Włączamy się w kolejną akcję organizowaną przez Panią Annę Knasińską mającą
na celu zbiórkę wody na rzecz dzieci i ich rodziców z Kliniki Pediatrii, Hematologii
i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy.
Prosimy wszystkie dzieci o dobrych sercach i całą społeczność szkolną o przyłączenie się do akcji. Sprawmy, by na twarzach cierpiących dzieci choć na chwilę pojawił się uśmiech. Niegazowaną wodę mineralną lub źródlaną w maksymalnie litrowych butelkach będziemy zbierać w dniach od 1czerwca do 7 czerwca 2023 r. w sali nr 10.
Pamiętajmy, że okazane dobro wraca do nas podwójnie!
W związku z ogłoszeniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej, również my, by uczcić setną rocznicę urodzin poetki, przystąpiliśmy do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pod hasłem „MISTRZYNI SZYMBORSKA”, którego głównym celem jest przede wszystkim upamiętnienie noblistki poprzez prezentowanie jej życia i twórczości, budzenie zainteresowania poezją przełomu wieków i dziedzictwem kulturowym naszego kraju, dostarczanie młodzieży pozytywnych wzorców osobowych, rozbudzanie zainteresowań oraz kreatywności uczniów.
Jednym z działań realizowanego w naszej szkole projektu był Szkolny Konkurs Recytatorski „Mistrzyni Szymborska” rozpoczęty wspólnym odśpiewaniem piosenki Sanah „Nic dwa razy”, a przeznaczony dla wszystkich chętnych uczniów z klas I - VIII. Odbył się on we wtorek 30 maja.
Jury w składzie: p. Dorota Wesołowska, p. Katarzyna Morzyńska i p. Jolanta Reiwer oceniało występy w dwóch kategoriach wiekowych (I – III i IV – VIII) i według wcześniej ustalonych kryteriów. Łącznie swoje umiejętności zaprezentowało 14 uczniów. Byli to:
Amelia Doberstein „Miłość szczęśliwa”,
Antonina Kuberacka „Nic dwa razy”,
Kuba Tyczyński „Atlantyda”,
Zuzanna Nogowska „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”,
Zuzanna Piechocka „Nic dwa razy”,
Martyna Kaczmarek „Odkrycie”,
Amelia Idzińska „Klucz”,
Filip Budzyński „Szkielet jaszczura”,
Zofia Grześkowiak „Dłoń”
Barbara Sarnecka „Klucz”,
Zofia Szczepańska „Dłoń”,
Lena Grześkowiak „Wietnam”,
Michalina Demska „Kot w pustym mieszkaniu”
Nadia Nowicka „Cebula”
W kategorii klas młodszych zwyciężyła Zuzanna Nogowska, II miejsce zajęła Antonina Kuberacka, III lokatę uzyskała Zuzanna Piechocka. W kategorii klas starszych I miejsce zajęła Nadia Nowicka, II – Michalina Demska, a III – Zofia Grześkowiak. Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez szkołę oraz Bank Spółdzielczy w Kcyni.
Gratulujemy wszystkim recytatorom odwagi i pięknych występów.
Więcej zdjęć: Galeria
W ubiegły piątek, 26 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy w ramach projektu „Jedzie do Ciebie karetka pogotowia”.
Pierwsza pomoc przede wszystkim pomaga ratować życie. Osoba, która doskonale zna zasady udzielania pomocy, jest bardziej pewna siebie, skłonna podjąć natychmiastowe działanie i potrafi zapanować nad sobą w trudnych okolicznościach.
Jest to niezwykle ważne, gdyż spokój, adekwatna ocena sytuacji i doraźna pomóc, mogą przynieść natychmiastową ulgę poszkodowanej osobie.
Znajomość zasad pierwszej pomocy wyposaża nas także w narzędzia, dzięki którym możemy ustabilizować stan pacjenta do momentu przybycia pogotowia ratunkowego i zapobiec nagłemu pogorszeniu sytuacji.
Dzięki zajęciom prowadzonym przez panią Katarzynę Kosecką-Botowicz z HelpMed, uczniowie poraz kolejny mieli okazję poćwiczyć resuscytację krążeniowo- oddechową, pozycję boczną ustaloną, zachowania podczas zadławień i zakrztuszeń oraz w jaki sposób używać defibrylatora AED.
Dziękujemy MLUKS " Orlik" Kcynia za możliwość wzięcia udziału w tak wartościowych zajęciach.
Jania Góra znajduje się w gminie Świekatowo, powiat świecki, woj. kujawsko-pomorskie. Jest to wieś, która jest wioską tematyczną , chętnie odwiedzaną przez turystów. Sprzyja temu piękny krajobraz miejscowości. Wieś położona jest w bardzo urokliwym miejscu wśród pól, lasów i jezior. Mieszkańcy wioski są dumnymi rolnikami i temat wioski – Chleba- jest im bardzo bliski. Tworzenie i rozwój wioski realizuje Towarzystwo Rozwoju Gminy Świekatowo przy bardzo dużym wsparciu Gminy Świekatowo. Towarzystwo otrzymało dotacje z Urzędu Marszałkowskiego, Fundacji Wspomagania Wsi i Gminy Świekatowo. Dużego wsparcia udziela wiosce co roku Nadleśnictwo Zamrzenica i Starostwo Powiatowe w Świeciu.
Więcej zdjęć: GALERIA
26 maja to Dzień Mamy. Wszystkie Mamy mają tego dnia swoje święto.
Z okazji DNIA MAMY życzymy wszystkim mamom dużo zdrowia, samych słonecznych dni i mnóstwa radości.
W związku z ogłoszeniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej, również my, by uczcić setną rocznicę urodzin poetki, przystąpiliśmy do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pod hasłem „MISTRZYNI SZYMBORSKA”, którego głównym celem jest przede wszystkim upamiętnienie noblistki poprzez prezentowanie jej życia i twórczości, budzenie zainteresowania poezją przełomu wieków i dziedzictwem kulturowym naszego kraju, dostarczanie młodzieży pozytywnych wzorców osobowych, rozbudzanie zainteresowań oraz kreatywności uczniów.
Pierwszym działaniem realizowanego projektu będzie Szkolny Konkurs Recytatorski „Mistrzyni Szymborska” przeznaczony dla wszystkich chętnych uczniów z klas I – VIII. Odbędzie się on we wtorek 30 maja. Jury będzie oceniało występy w dwóch kategoriach wiekowych (I-III i IV-VIII) i według następujących kryteriów:
– opanowanie pamięciowe,
– zachowanie właściwego tempa (dostosowanie do sytuacji lirycznej ukazanej w wierszu, przestrzeganie znaków przestankowych),
– odpowiednia intonacja (modelowanie głosu w celu oddania emocji),
– wyraźne i słyszalne mówienie,
– ogólne wrażenie artystyczne (postawa, uzasadnione gesty, mimika, podkreślające sens mowy).
Wykaz utworów Wisławy Szymborskiej
1. Nic dwa razy
2. Atlantyda
3. Cebula
4. Chmury
5. Konkurs piękności męskiej
6. Do serca w niedzielę
7. Drobne ogłoszenia
8. Fotografia z 11 września
9. Kot w pustym mieszkaniu
10. Muzeum
11. Klucz
12. Nagrobek
13. Dworzec
14. O śmierci bez przesady
15. Radość pisania
16. Niebo
17. Dłoń
18. Niektórzy lubią poezję
Wszystkie wymienione utwory można znaleźć w Internecie. Wszelkich informacji oraz pomocy w doborze repertuaru oraz w przygotowaniu udzielają nauczyciele edukacji polonistycznej dla kl. I – III oraz p. Aleksandra Kulczyńska-Milik dla klas IV – VIII.
Gorąco zachęcamy do udziału!
Samorząd Uczniowski
26. 05. 23 r.
7.30 – wyjazd sprzed szkoły w Palmierowie
ok. 930 – przyjazd do Janiej Góry
930 – 1330 – pobyt w Wiosce Chlebowej
- fabularna gra terenowa „Stracha pokonamy, chleba nie oddamy”
- warsztaty pieczenia chleba
- zabawy ruchowe na placu zabaw
- spotkanie w izbie regionalnej – pokaz starych sprzętów gospodarstwa rolnego
- poczęstunek – kiełbaska z pieca chlebowego, podpłomyk, napoje
1330 – wyjazd
ok. 1530 - powrót do Palmierowa
Bardzo prosimy o przywiezienie i odbiór dzieci o ustalonych godzinach. Odebranie dzieci ze szkoły przez osoby trzecie należy pisemnie zgłosić u kierownika wycieczki – p. Małgorzaty Tracz. Na zgodzie powinno znaleźć się nazwisko osoby odbierającej oraz podpis rodziców lub opiekunów.
Prosimy też, aby strój dzieci był dostosowany do warunków atmosferycznych.
Dzieci mogą wziąć ze sobą pieniądze na drobne pamiątki. Chleb własnoręcznie upieczony dostaną za darmo.
9 maja 2023 r. Pani Dyrektor Jadwiga Olszak wystosowała do Marszałka Senatu RP Profesora Tomasza Grodzkiego prośbę o przekazanie szkole okolicznościowych publikacji z pieśniami patriotycznymi „Hej, Orle Biały!”.
W swym piśmie zwróciła uwagę, że nasza placówka od 2 maja 2014 roku dumnie nosi imię Orła Białego, iż w swych działaniach dydaktycznych i wychowawczych promujemy edukację patriotyczną i związaną z nią kształcenie tożsamości narodowej.
15 maja otrzymaliśmy pismo od Dyrektor Gabinetu Marszałka Senatu Pani Małgorzaty Daszczyk a wraz z nim wnioskowane publikacje rozszerzone o tematyczne broszury Kancelarii Senatu.
Jesteśmy przekonani, że przesłane materiały wzbogacą księgozbiór szkolnej biblioteki, a także wzbudzą zainteresowanie nauczycieli oraz uczniów.
W dniach 23-25 maja uczniowie ósmej klasy piszą swój pierwszy, ważny egzamin na zakończenie szkoły podstawowej. We wtorek zmierzyli się z językiem polskim, dzisiaj z matematyką a jutro egzamin z języka angielskiego.
Trzymamy mocno kciuki!
Przed wami niezwykłe wydarzenie – egzamin ósmoklasisty,
który sprawdzi zdobytą przez Was wiedzę i umiejętności
opanowane przez Was w szkole podstawowej.
Dużo szczęścia i optymizmu, aby lata nauki
zaowocowały dobrymi wynikami na egzaminie.
Niech towarzyszy Wam spokój, skupienie
oraz wiara we własne siły i wiedzę.
Niech spełnią się Wasze oczekiwania
i każdy z Was dostanie się do wymarzonej szkoły.
Dyrektor, Wychowawca, Nauczyciele, Pracownicy szkoły
Koleżanki i Koledzy z oddziału przedszkolnego oraz klas I – VII
W dniach 23 – 25 maja 2023 roku odbywać się będzie Ogólnopolski Egzamin
Ósmoklasisty.
Dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I – VII są to dni wolne od
zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Harmonogram egzaminu:
Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty : 3 lipca 2023 r.
Termin przekazania szkołom zaświadczeń i informacji: do 6 lipca 2023 r.
Termin wydania zdającym zaświadczeń oraz informacji: 6 lipca 2023 r.
Informacje dla zdających:
PLAN DOWOZU UCZNIÓW KLASY ÓSMEJ DO SZKOŁY
PRZYWÓZ
745 – KCYNIA
750 – GROCHOLIN
755 - MIASKOWO
805 – GŁOGOWINIEC
810 – ŻURAWIA
815– WŁODZIMIERZEWO
825 –PALMIEROWO
ODWÓZ
23.05.2023r.(wtorek)
1115 –GŁOGOWINIEC, ŻURAWIA, GROCHOLIN, MIASKOWO, KCYNIA
24.05.2023r. (środa)
1100 - GŁOGOWINIEC, ŻURAWIA, GROCHOLIN, MIASKOWO, KCYNIA
25.05.2023r. ( czwartek)
1045 - GŁOGOWINIEC, ŻURAWIA, GROCHOLIN, MIASKOWO, KCYNIA
Z uwagi na orientacyjny rozkład jazdy autobusu prosimy o wcześniejsze przybywanie
na przystanki autobusowe.
22 maja 2023 roku w naszym oddziale przedszkolnym odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków, pod hasłem „PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ”. W konkursie wzięło udział pięcioro dzieci.
Przedszkolaki recytowały przygotowane przez siebie wiersze. Prezentacje dzieci oceniała komisja w składzie: pani przewodnicząca jury pani Aleksandra Kulczyńska-Milik – nauczycielka języka polskiego oraz pani Jadwiga Olszak – Dyrektor naszej szkole. Komisja miała niezwykle ciężkie zadanie, ponieważ recytatorzy byli wspaniale przygotowani.
Po ogłoszeniu wyników konkursu, na dzieci czekały nagrody w postaci dyplomów oraz książek, kolorowanek i zabawek.
Oto wyniki: I miejsce zdobyły Aleksandra Guzek i Nadia Midzio, II miejsce – Kinga Kraczek, III miejsce – Alan Doberstein a wyróżnienie otrzymała najmłodsza z uczestników konkursu Marcelinka Kieca.
Gratulujemy wszystkim!
Więcej zdjęć: GALERIA
Szanowni Rodzice,
w poniedziałek 22 maja 2023 roku o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.
Spotkania odbędą się z wychowawcami, którzy przekażą najważniejsze informacje dotyczące uczniów oraz
omówią sprawy bieżące. Później będzie istniała możliwość konsultacji z pozostałymi nauczycielami uczącymi
w naszej szkole.
Co to jest kieszonkowe chyba nie trzeba tłumaczyć żadnemu uczniowi. Pozwala ono na pewną dozę samodzielności i naukę zarządzania pieniędzmi. Tej umiejętności powinniśmy uczyć się od najmłodszych lat, chociaż by po to ,żeby spełniać swoje marzenia.
W dniu dzisiejszym (11.05.2023r.) gościliśmy w naszej szkole pracowników Banku Spółdzielczego w Kcyni: panią Ilonę Pitułę oraz pana Artura Frydrycha, których przywitała pani dyrektor Jadwiga Olszak. Nasi goście przybyli do nas z " Misją kieszonkowe ". Uczniowie zostali zapoznani z historią pieniądza, poznali różne sposoby nabywania towarów. Dowiedzieli się, że nie zawsze nabywano produkty za pośrednictwem pieniądza tylko za pośrednictwem umów barterowych, czyli towar za towar. Oczywiście nasi goście zapoznali nas również z ofertą skierowaną dla młodzieży, którą oferuje ich placówka. Jest to rachunek oszczędnościowo- rozliczeniowy z szerokim wachlarzem możliwości mobilnych,jak na przykład szybki przelew BLIK na telefon i może mieć go każdy kto ukończył 13 lat.
Uczniowie z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchali przybyłych gości, poszerzając swoją wiedzę na temat małej ekonomii i finansów. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał od przedstawicieli banku drobny gadżet reklamujący placówkę Banku Spółdzielczego w Kcyni.
Dziękujemy naszym gościom za ciekawą i wyczerpującą prelekcję.
W dniach od 08.05.2023 r. do 10.05.2023 r., dzięki zaangażowaniu Gminnej Komisji Profilaktyki i
Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni, uczniowie klas szóstych szkół gminy Kcynia pojechali nad
morze do Grzybowa. Nasi uczniowie wypoczywali pod opieką p. Eweliny Szymańczak.
Celem i założeniem wyjazdu było: integracja uczniów w grupie klasowej i poza nią , wypoczynek i poznanie
nadmorskiego rejonu Polski, rozwijanie poprzez zajęcia profilaktyczne świadomości ekologicznej związanej z
poczuciem odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego, przeciwdziałanie inicjacji w zakresie
używania środków psychoaktywnych i promowanie zdrowego stylu życia. Uczniowie brali udział w
warsztatach, zajęciach sportowych i na basenie. Korzystając ze słonecznej pogody spacerowali brzegiem
morza wdychając morską bryzę oraz zwiedzali nadmorski miejscowości.
Wspólny pobyt z uczniami ze szkół gminy Kcynia był okazją do nawiązania nowych znajomości i przyjaźni.
Dzieci z Palmierowa z pewnością zaliczą wyjazd do udanych.
W środę 3 maja 2023 r. nasza szkoła, podobnie jak władze samorządowe, przedstawiciele placówek
oświatowych i instytucji oraz mieszkańcy Kcyni, wzięła udział w obchodach 232. Rocznicy Uchwalenia
Konstytucji 3 Maja.
Dziękujemy naszemu pocztowi sztandarowemu: Nadii Nowickiej, Nikoli Wosickiej i Dominikowi Kaczmarkowi
oraz pani Aleksandrze Kulczyńskiej –Milik za godne reprezentowanie naszej szkoły
w uroczystości.
Drodzy Uczniowie, przypominamy, że dni: 2, 4 i 5 maja są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-
wychowawczych. Spotykamy się na lekcjach w poniedziałek 8 maja.
2 maja – Święto Flagi- zachęcamy do wywieszenia flagi.
3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja (Uchwalenie Konstytucji 3 maja) – zachęcamy do udziału w
różnych uroczystościach o charakterze patriotycznym.
Udanej Majówki!
Dziewięć lat temu – 2 maja 2014 roku odbyło się uroczyste nadanie imienia i sztandaru Szkole Podstawowej w Palmierowie. Datę wybrano w sposób bardzo staranny i przemyślany. Jest to bowiem czas, w którym szczególnie pochylamy się nad naszą narodową historią, trudnymi i chlubnymi doświadczeniami naszych przodków, a także skłaniamy się do refleksji nad własnym patriotyzmem.
W piątek 28 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona i Świąt Majowych. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego prowadząca uroczystość pani Aleksandra Kulczyńska-Milik powitała wszystkich zebranych: panią dyrektor Jadwigę Olszak, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi szkoły oraz wszystkich uczniów.
Na początku do przybyłych zwróciła się pani dyrektor, która przypomniała długi i staranny wysiłek przygotowań do nadania szkole imienia oraz sztandaru. Zwróciła szczególną uwagę, że patron, jakim jest Orzeł Biały przydał naszej placówce indywidualną tożsamość wyróżniającą ją spośród innych szkół. Z dumą stwierdziła, iż z perspektywy już dziewięciu lat wspólny, głęboko przemyślany wybór społeczności szkolnej, okazał się wyborem niezwykle trafnym. Imię Orła Białego sprzyja bowiem rozbudzaniu postaw patriotycznych i moralnych, kształtowaniu szacunku do własnego państwa i symboli narodowych. Jest on znakiem odwagi i heroizmu, wzniosłości idei, potęgi, wiary i optymizmu, siły fizycznej i twórczej. Oznacza pokonywanie granic i przemierzanie przestrzeni, a jednocześnie podkreśla naszą tożsamość narodową oraz otwarcie na świat, poprzez kształtowanie świadomości młodego pokolenia. Na zakończenie złożyła wszystkim uroczyste życzenia. Nauczycielom dalszych sukcesów w pracy, kreatywności i zapału w realizacji trudnych zadań pedagogiczno-wychowawczych. Uczniom tego, by nauka w naszej szkole była fascynującą przygodą, spotkaniem z nauką, odkrywaniem tajemnic i poznawaniem siebie.
Po przemówieniu pani Olszak wszyscy zebrani wysłuchali montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez uczniów klasy IV i V pod opieką pani Pauliny Kuberackiej. Uczniowie zaprezentowali utwory nawiązujące do świąt majowych: 1 maja – Święta Pracy, 2 maja – Święta Flagi i Dnia Patrona oraz 3 maja – Święta Konstytucji Trzeciego Maja. Zebrani mieli okazję wysłuchać również licznych utworów patriotycznych.
Po wyprowadzeniu sztandaru zakończyła się oficjalna część uroczystości, po której został rozstrzygnięty konkurs ekologiczny pt. "Jestem odpowiedzialny za ochronę środowiska". Tegoroczna edycja nawiązywała do Dnia Patrona, gdyż uczniowie mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej – Orła Białego z materiałów z recyklingu oraz zaprezentowanie rymowanki dotyczącej naszego patrona.
Po wrażeniach związanych z rozstrzygnięciem konkursu czekała na wszystkich słodka niespodzianka. Bo skoro imieniny szkoły, to nie mogło zabraknąć cukierków imieninowych.
Cała społeczność szkolna jest niezwykle dumna z tego, iż placówce patronuje Orzeł Biały. Jako symbol ma charakter ponadczasowy, dotyczący każdego Polaka. Patrząc na długą i bogatą historię godła jesteśmy zaszczyceni tym, że na patrona szkoły w Palmierowie obrano symbol o charakterze ponadczasowym, uosabiającym wartości najwyższe, związane z polskością i dążeniem do ideału.
Więcej zdjęć: GALERIA
Ziemia jest naszą planetą i domem, którą nieświadomie niszczymy i zatruwamy. Wszyscy musimy wiedzieć,
że trzeba dbać o nasze środowisko i propagować akcje z tym związane. Jedną z nich jest coroczny konkurs
ekologiczny w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie.
Celem konkursu jest przede wszystkim uwrażliwienie dzieci na problematykę związaną z ochroną środowiska
naturalnego i segregacją śmieci oraz ukazanie jak w kreatywny sposób można przetworzyć wiele
niepotrzebnych surowców.
Tematyka konkursu nie wykracza poza program nauczania, powiązana jest z propagowaniem obchodów Dnia
Ziemi. Tegoroczna edycja powiązana została z obchodami Dnia Patrona.
Skala trudności pytań i zadań pozwala na wzięcie udziału w konkursie chętnym uczniom, wyłonionym
w eliminacjach klasowych.
W czwartek 27 kwietnia 2023 roku odbył się szkolny konkurs ekologiczny pod nazwą Jestem
odpowiedzialny za ochronę środowiska, którego organizatorem była pani Jadwiga Olszak we współpracy
z panią Ewelina Szymańczak.
Po otwarciu konkursu nastąpiło uroczyste powitanie uczestników konkursu oraz wybranie komisji oceniającej
w skład której weszły panie: Aleksandra Kulczyńska-Milik, Ewa Mochocka, Ewelina Szymańczak. Każda
z klas reprezentowana była przez trzech uczniów, wyłonionych wcześniej w konkursach klasowych. Pani
dyrektor Jadwiga Olszak otworzyła konkurs i czuwała nad właściwym jego przebiegiem. Przebieg konkursu
uatrakcyjniany był ekologicznymi piosenkami oraz zagadkami skierowanymi do wszystkich uczniów.
ZADANIA KONKURSOWE
1.Praca plastyczna ,,Nasz Patron- Orzeł Biały’’- uczestnicy konkursu wykonali prace plastyczne
przedstawiające naszego patrona. Prace wykonano dowolną techniką z wykorzystaniem materiałów
z recyklingu (np. nakrętki plastikowe, opakowania, puszki, kartony…).
2. Piosenka o treściach ekologicznych wykonana przez całą klasę z podkładem muzycznym.
3. Rymowanka o patronie szkoły zaprezentowana przez uczestników z każdej klasy
4. Testy sprawdzające wiedzę uczniów o ochronie środowiska i naszym patronie
5. Ekologiczna biżuteria wykonana z elementów promujących ideę recyklingu i selektywnej zbiórki odpadów.
Każda ozdoba powinna mieć załączony zabawny opis z nazwą i przeznaczeniem.
6. Konkurencje sportowe:- rzut zużytą baterią do kosza i kręgle ekologiczne.
Każda konkurencja była oceniana skalą od 1 do 5 – za test można było zdobyć 15 punktów.
Po ponad dwugodzinnej zabawie jury zaprezentowało wyniki konkursu:
KLASY 0-III
I miejsce- Zuzanna Nogowska-klasa II
II miejsce- Antonina Kuberacka- klasa I
II miejsce- Nina Demska- klasa I
Klasy IV-VIII
I miejsce – Zofia Grześkowiak- klasa IV
II miejsce – Nadia Dziadoszek- klasa VIII
III miejsce – Barbara Sarnecka –klasa IV oraz Lena Grześkowiak- klasa V
Atrakcyjne nagrody – sprzęt elektroniczny dla wszystkich uczestników konkursu zostały zakupione dzięki
pozyskanym przez dyrektor szkoły środkom od sponsorów – Wojewódzkiego Funduszu Ochrony
Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz indywidualnych darczyńców.
Więcej zdjęć: GALERIA
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym na pisankę wielkanocną. zorganizowanym
przez Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak”.
Konkurs polegał na zrobieniu pisanki wielkanocnej. Był on wspaniałą okazją do odkrycia swoich talentów
i zdolności plastycznych oraz rozwijania wyobraźni.
Ogłoszenie wyników opublikowano na stronie internetowej społecznościowych Fundacji „Wiatrak”. Wśród
nagrodzonych niestety nie było naszych uczniów.
Za reprezentowanie naszej szkoły postanowiliśmy nagrodzić wszystkich uczestników, zakupionymi z naszych
funduszy, słodyczami i długopisami,.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu. Gratulują talentu,
pomysłowości, kreatywności oraz ogromu pracy włożonej w pisanki wielkanocne.
Więcej zdjęć: GALERIA