SKO - informacje! Szkolna Kasa Oszczędności Regulamin Szkolnej Kasy Oszczędności Plan pracy SKO Kilka słów o oszczędzaniu ... KONKURSY Wyniki KONKURSÓW

Szkolna Kasa Oszczędności

SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI

CHĘTNIE WITA

NOWYCH GOŚCI  !!!

Szkolna Kasa Oszczędności

Szkolna Kasa Oszczędności przy Szkole Podstawowej w Palmierowie powstała w październiku 2012 roku. Działa pod patronatem Banku Spółdzielczego w Kcyni.

Opiekunem SKO jest p. Dorota Wesołowska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz p. Katarzyna Morzyńska - nauczyciel oddziału przedszkolnego.

Do SKO należą uczniowie z klas 0 – VIII.

Zadania Szkolnej Kasy Oszczędności

1.     Wyrabianie u uczniów nawyku świadomego oszczędzania, systematyczności i wytrwałości w gromadzeniu wkładów oraz celowego ich wykorzystania.

2.     Wyzwolenie u uczniów pomysłowości i przedsiębiorczości w zdobywaniu pieniędzy. Popularyzowanie wśród uczniów wiedzy ekonomicznej ze szczególnym uwzględnieniem BS.

3.     Organizowanie konkursów dotyczących oszczędzania oraz branie udziału
w konkursach  organizowanych przez BS.

4.     Współpraca z Samorządem Szkolnym oraz pomoc i wspieranie różnego rodzaju imprez i akcji przeprowadzanych na terenie szkoły.