We wtorek 15 sierpnia 2023 r. nasza szkoła, podobnie jak władze samorządowe, przedstawiciele placówek
oświatowych i instytucji oraz mieszkańcy Kcyni, wzięła udział w obchodach Święta Wojska Polskiego i
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Dziękujemy naszemu pocztowi sztandarowemu: Michalinie Demskiej, Oliwii Kośmickiej i Wojtkowi
Błochowiakowi oraz pani Magdalenie Nogowskiej za godne reprezentowanie naszej szkoły
w uroczystości.
Niezmiernie miło jest nam poinformować, że wniosek złożony przez szkołę w maju zyskał akceptację i znaleźliśmy się w grupie szkół, które otrzymają dotację w ramach programu Aktywna Tablica 2020-2024
Trzy placówki z terenu gminy otrzymają dotacje w Rządowym Programie "Aktywna tablica"
Więcej pod linkiem
Zgodnie z informacjami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, wyniki egzaminów zostaną opublikowane w
poniedziałek 3 lipca przed południem. Aby je poznać, konieczne będzie zalogowanie się na stronie
internetowej wyniki.edu.pl. Każdy uczeń ma własne konto. Login i hasło do profilu zostały przekazane w
szkole.
Wydawanie zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty, odbędzie się w dniu 6 lipca
2023 r. (czwartek) w godzinach od 10:00 do 11:00 w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Orła
Białego w Palmierowie.
Po dokument uczeń powinien zgłosić się osobiście. Jeśli jednak nie będzie takiej możliwości, zaświadczenie
może odebrać rodzic lub osoba oficjalnie upoważniona przez rodzica. Rodzic lub osoba upoważniona powinni
stawić się w szkole z dowodem tożsamości.
Drodzy Uczniowie,
nadszedł czas letniego wypoczynku -
czas wytchnienia od codziennych obowiązków.
Życzymy Wam bezpiecznych i słonecznych wakacji,
niezapomnianych wrażeń, wspaniałych przygód
oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
Do zobaczenia we wrześniu!
Tegoroczne pożegnanie ósmoklasistów ze szkołą przebiegało dwuetapowo. 22 czerwca 2023 r. na zaproszenie rodziców uczniowie klasy ósmej i siódmej, nauczyciele i pracownicy szkoły bawili się w świetlicy wiejskiej w Grocholinie.
Był piękny program artystyczny z wzruszającymi wspomnieniami i podziękowaniami, tańce i kwiaty. Uczniowie zorganizowali też quiz wiedzy o ich dziewięcioletnim pobycie w szkole w Palmierowie. Nagrodami były słodkości. Wszyscy bawili się przednio. Na zakończenie programu artystycznego na ręce Pani Dyrektor ósmoklasiści złożyli prezent w postaci zestawu piłek. Absolwenci gorące słowa uznania skierowali też do swej wychowawczyni Magdaleny Nogowskiej, która otrzymała od nich wspaniały portret.
Po części artystycznej wszyscy udali się na poczęstunek, ciasto, kawę, owoce, kiełbaskę z grilla.
Następnego dnia ósmoklasiści pojawili się w szkole o godz. 10.00, by ostatni raz odebrać świadectwo w murach palmierowskiej podstawówki. Pani dyrektor z podziękowaniem za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodych ludzi zwróciła się zarówno do nauczycieli, jak i ich rodziców, na których pomoc zawsze mogła liczyć. W związku z Dniem Ojca zwróciła uczniom uwagę na szacunek, jakim powinni darzyć swoich rodziców. Dzisiaj to oni wymagają opieki, a kiedyś obdarzą ją rodziców. Życzyła absolwentom dobrego wakacyjnego wypoczynku i zapału do wytężonej pracy w nowych szkołach. Wspomniała pierwszych wychowawców, nie zapomniała również o pisanym przez uczniów egzaminie ósmoklasisty.
Następnie do swoich wychowanków ostatni raz zwróciła się wychowawczyni Pani Magdalena Nogowska. Podziękowała rodzicom za pomoc, a przede wszystkim za dzieci, z którymi pracowała przez tyle lat. Wspomniała niezwykłe chwile, długie rozmowy, rozwiązywane wspólnie problemy. Na koniec złożyła swym wychowankom ostatnie życzenia. Prosiła, aby dojrzewali w duchu wzniosłych wartości i piękna, a przede wszystkim starali się być szczęśliwi i mimo przeciwności, cieszyli się każdym dniem. Świat staje przed nimi otworem.
Głos zabrała również przedstawicielka Rady Rodziców Pani Monika Dziadoszek. Pani dyrektor, nauczycielom i pracownikom obsługi podziękowała za trud wkładany w pracę z młodymi ludźmi. Im samym życzyła wytrwałości w osiąganiu wymarzonych celów. Głos zabrał także sołtys Głogowińca Pan Grzegorz Kowalski. Zwrócił uwagę na wiedzę i wartości, jakie dzieci wynoszą z naszej szkoły. Życzył wszystkim realizacji marzeń, wytrwałego dążenia do celu, a na najbliższy czas słonecznego wypoczynku.
Zakończenie roku szkolnego to również przekazanie sztandaru siódmoklasistom przez ich starszych kolegów. W związku z ukończeniem nauki z pocztu sztandarowego zwolnieni zostali: asysta – Julia Kowalska i Nadia Nowicka oraz chorąży Dominik Kaczmarek. Na podstawie propozycji zespołu uczniów klasy VII oraz SU, Rada Pedagogiczna powołała w skład pocztu następujących uczniów: asystę Michalinę Demską i Oliwię Kośmicką oraz chorążego Wojciecha Błochowiaka. Po przekazaniu sztandaru uczniowie klasy VIII dokonali uroczystego ślubowania.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego to powód do dumy dla uczniów, którzy osiągnęli w nauce i zachowaniu wysokie wyniki. Nagrodą dla nich są świadectwa z biało-czerwonym paskiem, dyplomy wzorowego ucznia, nagrody książkowe i wyróżnienie na forum szkoły. Była wśród nich Julia Kowalska, która za swe osiągnięcia, w obecności rodziców otrzymała Nagrodę Burmistrza. W tym roku na wyróżnienie zasłużyła ponadto Nadia Nowicka, która za swe osiągnięcia, w obecności rodziców, otrzymała Nagrodę Dyrektora.
Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego powody do dumy mieli również uczniowie, którzy w swej pracy szczególnie się wyróżnili. Julia Kowalska otrzymała nagrodę za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym i tytuł Mistrza Sportu, Nadia i Dominik nagrody za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym oraz pracę w Samorządzie Uczniowskim. Poza tym Nikola Wosicka uzyskała tytuł „Najsympatyczniejsza Uczennica w Szkole” Po wręczeniu wyróżnień pozostali ósmoklasiści otrzymali świadectwa.
Po wyprowadzeniu sztandaru miała miejsce część artystyczna. Z programem wystąpili uczniowie klasy VII, którzy na zakończenie wręczyli absolwentom upominki w postaci skarbonek z logo szkoły, z symbolicznym grosikiem na szczęście w środku.
Na zakończenie ósmoklasiści stanęli do pamiątkowej fotografii.
To był ostatni punkt programu piątkowej uroczystości i całego roku szkolnego.
Więcej zdjęć: GALERIA
23 czerwca o godzinie 8.15 odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego prowadząca uroczystość pani A. Kulczyńska-Milik powitała wszystkich zebranych: panią dyrektor Jadwigę Olszak, przewodnicząca Rady Rodziców Beatę Budzyńską, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkoły, a przede wszystkim uczniów i przybyłych z nimi rodziców.
Jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor Jadwiga Olszak, która wspomniała o najważniejszych sukcesach szkoły w kończącym się roku szkolnym. Podkreślając zaangażowanie samych uczniów, nauczycieli oraz rodziców w ich urzeczywistnienie, dziękowała jednocześnie za trud pracy i codzienny wysiłek oraz dobrą współpracę. Dzieciom przypomniała, jak ważną rzeczą jest wykształcenie i wiedza oraz umiejętności zdobywane w szkole. Następnie p. Paulina Kuberacka odczytała okolicznościowy list od Burmistrza Kcyni pana Marka Szarugi. W imieniu Rady Rodziców nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę i opiekę nad dziećmi podziękowała pani Beata Budzyńska, dzieciom zaś życzyła słonecznych i bezpiecznych wakacji.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego to powód do dumy dla uczniów, którzy osiągnęli w nauce i zachowaniu wysokie wyniki. Nagrodą dla nich są świadectwa z biało-czerwonym paskiem, dyplomy wzorowego ucznia, nagrody książkowe i wyróżnienie na forum szkoły. W tym roku na wyróżnienie zasłużyli: Antonina Kuberacka i Nina Demska z klasy I, Zuzanna Nogowska i Mikołaj Szmyt z kl. II. W klasie III na zakończenie etapu edukacyjnego wyróżnieni zostali: Martyna Kaczmarek i Filip Budzyński. Rodzice uczniów otrzymali Listy gratulacyjne za wzorowe wychowanie dzieci. Z klasy IV wyróżnieni zostali: Basia Sarnecka, Zosia Grześkowiak i Zosia Szczepańska, a z klasy V Lena Grześkowiak, Jakub Sadowski i Przemysław Bałdyga. W klasie VI najlepszą cenzurkę otrzymał Krzysztof Guzek a w klasie VII Michalina Demska.
Pani Małgorzata Tracz wręczyła uczniom ich pierwsze prawo jazdy, czyli kartę rowerową. Potem wręczono nagrodę w konkursie plastycznym dla klas I-III zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Nakle I-III „Odchodzę od komputera i za bezpieczną zabawę się zabieram”. Otrzymała ją uczennica klasy II Zuzanna Nogowska.
Potem wszyscy zaśpiewaliśmy piosenkę Sanah, będącą interpretacją wiersza Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”.
Na zakończenie głos zabrała ponownie pani dyrektor, która apelowała do uczniów, aby w czasie wakacyjnych zabaw i wyjazdów dbali szczególnie o swe bezpieczeństwo, aby nie opuszczał ich zdrowy rozsądek. Po tych słowach uczniowie i towarzyszący im rodzice udali się do klas, gdzie wręczone zostały pozostałe świadectwa. Najpierw jednak wspólnie zaśpiewali piosenkę „Góry, doliny”
Po pożegnaniu z wychowawcami na dwa miesiące opuścili mury szkoły.
Więcej zdjęć: GALERIA
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU W DNIU 23 CZERWCA 2023 ROKU
ZAKOŃCZENIE KLASY ÓSMEJ ORAZ POZOSTAŁYCH KLAS
Dowóz zgodnie z rozkładem codziennym.
Powrót autobusem (klasy 0-VI-wszyscy razem)- około 9,30- Grocholin, Głogowiniec,
Miaskowo, Żurawia, Włodzimierzewo.
Klasa VIII- dojazd autobusem porannym lub we własnym zakresie.
W dniu 21 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu.
Celem imprezy było promowanie wśród młodzieży aktywnego wypoczynku poprzez sport. To znakomity sposób, by zaszczepić w dzieciach ducha zdrowej rywalizacji. Najważniejsze jednak, aby czas ten kojarzył się z dobrą zabawą. Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w turnieju gry w palanta. Natomiast młodsze dzieci rywalizowały w różnych konkurencjach sportowych przygotowanych przez wychowawców oraz brały udział w tańcach integrujących.
Był to także ważny dzień dla 12 uczniów klasy IV i V, ponieważ zdawali swój pierwszy egzamin na "prawo jazdy". Egzamin składał się z części teoretycznej- test wiedzy oraz z części praktycznej. Nad drugą częścią czuwał policjant z Komendy Policji w Kcyni mł. asp. Andrzej Marks. Wszyscy uczniowie zdali egzamin i mogą się cieszyć z pełnoprawnej jazdy rowerem.
NIE UCHRONISZ SWOJEGO DZIECKA PRZED DOJRZEWANIEM, ALE MOŻESZ UCHRONIĆ JE PRZED RAKIEM!
W Polsce ruszył powszechny program szczepień przeciw HPV, który realizuje założenia i cele Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030.
HPV (Human Papilloma Virus) to nazwa ludzkiego wirusa brodawczaka, który odpowiada za zachorowania na raka szyjki macicy, a także inne choroby nowotworowe.
Przed zakażeniem HPV może uchronić szczepionka. Szczepienie jest najskuteczniejsze, jeśli nastąpi przed potencjalnym narażeniem na zakażenie HPV, do którego dochodzi głównie drogą kontaktów seksualnych. Dlatego powszechne programy szczepień przeciw HPV najczęściej wskazują na dziewczynki i chłopców w wieku 12-13 lat.
W Polsce w powszechnym programie szczepień przeciw HPV bezpłatnie dostępne są 2 szczepionki: 2-walentana szczepionka Cervarix i 9-walentna szczepionka Gardasil 9.
W roku 2023 ze szczepień mogą skorzystać dzieci urodzone w 2010 i 2011 r.
Szczepienia przeciw HPV dla dziewcząt i chłopców w wieku 12 i 13 lat podawane są w dwóch dawkach. Odstęp między tymi dawkami wynosi od 6 do 12 miesięcy.
Aby zapisać dziecko na szczepienie przeciw HPV wystarczy umówić wizytę:
W upalne wtorkowe popołudnie dziewczęta z klas I-V bawiły się na szkolnej dyskotece pod opieką pani Eweliny Szymańczak oraz Magdaleny Nogowskiej. Brak płci przeciwnej w ogóle dziewczynkom nie przeszkadzał i wszystkie świetnie się bawiły. Lody dla ochłody i drobne upominki za konkursy umiliły czas podczas zabawy.
20 czerwca 2023 roku uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w X edycji szkolnego konkursu wiedzy o polskich parkach narodowych pod nazwą ZNAM POLSKIE PARKI NARODOWE. Konkurs ten skierowany był do każdego ucznia zainteresowanego złożonością świata zewnętrznego, chcącego znać polskie parki narodowe. Był on pisemnym testem zbudowanym z 25 pytań dotyczących wiedzy o polskich parkach narodowych, za który można było uzyskać 30 punktów. W konkursie wzięli udział chętni uczniowie. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwała pani Jadwiga Olszak.
WYNIKI KONKURSU PREZENTUJĄ SIĘ NASTĘPUJĄCO:
1. Szarwark Marcin– klasa VIII
2. Grześkowiak Lena - klasa V, Sarnecka Barbara IV
3. Nowicka Nadia - klasa VIII
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
19 czerwca 2023r. w naszej szkole podsumowaliśmy II semestr działalności Szkolnego Koła Oszczędności.
O tym, że systematyczne oszczędzanie przynosi korzyści przekonali się nagrodzeni członkowie SKO.
I miejsce: Marcelina Kieca, Antonina Kuberacka, Marta Olszak, Zuzanna Nogowska, Barbara Sarnecka
II miejsce: Ksawery Ślipek, Klaudia Bartoszek, Kuba Tyczyński, Oliwier Zieliński, Mikołaj Grześkowiak, Damian Ratajewski, Mikołaj Szmyt, Zuzanna Piechocka, Wiktor Ślipek, Filip Budzyński, Filip Rybczyński, Jakub Sadowski, Lena Grześkowiak, Marcin Olszak, Nikola Nowicka
III miejsce: Natan Nowicki, Amelia Doberstein, Amelia Idzińska, Antoni Grześkowiak, Nikodem Knapik, Maja Wosicka
Wyróżnienia: Alan Doberstein, Anastazja Nowak, Nadia Midzio, Kinga Kraczek, Nina Demska, Maja Idzińska, Dominika Nowakowska, Martyna Kaczmarek, Julia Doberstein, Zofia Grześkowiak, Zofia Szczepańska, Nikodem Ślipek, Dominik Kaczmarek
A NAJSYSTEMATYCZNIEJ OSZCZĘDZAJĄCA KLASA, TO KLASA 1 !!!
Nagrody pocieszenia otrzymali: Aleksander Bałdyga, Amelia Kubisztal, Lena Grześkowiak, Ksawery Nowak, Paulina Mylcarek, Przemysław Bałdyga, Kacper Nowakowski, Wiktoria Nowak, Nikola Wosicka
WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
20 czerwca 2023 roku odbędzie się Szkolny Konkurs Wiedzy o Parkach Narodowych
w Polsce. Polega on na rozwiązaniu testu wiedzy ogólnej o parkach narodowych. Organizatorem
konkursu jest pani Jadwiga Olszak. Do konkursu mogą przystąpić chętni uczniowie, którzy w terminie
do dnia 16.06.2023 roku zgłoszą się do organizatora w celu wpisania się na listę uczestników
konkursu. Najlepsi uczestnicy zostaną nagrodzone nagrodami rzeczowymi.
Cele konkursu:
- promocja parków narodowych i polskiego dziedzictwa przyrodniczego,
- kształtowanie postaw proekologicznych oraz wrażliwości na piękno przyrody,
- skierowanie uwagi najmłodszych na zmiany, jakie nastąpiły w Parkach Narodowych,
- rozwijanie zainteresowań wśród uczniów,- promowanie młodych talentów,
Serdecznie Zapraszam !!!!
Z okazji Dnia Ochrony Środowiska w Szkole Podstawowej im. Miłośników Przyrody zorganizowano Gminny
Konkurs Ekologiczny pod nazwą ,,Bądź Miłośnikiem Przyrody''. Konkurs zorganizowała nauczycielki z
Szkoły Podstawowej w Laskownicy p.Teresa Stańczyk i p.Wioletta Chróścińska-Nowakowska
Do konkursu zgłosiły się 4 szkoły: Szkoła Podstawowa z Dobieszewa, Szkoła Podstawowa z
Mycielewa, Szkoła Podstawowa z Palmierowa i Szkoła Podstawowa z Laskownicy.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI- Krzysztof Guzek i Kacper Nowakowski, których do
konkursu przygotowała p. Ewelina Szymańczak.
Uczniowie zajęli następujące miejsca: miejsce IV - Krzysztof Guzek i miejsce VII -
Kacper Nowakowski.
Organizatorzy dziękujemy opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu i samym uczniom za chęć
udziału w konkursie.
Serdecznie gratulujemy!
16 czerwca 2023 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką: p. Magdaleny Nogowskiej, p. Pauliny Kuberackiej, p. Aleksandry Kulczyńskiej-Milik i p. Mirosława Grabarskiego odwiedzili Malbork i jego okolice.
W trasę wyruszyliśmy o godzinie 6.00. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady (1939-1945) Stutthof w Sztutowie. O jego historii opowiedziały wszystkim pani Kuberacka i p. Milik.
Następnie, przejeżdżając przez zwodzony most, ruszyliśmy do miejscowości Stegna – jednej z najpiękniejszych i najbardziej interesujących na Mierzei Wiślanej, przepięknie otoczonej wodami Wisły, Szkarpawy i Morza Bałtyckiego... Tu w promieniach czerwcowego słońca zamarzyliśmy o wakacjach. Nadmorskim lasem, z lodami w rękach, przeszliśmy na ogromną piaszczystą plażę.
Po godzinnym relaksie pojechaliśmy na obiad do Nowego Dworu Gdańskiego. Stamtąd ruszyliśmy do Malborka. Tu w dwóch grupach przez prawie trzy godziny zwiedziliśmy pokrzyżacki zamek w Malborku, w 1997 r. wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Potem były jeszcze ostatnie wycieczkowe zakupy i powrót do domu. W Palmierowie byliśmy zgodnie z planem, czyli o godz. 21.30. Kolejny już raz mieliśmy ogromne szczęście, ponieważ pogoda i humory dopisały.
Więcej zdjęć: GALERIA
16. 06. 23 r.
545 – zbiórka przed szkołą w Palmierowie
600 – wyjazd
ok. 945 – przyjazd do Kątów Rybackich
1000 – 1030 – taras widokowy na przekop Mierzei Wiślanej
1045 – 1215- zwiedzanie Muzeum Stutthof w Sztutowie
1230 – 1315- relaks na plaży w Sztutowie
1330 – 1430 – droga do Malborka
1445 - 1545 – obiad
1600 – 1830– zwiedzanie zamku w Malborku z przewodnikiem
1835– 2130 – droga powrotna
ok. 2130 - powrót do Palmierowa
Bardzo prosimy o przywiezienie i odbiór dzieci o ustalonych godzinach. Odebranie dzieci ze szkoły przez osoby trzecie należy pisemnie zgłosić u p. Aleksandry Kulczyńskiej-Milik. Na zgodzie powinno znaleźć się nazwisko dziecka, osoby odbierającej oraz podpis rodziców lub opiekunów.
Prosimy też, aby strój dzieci był dostosowany do warunków atmosferycznych. Apelujemy również o niedawanie dzieciom na drogę napojów gazowanych, energetyków, pokarmów ciężkostrawnych i zbyt wielu słodyczy.
Informujemy, że w razie niesprzyjającej aury harmonogram wyjazdu może ulec zmianie. Prosimy, aby dzieci miały kieszonkowe na obiad.
A. Kulczyńska-Milik
W miniony poniedziałek (12 czerwca) dziewczęta z naszej szkoły w składzie: Michalina Demska kl. VII, Nadia Nowicka kl. VIII i Nikola Wosicka kl. VIII wzięły udział w dorocznych zmaganiach wiedzowych dotyczących życia i działalności błogosławionej Matki Marii Karłowskiej. Organizatorem i gospodarzem konkursu była Szkoła Podstawowa w Dobieszewie, której patronuje Matka Karłowska założycielka Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej. Do rozgrywek przystąpiło siedem szkół w trzyosobowych zespołach. Po zmaganiach testowych uczestnicy delektowali się słodyczami i napojami nawiązując nowe znajomości, a w tym czasie komisja sprawdzała poprawność odpowiedzi. Poziom zawodników okazał się bardzo wysoki i wyrównany. Nasza trójka uczestniczek zajęła III miejsce wykazując się dużą znajomością tematu. Dziewczęta wróciły obdarowane medalami, dyplomami, pamiątkową statuetką i drobnymi upominkami.
2 czerwca 2023 r. w godzinach 10.00 – 13.00 obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Dziecka. Uroczystość wyglądała jednak inaczej niż dotychczas, ponieważ uświetniła ją obecność wolontariuszek ze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Zespole Szkół Technicznych z Kcyni. Były to absolwentki naszej szkoły: Nicole Kuczyńska, Weronika Panasik, Żaneta Rybczyńska, Wiktoria Czajewska, Amelia Boniek oraz Julia Nowak, Maja Michalska i Aleksandra Suszko. Uczennicom towarzyszyła Pani pedagog Monika Dąbrowska.
Uroczystość została zainaugurowana przez Panią dyrektor Jadwigę Olszak, która powitała wszystkich zebranych i przedstawiła scenariusz święta. Pani dyrektor podkreśliła, że tegoroczne obchody Dnia Dziecka nie byłyby możliwe bez pomocy i ogromnego zaangażowania Rady Rodziców.
Po powitaniu wszystkie dzieci otrzymały popcorn, a następnie rozpoczęły się podzielone tematycznie zabawy. Przygotowały i prowadziły je wolontariuszki Od godziny 10.15 do 11.15 klasy 0-III brały udział w pokazach doświadczeń, zabawach z chustą i konkurencjach sportowych. W tym samym czasie klasy IV-VIII uczestniczyły w grach terenowych i planszowych oraz w konkurencjach sportowych. Od 11.15 do 11.40 miał miejsce poczęstunek, w ramach którego rodzice przygotowali kiełbaski z grilla, bułeczki, napoje i watę cukrową. Następnie odbyła się dalsza część zabaw: turniej piłki nożnej, malowanie kredą po chodniku, berek, malowanie twarzy, bańki mydlane, gra w siatkówkę i przeciąganie liny. O godzinie 12.40 wszyscy ponownie spotkali się przed wejściem do szkoły, aby podsumować zabawy, a najlepszym wręczyć dyplomy i nagrody. Byli to:
a) w konkurencjach ogólnych klas 0-III
- Mikołaj Grześkowiak – I miejsce
- Natan Nowicki – II miejsce
- Ryszard Anioła – III miejsce
b) w konkurencjach ogólnych klas IV-VIII
- Gabriela Kubiak – I miejsce
- Agata Orzoł – II miejsce
- Julia Kowalska – III miejsce
c) w konkurencjach sportowych
- Agata Orzoł – skok w workach
- Gabriela Kubiak – skok przez skakankę
- Dominik Popiela – bieg z piłeczką
- Ryszard Anioła – bieg przez skakankę
- Roksana Trzaskowska – rzut do celu
- Antoni Grześkowiak – rzut do celu
- Ksawery Ślipek – skok w workach
- Filip Budzyński – bieg z piłeczką
Sprzęt sportowy na nagrody został zakupiony ze środków szkoły oraz Rady Rodziców.
Na zakończenie ponownie głos zabrała Pani dyrektor, która wręczyła dziewczętom z ZST oraz ich opiekunce, przygotowane przez przedszkolaków z Panią Katarzyną Morzyńską, podziękowania oraz słodkie upominki. Słodkości otrzymali również wszyscy uczestnicy zabaw, rodzice oraz licznie przybyli absolwenci naszej szkoły. Pani Olszak jeszcze raz wyraziła wdzięczność Pani Pauli Grześkowiak, Pani Sylwii Serafin-Rybczyńskiej, Pani Monice Dziadoszek, Pani Joannie Guzek, Pani Paulinie Kuberackiej, Panu Łukaszowi Szczepańskiemu – przedstawicielom Rady Rodziców za szczególne zaangażowanie w dzisiejsze święto wszystkich dzieci.
Więcej zdjęć: GALERIA
Data: 2 czerwca 2023r.
Godzina: 1000 - 1300
Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie
PROGRAM FESTYNU
1. 1000 – powitanie przybyłych gości – wolontariuszek z ZST w Kcyni i rozpoczęcie zabaw. Zapoznanie z programem
2. 1005 – poczęstunek popcornem (klasy 0-VIII pod opieką wychowawców)
3. 1015– 1115 - konkurencje, gry i pokazy wg harmonogramu poniżej
4. 1115 – 1140 - poczęstunek – grill – odpowiedzialni rodzice: p.Dziadoszek, p.Guzek, p.Grześkowiak, p. Rybczyńska, p. Szczepański
5. 1140 – 1240 - dalsza część zabaw
a) turniej piłki nożnej dla chętnych chłopców
b) malowanie kredą na chodniku
c) malowanie twarzy
d) bańki mydlane
e) berek
f) gra w siatkówkę
g) przeciąganie liny
6. 1240 – 1300 – zakończenie zabaw, wręczenie nagród, wata cukrowa dla wszystkich dzieci
KONKURENCJE , GRY i POKAZY
KLASY 0-III
10.15- 10.30
klasa 0 – pokaz doświadczeń
klasa I – zabawa z chustą
klasa II – konkurencje sportowe
klasa III – konkurencje sportowe
10.30- 10.45
klasa 0 – konkurencje sportowe
klasa I – konkurencje sportowe
klasa II – pokaz doświadczeń
klasa III – zabawa z chustą
10.45- 11.00
klasa 0 – zabawa z chustą
klasa I – pokaz doświadczeń
klasa II – konkurencje sportowe
klasa III – konkurencje sportowe
11.00- 11.15
klasa 0 – konkurencje sportowe
klasa I – konkurencje sportowe
klasa II – zabawa z chustą
klasa III – pokaz doświadczeń
KONKURENCJE , GRY i POKAZY
KLASY IV - VIII
10.15- 10.30
klasa IV – gra terenowa
klasa V – konkurencje sportowe
klasa VI i VII – konkurencje sportowe
klasa VIII – gra planszowa
10.30- 10.45
klasa IV – konkurencje sportowe
klasa V – gra planszowa
klasa VI i VII – gra terenowa
klasa VIII – konkurencje sportowe
10.45- 11.00
klasa IV – gra planszowa
klasa V – konkurencje sportowe
klasa VI i VII – konkurencje sportowe
klasa VIII – gra terenowa
11.00- 11.15
klasa IV – konkurencje sportowe
klasa V – gra terenowa
klasa VI i VII – gra planszowa
klasa VIII – konkurencje sportowe