Nawigacja

  • UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA


    3 maja przypadała 217 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia w 1791 roku dokonano zaprzysiężenia ustawy rządowej - Konstytucji 3 Maja. Została ona przygotowana przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego  oraz jego współpracowników. Polska konstytucja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie. Miała ona wzmocnić polskie państwo i pomóc w jego rządzeniu.
    W związku z tym świętem w środę 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia, na którą złożył się montaż słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej. Został on zaprezentowany przez naszych uczniów przygotowanych przez panią Aleksandrę Kulczyńską-Milik.

  • I Powiatowy Przegląd Piosenki Ekologicznej „Ekosong 2008”

    We wtorek 29 kwietnia 2008 roku w sali Kompleksu Rehabilitacyjno-Sportowego w Kcyni odbył się I Powiatowy Przegląd Piosenki Ekologicznej „Ekosong 2008”.  Impreza ta miała charakter integracyjny. Jest ona jednym z elementów realizowanego już od 3 lat przez Kółko Przyrodnicze Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka programu „Przyroda – sprzymierzeńcem w walce z nałogami”. Kółko to prowadzone jest przez Barbarę Grodzicką i Wiesławę Rucińską.
    W przeglądzie udział wzięło blisko 90 uczestników z następujących szkół: SP Palmierowo, ZSS Karnowo, ZSS Kcynia, ZS Mycielewo, SP Olszewka, ZSS Szubin, ZSS Żnin oraz SP Kcynia.
    Komisję oceniającą tworzyli: wicestarosta Tomasz Miłowski, Janina Drążek prezes Stowarzyszenia Ekologicznego w Barcinie oraz Ewa Szłapa dyrektor Wydziału Edukacji i Agnieszka Heftowicz z Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Nakle. Uczestników oceniano według następujących kryteriów: walory głosowe, interpretacja piosenki oraz realizacja sceniczna (skala punktów 1-6). I miejsce w konkursie zajęła Szkoła Podstawowa w Olszewce, II miejsce – Gimnazjum w Mycielewie, III miejsce – nasze Palmierowo i Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Kcyni.
    Naszą szkołę reprezentował zespół ”Asy z III klasy” przygotowany przez panią Jadwigę Olszak.
    Wyróżnienia otrzymały pozostałe szkoły. Nagrodami były dla pierwszych trzech miejsc odtwarzacze DVD z programami eduakcyjnymi, dla pozostałych pamięci USB i radiomagnetofony. Członkowie Kółka Przyrodniczego dodatkowo otrzymali bilet wstępu do Ekologicznej Stacji w Jeziorach.
    W międzyczasie można było oglądać prace plastyczne wykonane przez uczestników Kółka Przyrodniczego.
  • Pajacyk dotarł do naszych dzieci



    W środę 23 kwietnia 2008 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia z edukacji humanitarnej. Zajęcia prowadzili wolontariusze z Polskiej Akcji Humanitarnej-oddział w Toruniu. Edukacja ta jest jednym z warunków umowy na finansowanie dożywiania dzieci podpisanej w ramach Programu PAJACYK. Pajacyk to program prowadzony od 1998 roku i obejmuje on dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach na terenach o wysokim stopniu bezrobocia. Działania Fundacji pozwalają zapełnić lukę, poprawić sytuacje bytową dzieci pozostawionych bez pomocy w wyniku działań rządowych i gminnych, które mają niewystarczające budżety. W naszej szkole w II semestrze, przez 88 dni dożywianiem objętych zostało 30 uczniów ,a dodatkowo od maja przez 33 dni jeszcze 43. Fundacja przeznaczyła na posiłki w Palmierowie prawie 10 000,00 złotych.
    Czwórka przedstawicieli fundacji poprowadziła zajęcia terapeutyczne mówiące o „Tolerancji”.
    Podczas zajęć, dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o rówieśnikach żyjących w innych krajach całego Świata.
  • Konkurs recytatorski STROFKA



    24 kwietnia 2008 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kcyni odbył się konkurs recytatorski STROFKA. Wzięło w nim udział 30 uczestników. Recytujących oceniała komisja w składzie: Joanna Nadolna , Renata Domagała-Wruk oraz Ilona Świder.
    Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Magdalena Kubalewska. Wyróżnienia otrzymały Magdalena Wika i Karolina Pozorska.
    Naszą szkołę w konkursie reprezentowały Marika Markiewicz i Patrycja Błochowiak z klasy IV. Uczennice przygotowane zostały przez nauczycielkę języka polskiego –Aleksandrę Kulczyńską-Milik.
  • KONKURS EKOLOGICZNY



    23 kwietnia 2008 roku odbył się VI Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „ Jestem współodpowiedzialny za stan środowiska”. W tegorocznym turnieju brało udział 6 szkół podstawowych z naszej gminy: z Dobieszewa, Dziewierzewa, Rozstrzębowa, Mycielewa, Kowalewka i Palmierowa. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klasy czwartej, piątej i szóstej. Jego celem było budzenie wśród dzieci motywacji do pogłębiania wiedzy z dziedziny ochrony środowiska, kształcenie szacunku do przyrody oraz integracja środowisk szkolnych gminy Kcynia.
    Po uroczystym powitaniu uczestnicy rozpoczęli konkursowe zmagania. Dzieci miały do rozwiązania test. Prace sprawdzało i punktowało jury składające się z opiekunów przybyłych z uczniami. Po części konkursowej goście i społeczność szkolna z Palmierowa zebrali się w sali gimnastycznej, by wspólnie obchodzić „Dzień Ziemi”. Najpierw wysłuchano referatu przedstawiającego cele i tradycje obchodów Dnia Ziemi. Później miało miejsce uroczyste ślubowanie uczniów ze Szkoły Podstawowej w Palmierowie, którzy w tym roku wstąpili do Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody. Następnie zebrani obejrzeli inscenizację pt. „ Chrońmy naszą Ziemię ”, przygotowane przez uczniów klas II i III pod kierunkiem Małgorzaty Tracz. Scenografię do przedstawienia wykonała Ewa Mochocka. Na zakończenie organizatorka konkursu – Maria Weneś-Łosowska i dyrektor szkoły – Jadwiga Olszak ogłosiły wyniki zmagań.
    Konkurs wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Mycielewie w składzie: Anna Rucińska, Martyna Winkowska i Eliza Grabek (opiekun – Anna Pyszczyńska), II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie:(opiekun – Wojciech Majewski), a III lokatę uzyskała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dobieszewie, (opiekun –Dorota Lisiecka-Łyduch).
    Indywidualnie najlepszym ekologiem została Eliza Grabek ze Szkoły Podstawowej w Mycielewie uzyskując najwyższą ilość punktów w teście. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia ufundowane przez Urząd Miejski w Kcyni.
  • Finał Turnieju PLUSZOWY MIŚ-II miejsce dla Palmierowa


    W sobotę 19 kwietnia 2008 roku odbył się finał VII Gminnego Turnieju Gier i Zabaw „Pluszowy Miś”. W sportowych zmaganiach udział wzięły wcześniej wyłonione w eliminacjach drużyny ze szkół podstawowych w Mycielewie, Palmierowie i Kcyni. Sędzią głównym turnieju był Tomasz Narożny, któremu pomagała Ewelina Ziuziakowska. Zawodnicy z klas I-IV z wyżej wymienionych szkół zmagali się o nagrodę przechodnią, jaką był Pluszowy Miś. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale we wszystkich konkurencjach przestrzegano zasady fair play. Naszych zawodników przygotował nauczyciel wychowania fizycznego pan Mirosław Grabarski, a nad ich bezpieczeństwem czuwały panie: Katarzyna Morzyńska, Magdalena Komasińska oraz Jadwiga Olszak. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Mycielewa, II miejsce zajęło nasze Palmierowo, III miejsce Kcynia. Każda z drużyn wywalczyła puchar i dyplom, a wszyscy uczestnicy finału otrzymali miniaturkę pluszowego misia.
  • Sprawdzian kompetencji uczniów klasy III


    16 kwietnia2008 roku uczniowie klasy trzeciej z naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji opracowanego przez Wydawnictwo OPERON. Jego celem było zbadanie poziomu umiejętności uczniów, którzy w tym roku kończą pierwszy etap nauczania. Test sprawdzał, jak uczniowie czytają, piszą, rozumują, korzystają z informacji i wykorzystują wiedzę w praktyce. Zgodnie z procedurą obowiązującą w całej Polsce, arkusze zostały otwarte o godzinie 9.00. Test zawierał 25 zadań, z których 20 to były zadania zamknięte, a pozostałych 5 otwarte. Czas pracy uczniów wynosił 90 minut i liczony był od momentu rozpoczęcia pisania. Test był opracowany na wzór testu dla szóstoklasistów. Tekst źródłowy był fragmentem pochodzącym z książki "AKADEMIA PANA KLEKSA" .
    Odesłane do wydawnictwa zbiorcze arkusze odpowiedzi będą podstawą do sporządzenia ogólnopolskiej statystyki. Uroczyste podsumowanie sprawdzianu nastąpi w maju na łamach "Gazety Wyborczej".
  • Szóstoklasiści pisali o słońcu


    We wtorek 8 kwietnia 2008 roku szóstoklasiści pisali test kompetencyjny. W naszej szkole do egzaminu przystąpiło 14 szóstoklasistów. Test składający się z 25 zdań nosił tytuł "Jasne jak słońce". Trzeba było między innymi zinterpretować wiersz "Słońce i sosny" czy ułożyć prognozę pogody na podstawie mapki. Na napisanie sprawdzianu było 60 minut. Uczniowie siedzieli pojedynczo w ławkach. Jak zawsze trochę się denerwowali, mimo że kilkakrotnie pisali próbne egzaminy.
    Test na koniec szkoły ma sprawdzić wiedzę z różnych przedmiotów, umiejętność czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Dobór zadań był właściwy; było trochę poezji, trzeba było wyjaśnić znaczenie słowa "wiecheć" i opisać swoje ulubione miejsce.
    Wyniki testów okręgowa komisja egzaminacyjna wyśle do szkół pod koniec maja.
  • Wycieczka do Torunia

    Toruń to piękne, pełne zabytków miasto. Przekonali się o tym uczniowie z klas IV-VI. Okazja nadarzyła się kiedy dołączyliśmy do wycieczki organizowanej przez Szkołę Podstawową w Panigrodzu. Tego dnia czyli 15 kwietnia 2008 roku Toruń przyjął nas piękną słoneczną pogodą. Zachwycaliśmy się średniowiecznymi murami obronnymi, Krzywą Wieżą i z zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści o dawnych czasach, które opowiadała Pani przewodnik. Urokliwymi uliczkami przeszliśmy znad Wisły na Stare Miasto, zwiedziliśmy Dom Kopernika, podziwialiśmy panoramę miasta z Wieży Ratuszowej. W Planetarium podczas seansu "Wirująca Planeta" dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o naszym układzie słonecznym. Zaraz po seansie trafiliśmy do Orbitarium na godzinę świetnej zabawy z satelitami, grawitacją, prądem, akustyką,... Była też okazja, aby zaopatrzyć się w pamiątkowe toruńskie pierniki. Już nieco zmęczeni i głodni nabraliśmy sił w McDonaldzie, a potem w drogę powrotną do domu. Będzie o czym opowiadać....
  • SZKOLNY MINI PLAYBACK SHOW


    1 kwietnia 2008 roku w naszej szkole odbył się wiosenny mini playback show. Brali w nim udział uczniowie z klas I-VI. Dzieci wesoło bawiły się przy rytmach przebojów polskich i zagranicznych wykonawców.
    I miejsce - uczniowie z klasy III- Eryk Piechowiak i Szymon Zawielak.
    II miejsce - uczniowie z klasy I - Albert Piechowiak , Adam Przykłocki i Dawid Panasik.
    III miejsce - uczniowie z klasy VI - Krystian Czechowski i Paweł Szefler
    Zwycięzcy otrzymali upominki, pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.
    Uczniów przygotowała Dorota Wesołowska.
  • "I TY POSADZISZ SWOJE DRZEWKO"


    Członkowie SK LOP działającego przy naszej szkole jak co roku wzięli udział w akcji "I ty posadzisz swoje drzewko". Dnia 13 marca 2008 roku każdy członek koła otrzymał po 2 drzewka, które posadził na posesji swoich rodziców. Uczniowie mieli do wyboru następujące gatunki drzewek: brzoza, świerk, dąb, buk, sosna, jodła i modrzew. W dniu 14 marca 2008 r. przedstawiciele klas IV-VI posadzili drzewko-brzozę na terenie szkoły. Dzieci już od najmłodszych lat uczą się szacunku do przyrody. Na wspólnych spotkaniach dzielą się informacjami, które dotyczą pielęgnacji, wzrostu posadzonych przez siebie drzewek.
  • ŚPIEWAJ RAZEM Z HUGO


    W piątek 28 marca 2008 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kcyni odbyły się gminne eliminacje do konkursu Śpiewaj z Hugo. Eliminacje te miały wyłonić jednego finalistę, który będzie reprezentował gminę 29 kwietnia w Bydgoszczy.
    Do gminnych eliminacji w Kcyni, których organizatorem był Gminny Zespół Oświaty, przystąpili reprezentanci następujących szkół: Mycielewa, Kcyni, Laskownicy, Palmierowa, Dziewierzewa, Sipior, Rozstrzębowa, Dobieszewa.
    W jury oceniającym zasiedli: Renata Gaj-Kowalska z M-GOK w Kcyni, Honorata Andrzejewska oraz Barbara Górzyńska z Gminnego Zespołu Oświaty w Kcyni.
    Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy V- Natalia Milik, przygotowana przez nauczycielkę muzyki Dorotę Wesołowską.
    Zwycięzcą i osobą, która pojedzie do Bydgoszczy jest reprezentantka Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie -Anna Taraska. Otrzymała ona puchar, a wszyscy pozostali uczestnicy pamiątkowe nagrody rzeczowe.
  • NIECODZIENNE SPOTKANIE


    W czwartek 27 marca 2008 roku uczniowie klas IV i V wraz z polonistką Aleksandrą Kulczyńską-Milik brali udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci Roksaną Jędrzejewską-Wróbel. Spotkanie to miało miejsce w Domu Kultury w Kcyni, a zorganizowane zostało przez Bibliotekę Miejską .
    Roksana Jędrzejewska-Wróbel - współpracuje z miesięcznikiem dla rodziców Dziecko jako autorka tekstów poradnikowych i felietonów oraz z dwutygodnikami dla dzieci – Świerszczyk i MIŚ, a także Redakcją Dziecięcą Polskiego Radia BIS jako autorka bajek.Jest ona autorką takich bajek, jak: Królewna, Rynna, Kamienica, Gębolud, Halicz, Sznurkowa historia, Jak to działa?
    Autorka zaprezentowała zgromadzonym dzieciom cały cykl tworzenia książki – od pomysłu, idei, poprzez wydruk komputerowy, aż po ilustracje i gotowy produkt, jakim jest książka.
  • JESTEŚMY W FINALE! TURNIEJ PLUSZOWEGO MISIA


    18 marca 2008 roku w Zespole Szkół w Dziewierzewie odbyły się eliminacje do finału turnieju "Pluszowego misia", który będzie miał miejsce 12 kwietnia w Kcyni.
    W turnieju brali udział uczniowie szkół podstawowych z klas I - IV z Dziewierzewa i Palmierowa. Na eliminacje nie wstawili się przedstawiciele szkoły w Kowalewku. Zadaniami zawodników były konkurencje sportowe według wcześniej otrzymanego scenariusza. Uczestników turnieju z naszej szkoły przygotowywał nauczyciel wychowania fizycznego pan Mirosław Grabarski. Współzawodnictwo było bardzo zacięte, niejednokrotnie u zawodników pojawiały się łzy w oczach, ale wszystko odbywało się Fair Play.
    Wielkim sukcesem reprezentantów naszej szkoły jest pokonanie ”niezwyciężonych” wcześniej uczniów z dziewierzewskiej podstawówki. Nasza drużyna pokonała przedstawicieli Dziewierzewa dwoma punktami i tym sposobem znaleźliśmy się w finale zawodów. Życzymy dalszych sukcesów. Trzymamy kciuki!
  • TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ


    W sobotę 8 marca 2008 roku w sali Domu Rolnika w Łankowicach miał miejsce Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" - na szczeblu gminnym. Gospodarzem była jednostka OSP Łankowice.
    Turniej składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej.
    W jury oceniającym zasiedli: Michał Krzoska z KP PSP Nakło n/Notecią, Mieczysław Jamnik sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego PSP w Nakle oraz Grzegorz Hemmerling -Komendant Gminny OSP w Kcyni.
    Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VI-Jacek Jarecki, przygotowywany przez panią Marię Weneś-Łosowską.
    Klasyfikacja w kategorii szkół podstawowych przedstawia się następująco:
    I miejsce Katarzyna Kubacka,
    II - Mikołaj Derol,
    III - Agata Tomaszek.
    Na eliminacje powiatowe, które odbędą się 12 kwietnia w Szubinie, pojedzie zdobywca pierwszego miejsca.
  • V ogólnopolski konkurs grafiki komputerowej

    Dzieci 5 i 6 letnie z naszej szkoły brały udział w konkursie ogłoszonym przez Przedszkole Niepubliczne "Jagódka" w Bydgoszczy. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresoań zabawą i pracą z komputerem, zachęcanie dzieci do twórczości w formie graficznej.W konkursie brały udział prace indywidualne, wykonane samodzielnie przez naszych przedszkolaków w aplikacji graficznej Paint, za pomocą dowolnych narzędzi tego programu. Prace konkursowe wydrukowane były na papierze formatu A4.Temat konkursu: "Moja okładka do ulubionej książki". Dzieci wykonały piękne prace. Wyniki konkursu ogłoszone będą pod koniec kwietnia.
  • Niecodzienna lekcja astronomii-„A cóż piękniejszego nad niebo, które otacza wszystko, co piękne”


    W poniedziałek 10 marca 2008 roku wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Palmierowie uczestniczyli w seansach prezentowanych przez przenośne Planetarium Nieba Północnego. Dzieci uczestniczyły w trzech seansach astronomicznych: „Podróż przez Układ słoneczny”, „Statek kosmiczny planeta Ziemia” oraz „Wszechświat wokół nas”.
    W atrakcyjny sposób zapoznane zostały one z prawami rządzącymi w Wszechświecie .Pod niebem przenośnego planetarium, wiernie naśladującym rzeczywisty firmament ,odbyły się projekcje dydaktyczne pokazujące otaczający nas kosmos i prawa w nim rządzące. W przystępny i atrakcyjny sposób wyjaśnione zostało zjawisko następstwa pór roku, długości dnia i nocy, ruchu obrotowych ciał kosmicznych, zaćmień Księżyca i Słońca, budowę Układu Słonecznego i wielu innych tematów.
    Zapewne najważniejsze zadanie tej lekcji ,jakim było przekazanie wiedzy i zachęcenie młodych ludzi do odkrywania tajemnic otaczającego nas Wszechświata zostało w pełni osiągnięte. Prezentowane podczas projekcji rozgwieżdżone niebo, zjawiska atmosferyczne i animacja na długo pozostaną w pamięci uczniów.
    Ta niezapomniana lekcja astronomii możliwa była dzięki przedsiębiorstwu PSWM Wielkopolska z Poznania, które opłaciło wstęp na seanse dla wszystkich uczniów. Serdecznie dziękujemy za dobroć i umożliwienie pobytu w planetarium.


  • Konkurs plastyczny

    Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Burmistrza Kcyni oraz Stowarzyszenie Młodzi dla Gminy Kcyni. Był on skierowany do najmłodszych mieszkańców gminy – dzieci do lat 10. Aby wziąć w nim udział należało wykonać pracę plastyczną w formacie A4 przedstawiającą siebie w wymarzonym zawodzie.
    Najpopularniejszymi zawodami, które malowały dzieci były: strażak, policjant, nauczyciel, piosenkarka, lekarz. Pojawiały się również zawody, takie jak: rolnik, astronauta, aktor, artysta-plastyk, ekspedientka, ogrodnik, bankowiec, burmistrz, drwal, kucharz, żołnierz, sekretarka.
    We wtorek 4 marca  komisja konkursowa w składzie: Maria Kordyś, Lidia Wiącek, Ewa Zielińska, Tomasz Hałas, Monika Kamińska i Anna Duda dokonała wyboru nadesłanych prac.
    Na konkurs wpłynęły 153 prace. Wiele spośród nich było wykonanych przez uczniów z naszej szkoły. Dzieci wykonały prace pod kierunkiem pani Katarzyny Morzyńskiej i pani Ewy Mochockiej. Dzieła młodych plastyków prześcigały się w pomysłowości i umiejętności przedstawienia wymarzonego zawodu. Wybrano i wyróżniono następujące prace naszych wychowanków w poszczególnych kategoriach wiekowych:
    Kategoria wiekowa 3-5 lat
    Julia Milik - lat 5, chciałaby zostać ekspedientką
    Kategoria wiekowa 6-8 lat
    Wyróżnienia:
    Dominik Galos – lat 7, SP Palmierowo, chciałby zostać rolnikiem
    Bartłomiej Kołos – lat 7, SP Palmierowo, chciałby zostać rolnikiem
    Albert Piechowiak – lat 7, SP Palmierowo, chciałby zostać strażakiem
    Kategoria wiekowa 9-10 lat
    V miejsce: Krzysztofa Komorniczak –lat 10, chciałaby zostać fryzjerką
    Wyróżnienia:
    Marek Andrzejewski – lat 10, SP Palmierowo, chciałby zostać rolnikiem
    Szymon Zawielak – lat 9,SP Palmierowo, chciałby zostać stolarzem
    Eryk Piechowiak – lat 9, SP Palmierowo, chciałby zostać strażakiem
    Marta Snuszka – lat 9, SP Palmierowo, chciałaby zostać ekspedientką
  • 14 II 2008r.- „Szkolne Walentynki”

    W tym dniu w naszej szkole odbył się koncert życzeń, przygotowany przez uczniów z klasy VI wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego p.E.Mochocką. Przeboje dedykowane były adresatom walentynek. Od początku tygodnia wszyscy uczniowie mogli przygotować i przekazać zrobioną przez siebie walentynkę wybranej osobie. Wystarczyło wrzucić ją do przygotowanej wcześniej urny życzeń. Akcję tą bardzo sprawnie przeprowadzili nasi koledzy z samorządu szkolnego.
    Tego dnia przybył do naszej szkoły pan dzielnicowy Rafał Rybak, który przekazał uczniom klas I-III odblaskowe opaski zasponsorowane przez Bank Spółdzielczy w Kcyni, na wniosek radnej p.Gabrieli Repczyńskiej. Na pewno dzieci będą teraz bardziej widoczne i poczują się bezpieczniejsze na drodze.
  • Pajacyk dotarł do naszej szkoły


    Nasza szkoła otrzymała dotację w ramach Programu Pajacyk, którego organizatorem jest Polska Akcja Humanitarna. Obejmuje on swą pomocą dofinansowanie posiłków dla uczniów w drugim semestrze roku szkolnego 2007/2008, którzy ze względu na trudną sytuację materialną powinny otrzymywać bezpłatne posiłki w szkole lub świetlicy, ale nie mogą liczyć na pomoc Pomocy Społecznej. Podstawą zakwalifikowania się do programu było spełnianie odpowiednich kryteriów oraz prawidłowe wypełnienie wniosku, z którym jak widać poradziliśmy sobie doskonale. Warto dodać, że z województwa kujawsko - pomorskiego dofinansowanie do posiłków dla dzieci otrzymało 11 placówek, z których aż 4 szkoły z gminy Kcynia. Szkoły, które otrzymały dotację zostały włączone do programu Edukacji Humanitarnej, której celem jest przekazywanie dzieciom wartości humanitarnych oraz kształtowanie postawy otwartości i solidarności z drugim człowiekiem.
strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Palmierowie
    Palmierowo 7a,
    E-mail szkoły: sppalmierowo@wp.pl
  • 0525893750

Galeria zdjęć