Nawigacja

  • „SKACZĄCA” WYCIECZKA

    „SKACZĄCA” WYCIECZKA

    1 lutego 2018 r. o godzinie 8.20 pięćdziesięcioro uczniów klas III-VII naszej szkoły pod opieką  p. Anety Wojciechowskiej, p. E. Mochockiej, p. Aleksandry Kulczyńskiej-Milik i p. Mirosława Grabarskiego wyjechało na wycieczkę do Bydgoszczy.

    Pierwszym punktem harmonogramu był dwugodzinny pobyt w Centrum zabaw i trampolin „Park 17”. Skakanie na trampolinach to trening ogólnorozwojowy, który chroniąc stawy, wzmacnia mięśnie, dotlenia cały organizm i poprawia kondycję. Zanim rozpoczęła się indywidualna zabawa panowie instruktorzy wyjaśnili, jak korzystać z atrakcji i przeprowadzili rozgrzewkę. Następnie wszyscy mogli do woli korzystać z dobrodziejstw tego fantastycznego miejsca. Wielkim zainteresowaniem cieszył się basen z gąbkami, w którym można było ćwiczyć najbardziej odważne i szalone akrobacje, mając przy tym gwarancję, że zawsze wyląduje się w miejscu miękkim i bezpiecznym oraz małpi gaj pełen labiryntów, lin i tajemniczych przejść.

    Po takim wydatkowaniu kalorii uczestnicy wycieczki udali się na zasłużony posiłek, by po godzinie ruszyć na spacer po Bydgoszczy. Uczniowie zobaczyli Operę Nova, przeszli przez Brdę mostem pełnym kłódek zakochanych par, Wyspą Młyńską i dotarli do placu zabaw, przy  którym stoi „czerwone krzesło” ze znanej książki i filmu „Magiczne drzewo”. Kładką tzw. Wenecji Bydgoskiej  i „Magicznymi schodkami” udali się na ulicę Długą. Podziwiając pięknie odrestaurowane kamienice, doszli aż do pomnika Kazimierza III. Tu przypomnieli o dokonaniach tego „wielkiego” króla i założyciela Bydgoszczy.

    To był ostatni punkt planu wycieczki. Wielu uczniów zgodnie stwierdziło, że nie znało Bydgoszczy od strony zabytków i niezwykłych atrakcji, jaką był np. park trampolin. Sprawdza się tu znane powiedzenie „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”. Wyjazd do Bydgoszczy  to była bardzo udana wyprawa.

  • DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOCAUSTU

    27 stycznia to kolejny DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOCAUSTU.

     Przez cały dzień na szkolnym korytarzu można było obejrzeć wystawę poświęconą problematyce zagłady Żydów.

    Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu to święto uchwalone 1 listopada 2005 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu uczczenia pamięci ofiar pochodzenia żydowskiego, pomordowanych w czasie II wojny światowej przez nazistowskie Niemcy. W ten sposób Zgromadzenie odrzuciło nieuznawanie Holocaustu jako wydarzenia historycznego. Datę obchodów wyznaczono na 27 stycznia – rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w 1945 roku przez 1000 Lwowską Dywizję Piechoty, którą dowodził generał major Fiodor Krasawin.

    Holocaust (gr. holohaustos – „całopalenie, ofiara całopalna”) lub Shoah – ludobójstwo około 6 milionów europejskich Żydów oraz milionów innych prześladowanych grup dokonane w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę i wspierane w różnym stopniu przez uzależnione od niej państwa sojusznicze. Jedną trzecią tej liczby, czyli ok. 2 miliony, stanowiły dzieci. Liczba polskich Żydów wśród ofiar Zagłady szacowana jest według różnych źródeł od 2,6 mln do 3,3 mln osób.

       

  • INFORMACJE DLA RODZICÓW I HARMONOGRAM WYCIECZKI DO BYDGOSZCZY

    INFORMACJE DLA RODZICÓW I HARMONOGRAM WYCIECZKI DO BYDGOSZCZY

    Informujemy, że wyjazd uczniów do Bydgoszczy 1 lutego 2018 r.  nastąpi o godzinie 8.20  sprzed szkoły.  Powrót będzie miał miejsce ok. godz. 15.00 – 15.30. Prosimy o osobisty odbiór dzieci lub pisemną podpisaną informację, z kim dziecko wróci do miejsca zamieszkania.

    Zwracamy się z prośbą, aby strój dziecka dostosować do panujących warunków atmosferycznych. Prosimy, by nie kupować uczniom na drogę chipsów ani napojów gazowanych. Uczestnicy będą jedli posiłek we własnym zakresie, dlatego winni przeznaczyć na ten cel ok. 15 złotych.

    Prosimy również, aby dzieci nie zabierały ze sobą cennych przedmiotów ani zbyt wysokich kwot kieszonkowego, które mogą stać się niepotrzebnie łupem złodziei.

    W razie pytań proszę o kontakt : 666047953.     A. Milik

    01.02.18 r.

    820 – wyjazd sprzed SP w Palmierowie

    ok. 920 – przyjazd do Bydgoszczy

    930 – 1030 –  zabawy w Centrum Rozrywki „Park 17”

    ok. 1200 – 1300 – posiłek w Centrum Handlowym „Focus Mall”

    ok. 1315– 1415 – spacer od Opery Nova do Starego Rynku

    1420 – przejście do autokaru, droga powrotna,

    ok.1500 – 1530 – powrót do szkoły.

  • Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym

    Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym

    19 stycznia 2018 roku w SP Rynarzewo odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Do zawodów przystąpiły trzy drużyny dziewcząt i chłopców z rocznika 2005 i młodsi oraz trzy drużyny dziewcząt i chłopców rocznik 2002 - 2004. Mecze rozgrywane były do trzech wygranych setów w grupach, każdy z każdym.

    Skład drużyny z naszej szkoły: Wiktoria Kowalska i Julia Kowalska.

    Dziewczyny w końcowej klasyfikacji – rocznik 2005 i młodsi – zajęły II miejsce.

    Serdecznie gratulujemy!

  • ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

    ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

    Babci i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba. Znana to para, bardzo kochana. Przez wszystkie dzieci jest szanowana. Babcia i dziadek wciąż o nas dbają. Tak jak rodzice bardzo kochają. Dają nam w życiu wiele radości. Nigdy nie szczędzą dla nas czułości.

    No a gdyby ich nie było, Dzieciom trudno by się żyło. Kto by bajki opowiadał. Kto by rady mądre dawał.

              W piątek 19 stycznia 2018 roku odbyła się uroczysta akademia dla Babć i Dziadków zorganizowana z okazji Ich święta. Zaproszeni goście przybyli punktualnie, aby móc podziwiać swoje wnuki.

    Na początku pani dyrektor Jadwiga Olszak w imieniu własnym oraz całej społeczności szkolnej, przywitała Szanownych Gości oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich Święta: „Kochane babcie, drodzy dziadkowie życzę Wam dużo zdrowia, pomyślności, radości, zadowolenia i satysfakcji z wnucząt. Wam kochane dzieci życzę, by Wasi dziadkowie zawsze byli osobami szczególnymi w Waszym życiu, takimi, które się kocha tylko dlatego, że są. Bo oni żyją dla Was – a Wy jesteście dla nich tym, co mają najcenniejszego, takim skarbem o którym czytacie w bajkach”.

    W dalszej części głos zabrały prowadzące uroczystość Wiktoria Lisiecka i Weronika Ślipek, które w imieniu wszystkich wnucząt złożyła życzenia Babciom i Dziadkom.

    Następnie w uroczystości wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klasy IV, VI. Wszystkie dzieci z wielkim przejęciem recytowały wzruszające wiersze oraz śpiewały piosenki związane tematycznie z tymże świętem oraz zatańczyły Poloneza.

    Po wierszykach nadszedł czas na odśpiewanie „STO LAT...”, wszyscy uczniowie wstali z miejsc i razem głośno zaśpiewali, następnie wręczając wzruszonym gościom prezenty, które samodzielnie wykonali złożyli życzenia.

    Na koniec Wiktoria Ślipek  w imieniu wszystkich zaprosiła gości na słodki poczęstunek.

    Uroczystość przygotowały oraz czuwały nad jej przebiegiem panie:  Aneta Wojciechowska, Ewelina Szymańczak  i Katarzyna Morzyńska.

    Cała uroczystość przebiegła w miłej, serdecznej atmosferze. Szkolny Dzień Babci i Dziadka był pełen uśmiechów, wzruszeń, radości, a nawet łez szczęścia.

  • ZAPROSZENIE

    ZAPROSZENIE

    SERDECZNIE ZAPRASZAMY NASZE

    KOCHANE BABCIE I DZIADKÓW

    NA UROCZYSTE OBCHODY ICH ŚWIĘTA

    W NASZEJ SZKOLE

    DNIA 19 STYCZNIA 2018 ROKU

    O GODZINIE 11:30

     

     

    WNUCZĘTA

  • Spokojnych świąt Bożego Narodzenia,

    spędzonych z bliskimi,

    w ciepłej, rodzinnej atmosferze

    oraz samych szczęśliwych dni

    w nadchodzącym nowym roku

    życzy

    Dyrektor, Grono Pedagogiczne,

    Pracownicy i Uczniowie

    Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie

     

    Palmierowo, Gwiazdka 2017

  • Gwiazdka Szkolna

    Gwiazdka Szkolna

    W piętek, 22 grudnia 2017 roku w naszej szkole panowała wyjątkowa atmosfera, w klasach organizowano spotkania wigilijne, składano życzenia i łamano się opłatkiem. O godzinie 11.30 mieliśmy okazję wysłuchać wyjątkowych jasełek przygotowanych przez uczniów z klas I i V, którzy pod kierunkiem pani Małgorzaty Tracz i pani Ewy Mochockiej pięknie recytowali przygotowane wiersze i zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy.

    Po części artystycznej pani dyrektor Jadwiga Olszak wprowadziła na widownię niecodziennego Gwiazdora, który rozdał przygotowane paczki wszystkim dzieciom. Każda klasa musiała „wykupić” prezenty przez zaśpiewanie kolędy. W dalszej części spotkania głos zabrała dyrektor szkoły składając serdeczne życzenia – „Na zakończenie chciałabym złożyć wszystkim obecnym życzenia – mówiła dyrektor – Niech tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą najpiękniejszymi z dotychczas przeżytych, niech wniosą w państwa życie spokój, radość, optymizm i ciepło. Niech blask choinkowych lampek, kolędy i spędzony z najbliższymi wieczór wigilijny dadzą państwu siłę i pogodę ducha na cały 2018 rok”. Również Gwiazdor życzył dzieciom zdrowia i mnóstwa prezentów.

    Gwiazdka upłynęła w miłej, świątecznej atmosferze i na pewno wprowadziła wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój.

  • Gwiazdka szkolna - 22 grudnia 2017r o godzinie 11.30.

  • Wycieczka do fabryki bombek „Bolglass” w Gnieźnie

    Wycieczka do fabryki bombek „Bolglass” w Gnieźnie

    Fabryka Bolglass istnieje na rynku od 78 lat. W swojej ofercie posiada bombki własnych projektów, które są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Ponieważ jest to coraz rzadziej spotykany zawód w Polsce i na świecie, głównym celem fabryki jest pokazywanie zainteresowanym całego etapu produkcyjnego. Są to najnowsze trendy oraz nowe techniki zdobienia.

    Podczas kupowania bombek i ozdób choinkowych mało kto zastanawia się, gdzie i jak powstały. Uczniowie klas 0, I, II i III naszej szkoły teraz już wiedzą, że wyprodukowanie bombki to bardzo pracochłonny ale ciekawy proces. Dnia 18.12.2017 r. uczniowie wzięli udział w wycieczce do fabryki bombek „Bolglass” w Gnieźnie, gdzie poznali proces produkcji pięknych ozdób choinkowych.

    Dzieci na początku odwiedziły DMUCHALNIĘ, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była SREBRZALNIA, czyli miejsce, gdzie pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia. Tutaj uzyskują one wygląd potrzebny do dalszego etapu – dekoracji.  Następnie uczniowie przeszli do DEKORATORNI, gdzie przyglądali się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Dowiedzieli się, że do tego celu używa się kleju, żeli, kolorowych brokatów. To właśnie w tym miejscu każde dziecko zamieniło się w „bombkę”, pan przewodnik pomalował wszystkich brokatem. Na koniec wycieczki dzieci udały się do firmowego sklepu aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla siebie i dla swoich bliskich.

    Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń. Uczniowie przywieźli ze sobą bombkę ze swoim imieniem, w estetycznym opakowaniu oraz upominki zakupione w firmowym sklepie.

  • HARMONOGRAM WYCIECZKI DO GNIEZNA 18.12.2017 r.

    HARMONOGRAM WYCIECZKI DO GNIEZNA 18.12.2017 r.

    755 – zbiórka w szkole, sprawdzenie obecności,

    805 – wyjazd sprzed szkoły w Palmierowie,

    ok. 920 – przyjazd do Gniezna, wejście na teren fabryki,

    930 – 1100 – zwiedzanie fabryki z przewodnikiem, wizyta w sklepie firmowym,

    ok. 1115 droga powrotna,

    ok.1245 – powrót do szkoły, zakończenie wycieczki, dzieci wracają do domów szkolnym autokarem.

  • „Zmierzyli się z ortografią”

    „Zmierzyli się z ortografią”

                12 grudnia  2017 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie odbyła się czternasta edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego pod hasłem „Choć ortografia przeraża nas, walkę  z błędami zacząć czas!”. W tegorocznym turnieju brały  udział cztery szkoły podstawowe gminy Kcynia: Dobieszewo, Dziewierzewo, Laskownica oraz gospodarze.

    Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas czwartych , piątych i szóstych. Przygotowały go nauczycielki z Palmierowa: Aleksandra Kulczyńska-Milik, Aneta Wojciechowska i Małgorzata Tracz. Celem zmagań było budzenie wśród dzieci motywacji do pogłębiania wiedzy z dziedziny ortografii, kształcenie szacunku od mowy ojczystej oraz integracja środowisk szkolnych gminy Kcynia.

                Tegoroczny test składał się z 20 różnego typu zadań. Na jego rozwiązanie uczniowie mieli 60 minut. Łącznie do zdobycia było 306 punktów. Po zakończeniu pracy znawcy ortografii udali się na poczęstunek, a potem zaproszeni zostali na salę gimnastyczną, gdzie czekała na nich niespodzianka w postaci przedstawienia teatralnego „Bazyliszek” w wykonaniu aktorów zaprzyjaźnionego Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii KRAK-ART z Krakowa.

                Jury w składzie: p. Alina Dulka, p. Aneta Wojciechowska,  p. Beata Pater i p. Zofia Świerc sprawdzało zakodowane testy i wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie (Olimpia Domagała, Julia Kosmatka, Weronika Ślipek), II – zespół ze Szkoły Podstawowej  im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie (Wiktoria Łosińska, Zuzanna Makowiecka, Błażej Świtniewski), a III drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy  (Natalia Czyż,  Filip Kwiatkowski, Nikodem Guzek ). Za udział w konkursie opiekunki wszystkich drużyn z rąk p. dyrektor Jadwigi Olszak otrzymały dla swoich szkół pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci słowników, a uczniowie nagrody książkowe, notesy oraz  długopisy. Tytuł Mistrza Ortografii w tym roku uzyskały dwie uczennice- Natalia Czyż z Laskownicy i Zuzanna Makowiecka z Dziewierzewa. Każda zdobyła aż 276 punktów. Za swą ogromną wiedzę zostały dodatkowo nagrodzone dyplomami oraz książkami i myszkami komputerowymi.

    Na zakończenie  pani dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie i pogratulowała ogromu wiedzy ortograficznej. Uczestnicy, ich opiekunowie oraz gospodarze stanęli tradycyjnie do pamiątkowej fotografii. Mimo  konkursowego stresu, w czasie całej  imprezy panowała przyjazna atmosfera,  a na twarzach przybyłych do Palmierowa młodych ludzi gościł uśmiech.                                                          

    Upominki na potrzeby konkursu sponsorowała Gmina Kcynia,  Szkoła Podstawowa w Palmierowie oraz Wydawnictwo Nowa Era, którym organizatorki składają ogromne podziękowania.

  • ŚWIĄTECZNA PACZKA

    ŚWIĄTECZNA PACZKA

    Szkolne Koło Caritas włącza się w parafialną akcję „Świąteczna paczka” dla osób samotnych. Prosimy wszystkie dzieci o dobrych sercach i całą społeczność szkolną o przynoszenie do szkoły w dniach 12-15 grudnia trwałych artykułów spożywczych. Pamiętajmy, że okazane dobro wraca do nas podwójnie!

  • WYCIECZKA DO TORUNIA

    WYCIECZKA DO TORUNIA

       W trasę wyruszyliśmy o godzinie 7.45. Na miejsce, czyli do Torunia, zajechaliśmy po prawie dwóch godzinach. Pierwszą atrakcją wyjazdu było przedstawienie w Teatrze Baj Pomorski. W po brzegi wypełnionej sali obejrzeliśmy spektakl na podstawie książki Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”. Była to  teatralna opowieść o Scrooge`u, człowieku skąpym, nieczułym na ludzkie potrzeby, któremu obce jest czynienie dobra bliźniemu. W wigilijnym czasie, kiedy świat realny może przenikać się z rzeczywistością pozaziemską, dane mu zostaje przeżyć spotkanie z trzema duchami. Duch przeszłych Wigilii pozwala mu wrócić w przeszłość, drugi duch pokazuje mu wigilijny wieczór jego biednego pracownika oraz siostrzeńca, duch przyszłych Wigilii przychodzi natomiast do Scrooge`a, aby odkryć przed nim smutną przyszłość - jego śmierć i rozkradanie tak troskliwie zbieranego majątku. Spotkania te przyczyniają się do wewnętrznej przemiany Scrooge`a i budzą w nim pragnienie zadośćuczynienia wyrządzonych dotąd krzywd.

       Spektakl ten grany był w planie aktorskim oraz lalkowym. Swym przejmującym wyrazem wprowadził nas w atmosferę Bożego Narodzenia.

        Po piętnastu minutach dotarliśmy do kolejnego miejsca, mianowicie do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Tu przez trzy godziny zwiedzaliśmy, umieszczone na sześciu kondygnacjach, interaktywne wystawy stałe i czasowe. Trudno powiedzieć, które piętro zrobiło na uczestnikach wycieczki największe wrażenie. Wszystkie wystawy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Różnorodność eksperymentów, odpowiednich zabawek i ilustrowanych mediów pomogło zarówno dzieciom, jak i opiekunom aktywnie spędzić czas i równocześnie uczyć się.

        Po tak wielu atrakcjach zrobiliśmy się bardzo głodni, dlatego Starym Rynkiem przeszliśmy do restauracji na obiad. Spacer jeszcze bardziej wprowadził nas w atmosferę Bożego Narodzenia, ponieważ zrobiło się ciemno i Toruń w naszych oczach rozbłysnął tysiącem świątecznych dekoracji.

        Potem jeszcze ostatnie piernikowe zakupy i powrót do domu. W Palmierowie byliśmy zgodnie z planem, czyli o godz. 18.30.

  • Ogólnopolski Program Edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

    Ogólnopolski Program Edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

    Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie aktywnie uczestniczy w działaniach na rzecz bezpieczeństwa uczniów. W tym roku po raz kolejny przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Udział w nim biorą uczniowie klas I i II, a koordynatorem działań jest pani Małgorzata Tracz.

  • Mikołajki

    Mikołajki

    6 grudnia w naszej szkole odbył się MIKOŁAJKOWY FESTIWAL POLSKIEJ PIOSENKI. Uczniowie klas IV, V, VI i VII śpiewali polskie przeboje. Natomiast uczniowie klas 0 – III śpiewali piosenki zimowe.

    W konkursie udział wzięło 4 solistów oraz 7 zespołów.

    Zwyciężyli:

    I miejsce – Amelia Boniek za piosenkę Grzegorza Hyży – „Pod wiatr” oraz zespół: Wiktoria Lisiecka, Weronika Ślipek, Dominika Kieca, Agata Orzoł i Aleksandra Jabkowska za piosenkę Filipa Lato – „100”

    II miejsce – Wiktoria Kowalska za piosenkę Moniki Lewczuk – „Ty i ja” oraz zespół: Alan Jagodziński i Olaf Jagodziński za piosenkę „Pomidorowa”

    III miejsce – Dominika Kieca za piosenkę Sylwii Grzeszczak – „Tamta dziewczyna”

    IV miejsce – zespół: Oskar Orzoł, Lena Wadzińska, Dominika Jabkowska, Martyna Ratajewska za piosenkę zespołu Enej – „Skrzydlate ręce” oraz zespół: Paweł Kuczyński, Kinga Bartoszek, Dominika Jabkowska, Martyna Ratajewska i Lena Wadzińska za piosenkę zespołu Mig – „Lalunia”

  • ALAN JAGODZIŃSKI STYPENDYSTĄ PROJEKTU URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO – „PRYMUS POMORZA I KUJAW”

    ALAN JAGODZIŃSKI STYPENDYSTĄ PROJEKTU URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO – „PRYMUS POMORZA I KUJAW”

    Alan Jagodziński –uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie został stypendystą  dla szczególnie uzdolnionej młodzieży w ramach marszałkowskiego projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”.

    W bieżącym roku szkolnym wsparcie otrzymało 1,5 tysiąca uczniów klas 7. szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych, liceów, techników, zasadniczych szkół zawodowych i szkół branżowych zamieszkałych w województwie kujawsko- pomorskim. Wysokość stypendium to trzysta złotych miesięcznie (wypłacane przez dziesięć miesięcy – w sumie 3 tysiące złotych).

    Projekt stypendialny „Prymus Pomorza i Kujaw” stworzono z myślą o uczniach, którzy dobrze radzą sobie w nauce z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, matematyki oraz języków obcych. Dodatkowe środki finansowe będą mogli wykorzystać między innymi na rozwój  zainteresowań naukowych.

    Alan uczęszcza do klasy VII Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie. Warunki, jakie spełnił w roku szkolnym 2016/2017, aby ubiegać się o stypendium to:

    - promocja z wyróżnieniem do następnej klasy;

    -uzyskanie tytułu laureata kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z przyrody,

    -uzyskanie ocen celujących z następujących przedmiotów: przyroda, informatyka, język angielski, matematyka, realizowanych jako obowiązkowe zajęcia edukacyjne.

                Stypendium Alana jest dowodem na to, że warto się uczyć, mieć pasje i rozwijać swoje zainteresowania.

  • HARMONOGRAM WYCIECZKI DO TORUNIA 07.12.17 r.

    HARMONOGRAM WYCIECZKI DO TORUNIA 07.12.17 r.

    745 – wyjazd sprzed szkoły w Palmierowie

    ok. 930 – przyjazd do Torunia

    1000 – 1130  - udział w przedstawieniu „Opowieść wigilijna”

    1200 – 1500  - zwiedzanie interaktywnych wystaw w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”

    ok. 1510  - 1530 – spacer po Rynku Staromiejskim (Jarmark Bożonarodzeniowy), zakup pierników

    ok. 1530  - 1630 - posiłek

    ok. 1640 – 1815 – droga powrotna,

    ok.1800 –  1830 powrót do szkoły.

  • Dnia  18 grudnia 2017 r.  organizowana jest wycieczka do Gniezna

    do FABRYKI OZDÓB CHOINKOWYCH - BOLGLASS.

    Celem wyjazdu jest popularyzacja pięknej tradycji wykonywania ozdób choinkowych. Podczas wycieczki, w ciepłej, przedświątecznej atmosferze uczestnicy zwiedzą fabrykę, poznają technikę dmuchania szklanych kul oraz magię ich ozdabiania.

    Oprócz zwiedzania fabryki każdy z uczestników w ramach opłaty za zwiedzanie otrzymuje do wyboru: bombkę imienną lub tubę z sześcioma kolorowymi bombkami o rozmiarze 6cm w brokacie.

     

    Koszt wycieczki to 25 złWszelkich informacji udziela p. K. Morzyńska. Zapraszamy do udziału!

  • KOMUNIKAT

    KOMUNIKAT

    OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ ul. Libelta 28, 89-240 Kcynia

    NIP 558-13-24-258, Regon 092554356

    ( 7 )

     

     

    KOMUNIKAT W SPRAWIE SKŁADANIA WNIOSKÓW O PRZYZNANIE POMOCY W FORMIE POSIŁKU DLA DZIECI / UCZNIÓW W PRZEDSZKOLU / SZKOLE

    NA OKRES OD 08.01.2018 R. DO 21.06.2018 R.

     

    Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kcyni uprzejmie informuje, że w ramach wieloletniego programu wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” na lata 2014 — 2020 dzieci do czasu podjęcia nauki w szkole podstawowej oraz uczniowie do czasu ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej mają możliwość skorzystania z pomocy w formie posiłku podczas zajęć w przedszkolu/szkole.

     
    Pomoc, o której mowa wyżej przysługuje rodzinie, której dochód netto w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekracza 150% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie tj. kwoty 771,00 zł.

     

    TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW

    Wniosek o przyznanie pomocy w formie posiłku dla dzieci/uczniów w przedszkolu/szkole na okres od 08.01.2018 r. do 21.06.2018 r. należy złożyć w siedzibie tut. Ośrodka (ul. Libelta 28, 89-240 Kcynia) w terminie od 1.12.2017 r. do 15.12.2017 r.

     

     

    Do wniosku należy dołączyć m.in.:

    • dokumenty potwierdzające wysokość dochodów netto za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku;
    • w przypadku, gdy w rodzinie są osoby niepełnosprawne lub długotrwale chore aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub aktualne zaświadczenie lekarskie.

     

    RODZICU!!! JEŻELI DOCHÓD W TWOJEJ RODZINIE NIE PRZEKRACZA POWYŻSZEGO KRYTERIUM DOCHODOWEGO ZGŁOŚ SIĘ DO MIEJSKO - GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W KCYNI, ABY UMOŻLIWIĆ SWOJEMU DZIECKU SKORZYSTANIE Z DOFINANSOWANIA POSIŁKÓW W PRZEDSZKOLU/SZKOLE!

     

    Kierownik

    Miejsko-Gminnego

    Ośrodka Pomocy Społecznej

    Maria Michalska

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Palmierowie
    Palmierowo 7a,
    E-mail szkoły: sppalmierowo@wp.pl
  • 0525893750

Galeria zdjęć