8 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach projektu „Pierwsza pomoc - Ty też to potrafisz!!!" .
Pierwsza pomoc przede wszystkim pomaga ratować życie. Osoby znające zasady udzielania pomocy są pewniejsze siebie, potrafią podjąć natychmiastowe działania i zapanować nad sobą w trudnych okolicznościach.
Znajomość zasad pierwszej pomocy wyposaża nas także w narzędzia, dzięki którym możemy ustabilizować stan pacjenta do momentu przybycia pogotowia ratunkowego i zapobiec nagłemu pogorszeniu sytuacji.
Dzięki zajęciom prowadzonym przez pana Wojciecha Lipińskiego z HelpMed, uczniowie mieli okazję poćwiczyć resuscytację krążeniowo- oddechową, pozycję boczną ustaloną, zachowania podczas zadławień i zakrztuszeń oraz w jaki sposób używać defibrylatora AED.
Dziękujemy MLUKS "Orlik" Kcynia za możliwość wzięcia udziału w tak wartościowych zajęciach.
W sobotę 3 maja 2025 roku nasza szkoła, podobnie jak władze samorządowe, przedstawiciele placówek
oświatowych i instytucji oraz mieszkańcy Kcyni, wzięła udział w obchodach 234. Rocznicy Uchwalenia
Konstytucji 3 Maja.
Dziękujemy naszemu pocztowi sztandarowemu: Krzysztofowi Guzkowi, Kacprowi Nowakowskiemu,
Jakubowi Kiecy oraz pani Magdalenie Wituckiej za wzorową postawę i godne reprezentowanie naszej
szkoły w tak ważnej uroczystości.
Jedenaście lat temu – 2 maja 2014 roku odbyło się uroczyste nadanie imienia i sztandaru Szkole Podstawowej w Palmierowie. Datę wybrano w sposób bardzo staranny i przemyślany. Jest to bowiem czas, w którym szczególnie pochylamy się nad naszą narodową historią, trudnymi i chlubnymi doświadczeniami naszych przodków, a także skłaniamy się do refleksji nad własnym patriotyzmem.
W środę30 kwietnia 2025 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona i Świąt Majowych. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego prowadząca uroczystość pani Paulina Kuberacka powitała wszystkich zebranych: panią dyrektor Jadwigę Olszak, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi szkoły oraz wszystkich uczniów.
Na początku do przybyłych zwróciła się pani dyrektor, która przypomniała długi i staranny wysiłek przygotowań do nadania szkole imienia oraz sztandaru. Zwróciła szczególną uwagę, że patron, jakim jest Orzeł Biały przydał naszej placówce indywidualną tożsamość wyróżniającą ją spośród innych szkół. Imię Orła Białego sprzyja rozbudzaniu postaw patriotycznych i moralnych, kształtowaniu szacunku do własnego państwa i symboli narodowych.
Na zakończenie swej przemowy złożyła wszystkim uroczyste życzenia. Nauczycielom dalszych sukcesów w pracy, kreatywności, życzliwości i wzajemnego szacunku oraz zapału w realizacji trudnych zadań pedagogiczno-wychowawczych. Uczniom tego, by nauka w naszej szkole była fascynującą przygodą, spotkaniem z nauką, odkrywaniem tajemnic i poznawaniem siebie.
Po przemówieniu pani Olszak wszyscy zebrani wysłuchali montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez uczniów klasy V i VI pod kierunkiem pani Pauliny Kuberackiej we współpracy z panią Eweliną Szymańczak i Magdaleną Witucką. Uczniowie zaprezentowali utwory nawiązujące do świąt majowych: 1 maja – Święta Pracy, 2 maja – Święta Flagi oraz 3 maja – Święta Konstytucji Trzeciego Maja. Zebrani mieli okazję wysłuchać również licznych utworów patriotycznych.
Po wyprowadzeniu sztandaru zakończyła się oficjalna część uroczystości, nastąpiła słodka niespodzianka w postaci „tortu imieninowego” i wisienki na torcie- „ cukierków imieninowych”.
Cała społeczność szkolna jest niezwykle dumna z tego, iż placówce patronuje Orzeł Biały. Jako symbol ma charakter ponadczasowy, dotyczący każdego Polaka. Patrząc na długą i bogatą historię godła jesteśmy zaszczyceni tym, że na patrona szkoły w Palmierowie obrano symbol o charakterze ponadczasowym, uosabiającym wartości najwyższe, związane z polskością i dążeniem do ideału.
Więcej zdjęć: GALERIA
Przed nami długi majowy weekend. Przypominamy, jakie święta składają się na Majówkę:
1 maja (czwartek) Międzynarodowe Święto Pracy
2 maja (piątek) Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
3 maja (sobota) Święto Konstytucji 3 Maja
Pamiętajmy, żeby wywiesić flagi.
Do zobaczenia w szkole 5 maja :-)
28 kwietnia odbył się konkurs plastyczny dla klas 0-III.
Uczniowie wykonali flagę biało-czerowną z różnych elementów.
W nagrodę wszyscy otrzymali kredki sponsorowane przez SKO.
W tym samym dniu uczniowie klas IV-VIII brali udział w konkursie wiedzowym "Jestem patriotą- kocham swój kraj".
Konkursy przeprowadziła pani Dorota Wesołowska.
I miejsce - MArcin Olszak - kl.VIII
II miejsce - Kacper Nowakowski - kl.VIII
III miejsce - Krzysztof Guzek - kl.VIII
Wyróżnienia:
Przemysław BAłdyga - kl.VII
Jakub Kieca - kl.VII
GRATULUJEMY!!!
Międzynarodowy Dzień Ziemi ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej i promowanie działań na rzecz ochrony naszej planety. Jest okazją do refleksji nad wpływem działalności człowieka na środowisko naturalne i do zastanowienia się, jak możemy przyczynić się do jego ochrony.
W ramach jego obchodów organizowane są różnorodne wydarzenia edukacyjne i informacyjne oraz akcje sprzątania. Jednym z takich wydarzeń jest coroczny konkurs ekologiczny w naszej szkole, którego tematyka powiązana jest z obchodami Dnia Ziemi. Celem konkursu jest przede wszystkim uwrażliwienie dzieci na problematykę związaną z ochroną środowiska naturalnego i segregacją śmieci oraz ukazanie jak w kreatywny sposób można przetworzyć wiele niepotrzebnych surowców.
W wtorek 29 kwietnia 2025 roku odbył się szkolny konkurs ekologiczny pod nazwą Jestem odpowiedzialny za ochronę środowiska, którego organizatorem była pani Jadwiga Olszak. W dniu finałowej części konkursu w ubiorach całej społeczności szkolnej dominował kolor zielony.
Pani dyrektor Jadwiga Olszak otworzyła konkurs i czuwała nad właściwym jego przebiegiem.Po jego otwarciu nastąpiło powitanie uczestników oraz wybranie komisji oceniającej w skład której weszły panie: Małgorzata Tracz, Marzanna Starzyńska, Ewelina Szymańczak.
Przebieg konkursu uatrakcyjniany był ekologicznymi piosenkami oraz zagadkami skierowanymi do wszystkich uczniów. Klasy reprezentowane były przez trzech uczniów, wyłonionych wcześniej w eliminacjach klasowych. Każdy z uczestników miał do wykonania szereg zadań.
ZADANIA KONKURSOWE:
1. Praca plastyczna ,,Eko-stworek’’.
2. Piosenka ekologiczna- wykonana przez całą klasę z podkładem muzycznym.
3. Szkolny strój ekologiczny zaprezentowany przed publicznością.
4. Konkurencja sprawdzająca wiedzę uczniów o ochronie środowiska
5. Konkurencje sportowe: rzut zużytą baterią do kosza, kręgle ekologiczne.
Po ponad dwugodzinnej zabawie jury zaprezentowało wyniki konkursu:
KLASY 0 -III
I miejsce- Antonina Kuberacka- klasa III
II miejsce- Nadia Midzio- klasa I
III miejsce- Aleksandra Guzek- klasa II
Klasy IV-VIII
I miejsce– Zuzanna Nogowska- klasa IV
II miejsce – Lena Grześkowiak- klasa VII
III miejsce – Wiktor Ślipek –klasa V
Atrakcyjne nagrody – sprzęt elektroniczny dla wszystkich uczestników konkursu- zostały zakupione dzięki pozyskanym przez dyrektor szkoły środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.
05.05 (PONIEDZIAŁEK)- JĘZYK POLSKI (150 minut).
06.05 (WTOREK)- MATEMATYKA (125 minut).
07.05 (ŚRODA)- JĘZYK ANGIELSKI (110 minut).
Z dumą chwalimy się SUKCESAMI NASZYCH UCZENNIC, które odniosły sukces w GMINNYM konkursie plastycznym "Poznajemy naszą wspólną historię" z okazji 1000 rocznicy koronacji Bolesława Chrobrego.
NAGRODĘ otrzymała Amelia Idzińska z klasy V, natomiast WYRÓŻNIENIE otrzymały Antonina Kuberacka z klasy III oraz Zuzanna Nogowska z klasy IV.
Prace plastyczne zostały wykonane pod kierunkiem p. Eweliny Szymańczak. Konkurs zorganizowany był przez Miejsko- Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę i Okręgowy Ośrodek Wychowawczy w Kcyni.
GRATULUJEMY !!!
25 kwietnia 2025 r. w Szkole Podstawowej w Mycielewie odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych pod patronatem burmistrza Kcyni, Mateusza Stachowiaka.
Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach:
Zawody uroczyście otworzył burmistrz Kcyni, Mateusz Stachowiak. Głos zabrała również dyrektor Szkoły Podstawowej w Mycielewie, Katarzyna Walasiewicz, życząc wszystkim uczestnikom zdrowej i sportowej rywalizacji.
Uczestnicy turnieju:
Sędzią głównym turnieju był Waldemar Szmyt.
Naszą szkoła reprezentowana była przez 3 uczniów: Marcelina Tobys, Barbara Sarnecka z klasy VI i Krzysztof Guzek z Klasy VIII. Uczniowie przygotowywani byli przez p. Ewelinę Szymańczak.
Dziękujemy naszej reprezentacji za przykładną sportową postawę oraz godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie.
Organizatorem konkursu plastycznego " Wielkanoc w Sztuce" był Nakielski Ośrodek Kultury. Jego celem było ocalenie od zapomnienia wielkanocnych tradycji ludowych, takich jak np. pogrzeb żuru, Siuda Baba, kurek dyngusowy czy pucheroki. Uczestnicy, ze szkół podstawowych powiatu nakielskiego, mieli za zadanie wykonać pracę, ilustrującą wybraną tradycję wielkanocną.
Miło nam poinformować, że wyróżniona została praca uczennicy klasy VII- Leny Grześkowiak.
Gratulacje za udział i przykładną postawę!
23 kwietnia 2025 roku obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
W 2025 roku Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich przypada w szczególnym momencie dynamicznego rozwoju technologii cyfrowych, które zmieniają sposób, w jaki tworzymy, publikujemy i korzystamy z treści.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to idealny moment, by przypomnieć sobie, jak ważną rolę książki odgrywają w nauce, kulturze i codziennym życiu.
Biblioteka szkolna to miejsce przyjazne dla każdego ucznia. W bibliotece działa Klub Czytelnika, który prowadzi cykliczne spotkania z młodymi czytelnikami. Czytanie ma pozytywny wpływ na wiele obszarów życia codziennego:
W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny i wiedzowy pod nazwą „ Witajcie w Akademii Pana Kleksa”.
Cele konkursu to popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie pozytywnych wzorców zachowań.
W konkursie brali udział uczniowie klas 0-8. Cieszył się on dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły.
Jury wyłoniło zwycięzców:
1. miejsce Nadia Midzio
2. miejsce Klaudia Bartoszek
3. miejsce Antonina Kuberacka
1. miejsce Zuzanna Nogowska
2. miejsce Antoni Grześkowiak
3. miejsce Mikołaj Szmyt
Laureatom gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów!
Osobą odpowiedzialną za organizację i przebieg konkursu była pani Marzanna Starzyńska.
Podobnie, jak w poprzednich latach, organizowany jest szkolny konkurs ekologiczny dla klas 0-VIII
"Jestem odpowiedzialny za ochronę środowiska" związany z obchodami Dnia Ziemi.
Eliminacje do konkursu, podczas których wyłonimy 3 przedstawicieli poszczególnych klas, będą miały miejsce w dniu 24 kwietnia.
Finał konkursu odbędzie się we wtorek 29 kwietnia. W tym dniu prosimy o ubiór w kolorze zielonym. Tematyka konkursu dotyczy ochrony środowiska.
FINAŁOWE ZADANIA KONKURSOWE
1. Praca plastyczna- Eko-stworek, wykonany z trwałych odpadów typu: puszki, plastik, tektura, którą należy oddać do poniedziałku 28.04.
2. Piosenka lub rymowanka ekologiczna (rap)- może być wykonana przez całą klasę z podkładem muzycznym.
3. Szkolny strój ekologiczny zaprezentowany przed społecznością szkolną
4. Konkurencja sprawdzająca wiedzę uczniów o ochronie środowiska (testy-max 20 pkt)
5. Konkurencje sportowe
Na konkurs pozyskano środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.
Organizacją i przebiegiem konkursu zajmują się panie Jadwiga Olszak i Ewelina Szymańczak.
Podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu będzie miało miejsce 29 kwietnia.
„Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią przypomina o możliwości wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny pt.„Zroluj zdrowie – siła wyborów”, który kierowany jest do uczniów klas 7 – 8 szkół podstawowych.
Jego tematem jest promocja zdrowego stylu życia, w tym zasad zdrowego odżywiania, aktywności
fizycznej, dbania o zdrowie psychiczne, profilaktyki chorób zakaźnych oraz profilaktyki uzależnień.
Konkurs polega na nagraniu i zmontowaniu rolki na media społecznościowe: promujące efekty zdrowego stylu życia. Szczegółowe informacje o konkursie, w tym cele, zasady udziału i harmonogram, zawarte są w Regulaminie konkursu na stronie https://www.gov.pl/web/gis/zrolujzdrowie–sila-wyborow „
W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną pani dyrektor złożyła wielkanocne życzenia i obdzieliła
wszystkich uczniów i pracowników "świątecznym jajeczkiem".
Uczniowie wraz z wychowawcami zorganizowali klasowe spotkania, podczas których
nie zabrakło tradycyjnego dzielenia się jajeczkiem, kosztowania wielkanocnej babki,
szukania prezencików od zajączka. Dzięki sprzyjającej pogodzie uczniowie mogli szukać zajączkowych
niespodzianek ukrytych w różnych zakamarkach zielonych terenów szkolnych, co przyniosło wiele radości.
Radosne spotkania z zajączkiem wprowadziły wszystkich w nastrój Świąt Wielkanocnych;-)
Od 17 do 22 kwietnia 2025 r. trwa wiosenna przerwa świąteczna. Do szkoły dzieci wracają 23 kwietnia.
Do zobaczenia w środę :-)
Drodzy Uczniowie!
W kwietniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki w związku z tym świętem biblioteka szkolna zachęca do wzięcia udziału w konkursie
Witajcie w Akademii pana Kleksa!
Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie pozytywnych wzorców zachowań.
Warunki konkursu:
Oceny prac dokona komisja konkursowa.
W ocenie prac pod uwagę będą brane :
Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody.
Marzanna Starzyńska
W dniu 04 kwietnia w Szkole Podstawowej w Mycielewie odbyły się Gminne Zawody w Koszykówkę. W turnieju brały udział dziewczęta z klas: IV, V i VI. Tego dnia do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny: S.P Dziewierzewo, S.P Mycielewo i S.P Palmierowo.
Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, 2 razy po 10 minut. Nasze dziewczęta rozegrały dwa mecze. Wszystkie pojedynki były bardzo zacięte i wyrównane.
Ostatecznie nasza drużyna zajęła trzecie miejsce.
GRATULACJE!!!
„Jeśli znałeś jedno dziecko z autyzmem… to znałeś jedno dziecko z autyzmem”.
Każde dziecko w spektrum jest inne, dlatego edukacja o autyzmie powinna być przede wszystkim pełna empatii, uważności i zrozumienia.
Do celebrowania tego święta, po raz kolejny, włączyła się cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie. Organizatorkami tego przedsięwzięcia były nauczycielki p. Ewelina Szymańczak oraz p. Małgorzata Tracz
W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem był kolor niebieski, dlatego też wszyscy uczniowie szkoły, jak i personel mieli na sobie niebieski element garderoby.
W naszej szkole, z tej okazji, przygotowano wystawę na korytarzu szkolnym z najważniejszymi informacjami dotyczącymi trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem.
W klasach zostały przeprowadzone pogadanki mające na celu, choć częściowe, przedstawienie problemów związanych z zaburzeniem jakim jest autyzm.
Aby przybliżyć uczniom zachowanie i sposób patrzenia na świat osób z autyzmem zaprezentowano filmy: „Autyzm”, “Autyzm wprowadza zmysły w błąd” – dzięki którym uczniowie mogli „poczuć” to, co osoby autystyczne, kiedy mają wokół siebie „nadmiar” różnych bodźców (dźwięk, obraz, zapach, smak).
W dalszej części odbyły się ćwiczenia, dzięki którym uczestnicy mogli doświadczyć jak odczuwają i odbierają świat osoby z autyzmem.
Wszystkie podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem.
NIE BĄDŹ ZIELONY W TEMACIE AUTYZMU
W KWIETNIU BĄDŹ NIEBIESKI!
2 kwietnia to Światowy Dzień Autyzmu, który został ustanowiony w 2008 roku.
Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.
Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego.
Przy odpowiednich metodach terapeutycznych można zmniejszyć jego nasilenie.
W środę 2 kwietnia w naszej szkole obchodzić będziemy Dzień Autyzmu, którego celem będzie
zwiększenie świadomości dotyczącej autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji
dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.
Zachęcamy wszystkich uczniów i pracowników do włączenia się do naszego przedsięwzięcia, którego
dowodem będzie dominujący niebieski kolor w środowym ubiorze- symboliczny kolor autyzmu.
Z tej okazji w klasach zostaną przeprowadzone pogadanki na temat autyzmu, a dopełnieniem poruszanych
zagadnień będą plakaty, materiały graficzne dostępne na szkolnym korytarzu.
Podczas zajęć warsztatowych nie zabraknie również ćwiczeń i zabaw, dzięki którym uczniowie będą mogli
doświadczyć jak odczuwają i odbierają świat osoby z autyzmem.
Rekolekcje wielkopostne odbywać się będą w dniach 31 marca do 2 kwietnia.
Codziennie od 8:30- 10:30 dla klas IV-VIII i od 11:30-13:00 dla klas 0-III.
W tych dniach odbywać się będą zajęcia lekcyjne w szkole i nauki rekolekcyjne w kościele.
Wszystkie dzieci rano przyjeżdżać będą do szkoły, zgodnie z stałym planem dowozów.
Uczniowie z klas IV-VIII pojadą na rekolekcje na 8:30.
Klasy te do szkoły wrócą około 10:45 i będą mieć planowe zajęcia lekcyjne, po których wracają do domów.
Klasy 0-III od rana do godziny 11:00 mają zajęcia szkolne, po nich około 11:15 pojadą na rekolekcje.
Po zakończeniu o godzinie 13:00 dzieci klas 0-III zostaną przywiezione do szkoły.
Wszystkie odwozy odbywać się będą zgodnie ze stałym planem odwozów.