15 listopada 2023 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni odbyła się gala wręczenia nagród w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. „Barwy Jesieni”. Koordynatorkami konkursu w tej edycji były panie: Beata Szymczak i Małgorzata Tabaczyńska a swoim patronatem konkurs objął Burmistrz Kcyni.
Podczas gali, w której brali udział: pan Wojciech Niemczyk-pełniący funkcję Burmistrza Kcyni, dyrektor przedszkola panie: Wioletta Toczak, Anna Borkowska Przewodnicząca GKPiRPA, Maria Kordyś z GCKIB oraz pan Rafał Woźniak- Kierownik Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury, wręczono nagrody wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie, szczególnie wyróżniając laureatów konkursu.
Serdeczne gratulacje dla Nadii Midzio i Alana Doberstein
z naszego oddziału przedszkolnego, którzy otrzymali dyplomy za udział oraz upominki.
Dziękujemy za udział w konkursie!!!
Zdjęcia: SP Palmierowo, J.Midzio, J.Doberstein, J.Reiwer
Już od roku 2005 14 listopada świętujemy w Polsce Dzień Czystego Powietrza. Akurat w chłodny jesienny dzień, kiedy palimy w piecach i wskaźniki zanieczyszczenia powietrza w wielu miejscach kraju są mocno alarmujące… To tylko pozorny paradoks, bo nadchodzące święto to właśnie doskonała okazja, by przemyśleć, co jeszcze teraz, dziś, każdy z nas może zrobić dla poprawy jakości powietrza. Nasza szkoła również wzięła udział w tej szczytnej akcji. Uczniowie klasy VII reprezentujący naszą szkołę pod opieką pani E. Szymańczak, udali się na platformę Rynku miasta Kcynia i wzięli udział w gminnym konkursie na najbardziej wymowny EKOBANER. Chętni uczniowie z klas I-VIII wzięli udział w drugim gminym konkursie ekologicznym-"Drugie życie plastikowej butelki” – konkursie dofinansowanym ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.
Ponadto w klasach, wykorzystując platformę EduESA przeprowadzono pogadanki i zajęcia, których podsumowaniem były karty pracy, animacje i gry interaktywne poświęcone wiedzy na temat czystego powietrza.
W akcję włączyli się wszyscy wychowawcy klas za co serdecznie dziękujemy :-)
W sobotę 11 listopada 2023 roku nasza szkoła, podobnie jak władze samorządowe, przedstawiciele placówek oświatowych i instytucji oraz mieszkańcy Kcyni, wzięła udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.
Dziękujemy naszemu pocztowi sztandarowemu: Michalinie Demskiej, Oliwii Kośmickiej, Krzysiowi Guzkowi oraz opiekunowi pocztu pani Małgorzacie Tracz za godne reprezentowanie naszej szkoły w uroczystości.
W dniu 02 listopada Referat Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury w Urzędzie Miasta w Kcyni rozstrzygnął
gminny konkurs plastyczny „Zdrowie na talerzu” skierowany do uczniów klas 1 – 3 szkół podstawowych z
terenu gminy Kcynia.
Na konkurs wpłynęło łącznie 82 prace z 4 szkół podstawowych. Z uwagi na bardzo wysoki poziom prac
komisja konkursowa zdecydowała nie przyznawać miejsc, a wyłonić 10 laureatów. Wśród autorów
wyróżnionych prac znalazły się uczennice z naszej szkoły. Nagrodzone zostały:
Marta Olszak z klasy II oraz Zuzanna Nogowska z klasy III. Nagrody główne dla laureatów oraz
nagrody dla pozostałych uczniów za udział wręczone zostały podczas szkolnych obchodów
Narodowego Święta Niepodległości.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu z naszej szkoły za wzięcie w nim udziału.
Marcie i Zuzannie serdecznie gratulujemy i cieszymy się z ich sukcesu!
Dokładnie 105 lat temu po 123 latach niewoli zaborów nasza Ojczyzna – Polska odzyskała upragnioną niepodległość. Dzień 11 listopada to od tamtej chwili symbol patriotyzmu, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Od 1937 roku czcimy go jako Narodowe Święto Niepodległości.
Z tej okazji 10 listopada o godzinie 11.00 cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej, by wspólnie przypomnieć sobie pamiętne listopadowe dni 1918 roku.
Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i powitaniem wszystkich zebranych. Potem głos zabrała Pani dyrektor Jadwiga Olszak, która wprowadziła zebranych w tematykę święta. Przypomniała trudne dzieje naszej Ojczyzny, bój jej synów o niepodległość. Podkreśliła, że dzięki odwadze i poświęceniu wielu pokoleń Polaków nasza szkoła może dziś nosić dumne imię Orła Białego.
Punktualnie o 11.11 z ust prowadzącej – p. A. Kulczyńskiej-Milik padła komenda – Baczność! Do hymnu! Wtedy wszyscy wstali i ze wzruszeniem odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego „Jeszcze Polska nie zginęła”. Tym samym przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła, do hymnu!”.
Kolejnym punktem obchodów były występy uczniów klasy IV i V oraz dziewczynek z klasy II i III w montażu słowno-muzycznym pod nazwą „Wstań Polsko moja!”. Podczas występu uczniowie zaprezentowali taniec z flagami, którym w metaforyczny sposób przedstawili 123-letnie dzieje naszej ojczyzny i długą tragiczną rolę Polaków do odzyskania niepodległości. Podczas uroczystości rozbrzmiewały utwory patriotyczne takie jak: Rota, Rozkwitały pąki…, Niepodległość. Uroczystość zakończyła przepiękna piosenka To moja Polska!
Cała społeczność szkolna w tym dniu założyła odświętne stroje i kotyliony, aby oddać hołd tym, którzy przyczynili się do tego, aby każdy Polak wiedział, jak ważną datą w dziejach naszego narodu był 11 listopada 1918 roku.
więcej zdjęć: GALERIA
W środę 22 listopada 2023 roku o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami,
na które serdecznie zapraszamy.
W najblizszym czasie odbędą się PRÓBNE EGZAMINY ÓSMOKLASISTY
EGZAMIN Z NOWĄ ERĄ- 14-16 LISTOPADA 2023R.
14.11(WTOREK)-JĘZYK POLSKI- (120 MINUT)
15.11(ŚRODA)- MATEMATYKA-(100 MINUT)
16.11(CZWARTEK)- JĘZYK ANGIELSKI- (90 MINUT)
EGZAMIN Z OPERONEM- 5-7 GRUDNIA 2023 R.
05.12(WTOREK)-JĘZYK POLSKI- (120 MINUT)
06.12(ŚRODA)- MATEMATYKA- (100 MINUT)
07.12(CZWARTEK)- JĘZYK ANGIELSKI)- (90 MINUT)
Wszyscy wiemy, że bardzo ważne jest kształtowanie już od najmłodszych lat umiejętności prawidłowego postępowania w razie niebezpieczeństwa. Chcąc wpajać te nawyki uczniom w dniu 7 listopada 2023 roku przeprowadzono próbną ewakuację uczniów i pracowników naszej szkoły.
Zgodnie z Instrukcją Bezpieczeństwa Pożarowego i procedurami ewakuacji wszyscy obecni uczniowie, nauczyciele i pracownicy, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły, a następnie udali się na miejsce zbiórki, znajdujące się w bezpiecznej odległości od miejsca zagrożenia.
Celem treningu było oswojenie wszystkich z sytuacją zagrożenia, wykonanie określonych czynności zgodnie z ustalonymi przepisami.
28 listopada o godzinie 9 .00 przyjedzie do naszej szkoły Kino Sferyczne. Uczniowie będą mieli możliwość wziąć udział w niesamowitych pokazach. W kopule kina wszyscy siedzą lub leżą wygodnie na miękkich matach oglądając przestrzeń w wymiarze 3D. Każdy uczestnik będzie miał okazję poczuć się, jak na otwartej przestrzeni, latając w kosmos czy nurkując w głębokich wodach.
Zapraszamy do zapisów do 10 listopada 2023 roku u p. P. Kuberackiej
Koszt: 20 złotych
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji
roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603) ustalone zostały dni dodatkowe wolne od zajęć dydaktyczno –
wychowawczych dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie w roku szkolnym
2023/2024. W tych dniach wyznaczeni nauczyciele będą pełnili dyżury opiekuńczo-wychowawcze.
DODATKOWE DNI WOLNE:
31.10.2023 r. - wtorek - dzień przed dniem Wszystkich Świętych
29.04.2024r. - poniedziałek - dzień przed Świętem Pracy
30.04.2024r. - wtorek - dzień przed Świętem Pracy
02.05.2024 r. - czwartek - dzień przed Świętem Konstytucji 3 Maja
14.05.2024 r. - wtorek - pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty
15.05.2024 r. - środa - drugi dzień egzaminu ósmoklasisty
16.05.2024 r. - czwartek - trzeci dzień egzaminu ósmoklasisty
31.05.2024 r. - piątek - dzień po Bożym Ciele
„Święty Jan Paweł II. Cywilizacja życia" – to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, obchodzonego już po raz dwudziesty trzeci. Dnia 20 października, jak co roku społeczność naszej szkoły włączyła się w świętowania tego dnia.
Pod kierunkiem pani Ewy Mochockiej szósto, siódmo i ósmoklasiści zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny, który uświetnił obchody tej doniosłej uroczystości. Św. Jan Paweł II przestrzegał, że losy naszej cywilizacji zależeć będą od wyniku trwającej konfrontacji między kulturą życia a kulturą śmierci. Przy czym ta druga „kultura” zasługuje na ujęcie w cudzysłów, gdyż jest dokładnym przeciwieństwem tego co to słowo oznacza. Tę właśnie kwestię dotyczącą kultury życia przedstawili uczniowie z klasy VI odwołując się do licznych podróży Ojca Świętego po wszystkich kontynentach świata i do słów Jego homilii.
W kolejnej części uroczystości klasa VIII i Vi odniosła się do współczesnych dylematów młodych ludzi uwikłanych w przeciwności losu na drodze do dorosłości. W formie pantomimy nawiązali oni do tegorocznego hasła Dnia Papieskiego o godności i wartości ludzkiego życia. Całość programu urozmaiciły odśpiwane wspólnie piosenki.
W poniedziałek 16 października 38 uczniów naszej szkoły pod opieką p. Aleksandry Kulczyńskiej-Milik, p. Jolanty Reiwer i p. Mirosława Grabarskiego uczestniczyło w wycieczce autokarowej do Nakła.
Głównym celem wyjazdu było obejrzenie przedstawienia teatralnego pod tytułem „Mały Książę”. 65-minutowy spektakl przygotował TEATR WROCŁAWSKI „IN-ART”. Poruszał on tak ważny dla wszystkich temat odpowiedzialności i przyjaźni. Wraz z głównym bohaterem wędrowaliśmy po różnych planetach i słuchaliśmy niezwykłych historii ich mieszkańców.
W dniu 16 października 2023 r. chętni uczniowie z klasy 0, I, II, III zasiedli na widowni Nakielskiego Ośrodka Kultury, w ostatnich rzędach, aby podziwiać kunszt aktorów z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, w przedstawieniu „Księga dżungli”.
Spektakl przypominający historię ukochaną przez pokolenia! Wspaniały bohater, Mowgli, chłopiec pełny radości, wyobraźni z sercem przepełnionym miłością do muzyki oraz swoich najbliższych przyjaciół przybywa prosto z serca dżungli. Jego przygoda pomogła dzieciom rozwinąć nie tylko emocjonalną dojrzałość ale też obyć się z grą aktorską nie tylko w żywym planie. Kostiumy, lalki i scenografia stworzona na potrzeby sztuki zawierała dech w piersiach nawet opiekunów naszych najmłodszych widzów.
Gra młodych i utalentowanych aktorów bardzo spodobała się naszym uczniom. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Marzanna Starzyńska, Małgorzata Tracz, Ewa Mochocka i Katarzyna Morzyńska.
zdjęcia własne i ze źródła: http://www.in-art.wroclaw.pl/services-view/ksiega-dzungli/
10 50 – wyjazd sprzed szkoły w Palmierowie,
ok. 1140 – przyjazd do Nakła,
1150 – 1300 - udział w przedstawieniu „Mały Książę” w NOK-u,
ok. 1310 - 1410 – posiłek,
ok. 1415 – 1445 – droga powrotna,
ok.14 45 – powrót do szkoły.
16.10.2023r.
910 Palmierowo – Zbiórka uczestników. Wyjazd ze szkoły.
1015 – 1115 Nakło – Wejście do NOKu – udział w spektaklu pt. „Księga Dżungli”.
1125 – 1230 Posiłek. Zbiórka, wyjazd z Nakła.
1300-10 Powrót do szkoły. Zakończenie wycieczki.
W piątek 13 października w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni odbyły się gminne obchody
Dnia Edukacji Narodowej.
W uroczystości udział wzięły panie: dyrektor Jadwiga Olszak, Aleksandra Kulczyńska Milik oraz
Ewelina Szymańczak.
Pani Ewelina Szymańczak odebrała Nagrodę Burmistrza z rąk pełniącego funkcję Burmistrza Kcyni
pana Wojciecha Niemczyka oraz Kierownika Edukacji, Promocji Sportu i Kultury pana Rafała Woźniaka.
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. i obchodzone powszechnie jako Dzień Nauczyciela, a od 1982 roku jako Dzień Edukacji Narodowej.
Z tej okazji w naszej szkole 12 października odbyła się podwójna uroczystość: obchody Dnia Edukacji Narodowej oraz Pasowanie dzieci klasy I na uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie. Po odśpiewaniu hymnu narodowego prowadząca uroczystość pani Aleksandra Kulczyńska-Milik powitała panią dyrektor Jadwigę Olszak, wszystkich pracowników oraz uczniów. Gorąco powitała pierwszoklasistów oraz przybyłych z nimi rodziców.
Jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor, która z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyła wszystkim pracownikom szkoły wyrazy uznania, szacunku i wdzięczności, dziękując za dotychczasową pracę. – „Dzięki państwa wiedzy, umiejętnościom i serdeczności, jaką otaczacie uczniów, stają się oni wartościowymi ludźmi, otwartymi na świat i drugiego człowieka”– mówiła. Następnie pogratulowała pani Ewelinie Szymańczak, która za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczej otrzymała w tym roku Nagrodę Burmistrza.
W dalszej części wyróżniającym się nauczycielom wręczyła Nagrody Dyrektora. Byli to: pani Aleksandra Kulczyńska-Milik, pani Ewa Mochocka, pani Paulina Kuberacka, pani Jolanta Reiwer, pani Małgorzata Płocharczyk, pani Małgorzata Grabarska, pani Barbara Goszka-Pazderska i pan Leon Płocharczyk. Wszystkim pozostałym pani Dyrektor podziękowała symboliczną różą.
Klasa VI zaśpiewała piosenkę pt. „Dla nauczyciela”
Z podziękowaniami dla wszystkich pracowników szkoły wystąpili przedstawiciele Rady Rodziców, pani Sylwia Rybczyńska i pani Joanna Guzek złożyły życzenia i wręczyły każdemu pracownikowi medal. Głos zabrali również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Krzysztof Guzek z Nikodemem Burdaszem i Marcinem Olszak. Złożyli wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia, wspólnie z uczniami zaśpiewali „Sto lat!” i wręczyli gościom kwiaty.
W drugiej części uroczystości ponownie wystąpiła pani dyrektor, która tym razem zwróciła się przede wszystkim do dzieci z klasy I oraz ich rodziców. Zwróciła uwagę, jak ważnym w życiu jest pierwszy etap edukacyjny. Poprosiła dzieci o sumienną pracę, a rodziców o wspieranie pociech we wszystkich ich działaniach.
Następnie pierwszoklasiści, przygotowani przez wychowawczynię – panią Małgorzatę Tracz, wystąpili z montażem słowno-muzycznym, którym udowodnili, że zasługują na miano uczniów. Potem nastąpiło uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a po nim pasowanie. Uczniowie klasy I na pamiątkę tak doniosłej chwili zostali obdarowani licznymi prezentami. Pogratulowali im również starsi koledzy, którzy wraz z obietnicą pomocy wręczyli dzieciom zdrowe upominki.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy powodzenia w szkole i jak najlepszych ocen!!!
W czwartek 12.10.2023 roku będziemy w naszej szkole obchodzić 250 rocznicę utworzenia KEN.
W związku z tym, że jest to święto szkolne, proszę aby wszyscy uczniowie przyszli ubrani w strój galowy.
O godzinie 12:00 na sali gimnastycznej odbędzie się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
oraz uroczystego Pasowanie Pierwszoklasistów na uczniów.
Na uroczystość zapraszamy wszystkich rodziców pierwszoklasistów.
Lekcje tego dnia będą odbywały się zgodnie z planem zajęć, ponieważ nie jest to dzień wolny od zajęć
dydaktycznych.
Po przeprowadzonych w środę 11 października wyborach do SU szkolna komisja wyborcza, w skład której weszli uczniowie klasy VIII, ogłosiła
SKŁAD ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2023/2024
Prezentuje się on następująco:
PRZEWODNICZĄCY – KRZYSZTOF GUZEK Z KLASY VII
ZASTĘPCZYNI PRZEWODNICZĄCEGO – MICHALINA DEMSKA Z KLASY VIII
SKARBNIK – WOJCIECH BŁOCHOWIAK Z KLASY VIII
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
Kandydaci na Przewodniczącego Samorządu
Uczniowskiego i pozostałych członków Rady w roku szkolnym 2023/2024 to:
klasa VI
1. Jakub Kieca
2. Julia Handkiewicz
3. Wiktor Jurkiewicz
klasa VII
4. Krzysztof Guzek
klasa VIII
5. Wojciech Błochowiak
6. Michalina Demska
Tajne wybory, zostaną poprzedzone kampanią wyborczą od czwartku 5 października 2023 r. do wtorku 10 października 2023 r. W wyborach mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Odbędą się one 11 października 2023 roku od godziny 9.15 do godziny 11.20 w bibliotece szkolnej.
Pamiętajcie, osoba, którą wybierzecie to reprezentant całej społeczności uczniowskiej. Powierzcie tę funkcję kandydatowi godnemu zaufania, pracowitemu, pomysłowemu, komuś, kto jest wzorem dla innych!!!
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
A. Kulczyńska-Milik