Nawigacja

  • I GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „English is fun”

    Dnia 30 maja 2014 roku w Zespole Szkół w Mycielewie odbył się I Gminny Konkurs z Języka Angielskiego „English is fun”. W wyżej wymienionym konkursie wzięli udział również uczniowie naszej szkoły: Natalia Witkowska, Radek Kosmatka oraz Kacper Jucha. Drużyna została przygotowana do konkursu przez panią Justynę Olędzką. Rywalizacja była zacięta. Uczniowie zostali nagrodzeni za włożony trud i wysiłek drobnymi upominkami.

  • KORCZAKIADA

    KORCZAKIADA

    Dnia 29 maja 2014 roku w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni odbyły się obchody Dnia Patrona. Placówka z dumą nosi imię wielkiego człowieka, Janusza Korczaka, wybitnego pedagoga i wychowawcy, ale przede wszystkim opiekuna i przyjaciela dzieci, niezależnie od rasy, wyznania, pochodzenia i wyglądu. Dzień Patrona szkoły połączony był z X jubileuszową edycją Międzyszkolnego Spotkania Integracyjnego Korczakiada pod hasłem „Gadaninki Starego Doktora”. Patronat nad imprezą objął pan Tadeusz Sobol, Starosta Nakielski. Na uroczystość przybyli: pan Andrzej Kinderman – wicestarosta Powiatu Nakielskiego, pani Ewa Szłapa – dyrektor Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Nakle nad Notecią, pan Wojciech Jaskólski – kierownik Referatu Edukacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Kcyni, przedstawiciele Miejskiego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni – pani Maria Kordyś i pani Katarzyna Pomałecka, pani Anna Duda-Nowicka z Urzędu Miejskiego w Kcyni, uczniowie wraz z opiekunami ze szkół specjalnych i masowych oraz rodzice. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI – Natalia Witkowska i Radosław Kosmatka.

    Uroczystego otwarcia obchodów Dnia Patrona dokonała dyrektor szkoły pani Barbara Rogalska, które następnie wraz z delegacją uczniów złożyła kwiaty i znicze pod pomnikiem Janusza Korczaka. Wicestarosta Andrzej Kinderman pogratulował całej społeczności szkolnej inicjatywy propagowania idei korczakowskich oraz życzył wszystkim miłej zabawy i zdrowej rywalizacji. Wojciech Jaskólski w imieniu Burmistrza Kcyni, Piotra Hemmerlinga, wręczył listy gratulacyjne pani dyrektor Barbarze Rogalskiej oraz inicjatorkom Korczakiady, Ewie Żelechowskiej i Joannie Nadolnej, podkreślając trud organizacyjny i zaangażowanie w pielęgnowanie wartości, które wyznawał Janusz Korczak. Część oficjalną zakończyło odśpiewanie hymnu szkoły „Którędy do sławy”.

    Niezwykłą atrakcją tego dnia było przedstawienie pt. „Król Maciuś I…. sen ucznia” w reżyserii pań: Magdaleny Czuk-Napierały, Agnieszki Pawlak i Katarzyny Wawrzyniak.

    Ważnym punktem obchodów była X jubileuszowa edycja Korczakiady. Jest to cykliczna impreza o charakterze integracyjnym, przygotowywana przez nauczycielki języka polskiego panie Joannę Nadolną i Ewę Żelechowską. W tym roku do turnieju wiedzy pod nazwą „Gadaninki Starego Doktora” stanęło aż 11 szkół. Zmagania konkursowe były na bardzo wysokim poziomie, a uczestnicy popisali się bardzo dobrą znajomością życia i twórczości Janusza Korczaka oraz doskonałą orientacją w tematyce związanej z radiem.

    Jury w składzie: Anna Duda-Nowicka, Maria Kordyś i Katarzyna Pomałecka wyłoniło zwycięzców:

    W kategorii szkół specjalnych:

    I miejsce – Zespół Szkół Specjalnych w Karnowie (opiekun pani Monika Domitrz)

    II miejsce – Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni (opiekun pani Joanna Nadolna)

    III miejsce – Zespół Szkół Specjalnych w Żninie (opiekun pani Magdalena Imbiorowska)

    IV miejsce – Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie (opiekun pani Małgorzata Grzeszczak)

    W kategorii szkół masowych:

    I miejsce – Szkoła Podstawowa w Dobieszewie (opiekun pani Alina Dulka)

    II miejsce – Zespół Szkół w Rozstrzębowie (opiekun pani Iwona Salamon)

    III miejsce – Szkoła Podstawowa w Mycielewie (opiekun pani Małgorzata Kwiatkowska)

    IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Palmierowie (opiekun pani Aleksandra Kulczyńska-Milik)

    V miejsce – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią ( opiekun pani Żanetta Lustig- Gołębiewska)

    VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Laskownicy (opiekun pani Beata Lubianiec)

    VII miejsce – Szkoła Podstawowa w Sipiorach (opiekun pani Iwona Salamon)

    W tym dniu rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pod hasłem „Radiowe Gadaninki techniką kolażu”, w którym: I miejsce zajęła szkoła podstawowa z Palmierowa (Natalia Witkowska, Radosław Kosmatka), II z Rozstrzębowa (Lidia Nowak, Zuzanna Wiejaczka), III szkoła specjalna z Szubina (Łukasz Świtała, Mateusz Fackowski).

    Dla wszystkich uczestników przygotowane były nagrody, dyplomy, słodycze, napoje oraz grillowane kiełbaski. Jak zwykle wszyscy bawili się świetnie!

  • BĄDŹ MIŁOŚNIKIEM PRZYRODY - Chroń środowisko

    27 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej w Laskownicy odbył się międzyszkolny konkurs ekologiczny pt .„Bądź Miłośnikiem Przyrody – Chroń Środowisko !" Zorganizowały go nauczycielki tej szkoły panie: Wioletta Chróścińska i Teresa Stańczyk. Wzięły w nim 3-osobowe zespoły ze szkół podstawowych naszej  gminy: z Dobieszewa, Dziewierzewa, Mycielewa, Palmierowa i Laskownicy. W imieniu gospodarzy wszystkich powitała pani Teresa Stańczyk, przedstawiając jednocześnie cel i plan spotkania. Uczniowie z Laskownicy zaprezentowali część artystyczną dotyczącą ochrony środowiska. Śpiew ptaków i inne odgłosy przyrody wprowadziły uczestników w odpowiedni nastrój. Następnie pani Wioletta Chróścińska omówiła zasady konkursu, po czym uczniowie przystąpili do pracy. Wykonując zadania o różnym stopniu trudności, mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu ekologii. Po sprawdzeniu testów komisja, którą tworzyli przybyli nauczyciele i pani Wioletta Chróścińska, wyłonili zwycięzców.

    Wyniki konkursu prezentują się następujące:

    I miejsce – Palmierowo
    II miejsce – Dobieszewo
    III miejsce – Laskownica

    Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VI: Radek Kosmatka, Marcin Bartoszek i Kacper Jucha, którzy zostali przygotowani do konkursu przez panią Jadwigę Olszak.

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki, a nauczyciele podziękowania za włączenie się w ideę propagowania zagadnień dotyczących ochrony środowiska i upowszechniania wiedzy na ten temat oraz podnoszenia świadomości ekologicznej.

  • OBUTm i DUMA w naszej szkole!

    We wtorek - 20 maja 2014 roku uczniowie klas III i V Szkoły Podstawowej zmierzyli się z testami matematycznymi. Szkoła nasza  zgłosiła swoją gotowość do udziału w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Matematycznych Trzecioklasistów (OBUTm) oraz w Diagnozie Umiejętności Matematycznych (DUMA).

    Na wyniki obu testów trzeba kilka dni poczekać. Nasza szkoła otrzyma raport i szczegółowo opracowane wyniki. Dadzą one uczniom i nauczycielom wskazówki i informacje - z czym uczniowie radzą sobie dobrze, a nad jakimi umiejętnościami matematycznymi trzeba jeszcze pracować.

    Wszystkie te diagnozy - OPERON, OBUT oraz DUMA wpisują się w plan przygotowań do osiągnięcia zadowalającego wyniku sprawdzianu w klasie VI.

    Liczymy, że umiejętności matematyczne naszych trzecioklasistów  oraz  piątoklasistów okażą się zadowalające.

    Diagnozy przeprowadziły panie: Małgorzata Tracz i Aneta Wojciechowska.

  • „Trzymaj formę”

    „Trzymaj formę”

    Celem programu "Trzymaj formę" jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Program skierowany do uczniów klas V - VI, oparty jest na założeniu, że aktywny styl życia jest zdrowy, przyjemny, łatwo osiągalny i przystępny finansowo dla wszystkich niezależnie od wieku, płci i aktualnej sprawności fizycznej. Odżywianie się według zbilansowanej diety zarówno pod kątem odżywczym, jak i energetycznym jest niezwykle ważne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Pomaga nam czuć się lepiej i faktycznie zapobiega niektórym poważnym chorobom.

  • Znajdź właściwe rozwiązanie i Nie pal przy mnie, proszę

    „Znajdź właściwe rozwiązanie” oraz  „Nie pal przy mnie, proszę”- pod takich hasłami z inicjatywy Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Nakle, realizowane były projekty edukacji antynikotynowej. Były one adresowane do uczniów klas I-V. Projekty te mają charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim mają na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Głównym ich celem jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu. Programy realizowane były w formie spotkań warsztatowych, na których stosowano głównie metody aktywizujące. Treści w nich zawarte były uporządkowane w pewną całość i dotyczyły zdrowia - czym jest zdrowie i od czego zależy, co szkodzi zdrowiu i co robić, gdy jest zagrożone. Uczniowie oglądali prezentacje o szkodliwości palenia tytoniu, rozwiązywali zagadki i krzyżówki oraz wykonywali prace plastyczne różnymi technikami. W wyniku realizacji projektów uczniowie zdobyli podstawowe informacje o istocie nikotynizmu, zrozumieli związek między paleniem a zdrowiem człowieka, nauczyli się bronić przed dymem papierosowym, zrozumieli pojęcia „palacz czynny”, „palacz bierny”. Uczestnictwo w tych projektach pozwoliło im zrozumieć, że o dorosłości świadczą mądre wybory i że „niepalenie jest trendy”. Poprzez wesołe zabawy, krzyżówki, działalność plastyczną, poszerzali swoją wiedzę o szkodliwym wpływie papierosów na nasze zdrowie i sposobach ochrony przed nimi.

  • Laureataci Wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. "Mój przyjaciel zwierzak"

    Trzecioklasiści z naszej szkoły Alan i Olaf Jagodzińscy zostali laureatami Wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. "Mój przyjaciel zwierzak", organizowanego przez Centrum Rehabilitacji Małych Zwierząt w Bydgoszczy. Na konkurs napłynęło ponad 200 prac.
    Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w minioną środę, podczas inauguracji Bydgoskiego Festiwalu Nauki w auli Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Na zwycięzców czekało  wiele atrakcji min.możliwość przeprowadzenia wielu eksperymentów chemicznych pod okiem prof. Ciekawskiego, prezentacja technik samoobrony, koncerty i pokaz tzw. cudów techniki. Prace uczniów z Palmierowa zaprezentowane zostały w samym centrum imprezy, gdzie obejrzały je setki zwiedzających osób z terenu całego województwa. Po zakończeniu festiwalu, czyli w przyszłym tygodniu-  rysunki obejrześ będzie można w Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego na bydgoskim fordonie. Później  umieszczone zostaną w Galerii Zwierzaka w Gabinecie Weterynaryjnym"Centrum  Rehabilitacji Małych Zwierząt w Bydgoszczy.  Ponadto prace chłopców prezentowane będą w prasie, katalogach, folderach i innych wydawnictwach promujących konkurs oraz program edukacyjny dla dzieci szkół podstawowych.

  • Burmistrz Kcyni oraz Dyrektor GCKiB zapraszają na Gminny Dzień Dziecka, który odbędzie się 31 maja (sobota) 2014 r. o godz. 14.00 przy Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni.

    Na uczestników czekać będzie mnóstwo niespodzianek.

  • LAS – nasza zielona szkoła – konkurs przyrodniczy

    22 maja 2014 roku uczennice z klasy VI: Natalia Witkowska, Laura Pachacz i Klaudia Ciesielska reprezentowały naszą szkołę w konkursie wiedzy o łowiectwie i ochronie przyrody pod hasłem „Las - nasza zielona szkoła” organizowanym przez ZS w Mycielewie i SP w Sipiorach. Konkurs rozpoczął się odegraniem sygnału na rogu. Do konkursu przystąpiło siedem szkół z Gminy Kcynia. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością rozpoznania zwierząt leśnych na podstawie ilustracji, rozpoznawania gatunków drzew liściastych i iglastych na podstawie zaprezentowanych gałęzi, wiadomościami dotyczącymi życia zwierząt leśnych podczas rozwiązywania krzyżówki, wiedzą z zakresu łowiectwa i ochrony przyrody, znajomością statutu Polskiego Związku Łowieckiego a także zaprezentować krótką scenkę dotyczącą życia zwierząt leśnych. Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz  sadzonki drzew, które symbolizują nasz wkład w ochronę środowiska w miejscu, w  którym żyjemy. Konkurs zakończono poprzez odegranie sygnału na rogu.

  • KOMUNIKAT

    KOMUNIKAT W SPRAWIE SKŁADANIA WNIOSKÓW NA DOŻYWIANIE UCZNIÓW W SZKOLE/PRZEDSZKOLU NA OKRES OD 10.09.2014 r. DO 31.12.2014 r.

    Zobacz_komunikat_MOPS_2014.pdf

  • SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA FESTYN RODZINNY

    SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA FESTYN RODZINNY

     

    Data: 2 czerwca 2014r.

    Godzina: 8:30 –13:00

    Miejsce: Szkoła Podstawowa w Palmierowie

     

     

    PROGRAM FESTYNU      

    1. 830 – powitanie zebranych na sali gimnastycznej gości i rozpoczęcie festynu

    2. 835 – 900 – pokaz tresury psów

    3. 900 – 930 – program artystyczny (p. M. Tracz, p. A. Wojciechowska)

    4. 930 –1130 – konkursy i zabawy na boisku szkolnym:

                 a) kręgle – p. M. Tracz

                 b) skakanki – p. K. Morzyńska

                 c) biegi w szarfach – p. J. Olędzka

                 d) rzuty do celu – p. M. Grabarski

                 e) biegi z jajkiem na łyżce – p. D. Wesołowska

                 f) rzuty do kosza – p. A. Wojciechowska

                 g) krzyżówki i rebusy – p. A. Kulczyńska-Milik
     

    6. 1130 –1230 – lub w czasie konkurencji – poczęstunek (kiełbasa z grilla, bułki, napoje, ciasto, kawa, lody, słodycze, wata cukrowa – 1zł) – odpowiedzialni rodzice: p. Czoska, p. Pisarek, p. Dziadoszek, p. Czyż, p. Damazyn, p. Kwiatkowska, p. Kosmatka

    7. 1130 –1230 – mecz towarzyski w piłkę nożną – p. M. Grabarski

    8. 1230 –1300 – podliczenie uzyskanych przez rodziny punktów, wręczenie nagród, zakończenie festynu.

  • Uwaga członkowie SKO!

    Uwaga członkowie SKO!

    Informujemy, iż do końca tego tygodnia (30 maja 2014r.) można jeszcze składać pisemną prośbę o wypłatę zebranych pieniędzy  z książeczki SKO.

    Prośby przyniesione po tym terminie nie będą realizowane!

    Kolejnej wypłaty można będzie dokonać w nowym roku szkolnym.

    Przypominamy – aby wypłacić swoje pieniądze wystarczy przynieść pisemną prośbę rodziców oraz książeczkę SKO.

  • „Jaś i Małgosia” w wykonaniu teatru „Art-Re” z Krakowa

    „Jaś i Małgosia” w wykonaniu teatru „Art-Re” z Krakowa

    Każdy kolejny występ „Studia Art - Re” w naszej szkole wiąże się z niezwykłymi emocjami. Tym razem (26 maja) obejrzeliśmy przedstawienie na motywach znanej bajki „Jaś i Małgosia”. Z zapartym tchem śledziliśmy perypetie tytułowych postaci, w związku z uwięzieniem ich przez Babę Jagę. Główni bohaterowie z przeróżnymi przygodami podczas wędrówki, uczą nas jak powinniśmy zachowywać się w lesie. Z entuzjazmem przyłączaliśmy się do aktorów proponujących nam wspólną zabawę, dzięki czemu występ ten na długo pozostanie w naszej pamięci.

  • Demostenes - konkurs krasomówczy w Szubinie

    Demostenes to konkurs krasomówczy zainicjowany przez Rejonową Bibliotekę Publiczną w Szubinie. W tym roku popisy pięknej wymowy odbyły się po raz czwarty. Demostenes skierowany był do dzieci ze szkół podstawowych gmin Szubin i Kcynia.

    W czwartek 22 maja, w szranki stanęło 28 dzieci. Prezentację uczniów oceniała komisja pod przewodnictwem logopedy p. Jadwigi Erdmann, z udziałem polonistki, bibliotekarki Olgi Kowalczyk i Marii Kordyś pracownika Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni. Zwycięzcami konkursu byli wszyscy uczestnicy, ale miejsce pierwsze w grupie klas 2 – 3 zajęła Weronika Ślipek z naszej szkoły. Zdobywcy pierwszych miejsc i laureat Grand prix zgłoszeni zostaną do wojewódzkiego finału konkursu krasomówczego w Golubiu Dobrzyniu.

    Gratulujemy! Kolejna edycja Demostenesa w roku przyszłym odbędzie się w Kcyni, a my trzymajmy kciuki za naszą finalistkę w Golubiu Dobrzyniu.

  • I Powiatowy Konkurs o Piłce Nożnej pn. Zawisza moją pasją

    I Powiatowy Konkurs o Piłce Nożnej pn. Zawisza moją pasją

    Uczniowie naszej szkoły - Olaf i Alan Jagodzińscy zostali laureatami I Powiatowego - Międzygminnego Konkursu plastyczno literackiego o Piłce Nożnej pod nazwą "Zawisza moją pasją". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Sadkach.

    Uczestniczyło w nim 41 uczniów ze szkół powiatu nakielskiego. W środę 21 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach odbyło się podsumowanie konkursu. Prace oceniało jury -  przewodnicząca plastyczka z Nakła Katarzyna Rymarz i dyrektor GOK Sadki Iwona Biniak. Pierwsze miejsce zajęli ex aequo Olaf (za pracę - Stadion Zawisza i wiersz) i Alan (za pracę szalik Zawisza i rymowankę).

    Chłopcy otrzymali atrakcyjne nagrody sportowe. Niespodzianką dla wszystkich przybyłych był tort z logo Zawiszy. W czasie uroczystości starosta  nakielski Tadeusz Sobol wylosował także nagrodę specjalną - piłkę z autografami zawodników Zawisza Bydgoszcz. Szczęście dopisało Alanowi i piłka trafiło do niego. Prace Olafa i Alana są bardzo ciekawe i dlatego zostaną przekazane w prezencie klubowi Zawisza w Bydgoszczy - poinformowały nas Renata Bembnista i Agata Werner - koordynatorzy  konkursu.

    Chłopcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  • Uwaga!

    Dnia 21 maja o godzinie 1600 odbędzie się spotkanie z rodzicami.

    W spotkaniu uczestniczyć będą pracownicy Powiatowej Poradnii Psychologiczno - Pedagogicznej w Nakle nad Notecią, którzy przeprowadzą szkolenie dla rodziców na temat Znaczenia wczesnej interwencji logopedycznej. 

    Zapraszamy! 

  • PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ – szkolny konkurs

    PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ – szkolny konkurs

    19 maja 2014 roku w naszym oddziale przedszkolnym odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków, pod hasłem „PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ”. W konkursie wzięło udział 7 dzieci.

    Dzieci recytowały przygotowane przez siebie wiersze Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Prezentacje dzieci oceniała komisja w składzie: pani pedagog Małgorzata Tracz, pani dyrektor Jadwiga Olszak pod przewodnictwem pani Aleksandry Kulczyńskiej-Milik – nauczycielki języka polskiego w naszej szkole. Komisja miała niezwykle ciężkie zadanie, ponieważ recytatorzy byli wspaniale przygotowani.

    Po ogłoszeniu wyników konkursu, na dzieci czekały nagrody w postaci dyplomów i książek I, II, III miejsca a także upominki i dyplomy za udział w konkursie dla pozostałych bohaterów uroczystości.

    Oto wyniki:

    I miejsce – Dominika Kieca

    II miejsce – Oskar Budzyński

    III miejsce – Aleksandra Jabkowska

    Wyróżnienia: Beata Sarnecka, Agata Orzoł, Nikola Wosicka i Krystian Tyczyński

    Nasze przedszkolaki – Dominika Kieca oraz Oskar Budzyński będą reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim dla przedszkolaków, który odbędzie się w 5 czerwca w Zespole Szkół w Mycielewie.

          

    Gratulujemy wszystkim i trzymamy kciuki z Dominikę i Oskara!

  • KONKURS ZGKiM w KCYNI „SEGREGACJA TO SIĘ OPŁACA”

    KONKURS ZGKiM w KCYNI „SEGREGACJA TO SIĘ OPŁACA”

    W kwietniu nasza szkoła przystąpiła do konkursu organizowanego przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni, którego celem jest promowanie idei segregacji odpadów.

    Naszym celem jest prowadzenie selektywnej zbiórki butelek i tworzyw sztucznych, butelek szklanych oraz papieru i tektury.

    Do 30 czerwca przynosimy do szkoły butelki plastikowe (po napojach) dobrze zgniecione i bez nakrętki, szkło (butelki, słoiki) i makulaturę.

    Od pani Małgorzaty Tracz można odebrać worki i taką zbiórkę prowadzić w domu, aż do zapełnienia worka lub przynosić do szkoły w mniejszych ilościach. Nieważne ile i w jaki sposób prosimy tylko o zaangażowanie się każdego ucznia w zbiórkę, bo tylko razem możemy osiągnąć sukces, a tak naprawdę są to w naszych domach odpady dobrze znane, których możemy łatwo ale pożytecznie się pozbyć.

    Dziękujemy tym uczniom, którzy mocno już zaangażowali się w akcję i zachęcamy pozostałych.

  • KONKURS EKOLOGICZNY – JESTEM ODPOWIEDZIALNY ZA OCHRONĘ ŚRODOWISKA

    KONKURS EKOLOGICZNY – JESTEM ODPOWIEDZIALNY ZA OCHRONĘ ŚRODOWISKA

    Ziemia jest naszą planetą i domem. Nie wyobrażamy sobie życia w innym miejscu na świecie. Niestety codziennie niszczymy i zatruwamy przyrodę. Dlatego warto dbać o środowisko i propagować akcje z tym związane. Z przyrody czerpiemy wiele korzyści, które pozwalają nam na funkcjonowanie. Ona dostarcza nam pożywienia oraz  tlenu niezbędnego do życia. Można powiedzieć że bez przyrody nie ma życia na świecie.

    Takie akcje prowadzone są również w naszej szkole. W ostatni piątek odbył się szkolny konkurs ekologiczny pod nazwą Jestem odpowiedzialny za ochronę środowiska, którego organizatorem była pani Jadwiga Olszak.

    Po otwarciu konkursu nastąpiło uroczyste powitanie uczestników konkursu oraz wybranie komisji oceniającej w skład której weszły panie: Małgorzata Tracz, Katarzyna Morzyńska i Justyna Olędzka. Każda z klas reprezentowana była przez trzech uczniów, wyłonionych tydzień wcześniej w konkursach klasowych. Pani dyrektor Jadwiga Olszak otworzyła konkurs i czuwała nad właściwym jego przebiegiem.

    ZADANIA KONKURSOWE

    Konkurs obejmował 5 kategorii. Każda osoba brała udział we wszystkich kategoriach:

    1. Ekologiczny pokaz mody – w tej kategorii uczniowie zaprezentowali i wykonali jeden oryginalny strój z odpadów i materiałów ekologicznych. Mógł to być 1 z proponowanych strojów: a) strój ,,szkolny’’ b) ,,na uroczystość rodzinną’’ c),,na dyskotekę’’. Każda z osób pokazująca swoją kreację miała za zadanie dowcipnie ją skomentować.
    2. Konkurencja sprawdzająca wiedzę o odpadach oraz umiejętności uczniów (testy):

    - udzielanie odpowiedzi na pytania,

    - układanie zdań z rozsypanek wyrazowych,

    - rozwiązywanie krzyżówek, zagadek i rebusów.

    1. Praca plastyczna ,,Ochrona środowiska’’ (klasy I – VI)

    W tej konkurencji każda osoba biorąca udział w konkursie miała przygotować wcześniej plakat ukazujący konieczność zmiany postawy człowieka względem środowiska, konieczność ochrony przyrody i mądre wykorzystywanie jej zasobów. Format papieru – A-4 lub A-3, technika dowolna.

    1. Piosenka ekologiczna (mogła być wykonana indywidualnie lub przez całą klasy z podkładem muzycznym).
    2. Konkurencje sportowe:

    rzut zużytą baterią do kosza (1 osoba rzucała 3 baterie, 1 celny -1 punkt),

    - wyścigi odkręcania 3 pustych butelek plastikowych na czas,

    - kręgle ekologiczne. Każda osoba dostała plastikową kulę i miała za zadanie strącenie 6 pustych butek. (1 butelka - 1 punkt). 

    Każda konkurencja była oceniana skalą od 1 do 5 – punktów przez każdego członka jury, za test można było zdobyć 20 punktów.

    Po blisko dwugodzinnej zabawie jury zaprezentowało wyniki konkursu:

    I miejsce – Adrian Tobys, klasa III – 69 punktów

    II miejsce – Nicola Nowakowska, klasa I – 68 punktów

    III miejsce –Wiktoria Kowalska, klasa I – 65 punktów

    III miejsce – Amelia Boniek, klasa I – 65 punktów

    III miejsce – Sebastian Czyż, klasa III – 65 punktów

    Atrakcyjne nagrody – sprzęt elektroniczny, albumy przyrodnicze dla wszystkich uczestników konkursu zostały zakupione dzięki pozyskanym przez dyrektor szkoły środkom od sponsorów – Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz indywidualnych darczyńców.

  • GMINNY KONKURS PROFILAKTYCZNY „ZDROWY I WOLNY NASTOLATEK”

    15 maja 2014 roku reprezentacja Szkoły Podstawowej w Palmierowie w składzie: Julia Milik, Zuzanna Kaczmarek, Jagoda Markiewicz, wzięła udział w konkursie profilaktycznym „Zdrowy i wolny nastolatek”. Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół w Mycielewie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni. Celem konkursu było kształtowanie zdrowego stylu życia i uświadomienie własnej odpowiedzialności za ochronę zdrowia i życia. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania pisemny test wiedzy na temat zdrowego stylu życia. Uczniowie naszej szkoły, przygotowani przez panią Małgorzatę Tracz, wykazali się dużą wiedzą i zajęli indywidualnie kolejno – IV miejsce – Julia, następne Zuzia i Jagoda. Tym samym zdobywając atrakcyjne nagrody. Wszyscy uczestnicy konkursu doskonale się bawili. Mogli wykazać się dużą wiedzą dotyczącą zdrowego stylu życia i uzależnień oraz poszerzyć zdobyte wcześniej informacje.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Palmierowie
    Palmierowo 7a,
    E-mail szkoły: sppalmierowo@wp.pl
  • 0525893750

Galeria zdjęć