Nawigacja

  • „Muzeum w pudełku”- warsztaty dla klasy V i VI

         W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w projekcie „Muzeum w pudełku” przygotowanym przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Otrzymaliśmy zestaw materiałów edukacyjnych: „Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki”, jest tam m. in. gra planszowa, archiwalne zdjęcia oraz repliki obiektów z kolekcji Muzeum POLIN w postaci druków 3D.

    W dniu dzisiejszym, 15 listopada klasa V i VI wzięła udział w warsztacie przeprowadzonym przez edukatorkę z Muzeum Polin-panią Katarzynę Czubińską, zajęcia były w formie gry narracyjnej. Nasi uczniowie i uczennice wcielili się w postać Antka – współczesnego 12 – latka, który niespodziewanie przenosi się w przeszłość, trafia do miasteczka w dawnej Polsce, gdzie obok siebie żyli Polacy i Żydzi. Jego przewodniczką jest żydowska dziewczynka Malka. Dzieci wspólnie zwiedzają miasteczko, poznając żydowskie tradycje, święta, kuchnię i życie codzienne. Duże zainteresowanie uczniów wzbudziły przedmioty związane z religią i kulturą żydowską, których mogli dotknąć (świecznik, kielich, kubek, jad), a nawet przymierzyć (kipa).

    Przedmioty i materiały z „Muzeum w pudełku” pozostaną już w naszej szkole, będą wykorzystywane  na lekcjach historii, religii czy zajęciach dodatkowych, aby nasi uczniowie mogli poznać wielokulturowość i różnorodność dawnej Polski.

  • WYWIADÓWKA ;-)

    Szanowni rodzice,

    przypominamy o zebraniu w szkole we wtorek 22 listopada 2022 roku o godzinie 16.00.

    Spotkania odbędą się w salach lekcyjnych z wychowawcami, którzy przekażą najważniejsze informacje

    dotyczące uczniów oraz omówią sprawy bieżące. Później istnieje możliwość konsultacji z pozostałymi

    nauczycielami uczącymi w naszej szkole.

  • Próbny sprawdzian z Nową Erą

    Próbny egzamin ósmoklasisty z Nową Erą odbędzie się w dniach 15-17 listopada 2022 roku.

    Został on przygotowany zgodnie z obowiązującą formułą oraz aktualnymi zaleceniami CKE dotyczącymi organizowania i przeprowadzania egzaminu w klasie ósmej szkoły podstawowej.

    Arkusz przeznaczony na egzamin z języka polskiego zawiera:

    ·       zeszyt zadań (19 zadań, w tym 1 zadanie otwarte rozszerzonej odpowiedzi)

    ·       kartę odpowiedzi do zadań zamkniętych.

    Za rozwiązanie wszystkich zadań – 45 pkt.

    Czas pracy z arkuszem standardowym – 120 minut (w przypadku uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się czas może być wydłużony nie więcej niż o 60 minut).

    Arkusz przeznaczony na egzamin z matematyki zawiera:

    ·       zeszyt zadań (19 zadań, w tym: 15 zadań zamkniętych i 4 zadania otwarte)

    ·       kartę odpowiedzi do zadań zamkniętych.

    Za rozwiązanie wszystkich zadań – 25 pkt.

    Czas pracy z arkuszem standardowym – 100 minut (w przypadku uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się czas może być wydłużony nie więcej niż o 50 minut).

    Arkusz przeznaczony na egzamin z języka angielskiego (niemieckiego) zawiera:

    ·       zeszyt zadań (14 zadań, w tym: 9 zadań zamkniętych, 4 zadania otwarte krótkiej odpowiedzi i 1 zadanie otwarte rozszerzonej odpowiedzi)

    ·       kartę odpowiedzi do zadań zamkniętych.

    Za rozwiązanie wszystkich zadań – 55 pkt.

    Czas pracy z arkuszem standardowym – 90 minut (w przypadku uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się czas może być wydłużony nie więcej niż o 45 minut).

    Diagnoza PRZED EGZAMINEM ÓSMOKLASIATY

    Język polski  15 listopada 2022 r.,

    Matematyka  16 listopada 2022 r.,

    Język angielski 17 listopada 2022 r..

  • UWAGA WYCIECZKI!!!

    BĘDZIEMY KOLEJNY RAZ ZWIEDZAĆ POLSKĘ!

    We wrześniu bieżącego  roku kolejny raz nasza szkoła złożyła  do MEiN  dwa wnioski  na dofinansowanie wycieczek   w ramach rządowego projektu „Poznaj Polskę”. Wnioski zyskały aprobatę, w związku z czym otrzymaliśmy zakładane  kwoty.

    Wycieczka dla klas I-III

    Informuję, że  23 listopada  2022 r. (środa) organizujemy dla wszystkich chętnych uczniów klas I-III   naszej szkoły wycieczkę  do Torunia.  Dla uczestników planujemy następujące atrakcje:

    - Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy,

    - Żywe Muzeum Piernika,

    - Dom Mikołaja Kopernika.

    - Stare Miasto.

    Wycieczka jest darmowa. Dzieci będą też miały zapewniony posiłek.

     

    Wszelkich informacji udziela i zapisy przyjmuje p. Małgorzata Tracz. Zapraszamy do udziału!

     

    Wycieczka dla klas IV-VIII

    Informuję, że  24listopada  2022 r. (czwartek) organizujemy dla wszystkich chętnych uczniów klas IV-VIII   naszej szkoły wycieczkę  do Torunia.  Dla uczestników planujemy następujące atrakcje:

    - Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy,

    - Żywe Muzeum Piernika,

    - Dom Mikołaja Kopernika.

    - Stare Miasto.

    Wycieczka jest darmowa. Dzieci będą też miały zapewniony posiłek.

     

    Wszelkich informacji udziela i zapisy przyjmuje p. A. Kulczyńska-Milik. Zapraszamy do udziału!

  • OGŁOSZENIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

    Potrzebna pomoc!

     Włączamy się  w akcję organizowaną od kilku lat przez Panią Annę Knasińską mającą na  celu  zbiórkę artykułów na rzecz dzieci z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy.

    Przekazywać można artykuły szkolne, kolorowanki, kredki, plastelinę, nutridrinki, soki, herbatki owocowe, wodę, gorące kubki, kisiele, budynie, skarpetki, chusteczki nawilżane, chusteczki higieniczne,balsamy, kawę i herbatę dla rodziców.

     

    Prosimy wszystkie dzieci o dobrych sercach i całą społeczność szkolną o przyłączenie się do akcji. Sprawmy, by na twarzach cierpiących dzieci choć na chwilę pojawił się uśmiech. Artykuły będziemy zbierać w dniach  od  04 listopada  do 18  listopada 2022 r.  w sali nr 10.

    Pamiętajmy, że okazane dobro wraca do nas podwójnie!

  • HARMONOGRAM WYJAZDU DO FABRYKI BOMBEK

    o16.11.2022r.

    800 – 810         Palmierowo – Zbiórka uczestników. Wyjazd ze szkoły.

    920 – 1130       Konikowo/Gniezno – Wejście na teren Fabryki – zwiedzanie.

    1130 – 1145    Warsztaty.

    ok 1145           Zbiórka. Wyjazd.

    ok 1300           Palmierowo – Powrót do szkoły. Zakończenie wycieczki.

  • 14 listopada- Dzień Czystego Powietrza

    Zanieczyszczenie powietrza jest jednym z najistotniejszych problemów w Polsce.  Jakość powietrza przekłada się w znacznym stopniu na zdrowie ludzi i stan poszczególnych elementów środowiska przyrodniczego.  

    Z każdym oddechem wciągamy do płuc pół litra powietrza. Nie dbając o jakość powietrza tworzymy  śmiertelnie groźną  mieszankę pyłów i gazów.

    W naszej szkole mamy zamontowany czujnik smogu i tablicę informacyjną,  możemy śledzić stan powietrza w okolicy swojej placówki. Uczestniczymy w pomiarach jakości powietrza w ramach projektu ESA.

    Urząd Miejski w Kcyni po raz drugi zorganizował akcję na rzecz uświadamiania, jak ważne jest dbanie o otaczającą przyrodę i środowisko i podejmowanie starań, by oddychać coraz lepszym powietrzem. Dla szkół zorganizowano konkurs plastyczny na ekobaner, a dla wszystkich – indywidualny konkurs plastyczny dotyczący segregacji odpadów. Nasza placówka brała udział w tej akcji.

  • Narodowe Święto Niepodległości

    Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto patriotyczne związane z wydarzeniami z 1918 roku. Jest to dzień szczególny, przypominający nam nie tylko radość z odzyskanej wolności, ale też tę powszechną prawdę, że wolność nie jest czymś trwałym danym raz na zawsze.

    Z okazji narodowego święta w dniu 10 listopada odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca przypadającą w tym roku 104. rocznicę tego  wydarzenia.                                                                                                 

    Podobnie, jak w latach poprzednich, wzięliśmy udział w akcji Szkoła do hymnu i o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy cały hymn narodowy. Podczas uroczystej akademii uczniowie kl. V w montażu słowno – muzycznym przypomnieli najważniejsze wydarzenia historyczne, które po 123 latach zaborów doprowadziły do odzyskania niepodległości przez Polskę.

    Uświadomili  nam, jak cenne są dla Polaków wolność, tradycja i patriotyzm. Cała społeczność szkolna  w tym  dniu założyła odświętne stroje i kotyliony, aby oddać hołd tym, którzy przyczynili się do tego, aby każdy Polak wiedział, jak ważną datą w dziejach naszego narodu był 11 listopada 1918 roku.

    Nad przebiegiem uroczystości czuwała pani Paulina Kuberacka.

  • Próbna ewakuacja w naszej szkole

    We wtorek 8 listopada 2022r. punktualnie o godzinie 10.00 w naszej szkole rozległ się nagle głośny, długi, przerywany sygnał dźwiękowy. Był to alarm wzywający wszystkich do opuszczenia budynku. W szkole trwała ewakuacja. Wszyscy zachowując zasady bezpieczeństwa, szybko i sprawnie oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi opuścili budynek szkoły. Nauczyciele wyprowadzili uczniów na plac ewakuacyjny. Nie było paniki. „Zadymienie” szybko zostało usunięte i nikomu nic się nie stało. Nauczyciele i pracownicy złożyli dyrektor szkoły meldunki o przebiegu ewakuacji i ilości ewakuowanych uczniów.

    Warto podkreślić, że wszyscy wykonali zadanie z dużym zdyscyplinowaniem. Wszystko odbywało się sprawnie i zgodnie w obowiązującymi procedurami.

    Nasza placówka w sprawach bezpieczeństwa od lat współpracuje z instytucjami do tego powołanymi. W programie wychowawczo-profilaktycznym znajdują się zapisy, które to gwarantują. Organizowane są prelekcje, pogadanki, pokazy, nauka udzielania pierwszej pomocy.

    Celem ćwiczeń było oswojenie z sytuacją zagrożenia oraz kształtowanie umiejętności odpowiedniego postępowania w razie pożaru. Trening próbnej ewakuacji z pewnością był dla wszystkich dużym przeżyciem i doświadczeniem. Wszyscy zgodnie twierdzili, że taka próba była potrzebna, choć nigdy w przyszłości nie chcieliby wykorzystać zdobytego doświadczenia.

     

  • UWAGA KONKURS!

    Nakielski Ośrodek Kultury im. Z. Kornaszewskiego kolejny już raz zaprasza uczniów naszej szkoły  do udziału w Konkursie Plastyczno - Literackim „Moja opowieść wigilijna”.

    W tym roku ogłoszono trzy kategorie wiekowe:  kl.I-III, kl. IV-VI i kl. VII-VIII

    Praca literacka:

    - należy napisać opowiadanie „Boże Narodzenie w wybranej epoce, do której przenosi głównego bohatera wehikuł czasu”.

    Praca plastyczna:

    - należy wykonać kartkę świąteczną stylizowaną na starą pocztówkę Przy ocenie jury konkursu będzie brało pod uwagę ich oryginalność, staranność wykonania oraz pomysłowość autorów.

    Prace należy przesyłać do 20 listopada 2022r. Wszelkie pytania możecie kierować do  p. A. Kuczyńskiej- Milik, która koordynuje konkurs w naszej szkole.

    Serdecznie zachęcamy do twórczej zabawy!

  • Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2022/2023

    ​​​​

    Informuję, iż na podstawie Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia  5 października 2010 r. 

    §5 pkt. 2 w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) w roku szkolnym 

    2022/2023 dni:

    31.10.2022 r.

    2,4,5.05.2023 r.

    9.06.2023 r.

    oraz 3 dni egzaminów ósmoklasisty są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

    Jadwiga Olszak

    Dyrektor Szkoły Podstawowej 

    im. Orła Białego  w Palmierowie

  • Policja w szkole…. na spotkaniu z uczniami

    „Bezpieczeństwo uczniów i odpowiedzialność karna nieletnich” to temat spotkania, które miało miejsce 25 października 2022r. w naszej szkole. Jego celem było poszerzenia kompetencji uczniów w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach szkolnych. Uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich klas i dzieci z oddzału przedszkolnego. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, skorzystaliśmy z pomocy funkcjonariusza Posterunku Policji w Kcyni  Marka Dubiela.

    W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem

    dzieci w różnych sytuacjach. Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas pierwszych poznają drogę

    do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami poruszania się, a starsze dzieci poszerzają swoja wiedzę i

    umiejętności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Tegoroczne spotkanie z

    policjantem dotyczyło nie tylko problemów bezpieczeństwo w drodze do szkoły i w szkole, ale także

    zagadnień cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej młodzieży za zachowania agresywne, rozbój,

    demoralizację i niewłaściwe wykorzystanie Internetu. 

  • „ Razem działamy, czysto oddychamy”

     W pierwszej połowie października nasza szkoła została zgłoszoną przez panią Jolantę Reiwer do udziału        w konkursie organizowanym przez  Edukacyjną Sieć Antysmogową ESA NASK i LIBRUS pt. „ Razem działamy, czysto oddychamy”.

    W tym celu uczniowie z naszej szkole przystąpili do następujących działań:

    1.Zajęcia/ warsztaty na świeżym powietrzu.

    Zajęcia na świeżym powietrzu zamiast w klasach I-III i IV- VIII- 77 osób

    Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych I-III i IV-VIII. Warsztaty odbywały się w terenie Uczniowie zobaczyli jak o wiele lepiej uczy się i zapamiętuje kiedy oddychamy czystym , świeżym powietrzem.

    2. Klasowa burze mózgu

    Przeprowadzenie dyskusji i zapisanie pomysłów jak walczyć ze smogiem w formie plakatu w klasach I-III- 31 osób

    Po krótkim wprowadzeniu w temat uczniowie otrzymali arkusz papieru na których mieli za pomocą rysunków, symboli, wyrazów przedstawić swoje pomysły walki ze smogiem.

    3. Prośby do Ziemi o czyste powietrze

    Uczniowie klasy VII piszą list do Ziemi, będący prośbą o czyste powietrze.-klasa VII- 4 osoby ( Oliwia Ratajewska, Oliwia, Kośmicka, Rozalia Kubisztal, Michalina Demska)

    W ramach zajęć z języka polskiego uczniowie klasy VII napisali list do Ziemi, będący forma prośby skierowanej do niej o czyste powietrze.

    4. Praca plastyczna

    Wykonanie pracy plastycznej pt: „ Zdrowo oddycham”- klasa IV- 2 osoby (Zofia Szczepańska, Barbara Sarnecka)

    Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie wykonali prace plastyczne pt. „ Zdrowo oddycham”. Prace zostały wykonane dowolną metodą i są przemyśleniami uczniów w naszej szkole.

    W konkursie wzięło udział 195 szkól z całej Polski. Niestety, pomimo ogromnych starań naszych uczniów nie udało nam się zdobyć czołowych nagród. Jednak jesteśmy pewni, że wiedza jaką zdobyli i utrwalili podczas przygotowań do tego konkursu pozwoli naszym uczniom na świadome podejście do problemu smogu i  innych zanieczyszczeń powietrza z jakimi borykamy się w ostatnim czasie.

    Efekty pracy chcących zdrowo oddychać uczniów, można zobaczyć w galerii zdjęć.

  • Uwaga!!! Wyjazd do FABRYKI BOMBEK I OZDÓB CHOINKOWYCH

    Dnia  16 listopada 2022 r. organizowany jest wyjazd dla klas 0-III

    do Gniezna 

     do FABRYKI BOMBEK I OZDÓB CHOINKOWYCH - GABIGLASS

     

    Celem wyjazdu jest popularyzacja pięknej tradycji wykonywania ozdób choinkowych. Podczas wycieczki, w miłej, przedświątecznej atmosferze uczestnicy zwiedzą fabrykę, poznają technikę dmuchania szklanych kul oraz magię ich ozdabiania.

    Oprócz zwiedzania fabryki każdy z uczestników w ramach opłaty otrzyma bombkę z imieniem Ø100 oraz będzie uczestniczyć w warsztatach plastycznych, które poprowadzą doświadczeni pracownicy, warsztaty te obejmują malowanie i dekorowanie minimum 3 sztuk bombek. Organizator zapewnia bombki do pomalowania, opakowania, pędzle, brokaty i inne półprodukty.

     

    Serdecznie zapraszamy!!!

     

  • Filmik promujący talenty uczniów naszej szkoły #SzkołyPełneTalentów

    FILMIK

     

    #SzkołyPełneTalentów Lidl Polska @lidlpolska

  • Szkolny Dzień Papieski - XXII edycja pod hasłem „Blask Prawdy”

        We wtorek  18 października obchodziliśmy w naszej szkole XXII Dzień Papieski. Dzień ten nie jest tylko wspomnieniem, lecz także zaproszeniem do poznawania nauki i drogi, którą Ojciec Święty wytrwale wskazywał. W naszej szkole stał się on tradycją. Obchodom tegorocznego Dnia Papieskiego przyświeca hasło: Veritatis splendor - Blask prawdy. Jest to tytuł, a zarazem pierwsze słowa encykliki Jana Pawła II z 1993 roku.                                                          

    W ramach obchodów tego święta uczniowie z  klasy ósmej  pod kierunkiem pani Ewy Mochockiej przygotowali  i zaprezentowali  całej społeczności szkolnej montaż słowno - muzyczny, który nawiązywał do kwestii prawdy i jej roli w życiu człowieka. Cytowane słowa Ojca Świętego jasno wskazują na konieczność podążania drogą prawdy, która jest jedynym właściwym wyborem.                                                                                                                              

    Kolejną część uroczystości stanowiła pantomima O miłosiernym Samarytaninie” nawiązująca do treści ewangelii wg św. Łukasza.                                                       

    Wspólne pieśni, ewangeliczne przesłanie i  wzruszające słowa Papieża wypowiedziane przed laty, po raz kolejny przypomniały nam, jak wielkim i świętym człowiekiem był nasz Rodak.

     

     

    więcej zdjęć w GALERII

  • Podwójne święto w naszej szkole

          

           Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. i obchodzone powszechnie jako Dzień Nauczyciela, a od 1982 roku jako Dzień Edukacji Narodowej.

            Z tej okazji  w naszej szkole odbyła się podwójna uroczystość:  obchody Dnia Edukacji Narodowej oraz Pasowanie dzieci klasy I na uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie.  Po odśpiewaniu hymnu narodowego prowadząca uroczystość pani Aleksandra Kulczyńska-Milik powitała panią dyrektor Jadwigę Olszak, wszystkich pracowników  oraz uczniów. Gorąco powitała pierwszoklasistów oraz przybyłych z nimi rodziców.

        Jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor, która z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyła wszystkim pracownikom szkoły wyrazy uznania, szacunku i wdzięczności, dziękując za dotychczasową pracę. – „Dzięki państwa wiedzy, umiejętnościom i serdeczności, jaką otaczacie uczniów, stają się oni wartościowymi ludźmi, otwartymi na świat i drugiego człowieka”– mówiła. Następnie pogratulowała pani Aleksandrze Kulczyńskiej-Milik, która za wybitne osiągnięcia  w pracy dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczej otrzymała w tym roku Nagrodę Burmistrza.

           W dalszej części wyróżniającym się nauczycielom wręczyła Nagrody Dyrektora. Byli to: pani Aneta Wojciechowska, pani Katarzyna Morzyńska, pani Małgorzata Tracz, pani Ewelina Szymańczak, pani Ewa Mochocka, pani Małgorzata Płocharczyk, pani Małgorzata Grabarska i pan Leon Płocharczyk. Wszystkim pozostałym pani Dyrektor podziękowała symboliczną różą i słodkim upominkiem.

          Z podziękowaniami dla wszystkich pracowników szkoły wystąpili również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy przy gromkim „Sto lat!” wręczali gościom kwiaty.

            W drugiej części uroczystości ponownie wystąpiła pani dyrektor, która tym razem zwróciła się przede wszystkim do dzieci z klasy I oraz ich rodziców. Zwróciła uwagę, jak ważnym w życiu jest pierwszy etap edukacyjny. Poprosiła dzieci o sumienną pracę, a rodziców o wspieranie pociech we wszystkich ich działaniach.

            Następnie pierwszoklasiści, przygotowani przez wychowawczynię – panią Jolantę Reiwer, wystąpili z montażem słowno-muzycznym, którym udowodnili, że zasługują na miano uczniów. Potem nastąpiło uroczyste ślubowanie  na sztandar szkoły, a po nim pasowanie. Uczniowie klasy I na pamiątkę tak doniosłej chwili zostali obdarowani licznymi prezentami. Pogratulowali im również starsi koledzy, którzy wraz z obietnicą pomocy wręczyli dzieciom zdrowe upominki.

     

    galeria zdjęć: PASOWANIE  i Szkolny Dzień Edukacji Narodowej

  • Poznaliśmy historię społeczności żydowskiej w Kcyni

         We wtorek z samego rana uczniowie klasy V i VI, pod opieką Pani Eweliny Szymańczak i Pani Pauliny Kuberackiej, wyruszyli do Urzędu Miejskiego w Kcyni. Tam czekała na nich Pani Justyna Makarewicz z niecodzienną lekcją historii. Tematem przewodnim była historia społeczności żydowskiej w Kcyni. Na początku uczniowie zmierzyli się z artykułami oraz kartami pracy dotyczącymi antysemityzmu w Kcyni w dwudziestoleciu międzywojennym. Następnym punktem spotkania był spacer po Kcyni. Pani Justyna podczas zajęć w terenie pokazała nam miejsca związane z historią kcyńskich Żydów. Odszukiwaliśmy stare kamienice ze zdjęć i odwiedziliśmy miejsce, gdzie kiedyś stała synagoga. Poza tym zawędrowaliśmy drogą na Żurawię do miejsca kaźni i straceń, gdzie okupant hitlerowski pomordował Żydówki. Wysłuchaliśmy również nagranie wspomnień p. Henryka Małkowskiego, który pamięta tamte tragiczne wydarzenia. Ostatnim punktem naszej wyprawy był dawny cmentarz żydowski. To była bardzo ciekawa i interesująca lekcja lokalnej historii, która na długo zostanie w pamięci uczniów. Nie przez przypadek została wybrana tematyka tej żywej lekcji historii, gdyż już niebawem klasa V i VI weźmie udział w projekcie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, gdzie będą poznawali kulturę żydowską, a dzięki zajęciom w terenie posiadają już wiedzę na temat lokalnej społeczności żydowskiej.

  • „ Flora gminy Kcynia ważnym elementem edukacji"

    W marcu 2022 roku nasza szkoła przystąpiła do konkursu organizowanego przez Gminę Kcynia  na organizację zajęć pozalekcyjnych w 2022 roku.

    Nasz projekt zyskał akceptację komisji, w związku z tym  udało się nam znaleźć w gronie zwycięzców i dzięki temu od 25 września realizujemy projekt pt. „Flora gminy Kcynia ważnym elementem edukacji”. Projekt ten jest w całości realizowany jest z  funduszy pozyskanych z wspomnianego konkursu, a jego koordynatorami są Panie: Jolanta Reiwer i Jadwiga Olszak.

    Głównym celem zajęć jest wyrównanie szans edukacyjnych z zakresu naukowo-technicznych kompetencji kluczowych oraz zapoznanie uczniów z bogatą florą  ujętą w Programie Ochrony Środowiska gminy Kcynia.

    Pierwszym etapem realizacji projektu był udział w zajęciach stacjonarnych z wykorzystaniem multimediów poświęconych florze gminy Kcynia. W celu podsumowania tego etapu uczniowie klas I-III przygotowali prace plastyczne w formie plakatów (klas II-III) oraz drzewek (kl. I).

    Zajęcia odbywały się  np. podczas lekcji biologii, przyrody, na świetlicy szkolnej.

    Drugim etapem naszego projektu były warsztaty terenowe. Uczniowie klas IV - VIII odbyli zajęcia terenowe w „Szkole Leśnej na Barbarce” w Toruniu, natomiast uczniowie klas I-III odwiedzili „Ogród Botaniczny w Myślęcinku”  koło Bydgoszczy. Podczas tych zajęć uczniowie  mieli za zadanie zebrać materiał na zielniki.

    Ewaluacja naszych zajęć botanicznych ma będzie szkolny konkurs pt.: „Flora mojej gminy”. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III i kl. IV – VIII.

    Na gotowe prace czekamy do 31.10.2022 roku.

    W konkursie wezmą udział wszystkie zielniki przygotowane samodzielnie przez uczniów naszej szkoły.

    Osoby, które chcą zobaczyć jak pracowicie wygląda u nas ostatni miesiąc zapraszamy do galerii zdjęć :-)

    GALERIA

     

  • Wszystkiego najlepszego!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Palmierowie
    Palmierowo 7a,
    E-mail szkoły: sppalmierowo@wp.pl
  • 0525893750

Galeria zdjęć