Nawigacja

  • "KORCZAKIADA 2010"

    18 maja 2010 roku dwie uczennice klasy VI: M.Markiewicz i K. Zawielak reprezentowały naszą szkołę w kolejnej VI edycji: Powiatowego Spotkania Integracyjnego "Korczakiada 2010" pod nazwą "Teatr niejedno ma imię". W konkursie uczestniczyły szkoły z Kcyni , Laskownicy, Mycielewa. Karnowa i my. W pięknie udekorowanej sali M-GOKu uczniowie rozwiązywali rebusy o tematyce teatralnej. Bawili się również w aktorów i suflerów, malowali ilustracje baśni. Jury, w skład którego weszli opiekunowie uczestników, przyznało I miejsce drużynie z Mycielewa, II miejsce SP w Laskownicy, a III lokatę uzyskały nasze uczennice. Gratulujemy!

  • WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

    14 maja 2010 roku odbyła się jednodniowa wycieczka uczniów SP w Palmierowie do Wrocławia. Uczestniczyło w niej 41 uczniów z klas I-VI, 5 rodziców i 4 opiekunów: p.M.Tracz, K.Morzyńska, A.Kulczyńska-Milik i M.Grabarski. W drogę wyruszyliśmy o godzinie 5:15. O godzinie 10:30 bylismy na miejscu. Zwiedzanie Wrocławia zaczęliśmy od jednego z największych ogrodów zoologicznych. Tu podziwialiśmy najróżniejsze gatunki zwierząt, od znanych nam z okolic po te najbardziej egzotyczne. Następnie przejechaliśmy na Stary Rynek. Wszędzie wypatrywaliśmy wrocławskich krasnali. O urokach zakątków Wrocławia opowiadał nam zaproszony gość p. Krzysztof Morzyński-kcynianin, który od 13 lat mieszka we Wrocławiu. Po tych atrakcjach poszliśmy do miejscowej restauracji Mc'Donalds. Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzanie Panoramy Racławickiej. W drogę powrotną wyruszyliśmy około godziny 19:00, a o 23:30 byliśmy już w domach.                             Wrocław wywarł na nas duże wrażenie, mimo że musieliśmy cały czas zmagać się z padającym deszczem.

  • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA


    3 maja przypadała 219 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia w 1791 roku dokonano zaprzysiężenia ustawy rządowej - Konstytucji 3 Maja. Została ona przygotowana przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego  oraz jego współpracowników. Polska konstytucja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie. Miała ona wzmocnić polskie państwo i pomóc w jego rządzeniu.
    W związku z tym świętem w środę 4 maja w naszej szkole odbyła się akademia, na którą złożył się montaż słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej. Został on zaprezentowany przez uczniów klasy VI przygotowanych przez panią Aleksandrę Kulczyńską-Milik.

  • PRZEDSTAWIENIE KABARETOWE "SKARB"

    30 kwietnia 2010 roku przyjechał do naszej szkoły kabaret Trójka z Bydgoszczy  z przedstawieniem "Skarb".  Przedstawienie bardzo podobało się naszym uczniom i wychowankom.

  • POKAZ MODY

    Pokaz mody odbył się 28 kwietnia 2010 roku. Organizatorem konkursu były dziewczęta z klasy VI : Klaudia, Kamila i Jagoda. Wszystkie dzieci zgłoszone do konkursu zaprezentowały się przed publicznością i jury w skład którego weszły panie: Aleksandra Kulczyńska-Milik, Małgorzata Tracz i Aneta Wojciechowska. Komisja miała bardzo trudne zadanie do wykonania. Każde dziecko przygotowało się starannie i pokazało się z najlepszej strony. Po podliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodkim upominkiem.

  • KONKURS EKOLOGICZNY

    Nasza szkoła 22 kwietnia 2010 roku była organizatorem VIII edycji Konkursu Ekologicznego "Jestem odpowiedzialny za stan środowiska". Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych. Opracowaniem pytań zajmuje się od lat Maria Weneś-Łosowska. W przygotowaniach do konkursu pomagały pani Małgorzata Tracz oraz dyrektor szkoły Jadwiga Olszak. W tym roku zgłosiło się sześć szkół z naszej gminy. Test składał się z 25 pytań dotyczących ochrony środowiska i na rozwiązanie konkursowych pytań dzieci miały 60 minut. Komisja dokonała oceny zmagań uczestników i tak:

    indywidualnie

    I miejsce Martyna Winkowska (SP Mycielewo) 34 pkt.

    II miejsce Róża Paś (SP Dobieszewo) 32 pkt.

    III miejsce Aleksandra Stypczyńska (SP Mycielewo) 31 pkt.

     zespołowo

    I miejsce SP Mycielewo 94 pkt. (opiekun Anna Pyszczyńska)

    II miejsce SP Dobieszewo 88 pkt. (opiekun Dorota Łyduch-Lisiecka)

    III miejsce SP Palmierowo 66 pkt. (opiekun Maria Weneś-Łosowska)

    IV miejsce SP Laskownica 64 pkt. (opiekun Teresa Stańczyk)

    V miejsce SP Dziewierzewo 43 pkt. (opiekun Katarzyna Kluczyńska)

    VI miejsce SP Rozstrzębowo 39 pkt. (opiekun Paulina Grzechnik)

    Program artystyczny w związku ze Światowym Dniem Ziemi przygotowali i zaprezentowali uczniowie kl. II i V, którzy zostali przygotowani przez Małgorzatę Tracz i Jadwigę Olszak. Nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy oraz szkoły, które wzięły udział w konkursie, a także opiekun zwycięskiej drużyny – pani Anna Pyszczyńska z ZS w Mycielewie. Atrakcyjne nagrody, w tym sprzęt multimedialny i książki, zostały zakupione dzięki pozyskanym przez dyrektor szkoły środkom od sponsorów - Urzędu Miejskiego w Kcyni, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz samej szkoły w Palmierowie.

  • WYCIECZKA DO TORUNIA

    20 kwietnia 2010 roku dzieci z naszej szkoły pojechały na wycieczkę do Torunia. Tam zwiedziły Stare Miasto, a następnie udały się na przedstawienie do teatru pod tytułem "Olbrzym". Dzieci bardzo zadowolone i szczęśliwe  wróciły do domów. Wycieczkę zorganizowała pani Aleksandra Kulczyńska-Milik.

  • KONKURS EKOLOGICZNY

    Szkolny konkurs ekologiczny dla klas I-III pod nazwa „Jestem znawcą przyrody” odbył się w piątek 23 kwietnia 2010 r. w Szkole Podstawowej w Palmierowie. Organizatorem konkursu była pani Jadwiga Olszak. W konkursie wzięły udział drużyny z klas I-III naszej szkoły. Każda z klas reprezentowana była przez wszystkich uczniów, a wychowawcy byli ich kapitanami. Klasa I z panią Dorota Wesołowską, klasa II z panią Małgorzatą Tracz i klasa III z panią Ewą Mochocką. Wszystkie zespoły miały do wykonania po cztery zadania, na które składały się:

    1) Konkurs plastyczny– prezentacja plakatów na temat: Segreguj odpady.

    2) Konkurs na hasło o treści ekologicznej.

    3) Układanie rebusów o następującej treści: - klasa I-EKOLOGIA - klasa II-SEGREGACJA - klasa III-ZANIECZYSZCZENIA.

    4) Ułożenie krótkich wierszyków o treści ekologicznej.

    Wszystkie zadania zostały zaprezentowane przed całą szkołą i ocenione przez komisję, w skład której weszły: pani Aneta Wojciechowska, Aleksandra Kulczyńska-Milik i pani Magdalena Komasińska. Komisja oceniająca poszczególne konkurencje miała bardzo trudną rolę do wykonania. Stwierdziła, że każda z drużyn bardzo ambitnie przyłożyła się do powierzonych im zadań. Były bardzo starannie wykonane plakaty ekologiczne,hasła, rebusy i ciekawe wierszyki. Za każde zadanie klasa mogła otrzymać maksymalnie 10 punktów. Po podliczeniu punktacji okazało się, że każda z klas uzyskała po 36 punktów i przez ten dziwny, wcale nie zamierzony zbieg okoliczności wszystkie klasy zajęły pierwsze miejsca. Wszystkie klasy otrzymały nagrody w postaci albumów przyrodniczych i gier dydaktycznych oraz sprzętu elektronicznego, a każdy uczestnik słodycze. Sponsorami konkursu byli: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Zakład Kominiarski Macieja Tubiszewskiego z Kcyni oraz Szkoła Podstawowa w Palmierowie.

  • ŻAŁOBA NARODOWA

    ŻAŁOBA NARODOWA

     

                                                   Wczoraj i dzisiaj ...

                                                       Katyń jest w nas.

     

            Łączymy się w bólu z Rodzinami

                i Przyjaciółmi ofiar tragedii.

     

      Dyrektor, nauczyciele, pracownicy i uczniowie

      Szkoły Podstawowej w Palmierowie

  • SPRAWDZIAN SZÓSTOKLSISTY

    W czwartek 8 kwietnia 2010 roku uczniowie klasy VI pisali swój pierwszy ważny egzamin-sprawdzian szóstoklasisty. W naszej szkole do rozwiązywania testu o godzinie 9.00 zasiadło 13 odświętnie ubranych uczniów. Na rozwiązanie zadań chłopcy i dziewczęta mieli tylko 60 minut. Stres towarzyszył niejednemu piszącemu ten sprawdzian. Kilka minut po godzinie 10.00 zakończył się egzamin i wszyscy z zadowoleniem wyszli z klasy, ciesząc się, że mają go już za sobą. Życzymy naszym kolegom jak najlepszych wyników.
     

  • 100-LETNI MIESZKANIEC PALMIEROWA

    4 kwietnia 2010 roku pan Andrzej Kozdemba z Palmierowa skończył 100 lat. W 1945 r. zamieszkał w Palmierowie, gdzie wraz ze swoją żoną Bronisławą prowadził gospodarstwo rolne. Przez 40 lat pełnił funkcję sołtysa wsi. Delegacja uczniów z klasy piątej  oraz dyrektor Jadwiga Olszak, w imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej w Palmierowie, złożyli serdeczne życzenia dostojnemu jubilatowi. Uczniowie zaprezentowali okolicznościowe wiersze i wręczyli kwiaty oraz ręcznie wykonaną laurkę z życzeniami. Pani dyrektor odczytała krótki list gratulacyjny. Pan Andrzej przez wszystkie lata pełnienia funkcji sołtysa wsi aktywnie współpracował z palmierowską szkołą. W latach sześćdziesiątych był jednym z inicjatorów budowy nowej szkoły, która funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

  • KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

    W środę 31 marca 2010 roku odbyło się podsumowanie konkursu na palmę  wielkanocną. Swoje prace dostarczyli uczniowie od klasy I do VI. W sumie oceniono 18 palm. Wszystkie były bajecznie kolorowe, wykonane z zachowaniem elementów ludowości i wymagały dużego nakładu pracy. Jury wyłoniło zwycięzców przyznając:

    I miejsce: Karolina Ślipek kl.IV

    II miejsce:  Marta Snuszka kl. V

    III miejsce: Krzysia Komorniczak kl.VI

    Wyróżniono: Patrycję Błochowiak, Marikę Markiewicz i Eryka Piechowiaka.

    Zwycięzców nagrodzono, a pozostali uczestnicy otrzymali upominki za udział  w konkursie.

  • GMINNY TURNIEJ WIEDZY BEZPIECZEŃSTA W RUCHU DROGOWYM

    27 marca 2010 roku w Zespole Szkół w Mycielewie miał miejsce Gminny Turniej Wiedzy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
    Organizatorem Turnieju był Gminny Zespół Oświaty w Kcyni. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V: Eryk Piechowiak, Marcin Markiewicz i Szymon Zawielak. Turniej rozpoczął się o godzinie 9.00 i polegał tradycyjnie na rozwiązaniu testu składajacego się z 25 pytań oraz pokonaniu na rowerze toru przeszkód. Nasi chłopcy spisali się na piątkę zajmując zespołowo II miejsce.  I miejsce  indywidualnie zdobył Szymon Zawielak.

    Drużynowo szkoły podstawowe:

     I miejsce Mycielewo,

     II miejsce Palmierowo, 

    III miejsce Laskownica, 

    IV miejsce Dziewierzewo,

    V miejsce Kcynia, 

    VI miejsce Dobieszewo.

    Indywidualnie: 1. Szymon Zawielak – Palmierowo, 2. Martyna Stypczyńska - Mycielewo, 3. Mateusz Ziarnek - Laskownica.
    Do turnieju  zostali przygotowani przez panią Anetę Wojciechowską.
     

  • FINAŁ TURNIEJU "PLUSZOWEGO MISIA"


    W sobotę 27 marca 2010 roku na sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kcyni odbył się finał Gminnego Turnieju Gier i Zabaw Pluszowy Miś. W finale startowali, podzieleni na cztery kategorie klasowe, uczniowie z Palmierowa, Dziewierzewa, Mycielewa i Kcyni. Wyniki turnieju prezentują się następująco:
    I miejsce Kcynia, II miejsce Palmierowo, III miejsce Dziewierzewo, IV miejsce Mycielewo.
    Zwycięzcy pierwszego miejsca otrzymali nagrodę przechodnią pluszowego misia. Wszyscy uczestnicy otrzymali "miniaturkę" nagrody głównej, a mianowicie po pluszaku. Koledzy z Kcyni pokonali nas 6 punktami. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pokażemy, że jesteśmy równie dobrzy.

     

  • DZIEŃ KOLORÓW

    Dnia 25 marca 2010 roku nasza szkoła wyglądała wyjątkowo barwnie. Był to "Dzień Kolorów", którym już tradycyjnie powitaliśmy wiosnę. Każda z klas wylosowała swój kolor. Wszyscy uczniowie postarali się o to, aby tego dnia wyglądać barwnie i wesoło. Tęczowe barwy w naszej szkole wprawiły wszystkich w wiosenne nastroje.

  • ELIMINACJE DO FINAŁU TURNIEJU "PLUSZOWEGO MISIA"

     

    20 marca 2010roku w Szkole Podstawowej w Kcyni odbyły się eliminacje do finału turnieju "Pluszowego misia", który będzie miał miejsce 27 marca  w Kcyni.
    W turnieju brali udział uczniowie szkół podstawowych z klas I - IV z Dobieszewa, Kcyni i Palmierowa. Na eliminacje nie wstawili się przedstawiciele szkoły w Sipiorach. Zadaniami zawodników były konkurencje sportowe według wcześniej otrzymanego scenariusza. Uczestników turnieju z naszej szkoły przygotowywał nauczyciel wychowania fizycznego pan Mirosław Grabarski. Współzawodnictwo było bardzo zacięte, ale wszystko odbywało się Fair Play.
    Wielkim sukcesem reprezentantów naszej szkoły bylo zdobycie I miejsca w tym półfinale. Nasza drużyna pokonała przedstawicieli Kcyni i Dobieszewa i tym sposobem znaleźliśmy się w finale zawodów. Życzymy dalszych sukcesów. Trzymamy kciuki!
     
       
  • "KANGUR 2010"

    18 marca 2010 roku odbył sie w naszej szkole międzynarodowy konkurs matematyczny"KANGUR". Brało w nim udział 11 uczniów z klas od II do VI. Zadania jak zwykle były trudne i  "podchwytliwe",  ale mamy nadzieję, że uczniowie  poradzili sobie z nimi świetnie. Czekamy na wyniki, a uczestnikom życzymy  sukcesów.

  • INFORMACJE DLA RODZICÓW PRZEDSZKOLAKÓW !!!

         W roku szkolnym 2009/2010 do pierwszej klasy poszły już 6-latki. Ale nie wszystkie od razu. O obniżeniu wieku szkolnego zdecydował dnia 22.01.2009 r. Sejm, przyjmując nowelizację ustawy oświatowej.

        Pierwszy pełny rocznik 6-latków (dzieci urodzone w roku 2006) pójdzie obowiązkowo do pierwszej klasy dopiero w 2012 roku.

        Obniżenie wieku szkolnego nie wydłuży obowiązkowej edukacji. Nadal będzie sześcioklasowa szkoła podstawowa, trzyletnie gimnazjum i trzyletnim liceum albo czteroletnim technikum.

         Do 2012 rodzice 6-latków mają wybór: posłać dziecko do szkoły czy nie.

         MEN opracowało specjalny harmonogram, by nie doprowadzić do zablokowania szkół. Każdy z roczników objętych reformą został podzielony na dwie grupy w zależności od miesiąca urodzenia i każdej z grup wyznaczono termin obowiązku szkolnego.

         W pierwszym roku reformy, czyli we wrześniu 2009 r., do szkoły poszedł obowiązkowo:

    •  rocznik 2002- wówczas 7-latki, już po „zerówce”. Będą się z nimi mogły uczyć w tej samej klasie także dzieci z rocznika 2003 r. Jeśli urodziły się od 1 stycznia do 30 kwietnia, szkoła musi je przyjąć. Ale może odmówić przyjęcia młodszych dzieci, urodzonych w 2003 r. od maja do grudnia.

    •  rocznik 2004. -  dzieci, które urodziły się pomiędzy styczniem a sierpniem - jeśli ich rodzice tak zdecydują - zostaną bezwarunkowo przyjęte do szkoły we wrześniu 2010 r. Tych, które urodziły się od września do grudnia - szkoła przyjąć nie musi. Ale we wrześniu 2011 r. wszystkie dzieci urodzone w 2004 r., które szkoły jeszcze nie rozpoczęły, będą musiały - jako 7-latki - pójść do pierwszej klasy.

    •  rocznik 2005 nie będzie już dzielony - wszystkie dzieci wtedy urodzone będą mogły - o ile ich rodzice wyrażą na to zgodę - pójść do szkoły jako 6-latki we wrześniu 2011 r. Jeśli rodzice zdecydują inaczej, rozpoczną naukę jako 7-latki we wrześniu 2012 r.

    rocznik 2006- pierwszy, z którego wszystkie 6-latki obowiązkowo rozpoczną naukę w pierwszej klasie. Ważna informacja! Jest to także pierwszy rocznik, który obowiązkowo w wieku pięciu lat pójdzie do przedszkola (czyli w 2011 r.).

         Dotychczas 6-latek mógł pójść do pierwszej klasy, ale rodzice musieli przedstawiać w szkole opinię pedagogiczno-psychologiczną o jego dojrzałości szkolnej. Po wejściu w życie nowej ustawy, od września 2009 r., taka opinia nie będzie potrzebna. Decyzję o posłaniu dziecka do szkoły podejmą rodzice.

        MEN wprowadziło w tym roku wprawdzie diagnozę dojrzałości szkolnej dla 5-latków, ale tylko w przedszkolach. Pozostałe dzieci nie będą nią objęte. Diagnozę przeprowadzą nauczyciele przedszkolaków. Nie będą to dodatkowe spotkania z dziećmi ani ich testowanie. Jednak i ta diagnoza nie będzie zobowiązująca - MEN zapewnia, że rodzice mogą zdecydować o szkolnym losie dziecka niezależnie do tego, czy wynik wskaże, że jest ono dość dojrzałe, aby pójść do szkoły, czy nie.

    Rok szkolny 2009/2010

    - do 10 kwietnia - rodzice 6-latków (rocznik 2003 r.) powinni dostać informacje, czy i w jakiej szkole ich dziecko może być objęte obowiązkiem szkolnym;

    - do 15 kwietnia - rodzice 7-latków (rocznik 2002 r.) składają wniosek w szkole, do której chcą posłać dziecko;

    Rok szkolny 2010/2011

    - do 15 lutego - rodzice 6-latków (rocznik 2004 r.) powinni dostać informacje o obowiązku szkolnym dzieci;

    - do 15 kwietnia - rodzice 7-latków (rocznik 2003 r.) i rodzice 6-latków (rocznik 2004 r.) składają wniosek w szkole, do której chcą posłać dziecko.

    Rok szkolny 2011/2012

    - do 15 lutego - rodzice 6-latków (rocznik 2005 r.) powinni dostać informacje o obowiązku szkolnym dzieci;

    - do 15 kwietnia - rodzice 7-latków (rocznik 2004 r.) i rodzice 6-latków (rocznik 2005 r.) składają wniosek w szkole, do której chcą posłać dziecko.

    Rok szkolny 2012/2013

    - do 15 kwietnia - rodzice 6-latków (rocznik 2006 r.) już obowiązkowo oraz 7-latków (rocznik 2005 r., jeśli nie poszły jeszcze do szkoły) składają wniosek w szkole, do której chcą posłać dziecko.

    Ważne! Rodzice 6-latków, którzy nie zdecydują się wysłać dzieci do szkoły (roczniki 2003-05), nie muszą się z tego nikomu tłumaczyć. Nie muszą odpowiadać na wezwania szkoły ani składać żadnych wniosków.

  • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

    8 marca 2010 roku obchodziliśmy w szkole Dzień Babci i Dziadka. Dziadkowie wysłuchali montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów klasy I,II i IV, piosenek śpiewanych przez dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz podziwiali poloneza w wykonaniu dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Następnie babcie i dziadkowie udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców naszych dzieci. Nad przygotowaniem imprezy czuwali: D. Wesołowska, K.Morzyńska, A.Mantych.

  • OGŁOSZENIE

    W związku z realizacją projektu  "Bliżej Przedszkola"

    od 1 września 2009 r. w Szkole Podstawowej w Palmierowie

    działa punkt przedszkolny dla dzieci w wieku 3-5 lat.

     

    Prowadzony jest kolejny nabór dzieci na rok szkolny 2010/2011

     

    Rodzice zaiteresowani uczestnictwem ich dzieci w projekcie proszeni są o odbiór

    "kart zgłoszenia dziecka" w sekretariacie lub punkcie Przedszkolnym

    w Szkole Podstawowej w Palmierowie

     

    (rekrutacja trwa od 15.03.2010r. do 31.05.2010r.

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Palmierowie
    Palmierowo 7a,
    E-mail szkoły: sppalmierowo@wp.pl
  • 0525893750

Galeria zdjęć