W miniony piątek, czyli 9 grudnia w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wiktorówku podsumowano szóstą edycję Międzyszkolnego Konkursu „ Bożonarodzeniowy Anioł”.
O miano najpiękniejszego ubiegało się 329 aniołów z 19 szkół, a wśród nich kilkanaście z naszej szkoły.
Jury doceniło pracę ucznia naszej szkoły Dominika Pezackiego z kl.III i przyznało mu I miejsce w kategorii klas I-III. Wysoko oceniono walory estetyczne, technikę i wkład pracy włożony podczas tworzenia konkursowego anioła . Dominik uczestniczył w uroczystości, na którą składał się występ zespołu muzycznego i kółka teatralnego ze SP w Wiktorówku, wprowadził on swoim programem w świąteczny nastrój. Następnie laureaci otrzymali nagrody oraz dyplomy. Specjalne podziękowania dostały też wszystkie szkoły, które wzięły udział w konkursie, a także sponsorzy nagród. Na zakończenie laureaci, ich opiekunowie oraz goście zostali zaproszeni na poczęstunek.
7 grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie odbyła się trzynasta edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego pod hasłem „Choć ortografia przeraża nas, walkę z błędami zacząć czas!”. W tegorocznym turnieju brało udział sześć szkół podstawowych gminy Kcynia: Dobieszewo, Mycielewo, Kcynia, Dziewierzewo, Laskownica oraz gospodarze. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas czwartych i piątych. Przygotowała go pani Aleksandra Kulczyńska-Milik, a wspomagały ją panie Aneta Wojciechowska i Małgorzata Tracz ze Szkoły Podstawowej w Palmierowie.
Celem zmagań było budzenie wśród dzieci motywacji do pogłębiania wiedzy z dziedziny ortografii, kształcenie szacunku od mowy ojczystej oraz integracja środowisk szkolnych gminy Kcynia.
Pierwsze słowa do uczestników skierowała pani dyrektor Jadwiga Olszak. Podziękowała wszystkim za przybycie, za chęć zmierzenia się z tak trudną materią, jaką jest ortografia, życzyła uczniom wysokich wyników i zaprosiła na przedstawienie teatralne, które w tym roku poprzedzało zmagania konkursowe. Zebrani obejrzeli spektakl „Rubinowy książę” w wykonaniu aktorów zaprzyjaźnionego Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii KRAK-ART z Krakowa.
Po przedstawieniu uczniowie z Palmierowa rozeszli się do klas na zajęcia, a uczestnicy konkursu rozpoczęli rozwiązywanie testu, który w tym roku składał się z 22 różnego typu zadań. Mieli na to 60 minut. Do zdobycia było aż 269 punktów. Po zakończeniu pracy znawcy ortografii udali się na słodki poczęstunek, a jury w składzie: p. Alina Dulka, p. Aneta Wojciechowska, p. Anna Góralczyk, p. Beata Pater, p. Małgorzata Kwiatkowska i p. Zofia Świerc, sprawdzało zakodowane testy i wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni (Miłochna Świder, Zofia Kwiatkowska, Mikołaj Kluczyński, opiekun p. A. Góralczyk), II – zespół ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie (Olimpia Domagała, Dominika Jabkowska, Sebastian Wojtych, opiekun p. A. Kulczyńska-Milik), a III drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy (Filip Kwiatkowski, Nikodem Guzek, Natalia Czyż, opiekun p. B. Pater).
Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci albumów o Polsce, a uczniowie nagrody książkowe, torby, kubki, notesy oraz długopisy.
Indywidualnym Mistrzem Ortografii w tym roku została Miłochna Świder ze Szkoły Podstawowej w Kcyni, która zdobyła aż 264 punkty. Za swą ogromną wiedzę została dodatkowo nagrodzona pięknym piórem oraz gadżetami promującymi Gminę Kcynia.
Na zakończenie uczestnicy, ich opiekunowie oraz gospodarze stanęli do pamiątkowej fotografii. Mimo konkursowego stresu, w czasie całej imprezy panowała przyjazna atmosfera, a na twarzach przybyłych do Palmierowa młodych ludzi gościł uśmiech.
Upominki na potrzeby konkursu sponsorowała Gmina Kcynia, Szkoła Podstawowa w Palmierowie oraz Wydawnictwo Nowa Era, którym organizatorki składają ogromne podziękowania.
6 grudnia w naszej szkole odbył się mikołajkowy festiwal polskiej piosenki. Uczniowie klas IV, V i VI śpiewali polskie przeboje. Natomiast uczniowie klas 0 – III śpiewali piosenki zimowe.
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: występ solowy i zespołowy.
W kategorii solowej zwyciężyli:
I miejsce – Olaf Jagodziński za piosenkę Zbigniewa Wodeckiego – „Lubię wracać w strony, które znam”
II miejsce – Wiktoria Kowalska za piosenkę Sylwii Grzeszczak – „Bajka” oraz Alan Jagodziński za piosenkę zespołu Piersi – „Bałkanica”
III miejsce – Amelia Boniek za piosenkę Ewy Farnej – „Cicho” oraz Weronika Ślipek za piosenkę Adama Stachowiaka – „Mamo”
IV miejsce – Kinga Bartoszek za piosenkę zespołu Kombi – „Pokolenie”
W kategorii zespołowej zwyciężyli:
I miejsce – Weronika Lisiecka i Wiktoria Ślipek za piosenkę Eleni – „Odpowie ci wiatr”
II miejsce – Oskar Orzoł, Aleksandra Popiela, Dominika Jabkowska Martyna Ratajewska za piosenkę zespołu Enej – „Kamień z napisem LOVE”
III miejsce – Nicole Kuczyńska, Żaneta Rybczyńska, Weronika Panasik za piosenkę Oliwii Wieczorek – „Nie zapomnij” oraz Wiktoria Kowalska, Amelia Boniek, Nocole Nowakowska, Agata Orzoł, Julia Kowalska za piosenkę zespołu Sound’n’Grace – „Dach”.
W poniedziałek 5 grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 65 w Bydgoszczy odbyły się Ćwierćfinały XIX Kujawsko – Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2004 i młodsi w Mini Piłce Ręcznej Chłopców. Do turnieju stawiły się 4 szkoły reprezentujące swoje okręgi: Szkoła Podstawowa nr 66 w Bydgoszczy, Szkoła Podstawowa z Gniewkowa, Szkoła Podstawowa nr 2 w Żninie oraz Szkoła Podstawowa w Palmierowie
Palmierowska podstawówka wygrywając etap gminny, zajmując drugie miejsce w powiecie dotarła do ćwierćfinału, gdzie zmierzyła się z : Szkołą Podstawową nr 66 w Bydgoszczy, Szkołą Podstawową z Gniewkowa. Wszystkie mecze były na wysokim poziomie, o czym świadczyła ilość bramek. Spotkania rozgrywane były w formule "każdy z każdym", czasy gry 2 x 12 min.
Nasza drużyna ostatecznie uzyskała szóste miejsce w naszym województwie, co stanowi wysoką lokatę, patrząc na ilość szkół naszego regionu.
Skład naszej drużyny: Kacper Boniek, Alan Jagodziński, Olaf Jagodziński, Alex Lisiecki, Jakub Matuszewski, Szymon Pezacki, Adrian Tobys, Kacper Tyczyński, Sebastian Szczepański, Sebastian Wojtych, Sebastian Czyż, Adrian Tyczyński.
Opiekunem i trenerem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego pan Mirosław Grabarski.
Zgodnie z Zarządzeniem Kuratora Oświaty w Bydgoszczy w październiku i listopadzie w naszej szkole odbyły się szkolne etapy czterech konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych: z matematyki, przyrody, języka polskiego oraz języka angielskiego.
Nasi uczniowie z klasy VI wzięli udział w tym etapie konkursów. W czterech konkursach wzięli udział Alan Jagodziński ,w trzech Adrian Tobys, w dwóch Olaf Jagodziński, w jednym Nicole Kuczyńska i Alex Lisiecki.
Konkursy przebiegły zgodnie z Regulaminami. Uczniowie na rozwiązanie zadań w każdym z tych konkursów mieli 60 minut. Aby zakwalifikować się do konkursu rejonowego należało uzyskać 80% punktów możliwych do zdobycia.
Miło nam zakomunikować, że Alan Jagodziński zakwalifikował się do Rejonowego Konkursu z przyrody, który odbędzie się 25 lutego 2017 roku w Bydgoszczy.
Gratulujemy uczestnikom za trud oraz chęci do wzięcia udziału w Konkursach.
Życzymy powodzenia w przyszłym roku szkolnym!
30 listopada 2016r. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły wróżki - dziewczyny z klasy VI. Andrzejki były doskonałą okazją na przybliżenie przedszkolakom tradycji wróżenia. Dobre wróżki: Nicole, Dagmara i Weronika, zapraszały każde dziecko do wspólnej zabawy. Dzieci wróżyły sobie między innymi z dłoni, kolorowych karteczek czy wyścigu butów. Dzięki wróżbom przedszkolaki dowiedziały się co się stanie w najbliższym czasie, kim zostaną w przyszłości, jakie życie je czeka. Na zakończenie wróżki zaprosiły dzieci do wspólnego zdjęcia. Dzieci były bardzo zadowolone z wizyty wróżek i z niespodzianek jakie dla nich miały.
Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie aktywnie uczestniczy w działaniach na rzecz bezpieczeństwa uczniów. W tym roku po raz kolejny przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „ Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Udział w nim biorą uczniowie klas I i II, a koordynatorem działań jest pani Dorota Wesołowska.
25 listopada 2016 o godzinie 9.00 czterech uczniów z klasy VI przystąpiło do szkolnego etapu V Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych. Byli to: Adrian Tobys, Alan Jagodziński, Alex Lisiecki i Olaf Jagodziński. Chłopcy przez godzinę rozwiązywali test składający się z 28 zadań różnego typu. Musieli wykazać się ogromną wiedzą z zakresu historii Polski i świata. Odpowiadali na pytania zamknięte, czytali ze zrozumieniem teksty źródłowe, podawali daty, rozpoznawali postacie po opisach, układali wydarzenia w kolejności chronologicznej, czytali mapę… Za wykonanie wszystkich zadań można było uzyskać 120 punktów. Aby zakwalifikować się do etapu rejonowego, należało osiągnąć nie mniej niż 70% punktów możliwych do uzyskania. Wszyscy chłopcy byli blisko tego wyniku, ale najlepszy był Alan Jagodziński, który zdobył 98 punktów.
Szóstoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Gratulujemy wiedzy!!!
25 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Szachach Szybkich.
Alan Jagodziński zdobył miejsce pierwsze i tytuł najlepszego juniora powiatu nakielskiego w szachach szybkich, otrzymał główny puchar.
Olaf Jagodziński zajął miejsce trzecie.
Serdecznie gratulujemy!
23 listopada 2016r. w godzinach od 16.00 do 19.00 odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa przeznaczona dla wszystkich chętnych uczniów od klasy III do VI. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały panie: Ewelina Szymańczak i Aleksandra Kulczyńska-Milik. Wszyscy bawili się świetnie, szczególnie, że w czasie przerwy można było skorzystać z fachowych porad wróżek, w które wcieliły się uczennice klasy VI: Weronika Panasik, Żaneta Rybczyńska i Nicole Kuczyńska. Ogromną atrakcją okazał się wybór królowej i króla parkietu. Zostali nimi Julia Kosmatka z kl.IV i Szymon Pezacki z kl. VI. Na zebranych czekały zakupione przez szkołę oraz samorząd niespodzianki. Wielkie podziękowania należą się chłopcom z klasy VI, w szczególności Alexowi Lisieckiemu i Adrianowi Tobysowi, którzy przygotowali salę i prowadzili dyskotekę.
Dnia 21.11.2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach rozstrzygnięty został powiatowy konkurs plastyczny, pn. „Henryk Sienkiewicz”. Celem konkursu było uświetnienie ustanowionego przez Sejm RP roku 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Do konkursu przystąpiło 78 uczestników, w 4 kategoriach wiekowych.
Informujemy, iż w kategorii uczniowie kl. IV-VI SP, III miejsce otrzymał Olaf Jagodziński.
Serdecznie gratulujemy!
22 listopada 2016 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Paterku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Mini Piłce Ręcznej Szkół Podstawowych kategoria Chłopców.
W klasyfikacji końcowej nasza drużyna zdobyła II miejsce.
Skład zwycięskiej drużyny: Kacper Boniek, Alan Jagodziński, Olaf Jagodziński, Alex Lisiecki, Jakub Matuszewski, Szymon Pezacki, Adrian Tobys, Kacper Tyczyński, Sebastian Szczepański, Sebastian Wojtych, Sebastian Czyż, Adrian Tyczyński.
Nasza drużyna będzie reprezentować Powiat Nakielski w ĆWIERĆFINALE XIX Kujawsko – Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2004 i młodsi, 1 grudnia 2016r. o godzinie 1200 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 28 w Bydgoszczy przy ul. Kromera 11. W ĆWIERĆFINALE walczyć będą ze Szkołą Podstawową nr 66 w Bydgoszczy, Szkołą Podstawową z Gniewkowa i ze Szkołą Podstawową nr 2 w Żninie.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!
19 listopada 2016r. w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu koło Nakła odbył się finał powiatowy 40 ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”.
W konkursie wzięło udział 50 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i placówek ponadgimnazjalnych.
Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy. Następnie, na podstawie wyników z części pisemnej wyłoniono osoby, które najlepiej poradziły sobie z pytaniami. Zwycięscy wzięli udział w części ustnej, losowali zestawy i odpowiadali przed komisją na pytania.
W kategorii Szkoły Podstawowe I miejsce zdobył Alan Jagodziński, który będzie reprezentować powiat na eliminacjach wojewódzkich OTWP wiosną przyszłego roku.
Serdecznie gratulujemy!
DATA: 23 LISTOPADA 2016 r.
CZAS: 16.00 – 19.00
ODPOWIEDZIALNI: E. SZYMAŃCZAK, A. KULCZYŃSKA-MILIK
UCZESTNICY: UCZNIOWIE KLAS III-VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PALMIEROWIE
PRZEBIEG IMPREZY:
- powitanie, zapoznanie z przebiegiem zabaw, przypomnienie zasad zachowania,
- dyskoteka ( oprawa muzyczna – odpowiedzialni chłopcy z klasy VI),
- przerwa na wróżby i konkursy ( odpowiedzialne uczennice z klasy VI),
- dyskoteka,
- czynności porządkowe,
- zakończenie imprezy.
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU (ANDRZEJKI DLA KLASY III-VI)
Dowóz do szkoły:
15:20 Miaskowo
15:25 Grocholin
15:30 Głogowiniec
15:35 Palmierowo (szkoła)
15:45 Włodzimierzewo
15:50 Żurawia
16:00 Palmierowo (szkoła)
Powrót ze szkoły:
19:00 – Grocholin, Miaskowo, Głogowiniec
19:20 – Żurawia, Włodzimierzewo
18 listopada 2016r. grupa 45 uczniów z klas 0, I, II, III, IV i pięcioro opiekunów, zebrała się pod szkołą by o godzinie 8.30 wyruszyć do kina na film ,,Trolle". Około godziny 9.30 dotarliśmy pod Cinema City w Bydgoszczy.
Seans rozpoczynał się o godzinie 10.00, dlatego było trochę czasu na wykupienie biletów, popcornu i zajęcie wygodnych miejsc.
„Trolle” to animowany film przygodowy twórców „Shreka”. Tytułowe Trolle to wesołe, rozśpiewane i bajecznie kolorowe stworki. Żyją w równie kolorowym lesie, niewiele wiedzą o otaczającym ich świecie i cieszą się każdą chwilą. Szczególnym entuzjazmem wyróżnia się Poppy, której beztroska i radość udziela się wszystkim dookoła. Wyjątkiem jest Mruk, odludek, który uważa, że wszystkim Trollom grozi wielkie niebezpieczeństwo. Jego przepowiednie sprawdzają się, gdy drogę do wioski odnajdują Bergeni, odwieczni wrogowie Trolli, którzy porywają najlepszych przyjaciół Poppy. Poppy postanawia ich ratować. Z trudem namawia Mruka, by jej pomógł i oboje wyruszają do miasta Bergenów, by uratować porwanych przyjaciół.
Te małe stworki uwielbiają śpiewać i przytulać się. Przytulanie udzieliło się także naszym uczniom co prezentujemy w galerii zdjęć ;) https://sppalmierowo.edupage.org/album/?
Wyjazd do kina był wspaniałym pomysłem. Dzieci były bardzo zadowolone, ponieważ miło i przyjemnie spędziły ten dzień.
17 i 18 listopada 2016 roku, zgodnie z apelem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka, obchodziliśmy w szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Jego celem było uświadomienie dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomnienie, że mają tych praw zawsze przestrzegać. W związku z tym wszyscy wychowawcy przeprowadzili w dniu dzisiejszym ze swoimi wychowankami specjalne zajęcia, w czasie których podejmowali tematykę związaną z prawami dzieci. Wykorzystano różnorodne prezentacje oraz scenariusze, które wygrały ministerialny konkurs na cykl zajęć edukacyjnych o prawach dziecka.
PRAWA UCZNIA W SZKOLE
Prawami ucznia, wynikającymi z podstawowych praw człowieka zapisanych w Konstytucji RP są:
Prawami ściśle wynikającymi z obowiązku szkolnego i z nim związanymi są prawa do:
16 listopada o godzinie 11.30 odbyło się rozstrzygnięcie, przygotowanego przez p A. Kulczyńską-Milik, konkursu historycznego „Znamy dzieje naszej ojczyzny – Polski”. Był on przeznaczony dla wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VI i dotyczył najważniejszych wydarzeń z historii naszego kraju. Do konkursu 10 listopada przystąpiło 14 uczniów, którzy rozwiązywali test składający się z 50 pytań. Wyniki klasyfikacji były następujące:
I miejsce ex aequo Kinga Bartoszek z kl. V i Alan Jagodziński z kl. VI
II miejsce Olaf Jagodziński z kl. VI
III miejsce ex aequo Julia Kosmatka z kl. IV i Alex Lisiecki z kl. VI
Pozostali uczestnicy to: z klasy V - Olimpia Domagała, Wiktoria Lisiecka, Weronika Ślipek, Martyna Ratajewska, Kacper Kwiatkowski i Paweł Kuczyński; z klasy VI – Kacper Tyczyński, Szymon Pezacki i Adrian Tobys.
Wygrani otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, teczki oraz cienkopisy. Wszyscy uczestnicy zaś nagrody pocieszenia – długopisy.
Gratulujemy!
15 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Anety Wojciechowskiej, Małgorzaty Tracz, Aleksandry Kulczyńskiej-Milik i pana Mirosława Grabarskiego odwiedzili Toruń.
W trasę wyruszyliśmy o godzinie 8.00. Na miejsce, czyli do Torunia, zajechaliśmy po ponad godzinie. Zwiedzanie zaczęliśmy o 10.00 od Żywego Muzeum Piernika. Tutaj odbyliśmy dwie podróże w czasie. Pierwsze piętro w magiczny sposób przeniosło nas do średniowiecza, w którym – pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej – poznaliśmy wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowaliśmy ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały. Drugie piętro Muzeum przedstawiło manufakturę z przełomu XIX/XX wieku, którą zarządza rodzeństwo Rabiańskich. Zobaczyliśmy tam m.in. oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec i kolekcję woskowych form.
Po zakupie pierników ruszyliśmy na ulicę Piernikarską 9, do Teatru „Baj Pomorski”. Tutaj obejrzeliśmy przedstawienie pod tytułem „A morze nie”. Opowiada ono o Marchewce, który cudem uniknął wrzucenia do rosołu i śniegowym Bałwanie, któremu grozi roztopienie, gdyż zimy w Polsce stały się dość kapryśne i deszczowe. Dzięki dzieciom nasz pomarańczowy bohater nie wpadł do zupy, Marchewka stał się nosem Bałwana i nie tylko nosem, stał się kimś ważniejszym – NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM, takim, za którego dałby się pokroić. Topniejący Bałwanek marzy, by poznać życie i świat. Choć ma niewiele czasu, postanawia wraz z Marchewką ruszyć w podróż. Spektakl zrobił na nas ogromne wrażenie, ponieważ był grany w planie żywym i lalkowym z wykorzystaniem różnych teatralnych środków wyrazu m.in. animacji filmowej. W spektaklu usłyszeliśmy muzykę na żywo oraz liczne piosenki. Wielką niespodzianką na końcu przedstawienia było losowanie wśród widzów marchewkowych soków Marwitt.
Po dziesięciominutowym spacerze dotarliśmy do kolejnego miejsca, mianowicie do Planetarium. Tutaj uczestniczyliśmy w seansie „Wirująca Ziemia” oraz obejrzeliśmy interaktywną wystawę w Geodium. Jest ona poświęcona Ziemi jako planecie. Tutaj mogliśmy sprawdzić, np. jak powstaje cyklon, czy źródła energii odnawialnej.
Niedaleko budynku Planetarium znajduje się wyjątkowa budowla. To Centrum Kulturalno-Kongresowe „Jordanki”. Jej wyjątkowość polega na niezwykłym kształcie. Postanowiliśmy choć z daleka zobaczyć ten najlepszy kulturalny obiekt przyszłości.
Po tak wielu atrakcjach zrobiliśmy się bardzo głodni, dlatego Starym Rynkiem przeszliśmy do restauracji na obiad. Potem jeszcze ostatnie piernikowe zakupy i powrót do domu, któremu towarzyszyła wyjątkowo nieprzyjemna aura. Padał deszcz i śnieg.
W Palmierowie byliśmy zgodnie z planem, czyli o godz. 19.00.
13 listopada w Szubinie odbył się XLIV Turniej Szachowy „Jesień”. Organizatorem zawodów był Szubiński Dom Kultury i UKS Szachowa Dwójka Szubin.
W rozgrywkach uczestniczyło 20 zawodników z Gąsawy, Szubina, Miastowic, Bydgoszczy, Występu i Łochowa.
Naszą szkołę oraz gminę Kcynia reprezentowali Alan i Olaf Jagodzińscy.
Olaf zdobył pierwsze miejsce, puchar i złoty medal.
Alan otrzymał brązowy medal i zajął trzecie miejsce.
Warto również wspomnieć iż na początku listopada Alan uczestniczył w XXXVI Turnieju Szachowym w Bydgoszczy, gdzie zdobył pierwsze miejsce i złoty medal.
Gratulujemy!
98 lat temu po 123 latach niewoli zaborów nasza Ojczyzna – Polska odzyskała upragnioną niepodległość. Dzień 11 listopada to od tamtej chwili symbol patriotyzmu, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Od 1937 roku czcimy go jako Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole 10 listopada o godzinie 8.30 odbył się Szkolny konkurs historyczny „Znam dzieje mojej ojczyzny – Polski”, a o godzinie 11.30 cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej, by wspólnie przypomnieć sobie pamiętne listopadowe dni 1918 roku.
Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu narodowego. Potem głos zabrała pani dyrektor Jadwiga Olszak, która wprowadziła zebranych w tematykę uroczystości. Głównym punktem obchodów był występ uczniów klasy VI, którzy w formie lekcji historii przedstawili długą i tragiczną drogę Polaków do odzyskania niepodległości. Słowa nauczycielki, w której rolę wcieliła się Nicole Kuczyńska oraz odpowiedzi uczniów przeplatane były recytacją wierszy patriotycznych. Całość dopełniał pokaz slajdów tematycznie związanych z informacjami historycznymi omawianymi w czasie inscenizacji. W związku z tym, że 11 listopada to „urodziny” Polski , szóstoklasiści poczęstowali wszystkich urodzinowymi cukierkami.
Drugą częścią spotkania na sali gimnastycznej było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i piosenek żołnierskich. Gromko zabrzmiały m.in. „Ojczyzno ma”, „Rota”, „Przybyli ułani”, „Płonie ognisko”, „O mój rozmarynie” czy „Piechota”.
Na twarzach widzów nieprzerwanie dostrzec można było zainteresowanie treścią przygotowanego przedstawienia. W takich momentach, jak wspólne obchody Narodowego Święta Niepodległości, wszystkich rozpiera duma z tego, że jesteśmy Polakami!