20 maja uczniowie klas 0-III wybrali się na wycieczkę do Nakła nad Notecią.
W pierwszej kolejności zasiedli na widowni Nakielskiego Ośrodka Kultury, aby podziwiać kunszt aktorów z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, w przedstawieniu „Roszpunka”, który jest adaptacją klasycznego utworu Braci Grimm. Spektakl ten był niezwykłą opowieścią o niezależnej i silnej dziewczynce, która odważnie stawiała czoła przeciwnościom losu. Przekazała ona młodym widzom inspirującą lekcję o sile wewnętrznej, determinacji i odwadze.
Następnie uczestnicy udali się do Sali zabaw „Nie Pękaj” na warsztaty czekoladowe i zabawy z animatorami. Atrakcji było mnóstwo. Podczas spotkania, oprócz świetnej zabawy, uczniowie poznali historię czekolady, techniki jej przygotowania oraz możliwości wykorzystania. Warsztaty były dopasowane do potrzeb i wieku dzieci, dzięki temu spotkanie było wyjątkowe i niezapomniane. Dzięki warsztatom każde uczestniczące w nich dziecko miało miłą i niepowtarzalną okazję aby między innymi: własnoręcznie stworzyć wymarzoną tabliczkę czekolady, poznać wiele ciekawostek na temat czekolady, pobawić się formami z czekolady, degustować czekolady i zachować po spotkaniu miłe pamiątki w postaci stworzonych przez siebie czekoladowych tabliczek Czekolady.
Po tych atrakcjach wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do autokaru, aby rozpocząć podróż powrotną do domu. Dzieci swoimi przeżyciami i wiadomościami dzieliły się z innymi, sami zaś wzbogacili swoją wiedzę o nowe doświadczenia. Rozbawieni, pełni wrażeń, wrócili do szkoły.
Więcej zdjęć: GALERIA
W dniach od 14.05.2023 r. do 16.05.2023 r., dzięki zaangażowaniu Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni, uczniowie klas szóstych szkół gminy Kcynia pojechali nad morze do Grzybowa na Zieloną szkołę. Nasi uczniowie wypoczywali pod opieką p. M. Grabarskiego. Celem i założeniem wyjazdu było: integracja uczniów w grupie klasowej i po za nią oraz poznanie nadmorskiego rejonu Polski. Podopieczni uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych, grali w piłkę na miejscowym orliku. Płynęli statkiem po morzu. Byli na wycieczce w Kołobrzegu, zobaczyli latarnie morską, pomnik Zaślubin z morzem, spacerowali po molo i promenadzie.
Korzystając ze słonecznej pogody spacerowali brzegiem morza oraz zwiedzali nadmorskie miejscowości. Wspólny pobyt z uczniami ze szkół gminy Kcynia był okazją do nawiązania nowych znajomości i przyjaźni. Dzieci z Palmierowa z pewnością zaliczą wyjazd do udanych.
9:10 – 9:20 Zbiórka uczestników. Wyjazd ze szkoły.
Wejście na teren Nakielskiego Ośrodka Kultury.
Udział w przedstawieniu teatralnym pt. „Roszpunka”.
Przejazd na salą zabaw „Nie Pękaj” na warsztaty.
Udział w warsztatach czekoladowych i zabawach z animatorami.
ok. 13:45 – 14:30 Powrót do szkoły. Zakończenie wycieczki.
W dniach 14-16 maja uczniowie ósmej klasy piszą swój pierwszy, ważny egzamin na zakończenie szkoły podstawowej. We wtorek zmierzyli się z językiem polskim, dzisiaj z matematyką a jutro egzamin z języka angielskiego.
Trzymamy mocno kciuki!
W dniach 14 – 16 maja 2024 roku odbywać się będzie Ogólnopolski Egzamin Ósmoklasisty.
Dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I – VII są to dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Harmonogram egzaminu:
Każdego dnia uczniowie klasy VIIII winni przybyć do szkoły do godz. 8:30
Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty : 3 lipca 2024 r.
Termin przekazania szkołom zaświadczeń i informacji: do 3 lipca 2024 r.
Termin wydania zdającym zaświadczeń oraz informacji: 3 lipca 2024 r.
Informacje dla zdających:
PLAN DOWOZU UCZNIÓW KLASY ÓSMEJ DO SZKOŁY
PRZYWÓZ
800 – KCYNIA
805 – ŻURAWIA
810 – WŁODZIMIERZEWO
815–GŁOGOWINIEC
820 –PALMIEROWO
825 –KCYNIA
ODWÓZ
14.05.2024r.(wtorek)
1115 –GŁOGOWINIEC, ŻURAWIAKCYNIA
15.05.2024r. (środa)
1100 - GŁOGOWINIEC, ŻURAWIA, KCYNIA
16.05.2024r. (czwartek)
1045 - GŁOGOWINIEC, ŻURAWIA, KCYNIA
W dniu 10.05 2024 r. na boisku w naszej szkole odbyły się zawody Trójboju Lekkoatletycznego Szkół Podstawowych dla klas IV i młodszych. Zawody otworzyła pani dyrektor Jadwiga Olszak wraz z przedstawicielem Urzędu Miejskiego w Kcyni panem Rafałem Woźnakiem.
Do zawodów przystąpiły drużyny z 6 szkół podstawowych z Gminy Kcynia: SP Kcynia, SP Mycielewo, SP Dziewierzewo, SP Rozstrzębowo, SP Laskownica i gospodarze SP Palmierowo. Trójbój składał się z trzech konkurencji: biegu na 60 metrów, skoku w dal i rzutu piłeczką palantową. Przeprowadzony był w kategoriach dziewcząt i chłopców.
Po dodaniu wszystkich punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach w końcowej klasyfikacji nasze dziewczęta wywalczyły II miejsce, a chłopcy wywalczyli I miejsce.
Osiągnięcia indywidualne:
Martyna Kaczmarek
I miejsce i złoty medal w skoku w dal
II miejsce i srebrny medal w rzucie piłeczką palantową
III miejsce i brązowy medal w biegu na 60 metrów
Zuzanna Piechocka
II miejsce i srebrny medal w skoku w dal
Filip Budzyński
I miejsce i złoty medal w biegu na 60 metrów
I miejsce i złoty medal w skoku w dal
Antoni Grześkowiak
II miejsce i srebrny medal w biegu na 60 metrów
II miejsce i srebrny medal w skoku w dal
Skład naszej drużyny: Kaczmarek Martyna, Amelia Idzińska, Zuzanna Nogowska, Zuzanna Piechocka, Maja Idzińska, Maja Błochowiak, Ślipek Wiktor, Filip Budzyński, Grześkowiak Antoni, Mikołaj Szmyt, Ślipek Ksawery, Grześkowiak Mikołaj.
Drużynę do zawodów przygotował pan Mirosław Grabarski.
Wręczenie medali i dyplomów dokonali pani dyrektor Jadwiga Olszak wraz z Burmistrzem Kcyni panem Mateuszem Stachowiakiem.
Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów!!!
więcej zdjęć: GALERIA
Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie ogłosiła
Konkurs literacki pod patronatem Burmistrza Kcyni na wiersz lub opowiadanie – „Moda na pisanie…”
Celem konkursu są m.in.:
- inspirowanie do artystycznej twórczości,
- rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych autorów,
- propagowanie pisemnych form wypowiedzi,
- dbałość o kulturę i estetykę słowa pisanego,
- pielęgnowanie ojczystego języka.
Warunki uczestnictwa w konkursie oraz kryteria oceny prac:
- konkurs jest przeznaczony dla dwóch kategorii wiekowych uczniów klas I-III oraz IV-VII,
- w kategorii klas młodszych należy napisać wiersz (min. 12 wersów) o czworonożnym przyjacielu.
- w kategorii klas starszych należy napisać opowiadanie, w którym jednym z bohaterów będzie czworonożny przyjaciel obdarzony niezwykłymi umiejętnościami na minimum jedną stronę A4. Tekst może zawierać dialog, opis, formy te jednak nie powinny dominować w opowiadaniu.
- prace muszą spełniać podstawowe wymagania kompozycyjne i ortograficzno-gramatyczne,
- teksty powinny być napisane estetycznie i czytelnie na kartkach formatu A4 (mile widziane ozdobniki),
- oceniane będą: samodzielność i oryginalność utworu, spójność z tematem, poprawność stylistyczna i językowa tekstu.
Szkolnym koordynatorem konkursu w naszej szkole jest p. Aleksandra Kulczyńska-Milik. Udziela ona wszelkich informacji i pomaga w wyborze tematu.
Prace należy dostarczyć do pani Milik do 20 maja.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!
6 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach projektu „Pierwsza pomoc, my już wiemy jak ratować życie, a Ty?" .
Pierwsza pomoc przede wszystkim pomaga ratować życie. Osoby znające zasady udzielania pomocy są pewniejsze siebie, potrafią podjąć natychmiastowe działania i zapanować nad sobą w trudnych okolicznościach.
Znajomość zasad pierwszej pomocy wyposaża nas także w narzędzia, dzięki którym możemy ustabilizować stan pacjenta do momentu przybycia pogotowia ratunkowego i zapobiec nagłemu pogorszeniu sytuacji.
Dzięki zajęciom prowadzonym przez pana Szymona Płaczkiewicza z HelpMed, uczniowie mieli okazję poćwiczyć resuscytację krążeniowo- oddechową, pozycję boczną ustaloną, zachowania podczas zadławień i zakrztuszeń oraz w jaki sposób używać defibrylatora AED.
Dziękujemy MLUKS "Orlik" Kcynia za możliwość wzięcia udziału w tak wartościowych zajęciach.
06.05 (PONIEDZIAŁEK)- JĘZYK POLSKI- (120 MINUT)
07.05 (WTOREK)- MATEMATYKA- (100 MINUT)
08.05 (ŚRODA)- JĘZYK ANGIELSKI- (90 MINUT)
W piątek 3 maja 2024 roku nasza szkoła, podobnie jak władze samorządowe, przedstawiciele placówek
oświatowych i instytucji oraz mieszkańcy Kcyni, wzięła udział w obchodach 233. Rocznicy Uchwalenia
Konstytucji 3 Maja.
Dziękujemy naszemu pocztowi sztandarowemu: Wojtkowi Błochowiakowi, Krzysiowi Guzkowi, Kacprowi
Rojewskiemu oraz pani Aleksandrze Kulczyńskiej –Milik za godne reprezentowanie naszej szkoły w
uroczystości.
26 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie odbył się finał całotygodniowych obchodów 10. rocznicy nadania placówce imienia oraz sztandaru. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego prowadząca uroczystość pani Aleksandra Kulczyńska-Milik powitała wszystkich zebranych: panią dyrektor Jadwigę Olszak, zaproszonych gości, m.in. panią Brygidę Prus i panią Katarzynę Szymańską z Zagrody Zapiecek, rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi oraz wszystkich uczniów i dzieci z oddziału przedszkolnego.
Na początku do przybyłych zwróciła się pani dyrektor, która przypomniała długi i staranny wysiłek przygotowań do nadania szkole imienia oraz sztandaru. Zwróciła szczególną uwagę, że patron, jakim jest Orzeł Biały przydał naszej placówce indywidualną tożsamość wyróżniającą ją spośród innych szkół. Z dumą stwierdziła, iż z perspektywy dziesięciu lat wspólny, głęboko przemyślany wybór społeczności szkolnej, okazał się wyborem niezwykle trafnym. Imię Orła Białego sprzyja bowiem rozbudzaniu postaw patriotycznych i moralnych, kształtowaniu szacunku do własnego państwa i symboli narodowych. Do zebranych zwróciła się również przedstawicielka Rady Rodziców pani Paula Grześkowiak, która życzyła m.in., aby w szkole najważniejszy zawsze był uczeń, aby duszą szkoły był nauczyciel, wsparciem – rodzice, a dumą absolwenci.
Po przemówieniach rozpoczęła się akademia jubileuszowo-majówkowa z konkursowym przeglądem wierszy i piosenek „Patriotyzm w słowa i muzykę zamknięty”. Krzysztof Guzek z kl. VII prezentował rys historyczny świąt majowych. Jego słowa przeplatane były konkursowymi występami. Jury w składzie: p. Małgorzata Tracz, p. Marzanna Starzyńska i p. Dorota Wesołowska wyłoniło zwycięzców. W kategorii dzieci 0-III I miejsce zajęła Nina Demska z piosenką „Dziś idę walczyć, mamo”, II miejsce zajęła Antonina Kuberacka za recytację wiersza „Twój dom”. III lokatę wywalczyła Nadia Midzio za wiersz „Moje miasteczko”. W kategorii klas IV-VIII bezkonkurencyjna okazała się deklamująca wiersz „Gawęda o miłości ojczystej” Michalina Demska, II miejsce zajął zespół Martyna Kaczmarek, Amelia Idzińska i Dominika Nowakowska z piosenką „Piechota”, a III Krzysztof Guzek recytujący „Pieśń o żołnierzach w Westerplatte”. Na zakończenie akademii wystąpiły dziewczynki z klas II i III, które zaśpiewały piosenkę „Eldorado”.
Po wyprowadzeniu sztandaru rozpoczęła się nieoficjalna część uroczystości. Na początku Pani dyrektor rozdała wszystkim urodzinowe cukierki oraz pamiątkowe długopisy z logo szkoły. Potem nastąpił moment, na który długo czekaliśmy. Przy dźwiękach gromkiego „Sto lat!” rodzice wnieśli i pokroili dla wszystkich jubileuszowy tort.
Cała społeczność szkolna jest niezwykle dumna z tego, iż placówce patronuje Orzeł Biały. Jako symbol ma charakter ponadczasowy, dotyczący każdego Polaka. Patrząc na długą i bogatą historię godła jesteśmy zaszczyceni tym, że na patrona szkoły w Palmierowie obrano symbol o charakterze ponadczasowym, uosabiającym wartości najwyższe, związane z polskością i dążeniem do ideału.
WIĘCEJ ZDJĘĆ: GALERIA
W związku z obchodami jubileuszowymi
z okazji 10. rocznicy nadania szkole imienia i sztandaru
mamy zaszczyt zaprosić
wszystkich Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie
na uroczyste ich podsumowanie,
które odbędzie się 26 kwietnia o godz. 11.00 na sali gimnastycznej.
W ramach uroczystości przewidujemy:
- akademię jubileuszowo-majówkową,
- przegląd piosenek i wierszy pod nazwą „Patriotyzm w słowa i muzykę zamknięty”,
- podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu „Mój pomysł na ilustrację do ulubionej książki”,
- podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu ekologicznego „Jestem odpowiedzialny za ochronę środowiska”,
- słodki poczęstunek - tort jubileuszowy.
Liczymy na Państwa obecność!
Organizatorzy
Dnia 25.04.2024 w Szkole Podstawowej im. J. Czochralskiego w Kcyni odbył się gminny konkurs matematyczny dla klas IV – VI pt. „LOGiMAT”. Konkurs miał charakter drużynowy i składał się z dwóch części. Pierwsza część były to zadania związane z abstrakcyjnym, nieszablonowym myśleniem, matematyczne zagadki i rebusy. Druga część polegała na układaniu tangramów matematycznych w określonym czasie. Punkty z obu części były sumowane. Naszą szkołę pod opieką pani J. Reiwer dzielnie reprezentowali: Barbara Sarnecka (kl. V), Jakub Kieca (kl. VI), Lena Grześkowiak(kl. VI). Cały konkurs przebiegł w miłej, matematycznej atmosferze.
Serdecznie dziękujemy naszym reprezentantom za udział. A pozostałą brać uczniowską zachęcamy do udziału w różnych formach aktywności intelektualnej z różnych dziedzin nauki.
25 kwietnia Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień bez plecaka. Pomysłowość społeczności szkolnej przeszła najśmielsze oczekiwania, o czym można się przekonać w galerii fotograficznej.
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!
Dnia 24 kwietnia na boisku Orlik Kcynia odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Kcynia w piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych. Dziewczęta z naszej szkoły wzięły udział w tym turniej. Mecze były zacięte i pełne rywalizacji sportowej.
W turnieju brały udział trzy drużyny:
Szkoła Podstawowa z Kcyni
Szkoła Podstawowa z Dziewierzewa
Szkoła Podstawowa z Palmierowa
Dziewczęta zdobyły III miejsce w tym turnieju.
Gratulujemy!!!
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do aktywnego włączenia się
w obchody świąt majowych. Z tej okazji organizujemy konkurs recytatorski i konkurs
piosenki patriotycznej. Odbędą się one 26 kwietnia 2024 r. na sali gimnastycznej.
Każdy chętny uczeń powinien zgłosić swój udział do 22 kwietnia 2024 roku.
Zapisy przyjmują Panie: Aleksandra Kulczyńska-Milik oraz Paulina Kuberacka.
Uwaga: Piosenki oraz wiersze nie mogą się powtarzać!
Poniżej prezentujemy do wyboru listę przykładowych wierszy oraz piosenek.
Oczywiście, jeżeli ktoś chce zaśpiewać lub wyrecytować inny utwór, ma taką możliwość.
Warunek jest jeden: utwór musi nawiązywać do tematyki patriotycznej.
W dniach 22-24 kwietnia uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami uczestniczyli w warsztatach jubileuszowych w Gospodarstwie Edukacyjnym „Zagroda zapiecek” w Żurawi. Każda grupa miała do wykonania wizerunek patrona ze szkolnego sztandaru. Kreatywność i wyobraźnia dzieci nie miała granic, dlatego Orzeł Biały, mimo że taki sam, to jednak w trzech pracach uczniów nieco inny, ukazujący charakter grupy. Był więc Orzeł dumny, był też i kolorowo wesoły.
Po wykonaniu wizerunku orła dzieci miały kolejne zadanie. Musiały własnoręcznie ubić masło. Potem przyszedł czas na ognisko. Kiełbaska z chlebem posmarowanym swojskim masłem smakowała wybornie. Najstarsza grupa uczniów żywo zainteresowała się historią Żurawi i pałacu opowiedzianą przez Panią Brygidę Prus.
Na zakończenie wszyscy otrzymali watę cukrową.
Wizyta w Zagrodzie Zapiecek była okazją do integracji społeczności szkolnej. Była też elementem obchodów 10. rocznicy nadania szkole imienia oraz sztandaru. Bardzo dziękujemy Pani Brygidzie Prus za wspaniale spędzony czas!
24.04.2024r.
23.04.2024r.