Nasz PATRON

WYBRALIŚMY PROJEKT SZTANDARU

4 listopada 2013r. dyrektor  pani Jadwiga Olszak, w imieniu Szkoły Podstawowej w Palmierowie, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, ogłosiła konkurs na projekt graficzny sztandaru, który wraz z imieniem Orła Białego zostanie nadany placówce 2 maja 2014 r. Został on skierowany do uczniów oraz absolwentów szkoły.  Celem konkursu było wyłonienie najciekawszego projektu sztandaru, wykonanego dowolną techniką w formacie 30x30, zawierającego dokładny opis jego wyglądu, zarówno po stronie awersu jak i rewersu.

Do wyznaczonej daty, czyli 30 listopada 2013 r., do sekretariatu szkoły wpłynęło 10 prac. 6 grudnia 2013 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej dokonującej wyboru najlepszego projektu. W jej skład weszli:

- dyrektor szkoły p. Jadwiga Olszak,

- zastępca Burmistrza Kcyni p. Daniel Olszak,

- przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Natalia Witkowska,

- przedstawiciel Rady Rodziców p. Katarzyna Budzyńska,

- nauczyciel matematyki, informatyki i techniki p. Aneta Wojciechowska,

- nauczyciel pedagogiki wczesnoszkolnej i pedagog p. Małgorzata Tracz.

Wybierając najlepszą pracę, jury brało pod uwagę następujące kryteria: poprawność merytoryczną, technikę wykonanej pracy, oryginalność, pomysłowość i estetykę.

Uroczyste ogłoszenie wyniku konkursu miało miejsce na sali gimnastycznej podczas spotkania społeczności szkolnej Palmierowa z okazji świętowania mikołajek. Najpierw głos zabrała pani dyrektor, która przypomniała wszystkim cel i zasady konkursu oraz przedstawiła jego uczestników. Byli to uczniowie: Agata i Oskar Orzoł, Jan Szczepański, Jakub Rybak, Marcin Bartoszek, Dagmara i Laura Pachacz, Alan Jagodziński, Olaf Jagodziński, Konrad Jucha oraz absolwentki: Natalia Milik i p. Ewa Mochocka. Następnie ze wzruszeniem w głosie poinformowała, iż komisja nagrodziła projekt, który wykonała nauczycielka szkoły a zarazem jej absolwentka – p. Ewa Mochocka. Dokonała również jego prezentacji. Pan Daniel Olszak zaś pogratulował wszystkim uczestnikom zaangażowania, pomysłowości i ogromnego wysiłku włożonego w każdą pracę. Stwierdził również, z czego jesteśmy dumni, że Szkoła Podstawowa w Palmierowie będzie miała jeden z najładniejszych sztandarów, jakie widział.

Pani Mochocka jako zwyciężczyni, zgodnie z zasadami konkursu, została oficjalnie uznana za autorkę projektu sztandaru szkoły. W nagrodę otrzymała również dyplom i nagrodę książkową. Z uwagi na niewielką liczbę prac i ich wysoki poziom komisja konkursowa postanowiła przyznać pozostałym uczestnikom wyróżnienia i także nagrodzić ich pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami książkowymi. Wszystkie prace można obejrzeć w ramach wystawy pokonkursowej oraz na stronie internetowej szkoły. Zapraszamy!