Nawigacja

  • ZIELONA SZKOŁA

    ZIELONA SZKOŁA

    W dniach od 14 do 16 maja b.r. uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawcą p. Ewą Mochocką i pedagogiem szkolnym p. Małgorzatą Tracz wypoczywali w Tleniu. Wyjazd odbył się dzięki zaangażowaniu Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni. Pobyt w Ośrodku Wypoczynkowym  „Patria” zaowocował nowymi znajomościami, ogromem wrażeń  i niezapomnianymi emocjami. Piękna pogoda umożliwiła uczestnikom  zachwycanie się urokami Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Borach Tucholskich. Były więc przejażdżki kajakami i rowerami wodnymi po jeziorze Żur, kąpiele i zabawy w zajeździe  w Fojutowie, zwiedzanie tamtejszego akweduktu i wieży widokowej, pobyt na basenie hotelu „Evita”. Wieczorami odbywały się dyskoteki   i ogniska z pieczonymi kiełbaskami. Wspólnie z naszymi uczniami w Tleniu wypoczywali szóstoklasiści z Dobieszewa i Mycielewa. Dla wszystkich były to mile spędzone, niezapomniane chwile.

  • PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ – szkolny konkurs

    PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ – szkolny konkurs

    16 maja 2018 roku w naszym oddziale przedszkolnym odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków, pod hasłem „PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ”. W konkursie wzięło udział 12 dzieci.

    Dzieci recytowały przygotowane przez siebie wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Doroty Gellner, Jana Brzechwy. Prezentacje dzieci oceniała komisja w składzie: pani dyrektor Jadwiga Olszak oraz przewodnicząca jury pani Aleksandra Kulczyńska-Milik – nauczycielka języka polskiego w naszej szkole. Komisja miała niezwykle ciężkie zadanie, ponieważ recytatorzy byli wspaniale przygotowani.

    Po ogłoszeniu wyników konkursu, na dzieci czekały nagrody w postaci dyplomów i książek oraz zabawek.

    Oto wyniki:

    I miejsce – Aleksandra Łuszczyńska

    II miejsce – Marcelina Tobys i Nikodem Ślipek

    III miejsceJulia Łuszczyńska

        

      

    Wyróżnienia: Przemysław Bałdyga, Lena Grześkowiak, Zofia Grześkowiak, Jakub Kieca, Paulina Mylcarek,

    Jakub Sadowski, Zofia Szczepańska i Amelia Włodarska.

     

    Gratulujemy wszystkim!

  • 15.05.2018

    Moduł Dla Rodziców!!! został zmodyfikowany - warto przeczytać: ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA NIELETNICH – Kiedy dziecko odpowiada za szkody, które wyrządziło?

  • III Gminny Konkurs Matematyczno – Fizyczny „Zamatfizowani”

    Dnia 9 maja 2018r. w szkole w Dziewierzewie odbył się III Gminny Konkurs Matematyczno – Fizyczny  „Zamatfizowani”. Celem tego konkursu było doskonalenie oraz popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych oraz fizycznych wśród uczniów.   Po trzech rundach konkursowych i bardzo wyrównanej walce wyniki przedstawiały się następująco:

    Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kcyni  – I miejsce

    Szkoła Podstawowa w Mycielewie II miejsce

    Szkoła Podstawowa w Palmierowie – III miejsce

    w składzie: Alan Jagodziński, Olaf Jagodziński i Adrian Tobys

    Szkoła Podstawowa w Dobieszewie – IV miejsce

    Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie – V miejsce

    Konkurs został zorganizowany przy współpracy Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie oraz Szkoły Podstawowej w Dobieszewie i przeprowadzony przez  p. Jolantę Karmowską,  p. Hannę Majewską oraz p. Andrzeja Langa.

     

    Bardzo serdecznie gratulujemy uczniom klasy VII i życzymy kolejnych sukcesów.

  • Turniej o Puchary Burmistrza w tenisa stołowego

    Turniej o Puchary Burmistrza w tenisa stołowego

    5 maja od godziny 14.30 w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie odbył się III Turniej Tenisa Stołowego o Puchary Burmistrza Kcyni Festyn Majówka Dziewierzewo 2018 w kategorii szkoła podstawowa, junior/juniorka i senior.

    Organizatorem zawodów był Lokalny Animator Sportu Pan Marek Sobczak i Sołectwo Dziewierzewo z sołtysem Panią Dorotą Czerwińską na czele. Zawody miały charakter otwarty.

     

    W kategorii szkoła podstawowa wygrały trzy uczennice z naszej szkoły:

    I miejsce Wiktoria Kowalska

    II miejsce Julia Kowalska

    III miejsce Kinga Bartoszek

    Serdecznie gratulujemy!!!

  • Cztery lata pod skrzydłami Orła Białego

    Cztery lata pod skrzydłami Orła Białego

    Cztery lata temu - 2 maja 2014 roku odbyło się uroczyste nadanie imienia i sztandaru Szkole Podstawowej w Palmierowie. Datę wybrano w sposób bardzo staranny i przemyślany. Jest to bowiem czas, w którym szczególnie pochylamy się nad nasza narodową historią, trudnymi i chlubnymi doświadczeniami naszych przodków, a także skłaniamy się do refleksji nad własnym patriotyzmem.

    W poniedziałek 7 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego prowadząca uroczystość pani Aleksandra Kulczyńska-Milik powitała wszystkich zebranych: panią dyrektor Jadwigę Olszak, rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi szkoły oraz wszystkich uczniów.

    Na początku do przybyłych zwróciła się pani dyrektor, która przypomniała długi i staranny wysiłek przygotowań do nadania szkole imienia oraz sztandaru. Zwróciła szczególną uwagę, że patron, jakim jest Orzeł Biały przydał naszej placówce indywidualną tożsamość wyróżniającą ją spośród innych szkół. Z dumą stwierdziła, iż z perspektywy czterech lat wspólny, głęboko przemyślany wybór społeczności szkolnej, okazał się wyborem niezwykle trafnym. Imię Orła Białego sprzyja bowiem rozbudzaniu postaw patriotycznych i moralnych, kształtowaniu szacunku do własnego państwa i symboli narodowych. Jest on znakiem odwagi i heroizmu, wzniosłości idei, potęgi, wiary i optymizmu, siły fizycznej i twórczej. Oznacza pokonywanie granic i przemierzanie przestrzeni, a jednocześnie podkreśla naszą tożsamość narodową oraz otwarcie na świat, poprzez kształtowanie świadomości młodego pokolenia. Na zakończenie złożyła wszystkim uroczyste życzenia. Nauczycielom dalszych sukcesów w pracy, kreatywności i zapału w realizacji trudnych zadań pedagogiczno-wychowawczych. Uczniom tego, by nauka w naszej szkole była fascynującą przygodą, spotkaniem z nauką, odkrywaniem tajemnic i poznawaniem siebie. Do rodziców skierowała życzenia pomyślności, zdrowia, zadowolenia i optymizmu.

    Po przemówieniu pani Olszak wszyscy zebrani wysłuchali Julii Kosmatki z klasy V, która przedstawiła krótki rys historyczny obchodzonych przed kilkoma dniami świąt majowych. Następnie z przedstawieniem „Polska to bardzo ciekawy kraj” wystąpili uczniowie klasy VI. Zebrani byli świadkami wielu zabawnych dialogów, m.in. między diabłem Borutą a panem Twardowskim, krakowskim królem Krakiem a Warsem i legendarnym Lechem.

    Po wyprowadzeniu sztandaru zakończyła się oficjalna część uroczystości. Po krótkiej przerwie rozpoczął się „Majówkowy turniej klas”. Każda klasa reprezentowana była przez trzyosobową drużynę, która wykazywała się wiedzą z zakresu literatury, geografii i historii Polski, polskich tradycji i świąt. Zadania dla drużyn były bardzo różnorodne. Uczniowie odpowiadali na pytania, układali puzzle, rozpoznawali zabytki, postacie, święta. Na podstawie skojarzeń z przedmiotami, podawali tytuły  legend. Zabawa była przednia. Najlepszą okazała się drużyna klasy VII w składzie Alan Jagodziński, Olaf Jagodziński i Adrian Tobys. II miejsce zajął zespół klasy V – Wiktoria Kowalska, Nicole Nowakowska i Amelia Boniek, III lokatę zdobyła klasa VI – Kinga Bartoszek, Wiktoria Lisiecka i Weronika Ślipek, a IV klasa IV w składzie Julia Woźniak, Dominika Kieca i Aleksandra Jabkowska.

    Po wrażeniach związanych z rywalizacją czekała na wszystkich niespodzianka. Były to urodzinowe torty upieczone przez nauczycielki – panią Anetę Wojciechowską i panią Małgorzatę Tracz. Wspólnym poczęstunkiem uczczono kolejne obchody Dnia Patrona.

    Cała społeczność szkolna  jest niezwykle dumna z tego, iż placówce patronuje  Orzeł Biały. Jako symbol ma charakter ponadczasowy, dotyczący każdego Polaka. Patrząc na długą i bogatą historię godła jesteśmy zaszczyceni tym , że na patrona szkoły w Palmierowie obrano symbol o charakterze ponadczasowym, uosabiającym wartości najwyższe, związane z polskością i dążeniem do ideału.

  • SZKOLNY DZIEŃ PATRONA

    SZKOLNY DZIEŃ PATRONA

    7 maja 2018r. o godzinie 11 30  na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im Orła Białego w Palmierowie odbędą się uroczystości związane z obchodami Święta Patrona pod hasłem „Cztery lata pod skrzydłami Orła Białego”.

    W związku z postacią patrona będą miały one patriotyczny charakter. Założenia obchodów doskonale wpisują się w hasło „Rok szkolny 2017/2018 - Rokiem dla Niepodległej”, które we wrześniu 2017 ogłosiła Minister Anna Zalewska z okazji zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

    W programie uroczystości znajdą się, między innymi: przedstawienie w wykonaniu klasy VI pod tytułem „Polska to bardzo ciekawy kraj” oraz turniej klas, w ramach którego uczniowie będą wykonywać zadania oraz odpowiadać na pytania związane z geografią, historią, tradycjami  i literaturą Polski.

    Na zakończenie uroczystości na społeczność szkolną i wszystkich przybyłych gości czekać będzie niespodzianka.

    Dyrektor szkoły Jadwiga Olszak serdecznie zaprasza!

     

    ŚWIĘTO PATRONA naszej szkoły - w tym dniu, całą społeczność szkolną  obowiązuje strój galowy!

  • Alan Jagodziński – stypendysta Burmistrza Kcyni

    Alan Jagodziński – stypendysta Burmistrza Kcyni

    W czwartek 26 kwietnia 2018 roku podczas XLVII sesji Rady Miejskiej w Kcyni wręczono nagrodę stypendyście Burmistrza Kcyni Alanowi Jagodzińskiemu. Stypendysta przybył wraz z swoim tatą Adamem oraz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie Jadwigą Olszak.

    Sukcesów pogratulował mu Burmistrz Kcyni Marek Szaruga oraz przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Witczak.

    Z wnioskiem o przyznanie stypendium zwróciła się dyrektor szkoły, a stypendium przyznano na mocy Uchwały Nr XXXII/275/2017 Rady Miejskiej w Kcyni z dnia 23 lutego 2017 roku.

    Podstawą przyznania były wybitne osiągnięcia w nauce, a przede wszystkim uzyskanie tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z przyrody pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w 2017 roku

  • VIII Powiatowy Dzień Kultury Europejskiej

    VIII Powiatowy Dzień Kultury Europejskiej

    24 kwietnia w kcyńskim GCKiB odbyła się cykliczna impreza pod patronatem starosty nakielskiego, zorganizowana przez Zespół Szkół Specjalnych w Kcyni , czyli „VIII Powiatowy Dzień Kultury Europejskiej”. Pierwszym punktem uroczystości było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Spośród wszystkich nadesłanych prac I miejsce zdobyła praca Wiktorii Lisieckiej z klasy VI, a wyróżniono rysunek Weroniki Ślipek również z klasy VI.

    Celem tegorocznego spotkania było poznanie zabaw z różnych stron świata. Naszą szkołę reprezentowała pięcioosobowa drużyna dziewcząt z klasy piątej przygotowana przez panią Ewę Mochocką. Zaprezentowaliśmy zabawy włoskie. Było więc CALDO i FREDDO, czyli zabawa w ciepło zimno, a także zbieranie makaronu na czas, a wszystko pod kierownictwem Pinokia , przy pomocy dziewcząt ubranych w ludowe stroje włoskie i przy dobrej zabawie wszystkich uczestników spotkania. Bawiliśmy się też z pozostałymi uczestnikami  w inne gry. Były „rosyjskie samoloty”, „greckie olimpiady” i ,,angielskie quizy”.

    Dzień Kultury Europejskiej słynie z tego, że nikt nie opuszcza spotkania bez upominku. Tak było i w tym roku! Goście, sponsorzy i opiekunowie otrzymali oficjalne podziękowania, kwiaty i słodkie upominki. Również szkoły w myśl założenia organizatorek otrzymały upominki. Nie było wygranych i przegranych, liczyła się KULTURA, INTEGRACJA I ZABAWA.

  • DLA TYCH, KTÓRZY LUBIĄ PISAĆ

    DLA TYCH, KTÓRZY LUBIĄ PISAĆ

    Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie ogłosiła

    Konkurs literacki na wiersz lub opowiadanie – „Moda na pisanie...”

    Celem konkursu są m.in.:

    - inspirowanie do artystycznej twórczości,

    - rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych autorów,

    - propagowanie pisemnych form wypowiedzi,

    - dbałość o kulturę i estetykę słowa pisanego,

    - pielęgnowanie ojczystego języka.

    Warunki uczestnictwa w konkursie oraz kryteria oceny prac:

    - konkurs jest przeznaczony dla dwóch kategorii wiekowych uczniów klas I-III oraz  IV-VII,

    - w kategorii klas młodszych należy napisać wiersz (min. 12 wersów) z „dreszczykiem” – stwory, potwory, duchy,

    - w kategorii klas starszych należy napisać wiersz z „dreszczykiem” (min. 16 wersów) lub opowiadanie fantastyczne o duchach, którego akcja rozgrywać miałaby się w Kcyni lub rodzinnej miejscowości autora na minimum jedną stronę A4. Tekst może zawierać dialog, opis, formy te jednak nie powinny dominować w opowiadaniu.

    - prace muszą spełniać podstawowe wymagania kompozycyjne i ortograficzno-gramatyczne,

    - teksty powinny być napisane estetycznie i czytelnie na kartkach formatu A4 (mile widziane ozdobniki),

    - oceniane będą: samodzielność i oryginalność utworu, spójność z tematem, poprawność stylistyczna i językowa tekstu.

     

    Szkolnym koordynatorem konkursu w naszej szkole jest p. Aleksandra Kulczyńska-Milik. Udziela ona wszelkich informacji i pomaga w wyborze tematu.

    Prace należy dostarczyć do pani Milik do 23 maja.

    SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!

  • DLA TYCH, KTÓRZY PIĘKNIE PISZĄ

    DLA TYCH, KTÓRZY PIĘKNIE PISZĄ

    Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy ogłosiła

    Konkurs Ładnego Pisania – „O Dyrektorskie Pióro”

    Celem konkursu są m.in.:

    - motywowanie uczniów do pracy nad własnym charakterem pisma,

    - doskonalenie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego, czytelnego i estetycznego pisania,

    - zachęcenie młodych osób do odręcznego pisania oraz przestrzegania zasad poprawności gramatycznej i ortograficznej,

    - wyróżnienie osób o najładniejszym charakterze pisma,

    - kształtowanie patriotyzmu.

    Warunki uczestnictwa w konkursie oraz kryteria oceny prac:

    - konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV-VII,

    - tekst napisany na gładkim, białym papierze o formacie A4,

    - orientacja strony dowolna,

    - tekst napisany odręcznie dowolną techniką ( pióro, długopis, ołówek),

    - tekst musi zawierać co najmniej 8 wersów ( może być więcej),

    - praca estetyczna pod względem właściwego rozmieszczenia tekstu na kartce papieru (marginesy i odstępy między wierszami),

    - praca może zawierać autorskie ilustracje, ornamenty i ozdobniki (np. ozdobna pierwsza litera wersu),

    - należy wykorzystać teksty z fragmentów twórczości Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego.

    Szkolnym koordynatorem konkursu w naszej szkole jest p. Aleksandra Kulczyńska-Milik.

    Prace należy dostarczyć do 18 maja 2018 r.

    SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!

  • Jestem odpowiedzialny za ochronę środowiska

    Jestem odpowiedzialny za ochronę środowiska

    Ziemia jest naszą planetą i domem, którą nieświadomie niszczymy i zatruwamy. Wszyscy musimy wiedzieć, że trzeba dbać o nasze środowisko i propagować akcje z tym związane. Jedną z nich jest coroczny konkurs ekologiczny w naszej szkole.

    Konkurs miał przede wszystkim na celu uwrażliwienie dzieci na problematykę związaną z ochroną środowiska naturalnego i segregacją śmieci oraz ukazanie jak w kreatywny sposób można przetworzyć wiele niepotrzebnych surowców.

    Zakres konkursu nie wykracza poza program nauczania, powiązana jest z propagowaniem obchodów Dnia Ziemi. Skala trudności pytań i zadań pozwala na wzięcie udziału w konkursie chętnym uczniom, wyłonionym w eliminacjach klasowych.

    W piątek 27 kwietnia 2018 roku odbył się szkolny konkurs ekologiczny pod nazwą Jestem odpowiedzialny za ochronę środowiska, którego organizatorem była pani Jadwiga Olszak. Po otwarciu konkursu nastąpiło uroczyste powitanie uczestników konkursu oraz wybranie komisji oceniającej w skład której weszły panie: Magdalena Nogowska, Katarzyna Morzyńska oraz uczeń klasy siódmej Adrian Tobys.. Każda z klas reprezentowana była przez trzech uczniów, wyłonionych wcześniej w konkursach klasowych. Pani dyrektor Jadwiga Olszak otworzyła konkurs i czuwała nad właściwym jego przebiegiem. Przebieg konkursu uatrakcyjniany był ekologiczną piosenką „Segregacja” oraz zagadkami ekologicznymi skierowanymi do wszystkich uczniów.

    ZADANIA KONKURSOWE

    Konkurs obejmował 5 kategorii. Każda osoba brała udział we wszystkich kategoriach:

    1. Ekologiczny pokaz mody- w tej kategorii uczniowie zaprezentowali strój  sportowy wykonany z odpadów i materiałów ekologicznych. Każda z osób pokazująca swoją kreację miała za zadanie dowcipnie go skomentować.

    2. Konkurencja sprawdzająca wiedzę o odpadach oraz umiejętności uczniów

    - udzielenie odpowiedzi na pytania,

    - układanie zdań z rozsypanek wyrazowych

    - rozwiązywanie zagadek i rebusów

    - testy

    3. Praca plastyczna ,,Ekologiczna szkoła’’ (klasy I-VII)

    W tej konkurencji każda osoba biorąca udział w konkursie przygotowała wcześniej plakat -Szkoła marzeń ukazujący konieczność zmiany postawy człowieka względem przyrody, konieczność ochrony przyrody i mądre wykorzystywanie jej zasobów. Format papieru – A-3,technika inna niż kredki, klasy V – VII-formy przestrzenne.

    4. Piosenka ekologiczna (wykonana przez całą klasy z podkładem muzycznym)

    5. Konkurencje sportowe:

    - rzut zużytą baterią do kosza ( 1 osoba rzuca 3 baterie, 1 celny-1 punkt)

    - wyścigi odkręcania pustych  butelek plastikowych( 1 osoba zakręca 3 butelki na czas)

    - kręgle ekologiczne. Każda osoba dostaje plastikową kulę i ma za zadanie strącenie 5 pustych butelek.(1 butelka-1 punkt).

    Każda konkurencja była oceniana skalą od 1 do 5 – punktów przez każdego członka jury, za test można było zdobyć 25 punktów.

    Po ponad dwugodzinnej zabawie jury zaprezentowało wyniki konkursu:

    I miejsce – Olaf Jagodziński, klasa VII – 79 punktów

    II miejsce – Alan Jagodziński, klasa VII – 73 punkty

    III miejsce –Julia Kosmatka, klasa V – 71 punktów

    Atrakcyjne nagrody – sprzęt elektroniczny, albumy przyrodnicze dla wszystkich uczestników konkursu zostały zakupione dzięki pozyskanym przez dyrektor szkoły środkom od sponsorów – Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz indywidualnych darczyńców.

  • Sukces Patryka Wilka w międzyszkolnym konkursie z języka angielskiego

    Sukces Patryka Wilka w międzyszkolnym konkursie z języka angielskiego

    25 kwietnia troje najlepszych uczniów z klasy VI reprezentowało naszą szkołę w Gminnym Konkursie z Języka Angielskiego „English is fun” organizowanym przez Zespół Szkół w Mycielewie. Nasza reprezentacja w składzie: Patryk Wilk, Dominika Jabkowska oraz Olimpia Domagała zmierzyła się w teście leksykalno – gramatycznym z reprezentacjami ze szkół podstawowych z Mycielewa, Kcyni, Dziewierzewa oraz Dobieszewa.

    Patryk Wilk okazał się być „simply the best” i test napisał prawie bezbłędnie!

    Nie mogło być innego wyniku jak 1 miejsceGratulujemy :)

        

  • Tangramistrz Gminy-konkurs matematyczny

    Tangramistrz Gminy-konkurs matematyczny

    Konkurs matematyczny-Tangramistrz Gminy odbył się 20.04.2018 r. w SP Kcynia. To już trzecia edycja tego konkursu. której  koordynatorem jest p . Marzenna Lulka. Uczniowie w 3- osobowych zespołach zmagali się z grami i łamigłówkami matematycznymi. I część trwająca 45 minut  składała się z 7  zagadek matematycznych. W czasie przewy organizatorzy zadbali o poczęstunek dla uczestników i opiekunów.  II część to układanie tangramów. Celem gry jest ułożenie przedstawionych figur wzorów z dostępnych części tangramu w taki sposób, aby wykorzystać wszystkie części, które muszą do siebie przylegać, ale nie mogą na siebie nachodzić. Każdą część tangramu można odwracać i obracać według potrzeb.

      Gratulujemy naszym zawodnikom w składzie: Kinga Bartoszek, Weronika Ślipek, Paweł Kuczyński, którzy zajęli III miejsce. Opiekunem zespołu była p. Aneta Wojciechowska.

    Uczestnikom gratulujemy i już dzisiaj zapraszamy na następną edycję konkursu. 

  • Gminne popisy recytatorów

    Gminne popisy recytatorów

    19 kwietnia 2018 r. o godzinie 10.00 w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni odbył się Turniej Słowa „Słowo źródłem inspiracji”. Wzięli w nim udział  uczestnicy ze szkół gminy Kcynia – Kcyni, Mycielewa, Dziewierzewa, Laskownicy, Rozstrzębowa i Palmierowa. Nasi uczniowie startowali w kategorii klas IV – VI (Julia Kosmatka z kl. V oraz Weronika Ślipek i Kinga Bartoszek z klasy VI). Ich występy oceniało jury w składzie: Barbara Sobotka – główny inspektor do spraw teatru Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, Renata Gaj-Kowalska – kierownik ds. kultury Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni oraz Joanna Nadolna – polonistka ZSS im. Janusza Korczaka w Kcyni. Występy uczniów z Palmierowa bardzo się podobały. Dziewczęta otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz przybory piśmiennicze, a Weronika Ślipek zdobyła wyróżnienie i nagrodę książkową.

  • Pamiętamy!

    Pamiętamy!

    Od kilku lat nasza szkoła współpracuje z Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” we Warszawie.

    W związku z tym 19 kwietnia, jako jedna z 1000 szkół i innych placówek w całej Polsce, czynnie włączyliśmy się w obchody 75. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. To już szósta edycja akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile – niech połączy nas pamięć”.

    Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w rocznice powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów - często były to właśnie żonkile.

    Aby uczcić pamięć o bohaterach warszawskiego getta we wszystkich starszych klasach odbyły się specjalne lekcje wykorzystujące  materiały dydaktyczne przygotowane przez muzeum „Polin”. Ćwiczenia były oparte na fragmentach historii Hany Gofrit spisanych przez Nami Morgensztern i wydanych pod tytułem “Chciałam wzlecieć jak motyl” przez Yad Vashem. 

    Na szkolnym korytarzu p. Milik przygotowała kącik informacyjny z logo akcji, najważniejszymi informacjami i zdjęciami.

          

  • III miejsce – „Pluszowy Miś 2018”

    III miejsce – „Pluszowy Miś 2018”

    W dniu 17.04.2018 r. od godz. 9.00 w hali sportowej gościnnej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni odbył się Finał XVII Edycji Turnieju Sportowego Gier i zabaw Ruchowych w Gminie Kcynia dla klas I, II, III i IV Szkół Podstawowych.

    W finale spotkały się drużyny ze Szkoły Podstawowej w Mycielewie, Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie, Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni i Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy.

    Nasza reprezentacja zdobyła III miejsce!

    Gratulujemy!

  • Alan Jagodziński po raz drugi laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Przyrody

    Alan Jagodziński – uczeń klasy VII po raz drugi reprezentował naszą szkołę w konkursie przedmiotowym z przyrody organizowanym przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

    Ostatni etap konkursu – wojewódzki odbył się 14 kwietnia 2018 roku w Toruniu, gdzie chłopiec uzyskał tytuł laureata.

    Kolejne osiągnięcie ucznia w dziedzinie przyrody jest dowodem na to, że jego wiadomości i umiejętności są bardzo wysokie i wymagają ogromnego nakładu dodatkowej pracy.

    Do konkursu przygotowywał się pod kierunkiem nauczycielki przyrody Jadwigi Olszak. Swój sukces w dużym stopniu zawdzięcza dzięki ogromnemu wsparciu rodziców Ireny i Adama Jagodzińskich.

    Serdecznie gratulujemy Alanowi tytułu laureata oraz życzymy dalszych osiągnięć!

  • Konkurs Wiedzy o Regionie pt. „Pałuki- moja mała ojczyzna”

    Konkurs Wiedzy o Regionie pt. „Pałuki- moja mała ojczyzna”

    W dniu 13 kwietnia 2018 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w II Gminnym Konkursie Wiedzy o Regionie pt. „Pałuki- moja mała ojczyzna”. Naszą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna w składzie: Kinga Bartoszek, Weronika Ślipek oraz Wiktoria Lisiecka, pod opieką p. Eweliny Szymańczak oraz p. Aleksandry Kulczyńskiej - Milik. Uczniowie przez 45 minut rozwiązywali test, którego pytania dotyczyły: zabytków w regionie, położenia geograficznego Pałuk, stroju pałuckiego, chaty pałuckiej,  wybranych legend oraz gwary pałuckiej. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział siedem szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Każda szkoła reprezentowana była przez trzyosobowy zespół. 

    Miło nam poinformować, że nasza drużyna zajęła V miejsce

    Po konkursowych zmaganiach z wiedzy o Pałukach odbyła się prelekcja Pani Marii Kordyś, instruktorki z Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni.

  • KONKURS RECYTATORSKI

    KONKURS RECYTATORSKI

     

    12 kwietnia o godzinie 1210  w naszej szkole odbył się  Szkolny Konkurs Recytatorski, którego celem było przybliżenie twórczości poetyckiej dla dzieci, rozwijanie aktywności, zainteresowań i zamiłowań czytelniczych,  kształtowanie umiejętności zapamiętywania przez dzieci treści utworów oraz wyłonienie reprezentantów szkoły do konkursu gminnego „Słowo źródłem inspiracji”. Popisy młodych recytatorów oceniało jury w składzie: p. Małgorzata Tracz, p. Katarzyna Morzyńska oraz przewodniczący SU – Olaf Jagodziński. Przy ocenie brano  pod uwagę dobór i pamięciowe opanowanie treści utworu poetyckiego, właściwe tempo, intonację i interpretację tekstu, kulturę słowa i ogólne wrażenie artystyczne. Do konkursu stanęły dzieci, recytując następujące wiersze:

    klasa III

    Agata Orzoł – „Warzywa”

    Julia Kowalska – „Marzenia”

    klasa IV

    Dominika Kieca – „Psie smutki”

    Oskar Budzyński – „Koziołeczek”

    Jakub Szczepański – „Kto misiowi urwał ucho”

    klasa V

    Amelia Boniek – „Dorośli są zamyśleni”

    Wiktoria Kowalska – „Plaża”

    Julia Kosmatka – „Ostatnia klasa”

    klasa VI

    Weronika Ślipek – „Szablon”

    Kinga Bartoszek – „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”

    Według jury najlepszy był występ Kingi Bartoszek. Drugą lokatę uzyskała Weronika Ślipek, trzecią Julia Kosmatka. Wszyscy uczestnicy recytatorskich zmagań z rąk pani dyrektor Jadwigi Olszak i organizatorów, odebrali gratulacje, nagrody książkowe oraz nagrody pocieszenia w postaci notesów i długopisów.

                       

    Gratulujemy recytatorom pięknych występów. Pokonali tremę i umilili całej społeczności szkolnej czwartkowe popołudnie.

    Szczególne gratulacje należą się Wiktorii Kowalskiej, która wyrecytowała wiersz własnego autorstwa.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Palmierowie
    Palmierowo 7a,
    E-mail szkoły: sppalmierowo@wp.pl
  • 0525893750

Galeria zdjęć