Nawigacja

 • ZAPROSZENIE

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY NASZE

  KOCHANE BABCIE I DZIADKÓW

  NA UROCZYSTE OBCHODY ICH ŚWIĘTA

  W NASZEJ SZKOLE

  DNIA 19 STYCZNIA 2018 ROKU

  O GODZINIE 11:30

   

   

  WNUCZĘTA

 • Spokojnych świąt Bożego Narodzenia,

  spędzonych z bliskimi,

  w ciepłej, rodzinnej atmosferze

  oraz samych szczęśliwych dni

  w nadchodzącym nowym roku

  życzy

  Dyrektor, Grono Pedagogiczne,

  Pracownicy i Uczniowie

  Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie

   

  Palmierowo, Gwiazdka 2017

 • Gwiazdka Szkolna

  W piętek, 22 grudnia 2017 roku w naszej szkole panowała wyjątkowa atmosfera, w klasach organizowano spotkania wigilijne, składano życzenia i łamano się opłatkiem. O godzinie 11.30 mieliśmy okazję wysłuchać wyjątkowych jasełek przygotowanych przez uczniów z klas I i V, którzy pod kierunkiem pani Małgorzaty Tracz i pani Ewy Mochockiej pięknie recytowali przygotowane wiersze i zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy.

  Po części artystycznej pani dyrektor Jadwiga Olszak wprowadziła na widownię niecodziennego Gwiazdora, który rozdał przygotowane paczki wszystkim dzieciom. Każda klasa musiała „wykupić” prezenty przez zaśpiewanie kolędy. W dalszej części spotkania głos zabrała dyrektor szkoły składając serdeczne życzenia – „Na zakończenie chciałabym złożyć wszystkim obecnym życzenia – mówiła dyrektor – Niech tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą najpiękniejszymi z dotychczas przeżytych, niech wniosą w państwa życie spokój, radość, optymizm i ciepło. Niech blask choinkowych lampek, kolędy i spędzony z najbliższymi wieczór wigilijny dadzą państwu siłę i pogodę ducha na cały 2018 rok”. Również Gwiazdor życzył dzieciom zdrowia i mnóstwa prezentów.

  Gwiazdka upłynęła w miłej, świątecznej atmosferze i na pewno wprowadziła wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój.

 • Gwiazdka szkolna - 22 grudnia 2017r o godzinie 11.30.

 • Wycieczka do fabryki bombek „Bolglass” w Gnieźnie

  Fabryka Bolglass istnieje na rynku od 78 lat. W swojej ofercie posiada bombki własnych projektów, które są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Ponieważ jest to coraz rzadziej spotykany zawód w Polsce i na świecie, głównym celem fabryki jest pokazywanie zainteresowanym całego etapu produkcyjnego. Są to najnowsze trendy oraz nowe techniki zdobienia.

  Podczas kupowania bombek i ozdób choinkowych mało kto zastanawia się, gdzie i jak powstały. Uczniowie klas 0, I, II i III naszej szkoły teraz już wiedzą, że wyprodukowanie bombki to bardzo pracochłonny ale ciekawy proces. Dnia 18.12.2017 r. uczniowie wzięli udział w wycieczce do fabryki bombek „Bolglass” w Gnieźnie, gdzie poznali proces produkcji pięknych ozdób choinkowych.

  Dzieci na początku odwiedziły DMUCHALNIĘ, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była SREBRZALNIA, czyli miejsce, gdzie pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia. Tutaj uzyskują one wygląd potrzebny do dalszego etapu – dekoracji.  Następnie uczniowie przeszli do DEKORATORNI, gdzie przyglądali się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Dowiedzieli się, że do tego celu używa się kleju, żeli, kolorowych brokatów. To właśnie w tym miejscu każde dziecko zamieniło się w „bombkę”, pan przewodnik pomalował wszystkich brokatem. Na koniec wycieczki dzieci udały się do firmowego sklepu aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla siebie i dla swoich bliskich.

  Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń. Uczniowie przywieźli ze sobą bombkę ze swoim imieniem, w estetycznym opakowaniu oraz upominki zakupione w firmowym sklepie.

 • HARMONOGRAM WYCIECZKI DO GNIEZNA 18.12.2017 r.

  755 – zbiórka w szkole, sprawdzenie obecności,

  805 – wyjazd sprzed szkoły w Palmierowie,

  ok. 920 – przyjazd do Gniezna, wejście na teren fabryki,

  930 – 1100 – zwiedzanie fabryki z przewodnikiem, wizyta w sklepie firmowym,

  ok. 1115 droga powrotna,

  ok.1245 – powrót do szkoły, zakończenie wycieczki, dzieci wracają do domów szkolnym autokarem.

 • „Zmierzyli się z ortografią”

              12 grudnia  2017 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie odbyła się czternasta edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego pod hasłem „Choć ortografia przeraża nas, walkę  z błędami zacząć czas!”. W tegorocznym turnieju brały  udział cztery szkoły podstawowe gminy Kcynia: Dobieszewo, Dziewierzewo, Laskownica oraz gospodarze.

  Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas czwartych , piątych i szóstych. Przygotowały go nauczycielki z Palmierowa: Aleksandra Kulczyńska-Milik, Aneta Wojciechowska i Małgorzata Tracz. Celem zmagań było budzenie wśród dzieci motywacji do pogłębiania wiedzy z dziedziny ortografii, kształcenie szacunku od mowy ojczystej oraz integracja środowisk szkolnych gminy Kcynia.

              Tegoroczny test składał się z 20 różnego typu zadań. Na jego rozwiązanie uczniowie mieli 60 minut. Łącznie do zdobycia było 306 punktów. Po zakończeniu pracy znawcy ortografii udali się na poczęstunek, a potem zaproszeni zostali na salę gimnastyczną, gdzie czekała na nich niespodzianka w postaci przedstawienia teatralnego „Bazyliszek” w wykonaniu aktorów zaprzyjaźnionego Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii KRAK-ART z Krakowa.

              Jury w składzie: p. Alina Dulka, p. Aneta Wojciechowska,  p. Beata Pater i p. Zofia Świerc sprawdzało zakodowane testy i wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie (Olimpia Domagała, Julia Kosmatka, Weronika Ślipek), II – zespół ze Szkoły Podstawowej  im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie (Wiktoria Łosińska, Zuzanna Makowiecka, Błażej Świtniewski), a III drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy  (Natalia Czyż,  Filip Kwiatkowski, Nikodem Guzek ). Za udział w konkursie opiekunki wszystkich drużyn z rąk p. dyrektor Jadwigi Olszak otrzymały dla swoich szkół pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci słowników, a uczniowie nagrody książkowe, notesy oraz  długopisy. Tytuł Mistrza Ortografii w tym roku uzyskały dwie uczennice- Natalia Czyż z Laskownicy i Zuzanna Makowiecka z Dziewierzewa. Każda zdobyła aż 276 punktów. Za swą ogromną wiedzę zostały dodatkowo nagrodzone dyplomami oraz książkami i myszkami komputerowymi.

  Na zakończenie  pani dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie i pogratulowała ogromu wiedzy ortograficznej. Uczestnicy, ich opiekunowie oraz gospodarze stanęli tradycyjnie do pamiątkowej fotografii. Mimo  konkursowego stresu, w czasie całej  imprezy panowała przyjazna atmosfera,  a na twarzach przybyłych do Palmierowa młodych ludzi gościł uśmiech.                                                          

  Upominki na potrzeby konkursu sponsorowała Gmina Kcynia,  Szkoła Podstawowa w Palmierowie oraz Wydawnictwo Nowa Era, którym organizatorki składają ogromne podziękowania.

 • ŚWIĄTECZNA PACZKA

  Szkolne Koło Caritas włącza się w parafialną akcję „Świąteczna paczka” dla osób samotnych. Prosimy wszystkie dzieci o dobrych sercach i całą społeczność szkolną o przynoszenie do szkoły w dniach 12-15 grudnia trwałych artykułów spożywczych. Pamiętajmy, że okazane dobro wraca do nas podwójnie!

 • WYCIECZKA DO TORUNIA

     W trasę wyruszyliśmy o godzinie 7.45. Na miejsce, czyli do Torunia, zajechaliśmy po prawie dwóch godzinach. Pierwszą atrakcją wyjazdu było przedstawienie w Teatrze Baj Pomorski. W po brzegi wypełnionej sali obejrzeliśmy spektakl na podstawie książki Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”. Była to  teatralna opowieść o Scrooge`u, człowieku skąpym, nieczułym na ludzkie potrzeby, któremu obce jest czynienie dobra bliźniemu. W wigilijnym czasie, kiedy świat realny może przenikać się z rzeczywistością pozaziemską, dane mu zostaje przeżyć spotkanie z trzema duchami. Duch przeszłych Wigilii pozwala mu wrócić w przeszłość, drugi duch pokazuje mu wigilijny wieczór jego biednego pracownika oraz siostrzeńca, duch przyszłych Wigilii przychodzi natomiast do Scrooge`a, aby odkryć przed nim smutną przyszłość - jego śmierć i rozkradanie tak troskliwie zbieranego majątku. Spotkania te przyczyniają się do wewnętrznej przemiany Scrooge`a i budzą w nim pragnienie zadośćuczynienia wyrządzonych dotąd krzywd.

     Spektakl ten grany był w planie aktorskim oraz lalkowym. Swym przejmującym wyrazem wprowadził nas w atmosferę Bożego Narodzenia.

      Po piętnastu minutach dotarliśmy do kolejnego miejsca, mianowicie do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Tu przez trzy godziny zwiedzaliśmy, umieszczone na sześciu kondygnacjach, interaktywne wystawy stałe i czasowe. Trudno powiedzieć, które piętro zrobiło na uczestnikach wycieczki największe wrażenie. Wszystkie wystawy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Różnorodność eksperymentów, odpowiednich zabawek i ilustrowanych mediów pomogło zarówno dzieciom, jak i opiekunom aktywnie spędzić czas i równocześnie uczyć się.

      Po tak wielu atrakcjach zrobiliśmy się bardzo głodni, dlatego Starym Rynkiem przeszliśmy do restauracji na obiad. Spacer jeszcze bardziej wprowadził nas w atmosferę Bożego Narodzenia, ponieważ zrobiło się ciemno i Toruń w naszych oczach rozbłysnął tysiącem świątecznych dekoracji.

      Potem jeszcze ostatnie piernikowe zakupy i powrót do domu. W Palmierowie byliśmy zgodnie z planem, czyli o godz. 18.30.

 • Ogólnopolski Program Edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

  Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie aktywnie uczestniczy w działaniach na rzecz bezpieczeństwa uczniów. W tym roku po raz kolejny przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Udział w nim biorą uczniowie klas I i II, a koordynatorem działań jest pani Małgorzata Tracz.

 • Mikołajki

  6 grudnia w naszej szkole odbył się MIKOŁAJKOWY FESTIWAL POLSKIEJ PIOSENKI. Uczniowie klas IV, V, VI i VII śpiewali polskie przeboje. Natomiast uczniowie klas 0 – III śpiewali piosenki zimowe.

  W konkursie udział wzięło 4 solistów oraz 7 zespołów.

  Zwyciężyli:

  I miejsce – Amelia Boniek za piosenkę Grzegorza Hyży – „Pod wiatr” oraz zespół: Wiktoria Lisiecka, Weronika Ślipek, Dominika Kieca, Agata Orzoł i Aleksandra Jabkowska za piosenkę Filipa Lato – „100”

  II miejsce – Wiktoria Kowalska za piosenkę Moniki Lewczuk – „Ty i ja” oraz zespół: Alan Jagodziński i Olaf Jagodziński za piosenkę „Pomidorowa”

  III miejsce – Dominika Kieca za piosenkę Sylwii Grzeszczak – „Tamta dziewczyna”

  IV miejsce – zespół: Oskar Orzoł, Lena Wadzińska, Dominika Jabkowska, Martyna Ratajewska za piosenkę zespołu Enej – „Skrzydlate ręce” oraz zespół: Paweł Kuczyński, Kinga Bartoszek, Dominika Jabkowska, Martyna Ratajewska i Lena Wadzińska za piosenkę zespołu Mig – „Lalunia”

 • ALAN JAGODZIŃSKI STYPENDYSTĄ PROJEKTU URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO – „PRYMUS POMORZA I KUJAW”

  Alan Jagodziński –uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie został stypendystą  dla szczególnie uzdolnionej młodzieży w ramach marszałkowskiego projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”.

  W bieżącym roku szkolnym wsparcie otrzymało 1,5 tysiąca uczniów klas 7. szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych, liceów, techników, zasadniczych szkół zawodowych i szkół branżowych zamieszkałych w województwie kujawsko- pomorskim. Wysokość stypendium to trzysta złotych miesięcznie (wypłacane przez dziesięć miesięcy – w sumie 3 tysiące złotych).

  Projekt stypendialny „Prymus Pomorza i Kujaw” stworzono z myślą o uczniach, którzy dobrze radzą sobie w nauce z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, matematyki oraz języków obcych. Dodatkowe środki finansowe będą mogli wykorzystać między innymi na rozwój  zainteresowań naukowych.

  Alan uczęszcza do klasy VII Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie. Warunki, jakie spełnił w roku szkolnym 2016/2017, aby ubiegać się o stypendium to:

  - promocja z wyróżnieniem do następnej klasy;

  -uzyskanie tytułu laureata kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z przyrody,

  -uzyskanie ocen celujących z następujących przedmiotów: przyroda, informatyka, język angielski, matematyka, realizowanych jako obowiązkowe zajęcia edukacyjne.

              Stypendium Alana jest dowodem na to, że warto się uczyć, mieć pasje i rozwijać swoje zainteresowania.

 • HARMONOGRAM WYCIECZKI DO TORUNIA 07.12.17 r.

  745 – wyjazd sprzed szkoły w Palmierowie

  ok. 930 – przyjazd do Torunia

  1000 – 1130  - udział w przedstawieniu „Opowieść wigilijna”

  1200 – 1500  - zwiedzanie interaktywnych wystaw w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”

  ok. 1510  - 1530 – spacer po Rynku Staromiejskim (Jarmark Bożonarodzeniowy), zakup pierników

  ok. 1530  - 1630 - posiłek

  ok. 1640 – 1815 – droga powrotna,

  ok.1800 –  1830 powrót do szkoły.

 • Dnia  18 grudnia 2017 r.  organizowana jest wycieczka do Gniezna

  do FABRYKI OZDÓB CHOINKOWYCH - BOLGLASS.

  Celem wyjazdu jest popularyzacja pięknej tradycji wykonywania ozdób choinkowych. Podczas wycieczki, w ciepłej, przedświątecznej atmosferze uczestnicy zwiedzą fabrykę, poznają technikę dmuchania szklanych kul oraz magię ich ozdabiania.

  Oprócz zwiedzania fabryki każdy z uczestników w ramach opłaty za zwiedzanie otrzymuje do wyboru: bombkę imienną lub tubę z sześcioma kolorowymi bombkami o rozmiarze 6cm w brokacie.

   

  Koszt wycieczki to 25 złWszelkich informacji udziela p. K. Morzyńska. Zapraszamy do udziału!

 • KOMUNIKAT

  OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ ul. Libelta 28, 89-240 Kcynia

  NIP 558-13-24-258, Regon 092554356

  ( 7 )

   

   

  KOMUNIKAT W SPRAWIE SKŁADANIA WNIOSKÓW O PRZYZNANIE POMOCY W FORMIE POSIŁKU DLA DZIECI / UCZNIÓW W PRZEDSZKOLU / SZKOLE

  NA OKRES OD 08.01.2018 R. DO 21.06.2018 R.

   

  Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kcyni uprzejmie informuje, że w ramach wieloletniego programu wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” na lata 2014 — 2020 dzieci do czasu podjęcia nauki w szkole podstawowej oraz uczniowie do czasu ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej mają możliwość skorzystania z pomocy w formie posiłku podczas zajęć w przedszkolu/szkole.

   
  Pomoc, o której mowa wyżej przysługuje rodzinie, której dochód netto w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekracza 150% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie tj. kwoty 771,00 zł.

   

  TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW

  Wniosek o przyznanie pomocy w formie posiłku dla dzieci/uczniów w przedszkolu/szkole na okres od 08.01.2018 r. do 21.06.2018 r. należy złożyć w siedzibie tut. Ośrodka (ul. Libelta 28, 89-240 Kcynia) w terminie od 1.12.2017 r. do 15.12.2017 r.

   

   

  Do wniosku należy dołączyć m.in.:

  • dokumenty potwierdzające wysokość dochodów netto za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku;
  • w przypadku, gdy w rodzinie są osoby niepełnosprawne lub długotrwale chore aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub aktualne zaświadczenie lekarskie.

   

  RODZICU!!! JEŻELI DOCHÓD W TWOJEJ RODZINIE NIE PRZEKRACZA POWYŻSZEGO KRYTERIUM DOCHODOWEGO ZGŁOŚ SIĘ DO MIEJSKO - GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W KCYNI, ABY UMOŻLIWIĆ SWOJEMU DZIECKU SKORZYSTANIE Z DOFINANSOWANIA POSIŁKÓW W PRZEDSZKOLU/SZKOLE!

   

  Kierownik

  Miejsko-Gminnego

  Ośrodka Pomocy Społecznej

  Maria Michalska

 • UWAGA, WYCIECZKA DO KRAKOWA!!!

  Informuję, że w dniach od 28 do 30 maja 2018r. organizujemy dla uczniów naszej szkoły trzydniową autokarową wycieczkę do Krakowa. Nocleg planujemy w Schronisku Młodzieżowym „Oleandry”, który w pobliżu oferuje także możliwość śniadania oraz obiadokolacji.

  Dla uczestników planujemy następujące atrakcje: zwiedzanie Krakowa ze wszystkimi jego największymi atrakcjami (m.in. Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki), zwiedzanie Wadowic, Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau (dostosowane do wieku uczestnika), Kopalni Soli w Bochni.  

  Całkowity koszt przy 50 uczestnikach  szacujemy na ok. 400 zł. od osoby. W związku z tym, iż w większości miejsc, a w szczególności w schronisku należy opłacić zaliczkę, proszę o deklarację, której gwarancją jest wpłacenie 50 złotych do końca listopada 2017r.

  A. Kulczyńska-Milik

 • Konkursy Kuratora Oświaty

              Zgodnie z Zarządzeniem Kuratora Oświaty w Bydgoszczy w listopadzie odbyły się szkolne etapy czterech konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych: z matematyki, przyrody, języka polskiego oraz języka angielskiego.

  Chętni uczniowie z klasy VI i VII wzięli udział w każdym z tych konkursów. Konkursy przebiegły zgodnie z Regulaminami. Uczniowie na rozwiązanie zadań w każdym z tych konkursów mieli 60 minut. Aby zakwalifikować się do konkursu rejonowego należało uzyskać 80% punktów możliwych do zdobycia.

  Miło nam zakomunikować, że Alan Jagodziński zakwalifikował się do Rejonowych Konkursów z matematyki, historii i przyrody, natomiast Olaf Jagodziński z przyrody. Konkursy rejonowe odbędą się w lutym 2018 roku w Bydgoszczy.

  Dziękujemy uczestnikom za trud przygotowania się do konkursów oraz chęć wzięcia udziału w nich. Gratulujemy też uzyskanych wyników.

  Alanowi i Olafowi życzymy powodzenia na kolejnych etapach konkursu, a pozostałym uczestnikom sukcesów w przyszłym roku szkolnym!

 • Przedszkolaki z wizytą u Wróżki

  24 listopada 2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły wróżki - dziewczyny z klasy VII. Andrzejki były doskonałą okazją na przybliżenie przedszkolakom tradycji wróżenia. Dobre wróżki: Weronika, Żaneta i Wiktoria, zapraszały każde dziecko do wspólnej zabawy. Dzieci wróżyły sobie między innymi z dłoni, kolorowych karteczek czy wyścigu butów. Dzięki wróżbom przedszkolaki dowiedziały się co się stanie w najbliższym czasie, kim zostaną w przyszłości, jakie życie je czeka. Na zakończenie wróżki zaprosiły dzieci do wspólnego zdjęcia. Dzieci były bardzo zadowolone z wizyty wróżek i z niespodzianek jakie dla nich miały.

 • Informacja!

 • Dyskoteka Andrzejkowa

  22 listopada 2017r. w godzinach od 16.30 do 19.00 odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa przeznaczona dla wszystkich chętnych uczniów od klasy III do VII.      

  Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały panie: Ewelina Szymańczak i Aleksandra Kulczyńska-Milik. Wszyscy bawili się świetnie, szczególnie, że w czasie przerwy można było skorzystać z fachowych porad wróżek, w które wcieliły się uczennice klasy VII: Weronika Panasik, Wiktoria Czajewska, Żaneta Rybczyńska i Nicole Kuczyńska. Na zebranych czekały zakupione przez szkołę oraz samorząd niespodzianki. 

  Wielkie podziękowania należą się chłopcom z klasy VII, w szczególności  Adrianowi Tobysowi, Sebastianowi Czyżowi, Szymonowi Pezackiemu,  którzy przygotowali sprzęt    oraz salę   i prowadzili dyskotekę.

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Palmierowie
  Palmierowo 7a
  89-240 Kcynia
 • 0525893750

Galeria zdjęć