Nawigacja

  • HARMONOGRAM WYCIECZKI DO POBIEDZISK

    HARMONOGRAM WYCIECZKI DO POBIEDZISK

    12.06.2018r.

    820 – 830          Zbiórka uczestników. Wyjazd ze szkoły.

    1000                   Wejście na teren Skansenu – zwiedzanie.

    1030 – 1130    Lekcja muzealna.

    1200 – 1230     Wyjazd – droga do Gniezna.

    1230 – 1330    Obiad – McDonald ‘s restauracja.

    1340                   Powrót do szkoły.

    ok 1500            Zakończenie wycieczki.

     

    Informacje dla rodziców

    Prosimy o osobisty odbiór dzieci lub pisemną podpisaną informację, z kim dziecko wróci do miejsca zamieszkania.

    Zwracamy się z prośbą, aby strój dziecka dostosować do panujących warunków atmosferycznych. Prosimy, by nie kupować uczniom na drogę chipsów ani napojów gazowanych. Uczestnicy będą jedli jeden posiłek (obiad) .

    Kanapki i wodę na drogę do winny zabrać z domu.

    Prosimy również, aby dzieci nie zabierały ze sobą cennych przedmiotów ani zbyt wysokich kwot kieszonkowego, które mogą stać się niepotrzebnie łupem złodziei.

  • „Święto Rodziny w Palmierowie”

    „Święto Rodziny w Palmierowie”

    8 czerwca w naszej szkole odbył się coroczny festyn rodzinny „Postaw na rodzinę”. W związku z tym o godzinie 8.30 przybyło do szkoły łącznie ponad 50 rodzin z miejscowości należących do jej obwodu.

                Uroczystość została zainaugurowana przez Panią dyrektor Jadwigę Olszak, która powitała wszystkich zebranych i przedstawiła scenariusz święta. Pani dyrektor podkreśliła, że tak duża liczba przybyłych rodziców świadczy o tym, że dobro ich dzieci jest największą troską, a rodzina najwyższą wartością.

                Pierwszą atrakcją święta były występy artystyczne przygotowane z okazji Dnia Matki,  Dnia Ojca i Dnia Dziecka przez uczniów klasy III i V oraz  Panie: Dorotę Wesołowską i Magdalenę Nogowską. Widzowie usłyszeli piękny koncert życzeń przeplatany piosenkami w wykonaniu zwycięzców Szkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej i Szkolnego Konkursu Piosenki Polskiej. Zebrani zobaczyli też znakomite przedstawienie wiersza „Kaczka dziwaczka”, które rozbawiło publiczność i zachęciło do wspólnej zabawy.

    Następnie odbyły się pokazy oddziałów Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej z Nakła i Ochotniczej Straży Pożarnej z Kcyni. Strażacy zaprezentowali zebranym wyposażenie wozu bojowego. Niezwykłą atrakcją było dla dzieci szukanie cukierków w bezpiecznie zadymionym namiocie i, zważywszy na pogodę, ściana wodna, przez którą wielu śmiałków energicznie przebiegało.

    W godzinach od 10oo do 1130 trwały konkursy i zabawy. Nauczyciele przygotowali i przeprowadzili liczne konkurencje: rymowane głowy łamanie, biegi ze skakanką, biegi w szarfach, rzuty do celu w parach, rzuty do kosza woreczkami,  rysunki kredkami „Mój dom”, rzuty do kosza, kręgle, rysunki kredą  na chodniku na temat „Wiosna, lato, jesień czy zima - rodzina razem się trzyma!”. Po wysiłku włożonym we wspólną zabawę przedstawiciele Rady Rodziców zaprosili zebranych do kawiarenki pod chmurką, w której czekały lody, domowe ciasto, słodycze, kiełbaski z grilla, bułeczki, dla dorosłych kawa, a dla dzieci napoje.

    Gdy nauczyciele zliczali punkty, Pani Magdalena Olender przeprowadziła z wszystkimi chętnymi zabawę „Farmer”, a uczniowie starszych klas oraz przybyli na uroczystość absolwenci rozegrali towarzyski mecz w piłkę nożną sędziowany przez Pana Mirosława Grabarskiego.

                 O godzinie 1240 odbyło się podsumowanie wyników uzyskanych  przez poszczególne rodziny i wręczenie nagród. Czołowe miejsca wyglądały następująco:

    I miejsce rodzina Alana i Olafa Jagodzińskich,

    II miejsce rodzina Wiktorii i Julki Kowalskich,

    III miejsce rodzina Nicole i Pawła Kuczyńskich,

    IV miejsce rodzina Zosi i Jasia Szczepańskich.

    Wszystkie przybyłe rodziny oraz dzieci biorące udział w konkurencjach otrzymały nagrody  w postaci gier,  zabawek, artykułów sportowych i piśmienniczych.

    W organizację szkolnego festynu włączyli się nauczyciele i pracownicy szkoły, ale gorące słowa podziękowania należą się przedstawicielom Rady Rodziców, którzy zajęli się krojeniem i wydawaniem ciasta, parzeniem gorących napojów, pieczeniem kiełbasek na grillu i wszystkim, co związane było z konsumpcją. Rodzice wspierali też nauczycieli przy przeprowadzaniu i podsumowaniu konkurencji.

    Organizacja całego przedsięwzięcia możliwa była dzięki sponsorom, którymi byli: PHUP „Poldrób” z Gniezna, „Wytwórnia Musztardy Kcyńskiej Grewling”, „Lechpol” Gospodarstwo Rolne Grocholin, sołectwa z obwodu szkoły oraz osoby prywatne.

                    Wszystkim serdecznie dziękujemy. Był to kolejny naprawdę udany dzień dla całej społeczności szkolnej. Z pewnością przyczynił się do przypomnienia zebranym tego, jak ogromna siła tkwi w rodzinie. Pokazał też, iż najbardziej celowe są działania podejmowane wspólnie przez szkołę i przez rodziców.

  • SCENARIUSZ FESTYNU RODZINNEGO

    SCENARIUSZ FESTYNU RODZINNEGO

    Data: 8 czerwca 2018r. 

    Godzina: 830 - 1300

    Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie – boisko szkolne.

    PROGRAM FESTYNU:

    1. 830 – powitanie przybyłych gości i rozpoczęcie festynu. Zapoznanie z programem gier i zabaw. (p. J. Olszak).
    2. 830 – 845– rejestracja rodzin chętnych do udziału w zabawach (p. A. Wojciechowska).
    3. 835 – 910 – program artystyczny w wykonaniu dzieci z klas: III, V przygotowanych pod kierunkiem pań: Doroty Wesołowskiej i Magdaleny Nogowskiej.
    4. 910 – 940 – pokazy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.
    5. 940 – 1200 – konkursy i zabawy na boisku szkolnym:

    a) biegi ze skakanką – p. Katarzyna Morzyńska,

    b) „Rymowane głowy łamanie” – p. A. Kulczyńska-Milik,

    c) rzuty do celu w parach – p. Mirosław Grabarski,

    d) kręgle – p. Magdalena Nogowska,

    e) rzuty do kosza – p. Aneta Wojciechowska,

    f) rysunki na chodniku – p. Ewa Mochocka,

    g) biegi w szarfach – p. Ewelina Szymańczak,

    h) konkurs plastyczny „Mój dom” – p. Małgorzata Tracz,

    i) rzut do kosza  woreczkami – p. Dorota Wesołowska.

    1. Zapisywanie i podliczanie punktów na tablicy zbiorczej w trakcie trwania konkurencji – p. M. Tracz.
    2. Zabawa integracyjna dla dzieci „Farmer” - (p. M. Olender).
    3. 1200 – 1245 – poczęstunek – (kiełbaska z grilla, bułki, napoje, ciasto, kawa, lody, słodycze) – odpowiedzialni pracownicy :p. M. Płocharczyk, p. M. Grabarska,  p. L. Płocharczyk oraz wytypowani rodzice.
    4. 1220 – 1245  – międzyklasowy mecz towarzyski – p. M. Grabarski.
    5. 1245 –1300 – Podliczenie uzyskanych przez rodziny punktów, podsumowanie konkursowych zmagań, wręczenie nagród i zakończenie festynu. ( p. J. Olszak)

     

    ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKIE RODZINY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.

    SZANOWNI RODZICE!

    PAMIĘTAJCIE, ŻE NAJWIĘKSZYM i NAJWSPANIALSZYM

    PREZENTEM DLA DZIECI Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA

    JEST SPĘDZONY RAZEM  CZAS I WSPÓLNA ZABAWA!

  • SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

    SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

    Dnia 7 czerwca 2018r. w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Głównym celem konkursu było promowanie dzieci uzdolnionych muzycznie i językowo. Na piątej godzinie lekcyjnej nasza szkoła zamieniała się w salę koncertową, na której wystąpili znakomici artyści: Dominika Kieca, Aleksandra Jabkowska z kl. IV oraz Agata Orzoł z kl. III w piosence JoJo Siwa „Boomerang”; Sebastian Wojtych, Wiktoria Kowalska oraz Amelia Boniek z kl. V w romantycznym przeboju „Perfect” Ed Sheeran; Kinga Bartoszek z kl. VI jako Miley Cyrus „Wrecking ball”; Patryk Wilk oraz chórek: Dominika Jabkowska, Lena Wadzińska i Martyna Ratajewska z kl. VI w piosence „Wolves” Selena Gomez & Marshmello; Wiktoria Kowalska z kl. V jako Whitney Houston w piosence „I will always love you”; duet z kl. VI w składzie: Weronika Ślipek i Wiktoria Lisiecka w piosence Shakiry „Try everything” z filmu animowanego „Zwierzogród”; Amelia Boniek z kl. V jako Passenger „Let her go” oraz Nicole Kuczyńska, Wiktoria Czajewska z kl. VII oraz Paweł Kuczyński z kl. VI jako Milky Chance w piosence „Stolen Dance”.

    Wszyscy wykonawcy wspaniale zaprezentowali się przed naszą szkolną publicznością i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Występy uczniów oceniało jury w składzie: pani Dorota Wesołowska, pani Aneta Wojciechowska oraz przewodniczący SU – Olaf Jagodziński.

    Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

    1. Wiktoria Kowalska z kl. V
    2. duet: Weronika Ślipek oraz Wiktoria Lisiecka z kl. VI
    3. trio: Sebastian Wojtych, Wiktoria Kowalska i Amelia Boniek z kl. V oraz Amelia Boniek z kl. V                                                                   

    Wszystkim artystom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

  • „Gorąca” dyskoteka

    „Gorąca” dyskoteka

    6 czerwca w godzinach 16-19 uczniowie naszej szkoły bawili się na ostatniej w tym roku szkolnym dyskotece. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały panie: Ewelina Szymańczak i Katarzyna Morzyńska, a muzykę zapewniali chłopcy z klasy VII. Była to bardzo „gorąca” dyskoteka, ponieważ temperatura była wysoka. Co pół godziny trzeba było robić przerwy i wychodzić na świeże powietrze. Mimo tego wszyscy świetnie się bawili.

  • Alan Jagodziński uczestniczył w spotkaniu z najmłodszymi prymusami projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”

    Alan Jagodziński uczestniczył w spotkaniu z najmłodszymi prymusami projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”

    We wtorek 5 czerwca 2018 roku w Teatrze Wiliama Horzycy w Toruniu odbyło się spotkanie z 27 trzynastolatkami,  zorganizowane z okazji Dnia Dziecka, by uhonorować najmłodszych stypendystów projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”, osiągających w tak młodym wieku znaczące sukcesy w konkursach i olimpiadach wojewódzkich lub ogólnopolskich. Wśród wyróżnionych trzynastolatków był Alan Jagodziński ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie.

    Uczestniczyli w nim także dyrektorzy szkół oraz rodzice stypendystów.

    Przedstawiciele władz samorządowych województwa złożyli im gratulacje za sukcesy w nauce. Prymusi wraz z gratulacjami odebrali też upominki – czytniki e-booków. Uczestnicy spotkania mieli też okazję zobaczyć spektakl „Cyber Carano”.

    W roku szkolnym 2017/2018 na wsparcie 1,5 tysiąca młodych ludzi przeznaczono 4,5 mln złotych. Każdy z nich otrzyma 3 tysiące złotych wypłacane w transzach. Wsparcie stypendialne można przeznaczyć na cele związane z rozwojem edukacyjnym, między innymi na zakup książek i sprzętu dydaktycznego, udział w dodatkowych zajęciach, kursach, konkursach i obozach naukowych, urządzenie miejsca do nauki, a także opłacenie dostępu do Internetu, dojazdów do szkoły oraz zakwaterowania.

  • Marcelina Tobys laureatem konkursu piosenki przedszkolnej

    Marcelina Tobys laureatem konkursu piosenki przedszkolnej

     

     

     

    6 czerwca 2018r. w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni odbył się Drugi Konkurs Piosenki Przedszkolnej. Naszą szkołę ponownie reprezentowała Marcelina Tobys, która zaśpiewała piosenkę pt. „Kocham Cię, Ti amo, Je t’aime”, zdobywając  jedno z sześciu wyróżnień. Marcelina otrzymała z rąk Pana Burmistrza Marka Szarugi oraz Pani Dyrektor Beaty Szymaczak swój drugi puchar.

    Marcelince serdecznie gratulujemy!

  • Gminny Konkurs Ekologiczny – „Bądź miłośnikiem przyrody – Chroń środowisko”

    5 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Laskownicy odbył się międzyszkolny konkurs ekologiczny „Bądź Miłośnikiem Przyrody – Chroń Środowisko!”.

    Zorganizowały i przeprowadziły go nauczycielki tej szkoły panie Teresa Stańczyk i Wioletta Chróścińska-Nowakowska. Wzięły w nim 2-osobowe zespoły z 5 szkół podstawowych naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VII i V Patryk Tyczyński i Paweł Kuczyński, którzy zostali przygotowani do konkursu przez panią Jadwigę Olszak.

    W imieniu gospodarzy wszystkich powitała pani Wioletta Chróścińska-Nowakowska, przedstawiając jednocześnie cel i plan spotkania. Uczniowie z Laskownicy zaprezentowali część artystyczną dotyczącą ochrony środowiska. Ekologiczne anegdoty wprowadziły uczestników w odpowiedni nastrój. Następnie pani Teresa Stańczyk omówiła zasady konkursu, po czym uczniowie przystąpili do pracy. Wykonując zadania o różnym stopniu trudności, mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu ekologii. Po sprawdzeniu testów komisja, którą tworzyli organizatorki i przybyli nauczyciele, wyłoniono zwycięzców.

    Z dumą informujemy, że nasz uczeń Patryk zajął miejsce drugie tracąc jeden punkt do zwycięstwa a Paweł otrzymał wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk pani dyrektor Marzeny Wessołowskiej dyplomy i indywidualne nagrody rzeczowe, a opiekunowie podziękowania.

         

    Gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów.

  • Julia Kowalska uzyskała tytuł II Wicemistrzyni Województwa

    Julia Kowalska uzyskała tytuł II Wicemistrzyni Województwa

    3 czerwca w Gniewkowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Tenisie Stołowym kategoria skrzat zorganizowane przez Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego w Bydgoszczy.

    Miło nam poinformować że Julia Kowalska z III klasy zajęła III miejsce i uzyskała tytuł II Wicemistrzyni Województwa Kujawsko-Pomrskiego, przegrywając tylko jeden pojedynek, a wygrywając 6. Julia ma na swoim koncie tytuł Mistrzyni Powiatu Nakielskiego, I Wicemistrzyni Gminy Kcynia, I Wicemistrzyni Gminy Wapno woj. Wielkopolskie i zwycięstwa w turniejach okolicznościowych.

    Julię do zawodów przygotował jej tata – Grzegorz Kowalski.

    Gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów.

  • „Gorąca” wycieczka do Krakowa

    „Gorąca” wycieczka do Krakowa

    W dniach od 28 do 30 maja 2018 r.  uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Anety Wojciechowskiej, Ewy Mochockiej, Małgorzaty Tracz i Aleksandry Kulczyńskiej-Milik  zwiedzali Częstochowę, Kraków, Bochnię, Oświęcim i Wadowice.

    W trasę wyruszyliśmy o godzinie 5.30. Na pierwsze miejsce, czyli do Częstochowy, zajechaliśmy  po ponad pięciu godzinach. Mieliśmy dwie godziny na zwiedzanie Jasnej Góry. Stanęliśmy przed cudownym obrazem Matki Bożej, na kolanach niczym pątnicy obeszliśmy ołtarz. Udało nam się zwiedzić Skarbiec oraz Arsenał. Obeszliśmy całe wzgórze, zatrzymując się przy pomniku Jana Pawła II. Wielu uczestników wycieczki weszło na klasztorną wieżę, z której podziwiali panoramę całej Częstochowy.

    Potem przejechaliśmy do Krakowa do Schroniska Młodzieżowego na ulicę Oleandry 4. Po zakwaterowaniu i odpoczynku udaliśmy się na obiadokolację. Potem realizowaliśmy kolejne punkty harmonogramu wycieczki. Ruszyliśmy „w miasto”. Część grupy udała się na ogromny plac zabaw na krakowskich Błoniach, druga grupa odważnie powędrowała na Kopiec im. Tadeusza Kościuszki. Po powrocie dzieci bawiły się jeszcze w schronisku na świetlicy. Następnie wszyscy poszli spać.

    Wstaliśmy wcześnie rano, poszliśmy na śniadanie. O 9.00 czekała już na nas pani przewodnik. Zapoznała wszystkich z planem zwiedzania i rozdała słuchawki, aby każdy mógł dokładnie słyszeć, co mówi. Pieszo ruszyliśmy na Zamek Królewski na Wawel. Zwiedzanie tego „krakowskiego Akropolu” zaczęliśmy od katedry. Zobaczyliśmy jej wnętrze, zeszliśmy do grobów królewskich, by potem pokonać kilkadziesiąt wysokich drewnianych stopni i wąskich przejść między drewnianymi belkami konstrukcyjnymi, i wejść na wieżę z dzwonem Zygmunt. Następnie stanęliśmy na arkadowym dziedzińcu zamku. Z tego miejsca udaliśmy się na zachodnie zbocze wzgórza, by znowu pokonując kilkadziesiąt kamiennych schodków, tym razem w dół, znaleźć się w Smoczej Jamie. To jaskinia sprzed 12 milionów lat związana z legendą o smoku i księciu Kraku. Wychodząc z jamy, stanęliśmy na wiślanym bulwarze przed rzeźbą smoka wawelskiego. Potwór zionął na nas ogniem, dlatego ruszyliśmy dalej. Mijając piękne krakowskie uliczki doszliśmy na Rynek Główny. Minęliśmy Sukiennice i doszliśmy do Bazyliki Mariackiej. Udało nam się usiąść w samym prezbiterium i z bardzo bliska podziwiać słynny Ołtarz Wita Stwosza. Kilka minut przed godziną 13.00 stanęliśmy przed kościołem, by wysłuchać Hejnału Mariackiego. Cały czas towarzyszyła nam upalna pogoda, więc schłodziliśmy ręce w fontannie. O 13.30 byliśmy już na obiedzie. Po posiłku udaliśmy się do autokaru, który zawiózł nas do Kopalni Soli w Bochni. Małymi grupkami zjeżdżaliśmy ok. 200 metrów. Potem wsiedliśmy w podziemną kolejkę, która zawiozła nas w głąb wyrobisk. Wrażenia były niesamowite. Ogromne zrobiła na nas kaplica św. Kingi – największa i najlepiej zachowana spośród licznych kiedyś kaplic w tej kopalni.

    W drodze powrotnej do schroniska zjedliśmy kolację. Po krótkim odpoczynku postanowiliśmy wrócić na Rynek Główny. Pogoda była jak najbardziej odpowiednia. Już nie tak gorąco, ale przyjemnie ciepło. Poznaliśmy uroki Krakowa nocą. Pięknie oświetlone Sukiennice, fontanny, Kościół Mariacki, no i Pomnik Adama Mickiewicza. Stanęliśmy przed Oknem Papieskim na ulicy Franciszkańskiej. Nie obyło się bez lodów. Chętni mogli kupić ostatnie pamiątki. Gdy wróciliśmy do schroniska, było naprawdę późno. Szybko umyliśmy się i poszliśmy spać.

    Następnego dnia rano znów wstaliśmy wcześnie, uszykowaliśmy się, posprzątaliśmy, zjedliśmy śniadanie  i  ruszyliśmy w drogę.  Trasę zaczęliśmy od Oświęcimia. Tam zwiedziliśmy były Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady. W ciszy i skupieniu przeszliśmy przez wartownię, bramę główną i rampę, by złożyć hołd przed pomnikiem pomordowanych i pozostałościach po komorach gazowych i krematoriach. Zobaczyliśmy też wnętrze baraku obozowego dla dzieci.

    Kolejnym punktem planu wycieczki były Wadowice. Przemierzając kolejne kilometry, nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że jesteśmy w górach. W mieście Jana Pawła II najpierw udaliśmy się do Bazyliki Mniejszej Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, gdzie pomodliliśmy się przed chrzcielnicą papieża Polaka. Następnie w dwóch grupach zwiedzaliśmy Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. To niesamowite miejsce trudno opisać słowami. Zgromadzono w nim bowiem najwspanialsze pamiątki związane z Karolem Wojtyłą. Nie tylko pamiątki były wspaniałe, ale także sposób ich eksponowania.

    Po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną. W Palmierowie byliśmy bardzo późno.

    To była kolejna wspaniała wyprawa społeczności szkolnej z Palmierowa. Mimo towarzyszącego przez trzy dni upału, wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i zachwyceni pięknem naszej ojczyzny.

  • GALA LAUREATÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

    GALA LAUREATÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

    W poniedziałek 28 maja 2018 roku w sali konferencyjnej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala  laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2017/2018 dla uczniów szkół podstawowych z rejonu bydgoskiego.

    W rejonie bydgoskim wyróżniono ponad 40  uczniów szkół podstawowych, wśród nich byli tacy, którzy odnieśli sukcesy w więcej niż jednej dziedzinie. Nagrodzono 15 laureatów z matematyki, 20 z przyrody, 6 z języka angielskiego i 6 z języka polskiego.

    Gala uświetniona została występem zespołu muzycznego działającego w Młodzieżowym Domu Kultury w Bydgoszczy.

    W spotkaniu udział wzięli: Kujawsko-Pomorski Kurator Oświatypan Marek Gralik, przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego, Kuratorium w Bydgoszczy, dyrektorzy szkół, laureaci, ich opiekunowie oraz rodzice laureatów.

    Wśród laureatów konkursów przedmiotowych kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty dla uczniów szkól podstawowych znalazł się uczeń Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie – Alan Jagodziński wraz z opiekunem panią Jadwigą Olszak.

    W trakcie uroczystości zostały wręczone dyplomy dla laureatów, pamiątkowe statuetki, dyplomy dla opiekunów laureatów oraz wyróżnienia dla najlepszych szkół.

    Zaświadczenie  laureata gwarantują zwolnienie z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ośmioklasisty i tym samym uzyskanie z danego przedmiotu najwyższego wyniku, uzyskanie celującej  rocznej oceny klasyfikacyjnej , dodatkowo również przyjęcia w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej niezależnie od kryteriów określonych w statucie szkoły i kryteriów określonych w sprawie rekrutacji do szkół.

  • ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKIE RODZINY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

    NA

    FESTYN RODZINNY

    Data: 8 czerwca 2018r. 

    Godzina: 830 - 1300

    Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie – boisko szkolne.

     

    SZANOWNI RODZICE!

    PAMIĘTAJCIE, ŻE NAJWIĘKSZYM i NAJWSPANIALSZYM

    PREZENTEM DLA DZIECI Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA

    JEST SPĘDZONY RAZEM  CZAS I WSPÓLNA ZABAWA!

  • ZAPROSZENIE!

    ZAPROSZENIE!

    Sołtys wsi Grocholin serdecznie zaprasza na FESTYN RODZINNY -

    GROCHOLIN - 09.06.2018r. - START GODZ. 15:00

  • KORCZAKIADA

    Dnia 23 maja 2018 roku w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni odbyły się obchody Dnia Patrona. Placówka z dumą nosi imię wielkiego człowieka, Janusza Korczaka, wybitnego pedagoga i wychowawcy, ale przede wszystkim opiekuna i przyjaciela dzieci, niezależnie od rasy, wyznania, pochodzenia i wyglądu. Dzień Patrona szkoły połączony był z XIV edycją Międzyszkolnego Spotkania Integracyjnego Korczakiada pod hasłem „Dziecięcy świat Józków, Jaśków i Franków”.

    Uroczystość swą obecnością zaszczycili: przedstawiciele Zespołu Szkół w Karnowie, w Szubinie, w Żninie, a także szkół podstawowych w Kcyni, Laskownicy, Nakle i Palmierowie oraz rodzice i opiekunowie uczniów ZSS w Kcyni.

    Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI – Kinga Bartoszek i Weronika Ślipek.

    Uroczystego otwarcia obchodów Dnia Patrona dokonała dyrektor szkoły pani Barbara Grodzicka, które następnie wraz z delegacją uczniów złożyła kwiaty i znicze pod pomnikiem Janusza Korczaka. Część oficjalną zakończyło odśpiewanie hymnu szkoły „Którędy do sławy”.

    Niezwykłą atrakcją tego dnia było przedstawienie pt. „Wakacyjny czas …”  w reżyserii pań: Magdaleny Czuk-Napierały, Agnieszki Pawlak, Katarzyna Wawrzyniak, a w wykonaniu aktorów koła teatralnego „Perła”.

    Ważnym punktem obchodów była XIV edycja „Korczakiady”. Jest to cykliczna impreza o charakterze integracyjnym, przygotowywana przez nauczycielki języka polskiego: panie Joannę Nadolną i Ewę Żelechowską. W zmaganiach konkursowych zawodnicy musieli wykazać się wiedzą o życiu i twórczości Janusza Korczaka, musieli wykazać się również umiejętnością czytania ze zrozumieniem, mierząc się z wieloma zadaniami polonistycznymi w oparciu o fragmenty tekstu „Józki, Jaśki, Franki”. Po bardzo wyrównanej walce bardzo dobrze przygotowanych drużyn jury  wyłoniło zwycięzców:

    I miejsce

    Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni (opiekun pani Anna Góralczyk)

    Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni (opiekun pani Joanna Nadolna, pani Ewa Żelechowska)

    II miejsce

    Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy (opiekun pani Marzena Wessołowska)

    Zespół Szkół Specjalnych w Karnowie (opiekun pani Monika Domitrz)

    III miejsce

    Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle (opiekun pani Aleksandra Burchardt)

    Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie (opiekun pani Aleksandra Kulczyńska-Milik)

    Zespół Szkół Specjalnych w Żninie (opiekun pani Magdalena Imbiorowska)

    IV miejsce

    Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie (opiekun pani Danuta Loch)

    W tym dniu rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pod hasłem „Świat dziecięcych zabaw wczoraj i dziś”, w którym: I miejsce zajęła Liliana Dzik z Kcyni. Na drugiej lokacie uplasowała się Weronika Panasik z naszej szkoły. Finałową trójkę  zamknęła uczennica szkoły w Laskownicy – Natalia Czyż. Dla wszystkich uczestników przygotowane były nagrody, dyplomy, słodycze, napoje oraz grillowane kiełbaski. Jak zwykle wszyscy bawili się świetnie!

    Na zakończenie imprezy zaproszeni goście mogli podziwiać wystawę prac plastycznych, wykonanych techniką iris folding, autorstwa uczennicy Zasadniczej Szkoły Zawodowej Agnieszki Jankiewicz (byłej uczennicy szkoły w Palmierowie), której opiekunem była pani Łucja Tyll.

  • Rodzice uczniów SP w Palmierowie

    Rodzice uczniów  SP w Palmierowie

    Bydgoszcz, 25 maja 2018 r.

                                                                                

    Chciałbym poinformować Państwa o organizowanym i dofinansowanym przez nas atrakcyjnym wypoczynku letnim dla 100 dzieci gminnych z programem profilaktyczno-sportowym w „perle Borów Tucholskich”- Tleniu, w terminie 1 lipca-11 lipca 2018 r. (turnus 11-dniowy).

     

    Nasze kolonie przeznaczone są dla dzieci rolników w wieku 8-16 lat z województwa kujawsko-pomorskiego z gmin wiejskich do 20 tysięcy mieszkańców (posiadamy do rozdysponowania tylko 50 miejsc).

    Obiekty, na którym realizujemy kolonie dla dzieci muszą spełniać coraz wyższe standardy, stąd ich właściciele zostali zobligowani przez nas do prowadzenia na nich stosownych inwestycji: nowe świetlice, wymiana okien, nowe łazienki, nowoczesne boiska, baseny kąpielowe. Dzięki tym działaniom nasze propozycje cieszą się dużą popularnością.

     

    Towarzystwo odpowiada za realizację atrakcyjnego i bogatego w wycieczki programu kolonii.
    Zapewnia transport uczestników i fachową opiekę wychowawczo-opiekuńczą, w ramach kosztów pokrywanych przez rodzicóww kwocie tylko200 złotych od dziecka(jeden z rodziców ubezpieczony, pobierający rentę lub emeryturę z KRUS) w turnusie 11-dniowym.


    Pozostałe koszty pobytu pokrywa Towarzystwo ze środków pozyskanych od sponsorów korporacyjnych, urzędów administracji centralnej i KRUS w Warszawie.

     

    W przypadku zainteresowania powyższą propozycją proszę o wytypowanie maksymalnie
    10 osobowej grupy dzieci spośród uczniów Szkoły.

     

    Jednocześnie informuję, że w przypadku kolonii organizowanej w Tleniu istnieje możliwość przyjęcia na turnus dzieci, których rodzice nie są ubezpieczeni w KRUS. Odpłatność
    za skierowanie dziecka wynosi wówczas tylko 795 złotych.

     

    Zgłoszenia dzieci prosimy kierować w formie mailowej do nas do dnia 11 czerwca 2018 r. (gwarancja miejsc i kwoty dopłaty do uczestnika).

     

    W razie pytań bądź wątpliwości pozostaję do dyspozycji pod nr tel. 502-626-171.


     

                                                   Z poważaniem,

                                                   Maciej Archaniołowicz

                                                   Prezes Zarządu

    TNS_ulotka_2018_-_tylko_dzieci_rolnikow_Tlen_1-11.07.pdf

     

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     

                                       NIP 953-13-87-924, KRS nr  0000248047 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy

    Nr konta  35 8164 0001 2003 0000 6640 0001

     

  • HARMONOGRAM WYCIECZKI DO KRAKOWA

    28.05.18 r.

    500 – wyjazd sprzed SP w Palmierowie

    ok. 1100 – Postój w Częstochowie, zwiedzanie Jasnej Góry

    ok. 1500 – przyjazd do Krakowa

    ok. 1530 – przybycie do Schroniska Młodzieżowego PTSM „Oleandry”, czynności organizacyjne, przydział pokojów

    ok. 1700 – obiadokolacja

    ok. 1800 – spacer na Kopiec im. T. Kościuszki

    ok. 2030 – powrót do miejsca zakwaterowania, czas wolny, toaleta, cisza nocna

     

    29.05.18 r.

    800 – pobudka, toaleta

    830 – śniadanie w Barze Mlecznym „Żaczek”

    900 – wyjście z ośrodka na zwiedzanie Krakowa

    - pełne zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego

    - przejście ulicami Kanoniczą i Grodzką na Rynek

    - zwiedzanie Rynku Głównego ( Sukiennice, Wieża Ratuszowa, pomnik A. Mickiewicza, 

      Kościół Mariacki)

    - wysłuchanie hejnału

    - Okno Papieskie

    - wejście na dziedziniec Collegium Maius

    - przejście ul. Floriańską do Bramy Floriańskiej

    - pozostałości murów obronnych

    - Barbakan

    - plac Matejki z pomnikiem Grunwaldzkim i kościołem św. Floriana

    - ok. 1300 obiad w restauracji na Starym Rynku

    1430 – powrót do ośrodka, szykowanie się do wyjazdu do Bochni

    1500 – wyjazd do Kopalni Soli w Bochni

    1830   - powrót do Baru „Żaczek” na kolację

    1900    - czas do wykorzystania, np. wycieczka na Stadion  Crakovii

    ok. 2030 – powrót do miejsca zakwaterowania, czas wolny, toaleta, cisza nocna

     

    30.05.18 r.

    800 – pobudka, toaleta

    830 – śniadanie w Barze Mlecznym „Żaczek”

    900 – wyjazd z ośrodka, w drodze powrotnej

    - ok. 1000 zwiedzanie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau 

    - ok. 1300 zwiedzanie Wadowic

    - ok. 1500  obiad w Restauracji Mc Donalds

    ok. 2230 – 2300 – powrót do szkoły

     

    Informacje dla rodziców

    Prosimy o osobisty odbiór dzieci lub pisemną podpisaną informację, z kim dziecko wróci do miejsca zamieszkania.

    Zwracamy się z prośbą, aby strój dziecka dostosować do panujących warunków atmosferycznych. Prosimy, by nie kupować uczniom na drogę chipsów ani napojów gazowanych. Uczestnicy będą jedli jeden posiłek (obiad w środę) we własnym zakresie. Kanapki i wodę na drogę do Krakowa winny zabrać z domu.

    Dzieci powinny mieć ze sobą piżamę i przybory toaletowe.

    Prosimy również, aby dzieci nie zabierały ze sobą cennych przedmiotów ani zbyt wysokich kwot kieszonkowego, które mogą stać się niepotrzebnie łupem złodziei. W razie pytań proszę o kontakt : 666047953.   A. Milik

  • Uwaga członkowie SKO!

    Uwaga członkowie SKO!

    Ostatnią wpłatę w tym roku szkolnym

    przyjmuję  21 maja 2018r.

    Przypominam: aby wypłacić pieniądze należy przynieść swoją książeczkę SKO

    wraz z pisemną zgodą rodzica  (określić w zgodzie kwotę do wypłaty).

     

    Wypłacać można do 28 maja 2018r.

    Po tym dniu zamykamy nasze konto.

    Opiekun SKO

    Dorota Wesołowska

  • Trójbój lekkoatletyczny – Dominik Pezacki wywalczył srebrny medal w skoku w dal

    Trójbój lekkoatletyczny – Dominik Pezacki wywalczył srebrny medal w skoku w dal

    18 maja 2018 roku na boiskach naszej szkoły, dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych gminy Kcynia uczestniczyli w Mistrzostwach w Trójboju Lekkoatletycznym.

    Na wynik końcowy zespołu składa się 5 najlepszych rezultatów. W skład trójboju wchodzą: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową i skok w dal. Uzyskany wynik w każdej z konkurencji przeliczany jest na punkty wielobojowe.

    Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje dziewcząt i chłopców z: SP Kcynia, SP Dobieszewo, SP Dziewierzewo, SP Rozstrzębowo, SP Laskownica oraz SP Palmierowo.

    Turniej przeprowadzony był w kategoriach dziewcząt i chłopców.

    Indywidualnie:

    Dominik Pezacki – II miejsce w skoku w dal.

    Po dodaniu wszystkich punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach w końcowej klasyfikacji nasi chłopcy wywalczyli II miejsce, a dziewczęta IV.

       

    Wręczenie medali i dyplomów dokonała pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie – Jadwiga Olszak .

    Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów!

  • Alan Jagodziński laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

    Alan Jagodziński laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

    Alan Jagodziński – uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie  kolejny raz reprezentował placówkę w Wojewódzkim Konkursie Historycznym dla Uczniów Szkół Podstawowych organizowanym przez nauczycieli historii Zespołu Szkół nr 7 im. 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bydgoszczy we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty i Oddziałowym Biurem Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań historycznych uczniów, kreowanie postaw patriotycznych, promowanie uczniów zdolnych i stworzenie tym uczniom możliwości rywalizacji w interesującej ich dziedzinie. W tym roku  konkurs miał charakter trójetapowy. Alan pomyślnie przeszedł etap szkolny, rejonowy i wraz z 75 uczniami ze szkół województwa kujawsko-pomorskiego zakwalifikował się do ostatniego etapu – wojewódzkiego. Odbył się on 12 maja 2018 r. w Bydgoszczy .

    Alan kolejny raz wykazał się ogromną wiedzą i uzyskał zaszczytny tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Tym samym znalazł się w gronie 21 najlepszych młodych znawców historii w województwie kujawsko- pomorskim. Dyrektor szkoły Jadwiga Olszak i nauczycielka historii Aleksandra Kulczyńska-Milik oraz cała społeczność szkoły są niezmiernie dumni  z dokonań chłopca.

    Osiągnięcia Alana Jagodzińskiego to wynik jego ciężkiej pracy i determinacji w dążeniu do obranego celu. Właściwe jego postawie są słowa Jamesa Madisona: „Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału – tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień”.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Palmierowie
    Palmierowo 7a,
    E-mail szkoły: sppalmierowo@wp.pl
  • 0525893750

Galeria zdjęć