W piątek 1 marca 2019 roku w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni przeprowadzony został Półfinał XVIII Edycji Turnieju Sportowego Gier i Zabaw Ruchowych „Pluszowy Miś” dla klas I – IV w Gminie Kcynia.
Nasza reprezentacja zakwalifikowała się do finału.
Finał XVIII Edycji Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych "Pluszowy Miś 2019" dla dzieci klas I, II, III i IV Szkół Podstawowych odbędzie się 5 marca 2019 r. od godz. 9:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni.
W Finale Turnieju "Pluszowy Miś 2019" wezmą udział drużyny ze szkół: Dziewierzewo, Mycielewo, Kcynia i Palmierowo.
27 lutego w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki wręczono nagrody w dwóch konkursach związanych z 100 rocznicą Powstania Wielkopolskiego.
W konkursie plastycznym, ogłoszonym przez Urząd Miejski, w kategorii: szkoła podstawowa kl.I-IV wyróżnienie otrzymał Dominik Kaczmarek a w kategorii szkoła podstawowa kl. V-VIII, również wyróżnione zostały Weronika Ślipek i Dominika Kieca.
Serdecznie gratulujemy!
Dnia 26.02.2019 roku w Mycielewie odbyły się Gminne Zawody Szkół Podstawowych w Piłkę Koszykową.
W turnieju wzięły udział trzy szkoły – Mycielewo, Dziewierzewo i Palmierowo.
Mecze odbywały się systemem każdy z każdym. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Kacper Boniek, Sebastian Czyż, Alan Jagodziński, Olaf Jagodziński, Alex Lisiecki, Jakub Matuszewski, Szymon Pezacki , Adrian Tobys, Kacper Tyczyński.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszych zawodników. Naprawdę pokazali się z bardzo dobrej strony.
Uczniowie klasy VIII zdobyli I miejsce i będą reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych.
Gratulujemy wszystkim graczom i życzymy dalszych sukcesów sportowych!!!
„W odniesieniu do ostatnich działań samorządu gminnego w zakresie gminnej oświaty oraz zamiaru likwidacji szkół w: Palmierowie, Sipiorach i Rozstrzębowie, zapraszamy uczniów i rodziców na drzwi otwarte, podczas których będzie można zapoznać się z ofertą, a także warunkami w szkołach, do których – w przypadku pozytywnej zgody kuratora – uczęszczać będą dzieci z obwodów likwidowanych szkół. I tak:
Drzwi otwarte odbędą się w dniach: 27 lutego o godzinie 17.00 w ZSO w Kcyni przy ulicy. B. Pobożnego (w którym od 1 września 2019r. będą uczyć się uczniowie klas V-VIII Szkoły Podstawowej im. J. Czochralskiego), a 28 lutego o godzinie 17.00 przy ulicy Wyrzyskiej (w której od 1 września 2019r. będą uczyć się uczniowie klas I-IV Szkoły Podstawowej im. J. Czochralskiego). Jeśli Kurator wyrazi zgodę na likwidację szkół w Sipiorach i Rozstrzębowie dzieci z obwodów tych szkół uczęszczać będą – od 1 września 2019r – do Szkoły Podstawowej w Kcyni.
Z kolei 1 marca również o godzinie 17.00 odbędą się drzwi otwarte w Szkole Podstawowej w Dziewierzewie (szczególnie zapraszamy dzieci z Żurawi i Włodzimierzewa, które – w przypadku zgody kuratora – z dniem 1 września 2019r. będą uczęszczać do tej szkoły).”
Materiał: Urząd Miejski
Dnia 15 lutego 2019 r. opiekun SKO pani Dorota Wesołowska podsumowała konkursy „Mistrz oszczędzania” i „Najsystematyczniej oszczędzająca klasa”. Nagrody otrzymało 42 uczniów, którzy przez cały semestr systematycznie oszczędzali. Największej liczby wpłat dokonali:
I miejsce II miejsce
III miejsce Wyróżnienie
15 lutego 2019 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla dzieci zerówki oraz uczniów z klas I i II.
Nad porządkiem czuwali wychowawcy, którzy tańczyli i bawili się razem z dziećmi. Był to prawdziwy bal przebierańców. Pomysły były niesamowite, czarodziejskie, pojawiły się postaci z bajek i komiksów. Na bal przybyły księżniczki, kowboje, Spidermani, Batmani, kotek, dzidziuś, balerina, czarownice, policjanci, wróżka, złodziej, piłkarz i wiele innych postaci z bajek i sportu. Nie zabrakło oczywiście ciekawych konkursów, niespodzianek i upominków. Tego dnia nasza szkoła była naprawdę jak z bajki.
W środę, 6 lutego w Kcyni odbyły sie oficjalne uroczytości z okazji 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w asyście pocztów sztandarowych odprawiona została msza świeta. Po nabożeństwie na cmentarzu przy ul. Nakielskiej w Kcyni odbył się apel poległych. W uroczytościach uczestniczyły władze samorzadowe w osobach Burmistrza Marka Szarugi i Starosty Nakielskiego Tadeusza Sobola, radnych gminnych i powiatowych, dyrektórów szkół i kierowniów Urzędu Miejskiego w Kcyni.
Burmistrz Kcyni i Przewodniczacy Rady Miejskiej dokonali symbolicznego odsłoniecia pomnika „po remoncie”. Delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Wartę zabezpieczyli członkowie Towarzystwa Historycznego w Kcyni.
Babci i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba. Znana to para, bardzo kochana. Przez wszystkie dzieci jest szanowana. Babcia i dziadek wciąż o nas dbają. Tak jak rodzice bardzo kochają. Dają nam w życiu wiele radości. Nigdy nie szczędzą dla nas czułości.
No a gdyby ich nie było, Dzieciom trudno by się żyło. Kto by bajki opowiadał. Kto by rady mądre dawał.
31 stycznia 2019 roku odbyła się uroczysta akademia dla Babć i Dziadków zorganizowana z okazji Ich święta. Zaproszeni goście przybyli punktualnie, aby móc podziwiać swoje wnuki.
Na początku pani dyrektor Jadwiga Olszak w imieniu własnym oraz całej społeczności szkolnej, przywitała Szanownych Gości oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich Święta: „Kochane babcie, drodzy dziadkowie życzę Wam dużo zdrowia, pomyślności, radości, zadowolenia i satysfakcji z wnucząt. Wam kochane dzieci życzę, by Wasi dziadkowie zawsze byli osobami szczególnymi w Waszym życiu, takimi, które się kocha tylko dlatego, że są. Bo oni żyją dla Was – a Wy jesteście dla nich tym, co mają najcenniejszego, takim skarbem o którym czytacie w bajkach”.
Następnie w uroczystości wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klasy V. Wszystkie dzieci z wielkim przejęciem recytowały wzruszające wiersze oraz śpiewały piosenki związane tematycznie z tymże świętem oraz zatańczyły Poloneza.
Po wierszykach nadszedł czas na odśpiewanie „STO LAT...”, wszyscy uczniowie wstali z miejsc i razem głośno zaśpiewali, następnie wręczyli wzruszonym gościom prezenty, które samodzielnie wykonali i złożyli życzenia.
Na koniec Nicole Kuczyńska w imieniu wszystkich uczniów, zaprosiła gości na słodki poczęstunek.
Uroczystość przygotowały oraz czuwały nad jej przebiegiem panie: Aneta Wojciechowska i Katarzyna Morzyńska.
Cała uroczystość przebiegła w miłej, serdecznej atmosferze. Szkolny Dzień Babci i Dziadka był pełen uśmiechów, wzruszeń, radości, a nawet łez szczęścia.
Z OKAZJI FERII
życzymy wesołych i bezpiecznych dni,
miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień, oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
Ferie to czas odpoczynku od książek, zeszytów, szkoły, porannego wstawania.
Życzymy wszystkim, by nadchodzące ferie były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń!
Ferie zimowe to wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne zabawy na śniegu mogą sprawić wiele radoścI i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.
Pamiętaj jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!
Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie!!!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
NASZE KOCHANE BABCIE I DZIADKÓW
NA UROCZYSTE OBCHODY ICH ŚWIĘTA
W NASZEJ SZKOLE
DNIA 31 STYCZNIA 2019 ROKU
O GODZINIE 12:00
WNUCZĘTA
Dnia 10.01.2019 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie ze strażakiem, panem Pawłem Przybylskim z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej z Nakła nad Notecią. Tematyką spotkania były „Bezpieczne ferie zimowe”, „Pierwsza pomoc” oraz „Czad i ogień. Bądźmy czujni”. Pan strażak przypomniał uczniom numery telefonów alarmowych oraz zasady korzystania z nich. Przedstawił zasady udzielania pierwszej pomocy. Opowiadał o bezpiecznych i niebezpiecznych zachowaniach oraz ich konsekwencjach. Dzieci zadawały pytania, oglądały ubranie i sprzęty, w których strażacy jeżdżą do akcji ratowniczych. Spotkanie wyposażyło uczniów w bardzo ważne informacje na temat zasad bezpieczeństwa na co dzień i podczas ferii zimowych oraz przysporzyło niezapomnianych wrażeń.
W środę 9 stycznia 40 uczniów naszej szkoły pod opieką p. Ewy Mochockiej, p. Anety Wojciechowskiej i p. Aleksandry Kulczyńskiej-Milik uczestniczyło w wycieczce autokarowej do Nakła.
Głównym celem wycieczki był udział w godzinnym spektaklu teatralnym „Kamienie na szaniec” wystawionym przez Kielecki Teatr Lektur w Nakielskim Ośrodku Kultury. Inscenizacja wyreżyserowana przez p. Marka Tercza w niezwykły sposób przedstawiła zebranym fabułę i bohaterów powieści Aleksandra Kamińskiego. Ogromne wrażenie robiła również oprawa muzyczna Waldemara Jarosa wykorzystująca utwory zespołu Lao Che.
Kolejnym punktem planu była wizyta w Muzeum Ziemi Krajeńskiej. Tu uczniowie obejrzeli dwie wystawy i uczestniczyli w lekcji muzealnej.
Wystawa „Za betlejemską gwiazdą” opowiadała o szczególnym okresie roku – Godach – takim mianem określano dni od Bożego Narodzenia do święta Trzech Króli.
Był to czas magiczny, wyczekiwany nie tylko ze względu na odpoczynek od trudnej codziennej pracy ale i atmosferę radości z przyjścia Dzieciątka. Do tego podarki dla najmłodszych, kolędnicy przynoszący szczęście, świątecznie przystrojona izba i wyjątkowo zastawiony stół. Nic dziwnego, że w polskiej tradycji to właśnie na te święta najbardziej wyczekiwano. Oprócz izby przystrojonej na święta zobaczyliśmy także kolędników – od grup po poszczególne artefakty jak maski, maszkary czy szopki. Istotnym elementem ekspozycji była część pokazująca stroje różnych regionów. Owe barwne dzieła sztuki wyjmowane były z kufrów tylko na najbardziej uroczyste okazje, jak właśnie Boże Narodzenie.
Obejrzeliśmy także ekspozycję stałą „Krajna i Nakło od pradziejów do współczesności” prezentującą najważniejsze fragmenty historii Krajny i Nakła. Część archeologiczna powstała przy współpracy z Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Oprócz archeologii starożytnej i średniowiecznej znalazły się na niej zagadnienia związane z rozwojem gospodarczym, towarzystwami i organizacjami społecznymi, powstaniem wielkopolskim, drugą wojną światową i etnografią. Zobaczyliśmy również część bogatej kolekcji widokówek nakielskich oraz pamiątki po Klemensie Biniakowskim.
Po wizycie w muzeum uczestnicy wycieczki skierowali swe kroki do restauracji na posiłek. Czas spędzony w Nakle szybko upłynął i był pełen wrażeń.
Ostatnie wpłacanie w I semestrze –
28 stycznia 2019r. (poniedziałek po feriach)
– podsumowanie konkursów – w lutym 2019r.
W związku ze zbliżającymi się feriami 7 stycznia do naszej szkoły zawitał policjant, p. Bartosz Królczyk. Dzielnicowy spotkał się z uczniami wszystkich klas, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych. Szczególna uwaga została skupiona na zasadach bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Policjant przestrzegał między innymi przed ślizganiem się na skutych lodem zbiornikach wodnych, tj. rzekach, jeziorach, stawach oraz ostrzegał przed zjeżdżaniem na sankach z górek znajdujących się blisko ulic. Przypomniał również zasady poruszania się po drogach.
Na koniec życzył wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych ferii.
Spokojnych, rodzinnych, wyjątkowych Świąt,
jak również sukcesów
w życiu osobistym
i zawodowym
w nadchodzącym 2019 roku
życzą
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,
Pracownicy oraz Uczniowie
Szkoły Podstawowej
im. Orła Białego w Palmierowie
Palmierowo, grudzień 2018 roku
W piętek, 21 grudnia 2018 roku w naszej szkole panowała wyjątkowa, bo świąteczna atmosfera. W klasach organizowano spotkania wigilijne, składano życzenia i łamano się opłatkiem. O godzinie 11.30 mieliśmy okazję obejrzeć i wysłuchać wyjątkowych jasełek przygotowanych przez uczniów z klas I i IV, którzy pod kierunkiem pani Małgorzaty Tracz i pani Ewy Mochockiej pięknie recytowali przygotowane wiersze i wraz z zebraną na sali gimnastycznej społecznością szkolną, śpiewali najpiękniejsze polskie kolędy.
Po jasełkach wystąpiły dziewczęta z klasy VI, przedstawiając energiczny układ taneczny.
Po części artystycznej pani dyrektor Jadwiga Olszak wprowadziła na środek sali niecodziennego gościa – Gwiazdora, który rozdał przygotowane paczki wszystkim dzieciom. Każda klasa musiała „wykupić” prezenty przez zaśpiewanie kolędy. W dalszej części spotkania głos zabrała dyrektor szkoły, składając serdeczne życzenia – „Na zakończenie chciałabym złożyć wszystkim obecnym życzenia – mówiła dyrektor – Niech tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą najpiękniejszymi z dotychczas przeżytych, niech wniosą w państwa życie spokój, radość, optymizm i ciepło. Niech blask choinkowych lampek, kolędy i spędzony z najbliższymi wieczór wigilijny dadzą państwu siłę i pogodę ducha na cały 2019 rok. Odłóżmy telefony, odejdźmy od telewizorów i spędźmy ten magiczny czas z najbliższymi, z rodziną”. Również Gwiazdor życzył dzieciom zdrowia i mnóstwa prezentów.
Gwiazdka upłynęła w miłej, świątecznej atmosferze i na pewno wprowadziła wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój.
Gwiazdka szkolna
- 21 grudnia 2018r.
o godzinie 11.30.
Klasa VII przygotowała kartkę z życzeniami świątecznymi dla Dyrekcji i uczniów z angielskiej szkoły,
do której uczęszczał Patryk Wilk.
17 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie odbyła się piętnasta edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego pod hasłem „Choć ortografia przeraża nas, walkę z błędami zacząć czas!”. W tegorocznym turnieju brało udział pięć szkół podstawowych gminy Kcynia: Rozstrzębowo, Kcynia Dziewierzewo, Laskownica oraz gospodarze.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas czwartych , piątych i szóstych. Przygotowały go nauczycielki z Palmierowa: Aleksandra Kulczyńska-Milik, Aneta Wojciechowska i Małgorzata Tracz. Celem zmagań było budzenie wśród dzieci motywacji do pogłębiania wiedzy z dziedziny ortografii, kształcenie szacunku od mowy ojczystej oraz integracja środowisk szkolnych gminy Kcynia.
Tegoroczny test składał się z 19 różnego typu zadań. Na jego rozwiązanie uczniowie mieli 60 minut. Łącznie do zdobycia było 306 punktów. Po zakończeniu pracy znawcy ortografii udali się na poczęstunek, a potem zaproszeni zostali na salę gimnastyczną, gdzie czekała na nich niespodzianka w postaci przedstawienia teatralnego „Bajka” w wykonaniu uczniów klasy VI szkoły w Palmierowie.
Jury w składzie: p. Aneta Wojciechowska, p. Dorota Pater, p. Katarzyna Pawlak i p. Marzena Wessołowska sprawdzało zakodowane testy i wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie (Zofia Kubalewska, Wiktoria Łosińska, Błażej Świtniewski), II – zespół ze Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni (Anna Kwiatkowska, Aleksandra Jankowska, Stanisław Wiśniewski), a III drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie (Julia Kosmatka, Nicole Nowakowska, Wiktoria Kowalska). Za udział w konkursie opiekunki wszystkich drużyn z rąk p. dyrektor Jadwigi Olszak otrzymały dla swoich szkół pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci słowników, a uczniowie nagrody książkowe, czasopisma, notesy, kubki, puzzle oraz kolorowanki.
Tytuł Mistrza Ortografii w tym roku uzyskało dwoje uczniów – Wiktoria Kowalska z Palmierowa i Błażej Świtniewski z Dziewierzewa. Oboje zdobyli aż 292 punkty. Za swą wiedzę zostali dodatkowo nagrodzeni dyplomami oraz słownikami ortograficznymi.
Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie i pogratulowała ogromu wiedzy ortograficznej. Uczestnicy, ich opiekunowie oraz gospodarze stanęli tradycyjnie do pamiątkowej fotografii. Mimo konkursowego stresu, w czasie całej imprezy panowała przyjazna atmosfera, a na twarzach przybyłych do Palmierowa młodych ludzi gościł uśmiech.
Upominki na potrzeby konkursu sponsorował Urząd Miejski w Kcyni, Szkoła Podstawowa w Palmierowie oraz Wydawnictwo Nowa Era, którym organizatorki składają ogromne podziękowania.