Nawigacja

  • Zielona Szkoła w Tleniu

    W dniach od 12 – 14 maja 2014r. uczniowie klasy szóstej wraz z paniami Małgorzatą Tracz i Anetą Wojciechowską, przebywali w ramach „Zielonej Szkoły” w Tleniu w Ośrodku wypoczynkowym „Patria”.

    Wyjazd ten, podobnie jak w latach ubiegłych skierowany był dla wszystkich uczniów klas szóstych z naszej gminy. Organizacją jego zajęła się Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni, której przewodniczącą jest p. Maria Łyszczarz.

    W miejscu wypoczynku na uczniów czekało wiele atrakcji: rowery wodne, kajaki, basen, boisko do piłki nożnej. Odbyła się dyskoteka, ognisko z kiełbaskami. Codziennie były trzy, smaczne posiłki. Wspólne spędzenie wolnego czasu było doskonałą okazją do integracji całego zespołu klasowego oraz z uczniami innych szkół.

    Gorące podziękowania kierujemy do Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni za zorganizowanie wyjazdu do Tlenia.

  • Trójbój lekkoatletyczny

    Dnia 6 maja 2014 roku w naszej szkole odbyły się zawody szkół podstawowych w trójboju lekkoatletycznym. Zawody otworzyła pani dyrektor Jadwiga Olszak wraz z przedstawicielem Urzędu Miejskiego w Kcyni panem Tomaszem Zmudzińskim. Turniej składał się z następujących dyscyplin: rzut piłką palantową, skok w dal i bieg na 60m. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje z siedmiu szkół gminy Kcynia. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła łącznie I miejsce w gminie.

    Drużyna chłopców uczestniczyła 8 maja w zawodach powiatowych, gdzie wywalczyła IV miejsce. Do zawodów naszą drużynę przygotował p. Mirosław Grabarski.

    GRATULUJEMY!!!

  • NASZ POCZET SZTANDAROWY po raz pierwszy uczestniczył w uroczystościach gminnych

    NASZ POCZET SZTANDAROWY po raz pierwszy uczestniczył w uroczystościach gminnych

    Poczet Sztandarowy  podczas wszystkich uroczystości państwowych godnie reprezentuje  szkołę. Reprezentowanie szkoły w POCZCIE SZTANDAROWYM jest zaszczytną funkcją, którą  uczniowie wykonują z dużym zaangażowaniem i najwyższym szacunkiem dla sztandaru szkoły.

    3 maja po raz pierwszy nasz poczet sztandarowy w którego skład weszli: Marcin Bartoszek, Natalia Witkowska i Klaudia Ciesielska uczestniczył w gminnych uroczystościach Święta Konstytucji 3 maja, które odbyły się w Kcyni. Uczniowie naszej szkoły przemaszerowali w kolumnie z placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni do kościoła pw. WNMP w Kcyni, gdzie odprawiona została msza w intencji OJCZYZNY.

  • „Pomagać komu możemy

    – To nasza odpowiedzialność.

    Korzystać z pomocy wszystkich

    – To nasza nadzieja’’

    George Vann

     

     

    Podziękowanie

    Składam serdeczne podziękowanie gościom za przybycie na uroczystość Nadania  imienia Orła Białego i sztandaru Szkole Podstawowej w Palmierowie, sponsorom za wsparcie finansowe, rodzicom za pomoc finansową i organizacyjną, uczniom za aktywne włączenie się w prace przygotowawcze. Szczególnie dziękuję nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy wnieśli największy wkład organizacyjny, artystyczny, plastyczny i finansowy.

    Dyrektor szkoły

    Jadwiga Olszak

  • Zobacz film z nadania imienia ORŁA BIAŁEGO w naszej szkole

    Zobacz film z nadania imienia ORŁA BIAŁEGO w naszej szkole

    http://www.youtube.com/watch?v=pPnkl6EqobM

  • NIEZWYKLE WAŻNY DZIEŃ W HISTORII SZKOŁY

    NIEZWYKLE WAŻNY DZIEŃ W HISTORII SZKOŁY

                   Drugi dzień maja 2014 roku zapisze się w historii Szkoły Podstawowej w Palmierowie wielkimi zgłoskami. W tym dniu bowiem, na mocy Uchwały Nr XLII/405/2013 Rady Miejskiej w Kcyni, spełniło się marzenie całej społeczności szkolnej, marzenie o nadaniu placówce imienia oraz sztandaru. Patronem naszej placówki jest Orzeł Biały –  ponadczasowy symbol męstwa, honoru, ale przede wszystkim patriotyzmu.

    Uroczystość, która miała miejsce w dniu Święta Flagi, była zwieńczeniem wielomiesięcznego trudu Pani dyrektor Jadwigi Olszak, nauczycieli, rodziców, pracowników oraz uczniów szkoły w Palmierowie.

                O godzinie 900 zaproszeni goście i cała społeczność szkolna udała się do kościoła pw. WNMP w Kcyni na mszę św. w jej intencji, w czasie której, na prośbę Pani dyrektor, ksiądz kanonik Michał Kostecki dokonał uroczystego poświęcenia sztandaru. W homilii skierowanej do zebranych ksiądz proboszcz życzył, aby na zawsze przyświecały szkole wartości wypisane  na rewersie sztandaru: Bóg, Honor, Ojczyzna, Nauka. Żyć według nich przyrzekła delegacja złożona z przedstawiciela rodziców – Pani Sylwii Kosmatki, uczniów – Magdaleny Panasik i pracowników – Pani Ewy Mochockiej, która wraz z bukietem kwiatów skierowała do księdza kanonika gorące słowa podziękowania i wdzięczności za dokonanie tak ważnego aktu.

    Dalsza część święta miała już miejsce w budynku placówki. Wszyscy tłumnie zgromadzili się na sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych i podniesieniu flagi państwowej przez poczet składający się z uczniów klasy piątej – chorążego Fabiana Pisarka i asystę – Zuzannę Kaczmarek i Jagodę Markiewicz odśpiewano hymn państwowy. Następnie prowadząca uroczystość – Aleksandra Kulczyńska-Milik powitała serdecznie zebranych, a szczególnie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Palmierowie Panią Jadwigę Olszak oraz Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Rafała Rybaka – gospodarzy uroczystości, posła do Parlamentu Europejskiego Pana Janusza Zemke, Burmistrza Kcyni – Pana Piotra Hemmerlinga, Dziekana Dekanatu Kcyńskiego i Proboszcza Parafii pw. WNMP w Kcyni Księdza Kanonika Michała Kosteckiego, Zastępcę Burmistrza, jednocześnie byłego dyrektora tej szkoły pana Daniela Olszaka, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej – Pana Edmunda Krolla, byłych dyrektorów pana Franciszka Hylla i pana Kazimierza Bączkowskiego, byłych i obecnych nauczycieli i pracowników oraz absolwentów i uczniów Szkoły Podstawowej w Palmierowie oraz pozostałych gości.

    W dalszej części głos zabrała pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Palmierowie – Jadwiga Olszak, która w swoim wystąpieniu przypomniała ponad 170-letnią historię szkoły, wymieniła jej kierowników i dyrektorów od okresu odzyskania niepodległości, opowiedziała o zmianach, jakie miały miejsce w ciągu tak długiego czasu. Ze słowami wdzięczności zwróciła się do wszystkich tych, którzy nie pozostali obojętni i udzielili szkole wsparcia w drodze do osiągnięcia tak wzniosłego celu, jakim jest nadanie imienia i sztandaru. Następnie Akt nadania szkole imienia odczytał Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kcyni Pan Edmund Kroll i złożył go na ręce Pani Olszak. Po tej doniosłej chwili na budynku szkoły odsłonięto tablicę z nadanym imieniem. W akcie odsłonięcia uczestniczyli: Poseł do PE Janusz Zemke, Burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Edmund Kroll, Dyrektor SP Palmierowo Jadwiga Olszak, Przewodniczący Rady Rodziców Rafał Rybak i przewodnicząca samorządu Uczniowskiego Natalia Witkowska. Akt nadania szkole sztandaru, który jest symbolem przypominającym o historii, tożsamości, Polsce, Narodzie i tradycji, odczytał Burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling.

    Następnie wymieniono nazwiska fundatorów sztandaru i poproszono ich o symboliczne wbicie gwoździa i wpis do księgi pamiątkowej. Mistrzem ceremonii wbijania gwoździ była Pani Małgorzata Tracz.

                Przedstawiciele – poczet sztandarowy rodziców w składzie: chorąży Rafał Rybak, asysta Monika Tobys i Justyna Bartoszek przekazali sztandar na ręce pani dyrektor, a ona z kolei zaprezentowała jego awers i rewers społeczności. Następnie odbyło się przekazanie sztandaru najmłodszym. Poczet sztandarowy od dziś tworzą uczniowie klasy szóstej: chorąży Marcin Bartoszek, asysta Natalia Witkowska i Klaudia Ciesielska. Po tym doniosłym fakcie uroczystego ślubowania na sztandar dokonali przedstawiciele wszystkich klas.

                W dalszej części uroczystości głos zabierali znakomici goście. Podkreślali i doceniali fakt, że szkoła w Palmierowie obrała sobie za patrona Orła Białego – symbol patriotyzmu, jedności narodowej i wspaniałej, często naznaczonej krwią, historii naszego kraju. W kilku słowach do swoich dawnych nauczycieli zwróciła się absolwentka szkoły Pani Patrycja Boruta, wyrażając wdzięczność za ciepło i poczucie bezpieczeństwa, jakiego doznała w czasie sześcioletniej nauki w palmierowskiej podstawówce.

    Uroczystość zakończyła część artystyczna przygotowana przez uczniów, opowiadająca historię naszego godła. Wiersze i piosenki tworzyły most między tym, co działo się dawniej, a tym, co jest teraz., między tym, jak rozumieli patriotyzm dziadkowie, a jak rozumie się go dzisiaj. Młodzi artyści w płomiennych słowach apelowali nie tylko do rówieśników, że współczesnej Polsce nie potrzeba tchórzy, lecz rycerzy.

                Na zakończenie Pani A. Kulczyńska-Milik zaprosiła wszystkich do sali numer cztery, w której można było obejrzeć wystawę „Orzeł – symbolem wolności” ze zbiorów Piotra Fiałkowskiego z Szubina oraz do sali numer trzy na wystawę prezentującą dorobek placówki, na której zgromadzono stare zdjęcia, świadectwa, kroniki i prace plastyczne. Chętni mogli zapoznać się również z folderami promującymi działalność Szkoły Podstawowej w Palmierowie – od teraz Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie.

                    To był wielki dzień w historii naszej szkoły. Z ust przybyłych gości usłyszeliśmy wiele ciepłych słów podziwu i uznania. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w przygotowaniu uroczystości oraz dumni, że nasza szkoła wzbogaciła się o patrona i sztandar. Udało nam się zrealizować marzenie wielu byłych dyrektorów, uczniów i nauczycieli. Było to możliwe dzięki współpracy całej społeczności szkoły – dyrektora, rodziców, nauczycieli, pracowników i uczniów oraz organu prowadzącego. Udowodniliśmy, że jako szkoła stanowimy jedność.

      

  • Mariusz Górski zdobył I miejsce w zawodach strzeleckich z okazji 1 Maja

    Mariusz Górski zdobył I miejsce w zawodach strzeleckich z okazji 1 Maja

    Miło jest nam poinformować, iż uczeń naszej szkoły Mariusz Górski 1 maja 2014 r. zdobył I miejsce w Zawodach Strzeleckich przygotowanych przez LOK w Kcyni.  

    W imieniu Burmistrza Kcyni pamiątkowe puchary za miejsca na podium wręczył prezes koła LOK w Kcyni Stanisław Kant oraz pracownik Urzędu Miejskiego w Kcyni Tomasz Zmudziński

    Mariuszowi serdecznie gratulujemy!

  • „Sztandar to symbol, świętość.

    Jego miejsce tkwi gdzieś między hymnem narodowym,

     a przysięgą wojskową”

    Kardynał Stefan Wyszyński

     

    Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Rodzice i Uczniowie

    Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie

    zapraszają wszystkich, a zwłaszcza absolwentów,

    na obchody uroczystego nadania imienia szkole

    i przekazania jej sztandaru w 170 rocznicę powstania szkoły.

     
     

    Uroczystość

        nadania imienia i sztandaru

        Szkole Podstawowej w Palmierowie

    Ceremonia odbędzie się 2 maja 2014 roku

    PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

    GODZINA 900 – UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE PW. WNMP W KCYNI, 

    POŚWIĘCENIE SZTANDARU

    GODZINA 1030 – UROCZYSTOŚĆ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W PALMIEROWIE:

    NADANIE SZKOLE IMIENIA I PRZEKAZANIE SZTANDARU

    WYSTĄPIENIA DYREKTORA I ZAPROSZONYCH GOŚCI

    PROGRAM ARTYSTYCZNY

    ZWIEDZANIE WYSTAW I EKSPOZYCJI OKOLICZNOŚCIOWYCH

    GODZINA 1300 – PRZEWIDYWANE ZAKOŃCZENIE UROCZYSTOŚCI

     
  • DARCZYŃCY SZTANDARU SZKOŁY PODSTAWOWEJ

    im. ORŁA BIAŁEGO w PALMIEROWIE

     

    Wielokrotnie przekonaliśmy się, że nasza szkoła może liczyć na pomoc

    LUDZI DOBREJ WOLI-firmy i osoby prywatne w różny sposób wspierające nasze działania.

    Wyrażamy szczere i gorące podziękowania dla tych wszystkich, którzy dołożyli swoją cegiełkę do zakupu sztandaru naszej szkoły. Okazana w ten sposób hojność i dobroć jest dla nas dowodem, że zawsze możemy liczyć na Państwa pomoc, i że nigdy nie pozostajemy osamotnieni w naszych codziennych zmaganiach.

    Osoby prywatne

    1. Janusz Zemke Poseł Parlementu Europejskiego
    2. Piotr Hemmerling „Burmistrz Kcyni”
    3. Jadwiga i Daniel Olszak
    4. Helena i Franciszek Hylla
    5. Kazimierz Bączkowski
    6. Alina i Roman Kaczmarek
    7. Irena i Adam Jagodzińscy
    8. Teresa i Roman Wesołowscy
    9. Grzegorz Kowalski, Katarzyna Staudt
    10. Ambroży Nowak
    11. Rodzina Grabarskich
    12. Rodzina Mochockich
    13. Ewa i Janusz Jabkowscy
    14. Marlena i Mariusz Niedbalscy
    15. Jerzy Zieliński
    16. Iwona i Mirosław Pater
    17. Magdalena i Waldemar Domżalscy
    18. Marzena i Piotr Wessołowscy
    19. Helena Kozdemba
    20. Agnieszka i Marcin Orzołowie

     

    Instytucje i organizacje

    1. Rada Rodziców
    2. Samorząd Uczniowski
    3. Pracownicy Szkoły
    4. Absolwenci Rocznik 2014
    5. Sołectwo Palmierowo
    6. Sołectwo Żurawia – Włodzimierzewo
    7. Sołectwo Głogowiniec
    8. Sołectwo Grocholin
    9. Parafia pw. WNMP w Kcyni
    10. Klub Radnych „Razem dla Gminy Kcynia”
    11. PSL w Gminie Kcynia
    12. Bank Spółdzielczy w Kcyni
    13. NZOZ „Nasza Przychodnia” w Kcyni
    14. Kancelaria „HELP” w Kcyni
    15. „Poldrób” w Gnieźnie
    16. Kartonex w Kcyni
    17. Gminna Spółdzielnia SCh w Kcyni
  • Rozkład jazdy autobusu szkolnego w dniu 02 maja 2014r.

    PRZYWÓZ UCZNIÓW DO KCYNI NA MSZĘ ŚWIĘTĄ (na godz.900)

    Pierwszy autobus

    820 – KCYNIA

    825 – GŁOGOWINIEC

    830 – PALMIEROWO

    840 – ŻURAWIA

    845 – WŁODZIMIERZEWO

    850 – KCYNIA

    Drugi autobus

    830   – KCYNIA

    840 – MIASKOWO

    845 – GROCHOLIN

    850 – KCYNIA

     

    PRZYWÓZ UCZNIÓW DO SZKOŁY  (na godzinę1030)

    Pierwszy autobus

    1010 – KCYNIA

    1015 – PALMIEROWO

    Drugi autobus

    1010 – KCYNIA

    1015 – PALMIEROWO

     

    ODWÓZ UCZNIÓW DO MIEJSCOWOŚCI,W KTÓRYCH MIESZKAJĄ

    Pierwszy autobus

    1300 – PALMIEROWO

    1310 – ŻURAWIA

    1320 – WŁODZIMIERZEWO

    1330 – KCYNIA

    Drugi autobus

    1300   – PALMIEROWO

    1305 – GŁOGOWINIEC

    1315 – GROCHOLIN

    1320 – MIASKOWO

    1330 – KCYNIA

     

    Z  UWAGI   NA  ORIENTACYJNY ROZKŁAD  JAZDY

    AUTOBUSU PROSIMY  O  WCZEŚNIEJSZE PRZYBYWANIE   NA   PRZYSTANKI   AUTOBUSOWE

  • Gminne eliminacje turnieju BRD - zdobyliśmy V miejsce

    11 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół w Mycielewie przeprowadzono Gminne Eliminacje  do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyny walczyły  o możliwość reprezentowania Gminy Kcynia na szczeblu powiatowym. Oficjalnego powitania uczestników dokonała komisja konkursowa w składzie: Waldemar Szmyt,  asp. Tomasz Mazurek i Tomasz Zmudziński. Po powitaniu, uczestnicy wybrali się na trwającą 40 minut część teoretyczną turnieju, podczas której mogli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz wiedzą z zakresu pierwszej pomocy.

    Kolejną część eliminacji stanowił tor z elementami sprawdzającymi umiejętność jazdy rowerem. Sprzyjająca pogoda pozwoliła przeprowadzić tę część na boisku przed szkołą.  Po zmaganiach na torze przeszkód podliczono punkty zdobyte w części teoretycznej i z części sprawnościowej. Ostateczna klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

    KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

    Szkoła podstawowa:

    1. Szkoła podstawowa w Mycielewie (Klaudia Czechowska, Zofia Strzyżewska, Dawid Kazimierczak)

    2. Szkoła podstawowa w Laskownicy (Hubert Napierała, Szymon Rybak, Mikołaj Rzepecki)

    3. Szkoła podstawowa w Dobieszewie (Sandra Marciniak, Łukasz Dorsz)

    4. Szkoła podstawowa w Rozstrzębowie (Tomasz Nowak, Dominik Korbal, Rafał Krzyżanowski)

    5. Szkoła podstawowa w Palmierowie (Natan Dziadoszek, Norbert Komorniczak, Dawid Popiela)

    6. Szkoła podstawowa w Dziewierzewie (Marek Hibner, Wiktor Świerc, Marcin Jaśkiewicz)

    Do rąk kapitanów drużyn szkolnych trafiły okolicznościowe Puchary Burmistrza Kcyni, które w imieniu fundatora wręczył pracownik Urzędu Miejskiego Tomasz Zmudziński.

  • Mamy III miejsce w XIII edycji Pluszowego Misia

    Mamy III miejsce w  XIII edycji Pluszowego Misia

         Do finału XIII edycji Pluszowego Misia zakfalifikowały się cztery drużyny, reprezentacje ze szkoły w Kcyni, Dziewierzewa, Laskownicy i nasza.

    Walka o zwycięstwo w finale dostarczyła wszystkim wiele emocji. Zawodnicy przy dopingu kolegów, do ostatniej konkurencji prowadzili zacięty bój o punkty dla swoich szkół.

    Zwycięzcą XIII edycji turnieju została Szkoła Podstawowa w Kcyni zdobywca 248 pkt i to w ręce jej reprezentantów Burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling przekazał główne pluszowe trofeum i maskotki, a także okolicznościowe złote medale.

    Dalsza klasyfikacja turniejowa przedstawiała się następująco:

    II miejsce – Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie – 242 pkt.,

    III miejsce – Szkoła Podstawowa w Palmierowie – 221 pkt.,

    IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Laskownicy – 208 pkt.

    Uhonorowania wszystkich finalistów dokonał Burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling w asyście dyrektora Szkoły Podstawowej w Kcyni Michała Poczobutta. Nasza drużyna za zajęcie III miejsca otrzymała pamiątkowe medale i dyplomy.

    Wyróżniono również doping zorganizowany przez uczniów podczas obu turniejów eliminacyjnych i turnieju finałowego. Burmistrz Kcyni doceniając doping zadeklarował nieodpłatny przewóz na wycieczkę zorganizowaną przez każdą szkołę dla swoich reprezentacji.

    Dodatkową atrakcją, którą przygotowali organizatorzy dla uczestników „Pluszowego Misia” był występ zawodników M-GLKS Tarpan Mrocza, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w podnoszeniu ciężarów. Grupa wystąpiła pod opieką Iwony Kępy trenerki podnoszenia ciężarów, która zachęcała zgromadzonych do uprawiania tej dyscypliny sportu. 

  • Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy:

    Wiary w drugiego człowieka,

    Wzajemnej serdeczności,

    Woli bycia twórczym i życzliwym dla innych ludzi.

    Nadziei na każdy nowy dzień

    Pogody, radości i wiosny – w sercu i za oknem

    Smacznego jajka i mokrego dyngusa

     

    życzą; Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy oraz Uczniowie

    Szkoły Podstawowej imienia Orła Białego w Palmierowie

  • 12 kwietnia 2014r. delegacja z naszej szkoły w składzie: dyrektor Jadwiga Olszak, uczniowie: Natalia Witkowska, Laura Pachacz i Jakub Rybak oraz nauczyciele pani Ewa Mochocka, pan Mirosław Grabarski i pani Katarzyna Morzyńska, uczestniczyli w pogrzebie  pana Andrzeja Kozdemby, najstarszego mieszkańca z Palmierowa, który 4 kwietnia skończył 104 lat.

    W 1945 r. zamieszkał w Palmierowie, gdzie wraz ze swoją żoną Bronisławą prowadził gospodarstwo rolne. Przez 40 lat pełnił funkcję sołtysa wsi. Pan Andrzej przez wszystkie lata pełnienia funkcji sołtysa wsi aktywnie współpracował z palmierowską szkołą. W latach sześćdziesiątych był jednym z inicjatorów budowy nowej szkoły, która funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

     

     

    Rodzinie, przyjaciołom, bliskim składamy szczere kondolencje i wyrazy najgłębszego współczucia

    Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy oraz Uczniowie

     Szkoły Podstawowej w Palmierowie

  • Spotkanie z rodzicami dzieci sześcioletnich

    Spotkanie z rodzicami dzieci sześcioletnich

    W dniu 10.04.2014 roku o godz.12.30 odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci 6 letnich.

    Podczas spotkania z rodzicami obecna była pani dyrektor Jadwiga Olszak, pedagog szkolny Małgorzata Tracz oraz wychowawca Oddziału Przedszkolnego Katarzyna Morzyńska.

    Pani dyrektor mówiła o nauczaniu wczesnoszkolnym dzieci 6- i 7-letnich oraz przygotowaniu szkół na przyjęcie najmłodszych uczniów i wspólnie z panią pedagog przedstawiły prezentację multimedialną na temat GOTOWOŚCI SZKOLNEJ.

    Pani Dyrektor i wychowawca Zerówki przedstawiły dane dotyczące dzieci, które zostały zapisane do Zerówki i klasy I w ciągu ostatnich trzech lat, zachęcając rodziców do podjęcia przemyślanej i rozważnej decyzji uwzględniającej cały cykl edukacyjny dziecka.

    Przypominamy, że obowiązek szkolny od 1 września 2014 r. obejmie dzieci urodzone w pierwszej połowie 2008 r., oraz w 2007 r. które przejdą wcześniej roczne przygotowanie przedszkolne.

  • UCZNIOWIE Z PALMIEROWA Z WIZYTĄ U STOMATOLOGA

    UCZNIOWIE Z PALMIEROWA Z WIZYTĄ U STOMATOLOGA

    Każdy z nas zapewne zdaje sobie sprawę z tego, że nieodzowną częścią higieny zdrowotnej jest opieka stomatologiczna. Niegdyś w prawie każdej szkole funkcjonował gabinet stomatologiczny. Wprawdzie dentysta nie należał do ulubionych przez uczniów, ale dzieci miały przeglądane zęby. Rodzice nie zawsze mają czas, by pójść z dzieckiem do dentysty.        

    Nasi uczniowie mieli możliwość spotkania z działaniami z zakresu profilaktyki stomatologicznej i badaniami oceniającymi zdrowie zębów. 9 kwietnia 2014r. wszyscy chętni uczniowie mogli skorzystać z bezpłatnego przeglądu stomatologicznego w Gabinecie Stomatologicznym Państwa  Chełkowskich w Kcyni. Uczniowie pod opieką pań Jadwigi Olszak, Doroty Wesołowskiej i Katarzyny Morzyńskiej zwiedzili gabinet, poznali narzędzia dentystyczne i zapoznali się z pracą stomatologa. Pani doktor Anna Grewling-Chełkowska dokonała przeglądu oraz oceniła stan uzębienia, jak również podała informację w jakich gabinetach stomatologicznych na terenie Kcyni istnieje możliwość dalszego leczenia zębów.

    Wszyscy uczniowie serdecznie dziękują Państwu Chełkowskim za możliwość skorzystania z  bezpłatnego przeglądu stomatologicznego oraz poznania trudnej pracy dentysty.

    Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni. Uczniowie zwiedzili wystawę o tematyce wielkanocnej, oraz przyjrzeli się twórczości pani Klary Prillowej. Odwiedzili również bibliotekę, po której oprowadziła ich pani Katarzyna Grzegorek opowiadając o swojej pracy. Na koniec w sali kameralnej dzieci wysłuchały bajki, którą przeczytała im pani stażystka Ania Ławniczak. 

    Wycieczka się udała i wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły!

  • Jesteśmy w finale PLUSZOWEGO MISIA

    Jesteśmy w finale PLUSZOWEGO MISIA

    8 kwietnia 2014 r. na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Kcyni przeprowadzono eliminacyjny turniej w ramach I grupy. Do współzawodnictwa przystąpiła nasza reprezentacja oraz szkoły z Dobieszewa, Mycielewa i Kcyni.

    Odbyły się dwie części rywalizacji klasy I i II oraz klasy III i IV.

    Rywalizacja zakończyła się następującą klasyfikacją:

    1. Szkoła Podstawowa w Kcyni

    2. Szkoła Podstawowa w Palmierowie

    4. Szkoła Podstawowa w Dobieszewie

    3. Szkoła Podstawowa w Mycielewie

     Reprezentacja ze SP w Kcynia oraz nasza awansowały do finałowego etapu turnieju, który odbędzie się 15 kwietnia 2014r. 

  • Kolejny Gminny Turniej Słowa za nami

    Kolejny Gminny Turniej Słowa za nami

    7 kwietnia 2014 o godzinie 10.00 trzyosobowa grupa laureatów Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pod opieką rodziców,  p. Małgorzaty uczestniczyła w Gminnym Turnieju Słowa będącym eliminacjami do konkursu wojewódzkiego, który w tym roku odbędzie się pod koniec kwietnia w Bydgoszczy.

    Miło zakomunikować, że uczniowie klasy drugiej Olaf Jagodziński  i Alan Jagodziński otrzymali wyróżnienie, a Weronika Ślipek  zajęła III miejsce i będzie reprezentowała naszą gminę w Bydgoszczy.

    Gratulujemy!

  • Za szóstoklasistami pierwszy wielki sprawdzian w ich życiu

    Za szóstoklasistami pierwszy wielki sprawdzian w ich życiu

    1 kwietnia, to tradycyjny Prima Aprilis. W tym roku szkolnym właśnie 1 kwietnia uczniowie wszystkich klas szóstych w Polsce przystąpili do Sprawdzianu szóstoklasisty. W naszej szkole Sprawdzian pisało 15 uczniów. I nie było żartów. Trzeba było sprężyć się do maksimum, by wykonać wszystkie zadania zamknięte i otwarte. Wśród zadań było m.in. czytanie ze zrozumieniem. Jeden z tekstów opowiadał historię wynalezienia telefonu przez Aleksandra Grahama Bella. Były też zadania matematyczne. Uczniowie pisali ogłoszenie dotyczące zbiórki książek i zabawek na loterię i opowiadanie, którego bohaterowie wspólnie znajdują rozwiązanie jakiegoś problemu. Jak co roku można zdobyć maksymalnie 40 punktów. Czy komuś uda się osiągnąć ten cel? Tego dowiemy się dopiero w połowie czerwca, kiedy OKE ogłosi  wyniki Sprawdzianu.

    A przed szóstoklasistami jeszcze 3 miesiące nauki. Rok szkolny kończy się 27 czerwca .

    Sprawdzian w tej formie pisali szóstoklasiści po raz ostatni. Za rok czeka nas bowiem nowa formuła sprawdzianu z podziałem na 3 części: część humanistyczną, matematyczno-przyrodniczą i język obcy.

  • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

    PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

                   21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Za oknami słońce, budząca się do życia przyroda, a w szkole jakby weselej.

    O godzinie 11.30 zebrała się na sali gimnastycznej cała społeczność szkolna, aby ostatecznie pożegnać zimę i w dobrych nastrojach oraz w wielu barwach powitać najpiękniejszą porę roku, jaką bez wątpienia jest właśnie wiosna. Wielobarwnie, dlatego że uczniowie wszystkich klas mieli na sobie ubrania w jednym kolorze. I tak – zerówka przypominała żółte motylki, klasa I  soczystą zieloną trawkę, klasa II to niebieskie migdały, klasa III niczym Czerwone Kapturki, klasa IV przypominała różowe cukierki, klasa V pomarańcze, a klasa VI białą watę cukrową. 

    Najpierw zgromadzeni obejrzeli przedstawienie w języku angielskim pod tytułem „Kubuś Puchatek” w wykonaniu uczniów klasy V i VI przygotowanych przez p. Justynę Olędzką. Inscenizacja ta zajęła III miejsce w IV Powiatowym Spotkaniu Integracyjnym „DZIEŃ KULTURY EUROPEJSKIEJ”. Następnie odbył się  Szkolny Konkurs Recytatorski, którego celem było przybliżenie twórczości poetyckiej dla dzieci, rozwijanie aktywności, zainteresowań i zamiłowań czytelniczych oraz kształtowanie umiejętności zapamiętywania przez dzieci treści utworów. Popisy młodych recytatorów oceniało jury w składzie: p. Ewa Mochocka – nauczyciel sztuki    i religii, p. Justyna Olędzka – nauczyciel języka angielskiego oraz Natalia Witkowska – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Przy ocenie brano   pod uwagę dobór i pamięciowe opanowanie treści utworu poetyckiego, interpretację tekstu, kulturę słowa i ogólne wrażenie artystyczne. Do konkursu stanęły dzieci, recytując następujące wiersze:

    klasa II

    Wiktoria Lisiecka – „Żuk”

    Weronika Ślipek – „Na straganie”

    Kinga Bartoszek – „Tańcowała igła z nitką”

    klasa III

    Natalia Mikuszewska – „Kłamczucha”

    Alan Jagodziński – „Wilk u dentysty”

    Olaf Jagodziński – „Brudas”

    klasa IV

    Anna Kubisztal – „Marzenia”

    Nikola Lisiecka – „Psie smuteczki”

    Klasa V

    Magdalena Panasik – „Na Wyspach Bergamutach””

     Pierwsze miejsce zajęła Weronika Ślipek, drugie Alan Jagodziński, a trzecie Olaf Jagodziński. Wszyscy uczestnicy recytatorskich zmagań z rąk pani dyrektor Jadwigi Olszak i organizatorów, czyli Małgorzaty Tracz i p. Aleksandry Kulczyńskiej-Milik odebrali gratulacje oraz nagrody książkowe, czekolady, zakładki i pamiątkowe dyplomy. Najlepsi wykonawcy będą reprezentować szkołę w turnieju gminnym.

    Na zakończenie wszyscy zaśpiewali kilka wiosennych piosenek, a p. dyrektor w prezencie wręczyła zebranym wiosenne odblaskowe buźki.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Palmierowie
    Palmierowo 7a,
    E-mail szkoły: sppalmierowo@wp.pl
  • 0525893750

Galeria zdjęć