Nawigacja

  • Gminny konkurs Ekologiczny – „ Każdy dzień traktuj jak dzień Ziemi!”

    7 czerwca 2019roku w Szkole Podstawowej w Laskownicy odbył się  międzyszkolny konkurs ekologiczny „Każdy dzień traktuj jak dzień Ziemi!”

    Zorganizowały i przeprowadziły go nauczycielki tej szkoły panie Teresa Stańczyk i Wioletta Chróścińska–Nowakowska. W konkursie tym brali udział 2-osobowe zespoły ze szkół podstawowych naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas- VI Nicole Nowakowska i VII Paweł Kuczyński, którzy zostali przygotowani do konkursu przez panią Jolanę Reiwer.

                    W imieniu gospodarzy wszystkich przywitała pani Wioletta Chróścińska-Nowakowska, przedstawiając jednocześnie cel i plan spotkania. Konkurs poprzedzony był prelekcją pana Jerzego Napierały na temat zdjęć i filmów, które pan Napierała wykonuje dzikim zwierzętom tj.: wilki, jelenie, lisy, czy daniele występują na naszym najbliższym terenie. Następnie organizatorki omówiły zasady konkursu, po czym uczniowie przystąpili do pracy. Wykonując zadania o różnym stopniu trudności, mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu ekologii. Po sprawdzeniu testów komisja, którą tworzyli organizatorki i przybli nauczyciele, wyłoniono zwycięzców.

    Informujemy, że nasza uczennica Nicole Nowakowska  po zawziętej dogrywce ustnej zajęła III miejsce na podium, natomiast Paweł Kuczyński  miał tylko 2 punkty mniej od niej i otrzymał wyróżnienie.

     

  • Konkurs „Ze źródeł Karłowa”

    Dnia 3 czerwca 2019 r. dwuosobowa drużyna z naszej szkoły udała się do Chwaliszewa, aby w tamtejszej szkole uczestniczyć w IV Edycji  Międzyszkolnego Konkursu z Wiedzy o bł. Marii Karłowskiej „ Ze źródeł Karłowa”.  Kinga Bartoszek z kl. VII i Alan Jagodziński z kl. VIII  wykazali się dużą wiedzą  o życiu i działalności  patronki Szkoły Podstawowej w Dobieszewie, a na wyróżnienie zasługuje I miejsce zdobyte przez Alana Jagodzińskiego. Uczestnicy wrócili obdarowani medalem, pucharem, nagrodami rzeczowymi i dyplomami.

  • „Święto Rodziny w Palmierowie”

                3 czerwca w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie odbył się coroczny festyn rodzinny „Postaw na rodzinę”. W związku z tym o godzinie 8.30 przybyło do szkoły blisko 50 rodzin z miejscowości należących do jej obwodu.

                Uroczystość została zainaugurowana przez Panią dyrektor Jadwigę Olszak, która powitała wszystkich zebranych i przedstawiła scenariusz święta. Pani dyrektor podkreśliła, że tak duża liczba przybyłych rodziców świadczy o tym, że dobro ich dzieci jest największą troską, a rodzina najwyższą wartością.

                Pierwszą atrakcją święta były występy artystyczne przygotowane z okazji Dnia Matki,  Dnia Ojca i Dnia Dziecka przez uczniów klas IV, VI i VII oraz  Panie: Magdalenę Nogowską, Dorotę Wesołowską i Jolantę Reiwer. Widzowie usłyszeli piękny koncert życzeń przeplatany piosenkami w wykonaniu uzdolnionych muzycznie uczennic. Zebrani zobaczyli też znakomitą, humorystyczną inscenizację baśni „Kopciuszek inaczej”, które rozbawiło publiczność i zachęciło do wspólnego śpiewu.

    Następnie odbyły się pokazy oddziałów Ochotniczej  Straży Pożarnej z Żurawi i z Kcyni. Strażacy zaprezentowali zebranym wyposażenie wozu bojowego oraz umiejętności potrzebne młodym ratownikom. Niezwykłą atrakcją była dla dzieci ściana wodna, przez którą wielu śmiałków energicznie przebiegało.

    W godzinach od 10oo do 1130 trwały konkursy i zabawy. Nauczyciele przygotowali i przeprowadzili liczne konkurencje: rzuty obręczą,  biegi ze skakanką, biegi w szarfach, rzuty do celu w parach, rzuty do kosza woreczkami , rzuty do kosza, kręgle, rysunki kredą na chodniku na temat „Moja szczęśliwa rodzina”. Po wysiłku włożonym we wspólną zabawę przedstawiciele Rady Rodziców zaprosili zebranych do kawiarenki pod chmurką, w której czekały lody, domowe ciasto, słodycze, kiełbaski z grilla, bułeczki, dla dorosłych kawa, a dla dzieci napoje.

    Ogromną atrakcją tegorocznego święta okazały się wykonane przez Panię Jolantę Reiwer malowanie twarzy i zwierzaczki z balonów oraz wata cukrowa i popcorn przygotowane przez Panie ze Stowarzyszenia Razem dla Wsi Żurawia - Włodzimierzewo.

    Gdy nauczyciele zliczali punkty, uczniowie starszych klas oraz przybyli na uroczystość absolwenci i rodzice rozegrali towarzyski mecz w piłkę nożną.

                 O godzinie 1240 odbyło się podsumowanie wyników uzyskanych  przez poszczególne rodziny i wręczenie nagród. Czołowe miejsca wyglądały następująco:

    I miejsce rodzina Nicole i Pawła Kuczyńskich i Weroniki Panasik,

    II miejsce rodzina Sebastiana Wojtycha,

    III miejsce rodzina Zuzi i Jakuba Matuszewskich,

    IV miejsce rodzina Patryka, Adriana, Krystiana, Oskara i Kacpra Tyczyńskich.

     

    Wszystkie przybyłe rodziny oraz dzieci biorące udział w konkurencjach otrzymały nagrody w postaci gier, zabawek, artykułów sportowych i piśmienniczych.

    W organizację szkolnego festynu włączyli się nauczyciele i pracownicy szkoły, ale gorące słowa podziękowania należą się przedstawicielom Rady Rodziców, którzy zajęli się krojeniem i wydawaniem ciasta, parzeniem gorących napojów, pieczeniem kiełbasek na grillu i wszystkim, co związane było z konsumpcją. Rodzice wspierali też nauczycieli przy przeprowadzaniu i podsumowaniu konkurencji.

    Organizacja całego przedsięwzięcia możliwa była dzięki sponsorom, którymi byli: PHUP „Poldrób” z Gniezna, „Lechpol” Gospodarstwo Rolne Grocholin, „Mała Gastronomia” Bydgoszcz, sołectwa z obwodu szkoły, Stowarzyszenie Razem dla Wsi Żurawia – Włodzimierzewo oraz osoby prywatne.

                    Wszystkim serdecznie dziękujemy. Był to kolejny naprawdę udany dzień dla całej społeczności szkolnej. Z pewnością przyczynił się do przypomnienia zebranym tego, jak ogromna siła tkwi w rodzinie. Pokazał też, iż najbardziej celowe są działania podejmowane wspólnie przez szkołę i przez rodziców.

  • VIII klasa na basenie

    W piątek 31 maja po lekcjach, dzięki pomocy rodziców Adriana Tobysa i Wiktorii Czajewskiej,  uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią Aleksandrą Kulczyńską-Milik pojechali do wągrowieckiego Aquaparku. Przez dwie godziny korzystali z wszystkich atrakcji tego miejsca. Następnie udali się do miejscowej restauracji Luca Bistro & Burger Bar  na obiadokolację.

                Niestety, ostatni już wspólny wyjazd ósmoklasistów jako uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie, jak zwykle był bardzo udany. Wszyscy bawili się świetnie.

  • ZAPRASZENIE!

    ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKIE RODZINY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

    NA

    FESTYN RODZINNY

    Data: 3 czerwca 2019r. 

    Godzina: 830 - 1300

    Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie – boisko szkolne.

     

    SZANOWNI RODZICE!

    PAMIĘTAJCIE, ŻE NAJWIĘKSZYM i NAJWSPANIALSZYM

    PREZENTEM DLA DZIECI Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA

    JEST SPĘDZONY RAZEM  CZAS I WSPÓLNA ZABAWA!

  • SCENARIUSZ FESTYNU RODZINNEGO

    Data: 3 czerwca 2019r. 

    Godzina: 830 - 1300

    Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie – boisko szkolne.

    PROGRAM FESTYNU:

    1. 815 – 830 rejestracja rodzin chętnych do udziału w zabawach (p. A. Wojciechowska);
    2. 830powitanie przybyłych gości i rozpoczęcie festynu. Zapoznanie z programem gier i zabaw (p. J. Olszak);
    3. 830 – 845 program artystyczny pt. „Kopciuszek inaczej” oraz „Koncert życzeń” w wykonaniu dzieci z klas: IV, VI i VII przygotowanych pod kierunkiem pań: Doroty Wesołowskiej, Jolanty Reiwer i Magdaleny Nogowskiej;

          4. 910odbiór kuponów na watę cukrową i popcorn u  wychowawców  klas.

          5. 910 – 940 pokazy  Ochotniczej Straży Pożarnej z Żurawi i Kcyni.

          6. 1000 – 1200konkursy i zabawy na boisku szkolnym:

     

    a) biegi ze skakanką – p. Katarzyna Morzyńska,

    b) rzuty obręczami – p. Aleksandra Kulczyńska-Milik,

    c) strzały do bramki- p. Mirosław Grabarski,

    d) kręgle – p. Magdalena Nogowska, ,

    e) rzuty do kosza – p. Aneta Wojciechowska,

    f) rysunki na chodniku „Moja szczęśliwa rodzina” – p. Małgorzata Tracz,

    g) biegi w szarfach – p. Ewelina Szymańczak,

    h) rzut do kosza woreczkami – p. Dorota Wesołowska

       

    Dodatkową atrakcją będzie skręcanie balonów  i malowanie buziek – p. Jolanta Reiwer.

     

        7. Zapisywanie i podliczanie punktów na tablicy zbiorczej w trakcie trwania konkurencji – p. M. Tracz.

        8. 1200 – 1245 – poczęstunek – (kiełbaska z grilla, bułki, napoje, ciasto, kawa, lody, słodycze) –

           odpowiedzialni pracownicy :p. M. Płocharczyk, p. M. Grabarska,  p. L. Płocharczyk oraz wytypowani rodzice;

       9. 1245 –1300 – Podliczenie uzyskanych przez rodziny punktów, podsumowanie konkursowych zmagań, wręczenie nagród i zakończenie festynu. ( p. J. Olszak)

     

    ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKIE RODZINY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.

    SZANOWNI RODZICE!

    PAMIĘTAJCIE, ŻE NAJWIĘKSZYM i NAJWSPANIALSZYM

    PREZENTEM DLA DZIECI Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA

    JEST SPĘDZONY RAZEM  CZAS I WSPÓLNA ZABAWA!

  • UWAGA!

    23.05.2019r.

    Moduł Dokumenty szkolne został zmodyfikowany - Procedury postępowania w sytuacjach kryzysowych oraz  w przypadku zagrożenia ucznia demoralizacją w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie

  • KORCZAKIADA

    Dnia 22 maja 2019 roku w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni odbyły się obchody Dnia Patrona. Placówka z dumą nosi imię wielkiego człowieka, Janusza Korczaka, wybitnego pedagoga i wychowawcy, ale przede wszystkim opiekuna i przyjaciela dzieci, niezależnie od rasy, wyznania, pochodzenia i wyglądu. Dzień Patrona szkoły połączony był z XV edycją Międzyszkolnego Spotkania Integracyjnego Korczakiada pod hasłem „Śladami Starego Doktora”.

    Uroczystość swą obecnością zaszczycili: przedstawiciele Zespołu Szkół  w Żninie, a także szkół podstawowych w Kcyni, Laskownicy, Nakle, Palmierowie, Rozstrzębowie i Dobieszewie oraz rodzice i opiekunowie uczniów ZSS w Kcyni.

    Naszą szkołę reprezentowały uczennice  klasy VI – Julia Kosmatka i Wiktoria Kowalska.

    Uroczystego otwarcia obchodów Dnia Patrona dokonała dyrektor szkoły pani Barbara Grodzicka, które następnie wraz z delegacją uczniów złożyła kwiaty i znicze pod pomnikiem Janusza Korczaka. Część oficjalną zakończyło odśpiewanie hymnu szkoły „Którędy do sławy”.

    Niezwykłą atrakcją tego dnia było przedstawienie pt. „Dziedzictwo Starego Doktora” w reżyserii pań: Magdaleny Czuk-Napierały, Agnieszki Pawlak, Katarzyny Wawrzyniak, a w wykonaniu aktorów koła teatralnego „Perła”. Przeniosło ono zebranych w niezwykły świat bohaterów książek pisarza.

    Ważnym punktem obchodów była XV już edycja „Korczakiady”. Jest to cykliczna impreza o charakterze integracyjnym, przygotowywana przez nauczycielki języka polskiego: panie Joannę Nadolną i Ewę Żelechowską. W zmaganiach konkursowych zawodnicy musieli wykazać się wiedzą o życiu i twórczości Janusza Korczaka, musieli wykazać się również umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Po bardzo wyrównanej walce bardzo dobrze przygotowanych drużyn  jury w składzie: Ewa Hałas i Katarzyna Pomałecka, wyłoniło zwycięzców:

    I miejsce

    Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie Jana Czochralskiego w Kcyni (opiekun pani Iwona Salamon)

    Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni (opiekun pani Joanna Nadolna, pani Ewa Żelechowska)

    II miejsce ex aequo

    Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy (opiekun pani Marzena Wessołowska)

    Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie (opiekun pani Aleksandra Kulczyńska-Milik)

    Szkoła Podstawowa im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie (opiekun pani Alina Dulka)

    Zespół Szkół Specjalnych w Żninie (opiekun pani Magdalena Imbiorowska)

    III miejsce

    Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle (opiekun pani Aleksandra Burchardt)

    IV miejsce

    Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni (opiekun pani Anna Góralczyk)

    W tym dniu rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pod hasłem „Portret Starego Doktora”, w którym naszą szkołę reprezentowała praca Dominiki Kiecy z kl. V.

    Dla wszystkich uczestników przygotowane były wspaniałe nagrody, dyplomy, słodycze, napoje oraz grillowane kiełbaski. Jak zwykle wszyscy bawili się świetnie!

  • Uwaga członkowie SKO!

     

    Ostatnią wpłatę w tym roku szkolnym

    przyjmuję  27 maja 2019r.

    Przypominam: aby wypłacić pieniądze należy przynieść swoją książeczkę SKO

    wraz z pisemną zgodą rodzica  (określić w zgodzie kwotę do wypłaty).

     

    Wypłacać można do 31 maja 2019r.

    Po tym dniu zamykamy nasze konto.

    Opiekun SKO

    Dorota Wesołowska

  • Szkolny konkurs recytatorski „PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ”

    16 maja 2019 roku w naszym oddziale przedszkolnym odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków, pod hasłem „PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ”. W konkursie wzięło udział 9 dzieci.

    Dzieci recytowały przygotowane przez siebie wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej. Prezentacje dzieci oceniała komisja w składzie: pani dyrektor Jadwiga Olszak oraz przewodnicząca jury pani Aleksandra Kulczyńska-Milik – nauczycielka języka polskiego w naszej szkole. Komisja miała niezwykle ciężkie zadanie, ponieważ recytatorzy byli wspaniale przygotowani.

    Po ogłoszeniu wyników konkursu, na dzieci czekały nagrody w postaci dyplomów i książek oraz zabawek.

    Oto wyniki:

    I miejsce – Marcelina Tobys

    II miejsce – Zuzanna Nogowska i Filip Kwiatkowski

    III miejsceZosia Szczepańska

    Wyróżnienia: Filip Budzyński, Antoni Grześkowiak, Zofia Grześkowiak,

    Martyna Kaczmarek Barbara Sarnecka.

     

    Gratulujemy wszystkim!

  • Warsztaty Nordic Walking

    W czwartek 23 maja uczniowie klasy siódmej uczestniczyli w bezpłatnych warsztatach z nordic walking. Fachowego instruktażu udzieliła im dyplomowana instruktor pani Alicja Kaniewska.

    Nordic Walking to nie jest tylko aktywność ruchowa dla osób starszych, ale również dla młodych, dla całych rodzin.

    Na pierwszy rzut oka, wydawać się może, że nie ma nic prostszego niż Nordic Walking… Przecież to takie banalne wystarczą 2 kijki i do dzieła.

    Marsz z kijkami nordic-walking może przynieść wiele korzyści dla naszego zdrowia. Po dobrym opanowaniu techniki uaktywnia aż 90% mięśni całego ciała, poza tym przy niewielkim wysiłku w ciągu godziny możemy spalić aż 400 kalorii.

    Ta ciekawa forma rekreacji może być uprawiana praktycznie wszędzie, o każdej porze roku.

  • Jestem odpowiedzialny za ochronę środowiska

    Ziemia jest naszą planetą i domem, którą nieświadomie niszczymy i zatruwamy. Wszyscy musimy wiedzieć, że trzeba dbać o nasze środowisko i propagować akcje z tym związane. Jedną z nich jest coroczny konkurs ekologiczny w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie.

    Celem konkursu jest przede wszystkim uwrażliwienie dzieci na problematykę związaną z ochroną środowiska naturalnego i segregacją śmieci oraz ukazanie jak w kreatywny sposób można przetworzyć wiele niepotrzebnych surowców.

    Tematyka konkursu nie wykracza poza program nauczania, powiązana jest z propagowaniem obchodów Dnia Ziemi. Skala trudności pytań i zadań pozwala na wzięcie udziału w konkursie chętnym uczniom, wyłonionym w eliminacjach klasowych.

    W środę 23 maja 2019 roku odbył się szkolny konkurs ekologiczny pod nazwą Jestem odpowiedzialny za ochronę środowiska, którego organizatorem była pani Jadwiga Olszak we współpracy z panią Jolantą Reiwer. Po otwarciu konkursu nastąpiło uroczyste powitanie uczestników konkursu oraz wybranie komisji oceniającej w skład której weszły panie: Jolanta Reiwer, Małgorzata Tracz, Ewelina Szymańczak. Każda z klas reprezentowana była przez dwóch uczniów, wyłonionych wcześniej w konkursach klasowych. Pani dyrektor Jadwiga Olszak otworzyła konkurs i czuwała nad właściwym jego przebiegiem. Przebieg konkursu uatrakcyjniany był ekologiczną piosenką „Segregacja” oraz zagadkami ekologicznymi skierowanymi do wszystkich uczniów.

    ZADANIA KONKURSOWE

    Konkurs obejmował 5 kategorii. Każda osoba brała udział we wszystkich kategoriach:

    1.Projekt stroju ekologicznego – w tej kategorii uczniowie samodzielnie przygotowali  oryginalny strój z odpadów i materiałów ekologicznych. Był to strój typowo ,,szkolny’’.

    2.Konkurencja sprawdzająca wiedzę o odpadach oraz umiejętności uczniów (testy):

    - udzielanie odpowiedzi na pytania,

    - układanie zdań z rozsypanek wyrazowych,

    - rozwiązywanie krzyżówek, zagadek i rebusów.

    3.Praca plastyczna ,,Ekologiczna szkoła’’ (klasy I – VIII)

    W tej konkurencji każda osoba biorąca udział w konkursie przygotowała  wcześniej plakat ukazujący konieczność zmiany postawy człowieka względem środowiska, konieczność ochrony przyrody i mądre wykorzystywanie jej zasobów. Format papieru – A-3, technika dowolna.

    4.Piosenka ekologiczna (mogła być wykonana indywidualnie lub przez całą klasy z podkładem muzycznym).

    5.Konkurencje sportowe:

    - rzut zużytą baterią do kosza (1 osoba rzucała 3 baterie, 1 celny - 1 punkt),

    - wyścigi odkręcania 3 pustych butelek plastikowych na czas,

    - kręgle ekologiczne. Każda osoba miała jeden rzut plastikową kulą. Jej zadaniem było strącenie 5 pustych butek (1 butelka – 1 punkt),

    –wyścigi w workach do śmieci.

    Każda konkurencja była oceniana skalą od 1 do 5 – punktów przez każdego członka jury, za test można było zdobyć 20 punktów.

    Po ponad dwugodzinnej zabawie jury zaprezentowało wyniki konkursu:

    I miejsce – Paulina Mylcarek, klasa I – 67 punktów

    II miejsce – Paweł Kuczyński, klasa VI – 64 punkty

    III miejsce –Weronika Panasik, klasa VIII – 62 punkty

    Atrakcyjne nagrody – sprzęt elektroniczny dla wszystkich uczestników konkursu zostały zakupione dzięki pozyskanym przez dyrektor szkoły środkom od sponsorów – Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz indywidualnych darczyńców.

  • Poznaliśmy atrakcje Berlina

    17 maja 2019 r.  uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami, a pod opieką pań: Anety Wojciechowskiej, Małgorzaty Tracz, Aleksandry Kulczyńskiej-Milik i pana Mirosława Grabarskiego zwiedzali Berlin. Pierwszy raz szkoła skorzystała z usług biura podróży BUT „Maria” z Wągrowca.

    W trasę wyruszyliśmy o godzinie 5.00. Na miejsce, czyli do Berlina, zajechaliśmy po  pięciu godzinach spokojnej podróży. Bardzo ekscytującym momentem było przekroczenie Odry, ponieważ dla wielu był to pierwszy wyjazd poza granicę Polski. W czasie wjazdu do stolicy Niemiec pan przewodnik opowiadał historię podziału i zjednoczenia kraju, w tym dzieje Berlina. Zwiedzanie zaczęliśmy od fragmentów muru berlińskiego stojących tuż przy rzece Sprewie. Obejrzeliśmy z bliska ten charakterystyczny pomnik przeszłości.

    Następnie udaliśmy na Alexanderplatz, by spacerkiem przejść przez Europa Center pod wieżę telewizyjną. Odpoczęliśmy chwilkę przy Fontannie Neptuna i ruszyliśmy w dalszą drogę. Przeszliśmy niedaleko Katedry Berlińskiej na Wyspę Muzeów, Operenplatz, Bebelplatz i doszliśmy do Katedry św. Jadwigi. Tam pan przewodnik pokazał nam miejsce, gdzie Niemcy „zapadają się pod ziemię ze wstydu”. Jest ono związane z paleniem książek w 1933 przez zwolenników narodowego socjalizmu. Po drodze zobaczyliśmy też niezwykłe, ogromne akwarium znajdujące się w środku  hotelu oraz fontannę ze znikającą wodą.

    Autokarem przejechaliśmy do Deutsches Technikmuseum. Po ponad godzinnym zwiedzaniu przejechaliśmy na Potsdamer Platz. Tam mieliśmy czas wolny, do wykorzystania na zakupy i obiad. O 16.30 musieliśmy być już przy Reichstagu, bo na tę godzinę mieliśmy zarezerwowane zwiedzanie tego niezwykłego obiektu. Po wnikliwej kontroli ze strony strażników, weszliśmy do siedziby Bundestagu. Przez szybę udało nam się zobaczyć salę plenarną z charakterystycznymi niebieskimi krzesłami. Windą wjechaliśmy na wieńczący budynek taras i kopułę. Podczas zwiedzania kopuły mieliśmy na uszach przewodniki, które informowały o tym, co widzimy przez wielkie, szklane szyby. Widoczność była wspaniała, więc naszym oczom ukazał się prawie cały Berlin. Budynek Reichstagu zrobił na nas niesamowite wrażenie.

    Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Bramy Brandenburskiej. Tu był jeszcze czas na zakup  pamiątek. Po wysłuchaniu opowieści związanych z tym miejscem udaliśmy się do autokaru, by ruszyć w drogę powrotną. W Palmierowie byliśmy kilkanaście  minut przed północą. Już przed szkołą czekali stęsknieni rodzice.

    To była naprawdę wspaniała wyprawa. Mimo początkowego deszczu, kolejny raz pogoda dopisała i mogliśmy w blaskach słońca podziwiać stolicę Niemiec.

  • Łączy nas pamięć!

    Pod takim hasłem odbyły się w czwartek w naszej szkole zajęcia dla klas V-VII. Uczniowie zgromadzili się w Sali nr 5, gdzie czekała na nich dekoracja i gazetki związane z postacią Marka Edelmana oraz wydarzeniami z getta warszawskiego. Na początku p. Paulina Kuberacka nakreśliła zgromadzonym cel tego spotkania, czyli przybliżenie historii i wydarzeń z getta warszawskiego, które rozegrały się 76 lat temu. Pierwszym elementem zajęć była prelekcja filmu pt. „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”. Następnie odbyła się dyskusja na temat obejrzanego filmu. Młodzież wymieniała się wrażeniami. Dyskutowano również o przeżyciach bohaterów oraz dylematach, z jakimi musieli się zmierzyć bojownicy tamtych wydarzeń.  Kolejnym elementem spotkania było zaznajomienie się z fragmentami tekstów literackich, które pokazywały wojnę i getto z perspektywy dziecka. Przytoczone zostały fragmenty takich utworów, jak: „Arka czasu”, „Wyspana ulicy Ptasiej”, „Wszystkie moje mamy”. Dzięki nim uczniowie poznali emocje, które towarzyszyły dzieciom w tym trudnym momencie dziejowym oraz mogli poznać warunki, w których przyszło tym dzieciom żyć. Podsumowaniem zajęć była krótka prezentacja dotycząca getta warszawskiego. Na zakończenie wolontariusze akcji „ Żonkile”- Łączy nas pamięć- uczniowie klasy VII, rozdali całej społeczności szkolnej wcześniej wykonane papierowe żonkile. Była to niezwykłą lekcja historii dla naszych uczniów.

  • Nagrodzeni w BRD

    W kwietniu 2019 roku  czworo uczniów z naszej szkoły: Zuzanna Matuszewska, Nicole Nowakowska, Albert Domagała i Jan Szczepański  brali udział w Gminnym Konkursie  BRD, który odbył się w Mycielewie. W wyniku rywalizacji  nasi uczniowie uzyskali II miejsce.

    Serdzecznie dziękujemy dzieciom za trud włożony w przygotowanie  i gratulujemy sukcesów.

  • Sukcesy Alana i Olafa Jagodzińskich w turniejach szachowych

    Sukcesy Alana i Olafa Jagodzińskich w turniejach szachowych

    W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły odnosili sukcesy w turniejach szachowych rozgrywanych na terenie województw: wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

    1 maja  bracia Jagodzińscy wzięli udział w Turnieju Szachowym w Rogoźnie, zorganizowanym z Okazji Konstytucji 3 Maja. Zawody zgromadziły kilkadziesiąt osób. I miejsce w kategorii "Junior do lat 14" przypadło Alanowi.  Dzień później w turnieju szachowym, zorganizowanym w Miejskim Ośrodku Sportu w Żninie sukces odniósł Olaf.  Zajął tam trzecie miejsce. Bracia wzięli także udział w II Rodzinnych Mistrzostwach Galerii Pomorskiej w szachach szybkich w Bydgoszczy. Turniej cieszył się sporym powodzeniem i zgromadził najlepszych zawodników z całego województwa. W klasyfikacji generalnej drużyna braci Jagodzińskich zajęła czwarte miejsce. Po turnieju zorganizowana została symultana z mistrzynią międzynarodową Alicją Śliwicką, najlepszą zawodniczką województwa kujawsko-pomorskiego.

     Z kolei 3 maja w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Wapnie odbył się XXI Międzynarodowy Turniej Szachowy PITS 2019. Impreza zgromadziła blisko 100 szachistów z Polski i z zagranicy. W kategorii juniorów do lat 16 nasi szachiści zajęli XII (Alan) i XIV miejsce (Olaf).

    tekst: Alan i Olaf Jagodzińscy

  • Uwaga!

    Informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych zmianie ulega termin wywiadówki.

     

    Zebranie z rodzicami  odbędzie  się w czwartek 23 maja 2019 roku o godzinie 1600.

    Na początku zebrania przedstawiona zostanie prelekcja przez panią Dobrosławę Jedynak

    z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nakle nad Notecią

    na temat  -„Budowanie odporności psychicznej dzieci i młodzieży.

     

    Po prelekcji odbędą się spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

  • „Klasowa wycieczka do Bydgoszczy”

    „Klasowa wycieczka do Bydgoszczy”

    W środę 8 maja klasa VIII wraz ze swoją wychowawczynią p. Aleksandrą Kulczyńską-Milik oraz p. Moniką Tobys wybrała się do Bydgoszczy.

                 Jako środek transportu uczestnicy wycieczki wybrali autobus PKS. Z Kcyni wyjechali o 11.25 a w Bydgoszczy byli o 12.45. Z dworca szybko przeszli do Centrum Handlowego „Focus”, ponieważ o 13.00 w „Cinema City” zaczynał się film, którego obejrzenie było głównym celem wyjazdu. Obrazem tym był, bijący rekordy popularności, „Avengers. Koniec gry”. Po trwającym ponad trzy godziny seansie wszyscy zgłodnieli, dlatego udali się na wspólny posiłek. Potem chwila na zakupy i… zbiórka, aby na 18.10 być na dworcu. Po godzinnej podróży ósmoklasiści szczęśliwie dotarli do Kcyni, gdzie czekali już na nich rodzice.

                Klasowy wyjazd z pewnością zostanie zaliczony do udanych przygód. Na wszystkich film o superbohaterach zrobił ogromne wrażenie. Poza tym uczestnicy doskonale bawili się w swoim towarzystwie.

  • Pięć lat pod skrzydłami Orła Białego

    Pięć lat pod skrzydłami Orła Białego

    Pięć lata temu - 2 maja 2014 roku odbyło się uroczyste nadanie imienia i sztandaru Szkole Podstawowej w Palmierowie. Datę wybrano w sposób bardzo staranny  i przemyślany. Jest to bowiem czas, w którym szczególnie pochylamy się nad nasza narodową historią, trudnymi i chlubnymi doświadczeniami naszych przodków, a także skłaniamy się do refleksji nad własnym patriotyzmem.

    W poniedziałek 6 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie  odbyły się  uroczyste obchody Dnia Patrona. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego prowadząca uroczystość pani Aleksandra Kulczyńska-Milik powitała wszystkich zebranych: panią dyrektor Jadwigę Olszak, rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi szkoły oraz  wszystkich uczniów.

    Na początku do przybyłych zwróciła się pani dyrektor, która przypomniała długi i staranny wysiłek przygotowań do nadania szkole imienia oraz sztandaru. Zwróciła szczególną uwagę, że patron, jakim jest Orzeł Biały przydał naszej placówce indywidualną tożsamość wyróżniającą ją spośród innych szkół. Z dumą stwierdziła, iż z perspektywy czterech lat wspólny, głęboko przemyślany wybór społeczności szkolnej, okazał się wyborem niezwykle trafnym. Imię Orła Białego sprzyja bowiem rozbudzaniu postaw patriotycznych i moralnych, kształtowaniu szacunku do własnego państwa i symboli narodowych. Jest on znakiem odwagi i heroizmu, wzniosłości idei, potęgi, wiary i optymizmu, siły fizycznej i twórczej. Oznacza pokonywanie granic i przemierzanie przestrzeni, a jednocześnie podkreśla naszą tożsamość narodową oraz otwarcie na świat, poprzez kształtowanie świadomości młodego pokolenia. Na zakończenie złożyła wszystkim uroczyste życzenia. Nauczycielom dalszych sukcesów w pracy, kreatywności i zapału w realizacji trudnych zadań pedagogiczno-wychowawczych. Uczniom tego, by nauka w naszej szkole była fascynującą przygodą, spotkaniem z nauką, odkrywaniem tajemnic i poznawaniem siebie. Do rodziców skierowała życzenia pomyślności, zdrowia, zadowolenia i optymizmu.

    Po przemówieniu pani Olszak wszyscy zebrani wysłuchali Kingi Bartoszek i Weroniki Ślipek, które przedstawiły krótki rys historyczny obchodzonych przed kilkoma dniami świąt majowych – Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja. Następnie ze wzruszającym przedstawieniem „Polacy nigdy się nie poddają” wystąpili uczniowie klasy VI i VII. Zebrani wysłuchali wielu wspaniałych wierszy i piosenek oraz obejrzeli liczne zdjęcia i filmy przedstawiające ważne momenty w dziejach naszej ojczyzny. W dalszej kolejności publiczność  obejrzała film dokumentalny z uroczystości nadania imienia 2 maja 2014 r. Na twarzach wielu zagościł uśmiech i pojawiło się pytanie: „To naprawdę byłem ja?”.

    Po wyprowadzeniu sztandaru zakończyła się oficjalna część uroczystości. Po krótkiej przerwie czekała na wszystkich niespodzianka. Były to urodzinowy prezent w postaci słodkości. Wspólnym poczęstunkiem uczczono kolejne obchody Dnia Patrona.

    Cała społeczność szkolna  jest niezwykle dumna z tego, iż placówce patronuje  Orzeł Biały. Jako symbol ma charakter ponadczasowy, dotyczący każdego Polaka. Patrząc na długą i bogatą historię godła jesteśmy zaszczyceni tym, że na patrona szkoły w Palmierowie obrano symbol o charakterze ponadczasowym, uosabiającym wartości najwyższe, związane z polskością i dążeniem do ideału.

  • HARMONOGRAM WYCIECZKI DO BERLINA

    HARMONOGRAM WYCIECZKI DO BERLINA

    17.05. 2019 r.

    455 – zbiórka uczestników wycieczki przy SP w Palmierowie

    ok. 1000 – przyjazd do Berlina

    Zwiedzanie panoramiczne Berlina z przewodnikiem: Brama Brandenburska. Operenplatz, Fontanna Neptuna, Wyspa Muzeów, Katedra, Alexanderplatz, Europa Center z zegarem wodnym, Bulwar Kudamm, Bebelplatz, Potsdamer Platz, fragmenty muru berlińskiego, Reichstag – wejście do kopuły, Deutsches Technikmuseum (zwiedzanie ok. 2 h).

    Czas wolny – możliwość dokonania zakupów.

    Posiłek w restauracji przy autostradzie.

    ok. 2330 – przyjazd do Palmierowa i zakończenie wycieczki.

    Uwaga! Program wycieczki jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

     

    Informacje dla rodziców

    Prosimy o osobisty odbiór dzieci lub pisemną podpisaną informację, z kim dziecko wróci do miejsca zamieszkania.

    Zwracamy się z prośbą, aby strój dziecka dostosować do panujących warunków atmosferycznych. Prosimy, by nie kupować uczniom na drogę chipsów ani napojów gazowanych. Uczestnicy będą jedli posiłki we własnym zakresie (w czasie wolnym w Berlinie i w czasie postojów autokaru). Kanapki i wodę winny zabrać z domu.

    Dzieci powinny mieć ze sobą ok. 20 - 30 euro (w zależności od planowanych zakupów) oraz ok. 20 zł na posiłek w restauracji przy autostradzie.

    Prosimy również, aby dzieci nie zabierały ze sobą cennych przedmiotów ani zbyt wysokich kwot kieszonkowego,  które mogą stać się niepotrzebnie łupem złodziei. W razie pytań proszę o kontakt : 666047953.  A. Milik

    Przypominam,  że każdy uczestnik wycieczki musi mieć dowód osobisty!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Palmierowie
    Palmierowo 7a,
    E-mail szkoły: sppalmierowo@wp.pl
  • 0525893750

Galeria zdjęć