W dniach 11-12 czerwca 2012 uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Anety Wojciechowskiej, Małgorzaty Tracz i Aleksandry Kulczyńskiej-Milik odpoczywali w słonecznej Łebie.
Zachęcamy do obejrzenia filmiku z przedszkolakami w roli głównej na http://www.youtube.com/watch?v=fRhwk3_7gDM
2 czerwca 2012 roku po raz XV na boisku Unii lechpol w Wapnie rozgrywany był turniej piłkarski dla uczniów szkół podstawowych „lechpol cup”. Organizatorem i jednocześnie sponsorem turnieju jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Lechpol”.
Choć pogoda jak na czerwiec była dość kapryśna – na stadionie w Wapnie stawiły się wszystkie zaproszone na turniej drużyny: uczniowie z naszej szkoły Podstawowej w Palmierowie, Kcyni, Mycielewie, Rozstrzębowie, Laskownicy, Dziewierzewa, Wapna i Kowalewa.
Po losowaniu drużyn zawodnicy przystąpili do gry. Zmaganiom młodych sportowców przyglądał się prezes PW Lechpol – p. Eugeniusz Taraska, który na zakończenie uhonorował wyróżniających się zawodników specjalnymi nagrodami.
Turniej zakończył się zwycięstwem reprezentacji Szkoły Podstawowej w Kcyni, nasza reprezentacja zajęła V miejsce. Opiekunem i trenerem naszej drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego pan Mirosław Grabarski.
Wyróżnienie indywidualne z naszej szkoły otrzymał Albert Piechowiak z klasy V, a nagrodę specjalną – Kacper Jucha z klasy IV.
1 czerwca 2012 roku w ramach obchodów jubileuszu 750-lecia nadania praw miejskich w Kcyni zorganizowano gminny Dzień Dziecka. W tym roku przyjął on formę festiwalu twórczej aktywności pod nazwą "Kcynia Art Festiwal". Otwarcia festiwalu dokonali p.o. dyrektor M-GOK Renata Gaj-Kowalska oraz Burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling, którzy przy tej okazji złożyli wszystkim uczestnikom serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka.
W przeglądzie mogli brać udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jego głównym celem było rozbudzenie i rozwijanie aktywności artystycznej, konfrontacja dorobku artystycznego grup reprezentujących poszczególne placówki, promocja utalentowanych osób.
Nasza placówka zgłosiła po jednej reprezentacji w każdej ocenianej kategorii, czyli w Przeglądzie Małych Form Teatralnych, w Konkursie Plastycznym oraz w Konkursie Wokalnym.
Zgodnie z regulaminem zespoły teatralne musiały przygotować formę teatralną - tematycznie związaną z historią Kcyni, jej mieszkańcami lub zabytkami. Nasza szkoła zaprezentowała spektakl pod tytułem "Legenda o Kcyńskim Cudownym Panie Jezusie". Scenariusz oraz małych aktorów do przedstawienia przygotowała pani Aleksandra Kluczyńska-Milik. W skład grupy teatralnej weszli uczniowie klasy IV: Natalia Witkowska, Laura Pachacz, Radek Kosmatka, Kacper Jucha, Jakub Rybak, Marcin Bartoszek oraz z klasy V - Emila Goncerzewicz i Albert Piechowiak.
Kolejnym punktem programu była prezentacja wokalna. Uczennice klasy trzeciej zaśpiewały piosenkę pod tytułem - „Kcynia cza-cza”. Słowa piosenki oraz zespół wokalny przygotowany został przez panią Jadwigę Olszak. Jego skład był następujący: Zuzanna Kaczmarek, Magdalena Panasik, Jagoda Markiewicz, Julia Milik, Kinga Galos.
Następnym etapem festiwalu był konkurs plastyczny, za który odpowiedzialna była pani Ewa Mochocka. Tematyka prac musiała dotyczyć zabytków Kcyni.
Do tego konkursu wytypowano prace następujących uczniów naszej szkoły: Julii Milik, Alana i Olafa Jagodzińskich.
Komisję oceniającą całość przeglądu oraz poszczególne konkurencje stanowiły: Alina Gordon (Dyrektor Szubińskiego Domu Kultury), Agnieszka Maciejewska (Kierowniczka Chóru "Akatyst"), Barbara Wojciechowska (M-GBP Filia Chwaliszewo).
Przedstawiciele naszej szkoły za udział we wszystkich trzech kategoriach łącznie zajęli III miejsce, natomiast w konkurencji prac plastycznych nasza szkoła zajęła I miejsce.
Uczniowie przywieźli do szkoły dyplomy, puchar, laleczki w strojach pałuckich bon na zakupy za kwotę 100 złotych oraz materiały promujące Kcynię. Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Miejski w Kcyni oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. K. Prillowej w Kcyni.
Zdjęcia już w galerii - dziękujemy pani I. Jagodzińskiej!!!
W piątek 1 czerwca 2012 roku w Szkole Podstawowej w Palmierowie obchodzono coroczny Festyn Rodziny pod hasłem Najważniejsza jest rodzina. W związku z tym o godzinie 830 do szkoły przybyło łącznie blisko 70 rodzin z miejscowości należących do jej obwodu. Pogoda była deszczowa, ale mimo to zabawy konkursowe odbyły się na zielonych terenach i boiskach przyszkolnych.
Uroczystość została zainaugurowana na sali gimnastycznej przez panią dyrektor Jadwigę Olszak, która przedstawiła główny cel spotkania mówiąc-„Dzisiejszy festyn obchodzimy pod hasłem –Najważniejsza jest rodzina .W dzisiejszych czasach ludzie żyją w biegu, zapominają przy tym czasami o tym, co jest, a przynajmniej, co powinno być dla nich najważniejsze. Bez wątpienia jedną z największych wartości jest rodzina. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę jak wielką rolę odgrywa ona w życiu. Wspieranie emocjonalne dziecka, słuchanie i rozmowy, stawianie pozytywnych celów, chwalenie go, wspólne wycieczki i zabawy, ale także rozsądna kochająca kontrola, dają dziecku poczucie zakorzenienia, bezpieczeństwa, godności i stymulują zdrowy rozwój…”.
Pierwszą atrakcją święta były występy artystyczne najmłodszych. Dzieci z klas I i II oraz Punktu Przedszkolnego przygotowały wiersze i piosenki z okazji Dnia Ojca, Dnia Matki oraz Dnia Dziecka. Od godziny 945 do 1100 trwały konkursy i zabawy. Nauczyciele przygotowali i przeprowadzili następujące konkurencje: skoki na skakance, biegi w szarfach, rzuty do celu, biegi z jajkiem w łyżce, rzuty do kosza, rysunki i krzyżówki. Jako, że liczyła się wspólna rodzinna zabawa, już za sam udział rodziny otrzymywały punkty. Na dużej tablicy znajdowała się zbiorcza tabela wszystkich osiągnięć, która uczestnicy mogli na bieżąco śledzić.
Po wysiłku włożonym we wspólną zabawę przedstawiciele Rady Rodziców zaprosili zebranych do kawiarenki w budynku szkolnym, w której czekały lody, domowe ciasto, kiełbaski z grilla, bułeczki, dla dorosłych kawa, a dla dzieci napoje. Gdy nauczyciele zliczali punkty, uczniowie starszych klas rozegrali towarzyski mecz w piłkę nożną.
W poniedziałek nastąpiło podsumowanie konkursowych zmagań. Wszystkie przybyłe rodziny otrzymały nagrody w postaci gier do wspólnej rodzinnej zabawy oraz zabawki dla wszystkich dzieci biorących udział w konkurencjach. W organizację szkolnego festynu włączyli się wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły.
Gorące słowa podziękowania należą się przedstawicielom Szkolnej Rady Rodziców, którzy zajęli się krojeniem i wydawaniem ciasta, parzeniem gorących napojów, grillowaniem i wszystkim, co związane było z konsumpcją. Rodzice wspierali też nauczycieli przy przeprowadzaniu konkurencji. Organizacja całego przedsięwzięcia możliwa była dzięki sponsorom, którymi byli: Restauracja Rarytas – Sadki, sklep - Dobry Nastrój – D. D. Grzeszczyk, Sołectwo wsi Grocholin – Miaskowo, Lechpol -Zakład Rolny– Grocholin, Hurtownia Spożywcza państwa Kuczyńskich i wiele innych osób.
Wszystkim serdecznie dziękujemy. To był naprawdę udany dzień dla całej społeczności szkolnej. Z pewnością przyczynił się do przypomnienia wszystkim tego, jak ogromna siła tkwi w rodzinie, pokazał też, iż najbardziej celowe są wszelkie działania, które przyczyniają się do wzmocnienia więzi w rodzinie lub jej odbudowy. Zapewne uświadomił też wszystkim, że najważniejsza dla nas wszystkich musi być rodzina. Rodzina jest najważniejszą wartością w naszym życiu. Czasami po prostu zapominamy o tym, ale przychodzą takie momenty w życiu każdego z nas, kiedy o tym sobie przypominamy. Szanujmy ją, cieszmy się, że ją mamy i stawiajmy odpowiednie wzorce, aby nasze dzieci czuły się kochane, bezpieczne i potrzebne.
W albumie większość zdjęć dzięki uprzejmości pani I. Jagodzińskiej. Dziękujemy bardzo!!!
Zachęcamy do obejrzenia filmiku z przedszkolakami w roli głównej na http://www.youtube.com/watch?v=fRhwk3_7gDM
31 maja 2012r. odbyło się VIII międzyszkolne spotkanie Integracyjne "Korczakiada" pn. "Mamy prawo do swych praw" organizowane przez Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni. Uczestniczyło w nim 9 drużyn ze szkół podstawowych, w skład których wchodziło dwóch przedstawicieli klasy VI. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Kuczyńska i Krzysztof Burzyński pod opieką p. A.Kulczyńska-Milik. Po powitaniu uczestników i zaproszonych gości przez dyrektor szkoły p. Kamilę Marosz zebrani obejrzeli przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Kcyni. Następnie szóstoklasiści walczyli o zwycięstwo w 10 konkurencjach związanych tematycznie z życiem i twórczości Janusza Korczaka oraz z prawami dziecka. Nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni. Zajęli zaszczytne I miejsce. Otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Po ogłoszeniu wyników na wszystkich czekała niespodzianka w postaci "grillowej biesiady". Organizatorami kolejnej edycji "Korczakiady" były tradycyjnie p. Joanna Nadolna i p. Ewa Żelechowska - nauczycielki Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Kcyni.
31 maja 2012 roku uczniowie klasy IV zdawali egzamin na kartę rowerową. Wszystkie dzieci pomyśnie zaliczyli część teoretyczną i w oceności pana asp. Rafała Rybaka zdali część praktyczną.
Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy.
W dniach 24 – 26 maja 2012 roku sześcioro uczniów z klasy VI oraz dwie uczennice z klasy V naszej szkoły uczestniczyli w biwaku w Tleniu, zorganizowanym przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni. Nasi uczniowie ten wypoczynek spędzali wraz z uczniami ze szkół w Dziewierzewie i Kcyni. Opiekunką naszych uczniów była ich wychowawczyni pani Aneta Wojciechowska.
Tleń to mała miejscowość położona nie tylko w Borach Tucholskich, ale także na terenie Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Biwak rozpoczęto bardzo aktywnie - od zwiedzenia „Rezerwatu Cisów Staropolskich im. Leona Wyczółkowskiego” w Wierzchlesie. Miejsce uznane za jedne z najpiękniejszych w Borach Tucholskich, zauroczyło uczestników widokami, dużą ilością cisów na małym obszarze, a także bagien i ich roślinnością.
W miejscu wypoczynku na uczniów czekało mnóstwo atrakcji: rowery wodne i terenowe, basen, boiska na piłki nożnej i koszykówki, a także siatkówki. Codziennie czekały na nich przepyszne trzy posiłki.
Biwak bardzo się udał - było aktywnie, miło, daleko od domu i oczywiście za szybko się skończył!
Kolejny juz raz gościliśmy w murach naszej szkoły grupę teatralną Art-Re z Krakowa. Tym razem aktorzy zaprezentowali, zebranej na sali gimnastycznej społeczności szkolnej, przedstawienie interaktywne "Czarnoksiężnik z krainy Oz", które przypomniało wszystkim, czym jest prawdziwa przyjaźń, ile dobrego możemy odkryćw sobie dzieki przyjaciołom.
Data: 1 czerwca 2012r.
Godzina: 830-1200
Miejsce: Szkoła Podstawowa w Palmierowie
PROGRAM FESTYNU
1. 830 – powitanie zebranych na sali gimnastycznej gości i rozpoczęcie festynu.
2. 835-1100-konkursy i zabawy na boisku szkolnym.
a) skakanki – p. K. Morzyńska (p. Kwiatkowska, p. Jabkowska)
b) biegi w szarfach – p. M. Nogowska (p. Jucha, p. Wojtych)
c) rzuty do celu – p. M. Grabarski
d) biegi z jajkiem na łyżce – p. D. Wesołowska (p. Dziadoszek)
e) rysunki na chodniku – p. E. Mochocka (p. Pachacz)
f) rzuty do kosza – p. A. Wojciechowska (p. Musiał, p. Przykłocka)
g) krzyżówki i rebusy – p. A. Kulczyńska-Milik, p. H. Zielińska ( p. Staudt,
p. Kubiczek)
3. W przerwie między konkursami około godziny 9:45 – programy artystyczne przygotowane przez uczniów pod kierunkiem p. M. Tracz i p. M. Nogowskiej.
4. 1100-1200- poczęstunek (kiełbasa z grilla, bułki, napoje, ciasto, kawa, lody, słodycze) – odpowiedzialni rodzice: p. Domagała, p. Orzoł, p. Jagodzińska, p. Panasik, p. Kośmicka, p. Błochowiak, p. Cyranowska, p. Komorniczak, p. Pachacz, p. Piechowiak, p. Musiał, p. Przykłocka, p. Staudt, p. Kubiczek, p. Jucha, p. Rybak.
21 maja 2012 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozstrzygnięciu gminnego konkursu pod nazwą "PAŁUKI MOJE ŻYCIE, MOJA PASJA", który miał miejsce w Szkole Podstawowej w Rozstrzębowie.
Nasza grupa uczniów przygotowała się w trzech kategoriach: polonistyczno - redakcyjnej - stworzyli pisemny "obraz" Pałukm w formie opisu, wokalnej – zaprezentowali piosenkę ludową oraz plastycznej, w której przygotowali prace na temat „Osobliwości mojej miejscowości”.
Reprezentacja klasy IV, przygotowana przez panią Ewę Mochocką, wyśpiewała nagrodę specjalną, wykonując piosenkę „Koko Euro spoko".
Konkursowiczów w kategorii literackiej przygotowała pani Dorota Wesołowskia i Aleksandra Kulczyńska-Milik a laureatami zostali:
kategoria klasy I-III:
II miejsce zajął Natan Dziadoszek z klasy III,
kategoria klasy IV-VI:
II miejsce - Laura Pachacz - klasa IV
III miejsce - Emila Goncerzewicz - klasa V,
wyróżnienie - Albert Piechowiak - klasa V.
W konkursie plastycznym nasi uczniowie wykonali prace pod kierunkiem pani Ewy Mochockiej a zwycięzcy to:
kategoria I-III:
Zuzanna Kaczmarek klasy III,
kategoria IV-VI:
Natalia Witkowska z klasy IV,
Albert Piechowiak z klasy V,
Jagoda Markiewicz z klasy III - wyróżnienie,
Laura Pachacz z klasy IV - wyróżnienie.
Wszyscy uczestnicy wrócili z Rozstrzębowa uśmiechnięci, zadowoleni z dyplomami i nagrodami. Serdecznie wszystkim gratulujemy!!!
22 maja 2012 trzecioklasiści w naszej szkole pisali Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów 2012 (OBUT) przygotowane przez CKE. Dzięsięcioro uczniów trzeciej klasy pisało sprawdzian w obecności komisji, której przewodniczyła pani Dorota Wesołowska.
Badanie umiejętności trzecioklasistów ma dostarczyć informacje na temat poziomu wiadomości i umiejętności, które uczniowie zdobyli w czasie trzech lat nauki.
Test rozpoczął się o godz. 9.00. Składał się z dwóch odrębnych testów. Pierwszy dotyczył języka polskiego, drugi - matematyki. Na rozwiązanie zadań z każdego testu uczniowie mieli po 45 minut, pomiędzy nimi było 15 minut przerwy.
15 maja 2012 roku w naszym oddziale przedszkolnym odbył sie Szkolny Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków. W konkursie wzięło udział 9 dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego naszej szkoły. Konkurs otworzyła pani dyrektor Jadwiga Olszak.
Dzieci recytowały przygotowane przez siebie wiersze Natalii Usenko, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i inne. Prezentacje dzieci oceniała komisja w składzie: pani Katarzyna Morzyńska, pani Anna Zielińska pod przewodnictwem pani Aleksandry Kulczyńskiej-Milik - nauczycielki języka polskiego w naszej szkole. Komisja miała niezwykle ciężkie zadanie, ponieważ recytatorzy byli wspaniale przygotowani.
Po ogłoszeniu wyników konkursu, na dzieci czekały nagrody w postaci dyplomów i książek za dwa I miejsca a także upominki i dyplomy za udział w konkursie dla pozostałych bohaterów uroczystości.
Nasze przedszkolaki - Kinga Bartoszek z Oddziału Przedszkolnego oraz Wiktoria Kowalska z Punktu Przedszkolnego będą reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim dla przedszkolaków, który odbędzie się w 13 czerwca w Zespole Szkół w Mycielewie.
Zagrożenia i niebezpieczne sytuacje na ulicy w drodze do szkoły oraz sposoby ich zapobiegania były tematem spotkania, które w czwartek 10 maja 2012 roku obyło się w Szkole Podstawowej w Palmierowie. Gościem wszystkich uczniów naszej szkoły była pani policjant z Komendy Powiatowej Policji w Nakle: sierżant Justyna Topolska z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej. Pani dyrektor Jadwiga Olszak przedstawiła gościa i powitała w imieniu całej społeczności szkolnej. Podczas ciekawej prelekcji pani policjant w niezwykle przystępnej formie omówiła podstawowe zagrożenia, z którymi mogą spotkać się uczniowie. Głównym tematem było zachowanie bezpieczeństwa przez dzieci w różnych sytuacjach: w domu, pod nieobecność rodziców, w drodze do i ze szkoły, na ulicy (przechodzenie przez ulicę z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji, poruszanie się poboczem, wyposażenie w elementy odblaskowe); na podwórku (podczas zabawy, w kontakcie z osoba obcą, psem), w podróży (w samochodzie – jazda w pasach lub foteliku), w szkole (bezpieczne zachowanie bez konfliktów i agresji).
Wszystkie dzieci miały też swoje "pięć minut", aby zadać pytania i usłyszeć wyczerpującą odpowiedź.
Podobne spotkanie odbyło się z uczniami klas starszych. Oprócz problemów poruszanych z młodszymi dziećmi pani policjant przedstawiła problematykę odpowiedzialności karnej nieletnich. Odpowiedziała na wiele pytań postawionych przez uczniów.
Ilość postawionych pytań świadczy o tym, że prelekcja wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci, co jak najlepiej świadczy o konieczności organizowania podobnych spotkań.
Dnia 16 maja 2012 r. (środa) o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami.
27 kwietnia, na kilka dni przed świętami majowymi, odbył się w szkole krótki apel poświęcony 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Brali w niej udział uczniowie klasy IV, którzy w krótkim montażu słowno - muzycznym przedstawili historię tego doniosłego wydarzenia. Występujących przygotowała p. Aleksandra Kulczyńska - Milik.
Światowy Dzień Ziemi w 2012 roku odbywał się podczas obchodów, ogłoszonego przez ONZ, Międzynarodowego Roku Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi. Dzień ten przypomina o problemach ochrony środowiska, a szczególnie podkreśla konieczność dbania o naszą planetę.
W związku z tym w dniu 27 kwietnia 2012r. nasza placówka postanowiła nie tylko oszczędzać energię, ale również zająć się sprzątaniem pobliskich terenów. Koordynatorem akcji była pani pedagog Małgorzata Tracz, która przydzieliła wszystkim klasom rewiry do uprzątnięcia. Wszystkie dzieci najpierw wyposażone zostały w rękawiczki i worki do śmieci. A następnie pod czujnym okiem wychowawców ochoczo zabrały się do pracy i pozbierały śmieci.
Pamiętajmy, że stan środowiska przyrodniczego na Ziemi, w Polsce, wokół miejsca naszego zamieszkania teraz i w przyszłości zależy i zależeć będzie od NAS WSZYSTKICH!!!
W Szkole Podstawowej w Palmierowie we wtorek 24 kwietnia 2012roku odbył się szkolny konkurs ekologiczny pod nazwą Jestem odpowiedzialny za ochronę środowiska, którego organizatorkami były panie: Jadwiga Olszak i Małgorzata Tracz.
Po otwarciu konkursu nastąpiło uroczyste powitanie uczestników konkursu oraz wybranie komisji oceniającej w skład której weszły panie:
Aleksandra Kulczyńska-Milik, Anna Zielińska i praktykantka Agnieszka Mulewska.
Każdą klasę reprezentowała drużyna 3-osobowa, która przeszła przez 6 konkurencji:
1. Ekologiczny pokaz mody – w tej kategorii uczniowie zaprojektowali i wykonali trzy oryginalne stroje z odpadów i materiałów ekologicznych – od czubka głowy do butów: strój szkolny, na uroczystość rodzinną, na bal. Każda z osób pokazująca swoją kreację miała za zadanie dowcipnie ją skomentować.
2. Konkurencje sprawdzające wiedzę o odpadach oraz umiejętności uczniów:
- zespół udzielał odpowiedzi na 3 pytania,
- zespół układał zdania z rozsypanek wyrazowych,
- zespół rozwiązywał zagadki i rebusy.
(klasy I-III – puzzle, IV-VI – krzyżówka)
3. Praca plastyczna „Ochrona środowiska” (klasy I-VI) – w tej konkurencji należało przygotować wcześniej plakat ukazujący konieczność zmiany postawy człowieka względem przyrody, konieczność ochrony przyrody i mądre wykorzystanie jej zasobów. Klasy IV-VI wykonywały prace przestrzenne.
4. Piosenka ekologiczna (mogła być wykonana przez całą klasę z podkładem muzycznym).
5. „Budynek szkoły marzeń z odpadów” – wcześniej należało wykonać budynek szkoły realny lub fantastyczny, z trwałych odpadów typu: puszki, plastik, pudełka, tektura.
6. Konkurencje sportowe:
- rzut puszką do kosza,
- wyścigi zakręcania butelek na czas,
- wyścig – "segregacja odpadów".
Każda konkurencja była oceniana skalą od 1 do 3 punktów.
Po blisko dwugodzinnej zabawie jury zaprezentowało wyniki konkursu:
I miejsce – klasa III – 79 punktów
II miejsce – klasa V – 78 punktów
III miejsce – klasa I – 71 punktów
IV miejsce – klasa VI – 66 punktów
V miejsce – klasa IV – 65 punktów
VI miejsce – klasa II – 58 punktów
Atrakcyjne nagrody – albumy przyrodnicze dla wszystkich uczestników konkursu, gry planszowe dla każdej klasy oraz mikroskop, zestaw badawczo obserwacyjny podstawowy, program multimedialny do przyrody i kompasy dla szkoły zostały zakupione dzięki pozyskanym przez dyrektor szkoły środkom od sponsorów – Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Zakładu Kominiarskiego pana Macieja Tubiszewskiego w Kcyni.
23 kwietnia 2012 r. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Sygnał do ewakuacji uczniów, nauczycieli i pracowników administracyjno - obsługowych o godzinie 1200 dał alarmowy dzwonek szkolny.
W ćwiczeniach ewakuacyjnych brało udział 90 uczniów,9 nauczycieli i 3 pracowników administracyjno -obsługowych. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły oznaczony drogami ewakuacyjnymi. Ogólny apel na boisku był potwierdzeniem, że wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zdążyli się ewakuować w wyznaczonym czasie. Nadmienić należy, że na lekcjach wychowawczych oraz ogólnym apelu szkolnym zostały przypomniane powody ewakuacyjne oraz drogi, którymi uczniowie opuszczają budynek szkoły.
Wszyscy uczniowie bez paniki, lecz z dużym zdyscyplinowaniem wykonali zadanie próbnej ewakuacji.
19 kwietnia 2012 roku reprezentacja Szkoły Podstawowej w Palmierowie w składzie: Emila Goncerzewicz, Zuzanna Kubiak i Albert Piechowiak wzięła udział w konkursie profilaktycznym „Zdrowy i wolny nastolatek”. Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół w Mycielewie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni. Celem konkursu było kształtowanie zdrowego stylu życia i uświadomienie własnej odpowiedzialności za ochronę zdrowia i życia. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania pisemny test wiedzy na temat zdrowego stylu życia. Uczniowie naszej szkoły, przygotowani przez panią Jadwigę Olszak, wykazali się dużą wiedzą i zajęli indywidualnie kolejno- II miejsce -Zuzia, III miejsce- Emila, IV miejsce -Albert.
Tym samym zdobywając atrakcyjne nagrody. Wszyscy uczestnicy konkursu doskonale się bawili. Mogli wykazać się dużą wiedzą dotyczącą zdrowego stylu życia i uzależnień oraz poszerzyć zdobyte wcześniej informacje.