Nawigacja

  • UWAGA, WYCIECZKA DO KRAKOWA!!!

    Informuję, że w dniach od 28 do 30 maja 2018r. organizujemy dla uczniów naszej szkoły trzydniową autokarową wycieczkę do Krakowa. Nocleg planujemy w Schronisku Młodzieżowym „Oleandry”, który w pobliżu oferuje także możliwość śniadania oraz obiadokolacji.

    Dla uczestników planujemy następujące atrakcje: zwiedzanie Krakowa ze wszystkimi jego największymi atrakcjami (m.in. Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki), zwiedzanie Wadowic, Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau (dostosowane do wieku uczestnika), Kopalni Soli w Bochni.  

    Całkowity koszt przy 50 uczestnikach  szacujemy na ok. 400 zł. od osoby. W związku z tym, iż w większości miejsc, a w szczególności w schronisku należy opłacić zaliczkę, proszę o deklarację, której gwarancją jest wpłacenie 50 złotych do końca listopada 2017r.

    A. Kulczyńska-Milik

  • Konkursy Kuratora Oświaty

                Zgodnie z Zarządzeniem Kuratora Oświaty w Bydgoszczy w listopadzie odbyły się szkolne etapy czterech konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych: z matematyki, przyrody, języka polskiego oraz języka angielskiego.

    Chętni uczniowie z klasy VI i VII wzięli udział w każdym z tych konkursów. Konkursy przebiegły zgodnie z Regulaminami. Uczniowie na rozwiązanie zadań w każdym z tych konkursów mieli 60 minut. Aby zakwalifikować się do konkursu rejonowego należało uzyskać 80% punktów możliwych do zdobycia.

    Miło nam zakomunikować, że Alan Jagodziński zakwalifikował się do Rejonowych Konkursów z matematyki, historii i przyrody, natomiast Olaf Jagodziński z przyrody. Konkursy rejonowe odbędą się w lutym 2018 roku w Bydgoszczy.

    Dziękujemy uczestnikom za trud przygotowania się do konkursów oraz chęć wzięcia udziału w nich. Gratulujemy też uzyskanych wyników.

    Alanowi i Olafowi życzymy powodzenia na kolejnych etapach konkursu, a pozostałym uczestnikom sukcesów w przyszłym roku szkolnym!

  • Przedszkolaki z wizytą u Wróżki

    Przedszkolaki z wizytą u Wróżki

    24 listopada 2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły wróżki - dziewczyny z klasy VII. Andrzejki były doskonałą okazją na przybliżenie przedszkolakom tradycji wróżenia. Dobre wróżki: Weronika, Żaneta i Wiktoria, zapraszały każde dziecko do wspólnej zabawy. Dzieci wróżyły sobie między innymi z dłoni, kolorowych karteczek czy wyścigu butów. Dzięki wróżbom przedszkolaki dowiedziały się co się stanie w najbliższym czasie, kim zostaną w przyszłości, jakie życie je czeka. Na zakończenie wróżki zaprosiły dzieci do wspólnego zdjęcia. Dzieci były bardzo zadowolone z wizyty wróżek i z niespodzianek jakie dla nich miały.

  • Informacja!

    Informacja!
  • Dyskoteka Andrzejkowa

    Dyskoteka Andrzejkowa

    22 listopada 2017r. w godzinach od 16.30 do 19.00 odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa przeznaczona dla wszystkich chętnych uczniów od klasy III do VII.      

    Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały panie: Ewelina Szymańczak i Aleksandra Kulczyńska-Milik. Wszyscy bawili się świetnie, szczególnie, że w czasie przerwy można było skorzystać z fachowych porad wróżek, w które wcieliły się uczennice klasy VII: Weronika Panasik, Wiktoria Czajewska, Żaneta Rybczyńska i Nicole Kuczyńska. Na zebranych czekały zakupione przez szkołę oraz samorząd niespodzianki. 

    Wielkie podziękowania należą się chłopcom z klasy VII, w szczególności  Adrianowi Tobysowi, Sebastianowi Czyżowi, Szymonowi Pezackiemu,  którzy przygotowali sprzęt    oraz salę   i prowadzili dyskotekę.

     

  • Wycieczka klas O-III do Kcyni

         

    20 listopada 2017 roku, dzieci z Oddziału Przedszkolnego i  z klas I – III  wyjechały na wycieczkę do Kcyni. Dzieci odwiedziły Gminne Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni oraz strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni. Pogoda była zmienna, ale przez większość czasu towarzyszyło im słoneczko. W ramach programu dzieci miały spotkanie z pracownikami GCKiB, gdzie zobaczyły stroje ludowe i wytwory ludzi z Pałuk, zwiedziły wystawę poświęconą twórczości słynnego malarza artysty, pana Henryka Wojtasa oraz poznały pracę bibliotekarza – uczestnicząc w lekcji bibliotecznej. Następnie odwiedziły pracownię rzeźbiarza pana Piotra Wolińskiego, tam dowiedziały się m.in. czym różni się rzeźba od płaskorzeźby oraz co to jest dłuto. Po zjedzeniu drugiego śniadania i pysznej drożdżówki dzieci zatańczyły układ taneczny pod kierunkiem pani Renaty Gaj-Kowalskiej. Kolejnym punktem był spacer przy Gminnym Centrum, gdzie pani Renata przedstawiła wszystkim historię rzeźb, które zdobią park. Następnie poszliśmy na plac zabaw, gdzie miło spędziliśmy wolny czas. Ok godziny 11.30 udaliśmy się do OSP w Kcyni, tam miło powitał nas pan Michał Modliński oraz pan Fabian Zmudziński. Dzieci zapoznały się z pracą strażaka, jego strojem, poznały wyposażenie wozu strażackiego, usiadły za kierownicą wozu, przymierzyły mundur a nawet usłyszały dźwięk syreny, którą specjalnie dla nas uruchomił pan Michał. Następnie, część dzieci, wyjechały na sygnale z budynku na plac przed remizą, gdzie wszyscy uczestniczyli w pokazie sprzętu, używanego przy wypadkach samochodowych, który zaprezentował pan Fabian. 

     


    Wrażeń było mnóstwo, wszyscy uśmiechnięci i niezmiernie zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

  • Konkurs dla przedszkolaków pn. "Barwy Jesieni" rozstrzygnięty

    16 listopada 2017r., rozstrzygnięto szóstą już edycję powiatowego konkursu plastycznego „Barwy Jesieni”, którego organizatorem jest Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni.

    W tym roku patronat nad konkursem objęli Starosta Nakielski p. Tomasz Miłowski oraz Burmistrz Kcyni p. Marek Szaruga. Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: forma płaska i przestrzenna. Koordynatorem konkursu była p. Wioletta Tomczak.

    Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, wyłonić najciekawsze, najpiękniejsze prace spośród 92 w tym 45  przestrzennych i 47 płaskich.

    Zdecydowano przyznać nagrodę główną i aż 19 wyróżnień. 

    Miło jest nam poinformować, iż wyróżnienie zdobyła Zosia Szczepańska z naszego oddziału przedszkolnego, otrzymując dyplom, książeczkę oraz upominki. Gratulujemy również Marcelinie Tobys, Majce Wosickiej, Amelce Włodarskiej, Nikodemowi Kanpik oraz Dominikowi Popieli, którzy otrzymali dyplomy za udział, książeczkę oraz upominki.

     

    Przedszkolakom serdecznie gratulujemy!

  • Spacerem po kcyńskich wystawach

    Spacerem po kcyńskich wystawach

    16 listopada 2017 r.  uczniowie klas IV-VII wraz ze swoimi wychowawcami  wybrali się do Kcyni, aby obejrzeć zorganizowane tam dwie wystawy.

    Pierwsze kroki skierowali do GCKiB im. Klary Prillowej. Po wystawie grafik p. Henryka Wojtasa oprowadziła przybyłych p. Renata Gaj-Kowalska – kierownik ds. kultury. Przedstawiła również zebranym biografię twórcy. Ku zdziwieniu uczniów stwierdziła, że Henryk Wojtas uczył przez pewien czas plastyki właśnie w szkole w Palmierowie. Wielu uczniów było zainteresowanych kupnem niezwykłej kolorowanki „Zabytki Gminy Kcynia w Twoich barwach”.

    Następnie uczestnicy wycieczki udali się na spacer alejkami parku przy GCKiB. Pani Gaj-Kowalska zaprezentowała im pokłosie kilku plenerów rzeźbiarskich, które corocznie odbywają się w Kcyni. Uczniowie wiedzieli, że jedna z takich rzeźb, przedstawiająca Orła Białego, została podarowana naszej szkole i stoi przy głównym wejściu do budynku.

    W pięknym słońcu zwiedzający przeszli miastem do Urzędu Miejskiego. Tam czekała już p. Justyna Makarewicz z referatu edukacji, promocji, sportu i kultury, która przedstawiła wstęp do wystawy „Legenda o św. Wojciechu z Drzwi gnieźnieńskich”. Zwiedzanie poprzedzone było obejrzeniem filmu wprowadzającego w tematykę wystawy, a przedstawiającego animację o św. Wojciechu – człowieku, który zmienił bieg historii. Po projekcji uczniowie i nauczyciele zapoznali się z ekspozycją przedstawiającą losy tego wielkiego świętego i czasy, w których żył. Do zwiedzania uczniowie zostali przygotowani już wcześniej. Wiedzę zdobyli nie tylko na lekcjach religii i historii, ale także poprzez zapoznanie z aplikacją, którą można było pobrać na smartphone lub tablet. Dzięki takiemu rozwiązaniu uczniowie indywidualnie wysłuchiwali informacji na temat poszczególnych plansz.

    Po dwugodzinnym zwiedzaniu uczniowie i ich opiekunowie szczęśliwie wrócili do szkoły na dalsze zajęcia. 

  • Próbna ewakuacja w naszej szkole

    Próbna ewakuacja w naszej szkole

    W środę 15 listopada 2017r. o godzinie 11.48 w naszej szkole rozległ się nagle głośny, długi, przerywany sygnał dźwiękowy. Był to alarm wzywający wszystkich do opuszczenia budynku. W szkole trwała ewakuacja. Wszyscy zachowując zasady bezpieczeństwa, szybko i sprawnie oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi opuścili budynek szkoły. Nauczyciele wyprowadzili uczniów na plac ewakuacyjny. Nie było paniki. Zadymienie szybko zostało usunięte i nikomu nic się nie stało. Nauczyciele i pracownicy złożyli dyrektor szkoły meldunki o przebiegu ewakuacji i ilości ewakuowanych uczniów.

     

    Warto podkreślić, że wszyscy wykonali zadanie z dużym zdyscyplinowaniem. Wszystko odbywało się sprawnie i zgodnie w obowiązującymi procedurami.

    Nasza placówka w sprawach bezpieczeństwa od lat współpracuje z instytucjami do tego powołanymi. W programie wychowawczo-profilaktycznym znajdują się zapisy, które to gwarantują. Organizowane są prelekcje, pogadanki, pokazy, nauka udzielania pierwszej pomocy.  

    Celem ćwiczeń było oswojenie z sytuacją zagrożenia oraz kształtowanie umiejętności odpowiedniego postępowania w razie pożaru. Trening próbnej ewakuacji z pewnością był dla wszystkich dużym przeżyciem i doświadczeniem. Wszyscy zgodnie twierdzili, że taka próba była potrzebna, choć nigdy w przyszłości nie chcieliby wykorzystać zdobytego doświadczenia.

  • „(…) Jedenastego listopada nasz kraj z niewoli się wyzwolił (…)”

    „(…) Jedenastego listopada nasz kraj z niewoli się wyzwolił (…)”

    13 listopada w naszej szkole obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11:15 wszyscy zebraliśmy się na sali gimnastycznej, aby wysłuchać przedstawienia przygotowanego przez klasę VI, pod kierunkiem p. Pauliny Kuberackiej. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor Jadwiga Olszak, która przypomniała uczniom, jak ważne jest dla każdego Polaka Święto Niepodległości. Akademię poprowadzili konferansjerzy: Weronika Ślipek i Paweł Kuczyński, którzy przedstawili długą i tragiczną drogę, jaką Polacy musieli przebyć, aby wyzwolić się spod władzy zaborców. Uczniowie przedstawili publiczności najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce podczas 123-letniej niewoli. Na naszej gazetce zostały umieszczone najważniejsze daty: 1772 – I rozbiór Polski, 1793 – II rozbiór Polski, 1795 – III rozbiór Polski, 1830 – powstanie listopadowe, 1863 – powstanie styczniowe, 1914 – wybuch I wojny światowej, 1918 – zakończenie I wojny światowej i odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Widzowie byli świadkami pozbawienia Polski korony i uwięzienia jej w łańcuch przez trzech zaborców: Rosję, Austrię i Prusy. W naszym montażu słowno-muzycznym nie zabrakło ułanów z werblami i szablami, pieśni patriotycznych, takich jak; „Rota”, „Wojenko, wojenko”, „Przybyli Ułani” oraz wierszy. Całość dopełnił utwór grupy „Chłopcy z Placu Broni” pt. „Kocham wolność”, ponieważ każdy z nas ceni sobie wolność i powinniśmy doceniać to, że mamy możliwość żyć w wolnym i niepodległym kraju.

    Na zakończenie pani dyrektor podziękowała za przygotowanie uroczystości oraz wyróżniła uczniów, którzy w Święto Niepodległości brali udział w konkursach i turniejach zewnętrznych.

    Olaf i Alan Jagodzińscy z klasy VII brali udział w II Obornickim Festiwalu szachowym. Olaf stanął na podium, zajmując trzecie miejsce w kategorii juniorów do lat 14. Alan sklasyfikowany w tej samej kategorii, zajął miejsce piąte. Natomiast Wiktoria (klasa V) i Julia (klasa III) Kowalskie uczestniczyły w Turnieju Tenisa Stołowego im. Grzegorza Pietrzyckiego w Wapnie. Turniej rozgrywany w dniu Święta Narodowego już od kilku lat ma rangę Mistrzostw Gminy. Nasze uczennice w kategorii Kadet: zajęły miejsce pierwsze – Wiktoria, natomiast miejsce drugie Julia.

      

    Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach.

  • GALA WRĘCZENIA NAGRÓD W POWIATOWYM KONKURSIE „BARWY JESIENI”

    GALA WRĘCZENIA NAGRÓD W POWIATOWYM KONKURSIE „BARWY JESIENI”

    Nikodem Knapik, Dominik Popiela, Zosia Szczepańska, Marcelina Tobys, Amelia Włodarska i Maja Wosicka zostali zaproszeni na uroczyste zakończenie tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „Barwy Jesieni”.

    Gala odbędzie się 16 listopada 2017 roku o godz. 900 w siedzibie OSP w Kcyni, ul. Libelta 11.

  •  

    Przypominamy – 2, 3 listopada – dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

     

  • Sukces Zosi Sczepańskiej

    Sukces Zosi Sczepańskiej

    29 października 2017r. w Paterku koło Nakła nad Notecią, odbył się III KUJAWSKO-POMORSKI FESTIWAL TAŃCA.

    Zosia Szczepańska z oddziału przedszkolnego, zatańczyła tak pięknie, iż zdobyła  miejsce I,  złoty medal, dyplom i nagrody rzeczowe.

          

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Zdolne przedszkolaki

    Sześcioro przedszkolaków: Nikodem Knapik, Dominik Popiela, Zosia Szczepańska, Marcelina Tobys, Amelia Włodarska i Maja Wosicka wykonało prace na VI Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „BARWY JESIENI – Mamo, Tato to już jesień”. Patronat nad konkursem objął: Starosta Nakielski p. Tomasz Miłowski i Burmistrz Kcyni p. Marek Szaruga. Prace zostały przekazane do organizatorów. Teraz czekamy na rozstrzygnięcie, które odbędzie się 31 października 2017r. 

    Oto prace które wykonali:

               

    Wszystkim życzymy powodzenia!

    20.10.2017r.

  • WIZYTA W SREBRNEJ GÓRZE

    WIZYTA W SREBRNEJ GÓRZE

    Na zaproszenie dyrekcji Domu Pomocy Społecznej siedemnastoosobowa grupa uczniów z klas VI i VII wraz z paniami E. Mochocką i E. Szymańczak udała się 19 października do Srebrnej Góry. Dla tamtejszych mieszkańców był to wyjątkowy dzień – Dzień Seniora, a nasi uczniowie mieli im to święto umilić. Dla licznie zebranych, zarówno mieszkańców, jak i zaproszonych gości nasi „aktorzy” zaprezentowali przedstawienie „Światełka nadziei”. Spektakl poruszał trudne zagadnienia współczesnego świata zagubionego w obojętności i braku zrozumienia. Niósł przesłanie wiary i nadziei, tak bardzo potrzebnych ludziom w codziennych relacjach. Zarówno słowa podziękowania, gromkie brawa, jak i łzy wzruszenia świadczyły o tym, że występ bardzo się spodobał. Dodatkowym miłym akcentem były słodycze i zaproszenie do dalszej współpracy z tamtejszym DPS-em.

  • Dzień Papieski

    Dzień Papieski

    16 października w naszej szkole obchodziliśmy XVII Dzień Papieski. Przebiegał on pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Na wstępie uroczystości przygotowanej przez uczniów z klasy VI i VII pod kierownictwem p. Ewy Mochockiej posłuchaliśmy o wartości nadziei w życiu chrześcijanina na podstawie nauki św. Jana Pawła II, a następnie zaprezentowano przedstawienie  pt. „Światełka nadziei”. Treść jego przesłania ukazała związek nadziei z podejmowaniem wyzwań i zadań we współczesnym świecie zdominowanym przez złudne poczucie komfortu  i dostatku, potrzebę prawdziwej radości, jaką nosimy w sercach. Zakończyliśmy ten wyjątkowy dzień z nadzieją, iż od teraz będziemy świadkami prawdziwej radości. Docenimy  słowa apostoła „Radujcie się zatem w Panu”.

  • Alan i Olaf stanęli na podium

    Alan i Olaf stanęli na podium

    14 października w Poznaniu odbył się jesienny Prestiżowy Turniej Szachowy dla młodych szachistów.

    Alan i Olaf Jagodzińscy, zawodnicy klubu LKS Chrobry Gniezno walczyli w grupie starszej do rocznika 2004 i stanęli na podium. Alan Jagodziński  wywalczył pierwsze miejsce i zdobył puchar oraz złoty medal a Olaf Jagodziński zdobył trzecie miejsce.

    Gratulujemy!

  • PASOWANIE NA UCZNIA

    PASOWANIE NA UCZNIA

    13 października na sali gimnastycznej w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Dla pierwszaków wydarzenie to było wielkim przeżyciem.

    Całą uroczystość prowadziła pani Aleksandra Kulczyńska – Milik, opiekun Samorządu Uczniowskiego. Dyrektor szkoły pani Jadwiga Olszak powitała uczniów oraz rodziców. Do uroczystego ślubowania uczniowie przygotowywali się pod okiem wychowawcy, pani Małgorzaty Tracz, poznając prawa i obowiązki ucznia oraz ucząc się piosenek, a na apelu mieli możliwość zaprezentowania zdobytych umiejętności. Pasowanie na ucznia mogło nastąpić dopiero po „egzaminie” sprawdzającym umiejętności pierwszaków. Uczniowie dumnie i pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tym samym udowodniły, że są gotowe, by zostać uczniami. Wszyscy mogli przystąpić do ślubowania i uroczystego pasowania na ucznia Najważniejszym punktem było złożenie uroczystej przysięgi po raz czwarty na sztandar naszej szkoły, podczas której uczniowie przyrzekali strzec godności szkoły oraz honoru jej uczniów. Następnie dyrektor placówki za pomocą symbolicznego pióra dokonała pasowania na uczniów oraz wręczyła dzieciom dyplomy z tej okazji. Od tej chwili pierwszaki oficjalnie należały już do braci uczniowskiej. Pod koniec uroczystości przyszedł czas na życzenia i prezenty dla pierwszoklasistów. Starsi koledzy wręczyli im liczne upominki. Po części oficjalnej nadeszła pora na pamiątkowe zdjęcia oraz słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów.

    Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,

    a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    13 października 2017 r. w Dzień Edukacji Narodowej uczniowie z klasy V przygotowali uroczystą akademię pod kierunkiem pana Mirosława GrabarskiegoUczniowie życzyli swoim pedagogom satysfakcji z pełnionej misji oraz zaprezentowali przedstawienie.

    Dyrektor Jadwiga Olszak z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyła wszystkim pracownikom szkoły wyrazy uznania, szacunku i wdzięczności, dziękując za dotychczasową pracę. – „Dzięki państwa wiedzy, umiejętnościom i serdeczności jaką otaczacie uczniów, stają się oni wartościowymi ludźmi, otwartymi na świat i drugiego człowieka”– mówiła.

    Podczas szkolnej akademii dziękując za codzienny wysiłek wręczyła nauczycielom i pracownikom administracji nagrody dyrektora szkoły. Za osiągnięcia w pracy zawodowej i zaangażowanie nagrodzeni zostali: Aneta Wojciechowska, Ewa Mochocka, Katarzyna Morzyńska, Ewelina Szymańczak, Małgorzata Grabarska, Małgorzata Płocharczyk, Leon Płocharczyk.

    Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

  • SZANOWNA PANI DYREKTOR! DRODZY NAUCZYCIELE I PRACOWNICY SZKOŁY!

    SZANOWNA PANI DYREKTOR! DRODZY NAUCZYCIELE  I PRACOWNICY SZKOŁY!

             W imieniu wszystkich uczniów, pragnę w tak uroczystym Dniu podziękować Wam za wysiłek, jaki wkładacie w naszą edukację i wychowanie. Dziękujemy za motywowanie nas do nauki i za dużą wyrozumiałość dla naszych czasami dziecinnych zachowań. Codziennie doświadczamy od Was wielkiej życzliwości. Chętnie służycie nam pomocą, a Wasze wskazówki są dla nas zawsze cenne.

                Z okazji Waszego święta z całego serca składamy życzenia pełne szacunku i uznania. Życzymy Wam sukcesów w pracy zawodowej i szczęścia w życiu osobistym. Niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha i pasja przekazywania wiedzy młodym ludziom. Chcemy, by nasza wdzięczność wynagradzała Wam wysiłek tej niełatwej pracy, a pamięć wychowanków sprzed lat stanowiła dowód na to, jak wielkie znaczenie odegraliście w ich życiu.

     

                                                                                            Olaf Jagodziński - przewodniczący SU

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Palmierowie
    Palmierowo 7a,
    E-mail szkoły: sppalmierowo@wp.pl
  • 0525893750

Galeria zdjęć