14 czerwca 2024 roku dwoje uczniów naszej szkoły: Michalina Demska z klasy VIII i Krzysztof Guzek z klasy VII pod opieką p. Pauliny Kuberackiej uczestniczyli w Gali Laureatów V Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Warszawskim. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, podczas której wręczono nagrody laureatom i finalistom konkursu. W konkursie brało udział kilkuset uczniów. Tytuł laureata zdobyło 25 uczniów, a finalisty 68 uczniów w tym Michalina i Krzysztof z naszej małej palmierowskiej podstawówki. Jesteśmy dumni z sukcesu naszych uczniów. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Podręczniki do religii na 2024/2025
Informujemy, że w roku szkolnym 2024/2025 zmianione zostają podręczniki do religii zgodnie z poniższym zestawieniem:
"O"- Spotkania dzieci Bożych- Wydawnictwo Katechetyczne
II - Chcemy poznać Pana Jezusa- wydawnictwo Św. Wojciech
IV - Pan Jezus jest naszym życiem-wydawnictwo Św. Wojciech
V - Bóg szuka człowieka-wydawnictwo Św. Wojciech
VI - Jezus nas zbawia-wydawnictwo Św. Wojciech
VIII - Mocą Ducha Świętego zmieniamy świat-wydawnictwo Św. Wojciech
14 czerwca 2024r. w naszej szkole podsumowaliśmy II semestr działalności Szkolnego Koła Oszczędności.
O tym, że systematyczne oszczędzanie przynosi korzyści przekonali się nagrodzeni członkowie SKO.
Oto wyniki :)
I miejsce: Marcelina Kieca, Ksawery Ślipek, Maja Idzińska, Kuba Tyczyński, Mikołaj Grześkowiak, Wiktor Ślipek, Barbara Sarnecka, Maja Wosicka, Krzysztof Guzek
II miejsce: Alan Doberstein, Nadia Midzio, Szymon Guzek, Bartosz Matuszewski, Aleksandra Guzek, Natan Nowicki, Antonina Kuberacka, Nina Demska, Marta Olszak, Zuzanna Nogowska, Amelia Idzińska, Julia Doberstein, Lena Grześkowiak, Paulina Mylcarek, Marcin Olszak
III miejsce: Robert Popiela, Zuzanna Piechocka, Lena Kośmicka, Martyna Kaczmarek, Filip Budzyński, Antoni Grześkowiak, Zofia Grześkowiak, Nikodem Ślipek, Jakub Sadowski
Wyróżnienia: Klaudia Bartoszek, Oliwier Zieliński, Amelia Doberstein, Mikołaj Szmyt, Filip Rybczyński, Kacper Nowakowski
Nagrody pocieszenia: Klaudia Kłopot, Dominika Nowakowska, Nikodem Knapik i Przemysław Bałdyga.
A NAJSYSTEMATYCZNIEJ OSZCZĘDZAJĄCA KLASA, TO KLASA 2 :)
WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
13 czerwca 2024 r. w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego konkursu profilaktyczno-literackiego # ZdroWolni
Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas VII i VIII. Zadaniem uczestników było napisanie wiersza (minimum 12 wersów) lub rozprawki czy opowiadania (minimum 300 wyrazów) na temat zdrowego stylu życia, uzależnień od środków odurzających, od gier komputerowych, od telefonu i social mediów. Można było poruszyć temat agresji i przemocy rówieśniczej.
Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych gminy Kcynia. Prace naszych reprezentantów zyskały uznanie i zajęli oni wysokie lokaty. Dyrektor szkoły p. Katarzyna Kluczyńska wraz z pomysłodawczyniami konkursu p. Moniką Dąbrowską i p. M. Kantorską-Suty wręczyła laureatom dyplomy i cenne nagrody.
W kategorii wiersz Kacper Rojewski i Krzysztof Guzek z kl. VII zdobyli III miejsce.
W kategorii opowiadanie I miejsce zajęła Michalina Demska z kl. VIII. Jej praca została odczytana przed gośćmi przybyłymi do ZST. Poza tym zostanie opublikowana na stronie internetowej szkoły oraz na łamach gazety regionalnej „Powiat”. Po rozstrzygnięciu wszyscy udali się na zdrowy poczęstunek.
Uczniów do udziału w konkursie przygotowała pani Aleksandra Kulczyńska-Milik.
Serdecznie gratulujemy!
13 czerwca 2024 roku odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o obszarach, które zajmują tylko 1%
powierzchni naszego kraju. Łącznie jest ich 23 i każdy ma swój symbol... Mowa oczywiście o Parkach
Narodowych w Polsce!
Konkurs polegał na rozwiązaniu testu wiedzy ogólnej o parkach narodowych. Organizatorem
konkursu była pani Jadwiga Olszak. Do konkursu przystąpiło 23 chętnych uczniów z klas IV-VIII.
Celami konkursu były:
- promocja parków narodowych i polskiego dziedzictwa przyrodniczego,
- kształtowanie postaw proekologicznych oraz wrażliwości na piękno przyrody,
- skierowanie uwagi na zmiany, jakie nastąpiły w Parkach Narodowych,
- rozwijanie zainteresowań wśród uczniów.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce- Michalina Demska
II miejsce- Oliwia Kośmicka, Barbara Sarnecka
III miejsce- Wojciech Błochowiak, Oskar Tyczyński
Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe lokaty otrzymali nagrody rzeczowe, pozostali nagrody za udział.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim biorącym udział w konkursie ;-).
W dniu 12 czerwca 2024 r. na Orliku w Kcyni odbył się turniej piłki nożnej chłopców - Memoriał Janusza Sztukowskiego. W zawodach uczestniczyło pięć drużyn: Szkoła Podstawowa z Kcyni, Szkoła Podstawowa z Mycielewa, Szkoła Podstawowa z Dziewierzewa, Szkoła Podstawowa z Laskownicy i Szkoła Podstawowa z Palmierowa. Rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”. Wszystkie drużyny rozegrały po cztery mecze.
Drużyna chłopców z naszej szkoły zajęła trzecie miejsce. Uczeń Kacper Nowakowski został najlepszym zawodnikiem turnieju.
GRATULUJEMY!!!
10 czerwca 2024 roku odbył się I Gminny Konkurs Chemiczny pod nazwą „Ale Kwas”, którego adresatami byli wszyscy uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie i Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy chemicznej, wyrabianie umiejętności twórczego myślenia, samodzielnego rozwiązywania problemów chemicznych oraz integrację młodzieży i motywowanie do współzawodnictwa.
Każda szkoła biorąca udział w konkursie mogła wytypować maksymalnie dwóch reprezentantów z każdej grupy wiekowej. W tegorocznym konkursie wzięli udział uczniowie z Mycielewa, Palmierowa i Dziewierzewa. Konkurs miał charakter rywalizacji indywidualnej i składał się z 20 pytań rożnego typu. Nasi „alchemicy” mieli na jego rozwiązanie 60 minut.
Następnie komisja konkursowa w składzie M. Borzych i J. Reiwer - nauczycielki chemii -sprawdziły prace.
W końcu nadszedł czas na rozstrzygnięcie rywalizacji konkursowej. Na naszą uroczystość przybyli goście: pani Anna Duda -Nowicka- przedstawiciel organu prowadzącego a zarazem radna Rady Powiatu Nakielskiego i Przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie- pani Barbara Sądel. Zanim jednak rozdano nagrody sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła się w jedno wielkie laboratorium chemiczne. W świat alchemii bajkowym krokiem wprowadził nas sam Pan Kleks, w którego rolę wcielił się Antoni Okrutnik oraz uczniowie klasy IV oraz V Szkoły Podstawowej w Palmierowie prezentujący układ taneczny do piosenki „Całkiem nowa bajka”. Przedstawienie było pełne doświadczeń. Wszystkim zgromadzonym się podobało, o czym świadczyły gromkie brawa. W części artystycznej wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Palmierowie oraz Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie.
Kwasu nie było- podsumowała pani dyrektor Lucyna Bursztynowicz, która wraz z gośćmi: p. Anną Dudą-Nowicką i Barbarą Sądel dokonały rozdania nagród. Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
Kategoria klasy VII
I miejsce- Karina Kurczyna ( Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie)
II miejsce-Stanisław Kubalewski ( Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie)
III miejsce-Kacper Nowakowski ( Szkoła Podstawowa w Palmierowie)
Kategoria klasy VIII
I miejsce-Remigiusz Socha ( Szkoła Podstawowa w Mycielewie)
II miejsce-Franciszek Strzyżewski ( Szkoła Podstawowa w Mycielewie)
III miejsce-Wiktoria Machałek ( Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie)
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz piśmiennicze. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy za udział.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz wszystkim uczestnikom chemicznych zmagań, ich opiekunom oraz dyrektorom za możliwość realizacji konkursu. Panu Burmistrzowi Mateuszowi Stachowiakowi, za objęcie swoim patronatem naszego konkursu. Pani Barbarze Sądel - Przewodniczącej Rady Rodziców w SP w Dziewierzewie oraz Pani Annie Dudzie - Nowickiej - Radnej Powiatowej za obecność i wsparcie. Sponsorom za dofinansowanie naszego konkursu. W szczególności dziękujemy uczniom, bo bez Was to wspaniałe wydarzenie nie mogłoby się odbyć.
13 czerwca 2024 roku odbędzie się Szkolny Konkurs Wiedzy o Parkach Narodowych w Polsce!
Konkurs polega na rozwiązaniu testu wiedzy ogólnej o parkach narodowych. Organizatorem
konkursu jest pani Jadwiga Olszak. Do konkursu mogą przystąpić chętni uczniowie, którzy w terminie
do dnia 11.06.2024 roku zgłoszą się do organizatora w celu wpisania się na listę uczestników
konkursu. Najlepsi uczestnicy zostaną nagrodzeni nagrodami rzeczowymi. Serdecznie Zapraszam !!!!
W piątek 7 czerwca 2024 roku obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Dziecka. Uroczystość wyglądała jednak inaczej niż zawsze, ponieważ główną atrakcją były kolorowe dmuchańce. O godzinie 8.30 nic nie zapowiadało jeszcze, że zabawa się uda, ponieważ podał ulewny deszcz, ale w miarę upływu czasu niebo zaczęło się rozchmurzać i zaświeciło słońce.
Uroczystość została zainaugurowana przez Panią dyrektor Jadwigę Olszak, która powitała wszystkich zebranych i przedstawiła scenariusz święta. Pani dyrektor podkreśliła, że tegoroczne obchody Dnia Dziecka nie byłyby możliwe bez pomocy i ogromnego zaangażowania Rady Rodziców. Środki finansowe na zakup nagród, poczęstunku, wynajmu dmuchańców w dużej mierze pochodziły z kiermaszów zorganizowanych z okazji mikołajek oraz Dnia Seniora.
Po powitaniu wszystkie dzieci otrzymały popcorn, watę, lody a następnie rozpoczęły się zabawy. Przygotowali i prowadzili je nauczyciele wraz z rodzicami. Były więc: kącik małego chemika, kręgle, rzuty woreczkami do celu, biegi w szarfach, ringo, rzuty do kosza. W międzyczasie odbyły się przygotowane przez p. Szczepańskiego pokazy tańców i bańki mydlane, zorganizowane przez Żanetę Rybczyńską i Julię Nowak tatuaże żelowe i malowanie twarzy. Od 11.00 do 11.30 miał miejsce poczęstunek, w ramach którego rodzice przygotowali kiełbaski z grilla, bułeczki oraz napoje. Następnie odbyła się dalsza część zabaw oraz mecz piłki nożnej. O godzinie 12.30 wszyscy ponownie spotkali się przed wejściem do szkoły, aby podsumować zabawy, a najlepszym wręczyć nagrody. Słodkości otrzymali również wszyscy uczestnicy zabaw, rodzice oraz licznie przybyli absolwenci naszej szkoły. Pani Olszak jeszcze raz wyraziła wdzięczność Pani Beacie Budzyńskiej, Pani Pauli Grześkowiak, Pani Sylwii Serafin-Rybczyńskiej, Panu Łukaszowi Szczepańskiemu – przedstawicielom Prezydium Rady Rodziców oraz wszystkim przybyłym rodzicom za pomoc i szczególne zaangażowanie w dzisiejsze święto wszystkich dzieci.
więcej zdjęć: GALERIA
W dniu 06.06.2024 r. w Szkole Podstawowej im. Miłośników Przyrody odbył się pod patronatem Burmistrza
Kcyni Międzyszkolny Konkurs „BĄDŹ MIŁOŚNIKIEM PRZYRODY- CHROŃ ŚRODOWISKO”.
Wzięli w nim udział uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych gm. Kcynia z Dobieszewa, Dziewierzewa,
Laskownicy, Mycielewa, Palmierowa i Rozstrzębowa. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie
klasy V - Barbara Sarnecka oraz VII - Krzysztof Guzek, których do konkursu przygotowała
p. Ewelina Szymańczak.
Z rąk Pana Burmistrza i Pani Dyrektor wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki i dyplomy. Wśród
wyłonionych laureatów znajduje się uczennica naszej szkoły Barbara Sarnecka, która zajęła miejsce II.
Serdecznie dziękujemy uczniom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego
wydarzenia.
5 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego konkursu literackiego pod patronatem Burmistrza Kcyni na wiersz lub opowiadanie – „Moda na pisanie…”.
Zadaniem dzieci klas I-III było napisanie wiersza o czworonożnym przyjacielu, a uczniów z klas IV-VIII napisanie opowiadania, w którym jednym z bohaterów będzie czworonożny przyjaciel obdarzony niezwykłymi umiejętnościami na minimum jedną stronę A4.
Do konkursu przystąpili uczniowie z wszystkich szkół podstawowych gminy Kcynia. Dyrektor szkoły p. Małgorzata Dutkiewicz wraz z burmistrzem Kcyni p. Mateuszem Stachowiakiem oraz kierownikiem Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury w Urzędzie Miejskim w Kcyni p. Rafałem Woźniakiem i pomysłodawczynią konkursu p. Katarzyną Pawlak wręczyła laureatom dyplomy i nagrody.
W kategorii klas I-III uczennica naszej szkoły Antonina Kuberacka z kl. II zdobyła III miejsce.
W kategorii klas IV-VIII II miejsce zajęła Zofia Grześkowiak z kl. V. Barbara Sarnecka z kl. V otrzymała nagrodę za udział w konkursie.
Uczniów do udziału w konkursie przygotowała pani Aleksandra Kulczyńska-Milik.
Po zakończeniu części oficjalnej dzieci udały się na spotkanie ze zwierzątkami, a potem wraz z opiekunami przeszły na boisko szkolne, gdzie uraczyli się smażonymi przy ognisku kiełbaskami.
Serdecznie gratulujemy!
Data: 7 czerwca 2024 r.
Godzina: 930 - 1300
Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie
PROGRAM FESTYNU
1. 930 – powitanie przybyłych gości i rozpoczęcie zabaw. Zapoznanie z programem obchodów Dnia Dziecka.
2. 935 – poczęstunek popcornem i watą cukrową (możliwe jest podchodzenie do stoiska przez cały czas trwania festynu)
3. 1000– 1100 – konkurencje dla grupy młodszej (0 - IV), dmuchańce dla grupy starszej (V – VIII)
4. 1100 – 1130 – poczęstunek – grill – odpowiedzialni rodzice : p. Rybczyński, p. Budzyńska
5. 1130 – 1230 – konkurencje dla grupy starszej (V – VIII), dmuchańce dla grupy młodszej (0 - IV)
6. 1230– 1300 – zakończenie zabaw, wręczenie nagród.
KONKURENCJE
a) kręgle – A. Kulczyńska-Milik
b) rzuty woreczkami – M. Tracz, M. Starzyńska
c) skoki w workach – D. Wesołowska
d) kącik małego chemika, doświadczenia chemiczne – J. Reiwer, P. Kuberacka
e) rzuty do kosza – M. Grabarski
f) bieg w szarfach – E. Szymańczak
g) rzuty ringo – M. Nogowska
ZABAWY
W międzyczasie odbędą się przygotowane przez p. Szczepańskiego pokazy tańców, malowanie twarzy, wata cukrowa i popcorn, skoki przez linę oraz zorganizowane przez Żanetę Rybczyńską i Julię Nowak tatuaże żelowe i malowanie twarzy.
Rodzice pomagający w organizacji festynu: p. A. Błochowiak, p. M. Olszak, p. B. Budzyńska, p. E. Rybczyński, p. P. Rojewska, p. E. Kieca, p. P. Grześkowiak, p. Ł. Szczepański, p. Ż. Rybczyńska, p. J. Nowak.
W dniach od 3 do 7 czerwca 2024 roku organizujemy kolejną już akcję charytatywną na rzecz bezdomnych
zwierząt pod hasłem :
„NAKARM FUTRZAKA”
Tradycyjnie zbieramy: śpiwory, legowiska, dywaniki, kołdry, pościele, karmę suchą i mokrą, smycze,
obroże i zabawki.
Zwierzęta liczą na Waszą pomoc!
Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
Janusz Korczak
Drodzy Uczniowie!
Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam wielu powodów do radości i uśmiechu, ciekawości świata, przyjaciół,
którzy nie zawodzą oraz marzeń, które się spełnią.
Niech każdy dzień będzie dla Was wspaniałą przygodą i nauką.
Bądźcie szczęśliwi!
Dyrektor, nauczyciele oraz pracownicy
Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie
W dniach 27 – 29 maja 2024 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką: p. Magdaleny Nogowskiej, p. Pauliny Kuberackiej, p. Małgorzaty Tracz i p. Aleksandry Kulczyńskiej-Milik uczestniczyli w wycieczce do Książa i Szklarskiej Poręby.
W trasę wyruszyliśmy o godzinie 5.00. Po drodze zobaczyliśmy zabudowania Wrocławia, górę Ślęża i wiele pięknych miejscowości. Pierwszym etapem wycieczki było kilkugodzinne zwiedzanie zamku w Książu. Odbyło się one w ramach zajęć edukacyjnych „Dzień w Książu”. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili drugowojenne podziemia jako część kompleksu Riese, poznali historię zamku i jego zabytkowe wnętrza, ogrody oraz tarasy. W trakcie zwiedzania rozpętała się burza, którą mieliśmy szczęście przeczekać w zamkowej bramie. W lekkim deszczu udaliśmy się jeszcze zobaczyć Mauzoleum Hochbergów. Potem przeszliśmy już do autokaru i udaliśmy się w drogę do pensjonatu „Zameczek” w Szklarskiej Porębie. Tam zostały przydzielone pokoje i wszyscy udali się na obiadokolację. Po niej wszyscy przeszli do sali świetlicowej, gdzie można było pograć w bilard, piłkarzyki oraz inne gry. Około 22.00 udaliśmy się na spoczynek.
Drugiego dnia po śniadaniu ruszyliśmy w góry. O 9.00 przed wejściem na Wodospad Kamieńczyka czekała na nas pani przewodnik, która miała towarzyszyć nam w wędrówce na Szrenicę. Po drodze opowiadała m.in. o Karkonoskim Parku Narodowym, o przyczynach zniknięcia pierwotnego lasu, o budowie geologicznej Karkonoszy. Wychodziliśmy w pełnym słońcu, ale ok. 200 m przed Schroniskiem na Hali Szrenickiej „złapała” nas potężna ulewa. Przeczekaliśmy ją w schronisku i podjęliśmy decyzję, że nie wracamy, tylko wędrujemy dalej. Ubraliśmy kurtki i płaszcze przeciwdeszczowe, i… zdobyliśmy mglistą Szrenicę! Znowu odpoczęliśmy w schronisku. W lekkim deszczu schodziliśmy tym samym szlakiem. Zrobiliśmy prawie 10 km. W pensjonacie czekała już obiadokolacja. Regeneracja sił wcale nie trwała długo i wieczorem znowu spotkaliśmy się w świetlicy. Tym razem miały miejsce również tańce.
W środę rano po śniadaniu spakowaliśmy się, przenieśliśmy bagaże do autokaru i pieszo ruszyliśmy na kolejną górską wyprawę. Tym razem nic nie zapowiadało pogorszenia pogody. Udaliśmy się na Złoty Widok. Mijając Lipę Sądową, potem Grób Karkonosza, przeszliśmy zobaczyć formację skalną Chybotek. Stamtąd ruszyliśmy nad Wodospad Szklarki. Po prawie czterogodzinnym spacerze wróciliśmy do autokaru, by ruszyć w drogę powrotną. Wstąpiliśmy jeszcze do Wałbrzycha, by zwiedzić Palmiarnię należącą do Zamku Książ, której nie zdążyliśmy zobaczyć w poniedziałek.
Potem były jeszcze ostatnie wycieczkowe zakupy i powrót do domu. W Palmierowie byliśmy zgodnie z planem, czyli o godz. 21.30. Karkonosze wywarły na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie. To był bardzo udany wyjazd.
27 maja 2024 roku w naszym oddziale przedszkolnym odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków, pod hasłem „PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ”. W konkursie wzięło udział 7dzieci.
Dzieci recytowały przygotowane przez siebie wiersze. Prezentacje dzieci oceniała komisja w składzie: pani Ewa Mochocka oraz pani Jadwiga Olszak – Dyrektor naszej szkoły. Komisja miała niezwykle ciężkie zadanie, ponieważ recytatorzy byli wspaniale przygotowani.
Po ogłoszeniu wyników konkursu, na dzieci czekały nagrody w postaci dyplomów i książek oraz zabawek.
Oto wyniki:
I miejsce – Nadia Midzio
II miejsce – Filip Włodarski
III miejsce – Kacper Włodarski
Wyróżnienia: Marcelina Kieca, Szymon Guzek, Bartosz Matuszewski, Alan Doberstein.
Gratulujemy wszystkim!
Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaką przygotowaliśmy z okazji Dnia Mamy. To właśnie z okazji tego szczególnego święta przedszkolaki przygotowały dla swoich kochanych mam niespodziankę muzyczno- plastyczną, zaśpiewały piosenkę pt. „Walczyk dla mamy” oraz wręczyły prezencik i przepiękną laurkę.
Mamy nadzieję, że był to wzruszający prezent dla każdej z mam. Dzieci włożyły w to naprawdę dużo pracy i serca :-)
Uczucia dzieci znalazły swój wyraz w ofiarowanych upominkach, podziękowaniach, najlepszych życzeniach, a przede wszystkim gorących uściskach i wspólnej radości.
Więcej zdjęć w galerii: Konkurs recytatorski i Dzień Mamy
27.05. 24r.
445 – zbiórka przed szkołą w Palmierowie
500 – wyjazd sprzed SP w Palmierowie
ok. 1100 – przyjazd do Książa
ok. 11 40 – 16 40 „Dzień w Książu”
– zwiedzanie podziemi, zamku, Stada Ogierów, tarasów i Palmiarni
– posiłek (opłacany samodzielnie)
ok. 1800 – przyjazd do pensjonatu „Zameczek” w Szklarskiej Porębie
ok. 1830 – obiadokolacja w pensjonacie
ok. 1915 – czynności organizacyjne, przydział pokojów
ok. 2000 – spacer po okolicy, do Lipy Sądowej, czas wolny
ok. 2200 – toaleta, cisza nocna
28.05.24 r.
7 30 – pobudka, toaleta
8 30 – śniadanie
9 30 – wyjście w góry
– spotykanie z przewodniczką na parkingu do wodospadu Kamieńczyka przy Szosie Czeskiej https://maps.app.goo.gl/YUFtDb4fTChUYGeC8
– wejście na szlak czerwony GSS i dojście do wodospadu (ok 40 min, 1,3 km). Przy wodospadzie 10-15 minut przerwy w celu jego obejrzenia (kilka słów o nim)
– Schronisko na Hali Szrenickiej (2,5 km, 1,5 godz). Miejsce na krótką przerwę.
– Graniczna Łąka (0,8 km. ok 30 min)
– Schronisko Szrenica (0,3 km, 15 min). Możliwy zakup posiłku. Menu na stronie schroniska.
Zejście tym samym szlakiem. Cała wycieczka powinna nam zająć ok 5 do 6 godzin (w zależności od tego ile przerw będziemy musieli zrobić). Do pokonania będzie 9,6 km i ok 640 m przewyższenia.
Link do trasy na http://mapa-turystyczna.pl
– Będąc już na Szrenicy odbijemy kawałek i dojdziemy do formacji skalnej Trzy Świnki. Nadrobimy tylko 700 m, a formacje skalne w Karkonoszach są niewątpliwie ważnym elementem krajobrazu. Link do trasy na http://mapa-turystyczna.pl
Oczywiście przerwy na szlaku według potrzeb dzieci. Zwłaszcza tych młodszych. Podczas takich przerw poruszymy, takie tematy jak:
- KPN
- przyczyny zniknięcia pierwotnego lasu
- cietrzew i sokół wędrowny w KPN
- budy pasterskie a dzisiejsze schroniska górskie
- podstawy geologii w Karkonoszach. Czyli jak powstały, co mamy pod nogami i co możemy tu znaleźć.
ok. 1800 – obiadokolacja w pensjonacie
ok. 1900 – zabawy w pensjonacie, piłkarzyki, bilard
ok. 2200 – toaleta, cisza nocna
29.05.24 r.
7 30 – pobudka, toaleta
8 30 – śniadanie
9 30 – wykwaterowanie
ok. 10 00 – wyjście w góry, krótsza trasa 3 km w obie strony – Wodospad Szklarki – Złoty Widok – Grób Karkonosza – Chybotek
ok. 13 00 – powrót do pensjonatu
ok. 13 30 – wyjazd do domu, po drodze posiłek w restauracji (we własnym zakresie)
ok. 2200 – 2300 – powrót do szkoły
Powyższy harmonogram może ulec zmianie, gdy warunki pogodowe będą tego wymagały.
Istnieją wiadomości nieoczekiwane, niepożądane, takie, których nigdy nie chcielibyśmy usłyszeć…
Mimo tego, że ich nie chcemy – przychodzą, porażają, dotkliwie ranią, zmieniają nieodwracalnie nasze życie,
naszą codzienność…
Zmarła Aneta Wojciechowska.
Dla uczniów naszej szkoły – nauczycielka matematyki, wychowawczyni, autorytet.
Dla nauczycieli i pracowników szkoły – koleżanka, w wielu przypadkach także serdeczna przyjaciółka.
Dla Bliskich – żona, mama, siostra.
Miejsca, które zajmowała w życiu wielu ludzi – nic nie zapełni…
Pozostanie w naszej pamięci jako osoba o niespożytej energii, zawsze życzliwa, pochłonięta różnorodnymi
działaniami, zaangażowana w szkolne wydarzenia i sprawy, troszcząca się o innych.
Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i cała społeczność szkolna wyrażają Rodzinie
i Przyjaciołom śp. Zmarłej wyrazy współczucia i zapewniają o swojej duchowej bliskości.
Szanowni Rodzice,
w środę 22 maja 2024 roku o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.
Spotkania odbędą się z wychowawcami, którzy przekażą najważniejsze informacje dotyczące uczniów oraz omówią sprawy bieżące. Później będzie istniała możliwość konsultacji z pozostałymi nauczycielami uczącymi w naszej szkole.
Dnia 13 maja w Urzędzie Miejskim w Kcyni odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Czerwone maki spod Monte Cassino”. Konkurs został ogłoszony przez Urząd Miejski w Kcyni na okoliczność Wojewódzkich Obchodów 80. rocznicy bitwy pod Monte Cassino. Konkurs, na który wpłynęło 65 prac, skierowany był do uczniów z klas 0 – VIII oraz szkół ponadpodstawowych. Celem konkursu było kultywowanie pamięci o Monte Cassino, motywowanie do samodzielnego poszerzania wiedzy, uwrażliwienia na wartości patriotyczno-narodowe oraz stworzenie okazji do działalności plastycznej związanej z symboliką narodową.
Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Nagrody dla laureatów wręczone zostały podczas Wojewódzkich Obchodów 80. rocznicy bitwy pod Monte Cassino. Fundatorem nagród był Wojewoda Kujawsko-Pomorski.
W kategorii: kl. 0 – III
Klaudia Bartoszek - kl. I
W kategorii: kl. IV - V
Amelia Idzińska - kl. VI
Serdecznie gratulujemy !