Nawigacja

BIP


Czwartek 18.10.2018

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 ODBĘDZIE SIĘ 3 WRZEŚNIA 2018r.

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 ODBĘDZIE SIĘ 3 WRZEŚNIA 2018r.

Nasza mała szkoła, zawsze miła i wesoła!

„Szkoła polska to przybytek kultury i oświaty,to matka, siła duszy polskiej...

Wiadomości

 • XVIII Dzień Papieski

  W dniu 16 października 2018 r. cała społeczność naszej szkoły obchodziła uroczyście XVIII Dzień Papieski. Tym razem przebiegał on pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa.” Papież tak zatytułował jeden z napisanych przez siebie utworów. Był to wyjątkowo doniosły dzień jeszcze z jednego powodu- 16 października przypadała czterdziesta rocznica wyboru metropolity krakowskiego kardynała Karola Wojtyły na papieża. Uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy VII  pod kierunkiem pani Ewy Mochockiej podkreślała prawdę o tym, że Bóg jest naszym miłosiernym Ojcem, a my przez chrzest staliśmy się dziećmi Bożymi. Jest to jedna z najważniejszych prawd w naszej wierze. Znaczenie i sens tej prawdy ukazali uczniowie prezentując inscenizację pt. „Syn Marnotrawny”, nawiązując do znanej przypowieści z Ewangelii wg św. Łukasza.

 • Sołectwo Palmierowo posadziło Dąb Niepodległości na terenie naszej szkoły. Drzewa dla przyszłych pokoleń!

  W poniedziałek 15 października, z inicjatywy wojewody kujawsko-pomorskiego oraz dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych pod nazwą „Sadzimy drzewa dla przyszłych pokoleń”, na terenie naszej szkoły posadzono „Dąb Niepodległości”.

  W tym roku obchodzone jest stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji podejmowanych jest wiele inicjatyw, których celem jest uczczenie rocznicy. Przed nami również 100. rocznica Powstania Wielkopolskiego.

  Drzewa posadzone w trakcie akcji będą żywymi pomnikami stulecia współczesnej polskiej państwowości.

 • Imieniny Pani Dyrektor

  Dzisiaj, 15 października, miało miejsce bardzo ważne święto - imieniny naszej Pani Dyrektor. Uczniowie zgromadzili się na korytarzu z samego rana i cała społeczność szkolna zrobiła Pani Dyrektor niespodziankę. Przedszkolaki odśpiewały gromkie "Sto lat", a przewodnicząca  Samorządu Uczniowskiego Nicole Kuczyńska wraz z zastępcą Sebastianem Czyżem w imieniu wszystkich zebranych złożyli życzenia i wręczyli kwiaty.

  Wszystkiego najlepszego Pani Dyrektor!

 • KOCHANI NAUCZYCIELE I WSZYSCY PRACOWNICY SZKOŁY!

  Nauczyciel to przyjaciel, który od najmłodszych lat prowadzi nas za rękę w dorosły świat. Mozolnie pomaga w zdobywaniu wiedzy. Dzięki niemu nieobce są nam tajemnice tego świata. Matematyczne labirynty są do rozwiązania, a zagadkowe wzory czytelne. Nauczyciele wzbogacają nasz język, dbając o prawidłową i piękną polszczyznę. Zaznajamiają nas z pięknem naszej okolicy i naszego kraju. Poznajemy podwaliny naszej historii i kultury. Grono naszych dorosłych kolegów dopiero po latach docenia trud nauczycieli włożony przed laty w ich kształcenie i wychowanie. My powinniśmy już teraz doceniać wartość pracy wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły i starać się jak najwięcej skorzystać z tego, co nam przekazują.

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  12 października 2018 r. w Dzień Edukacji Narodowej uczniowie z klasy VI przygotowali uroczystą akademię pod kierunkiem pana Mirosława Grabarskiego. Uczniowie życzyli swoim pedagogom satysfakcji z pełnionej misji oraz zaprezentowali przedstawienie.

  Dyrektor Jadwiga Olszak z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyła wszystkim pracownikom szkoły wyrazy uznania, szacunku i wdzięczności, dziękując za dotychczasową pracę. – „Dzięki państwa wiedzy, umiejętnościom i serdeczności jaką otaczacie uczniów, stają się oni wartościowymi ludźmi, otwartymi na świat i drugiego człowieka”– mówiła. Podczas szkolnej akademii dziękując za codzienny wysiłek wręczyła nauczycielom i pracownikom administracji „słodkie niezbędniki”.

 • Spotkanie z Matką Bożą w kopii Cudownego Obrazu

  10 października  2018 r. o godzinie 945,  w pięknej słonecznej aurze, uczniowie klas   od III do VIII pod opieką swych wychowawców wyruszyli do Kcyni, aby o godzinie 1000 uczestniczyć w specjalnie zorganizowanej dla nich Mszy św. Była ona częścią adoracji kopii Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej dzieci szkół podstawowych w parafii WNMP.

  Przygotowania do tej wyjątkowej chwili, jaką było bez wątpienia Nawiedzenie kopii Cudownego Obrazu z Jasnej Góry, poprzedził tydzień Misji Świętych, w których nasi uczniowie uczestniczyli bardzo licznie.

 •              Rada Europy ogłosiła dzień 26 września Europejskim Dniem Języków Obcych. Celem tej inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych. Postanowiliśmy więc w naszej szkole po raz trzeci uczcić ten dzień.  

              Uczniowie klasy VII w trzech humorystycznych scenkach udowodnili nam, że w dzisiejszych czasach naprawdę warto uczyć się języków obcych. Może nas to uratować w oczekiwaniu na przystanku autobusowym lub podczas rezerwowania pokoju w hotelu oraz pomóc nam poznać kogoś interesującego, np. w siłowni. Uczniowie z klasy VI zaprezentowali nam swoje umiejętności taneczne. Ich występy wzbudziły wiele emocji, zwłaszcza wśród najmłodszych. Następnie Julka Kosmatka przetestowała uczniów naszej szkoły ze znajomości flag, stolic krajów europejskich oraz zwrotów grzecznościowych z różnych języków obcych.

 • RADA RODZICÓW

  SZKOŁY PODSTAWOWEJ  IM.ORŁA BIAŁEGO W PALMIEROWIE

  ROK SZKOLNY 2018/2019

   

  PREZYDIUM

  CZYŻ JOANNA  PRZEWODNICZĄCY

  BUDZYŃSKA BEATA – ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO

  DZIADOSZEK MONIKA  SKARBNIK

  ANETA WOSICKA – SEKRETARZ

  SZCZEPAŃSKA EWELINA – CZŁONEK PREZYDIUM

   

  KOMISJA REWIZYJNA

  TOBYS MONIKA – PRZEWODNICZĄCY

  KATARZYNA BUDZYŃSKA – CZŁONEK KOMISJI

  WOJTYCH DOMINIKA – CZŁONEK KOMISJI

 • SKŁAD ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  Po przeprowadzonych w piątek 28 września wyborach do SU szkolna komisja wyborcza, w skład której weszli uczniowie klasy VIII, ogłosiła

  SKŁAD ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2018/2019

  Prezentuje się on następująco:

   

   

  PRZEWODNICZĄCY – NICOLE KUCZYŃSKA  Z KLASY VIII

  ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO – SEBASTIAN CZYŻ Z KLASY VIII

  SKARBNIK – DOMINIKA JABKOWSKA   Z KLASY VII

  CZŁONKOWIE ZARZĄDU  – PAWEŁ KUCZYŃSKI  Z KLASY VII i SZYMON CZYŻ Z KLASY V

   

  Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Palmierowie
  Palmierowo 7a
  89-240 Kcynia
 • 0525893750

Galeria zdjęć