5 marca, uczniowie naszej szkoły Alan i Olaf Jagodzińscy uczestniczyli w Turnieju „Zima” w Szubinie. Alan Jagodziński zdobył puchar turnieju a Olaf Jagodziński zajął trzecie miejsce.
Serdecznie gratulujemy!
28 lutego 2017r. nasi chłopcy wywalczyli PUCHAR BURMISTRZA KCYNI w mini koszykówce.
Skład zwycięskiej drużyny: Szymon Pezacki, Sebastian Szczepański, Jakub Matuszewski, Alex Lisiecki, Kacper Boniek, Alan Jagodziński, Olaf Jagodziński i Adrian Tobys.
Serdecznie gratulujemy!
1 marca 2017 r. uczciliśmy pamięć „Żołnierzy Wyklętych”, czyli zapomnianych żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego, którzy stali po stronie wolnej Polski i nigdy się nie poddali. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to polskie święto narodowe obchodzone co roku 1 marca, a uchwalone 3 lutego 2011 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w celu oddania hołdu „Żołnierzom Wyklętym” – prawdziwym bohaterom walki o wolną ojczyznę. Informacje na temat tej tragicznej karty historii Polski przybliżyła w czasie zajęć nauczycielka historii p. A. Kulczyńska-Milik.
Alan Jagodziński uczeń klasy VI naszej szkoły reprezentował szkołę w konkursie przedmiotowym organizowanym dla uczniów szkół podstawowych przez Kujawsko -Pomorskiego Kuratora Oświaty. Alan przeszedł etapy: szkolny, rejonowy i zakwalifikował się do etapu na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się 31 marca 2017 roku w Toruniu. To imponujące osiągnięcie ucznia, z którego nauczyciel przyrody Jadwiga Olszak, jak i cała szkoła są niezmiernie dumni.
Kuratoryjne konkursy przedmiotowe są organizowane z myślą o uczniach zdolnych. Nielicznym udaje się dotrzeć aż do etapu wojewódzkiego. Aby zostać zakwalifikowanym do kolejnego etapu, należało zdobyć 80% na etapie szkolnym, 85% - na etapie rejonowym,
Tytuł finalisty konkursu uzyskują uczniowie zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego, którzy uzyskali co najmniej 30% punktów możliwych do zdobycia na trzecim etapie konkursu. Tytuł laureata konkursu uzyskuje uczeń, który uzyskał co najmniej 90% punktów możliwych do uzyskania na etapie wojewódzkim lub 15 uczestników z najlepszym wynikiem w przypadku, gdy próg 90% punktów uzyska mniej niż 15 uczestników etapu wojewódzkiego. W przypadku uzyskania tej samej liczby punktów przez uczestników liczba laureatów ulega odpowiednio zwiększeniu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów z nadzieją, że to dopiero początek dający Alanowi motywację do dalszej pracy na polu naukowym.
24 lutego 2017 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla dzieci zerówki oraz uczniów z klas I i II.
Uczniowie z klas III-VI bawili się 22 lutego na dyskotece od godziny 16:00 do 19:00.
Nad porządkiem czuwali wychowawcy, którzy tańczyli i bawili się razem z dziećmi. Był to prawdziwy bal przebierańców. Pomysły były niesamowite, czarodziejskie, pojawiły się postaci z bajek i komiksów. Na bal przybyły księżniczki, kowboje, Pani Wiosna, Indianie, Myszka Mini, Spidermani, Supermeni, kobieta Kot, strażak, klaun, Czerwony Kapturek, Żółw Ninja, Pani Policjantka, piłkarze, osiołek, wróżki i wiele innych postaci z bajek, świata filmu i sportu. Nie zabrakło oczywiście ciekawych konkursów, niespodzianek i upominków. Tego dnia nasza szkoła była naprawdę jak z bajki.
23 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie odbyła się druga edycja Gminnego Konkursu Historycznego, zorganizowana przez gospodarzy oraz Zespół Szkół im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie.
Tematyka tegorocznego konkursu obejmowała zagadnienia związane z II wojną światową w Polsce i na świecie, a przyświecało mu hasło: „Pamiętajmy o wojnie, by żyć dla pokoju”. W turnieju brało udział 18 uczniów z siedmiu szkół podstawowych gminy Kcynia: Mycielewa, Kcyni, Laskownicy, Rozstrzębowa, Dobieszewa, Dziewierzewa oraz Palmierowa. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych. Miał charakter rywalizacji indywidualnej. Przygotowali go nauczyciele historii: Aleksandra Kulczyńska-Milik z Palmierowa oraz Grzegorz Kruś z Dziewierzewa. Celem zmagań było przede wszystkim zainteresowanie uczniów trudną problematyka II wojny światowej, poszerzenie wiedzy o historii gminy Kcynia, naszej ojczyzny, Europy i świata oraz popularyzowanie wśród dzieci czytelnictwa.
Pierwsze słowa do zebranych skierowała Pani dyrektor szkoły w Palmierowie Jadwiga Olszak, która w imieniu organizatorów podziękowała wszystkim za przybycie i za chęć zmierzenia się z tak trudną materią, jaką jest historia II wojny światowej. Pan Rafał Leśniarek – dyrektor szkoły w Dziewierzewie przyłączył się do podziękowań oraz życzył uczniom wysokich wyników i zdrowej rywalizacji. Po uroczystym powitaniu rozpoczęto rozwiązywanie testu, który składał się z 31 różnego typu zadań. Uczestnicy mieli na to 60 minut. Do zdobycia było 75 punktów. Po zakończeniu pracy, z racji tłustego czwartku, uczniowie otrzymali słodki poczęstunek w postaci pączków, a jury w składzie: Pani Joanna Biernacka-Kozerewicz, Pani Natalia Żychlińska-Nowakowska, Pani Teresa Stańczyk, Pani Katarzyna Pawlak, Pani Kamila Rudnicka i Pani Aneta Wojciechowska, sprawdzało zakodowane testy.
O godzinie 1200 wszyscy goście i społeczność szkoły w Palmierowie zebrali się na sali gimnastycznej, by obejrzeć, przygotowaną przez uczniów klas V i VI, inscenizację tematycznie związaną z konkursem. Po wzruszającym przedstawieniu nastąpiło rozstrzygnięcie zmagań i wręczenie nagród. Zadania konkursowe były trudne, poziom wyrównany, ale zawsze jest tak, że ktoś uzyska większą liczbę punktów. W tym roku zwycięzcą został Alan Jagodziński ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Zespołu Szkół w Mycielewie – Patrycja Bojas. Trzecią lokatę wywalczył Olaf Jagodziński ze szkoły w Palmierowie, czwartą Paweł Strzyżewski z Mycielewa. Wysokie miejsca uzyskały również: Zuzanna Repczyńska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni oraz Monika Lisiecka ze Szkoły im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i wartościowe nagrody rzeczowe: sprzęt elektroniczny, materiały piśmiennicze, puzzle. Pozostali uczniowie – nagrody pocieszenia w postaci książek historycznych i kubków termicznych.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy, ich opiekunowie oraz gospodarze stanęli do pamiątkowej fotografii. Mimo konkursowego stresu, w czasie całej imprezy panowała przyjazna atmosfera, a na twarzach przybyłych do Palmierowa młodych ludzi gościł uśmiech.
Nagrody na potrzeby konkursu sponsorowali: Urząd Miejski w Kcyni, Rada Rodziców i Zespół Szkół w Dziewierzewie, Szkoła Podstawowa w Palmierowie oraz „Księgarnia Nova” Mariusz Piasecki”.
23 lutego 2017 w Inowrocławiu odbyły się Ćwierćfinały wojewódzkie XIX Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym.
Miło nam poinformować, iż Julia i Wiktoria Kowalskie zajęły II miejsce, dziewczyny znalazły się w szóstce najlepszych drużyn szkolnych województwa.
Serdecznie gratulujemy!
19 lutego Alan Jagodziński zdobył I miejsce w turnieju szachowym pod nazwą "Turniej Powstania Wielkopolskiego i Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego Danuta W Szubinie". W zawodach wzięło udział około 100 osób a rozgrywane były w systemie szwajcarskim na dystansie 7 rund.
Alanowi gratulujemy!
DOJAZD:
1520 – Miaskowo
1525 – Grocholin
1530 – Głogowiniec
1535 –Palmierowo (szkoła)
1545 – Włodzimierzewo
1550 – Żurawia
1600 – Palmierowo (szkoła)
POWRÓT:
1900 – Grocholin, Miaskowo, Głogowiniec
1920 – Żurawia, Włodzimierzewo
16 lutego 2017 roku, odbyły się bezpłatne badania podoskopowe realizowane w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Wzajemnej Pomocy Flandria. Badania wykonywane były przez przedstawicielkę FLANDRII p. Agnieszkę Ruczyńską oraz fizjoterapeutkę p. mgr Irenę Lejwoda. W sumie przebadanych zostało 83 uczniów. Każde dziecko otrzyma pisemne wyniki z informacją o diagnozie stanu stóp i ocenie postawy ciała.
We wtorek 14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole walentynki. Na korytarzu znajdowała się specjalna skrzynka na walentynkowe kartki, które na 5. godzinie lekcyjnej dziewczyny z samorządu uczniowskiego Nicole Kuczyńska i Wiktoria Kowalska roznosiły adresatom.
Ogromną atrakcją okazał się koncert życzeń. W czasie przerw można było przekazać życzenia lub pozdrowienia swej sympatii i zadedykować jej piosenkę. Dźwięki muzyki umiliły wszystkim ten wyjątkowy dzień.
W czwartek 16 lutego 2017 roku w godzinach 10,00 – 14,00 w naszej szkole odbędą się bezpłatne badania podoskopowe stóp, skierowane do wszystkich naszych uczniów i wychowanków. Będzie to kolejna akcja promocji zdrowia na rok 2017 pod patronatem Burmistrza Kcyni, przeprowadzona wspólnie ze Stowarzyszeniem Flandria.
Badanie podoskopowe to statyczna i dynamiczna ocena stabilności stóp. Podoskop pozwala ocenić dolny staw skokowy i jego stabilność.
Badanie można wykonać u dzieci w wieku powyżej 2 lat oraz u dorosłych.
Badanie podoskopowe nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań. Pacjent staje stopami na podoskopie, który utrwala obraz odbicia stóp, co informuje pośrednio o ich obciążeniu.
Ferie zimowe to wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne zabawy na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.
Pamiętaj jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!
Wychodząc bawić się na powietrze, ubieraj się stosownie do pogody;
Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych.
Najlepiej przed rozpoczęciem zabawy na górce obejrzyj trasę zjazdu, usuń z niej niebezpieczne przedmioty, takie jak kamienie, gałęzie drzew;
Ważny dla Twojego bezpieczeństwa jest też stan techniczny sanek, czy innych przedmiotów, na których zjeżdżasz.
Nie ślizgaj się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn dla innych osób;
Pamiętaj, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Twojego życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu.
Nie rzucaj w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego;
Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała;
Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk.
Kulig organizuj wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych; sanki łącz grubą, wytrzymałą liną, aby nie odczepiły się podczas jazdy;
Nie dołączaj sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie;
Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.
Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ FERII życzymy wesołych i bezpiecznych ferii,
miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień, oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
Ferie to czas odpoczynku od książek, zeszytów, szkoły, porannego wstawania.
Życzymy wszystkim, by nadchodzące ferie były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.
27 stycznia na krótkim apelu minutą ciszy uczciliśmy Ofiary Holocaustu. Pani Milik przedstawiła historię tego święta. Przez cały dzień na szkolnym korytarzu można było obejrzeć wystawę poświęconą problematyce zagłady Żydów.
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu to święto uchwalone 1 listopada 2005 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu uczczenia pamięci ofiar pochodzenia żydowskiego, pomordowanych w czasie II wojny światowej przez nazistowskie Niemcy. W ten sposób Zgromadzenie odrzuciło nieuznawanie Holocaustu jako wydarzenia historycznego. Datę obchodów wyznaczono na 27 stycznia – rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w 1945 roku przez 1000 Lwowską Dywizję Piechoty, którą dowodził generał major Fiodor Krasawin.
Holocaust (gr. holohaustos – „całopalenie, ofiara całopalna”) lub Shoah – ludobójstwo około 6 milionów europejskich Żydów oraz milionów innych prześladowanych grup dokonane w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę i wspierane w różnym stopniu przez uzależnione od niej państwa sojusznicze. Jedną trzecią tej liczby, czyli ok. 2 miliony, stanowiły dzieci. Liczba polskich Żydów wśród ofiar Zagłady szacowana jest według różnych źródeł od 2,6 mln do 3,3 mln osób.
25 stycznia br. w Zespole Szkół w Rynarzewie odbyły się drużynowe Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w tenisie stołowym szkół podstawowych i gimnazjalnych. Z gminy Kcynia do rywalizacji przystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Palmierowie (chłopcy i dziewczęta), uczennice Gimnazjum w Mycielewie i uczniowie Gimnazjum w Chwaliszewie. Opiekę nad uczniami sprawowali p. Mirosław Grabarski i p. Bartosz Łyszczarz.
Turniej zakończył się dużym sukcesem naszych zawodników. Mistrzami Powiatu Nakielskiego zostały uczennice Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie Wiktoria Kowalska i Julia Kowalska oraz uczniowie Gimnazjum w Chwaliszewie – Mateusz Narożny i Mateusz Kemnitz. Obie szkoły będą reprezentować powiat nakielski i gminę Kcynia na zawodach wojewódzkich. Gratulujemy!!! Pozostałe dwie drużyny również zajęły miejsca na podium. Dziewczęta z Gimnazjum w Mycielewie – Eliza Flig i Zuzanna Wiejaczka zajęły II miejsce a chłopcy z Palmierowa Szymon Pezacki i Jakub Matuszewski - III miejsce.
Wyniki:
SP dziewczęta:
SP Palmierowo – SP Kołaczkowo 3:2
SP Kołaczkowo – SP Ślesin 3:0
SP Palmierowo – SP Ślesin 3:0
SP chłopcy:
SP Kołaczkowo – SP 4 Nakło 3:0
SP 4 Nakło – SP Palmierowo 3:0
SP Kołaczkowo – SP Palmierowo 3:0
Gimnazjum dziewczęta:
Gim. Mycielewo – Gim. Ślesin 3:0
Gim. Rynarzewo – Gim. Ślesin 3:0
Gim. Rynarzewo – Gim. Mycielewo 3:2
Gimnazjum chłopcy:
Gim. Chwaliszewo – Gim. 4 Nakło 3:0
Gim. Chwaliszewo – Gim. 2 Szubin 3:2
Gim. Szubin – Gim. 4 Nakło 3:1
25 stycznia 2017 r. naszą szkołę odwiedził krakowski teatr Krak - Art, który przedstawił spektakl: „Pinokio”.
Spektakl przygotowany został na podstawie bajki Carl Collodiego. Opowiada o drewnianym pajacyku, którego marzeniem jest zostać prawdziwym chłopcem, mieć rodzinę i chodzić do szkoły. Jednak chęć przygody i poznania świata okazują się być bardziej kuszące. Pinokio lekceważy przestrogi Świerszcza i ucieka z domu. Pajacyk spotyka na swej drodze kierownika cyrku, podstępnego Lisa, mamiącego obietnicami Osła i dobrą Błękitną Wróżkę.
Morał tej bajki jest taki, że kłamstwo nie popłaca, starszym należy się szacunek, miłość czyni cuda, a w życiu warto godnie, sprawiedliwie i uczciwie postępować.
Podczas spektaklu dzieci miały możliwość wystąpienia na scenie razem z aktorami i współtworzenia przedstawienia.
Informujemy, iż kolejne spotkanie z rodzicami
odbędzie się 26 stycznia 2017r. o godzinie 1600.
W czwartek 19 stycznia grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w Drużynowych Mistrzostwach Gminy Kcynia w Tenisie Stołowym. Zawody odbyły się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni. Mamy się czym pochwalić, ponieważ zawodnicy z Palmierowa okazali się najlepsi. I tak w kategorii dziewcząt I miejsce zajęła drużyna Julii Kowalskiej z klasy II i Wiktorii Kowalskiej z klasy IV, II - drużyna Aleksandry Popiela i Olimpii Domagała z klasy V, a III lokatę uzyskała drużyna Kingi Bartoszek i Wiktorii Lisieckiej również z klasy V. W kategorii chłopców zespół Szymona Pezackiego i Jakuba Matuszewskiego z klasy VI zajął miejsce I. Najlepsze drużyny będą reprezentowały gminę na szczeblu powiatowym.
Gratulujemy!