrę, ale na koniec na naszą cześć wystrzelono z działa. Huk był ogromny. Zwiedzanie fortu było ostatnim punktem planu wycieczki. Po obiedzie w Szczecinie ruszyliśmy w drogę powrotną. W Palmierowie byliśmy zgodnie z planem, czyli o godz. 22.00. Już przed szkołą czekali stęsknieni rodzice.

    To była naprawdę wspaniała wyprawa. Kolejny raz pogoda dopisała i mogliśmy w blaskach słońca podziwiać piękno naszej ojczyzny.

  • „Palmierowo postawiło na rodzinę”

    „Palmierowo postawiło na rodzinę”

    1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole coroczny festyn rodzinny „Postaw na rodzinę”. W związku z tym o godzinie 8.30 przybyło do szkoły łącznie 50 rodzin z miejscowości należących do jej obwodu. Było bardzo ciepło i mimo porannego drobnego deszczu zabawy konkursowe odbyły się na zielonych terenach i boiskach przyszkolnych.

    Uroczystość została zainaugurowana przez Panią dyrektor Jadwigę Olszak, która powitała wszystkich zebranych i przedstawiła scenariusz święta. Pani dyrektor podkreśliła, że tak duża liczba przybyłych rodziców świadczy o tym, że dobro ich dzieci jest największą troską, a rodzina najwyższą wartością. W swoim wystąpieniu mówiła  również - „Dzisiejszy festyn obchodzimy pod hasłem – Postaw na rodzinę . W obecnych czasach żyjemy w biegu, zapominamy przy tym czasami o tym, co jest, a przynajmniej, co powinno być dla nas najważniejsze. Bez wątpienia jedną z największych wartości jest rodzina. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę jak wielką rolę odgrywa ona w życiu.  Nie od dziś bowiem wiadomo, że prawdziwa, silna więź z rodzicami jest najskuteczniejszym środkiem chroniącym dziecko przed podejmowaniem zachowań ryzykownych. Wspieranie emocjonalne dziecka, słuchanie  i rozmowy, stawianie pozytywnych celów, chwalenie go, wspólne wycieczki i zabawy, ale także rozsądna kochająca kontrola, dają dziecku poczucie zakorzenienia, bezpieczeństwa, godności i stymulują zdrowy rozwój… Nie ma lepszego sposobu na profilaktykę niż rodzina!”.

    Pierwszą atrakcją święta były pokazy Fundacji „Cane Pro Humano” pod kierunkiem pani prezes Magdaleny Halkiewicz-Ujazdowskiej. Dzieci zobaczyły psie sztuczki w wykonaniu Idy, Magi i Uczka. Uczestniczyły we wspólnej zabawie, którą przygotowały opiekunki fundacji. Mogły również pogłaskać przyjazne psiaki. Następnie na sali gimnastycznej odbyły się występy artystyczne przygotowane z okazji Dnia Matki,  Dnia Ojca i Dnia Dziecka przez uczniów klas II i III oraz  Panie: Małgorzatę Tracz i Magdalenę Nogowską. Do łez wzruszyły się mamy, słuchając piosenki „Mamo” Violetty Villas w wykonaniu uczennicy klasy III Amelii Boniek.

    W godzinach od 10.00 do 11.30 trwały konkursy i zabawy. Nauczyciele przygotowali i przeprowadzili liczne konkurencje: rozwiązywanie krzyżówek, skoki na skakance, biegi w szarfach, rzuty do celu, rysunki kredkami, skoki w workach, rzuty do kosza, kręgle, rysunki kredą na chodniku na temat „Bo z rodziną najlepiej”. Po wysiłku włożonym we wspólną zabawę przedstawiciele Rady Rodziców zaprosili zebranych do kawiarenki pod chmurką, w której czekały lody, domowe ciasto, słodycze, kiełbaski z grilla, bułeczki, dla dorosłych kawa, a dla dzieci napoje. Gdy nauczyciele zliczali punkty, uczniowie starszych klas oraz przybyli na uroczystość absolwenci rozegrali towarzyski mecz w piłkę nożną sędziowany przez Pana Mirosława Grabarskiego.

    O godzinie 12.30 odbyło się podsumowanie wyników uzyskanych przez poszczególne rodziny i wręczenie nagród. Czołowe miejsca wyglądały następująco:

    I miejsce rodzina Kaczmarków – 80 p.

    II miejsce rodziny Panasików, Szarwarków i Tobysów – 79 p.

    III miejsce rodziny Bartoszków i Jucha –78 p.

    IV miejsce rodziny Budzyńskich, Wojtychów i Rybczyńskich – 77 p.

    V miejsce rodzina Orzoł –76p.

    VI miejsce rodziny Markiewiczów, Lisieckich, Kwiatkowskich, Kuczyńskich, Nowickich, Nowaków, Szczepańskich, Budzińskich – 75 p.

    Wszystkie przybyłe rodziny oraz dzieci biorące udział w konkurencjach otrzymały nagrody w postaci gier,  zabawek i  artykułów sportowych.

    W organizację szkolnego festynu włączyli się nauczyciele i pracownicy szkoły, ale gorące słowa podziękowania należą się przedstawicielom Rady Rodziców, którzy zajęli się krojeniem i wydawaniem ciasta, parzeniem gorących napojów, pieczeniem kiełbasek na grillu i wszystkim, co związane było z konsumpcją. Rodzice wspierali też nauczycieli przy przeprowadzaniu i podsumowaniu konkurencji.

    Organizacja całego przedsięwzięcia możliwa była dzięki sponsorom, którymi byli: PHUP „Poldrób” z Gniezna, PH „Rarytas” z Sadek, „Lechpol” Gospodarstwo Rolne Grocholin, Sołectwo Grocholin i GKPiRPA w Kcyni oraz osoby prywatne.

    Wszystkim serdecznie dziękujemy. Był to kolejny naprawdę udany dzień dla całej społeczności szkolnej. Z pewnością przyczynił się do przypomnienia zebranym tego, jak ogromna siła tkwi w rodzinie. Pokazał też, iż najbardziej celowe są działania podejmowane wspólnie przez szkołę i przez rodziców.

  • Kondolencje

    Kondolencje

    Szczere wyrazy współczucia oraz słowa otuchy i wsparcia  

    dla naszej uczennicy i koleżanki 

    Julki Kwiatkowskiej  oraz  jej Rodziny

    po śmierci Taty

    składają Dyrekcja ,Wychowawca, Nauczyciele, Pracownicy oraz Koleżanki i Koledzy

    ze  Szkoły Podstawowej  im. Orła Białego w Palmierowie.

     

    W  tych trudnych chwilach jesteśmy z Tobą i Twoimi bliskimi.

  • HARMONOGRAM WYCIECZKI DO MIĘDZYZDROJÓW

    02.06.16 r.

    530 – wyjazd sprzed SP w Palmierowie

    ok. 1030 – postój przy restauracji Mc’Donalds

    ok. 1130 – przyjazd do Miedzyzdrojów

    - zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego

    - przejście 600 metrów i zwiedzanie Rezerwatu Pokazowego Żubrów

    - przejście lasem na Wzgórze Gosań ( 95 m n.p.m.), punkt widokowy

    ok. 1600 – przybycie do Domu Turysty, czynności organizacyjne, przydział pokojów

    ok. 1630 – obiadokolacja

    ok. 1730 – spacer po Międzyzdrojach, Aleja Gwiazd, molo, plaża, wejście na Kawczą Górę – punkt widokowy

    ok. 2030 – powrót do miejsca zakwaterowania, czas wolny, toaleta, cisza nocna

     

    03.06.16 r.

    800 – pobudka, toaleta

    830 – sprzątanie

    900 – śniadanie, wyjazd z ośrodka

    1000 – zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach

    ok. 1100 – przejazd do Świnoujścia, po drodze jezioro turkusowe

    ok. 1200 – zwiedzanie Świnoujścia, spacer Wybrzeżem Władysława IV, Promenada, obiad we własnym zakresie, wejście na latarnię morską

    1500 – zwiedzanie z przewodnikiem Fortu Gerharda

    1630 – zakończenie zwiedzania, przejście do autokaru

    ok. 2130 - 2230 – powrót do szkoły

  • Nasi uczniowie brali udział w Konkursie-Smaki Krajny i Pałuk

    Nasi uczniowie brali udział w Konkursie-Smaki Krajny i Pałuk

    29 maja rozstrzygnięto XIII konkurs dziedzictwa kulinarnego „Smaki Krajny i Pałuk”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”.. Konkurs ma duże tradycje w powiecie. Od kilku lat towarzyszy Jarmarkowi św. Wawrzyńca w Nakle.  Stoły z konkursowymi potrawami ustawiono w jednej z sal LO im. Krzywoustego w Nakle. Tam obradowało jury. Konkursowe potrawy przygotowały stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, ale też indywidualni mieszkańcy powiatu nakielskiego. Do konkursu zgłoszono 58 potraw, które oceniano w różnych kategoriach.

    Organizatorzy rzucili wyzwanie najmłodszym fanom gotowania. Naszą szkołę reprezentowała Weronika Panasik z klasy V oraz Konrad Jucha z klasy VI. Wszystkie dzieci przygotowały niesamowicie wyszukane potrawy.

    Wygrało kruche ciasto z rabarbarem upieczone przez uczniów SP w Olszewce.

    Drugim miejscem jury nagrodziło czekoladowy tvix, dzieło szóstoklasisty z SP im Orła Białego w Palmierowie.

    Jurorom smakowały też drożdżowe rogaliki z jabłkami upieczone w szkole w Anielinach. Wyróżnienie przypadło uczniom z Samsieczna.

    Gratulujemy naszym uczniom kulinarnych sukcesów!

  • „Gorąca” dyskoteka

    „Gorąca” dyskoteka

     

     

     

    25 maja w godzinach 16-19 uczniowie naszej szkoły bawili się na ostatniej w tym roku szkolnym dyskotece. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały panie: Magdalena Nogowska i Aleksandra Kulczyńska-Milik, a muzykę zapewniali chłopcy z klasy VI. Była to wyjątkowa dyskoteka, ponieważ temperatura była bardzo wysoka. Co pół godziny trzeba było robić przerwy i wychodzić na świeże powietrze. Mimo tego wszyscy świetnie się bawili.

  • SCENARIUSZ FESTYNU RODZINNEGO - POSTAW NA RODZINĘ

    SCENARIUSZ FESTYNU RODZINNEGO - POSTAW NA RODZINĘ

    Data: 1 czerwca 2016r.

    Godzina: 830 - 1300

    Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie – boisko szkolne.

    PROGRAM FESTYNU:

    1. 830powitanie przybyłych gości i rozpoczęcie festynu. Zapoznanie z programem gier i zabaw. (p. J. Olszak).

    2. Od 830rejestracja rodzin chętnych do udziału w zabawach (p. A. Wojciechowska).

    3. 835 – 905 – pokazy Fundacji Cane Pro Humano.

    4. 910– 1000program artystyczny w wykonaniu dzieci  z klas: II, III przygotowanych pod kierunkiem pań: Małgorzaty Tracz i Magdaleny Nogowskiej.

    5. 1000 – 1200konkursy i zabawy na boisku szkolnym:

    a) skakanki – p. Katarzyna Morzyńska,

    b) krzyżówki i rebusy – p. A. Kulczyńska-Milik,

    c) rzuty do celu – p. Mirosław Grabarski,

    d) kręgle – p. Magdalena Nogowska,

    e) rzuty do kosza – p. Aneta Wojciechowska,

    f) rysunki na chodniku – p. Ewa Mochocka,

    g) biegi w szarfach – p. Ewelina Szymańczak,

    h) konkurs rysunkowy „Mój dom” – p. Małgorzata Tracz,

    i) skoki w workach – p. Dorota Wesołowska.

    6. Zapisywanie i podliczanie punktów na tablicy zbiorczej w trakcie trwania konkurencji – p. M. Tracz.

    7.1200 – 1245poczęstunek – (kiełbaska z grilla, bułki, napoje, ciasto, kawa, lody, słodycze) – odpowiedzialni pracownicy :p. M. Płocharczyk, p. M. Grabarska, p. L. Płocharczyk oraz rodzice : p. A. Nowakowska, p. P. Burdasz, p. R. Damazyn, p. A. Bigałaka, p. Ł. Szczepański, p. G. Kowalski, p. K. Kwiatkowski, p. S. Rybczyńska-Serafin.

    8. 1220 – 1245  – międzyklasowy mecz towarzyski – p. M. Grabarski.

    9. 1245 – 1300Podliczenie uzyskanych przez rodziny punktów, podsumowanie konkursowych zmagań, wręczenie nagród i zakończenie festynu. (p. J. Olszak)

     

    ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKIE RODZINY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.

    SZANOWNI RODZICE!

    PAMIĘTAJCIE, ŻE NAJWIĘKSZYM i NAJWSPANIALSZYM

    PREZENTEM DLA DZIECI Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA

    JEST SPĘDZONY RAZEM  CZAS I WSPÓLNA ZABAWA!

  • PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ – szkolny konkurs

    PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ – szkolny konkurs

    24 maja 2016 roku w naszym oddziale przedszkolnym odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków, pod hasłem „PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ”. W konkursie wzięło udział 7 dzieci.

    Dzieci recytowały przygotowane przez siebie wiersze Juliana Tuwima i  Doroty Gellner. Prezentacje dzieci oceniała komisja w składzie: pani dyrektor Jadwiga Olszak oraz przewodnicząca jury pani Aleksandra Kulczyńska-Milik – nauczycielka języka polskiego w naszej szkole. Komisja miała niezwykle ciężkie zadanie, ponieważ recytatorzy byli wspaniale przygotowani.

    Po ogłoszeniu wyników konkursu, na dzieci czekały nagrody w postaci dyplomów i książek za I i II miejsca a także upominki i dyplomy za udział w konkursie dla pozostałych bohaterów uroczystości.

    Oto wyniki:

    I miejsce – Krzysztof Szafranek

    II miejsce – Nikodem Burdasz

       

    Wyróżnienia: Oliwia Kośmicka, Rozalia Kubisztal, Kacper Nowakowski, Jakub Sadowski i Wojciech Błochowiak.

    Gratulujemy wszystkim!

  • KORCZAKIADA

    KORCZAKIADA

    Dnia 19 maja 2016 roku w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni odbyły się obchody Dnia Patrona. Placówka z dumą nosi imię wielkiego człowieka, Janusza Korczaka, wybitnego pedagoga i wychowawcy, ale przede wszystkim opiekuna i przyjaciela dzieci, niezależnie od rasy, wyznania, pochodzenia i wyglądu. Dzień Patrona szkoły połączony był z XII edycją Międzyszkolnego Spotkania Integracyjnego Korczakiada pod hasłem „W magicznym świecie Kajtusia Czarodzieja”.

    Uroczystość swą obecnością zaszczycili: pan Andrzej Kinderman – wicestarosta powiatu nakielskiego, pan Wojciech Jaskulski - kierownik Referatu Edukacji, Promocji, Sportu  i Kultury Urzędu Miejskiego w Kcyni, pan Jacek Panek – radny powiatu nakielskiego, pani Aleksandra Doiczman – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni, pani Ewa Hałas – przedstawicielka Urzędu Miejskiego w Kcyni, pani Maria Kordyś – instruktor kulturalno-oświatowy GCKiB im. Klary Prillowej w Kcyni, przedstawiciele Zespołu Szkół w Karnowie, w Szubinie, a także szkół podstawowych w Dobieszewie, Laskownicy, Nakle i Palmierowie oraz rodzice i opiekunowie uczniów ZSS w Kcyni.

    Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI - Filip Kieca i Sebastian Guzik.

    Uroczystego otwarcia obchodów Dnia Patrona dokonała dyrektor szkoły pani Barbara Rogalska, które następnie wraz z delegacją uczniów złożyła kwiaty i znicze pod pomnikiem Janusza Korczaka. Wicestarosta Andrzej Kinderman pogratulował całej społeczności szkolnej inicjatywy propagowania idei korczakowskich oraz życzył wszystkim miłej zabawy i zdrowej rywalizacji. Wojciech Jaskulski w imieniu Burmistrza Kcyni, Marka Szarugi, odczytał okolicznościowy list gratulacyjny i złożył go na ręce pani dyrektor. Część oficjalną zakończyło odśpiewanie hymnu szkoły „Którędy do sławy”.

    Niezwykłą atrakcją tego dnia było przedstawienie pt. „W magicznym świecie Kajtusia Czarodzieja” w reżyserii pań: Magdaleny Czuk-Napierały, Agnieszki Pawlak, a w wykonaniu aktorów koła teatralnego „Perła”.

    Ważnym punktem obchodów była XII edycja Korczakiady. Jest to cykliczna impreza o charakterze integracyjnym, przygotowywana przez nauczycielki języka polskiego panie Joannę Nadolną i Ewę Żelechowską. W zmaganiach konkursowych zawodnicy musieli wykazać się wiedzą o życiu i twórczości Janusza Korczaka, musieli wykazać się również umiejętnością czytania ze zrozumieniem, tworzenia nowych wyrazów, ustalania kolejności wydarzeń, określania prawdziwości zdarzeń czy też odgadnięcia ukrytego cytatu nawiązującego do tematyki spotkania. Jury w składzie: Maria Kordyś i Ewa Hałas wyłoniło zwycięzców:

    I miejsce

    Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie (opiekun pani Aleksandra Kulczyńska-Milik)

    Szkoła Podstawowa im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie (opiekun pani Alina Dulka)

    Zespół Szkół Specjalnych w Karnowie (opiekun pani Monika Domitrz)

    II miejsce

    Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy (opiekun pani Marzena Wessołowska)

    Zespół Szkół w Szubinie (opiekun pani Małgorzata Grzeszczak)

    III miejsce

    Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią (opiekun pani Anna Krupińska)

    Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni

    W tym dniu rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pod hasłem „Kajtuś Czarodziej – bohater książki Janusza Korczaka”, w którym: I miejsce zajęła Agnieszka Fackowska z Kcyni. Na drugiej lokacie uplasował się Hubert Tyda z Laskownicy. Finałową trójkę zamknęła uczennica naszej szkoły – Wiktoria Lisiecka z klasy IV. Dla wszystkich uczestników przygotowane były nagrody, dyplomy, słodycze, napoje oraz grillowane kiełbaski. Jak zwykle wszyscy bawili się świetnie!

  • ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU – w środę 25.05.2016 roku

    DOWÓZ DO SZKOŁY:

    1520 – Miaskowo

    1525 – Grocholin

    1530 – Głogowiniec

    1535 – Palmierowo (szkoła)

    1545 – Włodzimierzewo

    1550 – Żurawia

    1600 – Palmierowo (szkoła)

    POWRÓT ZE SZKOŁY:

    1900 Grocholin, Miaskowo, Głogowiniec

    1920 – Żurawia, Włodzimierzewo

    Opiekę podczas przewozu zapewnią nauczyciele z naszej szkoły.

  • Wypoczynek letni – Zielona Szkoła – w Tleniu

    Wypoczynek letni – Zielona Szkoła – w Tleniu

    W dniach 4,5,6 maja 2016 r. klasa VI wraz z wychowawcą Mirosławem Grabarskim uczestniczyła w wyjeździe na „Zieloną Szkołę” do Tlenia.

    Tleń – osada, w której początki sięgają średniowiecza. pierwsi turyści przybywali do Tlenia już w II połowie XIX wieku, ale dopiero po wybudowaniu linii kolejowej z Laskowic do Wierzchucina. Tleń stał się modnym miejscem wypoczynkowym. Po wybudowaniu elektrowni w pobliskim Żurze, Tleń zaczął przekształcać się w typową miejscowość letniskową. Dziś Tleń to perła turystyczna Wdeckiego Parku Krajobrazowego, to centrum turystyczno-wypoczynkowe gminy Osie, z różnorodną bazą noclegową, gastronomiczną i licznymi trasami turystycznymi. Tutaj właśnie, od wielu lat przyjeżdżają dzieci i młodzież z wielu miast w Polsce na wiosenny i letni wypoczynek. W tym roku tradycyjnie wypoczywały na trzydniowym turnusie dzieci klasy VI wraz z wychowawcą.

    Uczniowie zwiedzali min. Rezerwat Przyrody im. Leona Wyczółkowskiego w Wierzchlesie, akwedukt oraz wieżę widokową w Fojutowie, korzystali z szeregu gier, zabaw i dyskotek organizowanych w Ośrodku, siłowni, basenu. Przebywali w miejscowym, hotelowym SPA.

    Po trzech dniach intensywnego, czynnego wypoczynku, wróciliśmy wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci i wypoczęci, a przede wszystkim nabraliśmy sił do dalszych szkolnych obowiązków. Czas tam spędzony pozwolił na pełną integrację z uczniami z pozostałych szkół, które z nami wypoczywały tj. z Kcyni, Laskownicy i Rozstrzębowa. Wyjazd był bardzo ciekawy, udany i z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wyjazdu, dziękujemy wszystkim, którzy tak dbali o nas podczas pobytu.

  • Trójbój lekkoatletyczny

    Trójbój lekkoatletyczny

    Dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych naszej gminy wystartowali w dzisiejszych Mistrzostwach w Trójboju Lekkoatletycznym. Zawody odbyły się w dniu 10.05 2016 r. na boiskach Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie.

    Na wynik końcowy zespołu składa się 5 najlepszych rezultatów. W skład trójboju wchodzą: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową i skok w dal. Uzyskany wynik w każdej z konkurencji przeliczany jest na punkty wielobojowe.

    Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje dziewcząt i chłopców z: SP Kcynia, SP Dobieszewo, SP Mycielewo, SP Dziewierzewo i SP Rozstrzębowo oraz SP Palmierowo.

    Turniej przeprowadzony był w kategoriach dziewcząt i chłopców. Z naszej reprezentacji brązowy medal w biegu na 60 m zdobyła Wiktoria Lisiecka.

    Po dodaniu wszystkich punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach w końcowej klasyfikacji nasze dziewczęta wywalczyły IV miejsce, a chłopcy wywalczyli V miejsce. Drużynę do zawodów przygotował pan Mirosław Grabarski.

    Wręczenie medali i dyplomów dokonała pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie – Jadwiga Olszak .

    Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

  • KOMUNIKAT

    MIEJSKO - GMINNY

    OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ

    ul. Libelta 28, 89-240 Kcynia

    NIP: 558-16-24-258, REGON 092554356

     

    KOMUNIKAT W SPRAWIE SKŁADANIA WNIOSKÓW O PRZYZNANIE POMOCY W FORMIE POSIŁKU DLA DZIECI W SZKOLE / PRZEDSZKOLU NA OKRES OD 12.09.2016 R. DO 22.12.2016 R.

    Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kcyni uprzejmie informuje, że w ramach wieloletniego programu wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Pomoc państwa w zakresie dożywiania" na lata 2014 —2020 dzieci do czasu podjęcia nauki w szkole podstawowej oraz uczniowie do czasu ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej mają możliwość skorzystania z pomocy w formie posiłku podczas zajęć w szkole / przedszkolu.

    Pomoc, o której mowa wyżej przysługuje rodzinie, której dochód netto w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekracza 150% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie tj. kwoty 771,00 zł.

    TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW

    Wniosek o przyznanie pomocy w formie posiłku dla dzieci w szkole / przedszkolu na okres od 12.09.2016 r. do 22.12.2016 r. należy złożyć w siedzibie tut. Ośrodka (ul. Libelta 28, 89-240 Kcynia) w terminie od 1.07.2016 r. do 12.08.2016 r.

    Do wniosku należy dołączyć m.in.:

    • dokumenty potwierdzające wysokość dochodów netto za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku;
    • w przypadku, gdy w rodzinie są osoby niepełnosprawne lub długotrwale chore aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub aktualne zaświadczenie lekarskie.

     

    RODZICU!!! JEŻELI DOCHÓD W TWOJEJ RODZINIE NIE PRZEKRACZA POWYŻSZEGO KRYTERIUM DOCHODOWEGO ZGŁOŚ SIĘ DO MIEJSKO — GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W KCYNI, ABY UMOŻLIWIĆ SWOJEMU DZIECKU SKORZYSTANIE Z DOFINANSOWANIA POSIŁKÓW W SZKOLE / PRZEDSZKOLU!

                                                                                                                                                                      Kierownik

                                                                                                                                                                  Miejsko - Gminnego

                                                                                                                                                           Ośrodka Pomocy Społecznej

                                                                                                                                                                   Maria Michalska

  • Olaf Jagodziński zdobył II miejsce w Szubińskim Festiwalu Karaoke

    8 maja odbył się XI Szubiński Festiwal Karaoke.

    W tym roku do rywalizacji przystąpiło 15 wykonawców.

    Miło jest nam poinformować iż grupie młodszej na drugim miejscu znalazł się Olaf Jagodziński.

    Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy.

    Olafowi serdecznie gratulujemy!

  • WSPÓŁPRACA Z KOŁEM ŁOWIECKIM „HUBERTUS”

    WSPÓŁPRACA  Z  KOŁEM  ŁOWIECKIM „HUBERTUS”

    Nasza szkoła  jest szkołą promującą zdrowy tryb życia i ekologię. W związku z tym często podejmujemy akcje mające na celu pomoc i „uzdrawianie” przyrody – akcję „sprzątanie świata”, obchody Dnia Ziemi, dokarmianie ptaków i wiele innych.

    Taki cel ma także ostatnia inicjatywa, a mianowicie nawiązanie współpracy z Kołem Łowieckim nr 39 „Hubertus” w Dąbkach koło Osieka. Zawarta została umowa współpracy pomiędzy Szkoła Podstawową im. Orła Białego w Palmierowie reprezentowaną przez panią Jadwigę Olszak a Kołem Łowieckim „Hubertus” reprezentowanym przez Łowczego pana Romana Barlika.

    Głównym celem współpracy będzie prowadzenie wśród dzieci i młodzieży szkolnej propagowania łowiectwa i ochrony przyrody. W ramach współpracy odbywać się będą spotkania młodzieży z członkami koła, na których uczniowie będą mogli poznać życie lasu i jego mieszkańców. Organizowane będą również edukacyjne wyjazdy dla uczniów, podczas których uczniowie będą mieli niepowtarzalną okazję zaobserwowania unikatowych walorów przyrodniczo – ekologicznych lasów oraz poszerzenia  wiedzy na ten  temat.

  • TEATRZYK ART-RE z Krakowa w przedstawieniu pt. „ZAJĘCZA CHATKA”

    TEATRZYK ART-RE z Krakowa w przedstawieniu pt. „ZAJĘCZA CHATKA”

    6 maja 2016r. nasi uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Zajęcza chatka” w wykonaniu aktorów Teatru Art.-Re w Krakowie.

    Bajka opowiadała o zajączku, którego chytry lis wypędził z własnego domu. Biedny zajączek błąkał się po ulicy, szukał ratunku i pocieszenia, śpiewając smutną piosenkę:

    „Miałem piękny domek z drewna

    W nim mieszkałem jak królewna

    Sprytny lisek mnie wygonił

    Choćżem chatki bardzo bronił

    Moja chatka z drewna była

    W słońcu cała się świeciła

    Teraz nie mam domku wcale,

    Na swój domek patrzą z żalem"

    Na pomoc zajączkowi przychodziły kolejno różne zwierzęta: pies, niedźwiedź, krowa - jednak nic nie wskórały. Dopiero kogut swoim ostrym dziobem przepędził lisa, a zajączek znowu mógł zamieszkać w swojej chatce.

       

    Podczas spektaklu aktorzy nawiązywali bezpośredni kontakt z dziećmi, włączając je do współudziału w przedstawieniu oraz zachęcając do zabawy przy piosenkach. Taka forma sceniczna bardzo odpowiadała młodym widzom. Humorystyczne dialogi połączone z wesołą zabawą sprawiły, że pełni radości wrócili do swoich sal.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Palmierowie
    Palmierowo 7a,
    E-mail szkoły: sppalmierowo@wp.pl
  • 0525893750

Galeria zdjęć