Piątek 29.03.2024

„Szkoła polska to przybytek kultury i oświaty,to matka, siła duszy polskiej...

• W związku z rozpoczęciem prac budowlanych dotyczących przebudowy drogi we wsi Głogowiniec wystąpiły

duże utrudnienia dotyczące wjazdu i nawracania autobusu szkolnego do miejsca, w którym znajduje się

przystanek. Dla ogólnego bezpieczeństwa dzieci i osób korzystających z dowozów szkolnych tymczasowo

zmienione zostanie miejsce przystanku.

Na podstawie ustaleń z Urzędem Miejskim w Kcyni informuję, że od pierwszego dnia zajęć szkolnych

po przerwie świątecznej, czyli środy 3 kwietnia, miejsce zbiórki dzieci znajdować się będzie

• PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z OPERONEM

będzie przeprowadzony w okresie od 25-27 MARCA

25.03 (PONIEDZIAŁEK)- JĘZYK POLSKI- (120 MINUT)

26.03 (WTOREK)- MATEMATYKA- (100 MINUT)

27.03 (ŚRODA)- JĘZYK ANGIELSKI- (90 MINUT)

• Zgodnie z tradycją naszej szkoły 21 marca obchodziliśmy kolorowy dzień zdrowego żywienia i aktywności fizycznej pod nazwą "Czas na zdrowie".

Wszystkie klasy zgłosiły swój udział i przedstawiły plan działań.

0” przyszła ubrana na zielono i przygotowała zdrowe gofry z owocami.

Klasa I w kolorze niebieskim wyruszyła na wiosenny spacer.

Kasa II cała w słodkiej pomarańczy smakowała koktajle owocowe.

Klasa III ubrana na czerwono zaprezentowała zdrowe kanapki.

Różowa klasa IV przygotowała zdrowe hamburgery i koktajle.

• W tym roku obchody pierwszego dnia wiosny będziemy świętować w dwojaki sposób.

1. Każda klasa po konsultacji i z pomocą wychowawcy zorganizuje zajęcia pod hasłem „Coś dla zdrowia!”. Wykażcie się kreatywnością! Liczba pomysłów nieograniczona!

2. Wszyscy uczniowie przychodzą w czwartek ubrani w określone kolory wylosowane na poniedziałkowym apelu. I tak, dla przypomnienia:

„0” – zielony

I – niebieski

II – pomarańczowy

III – czerwony

IV – różowy

V – brązowy

VI – żółty

VII – czarny

VIII – szary

• Nasi uczniowie wzięli udział w jesiennej edycji ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego "World of Languages" organizowanym przez wydawnictwo Synapsa. Podczas ferii zimowych do szkoły przyszły wyniki: Krzysztof Guzek z klasy VII zajął 3 miejsce. Gratulujemy!!!

Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy z wydawnictwa Synapsa oraz nagrody i upominki ufundowane przez naszą szkołę.

• NASK już po raz drugi zorganizował konkurs wiedzy na temat powietrza i zmiany klimatu dla uczniów najstarszych klas szkoły podstawowej, który odbył się 19 marca 2024 roku.

Organizatorem konkursu jest Edukacyjna Sieć Antysmogowa, która skupia 1700 szkół i przedszkoli z całej Polski wokół wspólnej sprawy – przeciwdziałania zanieczyszczeniu powietrza i zmianie klimatu. Program ESA już od blisko pięciu lat realizowany jest przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy i stale dołączają do niego kolejne placówki zainteresowane cyfrową edukacją ekologiczną.

• Dnia 20 maja 2024 r. organizowany jest wyjazd do Nakła nad Notecią.

Pierwszą atrakcją będzie udział w spektaklu Teatru Wrocławskiego „In Art”, pt „ROSZPUNKA" w Ośrodku Kultury w Nakle nad Notecią.

Ten magiczny spektakl teatralny jest adaptacją klasycznego utworu Braci Grimm jest stworzony z myślą o najmłodszej widowni, przyciągając ich do świata fantazji i przygody.

Spektakl "Roszpunka" ukazuje niezwykłą opowieść o niezależnej i silnej dziewczynce, która odważnie stawia czoła przeciwnościom losu. Przekazuje ona młodym widzom inspirującą lekcję o sile wewnętrznej, determinacji i odwadze. Spektakl, który wprowadza widzów w niezwykły świat baśni i marzeń, to pełne magii i inspiracji przedstawienie, które zostaje w sercach widzów na długo po zakończeniu spektaklu. Jest to wyjątkowe doświadczenie dla dzieci, które nie tylko bawią się i śmieją, ale również odkrywają nowe wartości i uczą się cenić siłę swojego charakteru.

• Informujemy, iż w dniach od 26 lutego do 15 marca 2024r. rusza rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025 dzieci urodzonych w roku 2018, mających obowiązek przedszkolny.

Rodzice, których dzieci uczęszczają do naszego Oddziału Przedszkolnego w roku szkolnym 2023/2024 składają tylko deklaracje o kontynuacji.

Karty zgłoszeniowe – dokumenty do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły w zakładce: DLA RODZICÓW!!! REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO