SKO - informacje! Szkolna Kasa Oszczędności Regulamin Szkolnej Kasy Oszczędności Plan pracy SKO Kilka słów o oszczędzaniu ... KONKURSY Wyniki KONKURSÓW

Regulamin Szkolnej Kasy Oszczędności

1. Do SKO może należeć każdy chętny uczeń naszej szkoły.
  2. Uczeń staje się członkiem SKO w chwili dokonania pierwszej wpłaty.
  3. Dowodem przynależności do SKO jest książeczka SKO otrzymana od opiekuna.
  4. Opiekunami SKO są panie Dorota Wesołowska i Katarzyna Morzyńska.
  5. Na książeczkę można wpłacać od 1 zł  (pełną kwotę pieniędzy, np. 1 zł, 2zł, 3zł, 4zł, 5zł ...).
  6. Wpłat uczniowie dokonują u pani Wesołowskiej w każdy poniedziałek.
  7. Uczeń ma obowiązek pilnować swojej książeczki i dbać o jej estetyczny wygląd.
  8. W razie zgubienia książeczki SKO uczeń musi zgłosić się do opiekuna SKO, który na podstawie karty wpłat i wypłat wystawi nową książeczkę SKO z napisem duplikat.
  9. Szkolny opiekun SKO przyjmuje oszczędności i wpłaca je do Banku Spółdzielczego w Kcyni, na książeczkę oszczędnościową.
  10. Opiekun SKO prowadzi dokumentację w księdze kasowej oraz na kartach wpłat i wypłat poszczególnych klas.
  11. Uczeń ma prawo do wypłacania pieniędzy ze swojej książeczki za zgodą rodziców.
  12. O terminie wypłaty musi poinformować opiekuna SKO przynajmniej dwa dni wcześniej.
  13. Wpłat i wypłat z książeczki może dokonywać tylko właściciel książeczki lub jego rodzic.
  14. Wypłaty oszczędności z książeczek SKO na koniec roku szkolnego dokonywane będą tylko do ostatniego poniedziałku maja - 29 maja 2023r.
  15. Odsetki od oszczędności i pieniądze wypracowane przez członków SKO będą przeznaczone na nagrody rzeczowe dla najlepiej oszczędzających oraz dla zwycięzców konkursów.