PEDAGOG - INFORMACJE BIEŻĄCE GODZINY PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO ZWRÓĆ SIĘ DO PEDAGOGA SZKOLNEGO GDY ... GDZIE SZUKAĆ POMOCY? PSYCHOLOG DORADZTWO ZAWODOWE NAUCZYCIEL DORADZTWA ZAWODOWEGO KIM JEST DORADCA ZAWODOWY? ZADANIA DORADCY ZAWODOWEGO

Pedagog/ Psycholog/ Doradztwo zawodowe

KIM JEST DORADCA ZAWODOWY?

Jest specjalistą, który wesprze Cię w planowaniu kariery edukacyjno-zawodowej.

Kończąc szkołę podstawową zaczynasz już planować swoją karierę.

Pamiętaj, że „kariera zawodowa” dotyczy wszystkich pracujących ludzi, bez względu
na wykonywany zawód.

Twój pierwszy ważny wybór dotyczący szkoły ponadpodstawowej jest już pierwszym krokiem w Twojej karierze.

Ten wybór będzie wpływał na Twoje dalsze decyzje – bez względu na to, czy wybierzesz zawód (technikum, branżowa szkoła I stopnia) czy też kształcenie ogólne (liceum ogólnokształcące).

Doradca zawodowy pomoże Tobie w określeniu Twojego potencjału – czyli m.in. zainteresowań, umiejętności, predyspozycji czy osobowości zawodowej i na ich podstawie przedstawi Tobie potencjalne szkoły oraz (jeśli wyniki badań to umożliwią) zawody, w których mógłbyś najpełniej rozwijać swoje możliwości. Pomoże Ci w określeniu tego, co w Tobie najlepsze.

Pamiętaj jednak, że doradca nie podejmie decyzji za Ciebie!

Doradca – jak nazwa wskazuje – doradzi, wskaże, wyjaśni czy poinformuje – ale ostateczna decyzja o wyborze szkoły czy zawodu należeć będzie do Ciebiesmiley.