Dnia 21.11.2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach rozstrzygnięty został powiatowy konkurs plastyczny, pn. „Henryk Sienkiewicz”. Celem konkursu było uświetnienie ustanowionego przez Sejm RP roku 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Do konkursu przystąpiło 78 uczestników, w 4 kategoriach wiekowych.
Informujemy, iż w kategorii uczniowie kl. IV-VI SP, III miejsce otrzymał Olaf Jagodziński.
Serdecznie gratulujemy!
22 listopada 2016 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Paterku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Mini Piłce Ręcznej Szkół Podstawowych kategoria Chłopców.
W klasyfikacji końcowej nasza drużyna zdobyła II miejsce.
Skład zwycięskiej drużyny: Kacper Boniek, Alan Jagodziński, Olaf Jagodziński, Alex Lisiecki, Jakub Matuszewski, Szymon Pezacki, Adrian Tobys, Kacper Tyczyński, Sebastian Szczepański, Sebastian Wojtych, Sebastian Czyż, Adrian Tyczyński.
Nasza drużyna będzie reprezentować Powiat Nakielski w ĆWIERĆFINALE XIX Kujawsko – Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2004 i młodsi, 1 grudnia 2016r. o godzinie 1200 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 28 w Bydgoszczy przy ul. Kromera 11. W ĆWIERĆFINALE walczyć będą ze Szkołą Podstawową nr 66 w Bydgoszczy, Szkołą Podstawową z Gniewkowa i ze Szkołą Podstawową nr 2 w Żninie.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!
19 listopada 2016r. w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu koło Nakła odbył się finał powiatowy 40 ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”.
W konkursie wzięło udział 50 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i placówek ponadgimnazjalnych.
Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy. Następnie, na podstawie wyników z części pisemnej wyłoniono osoby, które najlepiej poradziły sobie z pytaniami. Zwycięscy wzięli udział w części ustnej, losowali zestawy i odpowiadali przed komisją na pytania.
W kategorii Szkoły Podstawowe I miejsce zdobył Alan Jagodziński, który będzie reprezentować powiat na eliminacjach wojewódzkich OTWP wiosną przyszłego roku.
Serdecznie gratulujemy!
DATA: 23 LISTOPADA 2016 r.
CZAS: 16.00 – 19.00
ODPOWIEDZIALNI: E. SZYMAŃCZAK, A. KULCZYŃSKA-MILIK
UCZESTNICY: UCZNIOWIE KLAS III-VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PALMIEROWIE
PRZEBIEG IMPREZY:
- powitanie, zapoznanie z przebiegiem zabaw, przypomnienie zasad zachowania,
- dyskoteka ( oprawa muzyczna – odpowiedzialni chłopcy z klasy VI),
- przerwa na wróżby i konkursy ( odpowiedzialne uczennice z klasy VI),
- dyskoteka,
- czynności porządkowe,
- zakończenie imprezy.
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU (ANDRZEJKI DLA KLASY III-VI)
Dowóz do szkoły:
15:20 Miaskowo
15:25 Grocholin
15:30 Głogowiniec
15:35 Palmierowo (szkoła)
15:45 Włodzimierzewo
15:50 Żurawia
16:00 Palmierowo (szkoła)
Powrót ze szkoły:
19:00 – Grocholin, Miaskowo, Głogowiniec
19:20 – Żurawia, Włodzimierzewo
18 listopada 2016r. grupa 45 uczniów z klas 0, I, II, III, IV i pięcioro opiekunów, zebrała się pod szkołą by o godzinie 8.30 wyruszyć do kina na film ,,Trolle". Około godziny 9.30 dotarliśmy pod Cinema City w Bydgoszczy.
Seans rozpoczynał się o godzinie 10.00, dlatego było trochę czasu na wykupienie biletów, popcornu i zajęcie wygodnych miejsc.
„Trolle” to animowany film przygodowy twórców „Shreka”. Tytułowe Trolle to wesołe, rozśpiewane i bajecznie kolorowe stworki. Żyją w równie kolorowym lesie, niewiele wiedzą o otaczającym ich świecie i cieszą się każdą chwilą. Szczególnym entuzjazmem wyróżnia się Poppy, której beztroska i radość udziela się wszystkim dookoła. Wyjątkiem jest Mruk, odludek, który uważa, że wszystkim Trollom grozi wielkie niebezpieczeństwo. Jego przepowiednie sprawdzają się, gdy drogę do wioski odnajdują Bergeni, odwieczni wrogowie Trolli, którzy porywają najlepszych przyjaciół Poppy. Poppy postanawia ich ratować. Z trudem namawia Mruka, by jej pomógł i oboje wyruszają do miasta Bergenów, by uratować porwanych przyjaciół.
Te małe stworki uwielbiają śpiewać i przytulać się. Przytulanie udzieliło się także naszym uczniom co prezentujemy w galerii zdjęć ;) https://sppalmierowo.edupage.org/album/?
Wyjazd do kina był wspaniałym pomysłem. Dzieci były bardzo zadowolone, ponieważ miło i przyjemnie spędziły ten dzień.
17 i 18 listopada 2016 roku, zgodnie z apelem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka, obchodziliśmy w szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Jego celem było uświadomienie dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomnienie, że mają tych praw zawsze przestrzegać. W związku z tym wszyscy wychowawcy przeprowadzili w dniu dzisiejszym ze swoimi wychowankami specjalne zajęcia, w czasie których podejmowali tematykę związaną z prawami dzieci. Wykorzystano różnorodne prezentacje oraz scenariusze, które wygrały ministerialny konkurs na cykl zajęć edukacyjnych o prawach dziecka.
PRAWA UCZNIA W SZKOLE
Prawami ucznia, wynikającymi z podstawowych praw człowieka zapisanych w Konstytucji RP są:
Prawami ściśle wynikającymi z obowiązku szkolnego i z nim związanymi są prawa do:
16 listopada o godzinie 11.30 odbyło się rozstrzygnięcie, przygotowanego przez p A. Kulczyńską-Milik, konkursu historycznego „Znamy dzieje naszej ojczyzny – Polski”. Był on przeznaczony dla wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VI i dotyczył najważniejszych wydarzeń z historii naszego kraju. Do konkursu 10 listopada przystąpiło 14 uczniów, którzy rozwiązywali test składający się z 50 pytań. Wyniki klasyfikacji były następujące:
I miejsce ex aequo Kinga Bartoszek z kl. V i Alan Jagodziński z kl. VI
II miejsce Olaf Jagodziński z kl. VI
III miejsce ex aequo Julia Kosmatka z kl. IV i Alex Lisiecki z kl. VI
Pozostali uczestnicy to: z klasy V - Olimpia Domagała, Wiktoria Lisiecka, Weronika Ślipek, Martyna Ratajewska, Kacper Kwiatkowski i Paweł Kuczyński; z klasy VI – Kacper Tyczyński, Szymon Pezacki i Adrian Tobys.
Wygrani otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, teczki oraz cienkopisy. Wszyscy uczestnicy zaś nagrody pocieszenia – długopisy.
Gratulujemy!
15 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Anety Wojciechowskiej, Małgorzaty Tracz, Aleksandry Kulczyńskiej-Milik i pana Mirosława Grabarskiego odwiedzili Toruń.
W trasę wyruszyliśmy o godzinie 8.00. Na miejsce, czyli do Torunia, zajechaliśmy po ponad godzinie. Zwiedzanie zaczęliśmy o 10.00 od Żywego Muzeum Piernika. Tutaj odbyliśmy dwie podróże w czasie. Pierwsze piętro w magiczny sposób przeniosło nas do średniowiecza, w którym – pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej – poznaliśmy wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowaliśmy ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały. Drugie piętro Muzeum przedstawiło manufakturę z przełomu XIX/XX wieku, którą zarządza rodzeństwo Rabiańskich. Zobaczyliśmy tam m.in. oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec i kolekcję woskowych form.
Po zakupie pierników ruszyliśmy na ulicę Piernikarską 9, do Teatru „Baj Pomorski”. Tutaj obejrzeliśmy przedstawienie pod tytułem „A morze nie”. Opowiada ono o Marchewce, który cudem uniknął wrzucenia do rosołu i śniegowym Bałwanie, któremu grozi roztopienie, gdyż zimy w Polsce stały się dość kapryśne i deszczowe. Dzięki dzieciom nasz pomarańczowy bohater nie wpadł do zupy, Marchewka stał się nosem Bałwana i nie tylko nosem, stał się kimś ważniejszym – NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM, takim, za którego dałby się pokroić. Topniejący Bałwanek marzy, by poznać życie i świat. Choć ma niewiele czasu, postanawia wraz z Marchewką ruszyć w podróż. Spektakl zrobił na nas ogromne wrażenie, ponieważ był grany w planie żywym i lalkowym z wykorzystaniem różnych teatralnych środków wyrazu m.in. animacji filmowej. W spektaklu usłyszeliśmy muzykę na żywo oraz liczne piosenki. Wielką niespodzianką na końcu przedstawienia było losowanie wśród widzów marchewkowych soków Marwitt.
Po dziesięciominutowym spacerze dotarliśmy do kolejnego miejsca, mianowicie do Planetarium. Tutaj uczestniczyliśmy w seansie „Wirująca Ziemia” oraz obejrzeliśmy interaktywną wystawę w Geodium. Jest ona poświęcona Ziemi jako planecie. Tutaj mogliśmy sprawdzić, np. jak powstaje cyklon, czy źródła energii odnawialnej.
Niedaleko budynku Planetarium znajduje się wyjątkowa budowla. To Centrum Kulturalno-Kongresowe „Jordanki”. Jej wyjątkowość polega na niezwykłym kształcie. Postanowiliśmy choć z daleka zobaczyć ten najlepszy kulturalny obiekt przyszłości.
Po tak wielu atrakcjach zrobiliśmy się bardzo głodni, dlatego Starym Rynkiem przeszliśmy do restauracji na obiad. Potem jeszcze ostatnie piernikowe zakupy i powrót do domu, któremu towarzyszyła wyjątkowo nieprzyjemna aura. Padał deszcz i śnieg.
W Palmierowie byliśmy zgodnie z planem, czyli o godz. 19.00.
13 listopada w Szubinie odbył się XLIV Turniej Szachowy „Jesień”. Organizatorem zawodów był Szubiński Dom Kultury i UKS Szachowa Dwójka Szubin.
W rozgrywkach uczestniczyło 20 zawodników z Gąsawy, Szubina, Miastowic, Bydgoszczy, Występu i Łochowa.
Naszą szkołę oraz gminę Kcynia reprezentowali Alan i Olaf Jagodzińscy.
Olaf zdobył pierwsze miejsce, puchar i złoty medal.
Alan otrzymał brązowy medal i zajął trzecie miejsce.
Warto również wspomnieć iż na początku listopada Alan uczestniczył w XXXVI Turnieju Szachowym w Bydgoszczy, gdzie zdobył pierwsze miejsce i złoty medal.
Gratulujemy!
98 lat temu po 123 latach niewoli zaborów nasza Ojczyzna – Polska odzyskała upragnioną niepodległość. Dzień 11 listopada to od tamtej chwili symbol patriotyzmu, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Od 1937 roku czcimy go jako Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole 10 listopada o godzinie 8.30 odbył się Szkolny konkurs historyczny „Znam dzieje mojej ojczyzny – Polski”, a o godzinie 11.30 cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej, by wspólnie przypomnieć sobie pamiętne listopadowe dni 1918 roku.
Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu narodowego. Potem głos zabrała pani dyrektor Jadwiga Olszak, która wprowadziła zebranych w tematykę uroczystości. Głównym punktem obchodów był występ uczniów klasy VI, którzy w formie lekcji historii przedstawili długą i tragiczną drogę Polaków do odzyskania niepodległości. Słowa nauczycielki, w której rolę wcieliła się Nicole Kuczyńska oraz odpowiedzi uczniów przeplatane były recytacją wierszy patriotycznych. Całość dopełniał pokaz slajdów tematycznie związanych z informacjami historycznymi omawianymi w czasie inscenizacji. W związku z tym, że 11 listopada to „urodziny” Polski , szóstoklasiści poczęstowali wszystkich urodzinowymi cukierkami.
Drugą częścią spotkania na sali gimnastycznej było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i piosenek żołnierskich. Gromko zabrzmiały m.in. „Ojczyzno ma”, „Rota”, „Przybyli ułani”, „Płonie ognisko”, „O mój rozmarynie” czy „Piechota”.
Na twarzach widzów nieprzerwanie dostrzec można było zainteresowanie treścią przygotowanego przedstawienia. W takich momentach, jak wspólne obchody Narodowego Święta Niepodległości, wszystkich rozpiera duma z tego, że jesteśmy Polakami!
„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II
Kontynuując naszą akcję zbiórki darów dla dzieci z domu dziecka 7 listopada przedstawiciele samorządu uczniowskiego naszej szkoły pod opieką pani Ewy Mochockiej zjawili się w Kołdrąbiu z kartonami wypełnionymi upominkami. Radosne buzie obdarowanych i podziękowania pani dyrektor i pań opiekunek jeszcze bardziej utwierdziły nas w przekonaniu, że większą radość sprawia dawanie niż otrzymywanie. Nawiązana znajomość z pewnością zaowocuje dalszymi kontaktami. Zostaliśmy zaproszeni do „Słonecznej Przystani” (taką nazwę nosi Dom Dziecka w Kołdrąbiu) nad malownicze jezioro i do bajkowego pałacu. Z chęcią się tam wybierzemy, ale tym razem już większą gromadą, a dzieci z Kołdrąbia będą również miłymi gośćmi w naszej szkole.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Uczniowie klas I-III wiedzą o tym doskonale, ponieważ wzięli udział w programie „Śniadanie daje moc”. W bieżącym roku szkolnym śniadaniowe święto obchodzone było we wtorek 8.11.2016r. Każda klasa przygotowała i potem oczywiście zjadła pyszne zdrowe śniadanie: były kanapki, warzywa, owoce, i sałatka owocowa oraz soki pełne witamin.
Po takim śniadaniu każdy uczeń miał moc do nauki i zabawy :)
3 listopada 2016r., rozstrzygnięto piątą już edycję powiatowego konkursu plastycznego „Barwy Jesieni”, którego organizatorem jest Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni.
W tym roku patronat nad konkursem objęli Starosta Nakielski p. Tomasz Miłowski oraz Burmistrz Kcyni p. Marek Szaruga. Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: forma płaska i przestrzenna. Koordynatorem konkursu była p. Wioletta Tomczak.
Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, wyłonić najciekawsze, najpiękniejsze prace spośród 67 prac płaskich i 59 prac przestrzennych. Liczba uczestników to 130.
Zdecydowano przyznać nagrodę główną i aż 19 wyróżnień.
Miło jest nam poinformować, iż I miejsce zdobyła Zosia Szczepańska z naszego oddziału przedszkolnego, otrzymała nagrodę główną tablet, dyplom, książeczkę oraz upominki. Gratulujemy również Krzysiowi Szafranek, który otrzymał dyplom za udział, książeczkę oraz upominki.
Przedszkolakom serdecznie gratulujemy!
Nasza szkoła przystępuje w tym roku do V Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych, nad którym patronat objęli:
Wojewoda Kujawsko-Pomorski
Prezydent Miasta Bydgoszczy
Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty
Instytut Pamięci Narodowej
Polskie Radio PiK.
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań historycznych uczniów, promowanie uczniów zdolnych i stworzenie tym uczniom możliwości rywalizacji w interesującej ich dziedzinie. Konkurs ma charakter dwuetapowy. Pierwszy etap odbywa się w szkołach uczestników 25 listopada o godzinie 9.00. Etap drugi organizowany jest przez Wojewódzką Komisję Konkursową w Zespole Szkół nr 7 w Bydgoszczy, a odbędzie się 11 marca 2017r.
Zakres tematyczny konkursu obejmuje wiedzę i umiejętności zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego z historii i społeczeństwa w szkole podstawowej obejmujące:
1. w zakresie wiedzy zagadnienia związane z: podstawowymi wiadomościami dotyczącymi starożytności ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć i wierzeń starożytnych, początkami chrześcijaństwa, początkami państwa polskiego i czasami pierwszych Piastów, okresem rozbicia dzielnicowego, zjednoczeniem Polski, panowaniem Kazimierza Wielkiego i Jagiellonów, unią polsko – litewską, Polską w XVII wieku, upadkiem Rzeczypospolitej, walką o niepodległość po rozbiorach, I wojną światową, postacią Józefa Piłsudskiego, dziejami II Rzeczypospolitej, II wojną światową i udziałem w niej Polaków, czasami PRL i walką o demokratyczną Polskę, elementy historii powszechnej zgodnie z podstawą programową
2. w zakresie umiejętności: posługiwanie się terminologią historyczną, interpretowaniem tekstów źródłowych i opracowań historycznych, ustalaniem kolejności wydarzeń historycznych i lokowaniem ich na osi czasu, orientacją na mapie i wyszukiwaniem informacji z map.
Przykładowe testy z lat ubiegłych z etapu szkolnego i wojewódzkiego znajdują się na stronie http://www.konkurs.zsnr7.net/
Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie i przygotowanie uczniów do konkursu jest p. A. Kulczyńska-Milik. Osoby zainteresowane udziałem mogą zgłaszać się do niej po materiały pomocnicze.
ZACHĘCAMY DO ZMIERZENIA SIĘ Z HISTORIĄ!!!
Nakielski Ośrodek Kultury im. Z. Kornaszewskiego kolejny już raz zaprasza uczniów naszej szkoły do udziału w Konkursie Literacko-Plastycznym „Moja opowieść wigilijna”.
W tym roku ogłoszono dwie kategorie:
Praca literacka:
- należy przeprowadzić oraz zapisać wywiad z bliską osobą. Tematem przewodnim mają być świąteczne wspomnienia, ciekawostki i anegdoty.
Praca plastyczna:
- należy wykonać pracę plastyczną w formacie A4 techniką witrażową przy użyciu takich materiałów jak szkło, tworzywo sztuczne, bibuła, folia etc. Przy ocenie jury konkursu będzie brało pod uwagę ich oryginalność, staranność wykonania oraz pomysłowość autorów.
Prace należy przesyłać do 18 listopada 2016r. Wszelkie pytania możecie kierować do p. A. Kuczyńskiej- Milik, która koordynuje konkurs w naszej szkole.
Serdecznie zachęcamy do twórczej zabawy!
Zosia Szczepańska i Krzysiu Szafranek zostali zaproszeni na uroczyste zakończenie tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego "Barwy Jesieni", które odbędzie się 3 listopada 2016 roku o godz. 10 w auli Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni.
Oto prace które wykonali:
Na wypadek, gdyby...
- Wasze bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Oby dziś zdobytego doświadczenia, nie trzeba było w przyszłości nigdy wykorzystywać… – tak podsumowała ewakuację uczniów Jadwiga Olszak – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie.
Piątek 28 października 2016r. godzina 8.58. W szkole w Palmierowie rozlega się nagle głośny, długi, przerywany sygnał dźwiękowy. To alarm wzywający wszystkich do opuszczenia budynku. Słychać również syrenę OSP w Kcyni. W szkole trwa ewakuacja. Po chwili na sygnale przyjeżdża bojowy wóz strażacki. Po opuszczeniu szkoły uczniowie pod opieką nauczycieli udają się w bezpieczne miejsce na boisku szkolnym. Nauczyciele wyprowadzili uczniów na plac ewakuacyjny, by służby pożarnicze mogły rozpocząć działania. Niestety okazuje się, że ogień odciął drogę ucieczki jednemu nauczycielowi, którego trzeba ewakuować z budynku. Nie ma paniki. Wszystko odbywa się sprawnie i zgodnie w obowiązującymi procedurami. Pożar szybko został ugaszony i nikomu nic się nie stało.
Na szczęście to tylko ćwiczenia… Bezpieczeństwo zawsze jest priorytetem, dlatego podejmujemy wiele działań służących zapewnieniu go naszym uczniom. W przypadku pożaru lub innego zagrożenia ludzie często reagują paniką, przede wszystkim dlatego, że nie wiedzą, jak się zachować. Zatem takie działanie prewencyjne, jak przeprowadzenie w dniu dzisiejszym próbnej ewakuacji są uzasadnione.
Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie w sprawach bezpieczeństwa od lat współpracuje z instytucjami do tego powołanymi. W programie wychowawczym i profilaktycznym szkoły znajdują się zapisy, które to gwarantują. Organizowane są prelekcje, pogadanki, pokazy, nauka udzielania pierwszej pomocy. Trening próbnej ewakuacji przeprowadzony we współpracy z Kcyńską Ochotniczą Strażą Pożarną z pewnością był dla wszystkich dużym przeżyciem i doświadczeniem.
Wszyscy zachowując zasady bezpieczeństwa, szybko i sprawnie oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi opuścili budynek szkoły. Nauczyciele i pracownicy złożyli dyrektor szkoły meldunki o przebiegu ewakuacji i ilości ewakuowanych uczniów. Po przybyciu straży dyrektor przekazała dowodzenie druhowi OSP Kcynia Bartoszowi Andrzejewskiemu.
Warto podkreślić, że wszyscy wykonali zadanie z dużym zdyscyplinowaniem.
W ćwiczeniu ewakuacyjnym uczestniczyła jednostka Straży Pożarnej, dla której ewakuowanie szkoły także było ważnym ćwiczeniem doskonalącym umiejętność prowadzenia akcji i współdziałania z władzami szkół. Celem ćwiczeń było oswojenie z sytuacją zagrożenia oraz kształtowanie umiejętności odpowiedniego postępowania w razie pożaru. Wszyscy zgodnie twierdzili, że taka próba była potrzebna, choć nigdy w przyszłości nie chcieliby wykorzystać zdobytego doświadczenia.
Dyrektor szkoły pani Jadwiga Olszak wraz z gronem pedagogicznym, pracownikami i uczniami bardzo serdecznie dziękują druhom z OSP w Kcyni: Bartoszowi Andrzejewskiemu oraz Łukaszowi Korbal, Michałowi Modlińskiemu i Damianowi Nowak za pomoc w organizacji ewakuacji.
27 października odbyły się Mistrzostwa Gminy Kcynia w Mini Piłce Ręcznej Szkół Podstawowych kategoria Chłopców w Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni.
W zawodach wzięły udział drużyny ze szkół: Sipiory, Palmierowo, Dziewierzewo, Mycielewo, Laskownica i Kcynia.
Zespoły rozlosowano do dwóch grupach A i B, grano systemem gry „każdy z każdym” dwa razu po 10 minut mecz.
Wyniki klasyfikacji w grupie „A”:
I Miejsce SP Palmierowo 4 pkt. (14 : 3)
II Miejsce SP Kcynia 2 pkt. (7 : 9)
III Miejsce SP Laskownica 0 pkt. (2 : 11)
Wyniki klasyfikacji w grupie „B”:
I Miejsce SP Mycielewo 4 pkt. (22 : 5)
II Miejsce SP Dziewierzewo 2 pkt. (22 : 8)
III Miejsce SP Sipory 0 pkt. (2 : 33)
Wyniki w półfinale:
SP Palmierowo - SP Dziewierzewo 5 : 3
SP Kcynia - SP Mycielewo 6 : 4 po karnych
Wyniki w finale:
SP Palmierowo - SP Kcynia 9 :2
SP Dziewierzewo - SP Mycielewo 1 : 6
Klasyfikacja końcowa:
I Miejsce SP Palmierowo
II Miejsce SP Kcynia
III Miejsce SP Mycielewo
IV Miejsce SP Dziewierzewo
V Miejsce SP Laskownica
VI Miejsce SP Sipiory
Skład naszej zwycięskiej drużyny: Kacper Boniek, Alan Jagodziński, Olaf Jagodziński, Alex Lisiecki, Jakub Matuszewski, Szymon Pezacki, Adrian Tobys, Kacper Tyczyński, Sebastian Szczepański, Sebastian Wojtych.
Zawodnicy walczyli z ogromnym zaangażowaniem i otrzymali puchar oraz gratulacje Burmistrza Kcyni Pana Marka Szarugi.
Nasza drużyna będzie reprezentować Gminę Kcynia na Mistrzostwach Powiatu Nakielskiego w Mini Pice Ręcznej Chłopców w dniu 22 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 4 w Nakle nad Notecią.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!
27 października na sali gimnastycznej w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Dla pierwszaków wydarzenie to było wielkim przeżyciem.
Całą uroczystość prowadziła pani Aleksandra Kulczyńska – Milik, opiekun Samorządu Uczniowskiego. Dyrektor szkoły pani Jadwiga Olszak powitała uczniów, rodziców oraz nauczycieli a akademię rozpoczęto poprzez odśpiewanie hymnu państwowego. Do uroczystego ślubowania uczniowie przygotowywali się pod okiem wychowawcy, pani Doroty Wesołowskiej, poznając prawa i obowiązki ucznia oraz ucząc się piosenek, a na apelu mieli możliwość zaprezentowania zdobytych umiejętności. Pasowanie na ucznia mogło nastąpić dopiero po „egzaminie” sprawdzającym umiejętności pierwszaków. Uczniowie dumnie i pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tym samym udowodniły, że są gotowe, by zostać uczniami. Wszyscy mogli przystąpić do ślubowania i uroczystego pasowania na ucznia Najważniejszym punktem było złożenie uroczystej przysięgi po raz trzeci na sztandar naszej szkoły, podczas której uczniowie przyrzekali strzec godności szkoły oraz honoru jej uczniów. Następnie dyrektor placówki za pomocą symbolicznego pióra dokonała pasowania na uczniów oraz wręczyła dzieciom dyplomy z tej okazji. Od tej chwili pierwszaki oficjalnie należały już do braci uczniowskiej. Pod koniec uroczystości przyszedł czas na życzenia i prezenty dla pierwszoklasistów. Starsi koledzy wręczyli im liczne upominki. Po części oficjalnej nadeszła pora na pamiątkowe zdjęcia oraz słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów.
Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,
a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!
We wtorek 25 października 40 uczniów naszej szkoły pod opieką p. Ewy Mochockiej, p. Anety Wojciechowskiej, p. Małgorzaty Tracz i p. Mirosława Grabarskiego uczestniczyło w wycieczce autokarowej do Nakła.
Pierwszym punktem planu była wizyta w Muzeum Ziemi Krajeńskiej. Tu uczniowie obejrzeli wystawę „Cmentarze” i uczestniczyli w lekcji muzealnej. Lekcja przybliżyła obyczaje związane z pogrzebem i pochówkiem od czasów słowiańskich do współczesności, wyjaśnia, czym jest cmentarz i jakie znaczenie mają jego poszczególne elementy, skąd się wzięło „święto zmarłych”, co to jest katafalk, epitafium czy kolumbarium, i co w XXI wieku robią strzyga czy wąpierz.
Po wizycie w muzeum uczestnicy wycieczki skierowali swe kroki do Naquariusa, czyli nakielskiej krytej pływalni. Tu przez dwie godziny korzystali z wszystkich jej atrakcji: basenu sportowego, basenu rekreacyjnego, zjeżdżalni i jacuzzi.
Czas spędzony w Nakle szybko upłynął i był pełen wrażeń.