„ Aby człowiek wiedział dokąd zmierza, musi wiedzieć skąd pochodzi, musi znać swoje korzenie” pod takim hasłem obchodziliśmy w tym roku kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
10 listopada o godzinie 1020 cała społeczność szkolna pięknie przystrojona biało-czerwonymi kotylionami zebrała się na sali gimnastycznej, by uczestniczyć w uroczystej akademii. Przygotowali ją uczniowie klasy IV i III wraz z dziewczętami z klasy VI, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój i przedstawiły krótko rys historyczny wydarzeń z 1918 roku.
Po apelu odbyło się rozstrzygnięcie , przygotowanego przez p. A. Kulczyńską – Milik, konkursu historycznego „Znamy dzieje naszej ojczyzny – Polski”. Był on przeznaczony dla wszystkich chętnych uczniów z klas IV – VI i dotyczył najważniejszych informacji z historii naszego kraju. Do konkursu przystąpiło 27 uczniów, którzy wykazali się naprawdę dużą wiedzą. Wyniki klasyfikacji wyglądały następująco:
I miejsce Emila Goncerzewicz z klasy V
II miejsce Oliwia Kuczyńska z klasy VI
III miejsce Albert Piechowiak z klasy V
IV miejsce Justyna Przykłocka z klasy VI
V miejsce Kinga Suder z klasy V
Wygrani otrzymali dyplomy i wartościowe nagrody rzeczowe. Wszyscy pozostali – nagrody pocieszenia.
27 października 2011 roku przyjechali do naszej szkoły aktorzy ze Studia artystycznego MAGIK z Białegostoku z przedstawieniem "Zaczarowany teart". Spektakl ten odkrył przed uczniami wszystkie tajemnice związane z pracą w teatrze,zapoznał lalki i ich rodzaje między innymi: kukiełki, pacynki, marionetki, jawajka i lalki cieniowe. Teatrzyk obejrzały dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz z klas 0 - VI. Przedstawienie bardzo podobało się naszym uczniom.
W naszej szkole tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej połączone zostały z uroczystym pasowaniem dzieci klasy I na prawowitych uczniów szkoły. Obchody rozpoczęła dyrektor placówki Jadwiga Olszak. Wszystkim pracownikom złożyła najserdeczniejsze życzenia, podziękowała za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodych pokoleń, a szczególnie wyróżniającym się wręczyła nagrody. Następnie z montażem słowno – muzycznym wystąpili uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Anety Wojciechowskiej i pierwszoklasiści pod kierunkiem p. Małgorzaty Tracz, którzy udowodnili wszystkim zebranym, że zasługują na miano „uczniów”. Po części oficjalnej zaproszeni goście, pracownicy szkoły oraz rodzice udali się na poczęstunek.
30 września 2011r. uczniowie klasy V pod opieką wychowawcy p. Mirosława Grabarskiego i p. Małgorzaty Tracz udali się na wycieczkę rowerową do Gromadna.
Ze szkoły adepci rowerowych eskapad wyjechali o godzinie 11.30. Udali się w drogę do Gromadna. Tam niektórzy uczniowie przebrali ubrania na lżejsze, bo pogoda dopisywała i było bardzo ciepło. We wiejskim sklepie kupili lody, zjedli je i wyruszyli w dalszą drogę, która okazała się zbyt piaszczysta i należało zawrócić. Asfaltową drogą dojechali aż do Dobieszewa. Tam odpoczęli i ruszyli do Chwaliszewa i Gromadna.
Mimo drobnych usterek i lekkich wywrotek udało się uczestnikom wycieczki szczęśliwie około 16.00 wrócić do domów.
28 września 2011 r. w godzinach od 10.10 do 11.05 odbyły się w naszej szkole wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Wzięli w nim udział wszyscy uprawnieni do głosowania ucziowie klasy I, II, III, IV, V i VI.
Największą liczbę głosów otrzymał Albert Piechowiak z klasy V. Został on Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2011/2012.
Na jego zastępcę wyborcy wybrali uczennicę klasy VI - Karolinę Ślipek. Justyna Przykłocka, również z klasy VI - została skarbnikiem.
Pozostali członkowie Samorządów klasowych stanowić będą Radę Zarządu.
Uwaga!
Kandydaci na Przewodniczącego Samorządu
Uczniowskiego to:
Klasa IV
Klasa V
Klasa VI
Tajne wybory, w których uczestniczyć będą wszyscy uczniowie z naszej szkoły odbędą się 28 września 2011 roku.
Pamiętajcie, osoba którą wybierzecie to reprezentant całej społeczności uczniowskiej. Powierzcie tę funkcję osobie godnej zaufania, pracowitej, będącej wzorem dla innych!
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
DNIA 28 WRZEŚNIA 2011 ROKU(ŚRODA) O GODZINIE 16:00
ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ SZKOLE ZEBRANIE Z RODZICAMI
16 września 2011 roku uczniowie naszej szkoły, podobnie jak w latach poprzednich, przyłączyli się do akcji Sprzątania Świata.
Pod czujnym okiem opiekunów wyruszyli w teren wyposażeni w gumowe rękawice i worki na śmieci. W akcji brali udział uczniowie wszystkich klas. Dzieci wysprzątały teren i najbliższe okolice szkoły, a także drogi wiodące do naszej placówki. Udało się zebrać wiele worków na śmieci. Zostały one pozostawione w wyznaczonym miejscu, skąd zabiorą je odpowiednie służby.
Wakacje już minęły, a my cieszymy się, że znów możemy się spotkać w murach naszej starej szkoły. Wszyscy uczniowie zostali powitani bardzo serdecznie przez panią dyrektor, która życzyła wszystkim samych dobrych ocen, wielu przyjaciół oraz niezapomnianych, ciepłych wspomnień. Wierzymy, że będzie nam wszystkim jak zawsze dobrze w naszej szkole. Pani dyrektor oraz zaproszeni goście, życzyli też bezpiecznego roku szkolnego, zapału do nauki, jak najlepszych stopni oraz dobrej zabawy.
DOWÓZ DZIECI DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PALMIEROWIE
PRZYJAZD
745 - Dziewierzewo
750 - Włodzimierzewo
755 - Żurawia
800- Palmierowo
805 - Miaskowo
810- Grocholin
820- Głogowiniec
825- Palmierowo
835- Kcynia
POWRÓT (poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek)
13 00- Kcynia
13 05- Palmierowo (Grocholin, Miaskowo, Głogowiniec) PP,0,I-III
13 15- Głogowiniec
1320 - Grocholin,
1325- Miaskowo
1355 - Palmierowo (Żurawia, Włodzimierzewo- wszyscy) PP,0, I-VI
1410- Dziewierzewo(Gimnazjum-Żurawia, Włodzimierzewo, Palmierowo, Głogowiniec)
1420- Palmierowo (Głogowiniec, Grocholin, Miaskowo) IV-VI
POWRÓT(środa)
13 05- Palmierowo (Grocholin, Miaskowo, Głogowiniec) PP,0,I-VI
13 15- Głogowiniec
1320 - Grocholin,
1325- Miaskowo
1330 - Palmierowo (Żurawia, Włodzimierzewo- wszyscy) PP,0, I-VI
1410- Dziewierzewo(Gimnazjum-Żurawia, Włodzimierzewo, Palmierowo, Głogowiniec)
1420- Palmierowo
1430- Kcynia
INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO
W SZKOLE PODSTAWOWEJ W PALMIEROWIE ODBĘDZIE SIĘ
1 WRZEŚNIA 2011 ROKU O GODZINIE 8.30
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU – w dniu 01.09.2011 roku
PRZYWÓZ DZIECI DO SZKÓŁ (SZKOŁA PODSTAWOWA W PAMIEROWIE,)
745 –Dziewierzewo
750 – Włodzimierzewo
755 – Żurawia
800 – Palmierowo
805 – Miaskowo
810 – Grocholin
815 – Palmierowo
820 – Głogowiniec
825 – Palmierowo
POWRÓT
930 – z Palmierowa do Głogowińca,Grocholina i Miaskowa
950 – z Palmierowa do Żurawi i Włodzimierzewa
1015 – z Dziewierzewa do Włodzimerzewa,Żurawi,Palmierowa i Głogowińca(Gimnazjum)
1045 – Kcynia
UWAGA!
PUNKT PRZEDSZKOLNY PRZY SP W PALMIEROWIE FUNKCJONOWAŁ BĘDZIE W GODZINACH 9.00-13.00.
Redaktorzy szkolnej strony www
życzą
Dyrekcji, Uczniom, Gronu Pedagogicznemu,
Pracownikom i Rodzicom
fascynujących, słonecznych
i bezpiecznych wakacji
oraz wspaniałego wypoczynku
w wymarzonych miejscach.
21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klasy szóstej. Przewodniczący szkoły Eryk Piechowiak powitał wszystkich przybyłych na tę uroczystość: zastępcę burmistrza Kcyni pana Daniela Olszaka, panią dyrektor Jadwigę Olszak, wychowawcę klasy VI panią Anetę Wojciechowską, nauczycieli i pracowników szkoły, przewodniczącego Rady Rodziców pana Rafała Rybaka, jak również rodziców tegorocznych absolwentów, a przede wszystkim - absolwentów szkoły i żegnających ich kolegów z klasy piątej.
,,Długa droga przebyta za Wami, bardzo długa, więc żegnać się trzeba... Koniec roku szkolnego jest dniem szczególnym, czeka się na niego z utęsknieniem. Nadeszła chwila, kiedy przyszło się nam pożegnać. Dla was, absolwentów, jest to moment wyjątkowy, gdyż już ostatni raz oczekujecie na wręczenie świadectw w murach tej szkoły. Każdy z was zapewne myśli, co wyniósł z tego miejsca, czego się nauczył, co jeszcze mógł uczynić, aby udoskonalić siebie…” - powiedziała dyrektor szkoły pani Jadwiga Olszak. Zastępca Burmistrza Daniel Olszak gratulował absolwentom osiągniętych wyników nauczania, jak i wyniku sprawdzianu zewnętrznego (blisko 27/40 punktów), apelował również o bezpieczeństwo i rozwagę podczas wakacyjnej przerwy. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego powody do dumy mieli uczniowie, który osiągnęli wysokie wyniki nauczania i zostali za to wyróżnieni w obecności swoich rodziców na forum szkoły. Byli wśród nich: Marta Snuszka - Absolwentka Roku i Prymuska szkoły, która z rąk Zastępcy Burmistrza Daniela Olszaka otrzymała nagrodę ufundowaną przez kcyński samorząd. Powód do dumy miał też Eryk Piechowiak, otrzymując nagrodę dyrektora szkoły. Świadectwo z wyróżnieniem wraz z nagrodą książkową otrzymała również Roksana Grygierzec. Wszyscy absolwenci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy za trzykrotny udział w Powiatowych Przeglądach Piosenki Ekologicznej - EKOSONG (2008, 2009, 2011). Na zakończenie uczniowie klasy piątej i szóstej, przygotowani przez panią Anetę Wojciechowską, zaprezentowali okolicznościowe programy artystyczne.
W środę 22 czerwca po raz ostatni zabrzmiał szkolny dzwonek dla pozostałych uczniów. Czas na wakacyjną przerwę. Pani dyrektor Jadwiga Olszak wspomniała o najważniejszych sukcesach szkoły w ostatnim roku szkolnym informując też o projektach unijnych realizowanych w szkole. Podkreślając zaangażowanie samych uczniów, nauczycieli oraz rodziców w sukces szkoły dziękowała jednocześnie za trud pracy, codzienny wysiłek i zaangażowanie. W imieniu rodziców nauczycielom i pracownikom obsługi za pracę i opiekę nad dziećmi dziękował pan Rafał Rybak - przewodniczący Rady Rodziców. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego powody do dumy mieli uczniowie, który osiągnęli wysokie wyniki nauczania i zostali za to wyróżnieni na forum szkoły (Filip Kieca, Paulina Szarwark, Maciej Wojtych, Filip Ciesielski, Jagoda Markiewicz, Julia Milik, Marcin Bartoszek, Kacper Jucha, Radosław Kosmatka, Natalia Witkowska, Klaudia Ciesielska, Albert Piechowiak, Emila Goncerzewicz, Kamila Jabkowska, Oliwia Kuczyńska). W dniu tym uczniowie otrzymali też inne nagrody i wyróżnienia: za pracę w Samorządzie Szkolnym (Eryk Piechowiak), za wzorową frekwencję (Kamila Jabkowska, Jakub Rybak, Kacper Jucha) za pracę w sklepiku szkolnym (Marta Snuszka i Karolina Ślipek), za godne reprezentowanie szkoły w Trójboju Lekkoatletycznym (Sandra Szefler) za udział w Konkursach - "Oszczędzamy las - zbieramy makulaturę" oraz "Odkręcamy świat - zbieramy nakrętki" (25 uczniów), za udział w konkursie Kangur (12 uczniów). Tego dnia 16 uczniów z klasy czwartej, po wcześniej zdanym egzaminie, otrzymało swoje pierwsze ”Prawo Jazdy”. Następnie uczniowie z klasy V, przygotowani przez panią Anetę Wojciechowską, przedstawili montaż słowno-muzyczny. Na zakończenie głos zabrała ponownie pani dyrektor, która apelowała do uczniów - „Proszę Was, żeby w czasie wakacji nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście podczas wypoczynku dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących Wam i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Przecież w nowym roku szkolnym musimy spotkać się w komplecie: zdrowi, pełni sił i chęci do pracy. Już teraz zapraszam Was wszystkich na zasłużony odpoczynek.”
W naszej szkole w ostatnich dniach nauki nauczyciele zadbali o spotkania poświęcone „Bezpiecznym wakacjom”. Dzięki uprzejmości Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, a szczególnie - Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Szubinie, udało nam się zorganizować atrakcyjne zajęcia nad jeziorem. Nauczyciele naszej szkoły - pani Aneta Wojciechowska, Aleksandra Kulczyńska-Milik, Mirosław Grabarski i Jadwiga Olszak wraz z uczniami z klas III-VI w piątek 17 czerwca pojechali do Wąsosza. Dzieci dowiedziały się od panów strażaków jakich zagrożeń mają się wystrzegać podczas wypoczynku nad wodą i w lesie. Zobaczyły też profesjonalny sprzęt ratownictwa wodnego, który jest na wyposażeniu jednostki z Szubina. Strażacy podczas pokazu zaapelowali o rozwagę podczas kąpieli, szczególnie na otwartych akwenach wodnych.
Wszyscy musimy pamiętać, że wiele zagrożeń czyha na odpoczywających nad wodą. Każdy powinien pamiętać, kiedy możemy wchodzić do wody, a kiedy obowiązuje zakaz kąpieli. Gdy wywieszona jest biała flaga możemy spokojnie zażywać kąpieli wodnych. Gdy zostaje wywieszona czerwona flaga - do wody wchodzić nie należy. Brak flagi oznacza, że kąpielisko jest niestrzeżone. Dziś ratownicy nie używają czarnej flagi - zastąpiła ją czerwona. Dzieci do 7 roku życia powinny znajdować się pod opieką rodziców, nawet jeśli na kąpielisku znajduje się ratownik.
Pokaz nad wodą był dla wszystkich uczniów i nauczycieli atrakcyjną i praktyczna lekcją profilaktyczną. W nagrodę za zdobytą wiedzę uczniowie przeżyli niezapomnianą wyprawę łodzią i pontonem ratunkowym z silnikami motorowymi. Była to niezapomniana lekcja, za którą dziękujemy jej organizatorom – Strażakom z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Szubinie z panem Jerzym Bejmowiczem na czele.
Dofinansowanie zakupu podręczników obejmuje uczniów z przyszłorocznych klas I - III Szkoły Podstawowej,
których dochód na jednego członka w rodzinie nie przekracza 351 złotych netto.
Druki wniosków można pobrać u wychowawców oraz w sekretariacie szkoły.
Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie potwierdzające wysokość dochodów.
Wypełnione wnioski należy składać w sekretariacie naszej szkoły do 30 czerwca 2011 roku.
O pragnieniu czystej wody, powietrza, nieskażonej zieleni i całej przyrody śpiewali uczniowie klasy szóstej naszej szkoły w piosenkach ekologicznych prezentowanych przez nich na III Powiatowym Przeglądzie Piosenki Ekologicznej. "
Festiwal” ten zorganizowanym został już po raz trzeci przez Koło Przyrodników z Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Kcyni. "Ekosong 2011" miał miejsce 14 czerwca 2011 w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Kcyni. Sumienna praca uczniów klasy szóstej, przygotowywanych przez panią Jadwigę Olszak, przełożyła się na zdobycie w pełni zasłużonego II miejsca. Uczniowie są bardzo zadowoleni z nagród, które otrzymali dla szkoły. Otrzymane drzewka zostały przez nich posadzone na trawniku szkoły i będą nam zawsze o nich przypominać.
Na uwagę i podziękowania zasługują organizatorzy, którym serdecznie dziękujemy za miłą atmosferę i gościnność.
14 czerwca 2011 roku, dzieci z Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie z klas I - III wyjechali na wycieczkę do Laskownicy - Stajni PANCHO, której organizatorką była pani Katarzyna Morzyńska. 45 uczniów i 4 opiekunów wczesnym rankiem odjechało spod szkoły. Pogoda była wymarzona, towarzyszyło im słońce i lekki wiatr. W ramach programu uczniowie zwiedzili stajnie a w tym boksy dla koni i siodlarnię, uczestniczyli w prelekcji na temat koni i pracy trenerów oraz kaskaderów konnych, w pokazie sprzętu używanego do pracy z końmi, każdy uczestnik wycieczki został oprowadzony na koniu na okrągłym wybiegu. Następnie uczestniczyli w krótkim pokazie tresury konia. Kolejnym punktem wycieczki było ognisko i pieczenie kiełbasek. Podczas ponad 3 godzinnego pobytu zorganizowanego na świeżym powietrzu w warunkach turystycznych wrażeń było mnóstwo, wszyscy wracali zmęczeni i bardzo szczęśliwi.
9 czerwca 2011 roku uczniowie klasy IV zdawali egzamin na kartę rowerową. Wszystkie dzieci pomyśnie zaliczyli część teoretyczną i praktyczną. Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy.
7 czerwca 2011 roku, dzieci z Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie z klas I - III wyjechali na wycieczkę do Skansenu w Osieku, której organizatorką była pani Katarzyna Morzyńska. 37 uczniów i 4 opiekunów wczesnym rankiem odjechało spod szkoły. Pogoda była wymarzona, towarzyszyło im słońce i upał. W ramach programu uczniowie uczestniczyli w festynie archeologiczno-rekreacyjnym, zapoznali się z pracą pradziejowych i średniowiecznych rzemieślników. Ponadto byli świadkami licznych zabawach i grach mających średniowieczna metrykę. Wrażeń było mnóstwo, wszyscy byli bardzo zmęczeni i niezmiernie szczęśliwi.