Środa 18.07.2018

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 ODBĘDZIE SIĘ 3 WRZEŚNIA 2018r.

Nasza mała szkoła, zawsze miła i wesoła!

„Szkoła polska to przybytek kultury i oświaty,to matka, siła duszy polskiej...

• ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2018/2019 - kliknij w poniższy link:

• UDANYCH WAKACJI !!!

Redaktorzy szkolnej strony www

życzą

Dyrekcji, Uczniom, Gronu Pedagogicznemu,

Pracownikom i Rodzicom

fascynujących, słonecznych

i bezpiecznych wakacji

oraz wspaniałego wypoczynku

w wymarzonych miejscach.

• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca o godzinie 8.30 odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego prowadząca uroczystość pani A. Kulczyńska-Milik powitała  wszystkich zebranych: panią dyrektor Jadwigę Olszak, radnego Rady Miejskiej w Kcyni, jednocześnie sołtysa wsi Grocholin-Miaskowo pana Łukasza Szczepańskiego, wiceprzewodniczącą Rady Rodziców panią Monikę Dziadoszek sołtysa wsi Głogowiniec pana Grzegorza Kowalskiego, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkoły, a przede wszystkim uczniów i przybyłych z nimi rodziców.

• KOMUNIKAT

MIEJSKO - GMINNY

OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ

ul. Libelta 28, 89-240 Kcynia

NIP: 558-16-24-258, REGON 092554356

KOMUNIKAT W SPRAWIE SKŁADANIA WNIOSKÓW O PRZYZNANIE POMOCY W FORMIE POSIŁKU DLA DZIECI W PRZEDSZKOLU I ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH ORAZ UCZNIÓW W SZKOŁACH NA OKRES OD WRZEŚNIA DO GRUDNIA 2018.

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kcyni uprzejmie informuje, że w ramach wieloletniego programu wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Pomoc państwa w zakresie dożywiania" na lata 2014 —2020 dzieci do czasu podjęcia nauki w szkole podstawowej oraz uczniowie do czasu ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej mają możliwość skorzystania z pomocy w formie posiłku podczas zajęć w szkole / przedszkolu.

• UWAGA RODZICE I DZIECI!

Caritas Diecezji Bydgoskiej i nasza szkoła organizuje dla uczniów wakacyjny pobyt we Warszawie. Będzie on miał miejsce w dniach od 26 sierpnia (wyjazd) do 30 sierpnia (powrót).

Uczniowie i ich opiekunowie (nauczyciele naszej szkoły) zakwaterowani będą w Centrum Charytatywno Edukacyjnym Caritas Polska - „Centrum Okopowa” na ulicy Okopowej 55.

Pobyt naszych dzieci we Warszawie, wyżywienie, zwiedzanie i wszelkie atrakcje są całkowicie bezpłatne!

UWAGA RODZICE I DZIECI! - Obrazek 1Zachęcamy do skorzystania z tej atrakcyjnej oferty!

• Dowóz  zgodnie z rozkładem codziennym.

Powrót około 9.45 - Grocholin, Głogowiniec, Miaskowo

około  10.10 - Żurawia, Włodzimierzewo.

Odwóz Gimnazjum Dziewierzewo - około godziny 10.45

• Podsumowanie SKO

Koniec roku szkolnego, to również czas podsumowania działalności Szkolnego Koła Oszczędności.

O tym, że systematyczne oszczędzanie przynosi korzyści przekonali się członkowie SKO w naszej szkole. Spółdzielcza Grupa Bankowa i Bank Spółdzielczy w Kcyni przekazały dla naszej szkoły kwotę 700 złotych, za którą zostały zakupione nagrody rzeczowe dla najbardziej wytrwałych.

20 czerwca na apelu szkolnym wspaniałe upominki (zakupione w księgarni BISS w Kcyni) otrzymali:

1.  Lena Grześkowiak

• VII EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO Znam Polskie Parki Narodowe

18 czerwca 2018 roku uczniowie wzięli udział  w szkolnym konkursie wiedzy o polskich parkach narodowych pod nazwą ZNAM POLSKIE PARKI NARODOWE. Konkurs ten skierowany był do każdego ucznia, zainteresowanego złożonością świata zewnętrznego. Był on pisemnym testem zbudowanym z 35 pytań zamkniętych dotyczących wiedzy o parkach narodowych, za który można było uzyskać 42 punkty. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwała pani Jadwiga Olszak.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

1. Jagodziński Alan – klasa VII– 40pkt/42pkt

• III Turniej Szachowy Szkół o Puchar Prezydenta Miasta Piły

W sobotę 16 czerwca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Pile rozegrano III Turniej Szachowy Szkół z cyklu "Szachuj z Copy System" o Puchar Prezydenta Miasta Piły.

Na starcie stanęło 100 zawodników. Spory sukces odnieśli Alan i Olaf Jagodzińscy (zawodnicy grający na co dzień w klubie LKS Chrobry Gniezno).

Alan zajął I miejsce w grupie wiekowej 10-14 lat zdobywając główny puchar turnieju (w klasyfikacji generalnej zajął miejsce II – uzyskał 7,5pkt z 9).

Olaf zajął równie wysokie IV miejsce (uzyskał 6,5pkt w klasyfikacji generalnej i zajął miejsce VII). Turniej sędziował sędzia klasy międzynarodowej Maciej Cybulski.

• Konkurs Ładnego Pisania – „O Dyrektorskie Pióro”

Pod koniec kwietnia, dla tych którzy pięknie piszą, Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy ogłosiła Konkurs Ładnego Pisania – „O Dyrektorskie Pióro”.

Celem konkursu było m.in.:

- motywowanie uczniów do pracy nad własnym charakterem pisma,

- doskonalenie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego, czytelnego i estetycznego pisania,

- zachęcenie młodych osób do odręcznego pisania oraz przestrzegania zasad poprawności

gramatycznej i ortograficznej,

- wyróżnienie osób o najładniejszym charakterze pisma,

• Szkoła Podstawowa w Palmierowie
    Palmierowo 7a